Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Draft 2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
benchwarmer
Καιρός λοιπόν να ανοίξει και αυτό το τοπικ, μιας που έγινε και το lottery. H σειρά των picks λοιπόν (συμπεριλαμβανωμένων trades που έχουν γίνει κλπ) είναι:

1. Cleveland
2. Orlando
3. Washington
4. Charlotte
5. Phoenix
6. New Orleans
7. Sacramento
8. Detroit
9. Minnesota
10. Portland
11. Philadelphia
12. Oklahoma
13. Dallas
14. Utah
15. Milwaukee
16. Boston
17. Atlanta
18. Atlanta
19. Cleveland
20. Chicago
21. Utah
22. Brooklyn
23. Indiana
24. New York
25. LA Clippers
26. Minnesota
27. Denver
28. San Antonio
29. Oklahoma
30. Phoenix
31. Cleveland
32. Oklahoma
33. Cleveland
34. Houston
35. Philadelphia
36. Sacramento
37. Washington
38. Detroit
39. Portland
40. Portland
41. Grizzlies
42. Philadelphia
43. Milwaukee
44. Dallas
45. Portland
46. Utah
47. Atlanta
48. LA Lakers
49. Chicago
50. Atlanta
51. Orlando
52. Minnesota
53. Indiana
54. Washington
55. Memphis
56. Detroit
57. Phoenix
58. San Antonio
59. Minnesota
60. Memphis

Τις επόμενες μέρες θα αρχίσουν τα διάφορα σενάρια, τόσο για ονόματα όσο και για τυχόν κινήσεις πριν το ντραφτ, από ομάδες που θέλουν να ανέβουν λίγο στη σειρά κλπ. Προς το παρόν, μια πρώτη ιδέα για τα ονόματα που παίζουν (για πολλά από τα οποία θα μιλήσουμε σιγά σιγά) εδώ: http://www.nbadraft.net/2013mock_draft , http://www.draftexpress.com/nba-mock-draft/2013/
SG3ptshooter
Για τα πόδια του Noel θα μιλάνε στο Cleveland όλο το βράδυ, όπως θα έλεγε κι ο μεγάλος Μπατής(tuta). Αυτό το torn ACL φοβίζει οποιονδήποτε ψάχνει το νούμερο 1 στο draft. O McLemore, γνωστός και ως Μακλίμουρας, είναι η πιο σίγουρη περίπτωση παίκτη απ' όλο το draft νιώθω, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πας προς αυτόν αν έχεις πάρει το Waiters ή η Washington 2 θέσεις πιο κάτω το Beal, οπότε πιστεύω πως αν μείνει το board ως έχει θα μπορούσα περισσότερο να τον δω στο Orlando, που κι αυτό έχει φορτώσει το φτερό του σε potential κι όχι μόνο (Αfflalo, πρώτος scorer + συμβόλαιο), ειδικά σε σχέση με τη θέση του PF.

Διαλέγουν με βάση τις ανάγκες τους στο Ohio, οπότε αν θεωρούν το Noel ρίσκο καταλαβαίνω ακόμη και το σενάριο της ανταλλαγής που συνάντησα ήδη. Αν θες να πας στον Otto Porter ή τον Alex Len, σίγουρα μοιάζει reach απ' αυτά που διαβάζω το να τους πάρεις στο 1, οπότε νιώθω πως καλά κάνουν κι εξετάζουν όλα τα ενδεχόμενα.

Όσο για το Detroit, ευτυχώς που δε θέλουμε ψηλό γιατί με κούρασαν οι Zellerαίοι. Πιστεύω πως αν έχει μείνει ο τοπικός ήρωας Trey Burke θα είναι αυτός η επιλογή μας, οι δύο SF που δίνονται ψηλότερα δύσκολα θα μείνουν διαθέσιμοι ως το όγδοο pick κι επόμενη επιλογή για το 3 θα είναι αυτός ο τύπος με τα δυνητικά 1000 κουσούρια ο Mohammad, που απ' τη μία σκέφτομαι πως κάπως έτσι πήραμε το Drummond πέρυσι που είχε πέσει η μετοχή του, απ' την άλλη είναι πολλά τα αρνητικά σχόλια. Το μόνο για το οποίο νιώθω σίγουρος είναι πως παρότι δεν έχω κακή εικόνα για τον McCollum, έχω την ανάγκη να περπατήσω τους δρόμους του Detroit (και, γιατί έχουμε κι άλλα μέτωπα) με πανό "ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ ΚΟΜΠΟΥΣ". Βαρέθηκα να διαβάσω ότι οι pg/sg κάνουν τα πάντα και μόλις τους βάζω στο roster να μην έχουν ξεκάθαρο προσανατολισμό.

Έχω δει clips για τους περισσότερους με ανάλυση κλπ, αλλά περιμένω τους ειδικότερους, ακόμα έχουμε πολύ δρόμο βέβαια και ανακατατάξεις στις θεωρίες.
GK_23
QUOTE(SG3ptshooter @ May 22 2013, 12:23 ) *
Όσο για το Detroit, ευτυχώς που δε θέλουμε ψηλό γιατί με κούρασαν οι Zellerαίοι. Πιστεύω πως αν έχει μείνει ο τοπικός ήρωας Trey Burke θα είναι αυτός η επιλογή μας, οι δύο SF που δίνονται ψηλότερα δύσκολα θα μείνουν διαθέσιμοι ως το όγδοο pick κι επόμενη επιλογή για το 3 θα είναι αυτός ο τύπος με τα δυνητικά 1000 κουσούρια ο Mohammad, που απ' τη μία σκέφτομαι πως κάπως έτσι πήραμε το Drummond πέρυσι που είχε πέσει η μετοχή του, απ' την άλλη είναι πολλά τα αρνητικά σχόλια. Το μόνο για το οποίο νιώθω σίγουρος είναι πως παρότι δεν έχω κακή εικόνα για τον McCollum, έχω την ανάγκη να περπατήσω τους δρόμους του Detroit (και, γιατί έχουμε κι άλλα μέτωπα) με πανό "ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ ΚΟΜΠΟΥΣ". Βαρέθηκα να διαβάσω ότι οι pg/sg κάνουν τα πάντα και μόλις τους βάζω στο roster να μην έχουν ξεκάθαρο προσανατολισμό.

