Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΟΜΑΔΑ-ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΑΙΚΤΡΙΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
nkn
γεια και απο μενα,
ψαχνω για ομαδα στην αθηνα, κεντρο (αμπελοκηποι, γκυζη, εξαρχεια, κυψέλη κατα προτιμηση). Είμαι 22 και επαιζα μεχρι πριν 5 χρονια αλλα σε αρκετά 'χαμηλό'-επαρχιακό επιπεδο, οποτε ψάχνω μια αντιστοιχη ομάδα κυρίως για τις προπονήσεις. Αν υπάρχει κάποια πρόταση..
ευχαριστώ!
επαθα λαστιχο
καλημερα και απο μενα.22 ειπες ε?μμμμμ.....θα σε δοκιμασω σε ενα "μονο" και αν δω οτι εχεις τα προσοντα θα κινησω τις διαδικασιες προκειμενου να βρεις αυτο που θες.εχω πολλες γνωριμιες,θα σε κανω αστερι
nickwtbd
Ελευθερες παιχτριες για μεταγραφη?
welovebasketball
καλησπερα σε ολη τη μπασκετικη παρεα..ειμαι στα 21 και χω σταματησει το μπασκετ εδω και 5 χρονια..θελω να ξαναρχισω..ειναι δυσκολο πλεον λογω χασιμου επαφης λετε?καθε χρονο λεω ν ψαξω για ομαδα αλλα ολο δυσκολευομαι γιατι σκεφτομαι οτι εχω μεινει αρκετα πισω και δεν θα με δεχτουν....


Nuntius
QUOTE (welovebasketball @ Nov 11 2012, 00:23 ) *
καθε χρονο λεω ν ψαξω για ομαδα αλλα ολο δυσκολευομαι γιατι σκεφτομαι οτι εχω μεινει αρκετα πισω και δεν θα με δεχτουν....


Μια απόφαση είναι. Όσο σκέφτεσαι πως έχεις μείνει πίσω, θα μένεις άλλο τόσο πίσω.

Λογικά, δεν θα είναι πολύ εύκολο στην αρχή αλλά αν το έχεις πάρει απόφαση και το προσπαθήσεις τότε δεν υπάρχει λόγος να μην τα καταφέρεις.

Καλή τύχη στην προσπάθεια σου να βρεις ομάδα smile.gif
επαθα λαστιχο
ελα στην παναθα.χειροτερη απο τον αρμστρονγκ αποκλειεται να εισαι
natty
QUOTE(welovebasketball @ Nov 10 2012, 22:23 ) *
καλησπερα σε ολη τη μπασκετικη παρεα..ειμαι στα 21 και χω σταματησει το μπασκετ εδω και 5 χρονια..θελω να ξαναρχισω..ειναι δυσκολο πλεον λογω χασιμου επαφης λετε?καθε χρονο λεω ν ψαξω για ομαδα αλλα ολο δυσκολευομαι γιατι σκεφτομαι οτι εχω μεινει αρκετα πισω και δεν θα με δεχτουν....


ποια περιοχή σε βολεύει
nbayer
Οποιο κοριτσι ενδιαφερεται ας μου στειλει μηνυμα!!!!!!!!
Jo7
QUOTE(welovebasketball @ Nov 11 2012, 01:23 ) *
καλησπερα σε ολη τη μπασκετικη παρεα..ειμαι στα 21 και χω σταματησει το μπασκετ εδω και 5 χρονια..θελω να ξαναρχισω..ειναι δυσκολο πλεον λογω χασιμου επαφης λετε?καθε χρονο λεω ν ψαξω για ομαδα αλλα ολο δυσκολευομαι γιατι σκεφτομαι οτι εχω μεινει αρκετα πισω και δεν θα με δεχτουν....

