Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Who is...revisited!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
sihainas
Πήρα την ιδέα γι'αυτό το παιχνιδάκι από ένα ποστ του θρύλου στο who is πριν αρκετούς μήνες που μου έλεγε ότι θα ήταν καλό να δίνώ μόνο τα τιπς και όχι την εικόνα καθώς αυτή δεν βοηθούσε και τόσο....

Κι έτσι σκέφτηκα αφού οι περισσότεροι δεν ξέρουν (για να το πω καλύτερα...βαριούνται να μάθουν tongue.gif) να κόβουν εικόνες ότι θα ήταν μια καλή ιδέα... Οπότε ξεκινάμε...

Θα σκεφτώ εγώ ένα παίχτη και θα δώσω διάφορα τιπς κι εσεις θα πρέπει να βρείτε ποιος παίχτης είναι αυτός... αυτός που θα τον βρει...βάζει τον επόμενο... ε;


Αρχίζουμε λοιπόν με ένα εύκολο για να μπείτε στο κλίμα...

Θα δώσω για αρχή δύο τιπς...

1. Ξεκίνησε την καριέρα του στην Αυστραλία
2. Παίζει στην Ευρώπη

Αυτά προς το παρών...αν δεν το βρείτε...θα επανέλθω με νέα τιπς... biggrin.gif
thrylos7
Δύο που μου ήρθαν στο μυαλό είναι ο Άντερσεν και ο Νίλσεν.. Αλλά η λέξη "ξεκίνησε" υποννοεί ίσως μικρό διάστημα κι έτσι θα πω τον παίκτη της ΤΣΣΚΑ...

Αν δεν το βρω... τί χρώμα μάτια έχει; tongue.gif

Το' χα πει εγώ αυτό; Δεν το θυμάμαι.. Όπως και να' χει, έχει ενδιαφέρον και όντως, μπορεί ο καθένας να ρωτήσει...
sihainas
Όταν βαριέσαι να διαβάσεις κάνεις διάφορα πράγματα...ε εγώ απλά ξέθαψα λίγο το who is... tongue.gif

yeap... ο Αντερσεν είναι... άντε βάλε εσύ ένα τώρα...
thrylos7
Άλλο ένα εύκολο...

1. Κατέχει τη μεγαλύτερη επίδοση index rating στην Ευρωλίγκα.
2. Δεν έχει παίξει ΝΒΑ.

(Όπως και στο 1ο, το 1 δίνει την πληροφορία και το 2 περιορίζει κάπως το χώρο καταστάσεων)
Gravedigger
Nikola Vujcic???Αν θυμάμαι καλά αυτός είχε κάνει κάτι τρελά στο fantasy με τα triple-double του!
thrylos7
Όντως, αλλά δεν είναι αυτή η σωστή απάντηση...
B for Basketball
Τεο παπαλουκας μηπως?? βλακεια ειπα?
Gravedigger
gdi.gif Το θυμήθηκα!Tanoka Beard!Είχε κάνει ένα καταπληκτικό παιχνίδι με την Fortitudo πριν 2 χρόνια νομίζω!
thrylos7
Σωστά! Your turn...

Ο Παπαλουκάς λίγο δύσκολο, από τη στιγμή που κορυφαία επίδοση πόντων έχει τον τελικό με τον ΠΑΟ φέτος - 23 πόντοι.

Εδώ μιλάμε για index rating 63 με 35 πόντους, 19 ρημπάουντ (10 επιθετικά) και 11 κερδισμένα φάουλ.

Σ' εκείνο τον αγώνα πάντως (2003-2004) επικράτησε η Φορτιτούντο με 117-107, ενώ τα index ratings των ομάδων ήταν 112 και 127 αντίστοιχα.
Gravedigger
Ας κάνω και εγώ μια προσπάθεια!

1.Νεαρός,ελπιδοφόρος,εμφανίστηκε πέρσι στην Εθνική του ομάδα,αγωνίζεται και στο Eurobasket.
2.Πέρασε μία χρονιά από το ΝΒΑ bball.gif
thrylos7
Ο πρώτος που μου ήρθε στο μυαλό είναι ο Μάρκοτα...
Gravedigger
Nope! wink.gif
man10
Ιλιασοβα!
B for Basketball
Mario Kasoun βλαχακο Gravedigger? tongue.gif

edit: λαθος μαλλον γιατι δεν ειναι νεος στη εθνικη!
Gravedigger
QUOTE(man10 @ Sep 12 2007, 15:55 ) *
Ιλιασοβα!