Φτωχό το φετινό ντραφτ...
Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιος παίκτης από τα πιθανά lottery picks που μπορεί να εξελιχθεί σε μελλοντικό all star.
Ο Mac Lemore είναι μάλλον η πιο σίγουρη επιλογή για το Νο 1. Οι Καβαλίερς όμως ίσως να θέλουν περισσότερο τον Noel αλλά είναι μεγάλο το ρίσκο μετά τον τραυματισμό του.

Εν τω μεταξύ σε εγχείρηση θα υποβληθεί και ο Alex Len και αναμένεται να μείνει εκτός δράσης για 4-6 μήνες.

http://espn.go.com/nba/draft2013/story/_/i...orkouts-surgery

Οι Πίστονς έχουν ανάγκη έναν παίκτη στο 2-3. Ο McCollum είναι σεσημασμένος σκόρερ αλλά έχασε παραπάνω από τη μισή φετινή σεζόν λόγω τραυματισμού. Χώρια που η θέση του στο ΝΒΑ (PG ή SG) παραμένει ερωτηματικό. Τον στηρίζουμε πάντως γιατί είναι αδερφός του Eric που παίζει στον Απόλλωνα Πατρών rolleyes.gif
SG3ptshooter
QUOTE(GK_23 @ May 22 2013, 14:17 ) *
Εν τω μεταξύ σε εγχείρηση θα υποβληθεί και ο Alex Len και αναμένεται να μείνει εκτός δράσης για 4-6 μήνες.

Aυτό δεν το είχα συναντήσει και σίγουρα ρίχνει τις μετοχές και του Ουκρανού.

Στα υπόλοιπα είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος και το μόνο που αναρωτιέμαι γενικά είναι, αφού ο McLemore είναι η πιο σίγουρη επιλογή στο 1, κατά πόσο ταιριάζει στην περιφέρεια των Cavs. Παντού δίνεται μόνο ως SG και για το μέλλον, το 6'5 είναι οριακά ανεκτό ύψος για μετάβαση στο φτερό έναντι του Waiters, που είναι 6'4, και είναι και οι 2 ιδιαίτερα ικανοί scorers ατομικά, ενώ δεν λείπει το σκορ ούτε στην περιφέρεια φυσικά ούτε απ' τον Irving, ενώ θα προτιμούσαν σίγουρα μια ενίσχυση στη ρακέτα.
geogian13
Θεωρώ σχεδόν σίγουρο τον Noel για νούμερο 1 μιας και εκεί έχουν ανάγκη οι Cavs.Στο 2 βλέπω τον Burke αφού στο σε όλες τις άλλες θέσεις οι Magic είναι αρκετά δυνατοι.Στο 3 πιστεύω πως οι Wizards θα προτιμήσουν ψήλο και όχι τον Μακλυμουρα που μάλλον θα είναι ο άτυχος που θα πάει στη Charlotte.Στο 5 οι Suns μάλλον πάνε για Οladipo μιας και ο Beasley δεν τραβαει
GK_23
QUOTE(SG3ptshooter @ May 22 2013, 14:27 ) *
Στα υπόλοιπα είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος και το μόνο που αναρωτιέμαι γενικά είναι, αφού ο McLemore είναι η πιο σίγουρη επιλογή στο 1, κατά πόσο ταιριάζει στην περιφέρεια των Cavs. Παντού δίνεται μόνο ως SG και για το μέλλον, το 6'5 είναι οριακά ανεκτό ύψος για μετάβαση στο φτερό έναντι του Waiters, που είναι 6'4, και είναι και οι 2 ιδιαίτερα ικανοί scorers ατομικά, ενώ δεν λείπει το σκορ ούτε στην περιφέρεια φυσικά ούτε απ' τον Irving, ενώ θα προτιμούσαν σίγουρα μια ενίσχυση στη ρακέτα.

O Mc Lemore είναι περισσότερο off the ball παίκτης σε σχέση με το Waiters. Μια καλή σκέψη που διάβασα κάπου είναι ότι σε περίπτωση που επιλεγεί ο Mc Lemore να του δωθεί θέση starter και ο Waiters να γίνει 6ος παίκτης, παίρνοντας χρόνο συμμετοχής και στις 2 θέσεις των guard. Και ο Porter πάντως ως SF θα ταίριαζε στο ρόστερ τους.


SG3ptshooter
QUOTE(GK_23 @ May 22 2013, 15:18 ) *
O Mc Lemore είναι περισσότερο off the ball παίκτης σε σχέση με το Waiters. Μια καλή σκέψη που διάβασα κάπου είναι ότι σε περίπτωση που επιλεγεί ο Mc Lemore να του δωθεί θέση starter και ο Waiters να γίνει 6ος παίκτης, παίρνοντας χρόνο συμμετοχής και στις 2 θέσεις των guard.

Κατανοητό, το έχω ήδη συναντήσει ξανά, αλλά θα υπάρχουν τα λεπτά που θα παίξεις και με 3 guards, πράγμα που μπορεί η απέναντι πλευρά να εκμεταλλευτεί, θα υπάρχει ακόμα και το κενό στη θέση 3. Και μαζεύονται και πολλές δύσκολες ανανεώσεις μετά το rookie contract αν πιάσει το μοντέλο Thunder. Χρειάζονται ένα Sefolosha στο 19 ή στο 31;
QUOTE(GK_23 @ May 22 2013, 15:18 ) *
Και ο Porter πάντως ως SF θα ταίριαζε στο ρόστερ τους.

Aπ' τα δεδομένα που μου έρχονται, έτσι μοιάζει να είναι. Θα μοιάζει με reach απ' το πρώτο pick πάντως.
jasonick
Πάντως δεν αποκλείω οι Cavs να διαλέξουν τον Noel ώστε να tankάρουν πιο εύκολα την επόμενη σεζόν και καταφέρουν και πάρουν είτε τον Wiggins είτε καναν Robinson. Βέβαια αν καταφέρουν και πάρουν τον Wiggins, που θεωρητικά θα είναι το νούμερο 1, θα μιλάμε για τρελή Sternιά.
Για εμάς στο 13 έχουν ακουστεί Williams, McCollum (αν πέσει τόσο κάτω), Saric, Dieng και Αντώνης Dennis Σρόιτερ.
Ελπίζω, αν δεν κάνει trade ο Cuban για να ελευθερώσουμε χώρο στο cap, να διαλέξουμε το Noah των φτωχών, το πουλέν μου τον Dieng.
SG3ptshooter
Δεν ξέρω γιατί με άγγιξε τόσο το θέμα κι από τόσο νωρίς, ένα μήνα πριν τη βραδιά του draft. Αν κάτι δεν κατέστησα σαφές στα χτεσινά posts, είναι το πόσο μου αρέσει θεωρητικά ο Noel.