Είναι θέμα απόφασης. Και γω το ίδιο έκανα. Έχω να παίξω πιο πολύ από εσένα. Περίπου 7 χρόνια και είμαι 24 αλλά πήρα την απόφαση να ξεκινήσω. Επικοινώνησα με ομάδες. Στάθηκα τυχερή σε αυτό γιατί κατά τύχη μίλησα με ομάδα της Α2 και δέχτηκαν να με δοκιμάσουν. Τώρα περιμένω για να πάω για προπόνηση, Θα το τολμήσω γιατί ξέρω πως αξίζω και δεν θέλω να περάσει έτσι ανεκμετάλευτη αυτή η ευκαιρία που μου δώθηκε μιας και η ομάδα είναι πολύ καλή και σαν ομάδα αλλά και σαν κατηγορία. Έκανα περίπου ένα μήνα μόνη μου προπονήσεις(ότι μπορούσα έκανα)για να έρθω σε καλύτερη φόρμα και το έχω νοιώσει αυτό πως έιμαι πάρα πολύ καλύτερα από πριν και πως σιγά σιγά επανέρχομαι στην φόρμα που ήμουν κάποτε ενώ έχει περάσει μόνο ενας μήνας όμως νοιώθω και την βλέπω την διαφορά. Ειναι θέμα συνεχούς προπόνησης, να το κηνυγάς, να το θες αυτό που κάνεις, να το γουστάρεις για να φτάσεις εκεί που ήσουν. Απλά σήκω μία μέρα και πες ναι είμαι έτοιμη να το κάνω και θα δεις τα αποτελέσματα.
Αυτά από μένα! Kαλή επιτυχία! smile.gif
ioanna
Eimai apo hrakleio krhths..dustuxws logw spoudwn exw na proponh8w 6 xronia!!psaxnw mia omada gia proponhseis..gnwrizei kapoios an uparxei gunaikeia omada mpasket ektos ap ton hrodoto sto hrakleio?eimai 24 xronwn..
ioanna
Apeuthunomai se omades gunaikeiou mpasket sthn krhth!
endiaferomai na vrw mia omada..isa isa gia tis proponhseis mou!
Epishs tha h8ela na kanw mia protash..kserw oti oi endiaferomenes a8lhtries sto hrakleio
krhths einai polles!!omws uparxei mono mia omada..twra tha mou peite..
poia na prwtoparoun,e? Tha htan wraio omws na mazeutoume oles oi endiaferomenes..etsi
ki alliws uparxoun kapoies omades pou einai anoixtes se protaseis gia th dhmiourgia mias omadas
ap thn arxh!! peace.gif
ioanna
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ..ΕΙΜΑΙ 24 ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΕ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ!
ΕΧΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ..ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ
ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΛΛΙΩΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ),
ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ!
kitrinos
QUOTE (ioanna @ Apr 11 2014, 23:16 ) *
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ..ΕΙΜΑΙ 24 ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΕ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ!
ΕΧΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ..ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ
ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ (ΑΛΛΙΩΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ),
ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ!


Καλημερα Ιωαννα
Στο Ηρακλειο εκτος απο την κλασσικη τωρινη δυναμη που ειναι ο Ηροδοτος (ακριβως απεναντι απο τις φυλακες Αλικαρνασσου) που δεν νομιζω να χωρας (συγνωμην που το λεω χωρις να σε ξερω, αλλα ξερω τον Ηροδοτο, καθως και 6 χρονια αποχης χρειαζονται αγρια προπονηση για να επανελθει ο οποιοσδηποτε), σιγουρα ο ΟΦΗ εχει ξεκινησει γυνακειο (προπονειται στο Βαρδινογιαννειο) και σιγουρα θα ενδιαφερεται. Τηλεφωνησε (αν θελεις) στο 2810311525 να σε πληροφορησουν καλυτερα και μιλησε με την κυρια Μαργαριτα
Καλη επιτυχια
ioanna
QUOTE (kitrinos @ Apr 14 2014, 16:18 ) *
Καλημερα Ιωαννα
Στο Ηρακλειο εκτος απο την κλασσικη τωρινη δυναμη που ειναι ο Ηροδοτος (ακριβως απεναντι απο τις φυλακες Αλικαρνασσου) που δεν νομιζω να χωρας (συγνωμην που το λεω χωρις να σε ξερω, αλλα ξερω τον Ηροδοτο, καθως και 6 χρονια αποχης χρειαζονται αγρια προπονηση για να επανελθει ο οποιοσδηποτε), σιγουρα ο ΟΦΗ εχει ξεκινησει γυνακειο (προπονειται στο Βαρδινογιαννειο) και σιγουρα θα ενδιαφερεται. Τηλεφωνησε (αν θελεις) στο 2810311525 να σε πληροφορησουν καλυτερα και μιλησε με την κυρια Μαργαριτα
Καλη επιτυχια