Σωστός ο Man 10!

QUOTE(B for Basketball @ Sep 12 2007, 15:55 ) *
Mario Kasoun βλαχακο Gravedigger? tongue.gif

edit: λαθος μαλλον γιατι δεν ειναι νεος στη εθνικη!

Ενώ το ότι είναι 28 χρονών τον κάνει νέο και ελπιδοφόρο ε???
man10
Για να δοκιμασω…Λοιπον…θα βαλω ένα καπως δυσκολο νομιζω…





1-Παιζει στην αδριατικη λιγκα…

2-Είναι νεος, ψηλος και δεν είναι στο Ευρωμπασκετ...


Ακουω...
B for Basketball
QUOTE(Gravedigger @ Sep 12 2007, 13:04 ) *
Σωστός ο Man 10!
Ενώ το ότι είναι 28 χρονών τον κάνει νέο και ελπιδοφόρο ε???

ναι μωρε....δεν θυμομουν ποσο ειναι αλλα οτι ειχε παει nba.... ugly1.gif μετα μου ηρθε στο μυαλο ο ερσαν!!!
thrylos7
Πέρ(/κ)οβιτς;

Όταν λες δύσκολο ελπίζω να μην έβαλες παίκτη που έχει 3,2 πόντους και 1,3 ρημπάουντ στην αδριατική..; tongue.gif
man10
Περοβιτς η Πεκοβιτς???
Κλεφτακο tongue.gif


Οχι λαθος εκανες...

Οχι βρε δεν ειναι και τοσο κακος παικτης,ειναι καλος και πολυ εξελισιμος...Βεβαια τωρα βοηθησα πολυ αλλα τεσπα!
McRae
Αντε Τομιτς
man10
Οφειλω να πω,οτι πλησιασες παρα πολυ Μακρει...


Βασικα ο Τομιτς ταιριαζει ακομη πιο πολυ στην περιγραφη,ετσι οπως την εκανα σε σχεση με αυτον που αυτον που εννοω εγω...
Ισως το πολυ εξελισιμος να σε μπερδεψε,ε?Λοιπον απλα εξελιξιμος θα ελεγα...
Αλλος ειναι ομως...
κριμα... tongue.gif


(παιδια επειδη το κοβω οτι μαλλον το εβαλα πολυ δυσκολο,μηπως να το παρει το ποταμι?)
Achilleas13
Αφου πλησιασε τοσο με τον Αντε Τομιτς τοτε λγικα ο παικτης που ψαχνουμε ειναι στην ιδια ομαδα.Αρα θα πω Ιβαν Παπατς
man10
Ωραια θα το παρει το ποταμι επειδη βλεπω δυσκολια...
Εκανα χαζομαρα που εβαλα τοσο δυσκολο,γιατι μαλλον θελει καποιο ψαξιμο για να τον βρει κανεις...
Τεσπα ο παικτης που ψαχνουμε ειναι ο Σαμαρτζισκι...Ο οποιος παιζει...Που λετε...Στην Ζελεζνικ...



Επομενη ερωτηση...
Ας την κανει ο Achilleas13 ή ο Μακρει που προσπαθησαν τουλαχιστον...
Achilleas13
Λοιπον ειναι Ευρωπαιος,με 4 χρονια σε αμερικανικο κολλεγιο ενω τωρα ειναι σε ομαδα του ΝΒΑ.Συμμετεχει στο ευρωμπασκετ της Ισπανιας.Στην ευρωπη εχει παιξει μονο μια χρονια


Καλα ευκολο ειναι με τοσα τιπς αλλα δεν πειραζει....
man10
Σονγκαιλα?
Achilleas13
Σωστος.

Παρα ηταν ευκολο
man10
QUOTE(Achilleas13 @ Sep 14 2007, 10:32 ) *
Σωστος.

Παρα ηταν ευκολο

Οντως...
Δεν πειραζει...

Ελα παμε επομενη ερωτηση...
Αντε βρε guys...
Alexmei
QUOTE(man10 @ Sep 15 2007, 12:27 ) *
Οντως...
Δεν πειραζει...

Ελα παμε επομενη ερωτηση...
Αντε βρε guys...


Εσύ δεν λες; tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.