Παίζει βέβαια ρόλο το μαγικό 80ιλα μαλλί:


Aλλά μου αρέσει πράγματι αυτό που βλέπω, ως εικόνα ενός 18χρονου ακατέργαστου ψηλού και ως θεωρητικό potential. Εικόνα σε μορφή highlights:

για όσους έχουν περισσότερο χρόνο, ένα κλασσικό μεγάλο σε διάρκεια video με έμφαση στα strengths and weaknesses.
O oποίος παρά τα συνήθη τετριμμένα, δήλωσε γρήγορα γρήγορα και την προσμονή του να παίξει με τον Κyrie. Αυτό έλειπε.

Η πτώση του Mohammad σε σχέση με το φθινόπωρο, που θεωρητικά θα μπορούσε να βρεθεί ακόμα και στο νούμερο 1, είναι εντυπωσιακή, απ' τη στιγμή που πολύ πιθανόν να μη βρεθεί ούτε στην πρώτη δεκάδα, κι ενώ μοιάζει απαισιόδοξο πλέον και το ενδεχόμενο να τον επιλέξουμε οι Pistons στο 8. Εν ολίγοις, ο Μοχάμεντ ...ξεβάφει. Mε βάση και τα 20 χρόνια του, σίγουρα δε με έχουν εξιτάρει αυτά που έχω δει ούτως ή άλλως.
SteveNashidis
QUOTE(jasonick @ May 22 2013, 19:21 ) *
Βέβαια αν καταφέρουν και πάρουν τον Wiggins, που θεωρητικά θα είναι το νούμερο 1, θα μιλάμε για τρελή Sternιά.



Eμείς σαν Phoenix δεν έχουμε πάρει ποτέ το νούμερο 1 και οι Καβς έχουν πάρει 3 σε 10 χρόνια ... 19.gif
Nα δούμε τι παπάντζα θα διαλέξει ο μπούλης στο νούμερο 5.

Απορία : Γιατί οι Wizard ήταν top protected 3 ? Πως προέκυψε αυτό μετά το γεγονός ότι δεν κληρώθηκε κάτω από το νούμερο 8(αν δεν κάνω λάθος) ;
j-kidd13
Πιστευω οτι οι Καβαλιερς πρεπει να επενδυσουν στον Νοελ.
Στην περιφερεια εχουν περα απο Kyrie Waiters τους Livingston(αν τον ανανεωσουν,δεν εχει συμβολαιο για του χρονου,αλλα σαν μπακ απ pg ειναι μια χαρα και δεν παιρνει και πολλα),Miles,Gee,Ellington,που ειναι μια χαρα για ρολιστες.
Στη ρακετα περα απο Varejao Thompson,οι Ζeller και Speights,δεν μου γεμζουν και ιδιαιτερα το ματι.
O Noel μπορει να ατυχησε με τον τραυματισμο του και δεν ξερουμε πως θα επανελθει,αλλα βλεποντας τον,αξιζει να παρεις το ρισκο.Για σεντερ στο nba πρεπει να παρει κιλα και να δυναμωσει,αλλα εχει απιστευτα σωματικα προσοντα,αλτικος,μεγαλο wingspan,ειναι 18 χρονων,δεν αποκλειεται να τσιμπησει και κανα ποντακι ακομα...tongue.gif.
Θα δουλεψει και το επιθετικο του ρεπερτοριο,γιατι απ οτι ειδα κυριως καρφωματα και ταρζανιες εκανε,στο αμυντικο κομματι ειναι πολυ καλος,γενικα πιστευω οτι αξιζει να τον παρεις με το οποιο ρισκο απο τον τραυματισμο.

Ο McLemore(καλος επιθετικος,με πολυ καλο στατικο σουτ) και ο Oladipo που μου αρεσαν αρκετα,λογω της παρουσιας του Waiters,δεν τους προτιμω.

Επισης μου αρεσε πολυ ο Bennett,που κι αυτος ισως ταιριαζε πολυ στο Κλιβελαντ,αλλα ειναι undersized για 4αρι.
T.W.Is.M.
Τον παιχτη(Noel) δεν τον εχω δει και δεν τον ξερω, αλλα οπως τον περιγραφετε μου μοιαζει σαν best case scenario Jermaine O'Neal worst case scenario Hasheem Thabeet. Πιθανοτερη καταληξη ομως μου μοιαζει κατι σαν Javale McGee...
jvalin
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 23 2013, 22:25 ) *
Τον παιχτη(Noel) δεν τον εχω δει και δεν τον ξερω, αλλα οπως τον περιγραφετε μου μοιαζει σαν best case scenario Jermaine O'Neal worst case scenario Hasheem Thabeet. Πιθανοτερη καταληξη ομως μου μοιαζει κατι σαν Javale McGee...

Εμένα πάλι μου μοιάζει νέος Greg Oden. Είναι μόλις 18 κι όμως έχει ήδη προλάβει να χάσει μια χρονιά στο high school κ άλλη μια φέτος στο κολέγιο με προβλήματα στο ίδιο γόνατο. Στο nbadraft γράφει ότι με βάση τη σωματοδομή του θα φτάσει γύρω στα 104-105 κιλά από τα 93 που είναι χοντρικά σήμερα. Αν τα γόνατά του δεν αντέχουν στα 18 του όντας πετσί κ κόκκαλο πόσο πιθανό μοιάζει να αντέξουν στο μέλλον που θα χει πάρει κ 10 κιλά σε μυική μάζα?

