Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος Αναντολου Εφες
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
T.W.Is.M.
Κανενας δεν το ανοιξε αυτο; Γενναω εγω και τρεχω στο μαιευτηριο(καλα, η γυναικα μου γεννησε, οχι εγω ο ιδιος) και δεν ανοιγει κανενας τοπικ; Τοσο πολυ το εχουμε ξεχασει αυτο το ματς;

Εστω και με μεγαλη καθυστερηση λοιπον, με σκορ ημιχρονου 29-40 αντι για ρετρο βιντεο, να ξεκινησουμε να γραφουμε κατι για το ματς; Οσοι δεν εχουν βαρυνει απο τα μελομακαρονα απο τωρα...
Manu7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 18 2015, 22:30 ) *
Κανενας δεν το ανοιξε αυτο; Γενναω εγω και τρεχω στο μαιευτηριο(καλα, η γυναικα μου γεννησε, οχι εγω ο ιδιος) και δεν ανοιγει κανενας τοπικ; Τοσο πολυ το εχουμε ξεχασει αυτο το ματς;

Εστω και με μεγαλη καθυστερηση λοιπον, με σκορ ημιχρονου 29-40 αντι για ρετρο βιντεο, να ξεκινησουμε να γραφουμε κατι για το ματς; Οσοι δεν εχουν βαρυνει απο τα μελομακαρονα απο τωρα...

Ποιο τόπικ μωρέ... Να σου ζήσει ο γιος ή η κόρη ! biggrin.gif

ΥΓ:Μόλις πόσταρα στο thread της euroleague. Μπορείς και να το μεταφέρεις.
pain of salvation
Δεύτερο ρε?
T.W.Is.M.
QUOTE(Manu7 @ Dec 18 2015, 22:33 ) *
Ποιο τόπικ μωρέ... Να σου ζήσει ο γιος ή η κόρη ! biggrin.gif

ΥΓ:Μόλις πόσταρα στο thread της euroleague. Μπορείς και να το μεταφέρεις.


Κορη με 9922 likes στο facebook!
Ο γιατρος την ανεβασε τη φωτογραφια, σιγα μην εβαζα εγω φωτογραφια του παιδιου μου στο facebook!


QUOTE(pain of salvation @ Dec 18 2015, 22:37 ) *
Δεύτερο ρε?


Δευτερη κορη! Τρεις γιους δεν εχει ο Σπανουλης; Αρα κι εγω πρεπει να κανω 3 κορες! tongue.gif
pain of salvation
Ωραιος, μπαμ μπαμ. Να σας ζησει.
T.W.Is.M.
Και για οποιον θετει θεμα επιλογης αντιπαλου, θα ηθελα να πω οτι προτιμω Εφες και γιατι οχι ΤΣΣΚΑ στον ομιλο...
Ετσι κι αλλιως θα ειναι πολυ δυσκολος μετα την ηττα της Μπαρτσελονα απο τη Λοκομοτιβ. Ας ειναι ακομα πιο δυσκολος για να μπορουν να κοψουν πολλες ομαδες βαθμους απο τα θεωρητικα φαβορι.
D-Wade
Να σου ζήσει η κόρη Αρχικελτη
mixalisgate7
Αδιάφορο το ματς. Το θέμα είναι να μην έχουμε κάποιο νέο τραυματισμό.

Υ.Γ Να σου ζήσει και η δεύτερη κόρη T.W.Is.M..
Manu7
Τώρα που το λέτε... Ας έρθει και η Τσσκα και να πάει η Εφές στον άλλο όμιλο.

Πάμε για στόχο την πρόκριση και μετά με υπέρβαση την 3η θέση.
MiDi_MiLiZ
Δεν ειμαι σιγουρος στο κατα ποσο ο ομιλος σας γινεται πιο βατος με την Λαμποραλ αντι για την Εφες, αλλα για να δινετε το ματς μεχρι στιγμης, κατι θα ξερετε tongue.gif

Εγω ως Παναθηναικος προτιμω τουρκικη ομαδα αντι ισπανικης και συγκεκριμενα την Εφες εναντι της Λαμποραλ, με βαση τα δεδομενα ροστερ που εχουν αυτη τη στιγμη.
T.W.Is.M.
QUOTE(Manu7 @ Dec 18 2015, 22:54 ) *
Τώρα που το λέτε... Ας έρθει και η Τσσκα και να πάει η Εφές στον άλλο όμιλο.

