Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - ΑΡΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Warrior
Και πολυ αργησαμε να το ανοιξουμε...

Τα τοπικ των αγωνων των δυο ομαδων...εχουν γραψει την δικη τους ιστορια
στο basketforum!! biggrin.gif

Aπαιτω να επανενεργοποιηθει green fan και να αχισουμε τις μαχες! 19.gif

tongue.gif

Θα κανουμε και κερκιδα basketoforum-ικη,ε..??? w00t.gif

Aπο ποτε εχει να χασει ο ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ???
Οχι τιποτα αλλο...να ξερουμε τι παραδοση θα σπασουμε... rolleyes.gif
weirdo1977
so.... καλή η νίκη στην γαλλία.... καλο k το εικοστό δεύτερο που θα έρθει... αλλα εγώ θέλω τριετές συμβόλαιο με την ευρωλίγκα, για να γίνει αυτό πρέπει να παίξουμε τελικό ελληνικού πρωτοθλήματος.... k ένα βήμα για να συμβεί αυτό είναι η νίκη μέσα στο ΟΑΚΑ
Warrior
Κανονικα δεν θα επρεπε να χρειαζεται συμμετοχη στον τελικο του ελληνικου
πρωταθληματος,μιας και η 3η θεση θα μας αρκουσε,αν ισχυε η ειδικη βαθμολογια
της Uleb που ισχυει στις αλλες χωρες....

Αλλα φαινεται να υπαρχει συμφωνια ηδη για το 2ο εγγυημενο.Το θεμα ειναι
και να παμε τελικο....θα μας το δωσουν???
thrylos7
Μήπως... τα παραλέτε; Εγώ μαζί σας είμαι αλλά δεν είναι τόσο εύκολα όλα αυτά...
peace.gif
chinaski
Ενταξει, ας ειμαστε εραλιστες. Νικη μεσα στο ΟΑΚΑ δυσκολα. Περσυ δεν ηταν παντως που χασαμε για 2-3 ποντους, δεν θυμαμε καλα.


Για να νικησουμε πρεπει να παιξουμε σουπερ και ο Παναθηναικος να μην ειναι στα καλα του. Φαβορι ο Παναθηναικος, οποτε δυνατα και χωρις αγχος και οτι βγει.Μακαρι να κατεβει και κοσμος να δουμε ενα ωραιο παιχνιδι.



Ναι ρε παιδες, αυτος ο γκριν φαν που χαθηκε?
Warrior
Οτι τα παραλεμε...τα παραλεμε!!Αλλωστε παντα το κανουμε αυτο... laugh.gif

Νικη στο ΟΑΚΑ...απο δυσκολο εως παρα πολυ δυσκολο...αλλα χαβαλε να
κανουμε..

Πλακα πλακα...το διπλο θα το κανουμε! blink.gif

Ενα ειναι σιγουρο,παλι το λαδι θα τους βγαλουμε(θελω να πιστευω δηλαδη..)

Mην μου θυμιζεις πως χασαμε chinaski περυσι.. angry_red.gif
Ηταν μια απο τις "ιστορικοτερες αυτοκτονιες" επι Μπαρτον...
chinaski
Αυτες τις αυτοκτονιες που αναφερεις, δυστυχωσ τις ζησαμε και φετος. Πανιωνιος εκτος, Λαρισα εκτος, ηταν δυο παιχνιδια που επρεπε να ειχαμε κερδισει. Δεν ξερω αμα συμφωνητε μαζι μου, αλλα βλεπω μια αλλι δυναμικη στην ομαδα σε σχεση με περσυ.


Αμα δεν βγουμε και φετος Ευρωλιγκα θα σκασω.

Ελπιζω να δωσουμε ενα δυσκολο βραδυ στον Παναθηναικο και ευελπιστω να τα καταφερουμε. Πολλα θα εξαρτηθουν και απο το αποτελεσμα που θα φερει ο Παναθηναικος με τιν Μπενετον.
dizzy_fingers
QUOTE
Ναι ρε παιδες, αυτος ο γκριν φαν που χαθηκε?