Ξέρω πολύ καλά την ομάδα του ηροδότου και φυσίκα δεν χωράω!Όμως ο ΟΦΗ είναι πολύ καλή επιλογή.
Θα επικοινωνήσω σύντομα!!Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες
eir92
QUOTE (Jo7 @ Jun 26 2013, 03:54 ) *
Είναι θέμα απόφασης. Και γω το ίδιο έκανα. Έχω να παίξω πιο πολύ από εσένα. Περίπου 7 χρόνια και είμαι 24 αλλά πήρα την απόφαση να ξεκινήσω. Επικοινώνησα με ομάδες. Στάθηκα τυχερή σε αυτό γιατί κατά τύχη μίλησα με ομάδα της Α2 και δέχτηκαν να με δοκιμάσουν. Τώρα περιμένω για να πάω για προπόνηση, Θα το τολμήσω γιατί ξέρω πως αξίζω και δεν θέλω να περάσει έτσι ανεκμετάλευτη αυτή η ευκαιρία που μου δώθηκε μιας και η ομάδα είναι πολύ καλή και σαν ομάδα αλλά και σαν κατηγορία. Έκανα περίπου ένα μήνα μόνη μου προπονήσεις(ότι μπορούσα έκανα)για να έρθω σε καλύτερη φόρμα και το έχω νοιώσει αυτό πως έιμαι πάρα πολύ καλύτερα από πριν και πως σιγά σιγά επανέρχομαι στην φόρμα που ήμουν κάποτε ενώ έχει περάσει μόνο ενας μήνας όμως νοιώθω και την βλέπω την διαφορά. Ειναι θέμα συνεχούς προπόνησης, να το κηνυγάς, να το θες αυτό που κάνεις, να το γουστάρεις για να φτάσεις εκεί που ήσουν. Απλά σήκω μία μέρα και πες ναι είμαι έτοιμη να το κάνω και θα δεις τα αποτελέσματα.
Αυτά από μένα! Kαλή επιτυχία! smile.gif


ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ.ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΟΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΠΤΟ ΠΕΡΣΥΝΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΠΑΛΙ..ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΣΤΗ ΠΑΤΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΤΟ ΚΑΚΟ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΛΕΟΝΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΜΙΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΓΚΑΤΑΛΕΓΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ..:/ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ(ειμαι η welovebasketball απλα δε μ δεχοταν tongue.gif)
ifigeneia
Καλησπέρα.
Είμαι 18 χρονών και ψάχνω για μία γυναικεία ομάδα μπάσκετ στην περιοχή ζωγράφου όπου θα μπορώ να πηγαίνω κυρίως με τα πόδια. Θα προτιμούσα μία ομάδα στη γ' εσκα γιατί έχω παίξει μόλις 2 χρόνια σε ομάδα σε επαρχία. Έχετε κάτι να μου προτείνετε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
daniel10
Καλησπέρα σου υπάρχει στην Γ ΕΣΚΑ ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ ΣΤΟ ΓΟΥΔΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΚΑΛΩΣ.
478AX
Καλησπερα ειμαι 16 χρονων παιζω και αυτη την στιγμη μπασκετ στην κατηγορια Α' των κορασιδων και ψαχνω μια ομαδα οπου να μπορω να ενταχθω σαν Νεανιδα διοτι η ομαδα μου δεν διαθετει Νεανιδες .. μπορειτε να μου προτεινεται ομαδες μεσα στην αθηνα εννοωντας χαλανδρι,δαφνη,Αγια παρασκευή και τις γυρω περιοχες οπου να υπαρχει ελειψη ;
lopo
QUOTE (478AX @ Jan 7 2015, 01:29 ) *
Καλησπερα ειμαι 16 χρονων παιζω και αυτη την στιγμη μπασκετ στην κατηγορια Α' των κορασιδων και ψαχνω μια ομαδα οπου να μπορω να ενταχθω σαν Νεανιδα διοτι η ομαδα μου δεν διαθετει Νεανιδες .. μπορειτε να μου προτεινεται ομαδες μεσα στην αθηνα εννοωντας χαλανδρι,δαφνη,Αγια παρασκευή και τις γυρω περιοχες οπου να υπαρχει ελειψη ;



καλημερα θεση? υψος? και ομαδα που παιζεις,μπορεις να φυγεις η θα ζητανε αναταλαγματα?
478AX
QUOTE (lopo @ Jan 7 2015, 11:01 ) *
καλημερα θεση? υψος? και ομαδα που παιζεις,μπορεις να φυγεις η θα ζητανε αναταλαγματα?