Πάμε για στόχο την πρόκριση και μετά με υπέρβαση την 3η θέση.


Η Εφες παιζει την προκριση στην 8αδα σημερα. Αν χασει και κερδισει και η ΤΣΣΚΑ, δεν εχει τυχη στον ομιλο που σχηματιζεται.
Ετσι και κερδισει βλεπω ομορφιες στον αλλο ομιλο. Ομπραντοβιτς, Ιβκοβιτς, Τζορτζεβιτς και αλιμονο σε οποιον κακομοιρη βρεθει αναμεσα τους...
t0ny3
Εγω αυτο που βλεπω ειναι ενας αδιαφορος Ολυμπιακος και δε θα τον χαλουσε να παρει μαζι του την Λαμποραλ αντι για την Εφες...
D-Wade
Οκ η αδιαφορία αλλά εγώ θεωρώ την Εφες καλύτερη ομάδα από τον ΣπανουλοΛοτζέσκιless Ολυμπιακό
Manu7
Δεν ξέρω ρε παιδιά. Αν ήσασταν στην συγκεκριμένη ομάδα. Εϊσαι 1ος. Τελευταίο ματς ομίλου. Συμπαίχτες σου συνεχώς τραυματίζονται. Πρέπει να είσαι τρελός να παίξεις πολύ δυνατά.
T.W.Is.M.
Και τους δυο για φουντο τους βλεπω παντως!
D-Wade
Επιβράβευση για την καλή(αν υπολογίσεις και τους τραυματισμούς) πορεία της ομάδας στον πρώτο γύρο ο όμιλος του top16 thumbsup.gif
Manu7
Ο Μάντζαρης στο τέλος πρέπει να κατέστρεψε οποιαδήποτε προσπάθεια για ανατροπή.

Εντάξει, η Εφές δεν είναι και κάνα καφενείο όπως την παρουσιάζουν. Και Ολυμπιακός χωρίς Σπανούλη και Λοτζέσκι, είναι χειρότερη ομάδα από αυτήν. + το κίνητρο της νίκης που απουσίαζε.

Χάκετ σήμερα πολύ καλός γενικά αλλά στο τρανζίσιον μαζί με Μάντζαρη και Παπαπέτρου έγιναν επικές μλκίες.

Θα δούμε ματσάρες σε κάθε αγωνιστική. Θα μιλάμε για μεγάλη πρόκριση. Νομίζω η ομάδα θα σκληραγωγηθεί για τα καλά στο τοπ 16. Ίσως ο μεγάλος ανταγωνισμός τη βοηθήσει να γίνει ακόμα καλύτερη.

Γενικά δεν αισιοδοξώ γιατί οι αντίπαλοι μας είναι πολύ ενισχυμένοι και επίσης σε φάση ομίλων δεν έχουν το άγχος των πλει οφ.
TakeshyKurosawa
Ξεκουράστηκε αρκετά πιστεύω ο Σπανούλης! Με τέτοιο όμιλο θα χρειαστούμε καλό Σπανούλη για να περάσουμε. Βασικά και ένα τετράρι χρειάζεται, αλλά είπαμε το ρόστερ έκλεισε... Θα δούμε ματσάρες!
kotzito
Δεν φόρτσαρε ο Ολυμπιακός σήμερα και καλά ίσως έκανε για να γλιτώσουμε κανέναν τραυματισμό, και δεύτερη φορά δεν γινόταν να κλέψουμε ματς από την Εφές η οποία ήταν καλύτερη και το πήρε.