Οι φίλοι των Celtics το χουν παράπονο πως οι σπουδαίοι free agents προτιμούν ως επί το πλείστον νοτιότερους κ εξωτικότερους προορισμούς όπως πχ το απεχθές peace.gif αλλά συνήθως ηλιόλουστο LA ή εσχάτως το Miami. Ο Noel για εμάς αντιπροσωπεύει την ελπίδα πως κάποτε ένας all star free agent θα ανηφορίσει ως τη Beantown. Είναι γεννημένος σε ένα προάστιο της Βοστώνης, υποστηρίζει τους Celtics από πιτσιρικάς κ δηλώνει ευθαρσώς πως ονειρεύεται να παίξει κάποτε για την ομάδα που αγαπά. Εύχομαι εφεξής να μείνει μακριά από τραυματισμούς κ γιατί όχι να ’ρθουν κάποτε οι μέρες που θα τον βλέπουμε να μοιράζει αφειδώς μπλοκς φορώντας την αγαπημένη του φανέλα! celtics1-sm.gif

Επ’ ευκαιρία η Βοστώνη επιλέγει στο 16 κ αναζητά πρωτίστως ψηλό. Έχει κανείς γνώμη για τον Steven Adams? Μοιάζει καλό φιτ για εμάς αλλά απ’ την άλλη τον αναφέρουν ως project και φοβάμαι μήπως μας προκύψει νέος Melo. Προσωπικά μου αρέσει πολύ κ ο Tony Mitchell ο οποίος όμως είναι 3αρο4αρι.
benchwarmer
QUOTE(jvalin @ May 24 2013, 01:27 ) *
Επ’ ευκαιρία η Βοστώνη επιλέγει στο 16 κ αναζητά πρωτίστως ψηλό. Έχει κανείς γνώμη για τον Steven Adams? Μοιάζει καλό φιτ για εμάς αλλά απ’ την άλλη τον αναφέρουν ως project και φοβάμαι μήπως μας προκύψει νέος Melo. Προσωπικά μου αρέσει πολύ κ ο Tony Mitchell ο οποίος όμως είναι 3αρο4αρι.


Το μόνο καλό που έχει ο Adams είναι ότι είναι Νεοζηλανδός smiley.gif Κατά τ' άλλα, διαφημιζόταν ως ένα από τα καλύτερα prospect πέρυσι το καλοκαίρι, αλλά η πρώτη (και τελευταία) χρονιά του στο κολλέγιο ήταν μάλλον απογοητευτική, με 7π-6ρ-2τ... Νομίζω ότι ούτε κατά διάνοια δεν είναι έτοιμος για το ΝΒΑ... Ο Dieng και ο Withey είναι αυτή τη στιγμή πολύ καλύτεροι, είναι βέβαια και 2-3 χρόνια μεγαλύτεροι, αλλά ακόμα και στα 23 τους δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορούν να βελτιωθούν στο μέλλον κι άλλο.
jvalin
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. smiley.gif
Γράψτε λάθος για τον Mitchell. Όσο περισσότερο χαζεύω τα draft reports τόσο λιγότερο μου γεμίζει το μάτι. Επίσης ο Noel είναι 19 όχι 18. Sorry για το double post
GK_23
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 23 2013, 22:25 ) *
Τον παιχτη(Noel) δεν τον εχω δει και δεν τον ξερω, αλλα οπως τον περιγραφετε μου μοιαζει σαν best case scenario Jermaine O'Neal worst case scenario Hasheem Thabeet. Πιθανοτερη καταληξη ομως μου μοιαζει κατι σαν Javale McGee...

Δεν έχει δείξει τέτοια δείγματα γραφής, όσον αφορά το χαρακτήρα και την εργατικότητα του ο Νόελ, μέχρι στιγμής...

Εδώ ένα ωραίο άρθρο σχετικά με το σε ποιον μπορεί να μοιάσει ο Νόελ στο ΝΒΑ. Η παρομοίωση με τον Λάρυ Σάντερς μου άρεσε αλλά δεν νομίζω πως ο Σάντερς είναι το worst case scenario του Νοελ. Σίγουρα όμως ο Νόελ μπορεί να γίνει καλύτερος παίκτης. Προσωπικά θα ήθελα πολύ να δω ένα δίδυμο Νόελ-Βούτσεβιτς στη ρακέτα των Μάτζικ rolleyes.gif

http://bleacherreport.com/articles/1607980...ar-nerlens-noel

Έχει αρκετούς 7 φοοτερς (ή εκεί κοντά τέλος πάντων) το φετινό ντραφτ: Noel, Zeller, Adams, Len, Withey, Dieng, Olynyk είναι οι πιο πολυδιαφημισμένοι. Υπάρχει όμως και μια πλειάδα ακόμα ψηλών που είτε προέρχονται από την Ευρώπη είτε δεν έτυχαν μεγάλης προβολής στο κολεγιακό.

Στην πρώτη κατηγορία ανήκουν οι εξής:

Nemanja Besovic (7-2)
Laszlo Dobos (7-3)
Rudy Gobert (7-1)
Mouhamaddou Jaiteh (6-11)
Lucas Nogueira (7-0)
Artem Pustovyi (7-1)
Artom Radosavljevic (6-11)
Walter Tavares (7-3)

Από τους παραπάνω ξεχωρίζει ο Gobert, ο οποίος πιθανά να είναι lottery pick. Η σωματοδομή του μου θυμίζει τον Αζινκά αλλά το παιχνίδι του είναι εντελώς διαφορετικό. Παίζει πολύ μέσα στη ρακέτα ο Gobert.

Από τη δεύτερη κατηγορία ξεχωρίζουν ο Dewayne Dedmon (7-0) του Southern California και ο Mike Muscala (6-11) του Bucknell. Και οι δύο είναι πιθανά πικς 2ου γύρου.



thalys
QUOTE (jvalin @ May 24 2013, 01:27 ) *
Επ’ ευκαιρία η Βοστώνη επιλέγει στο 16 κ αναζητά πρωτίστως ψηλό. Έχει κανείς γνώμη για τον Steven Adams? Μοιάζει καλό φιτ για εμάς αλλά απ’ την άλλη τον αναφέρουν ως project και φοβάμαι μήπως μας προκύψει νέος Melo.


Για τον Άνταμς κάπου διάβασα ότι δεν ήταν να δηλώσει φέτος στο ντραφτ, αλλά μετά από ένα ταξίδι στο σπίτι του δήλωσε ότι είναι καιρός να βοηθήσει οικονομικά την οικογένεια του.

Ακούστηκε ότι ο Σρέντερ και ο Αντετοκούμπο έχουν πάρει υπόσχεση για τον πρώτο γύρο.

Οι Σέλτικς πήραν συνέντευξη από αρκετούς παίχτες που προβλέπεται να βρεθούν στην πρώτη 10άδα, μεταξύ αυτών και με τον Νοέλ. Τα σενάρια για πιθανό τρέηντ που θα δώσει στη Βοστώνη το Νο1 πικ δεν άργησαν να βγουν.