Θεση 2,3 (συνηθως 2)
υψος 1,69
η ομαδα μου παρεχει την δυνατοτητα μονο για 1 χρονο με υποσχετικη
και επειτα με ανανεωση ....
παιζω απο 7 χρονων.. και εχω φτασει σε σημειο να απελπιστω.. γιατι δεν θελω να παω κατευθειαν στο γυναικειο τμημα ..Διοτι περα απο το οτι δεν θα εχω την εμπειρια που εχουν ολες οι αλλες παικτριες .. δεν θα παιζω κι ολας γιατι ηδη υπαρχουν αρκετα ατομα ..
nikos64
QUOTE (478AX @ Jan 7 2015, 23:00 ) *
Θεση 2,3 (συνηθως 2)
υψος 1,69
η ομαδα μου παρεχει την δυνατοτητα μονο για 1 χρονο με υποσχετικη
και επειτα με ανανεωση ....
παιζω απο 7 χρονων.. και εχω φτασει σε σημειο να απελπιστω.. γιατι δεν θελω να παω κατευθειαν στο γυναικειο τμημα ..Διοτι περα απο το οτι δεν θα εχω την εμπειρια που εχουν ολες οι αλλες παικτριες .. δεν θα παιζω κι ολας γιατι ηδη υπαρχουν αρκετα ατομα ..

Καλη χρονια και σενα και σε ολους.

Το θεμα δεν ειναι ευκολο να απαντηθει.

Καταρχην αυτο που ξερω ειναι οτι ολες οι ομαδες που ειναι α' κατηγορια κορασιδων εχουν και νεανιδες οποτε ?

Απο εκει και περα μιλα πρωτα με τον συλλογο σου τι σου προτεινουν να κανεις , σταθμισε μαζι με τους γονεις σου τα παντα, γιατι προτεραιοτητα σου ειναι το σχολειο .
Μερικα πραγματα που πρεπει να εχεις κατα νου
Αποσταση τοπου διαμονης με τον συλλογο δεν θα προλαβαινεις αν θελεις 1 - 1,5 ωρα για να πηγαινεις θα χρειαζεσαι γυρω στις 4 ωρες για το μπασκετ τις ημερες προπονησεων , δεν θα ειναι ευκολο.
Σκεψου τι θα γινει αν παιζεις κανενα 5λεπτο μονο γιατι ολοι οι συλλογοι θα εχουν και δικα τους παιδια που θα εχουν προτεραιοτητα απεναντι σου , δες οτι παιδια της ηλικιας σου παιζουν ακομα και στο γυναικειο (πχ Κηφισσια) αρα κανεις δεν θα μπορεσει να σου εγγυηθει οτι θα παιζεις , σκεψου να χαλας τοσο χρονο και να εχεις ελαχιστη συμμετοχη .Η απλη λογικη λεει οτι ενας συλλογος θα φροντισει τα δικα του παιδια απο ενα αλλο που θα ειναι με υποσχετικη.
Αφου εισαι τοσο καιρο στο χωρο αρα πρεπει να ξερεις και τι γινεται ......
Ετσι με μια πρωτη ματια θα σου προτεινα τον Γερακα αν και δεν τον αναφερεις στις περιοχες ,ειναι η μοναδικη ομαδα (νομιζω) που εχει και δευτερη ομαδα στις νεανιδες πραγμα που σημαινει πολλα και πιθανολογω οτι εκει θα μπορεσεις να βρεις πιο ευκολα χρονο συμμετοχης αν οχι στην πρωτη ομαδα στην δευτερη .Σκεψου τα ολα ρωτα ανθρωπους που εμπιστευεσαι και πραξε αναλογα.
Καλη προοδο ναχεις και καλη συνεχεια.
team8
Καλημέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω όταν ο σύλλογος δεν έχει τμήμα νεανίδων μπορεί να αναγκάσει την αθλήτρια (15 χρονών) να συμμετέχει στη γυναικεία ομάδα του συλλόγου και να μην της επιτρέπει να μεταγραφεί σε άλλη ομάδα νεανίδων?
ntimat
QUOTE(team8 @ Jan 19 2015, 09:33 ) *
Καλημέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω όταν ο σύλλογος δεν έχει τμήμα νεανίδων μπορεί να αναγκάσει την αθλήτρια (15 χρονών) να συμμετέχει στη γυναικεία ομάδα του συλλόγου και να μην της επιτρέπει να μεταγραφεί σε άλλη ομάδα νεανίδων?