Αυτό το ban που αναρωτιέται ο thrylos7 σε άλλο τόπικ τί είναι? Ο φίλος green_fan ακόμα μαθαίνει....

Εγώ Κώστα, δε θα κατέβω τελικά το Σάββατο ΟΑΚΑ, όσο και να το ήθελα sad.gif... κι έχω ξενερώσει...

Αναρωτιέμαι πως θα εμφανιστεί ο Παναθηναϊκός μετά τη χθεσινή ήττα. Πλάκα πλάκα, αν δεν γεμίσει το κλειστό να έχει παλμό η εξέδρα, η φράση "θα αντιμετωπίσει πρόβλημα ο ΠΑΟ" δε θα απέχει και πολύ από την πραγματικότητα...
Από την άλλη, όμως, ελληνικό πρωτάθλημα είναι αυτό και ακόμα ο Άρης επουλώνει τις πληγές του από τους τραυματισμούς...ποιός ξέρει και τί γκάζια θα έχουν τραβήξει οι παίχτες του παναθηναϊκού στις προπονήσεις από τον Ομπράντοβιτς.

Να το πω με απλά μαθηματικά? 65-35 υπέρ του Παναθηναϊκού.
Warrior
QUOTE
Εγώ Κώστα, δε θα κατέβω τελικά το Σάββατο ΟΑΚΑ, όσο και να το ήθελα ... κι έχω ξενερώσει...


Aσε και γω δεν ξερω τελικα αν θα τα καταφερω...

Τι μας δινεις και 35%???
Μετα την ηττα σας απο την Μπενετον,δεν βλεπω να υπαρχει περιπτωση να
χασετε!Το θεμα ειναι μην την πληρωσουμε εμεις την νυφη...


(ναι,τωρα εγω προσπαθω να σας κοιμησω.... biggrin.gif 19.gif )
emperor
Πολύ δύσκολα βλέπω τα πράγματα.Πιθανότητες θα είχαμε αν ο ΠΑΟ ήταν καβάλα στο άλογο και υποτιμούσε το παιχνίδι(βλέπε παοκ).Αντίθετα μετά τις συνεχόμενες σφαλιάρες στην Εύρωπη ο ΠΑΟ θα παίξει γκαζωμένος αν και ποτε δεν ξέρεις rolleyes.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Μετα την ηττα σας απο την Μπενετον,δεν βλεπω να υπαρχει περιπτωση να
χασετε!Το θεμα ειναι μην την πληρωσουμε εμεις την νυφη...


Αυτά να τα κάνεις μόνο στους Γάλλους της Βιλερμπάν? Δεν πιάνουν σ'εμάς tongue.gif.
laugh.gif biggrin.gif

Και με την Μπενετόν ήταν από άσχημο αποτέλεσμα αλλά έχασε. Όχι ότι ασφαλώς είναι το ίδιο πράγμα να παίζεις εκτός έδρας στην Ευρωλίγκα με το να παίζεις εντός έδρας στο ελληνικό πρωτάθλημα...αλλά το θέμα είναι ότι ο Παναθηναϊκός δεν κάνει κάποια μεμονωμένα αποτελέσματα, αλλά βρίσκεται σε μία περίοδο κάμψης.
Το αν θα βγει το Σάββατο από αυτή ή αν θα παραταθεί..θα το δούμε wink.gif.
Sonap
Τωρα ειναι η ευκαιρια που ο Παο ειναι ντεφορμε
dizzy_fingers
Αν περάσει όμως την κάμψη αυτό το Σάββατο...θα έχει κόσμο το ΟΑΚΑ λογικά ε?
hellenic
O Aris pistebo na exei megali pithanotita nikis meta tis synexomes parousies mapa toy PAO!Kai an i do amerikanei einai OK blepo 2!
Warrior
Μπραβο ρε αλανια...κερδισατε παλι....στο ιδιο εργο θεατες..
chinaski
Συγχαρητηρια στον Παναθηναικο.Θα μιλησω μονο για το παιχνιδι.
Διαστημικος Στακ στο πρωτο μερος, πολυ μεστο παιχνιδι απο ολη την ομαδα. Σωστο ροταιον που δεν στοιχισε στην ομαδα. Δευτερο ημιχρονο, στο οποιο φυσικα κρινοντε ολα, η ομαδα εμεινε απο δυναμης κυριος γιατι δεν υπηρχε σψστο ροτα;ιον και δεν μπορουσε να υπαρξει αφου δεν εχουν το ειδικο βαρος οι παγκιτες του Αρη να αντεξουν σε τετοιο επιπεδο.το παχινιδι κριθηκε σε ενα σουτ, οπως περιμενα οτι θα κριθει απο το ημιχρονο, καθως πιστεθα οτι αργα η γρηγορα θα πλησιαζε ο Παναθηναικος. Αν δεν εκανε το λαθος ο Μπρουερ με το μπρος πισω, πιστευω θα κερδιζαμε.
Warrior
Τι ειναι αυτο το πραγμα ρε γαμωτο??
Ολα τα παιχνιδια με το ΠΑΟ τα χανουμε καρμπον....