Τουλάχιστον στα θετικά μπορούμε να κρατήσουμε την καλύτερη εμφάνιση του Χάκετ μέχρι τώρα ο οποίος όταν βρίσκει ανοιχτές και αργές άμυνες είναι μανούλα στο να πηγαίνει μέχρι μέσα. Ο Τζέιμς θέλει χρόνο ακόμα προκειμένου να ενταχθεί στην ομάδα, σε καμία περίπτωση δεν είναι ο παίκτης που ήταν προ διετίας, αλλά είναι νωρίς για να τον κρίνουμε πλήρως.

Τώρα πολύ δύσκολος όμιλος για την συνέχεια. Πέρα από τις 3 μεγάλες και η Κίμκι φέτος παρουσιάζεται πολύ καλή. Από εκεί και πέρα μεταξύ Εφές και Λαμποράλ θα διάλεγα Λαμποράλ για αντίπαλο όπως κι έγινε, καθώς θεωρώ ότι το ταβάνι των Τούρκων είναι ανώτερο από αυτό των Βάσκων και στο top-16 δεν θα είναι τόσο μέτριοι όσο ήταν μέχρι τώρα. Σημασία θα έχει και το πρόγραμμα των αγώνων. Θα προτιμούσα π.χ. να βρούμε νωρίς σχετικά την Μπαρτσελόνα ή την Ρεάλ που ακόμα δεν έχουν φορτσάρει.
D-Wade
Ντροπή του συλλόγου όσοι αποδοκίμασαν τον Ντάνστον σήμερα
sircharles
1)Εαν η ομάδα δεν χτύπησε το παιχνίδι,έπρεπε να μας το είχαν πει να μην τρέχουμε σαν ηλίθιοι στο φάληρο για τον αγώνα και να γίνουν τα νεύτα μας κουρέλια από αυτά που βλέπαμε.
Επίσης εγώ ξέρω ότο οι άντρες δεν ανοίγουν τα πόδια
2) Εάν αυτές είναι οι πραγματικές δυνατότητες της ομάδας ,τότε λυπάμαι πολύ, δεν έχουμε καμία τύχη στη συνέχεια.
Παντως προτιμω μια κακη ομαδα που παλευει παρα διαφορες αλχημειες
D-Wade
QUOTE(sircharles @ Dec 19 2015, 00:14 ) *
2) Εάν αυτές είναι οι πραγματικές δυνατότητες της ομάδας ,τότε λυπάμαι πολύ, δεν έχουμε καμία τύχη στη συνέχεια.
Παντως προτιμω μια κακη ομαδα που παλευει παρα διαφορες αλχημειες

Ναι χωρίς Σπανούλη,Λοτζέσκι αλλά και Αγραβάνη(που είναι ένα επιπλέον κορμί) δεν είμαστε ομάδα top8. Με πλήρη ομάδα θα ήμασταν σίγουρα στο top8 σε έναν φυσιολογικό όμιλο. Τώρα θα γίνει μάχη
Dred11
Θυμήθηκε ο Ίβκοβιτς Καστρινάκη, Διάκουλα, Μελίνι, Γιατζόγλου στη συνέντευξη τύπου. Respect.
akratacity
QUOTE (sircharles @ Dec 19 2015, 00:14 ) *
1)Εαν η ομάδα δεν χτύπησε το παιχνίδι,έπρεπε να μας το είχαν πει να μην τρέχουμε σαν ηλίθιοι στο φάληρο για τον αγώνα και να γίνουν τα νεύτα μας κουρέλια από αυτά που βλέπαμε.
Επίσης εγώ ξέρω ότο οι άντρες δεν ανοίγουν τα πόδια
2) Εάν αυτές είναι οι πραγματικές δυνατότητες της ομάδας ,τότε λυπάμαι πολύ, δεν έχουμε καμία τύχη στη συνέχεια.
Παντως προτιμω μια κακη ομαδα που παλευει παρα διαφορες αλχημειες