καταρχην κανενα παιδι δεν παιζει "αναγκαστικα"....αν η αθλητρια επιθυμει να συνεχισει στη γυναικεια ομαδα και αν εχει τις δυνατοτητες τοτε μπορει να παραμεινει στο συλλογο,αν ομως δεν θελει να συνεχισει στη γυναικεια ομαδα τοτε ο συλλογος (και καθε σωστος συλλογος) θα παραχωρησει με υποσχετικη την αθλητρια σε αλλη ομαδα ωστε να παρει παιχνιδια (στις νεανιδες).Εχει παρατηρηθει ομως οτι σε τετοιες περιπτωσεις ενας μεγαλος αριθμος κοριτσιων δεν θελουν να επιστρεψουν στο συλλογο τους μετα τις νεανιδες.....!!!
mono maroussi
QUOTE(478AX @ Jan 7 2015, 03:29 ) *
Καλησπερα ειμαι 16 χρονων παιζω και αυτη την στιγμη μπασκετ στην κατηγορια Α' των κορασιδων και ψαχνω μια ομαδα οπου να μπορω να ενταχθω σαν Νεανιδα διοτι η ομαδα μου δεν διαθετει Νεανιδες .. μπορειτε να μου προτεινεται ομαδες μεσα στην αθηνα εννοωντας χαλανδρι,δαφνη,Αγια παρασκευή και τις γυρω περιοχες οπου να υπαρχει ελειψη ;

στειλε μου ενα μηνυμα αν θες
rodman91
Κουκακι BC

απο την κυριακη 29/3 μπορουν οποια κοριτσια θελουν να συμμετεχουν στις προπονησεις της ομαδας μας που θα γινονται πλεον με σκοπο την ενσωματωση νεων κοριτσιων σε αυτη για την ενισχυση της.

Η προπονηση αρχιζει στις 15:30 στο Μετς.

περισσοτερες πληροφοριες Inbox.
nbayer
Ψαχνω παιχτριες για ομαδα της εσκανα...για να δημιουργηθει μια καινουρια ομαδα...οποια επιθυμει ας μου στειλει μηνυμα!
katsman4
Ζητούνται παίκτριες για τον ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ. Πληροφορίες Δημήτρης Πέτρου τηλ. 6940660666
e-ball91
QUOTE (katsman4 @ Jul 10 2015, 16:10 ) *
Ζητούνται παίκτριες για τον ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ. Πληροφορίες Δημήτρης Πέτρου τηλ. 6940660666



Κατηγορία;;;;
spirit
Ζητούνται παίκτριες όλων των ηλικιών από ομάδα Γ' ΕΣΚΑ. - Κορασίδες, Νεάνιδες & Γυναίκες!!!
rodman91
Την Πέμπτη 12/5/2016 και ώρα 21:30 στο κλειστό του Μετς θα ξεκινήσει η ομάδα μας (Κουκάκι) προπονήσεις για δοκιμές νέων παιχτριών.

η ομάδα παίζει στην Γ εσκα.