Σημερα γλιστρησε ο Μπρουερ πανω που ειχαμε την δυνατοτητα να κλειδωσουμε
το ματς.Ξενερα....

Ο Ασημακοπουλος δεν καταλαβα γιατι επαιξε τοσο πολυ σημερα.Αψυχολογητος
ηταν ολη την ωρα..
Warrior
Τους τραμπουκισμους και την καθοδο του Γιαννακοπουλου(και παλι)...
κρατιεμαι να μην τα σχολιασω,με πολυ κοπο..
chinaski
Για να κερδισεις τον Παναθηναικο θελεις 8 παικτες πρωτης γραμμης. Εμεις εχουμε 6...απλα τα πραματα. Παρολα αυτα, πιστευω οτι με τον Ουιλκισον και τον Μπρουερ 100% ετοιμους μπορουσαμε να κερδισουμε, με το πιο τρανταχτο παραδειγμα οτι εαν ο Μπρουερ ηταν 100% ετοιμος δεν νομιζω να εκανε την πατατα του μπρος πισω ή εστω αν το θελετε οι πιθανοτητες να εκανε μπρος πισω θα ηταν σαφως πιο λιγες...

Ο Παναθηναικος, τι εκανε? Δεν εκανε και τιποτα, απλα κουραστηκε ο Αρης, η ζωνη του Ματσον (που για εμενα ηταν η σωστη επιλογη) σταματησε να λειτοθργει υποδειγματικα γιατι οι παικτες (λογο κουρασης οπως ειπα) δεν μπορουσαν να αλληλοκαλυπτουν εβαλε τα τριποντα και κερδισε.

Παρολο την πικρια για την ηττα, η ομαδα διχνει να ανεβαινει σκαλοπατακια σιγα σιγα εχοντας μια αλλη δυναμικη πλεον, ελπιζω να μην εχουμε πισωγυρισματα.



Μεγαλο ενδιαφερον το παιχνιδι της επομενης αγωνιστικης με τον σαφως πιο φορμαρισμενο Ολυμπιακο αποτι ηταν σημερα ο Παναθηναικος. Ενα ακομα τεστ για τον χαρακτηρα της ομαδος που μπορουμε να βγαλουμε χρεισιμα συμπερασματα.
Warrior
Mε τον Πανελληνιο παιζουμε την αλλη αγωνιστικη στην Κυψελη..ΜΕ τον Ολυμπιακο
αργει ακομα..

Η ομαδα γενικα δειχνει να ανεβαινει σκαλοπατια,αλλα στα ματς με τον Παναθηναικο
συνεχιζει να τα χανει με τον ιδιο τροπο!!Συμφωνω για τους 6 παικτες chinaski,
αλλα το ματς το χασαμε παλι απο ενα γελοιο λαθος και απο κακη επιλογη
την τελευταια επιθεση...