Δεν βλέπω κάποιον σίγουρο μελλοντικό σούπερ σταρ στο ντραφτ, αλλά βλέπω αρκετούς παίχτες που θα μπορούσαν να κάνουν καριέρα ως role players. Δεν είμαι πεισμένος ότι η επιλογή στο δεύτερο μισό της λοταρίας είναι τόσο καλύτερη από αυτήν στο τέλος του πρώτου γύρου φέτος.
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 23 2013, 22:25 ) *
Τον παιχτη(Noel) δεν τον εχω δει και δεν τον ξερω, αλλα οπως τον περιγραφετε μου μοιαζει σαν best case scenario Jermaine O'Neal worst case scenario Hasheem Thabeet. Πιθανοτερη καταληξη ομως μου μοιαζει κατι σαν Javale McGee...


Μπα, έχει καλό awareness ο Noel. Και δεν είναι ούτε παίκτης τύπου Thabeet (δηλαδή πανύψηλος με wingspan πτεροδάκτυλου). Είναι πιο πολύ φάση Anthony Davis.

Raw επιθετικά αλλά έχει μεγάλο αμυντικό potential.

QUOTE (GK_23 @ May 24 2013, 04:06 ) *


Ο Muscala ξέρει μπάσκετ. Μπορεί να βοηθήσει κάποια ομάδα με λίγο σκοράρισμα από τον πάγκο.

Αν δεν τον πικάρει κάποια ομάδα (αξίζει να τον πικάρεις στο 2ο γύρο) τότε μια από τις μεγάλες Ευρωπαϊκές ομάδες πρέπει να τον τσιμπήσει άμεσα. Μπορεί να κάνει μεγάλα πράγματα εδώ. Το ίδιο και ο Ryan Kelly.
benchwarmer
QUOTE(Nuntius @ May 25 2013, 15:46 ) *
Το ίδιο και ο Ryan Kelly.


ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

Τα λέω από πέρυσι για αυτόν... Μέχρι και για τον Ολυμπιακό ήμουν έτοιμος να τον προτείνω εάν δεν έκανε καλό final4 o Άντιτς..

Για το νο1 πιστεύω πως οι Καβς θα πάνε για Νοέλ.. Τραυματίας ξετραυματίας, αλλά οι υπόλοιποι μνηστήρες δεν έδειξαν τίποτα στο NCAA tournament για να ανεβάσουν το stock τους, συν ότι είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να ΞΑΝΑτανκάρουν για το επόμενο draft, που αναμένεται συγκλονιστικό με Wiggins κλπ...
Nuntius
QUOTE (benchwarmer @ May 25 2013, 16:16 ) *
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

Τα λέω από πέρυσι για αυτόν... Μέχρι και για τον Ολυμπιακό ήμουν έτοιμος να τον προτείνω εάν δεν έκανε καλό final4 o Άντιτς..


Ρε κάνει μπαμ ο άνθρωπος. Δεν χρειάζεται καν να τον παρακολουθήσεις πολύ για να δεις πως είναι ταμάμ για εδώ. Λίγο τα physical measurements, λίγο τα στατιστικά του, λίγο 1-2 παιχνίδια τον καταλαβαίνεις αμέσως tongue.gif
BasketZilla
Οσο διαβαζω για το φετινο ντραφτ τοσο μπερδευομαι.Παντως παικτες επιπεδου franchise player δεν εχει το φετινο ντραφτ.Εχει αρκετους που θα γινουν αξιοσεβαστοι βασικοι αλλα μεχρι εκει.Το καλο ειναι οτι υπαρχουν τουλαχιστον δεκα καλουτσικοι ψηλοι οποτε καπως θα βοηθησει το φετινο ντραφτ τα μαυρα χαλια που εχει η λιγκα στο πεντε. Οι δικες μου προβλεψεις για το lottery ειναι :

1) Cleveland : Nerlens Noel (παντα ο καλυτερος ψηλος επιλεγεται στο νουμερο 1)
2) Orlando : Ben McLemore (καλυτερος απο τον Afflalo, τον επιλεγουν και κανουν ανταλλαγη)
3) Washington : Otto Porter (ακριβως ο παικτης που τους χρειαζεται)
4) Charlotte : Anthony Bennett (η αδυναμια μου απο το φετινο ντραφτ, και καναδος και χοντρος και undersized)
5) Phoenix : Victor Oladipo (αλλη μια επιλογη που μια ομαδα παιρνει ακριβως αυτο που χρειαζεται)
6) New Orleans : Trey Burke (αν και εχουν τον Vasquez, ο ταπας απο το Michigan ειναι μια χαρα παικτης)
7) Sacramento : Micheal Carter-Williams (ο αλλος παικτης που μου αρεσει απο το φετινο ντραφτ, ψηλος ασος)
8) Detroit : C.J. McCollum (καλη επιλογη για την περιφερεια τους)
9) Minnesota : Shabbaz Muhammad (χρειαζονται εναν παικτη στο 2-3)
10) Portland : Alex Len (ο Ουκρανος ειναι πολυ καλος,μπορει να παει και ψηλοτερα στο ντραφτ)
11) Philadelphia : Cody Zeller (και οι Σιξερς θα πανε λογικα για τον καλυτερο διαθεσιμο ψηλο)
12) Oklahoma : Gorgui Dieng (οπως και οι Θαντερ, για τον καλυτερο αμυντικο ψηλα)
13) Dallas : Rudy Gobert (πολυ εντυπωσιακα σωματικα προσοντα για να μην τον επιλεξει μια ομαδα στο lottery)
14) Utah : Dennis Schroeder (θα επιλεξουν τον καλυτερο διαθεσιμο play maker)

Παντως ειναι τοσο διαφορετικες οι προβλεψεις στα διαφορα mock που κυκλοφορουν στο internet που οτιδηποτε και να συμβει την ημερα της επιλογης, που εμενα δεν θα μου κανει καμμια εντυπωση.
GK_23
QUOTE(BasketZilla @ Jun 16 2013, 14:30 ) *
Οσο διαβαζω για το φετινο ντραφτ τοσο μπερδευομαι.Παντως παικτες επιπεδου franchise player δεν εχει το φετινο ντραφτ.Εχει αρκετους που θα γινουν αξιοσεβαστοι βασικοι αλλα μεχρι εκει.Το καλο ειναι οτι υπαρχουν τουλαχιστον δεκα καλουτσικοι ψηλοι οποτε καπως θα βοηθησει το φετινο ντραφτ τα μαυρα χαλια που εχει η λιγκα στο πεντε.