για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνηστε με τον προπονητή της ομάδας Νίκου Μεγασθένη στο 6972037341.
NoExcuses
Ζητούνται κορασιδες(2001) για ομάδα η οποία θα αγωνιστεί του χρόνου στη Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΣΚΑ κορασίδων.
1) Καμία οικονομική υποχρέωση
2) 3(τουλάχιστον) προπονήσεις σε κλειστό.
Πληροφοριες(6989852458)
soulmar
Ζητούνται παίκτριες για ενίσχυση γυναικείου τμήματος (Α ΕΣΚΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ) και τμήματος κορασίδων(Β ΕΣΚΑΝΑ) σε ομάδα νοτίων προαστίων.
Πληροφορίες στο inbox.
Τάνια96
Καλησπέρα. Είμαι 20 χρονών, παλιά έπαιζα μπάσκετ συμμετείχα σε αγώνες αλλά όχι σε υψηλή κατηγορία, απέχω 4 χρόνια ωστόσο θέλω να ξεκινήσω γιατί το μπάσκετ είναι κάτι που μου αρέσει. Ωστόσο στην αρχή δεν θέλω κάτι επαγγελματικό, μόνο να ξεκινήσω προπονήσεις και εάν είμαι καλή να παίξω και σε αγώνες. Μήπως ξέρετε ομάδες στα νότια προάστια, κυρίως Αργυρούπολη?
mafk
Γεια σας! Ειμαι 18 χρονων και 1.73. Επαιζα μπασκετ 4 χρονια (μεχρι την 2α λυκειου) σε αρκετα καλο επιπεδο . Ωστοσο εχω σταματησει εδω και 1μιση χρονο. Ψαχνω μια ομαδα α ή β εσκα η εσκανα. Μενω Νέο Κόσμο οποτε ακομα και λιγο μακρυα να ειναι αν βολευει με το μετρο.. μια χαρα! Το θεμα μου ειναι επειδη εχουμε ηδη 18 Αυγουστου μη δεν προλαβω... Δεν εχουν κλεισει τα ροστερ ετσι? mellow.gif
Anta
QUOTE(nkn @ Aug 5 2012, 15:29 ) *
γεια και απο μενα,
ψαχνω για ομαδα στην αθηνα, κεντρο (αμπελοκηποι, γκυζη, εξαρχεια, κυψέλη κατα προτιμηση). Είμαι 22 και επαιζα μεχρι πριν 5 χρονια αλλα σε αρκετά 'χαμηλό'-επαρχιακό επιπεδο, οποτε ψάχνω μια αντιστοιχη ομάδα κυρίως για τις προπονήσεις. Αν υπάρχει κάποια πρόταση..
ευχαριστώ!


Το τηλεφωνο μου σε πμ


[quote name='mafk' date='Aug 18 2016, 04:54 ' post='790118']
Γεια σας! Ειμαι 18 χρονων και 1.73. Επαιζα μπασκετ 4 χρονια (μεχρι την 2α λυκειου) σε αρκετα καλο επιπεδο . Ωστοσο εχω σταματησει εδω και 1μιση χρονο. Ψαχνω μια ομαδα α ή β εσκα η εσκανα. Μενω Νέο Κόσμο οποτε ακομα και λιγο μακρυα να ειναι αν βολευει με το μετρο.. μια χαρα! Το θεμα μου ειναι επειδη εχουμε ηδη 18 Αυγουστου μη δεν προλαβω... Δεν εχουν κλεισει τα ροστερ ετσι? mellow.gif
[/quote


το τηλεφωνο μου σε πμ
sacarame
Παιδια οχι τηλεφωνα σε ποστ αν γινεται..

Ο,τι θελετε σε πμ
Παναγιώτης
Το γυναικείο μπάσκετ της Νέας Ιωνίας αναζητεί παίκτριες εν όψει της νέας αγωνιστικής σεζόν
Οι εγγραφές ξεκίνησαν!
(απο 6 ετών και άνω)