Ειμαι περιεργος να δω αν θα τιμωρηθει ο Παναθηναικος.Δεν μπορει να διακοπτεται
το ματς για 10 λεπτα και να τραυματιζουν με αντικειμενα ανθρωπους της ομαδας!

Και επιτελους,ποιος εχει δωσει το δικαιωμα στον Γιαννακοπουλο επιτιθεται
φραστικα στο διαιτητη κατηγορωντας τον για τα επεισοδια που προκαλουν
οι καφροι της κερκιδας???

Το "δαχτυλο" να το κουνησει σε αυτα τα παλικαρακια που πηγαν,και παλι οπως
περυσι,πισω απο τον παγκο της ομαδας και εκαναν οτι εκαναν!!

Αντε γιατι παρατραβηξε το αστειο....

Τελικα,δεν κρατηθηκα παλι....
Warrior
QUOTE(sport24.gr)
Η ένταση του παρκέ μεταφέρθηκε και στην αίθουσα τύπου με τον Αντρέα Ματσόν να ανοίγει έντονο διάλογο με τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς για τον Σιγάλα και τη... χειραψία!

"Οι φίλαθλοι μας πρέπει να είναι περήφανοι για την ομάδα. Ξεκινήσαμε καλά, αλλά ο Παναθηναϊκός προσαρμόστηκε στη συνέχεια. Στο τέλος έτσι γίνεται ή χάνεις ή κερδίζεις με την ίδια ευκολία. Οι παίκτες είναι άνθρωποι και κάνουν λάθοι. Δεν έχω δει κάποιον που να μην κάνει λάθη" ήταν τα λόγια του Ιταλού τεχνικού, που ξεκαθάρισε ότι δεν θέλει να μιλήσει για τα όσα έγιναν πριν τη διακοπή του ματς κι ουσιαστικά οδήγησαν σε αυτή.

Μετά από ερώτηση δημοσιογράφου για το "αν θα τιμωρηθεί ο Σιγάλας επειδή προκάλεσε τις αντιδράσεις του κόσμου" (σ.σ μετά από 1 1/2 ώρα... βρισίματος ο βετεράνος φόργουορντ έκανε άσεμνη χειρονομία και άνοιξε διάλογο με την κερκίδα) και για το "γιατί δεν έδωσε το χέρι στον Ομπράντοβιτς στο τέλος του ματς" η συνέντευξη τύπου πήρε... φωτιά.

"Δεν είδα κανέναν παίκτη μου να προκαλεί" είπε αρχικά ο προπονητής του Αρη που συνέχισε: "Γιατί δεν τον χαιρέτησα; Ζέλικο εσύ τους είπες να πουν αυτά τα πράγματα"; Ο "Ζοτς" δεν άργησε να αντιδράσει λέγοντας: "Εγώ πάντα δίνω το χέρι μου ακόμη και στο Αλεξάνδρειο που γίνονται τέτοια πράγματα. Δεν με σέβεσαι";

Για να απαντήσει ο Ματσόν: "Σε σέβομαι και πάντα σε σεβόμουν. Όταν όμως με φτύνουν και μου πετούν αντικείμενα δεν μπορώ να περιμένω στο κέντρο του γηπέδου. Εσύ δηλαδή είσαι ο Σούπερμαν;" εννοώντας ότι δεν φοβάται για τη σωματική του ακεραιότητα σε τέτοιες περιπτώσεις;

"Έχω άλλη άποψη, πρέπει πάντα να είσαι τίμιος και να έχεις σεβασμό" έδωσε συνέχεια ο Ομπράντοβιτς, που αναφέρθηκε και στο ματς κάνοντας τα εξής σχόλια: "Αισθάνομαι άσχημα για όσα έγιναν. Ο Αρης ήταν καλός στο πρώτο μέρος, εμείς ήμασταν καλύτεροι στο δεύτερο. Δεν είχα καταλάβει τι είχε γίνει στον πάγκο του Αρη. Όταν το κατάλαβα πήγα εκεί για να προστατεύσω τον συνάδελφο μου.