Συμφωνώ rolleyes.gif

Φαίνεται πως η πρόθεση των Καβς είναι να διαλέξουν σέντερ. Όσο παιρνούν οι μέρες αυξάνεται η φημολογία πως αντί του Νόελ, στο Νο 1 θα επιλέξουν τον Ουκρανό Άλεξ Λεν...

http://www.baltimoresun.com/sports/terps/t...0,5367247.story

Η τελική λίστα με τους early entry υποψήφιους του φετινού ντραφτ...

http://www.draftexpress.com/article/NBA-Dr...inal-List-4270/
baskethood
QUOTE (GK_23 @ Jun 19 2013, 08:54 ) *
Φαίνεται πως η πρόθεση των Καβς είναι να διαλέξουν σέντερ. Όσο παιρνούν οι μέρες αυξάνεται η φημολογία πως αντί του Νόελ, στο Νο 1 θα επιλέξουν τον Ουκρανό Άλεξ Λεν...


Εγώ πάντως εδώ και καιρό σκέφτομαι ότι είναι η καλύτερη ευκαιρία για τους Cavs να ανταλλάξουν το πικ. Δεν υπάρχει για Νο1 ένα can't miss prospect ώστε να το κρατήσουν. Μπορούν να παραχωρήσουν το πικ τους και να κατέβουν λίγο χαμηλότερα, στο 5 με 12 ας πούμε, όπου και εκεί θα έχουν την ευκαιρία να βρουν έναν καλό role player (πιστεύω ότι υπάρχουν τουλάχιστον 15 με 20 τέτοιοι στο φετινό ντράφτ). Έτσι με ένα καλό αντάλλαγμα, που και πιο έτοιμος θα είναι, με ένα επίσης lottery pick (που θα πάρουν) και με το πικ τους στο 19 θα ενισχυθούν περισσότερο.

Σκέφτομαι για παράδειγμα ότι με το λότερι πικ που θα πάρουν από την ανταλλαγή θα μπορούσαν να επιλέξουν τον Όλινικ (αντί για τον Λεν που σκέφτονται για το Νο1), με το 19ο θα μπορούσαν να επιλέξουν έναν καλό σούτερ (Καράσεφ, Μπούλοκ, Μοχάμαντ, Χαρνταγούει Τζούνιορ) και να έχουν πάρει και ως αντάλλαγμα έναν έτοιμο παίκτη (σκεφτόμουν τον Ίβαν Τέρνερ, ή τον Χέιγορντ πακέτο με τον Μίλσαπ ). Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πολυσκεφτεί trade σενάρια, αλλά κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου.
benchwarmer
Συμφωνώ ότι πρέπει να κινηθούν για ανταλλαγή. Καλά ειδικά αν πάνε για τον Λεν στο νο1, πολύ φοβάμαι ότι ο συγκεκριμένος θα ξεπεράσει το μέγεθος του μεγάλου Ολοβοκάντι...
SG3ptshooter
Έχω περιέργεια να δω που θα επιλεγεί τελικά ο ανεβασμένος Glen Rice Jr. Μετά την αποπομπή του απ' το κολέγιο έχει φτάσει μακριά στη D-League κι είναι μια περίπτωση σαφώς ασυνήθιστη. Είναι γιoς του Sr., μιας και υπάρχουν και γνωστοί απατεώνες. Eσένα λέω Ησαΐα.


Οι Magic προσπαθούν για Bledsoe αφού δεν πείθονται να πάνε για PG, ο McLemore δεν εντυπωσιάζει και απ' τους χιαστούς του Noel κρέμεται και το πρώτο pick. Όλοι πουλάνε picks και καλά θα κάνουν οι κατάλληλοι "ισχυροί" να αγοράσουν. Περίεργο draft και περιμένω και περίεργη σεζόν απ' τους ανίσχυρους, με αρκετές ομάδες να ανταγωνίζονται, στα πλαίσια της διακριτικότητας έστω, για τον πάτο και τους WigginsoParkerαίους.
aegeansheed
Πριν λίγες μέρες τελείωσα το scouting των πρώτων picks και κάποιων ακόμα.

Η γενική ομολογία είναι ότι όντως δεν εντυπωσιάζει κανείς τόσο ώστε να επιμείνει μια ομάδα να χτίσει κάτι πάνω σε αυτόν. Εντούτοις υπάρχουν ορισμένοι παίκτες για τους οποίους υπάρχει αρκετά μεγάλο potential, στην περίπτωση που δοθούν οι συνθήκες για να καλλιεργηθεί. Μιλάω για Bennett αρχικά και για Noel και Len κυρίως.

Ο Bennet πιστεύω ότι μπορεί να γίνει κάτι αντίστοιχο σε Kevin Love. Έχει το μεγαλύτερο ταλέντο από όσους είδα επιθετικά και το natural face up jumper, που όποιον ρόλο και να πάρει μελλοντικά, είναι κάτι που σε κάποιο σημείο θα του δώσει συγκριτικό πλεονέκτημα. Θα μπορέσει να παίξει το "nba 4" αλλά θα πρέπει να δείξει μεγαλύτερη διάθεση στην άμυνα για να πετύχει. Είναι ο πιο μπαμ παίκτης που μου φαίνεται ότι θα εξελιχθεί σε all-star.

Ο Len έχει εντυπωσιακό size, μένει να μάθει να χρησιμοποιεί το κορμί του στην άμυνα. Επίσης λέγεται ότι ανταποκρίνεται στο weight bulk up ως τώρα, οπότε δε θα του πάρει πάνω από δύο χρόνια να φτιάξει αρχικά ένα κορμί κανονικού ψηλού ΝΒΑ και στη συνέχεια να δουλέψει επιθετικά. Εύκολο γιατί έχει και χέρια και size.

McLemore και Oladipo έχουν πολύ καλά φυσικά προσόντα. Ο Victor μπορεί να συνεισφέρει αμέσως σε μια μικρομεσαία ομάδα τώρα, όπως οι Suns. Δε νομίζω να μην τον διαλέξουν.

Ο Burke είναι και αυτός αρκετά έτοιμος, έχει και παραστάσεις από το ρόλο που είχε στο M, ως main facilitator, αλλά δεν είναι καθαρός άσος. Καλύτερη περίπτωση να βγει κάτι σε Lawson.