δηλαδη εσυ που πηγες και γηπεδο δεν ειδες προσπαθεια απο την ομαδα σημερα???
απλα η εφες ηθελε παση θυσια να παει στον απεναντι ομιλο ενω εμεις ημασταν υπερβολικα αστοχοι και σημερα
ηρεμια θελει η ομαδα και με την επιστροφη των τραυματιων μπορει να εκπληξει πολλους και ειδικα τους φιλους που μας εχουν ηδη καταταξει 4ους η 5ους στον ομιλο
shtarkws
Ο Ολυμπιακός σήμερα ήθελε αλλά δεν μπορούσε. Στο μπάσκετ ένας παίκτης αν λείπει αλλάζουν οι ισορροπίες. Όποιος υποτιμήσει την Εφές θα το πληρώσει
D-Wade
QUOTE(shtarkws @ Dec 19 2015, 00:27 ) *
Ο Ολυμπιακός σήμερα ήθελε αλλά δεν μπορούσε. Στο μπάσκετ ένας παίκτης αν λείπει αλλάζουν οι ισορροπίες. Όποιος υποτιμήσει την Εφές θα το πληρώσει

Και όταν λέμε ''ήθελε'' κανείς δεν εννοεί ότι έπαιξε με την ίδια ένταση που θα παίξει σε ένα final4. Είναι εκτός πραγματικότητας όποιος το πιστεύει αυτό ή το περιμένει από την ομάδα. Έπαιξε με την ένταση ''Είναι τελευταία αγωνιστική Δεκέμβρη μήνα, παίζουμε στο γήπεδο μας, πάμε να νίκήσουμε.''
troll_ey
Η ομάδα αφού είχε αποφασίσει να μην πάρει μαζί της και την εφες έπρεπε να το δείξει με λιγότερο προκλητικό τρόπο,ειδικά στην άμυνα.
Μπράβο στην τσσκα που δεν διάλεξε όμιλο.
Sokos
Δεν νομίζω να αξίζει πολλά σχόλια το ματς.

Η έλλειψη διάθεσης στην άμυνα/ριμπάουντ κυρίως ήταν φανερή. Λογικό βέβαια να μην θέλει κανείς να παίξει στο 100%. Δεν είχαμε να κερδίσουμε κάτι. Δεν νομίζω ότι πήγαμε με τα χέρια κατεβασμένα, αλλά απλά με το σκεπτικό ότι και να χάσουμε δεν έγινε και τίποτα.

Σίγουρα προτιμώ Laboral από Efes. Μου φαίνεται πολύ πιο πιθανό να ξεφουσκώσει η πρώτη παρά να συνεχίσει έτσι η δεύτερη.

Όσο για την συνέχεια, χρειάζεται ένα μικρό θαύμα για να περάσουμε θα έλεγα. Σαν ρόστερ πιστεύω δεν είμαστε καν στους 4 καλύτερους. Ειδικά εφόσον δεν υπάρχει πλέον Young. Σαν εμπειρία, τεχνογνωσία κτλ. ίσως. Ακόμα και οι θεωρητικά εύκολες του ομίλου πάντως είναι πολύ επικίνδυνες ομάδες. Θα δούμε πολλές ματσάρες, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Αν επανέλθουν και οι τραυματίες και προσφέρουν σύμφωνα με την αξία τους, έχουμε ελπίδες αν είμαστε και λίγο τυχεροί. Ιδανικά χρειάζονται 6 νίκες με Laboral, Zalgiris & Bamberg, για να έχουμε σοβαρές βλέψεις. Πολλά θα παιχτούν και στο πρόγραμμα των αγώνων.

Αν περάσουμε πάντως, σίγουρα δεν φοβόμαστε κανέναν μετά, ακόμα και με μειονέκτημα έδρας.

Καλές γιoρτές σε όλους και να ζήσει η κόρη του TWISM!
TakeshyKurosawa
Ακόμα και αν η ομάδα δεν ήθελε να χτυπήσει το ματς απορώ γιατί κάποιοι ενοχλούνται. Λίγο στρατηγική δεν βλάπτει.. Γιατί να πάρεις την Εφές και όχι την πιο αδύναμη και εμφανώς κατώτερη ποιοτικά Λαμποράλ? Άσε που οι 2 ομάδες ήθελαν το ίδιο ακριβώς πράγμα. Η εφές να κερδίσει για να πάει στον όμιλο του ΠΑΟ και ο Ολυμπιακός να χάσει..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.