Τα 7 χρόνια που είμαι στην Ελλάδα τα ίδια πάντα κάνω. Συγχαρητήρια, πάντως, στον προπονητή του Αρη, γιατί η ομάδα του έπαιξε πολύ καλά. Είχαμε πίεση, αλλά βρήκαμε λύσεις. Ξεπεράσαμε τα άσχημα ποσοστά τσις βολές. Στο τέλος ήμασταν συγκεντρωμένοι και καταφέραμε να διαβάσουμε την άμυνα του Αρη. Βρήκαμε ελεύθερα σουτ από το τρίποντο, που ήταν κλειδί για τη νίκη".

Όσο για την πίεση που ασκείται στην ομάδα; "Ο Παναθηναϊκός έχει ρεκόρ 32-6. Πείτε ποια άλλη ομάδα στην Ευρώπη έχει κάτι ανάλογο. Όλα τα ματς τα έχουμε παλέψει ως το τέλος. Είναι δύσκολο να έχεις συνέχεια τον ίδιο ρυθμό, ειδικά όταν έχεις ταξίδια, αλλά και... all-star game. Παρόλα αυτά αυτά τα πάντα εξαρτώνται από μας" κατέληξε ο Ομπράντοβιτς.

"Ήταν ένα παιχνίδι για γερά νεύρα. Πήραμε τη νίκη χάρις στη βοήθεια του κόσμου. Δεν είχαμε καλή ψυχολογία μετά τα τελευταία αποτελέσματα. Έχουμε ατυχίες, τραυματισμούς και παίκτες από Εθνικές ομάδες. Οπότε είναι λογικό να μην έχουμε την ίδια φόρμα" πρόσθεσε ο Κώστας Τσαρτσαρής.

"Παίξαμε καλά στο πρώτο μέρος που είχαμε το προβάδισμα, αλλά στο δεύτερο δεν μπήκαμε δυνατά κι ο Παναθηναϊκός επέστρεψε. Κάναμε μια καλή προσπάθεια. Οσο μπορούσαμε δηλαδή μετά τα όσα έγιναν. Είμαι περήφανοι όλοι μας. Στην τελευταία επίθεση νόμιζα ότι χάναμε με τρεις για αυτό πήρα το τρίποντο. Ήταν δική μου απόφαση. Αν ήξερα ότι ήμασταν στο -2 θα επιχειρούσα κάτι άλλο" συμπλήρωσε ο Τέρελ Καστλ.

Τέλος ο Γιώργος Σιγάλας ολοκλήρωσε λέγοντας: "Αν έχουν πρόβλημα με το παρελθόν μου, εγώ δεν φταίω σε τίποτα" αναφερόμενος στους οπαδούς του Παναθηναϊκού.


Kαλα ο Καστλ νομιζε οτι χαναμε 3 ποντους??? blink.gif blink.gif
Παμε καλα??? hammer.gif
Στο ταιμ αουτ δηλαδη που πηραμε πριν τη βολη αυτος που ηταν??

Kαλα εκανε βεβαια και σουταρε τριποντο,απλα ηταν βεβιασμενο.Δεν ειμασταν για
παρατασεις τωρα.Το ματς εκει πας να το κλεψεις...


Ποια ασεμνη χειρονομια εκανε ο Σιγαλας,δεν καταλαβα?Απαγορευεται να
πανηγυρισεις δηλαδη τα καλαθια της ομαδας σου?

Οπως ο εκφωνητης που εβγαινε και ελεγε...:"Φιλαλθοι οχι στα υβριστικα,μην
απαντατε στις προκλησεις των αντιπαλων!!" blink.gif blink.gif

Η προκληση ηταν να βαλει καλαθι ο Σιγαλας.... 69.gif


Σκεφτομαι παντως ποσο διαφορετικα θα ηταν τα πραγματα,αν ειχαμε εναν
ασσο πισω απο τον Καστλ και εναν καλυτερο κοινοτικο ψηλο αντι για τον Κουλ...