Αυτός για τον οποίο με προβληματίζει το standard pick στο #3 είναι ο Porter, που έχει ένα τρομερό μειονέκτημα στα πόδια. Κι επειδή είναι καθαρό τριάρι λόγω σωματοκατασκευής, θα δυσκολευτεί πολύ με πιο γρήγορους παίκτες. Θα γίνει ένας χρήσιμος ρολίστας όμως γιατί ξέρει μπάσκετ. Μέχρι εκεί.

MRW: τρομάζω στην ιδέα ότι είναι ο καλύτερος pg του draft.

Περισσότερο εντυπωσιασμένος είμαι από τον McGolum από αυτό που μπορεί να γίνει. Ελπίζω ο Dumars να μην κάνει καμιά πατάτα αν ξεμείνει μέχρι το 8, γιατί δε θα βρει καλύτερο παίκτη. Please Joe...
baskethood
QUOTE (aegeansheed @ Jun 20 2013, 22:33 ) *
MRW: τρομάζω στην ιδέα ότι είναι ο καλύτερος pg του draft.

Στον Carter-Williams αναφέρεσαι;

Προσωπικά βλέπω μεγάλο potential στον συγκεκριμένο. Αμυντικά (και ας μην έπαιξε καθόλου man-to-man, κατέχει καλά τα fundamentals και η σωματοδομή του τον κάνει να ξεχωρίζει) και δημιουργικά είναι σίγουρα ο καλύτερος PG του draft. Είναι καλύτερος αθλητής από τον Burke και έχει κορμί που μπορεί να τον βοηθήσει να πιάσει υψηλά standards. Του λείπει το σουτ (όπως επίσης finishing και aggressiveness) αλλά όταν το φτιάξει θα αγγίξει all star potential.
aegeansheed
QUOTE(baskethood @ Jun 21 2013, 15:49 ) *
Carter-Williams


To ύψος τον σώνει κάπως. Τρόμαξα όμως όταν τον είδα πώς ανταποκρίνεται στην πίεση. Και θέλει αρκετά κιλά. Αλλά όταν δυσκολεύεται να περάσει το μισό γήπεδο σε full court press με ντρίμπλα...δε μου άρεσε καθόλου
G-arenas
ποτε γινονται tα drafts???
baskethood
QUOTE (aegeansheed @ Jun 21 2013, 19:40 ) *
To ύψος τον σώνει κάπως. Τρόμαξα όμως όταν τον είδα πώς ανταποκρίνεται στην πίεση. Και θέλει αρκετά κιλά. Αλλά όταν δυσκολεύεται να περάσει το μισό γήπεδο σε full court press με ντρίμπλα...δε μου άρεσε καθόλου

Δεν είναι τόσο ανησυχητικό αυτό (προφανώς πρέπει να μειώσει τα λάθη του, το 24% TO Rate είναι πολύ υψηλό), οπωσδήποτε πρέπει να προστατεύει καλύτερα τη μπάλα αλλά αυτό είναι κάτι που δεν θα φανεί όπως φαινόταν στο Cuse. Εκεί ήταν ο αποδέκτης όλης της πίεσης της αντίπαλης άμυνας χωρίς να έχει κάποιον να τον αποφορτίσει. Στο ΝΒΑ θα έχει αυτήν την πολυτέλεια και θα μπορέσει σιγά σιγά να βελτιώσει τον τρόπο που αντιδρά στην πίεση. Θέλω να πω ότι δεν είναι θέμα τεχνικής, όσο θέμα εμπειρίας και ομάδας. Το ύψος είναι πολύ σημαντικό, και πάνω από avarage για τη θέση του ΝΒΑ PG, για να μπορεί να βλέπει πάσες και να αντιδρά καλύτερα στην πίεση.
jvalin
Μόνο κ μόνο λόγω σωματικών προσόντων ξεχωρίζει από τους υπόλοιπους σαν τη μύγα μες στο γάλα. Ο τύπος είναι χταπόδι! Πετάγεται απ το πουθενά στις passing lanes κ κλέβει μπάλες, μαρκάρει 2-3 θέσεις, έχει γρήγορα πλάγια βήματα, παίζει άμυνα χαμηλά, παίζει άμυνα ψηλά, βουτάει στις αμφισβητούμενες μπάλες, εν ολίγοις στην άμυνα τα σπάει! Αρχικά τον έδιναν να έχει wingspan 1,98 το οποίο είναι ούτως ή άλλως μια χαρά αλλά για το ύψος του φαντάζει μικρό. Εξ όσων διάβασα, το μόνο σίγουρο είναι πως το 2011 μετρήθηκε με wingspan 1,98 όμως σήμερα πρέπει να είναι γύρω στο 2,01. Όπως κ να χει δε βρίσκονται κάθε μέρα point guards με ύψος 1,98 κ 7.3 ασίστ! Αυτά τα δυο νούμερα από μόνα τους φτάνουν κ περισσεύουν για να σου κεντρίσουν την προσοχή. Εκ του αποτελέσματος παίζει να αποδειχτεί πως γράφω βλακείες, ωστόσο αν έπρεπε να τον συγκρίνω με κάποιον αυτός που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Διαμαντίδης!

Το σουτ είναι ένα θεματάκι αλλά αν το δουλέψει θα το φτιάξει δεν τρέχει τπτ
Nuntius
Ξεκινάει σε λιγότερο από 2 λεπτά και λογικά θα γίνει της τρελής biggrin.gif
SoKRaM
Οι Καβαλιερς θα συνεχισουν να επιλεγουν στο Νο1 μεχρι να πετυχουν τον επομενο Λεμπρον?
BasketZilla
Μεχρι τωρα γινεται αληθινος πανικος.Απιστευτο ντραφτ, θα ειναι πολυ ενδιαφερον.Μα καλα ρε Μιχαλακη τον Ζελερ πηρες?
Nuntius
Δύο εκπλήξεις στα πρώτα 4 pick. Μάλιστα tongue.gif
John Valthuer
Εντάξει, καταλάβαμε: ο Nerlens Noel δεν θα επιλεγεί στον πρώτο γύρο tongue.gif .
Das Kapital
O Noel έχει ξενερώσει τη ζωή του
gmalamos
Ελα και πλησιαζει το No12...
reignman
Εκει που λεω , ωπα παει για dynamic duo στο 5-4 η Νεα Ορλεανη... τσουπ τον ανταλλαζει με τον Jrue Holiday & #46 pick με τους 76ers. Φοβουνται τους τραυματισμους? Αλλα και ετσι να ειναι ο Jrue δεν ειναι αμελητεα ποσοτητα....
thalys
Ο Burke πάει Γιούτα και η Μίννυ παίρνει το 14ο και το 21ο πικ. Δύο ανταλλαγές ήδη μετά το Νοέλ για Χόλιντεϋ.
jvalin
ολινικ στη βοστωνη 68.gif

ακουσε κανεις τι δωσαμε για να παρουμε το #13?