Τάνια96
Καλησπέρα, ανοίγω νέο θέμα γιατί ψάχνω για ομάδα μπάσκετ λογικά γυναικείο( είμαι 20 χρονών) , όχι για Α1, το μόνο που θέλω είναι να κάνω προπονήσεις , ώστε να βελτιωθώ και να παίζω σε κάποιους αγώνες. Η ομάδα ή οι ομάδες θα προτιμούσα να είναι κυρίως στα νότια προάστια, δεν εχω όμως πρόβλημα να μου προτείνετε και κάποιες άλλες ομάδες που να μην είναι σε επαγγελματικό επίπεδο όμως να υπάρχει οργάνωση από πλευρά διοίκησης και να αξίζει.
Παλαιότερα έπαιζα σε ομάδα μπάσκετ με δελτίο, όμως λόγω των σπουδών μου , μείωσα αρκετά τις προπονήσεις( 1 με 2 φορές την εβδομάδα) και από τότε δεν έχω παίξει σε κάποιο αγώνα.
Επειδή θέλω πολύ να ξεκινήσω και να βελτιωθώ, με ομάδα και προπονητή που έχει τη διάθεση παρακαλώ απαντήστε σε αυτό το μήνυμα ή στείλτε μου προσωπικό μήνυμα προτείνοντας μου ομάδες που πραγματικά αξίζουν είτε έχοντας προσωπική εμπειρία, είτε επειδή γνωρίζετε από γνωστούς σας, κυρίως νότια προάστια και κοντινές περιοχές, όχι σε επαγγελματικό επίπεδο που να υπάρχει σωστή οργάνωση, να γίνοντσι οι προπονήσεις και να υπάρχει δυνατότητα εξέλιξης.
Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα, καλό βράδυ.
Τάνια96
QUOTE (Τάνια96 @ Jul 2 2017, 00:44 ) *
Καλησπέρα, ανοίγω νέο θέμα γιατί ψάχνω για ομάδα μπάσκετ λογικά γυναικείο( είμαι 20 χρονών) , όχι για Α1, το μόνο που θέλω είναι να κάνω προπονήσεις , ώστε να βελτιωθώ και να παίζω σε κάποιους αγώνες. Η ομάδα ή οι ομάδες θα προτιμούσα να είναι κυρίως στα νότια προάστια, δεν εχω όμως πρόβλημα να μου προτείνετε και κάποιες άλλες ομάδες που να μην είναι σε επαγγελματικό επίπεδο όμως να υπάρχει οργάνωση από πλευρά διοίκησης και να αξίζει.
Παλαιότερα έπαιζα σε ομάδα μπάσκετ με δελτίο, όμως λόγω των σπουδών μου , μείωσα αρκετά τις προπονήσεις( 1 με 2 φορές την εβδομάδα) και από τότε δεν έχω παίξει σε κάποιο αγώνα.
Επειδή θέλω πολύ να ξεκινήσω και να βελτιωθώ, με ομάδα και προπονητή που έχει τη διάθεση παρακαλώ απαντήστε σε αυτό το μήνυμα ή στείλτε μου προσωπικό μήνυμα προτείνοντας μου ομάδες που πραγματικά αξίζουν είτε έχοντας προσωπική εμπειρία, είτε επειδή γνωρίζετε από γνωστούς σας, κυρίως νότια προάστια και κοντινές περιοχές, όχι σε επαγγελματικό επίπεδο που να υπάρχει σωστή οργάνωση, να γίνοντσι οι προπονήσεις και να υπάρχει δυνατότητα εξέλιξης.
Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα, καλό βράδυ.