Ουτε πολλα λεφτα χρειαζονταν,ουτε τιποτα αλλο...μιλαμε για λαθη που βγαουν
ματια!!Ξεστραβωθειτε τωρα να δειτε τι κουταμαρα κανατε εκει στην Παπαναστασιου....

Οι Τζεβελεκης-Παπαπετρου μπηκανε στην Γεννεσις,αλλα τι θα γινει θα σπρωξουν
και κανα φραγκο?Τοσο δυσκολο ηταν να αλλαξουνε τον Κουλ τα Χριστουγεννα
με αλλον ή ακομα και με κοινοτικο ασσο?Τοσα λεφτα δηλαδη χρειαζονταν?Ευρωλιγκα κυνηγαμε ρε γαμωτο....


Καλη η "πολυμετοχικοτητα",αλλα να εχει και καποιο αντικρισμα.Τωρα βεβαια
ειναι αργα.Ας ελπισουμε οτι δεν θα το πληρωσουμε στο τελος και το καλοκαιρι
θα γινουν οι σωστες κινησεις.Αρχιστε κλεινοντας τον Στακ εδω και τωρα οτι
και αν ζητησει,δεν το συζηταμε καν...
qspock
Πολυ καλο παιχνιδι απο τον Αρη, μπραβο στα παιδια που αν προσεχανε λιγο παραπανω θα φευγαν με τη νικη.

Μερικα σημεια που αξιζουν προσοχης:

-Το λαθος του Μπρουρερ οταν κατεβαζει τη μπαλλα, ή παρομοιο, εχει απαναληφθει και πριν τον τραυματισμο του. Το ειχα επισημανει, δε θυμαμαι το ποστ. Απλα δε κανει καλα αυτη τη δουλεια.

-Ολοι λετε οτι ο Καστλ ειναι πολυ καλος ασσος και απλα δεν εχει μπακαπ. Συμφωνω, ειναι σαφως καλος παιχτης, αλλα σαν πλει μεικερ, υπαρχουν πραγματα που επρεπε να προσεχει πιο πολυ. Προσωπικα πιστευω οτι οταν ο Αρης εχανε ματς δικα του, βασικος υπαιτιος ειναι ο πλει μεικερ. Μια δικαιολογια ειναι η κουραση του, αλλα και παλι, ωρες ωρες μου φερνει πιο πολυ σε δυαρι. Η επιθεση που εκανε στο τελος σημερα δεν ειχε καμια τυχη, ηταν ανεπιτρεπτη.

-Παρολα αυτα, Ο Αρης παρουσιαζει πολυ θετικα δειγματα, το παιχνιδι του ειναι ωριμο, σιγουρο και σταθερο. Μακαρι να συνεχισει ετσι και ολα μπορουν να γινουν. Με αμεσο στοχο πλεον το ULEB CUP και την αυτοματη εξοδο στην Ευρωλιγκα!

-Ο ΠΑΟ, ηταν ο γνωστος τις τελευταιες μερες ΠΑΟ, με την μεγαλη του κοιλια ως..αρχοντοσκεμπε! Ωστοσο, καταφερε να γυρισει το παιχνιδι και του αξιζουν συγχαρητηρια, εστω κι αν ο ΜΟΝΟΣ τροπος πλεον που φτανει αυτη η ομαδα στο καλαθι, ειναι το τριποντο. Αυτο το κανουν καλα σιγουρα, αλλα δε φτανει. Ειδικα στην Ευρωπη. Δηλαδη με την Εφες τα ιδια θα δουμε? Γυρω γυρω ολοι και στη μεση κανενας?

-Θετικοτατο σημειο: Η χρησιμοποιηση του μεχρι προτινος παροπλισμενου Σκεπανοβιτς. Ο Σερβος εδωσε πολλες λυσεις με τις διεισδυσεις του και ανοιξε την αντιπαλη αμυνα. Χωρις αυτον, με τη γνωστη συνταγη (Χατζηβρετα-Παπ) θα εχανε πανυγηρικα ο ΠΑΟ.