Boom Dizzle
ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ στους Μπακς στο 15!!!!
thalys
QUOTE (jvalin @ Jun 28 2013, 04:16 ) *
ολινικ στη βοστωνη 68.gif

ακουσε κανεις τι δωσαμε για να παρουμε το #13?


To 16 και 2 μελλοντικά δευτέρου γύρου. Δεν μου αρέσει η ανταλλαγή.

Δεν μου αρέσει και ο Αντετοκούνμπο στο Μιλγουόκι. Πήγε σε μία από τις πιο αδιάφορες ομάδες στην λίγκα.
jvalin
χαχα αρχηγοπουλο ο νογκουερα afro.gif

QUOTE (thalys @ Jun 28 2013, 04:22 ) *
To 16 και 2 μελλοντικά δευτέρου γύρου. Δεν μου αρέσει η ανταλλαγή.

Δεν μου αρέσει και ο Αντετοκούνμπο στο Μιλγουόκι. Πήγε σε μία από τις πιο αδιάφορες ομάδες στην λίγκα.

για ολινικ τι λες?σαλυ-ολινικ μου κανει πολυ σοφτ



ισχυει για αντετοκουμπο. επιλεχτηκε μεν ψηλα, αλλα στο μιλγουοκι παιζει να χαραμιστει.
thalys
Δεν τον έχω δει να παίζει. Κάθε ριπόρτ που διάβασα αυτές τις μέρες έλεγε ότι έχει μικρό wingspan, δεν είναι γρήγορος, δεν είναι αλτικός και δεν παίζει άμυνα. Στα θετικά ότι μπορεί να σκοράρει. Αν υποθέσουμε(ελπίσουμε) ότι ο Μέλο είναι ο μελλοντικός αμυντικός μας ογκόλιθος, στα χαρτιά συμπληρώνουν ο ένας τον άλλο. Στα χαρτιά.

Στην καλύτερη βλέπω έναν παίχτη που θα κάνει εντύπωση με το επιθετικό του παιχνίδι και θα έχει αρκετή αξία για να μπει σε ανταλλαγή που θα μας φέρει έναν σούπερ σταρ(παίχτης επιπέδου Al Jefferson δηλαδή). Αυτά από τα ριπόρτς. Στο γήπεδο θα δούμε.

Δεν καταλαβαίνω καθόλου γιατί έπρεπε να κάνουμε trade up. Θα προτιμούσα να κάναμε trade down και να παίρναμε τον Dieng συν κάποιον άλλο στο τέλος του πρώτου γύρου ή στην αρχή του δεύτερου.
jvalin
QUOTE (thalys @ Jun 28 2013, 04:46 ) *
Δεν τον έχω δει να παίζει. Κάθε ριπόρτ που διάβασα αυτές τις μέρες έλεγε ότι έχει μικρό wingspan, δεν είναι γρήγορος, δεν είναι αλτικός και δεν παίζει άμυνα. Στα θετικά ότι μπορεί να σκοράρει. Αν υποθέσουμε(ελπίσουμε) ότι ο Μέλο είναι ο μελλοντικός αμυντικός μας ογκόλιθος, στα χαρτιά συμπληρώνουν ο ένας τον άλλο. Στα χαρτιά.

Στην καλύτερη βλέπω έναν παίχτη που θα κάνει εντύπωση με το επιθετικό του παιχνίδι και θα έχει αρκετή αξία για να μπει σε ανταλλαγή που θα μας φέρει έναν σούπερ σταρ(παίχτης επιπέδου Al Jefferson δηλαδή). Αυτά από τα ριπόρτς. Στο γήπεδο θα δούμε.

Δεν καταλαβαίνω καθόλου γιατί έπρεπε να κάνουμε trade up.

ελα ντε...σαμπως θα τον ειχε παρει κανεις νωριτερα?
thalys
Ήρθε η μέρα που μου αρέσουν περισσότερο οι επιλογές της Μινεσσότα στο ντραφτ από αυτές των Σέλτικς.
SteveNashidis
Tι ξέρουμε για τον Alex Len που πήρε το Phoenix . Ήταν ήδη στους υπάρχοντες παίκτες οι Nerlens Noel και Ben McLemore . Κάναμε πάλι από τις γνωστές πατάτες ;


Mπραβο στον γιάνναρο .κυμάτισε η γαλανόλευκη μαζί με την ανακοίνωση του ονόματος του smile.gif

http://www.nba.com/video/channels/draft/20...k15-giannis.nba
lakersdynasty
QUOTE(reignman @ Jun 28 2013, 03:49 ) *
Εκει που λεω , ωπα παει για dynamic duo στο 5-4 η Νεα Ορλεανη... τσουπ τον ανταλλαζει με τον Jrue Holiday & #46 pick με τους 76ers. Φοβουνται τους τραυματισμους? Αλλα και ετσι να ειναι ο Jrue δεν ειναι αμελητεα ποσοτητα....


Στο twitter γράφτηκε ότι οι Suns είχαν διαρρεύσει κακές κριτικές και μάλλον γι'αυτό έπεσε τόσο...

QUOTE(Voyager @ Jun 28 2013, 05:07 ) *
Tι ξέρουμε για τον Alex Len που πήρε το Phoenix . Ήταν ήδη στους υπάρχοντες παίκτες οι Nerlens Noel και Ben McLemore on the board. Κάναμε πάλι από τις γνωστές πατάτες ;


Δε καταλαβαίνω Χριστό απο ντραφτ αφού δεν παρακολουθούσα σχεδόν ποτέ κολεγιακό αλλά το draftexpress φτιάχνει ωραία βίντεο με τα θετικά/αρνητικά κάθε παίκτη.

jasonick
Θα γελάει ο κόσμος με McGee βασικό πεντάρι με ανύπαρκτη team defense και το ρόλο του σαν "point center", συν ότι έχει ένα από τα χειρότερα συμβόλαια στη λίγκα.
Περιμένουμε από το νέο προπονητή των Grizzlies βασικό δίδυμο Κουφό-Γκασόλ και τουλάχιστον 25 λεπτά στον παικταρά και τον Randolph να παίρνει πόδι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.