Κάποιος που να γνωρίζει κάτι με βάση το παραπάνω ερώτημα μου??
Basketball is Life
Μετά τη δημοσίευση των βάσεων των βαθμολογιών για την εισαγωγή στα ΑΕΙ και ειδικότερα στα τμήματα: Πανεπιστήμιο Αιγαίου Χίος Σχολή Επιστημών της Διοίκησης Τμήμα Ναυτιλίας και Επιχειρηματικών Υπηρεσιών,Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων και Τμήμα Μηχανικών Οικονομίας και Διοίκησης, αλλά και στις Σχολές Εμπορικού Ναυτικού (Μηχανικών και Πλοιάρχων)Ο ΒΑΟΛ Χίου ομάδα με παράδοση στα τμήματα υποδομής με 8 Τμήματα Ανδρικά και γυναικεία, καλεί όποιο παιδί αγόρι ή κορίτσι που αγαπάει το μπάσκετ και μετοικήσει ως φοιτητής/φοιτήτρια στη Χίο να συνεχίσει να παίζει Μπάσκετ με τα χρώματά του.Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τους υπεύθυνους του ΒΑΟΛ στέλνοντας μήνυμα στην επίσημη σελίδα του ΒΑΟΛ στο facebook ή Πατήστε εδώ για Email
anne24
Ξερετε αν υπαρχει καποια ομαδα στην αθηνα που να "δεχεται" στις προπονησεις αρχαριους?
Margarita T
Καλησπερα κορίτσια, ψάχνω και εγω για ομάδα! 21 χρόνων, 1,75 ύψος, και περίπου 6 χρόνια αποχή και από το άθλημα, χωρίς να έπαιζα σε ιδιαίτερα υψηλό επίπεδο. Μένω Παλαιο Φάληρο αλλά μπορεί να με βολεύει και κάποια ομάδα στο κέντρο. Αν γνωρίζετε πείτε μου! Ευχαριστώ
rsar
Καλησπέρα. Είμαι 19 χρόνων έπαιζα μπάσκετ παλιότερα σε ομάδα αλλά τα τελευταία χρόνια το έχω παρατηρήσει.Θα ήθελα να βρω κάποια ομάδα στην Θεσσαλονίκη ευχαριστώ
Τάνια96
Καλησπέρα, ψάχνω για ομάδα λογικά γυναικεία, είμαι 21, και επειδή δεν έχω πάρα πολύ διαθέσιμο χρόνο, θέλω να βρω κάποια ομάδα ώστε να κάνω προπονήσεις και όχι τόσο για να παίζω σε αγώνες. Μου αρέσει πολύ το μπάσκετ και επειδή έχω αρκετά χρόνια( από το σχολείο) να είμαι σε μία ομάδα, προπονούμαι μόνη μου( τα Σαββατοκύριακα κυρίως) άρα για ερασιτεχνικό επίπεδο. Ψάχνω από τέλη Αυγούστου, αρχές Σεπτεμβρίου αλλά είτε βρήκα και ήταν υψηλής κατηγορίας, είτε είναι πολύ μακριά.
Εάν γνωρίζει κανείς κάποια ομάδα κυρίως νότια κάποια ομάδα ερασιτεχνικού επιπέδου ή κατηγορίας όχι υψηλης π.χ Α1 ας απαντήσει σε αυτήν την ανάρτηση.
Τάνια96
Επειδή μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάποια ομάδα για να κάνω προπονήσεις, τι μπορώ να κάνω μόνη μου , δηλαδή να μου προτείνετε πρόγραμμα. Μπορείτε να μου πείτε τι θα μπορούσα να κάνω ώστε να συνεχίσω το μπάσκετ που τόσο πολύ μου αρέσει και να βελτιωθώ σαν παίκτρια? Παίζω θέση 2,3 και η φυσική μου κατάσταση είναι μέτρια προς καλή.
Σίγουρα θέλω να βελτιώσω σουτ, ταχύτητα..
Τι θα μου προτείνατε?
anne24
Καλησπέρα, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια ομαδα που να ψάχνει παίκτριες;
LikeAbull
QUOTE (welovebasketball @ Nov 11 2012, 00:23 ) *
καλησπερα σε ολη τη μπασκετικη παρεα..ειμαι στα 21 και χω σταματησει το μπασκετ εδω και 5 χρονια..θελω να ξαναρχισω..ειναι δυσκολο πλεον λογω χασιμου επαφης λετε?καθε χρονο λεω ν ψαξω για ομαδα αλλα ολο δυσκολευομαι γιατι σκεφτομαι οτι εχω μεινει αρκετα πισω και δεν θα με δεχτουν....




Καλησπέρα σας, επικοινωνήστε στο τηλέφωνο 6937325370. Χάρης Ξυπόλυτος από Ζευς ερυθρού [code][/code]


QUOTE (nkn @ Aug 5 2012, 22:29 ) *
γεια και απο μενα,
ψαχνω για ομαδα στην αθηνα, κεντρο (αμπελοκηποι, γκυζη, εξαρχεια, κυψέλη κατα προτιμηση). Είμαι 22 και επαιζα μεχρι πριν 5 χρονια αλλα σε αρκετά 'χαμηλό'-επαρχιακό επιπεδο, οποτε ψάχνω μια αντιστοιχη ομάδα κυρίως για τις προπονήσεις. Αν υπάρχει κάποια πρόταση..
ευχαριστώ!



Καλησπέρα σας. Επικοινωνήστε αν θέλετε στο τηλέφωνο 6937325370. Χάρης Ξυπόλυτος από Ζευς ερυθρού.

QUOTE (ifigeneia @ Sep 10 2014, 19:15 ) *
Καλησπέρα.
Είμαι 18 χρονών και ψάχνω για μία γυναικεία ομάδα μπάσκετ στην περιοχή ζωγράφου όπου θα μπορώ να πηγαίνω κυρίως με τα πόδια. Θα προτιμούσα μία ομάδα στη γ' εσκα γιατί έχω παίξει μόλις 2 χρόνια σε ομάδα σε επαρχία. Έχετε κάτι να μου προτείνετε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Καλησπέρα σας. Επικοινωνήστε αν θέλετε στο τηλέφωνο 6937325370. Χάρης Ξυπόλυτος από Ζευς ερυθρού.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.