-Ο Φεμερλιγκ τι εγινε ρε παιδια? Εχει παλι προβλημα? Ετσι φαινεται απο τα τελευταια 2 παιχνιδια οπου δε χρησιμοποιηθηκε.

-Για αλλη μια φορα, ο Σπανουλης μονοπωλει τις επιθεσεις του ΠΑΟ. Τρωει ταπες, κανει λαθη αλλα εκει, το παιζει Γκαλης. Νομιζω καποιος πρεπει να του πει οτι δε παιζει στο Μαρουσι. Αν στη θεση του επαιζαν περισσοτερη ωρα οι Λακοβιτς-Σκεπανοβιτς, ισως τα πραγματα ηταν καλυτερα. Πιστευω ειναι λαθος να του δειχνει τοσο μεγαλη εμπιστοσυνη ο Ζοτς. Ασχετα αν εχει κανει καταπληκτικα παιχνιδια στην αρχη της χρονιας. Πρεπει να βελτιωσει αυτες τις αδυναμιες του, γιατι τον εχουν μαθει οι αντιπαλοι και πλεον χαντακωνει την ομαδα του με τα γιουρουσια του.

-Ο Ζοτς δηλωσε οτι καποιοι θα δουνε τον τελικο του κυπελου απο την ΤV. Δεν καταλαβα που αποσκοπει αυτη η δηλωση, εγω παντως ελπιζω, το final four της Ευρωλιγκα να μη το δει ο ιδιος και ο ΠΑΟ απο την TV.

-Το ΟΑΚΑ δεν ηταν γεματο. Την ιδια στιγμη βλεπω οτι ο Ολυμπιακος θα μεταφερει οπαδους με τσαρτερ στην Βαρκελωνη για τον αγωνα με την Μπαρτσα, ενα πολυ ελπιδοφορο μυνημα για το αθλημα. Απο ποτε εχουν να κανουν κατι τετοιοι οι οπαδοι του ΠΑΟ για αγωνα ομιλου?
Μηπως αλλαζουν οι εποχες?

-Ερωτηση: Τι θα γινει επιτελους με τα ανοιγμενα κεφαλια και τα βγαλμενα ματια?
Απαντηση: Τιποτα...
Δυστυχως μερικα πραγματα παραμενουν ως εχουν. 68.gif
Warrior
QUOTE
-Ολοι λετε οτι ο Καστλ ειναι πολυ καλος ασσος και απλα δεν εχει μπακαπ. Συμφωνω, ειναι σαφως καλος παιχτης, αλλα σαν πλει μεικερ, υπαρχουν πραγματα που επρεπε να προσεχει πιο πολυ. Προσωπικα πιστευω οτι οταν ο Αρης εχανε ματς δικα του, βασικος υπαιτιος ειναι ο πλει μεικερ. Μια δικαιολογια ειναι η κουραση του, αλλα και παλι, ωρες ωρες μου φερνει πιο πολυ σε δυαρι. Η επιθεση που εκανε στο τελος σημερα δεν ειχε καμια τυχη, ηταν ανεπιτρεπτη.


Ενταξει δυαρι δεν νομιζω...Καθαρος ασσος ειναι,απλα δεν ειναι τοσο υψηλου
επιπεδου.Ειναι καλος,αλλα δεν μπορει και δεν πρεπει να στηριζομαστε αποκλειστικα
πανω του για 35 λεπτα.Χρειαζομασταν ενας περιπου ισαξιο πλευ-μακερ στον
ασσο.Ο ανθρωπος παιζει 35 λεπτα συνεχως σε καθε παιχνιδι και δεχεται πιεση
απο ολα τα γκαρντ των αντιπαλω ομαδων.Ποσο να αντεξει?Ποιος αλλος
πλευ-μακερ,
ομαδας με τοσο υψηλους στοχους,πιεζεται τοσο πολυ?Λογικο ειναι να θολωνει
απο ενα σημειο και μετα..Η τελευταια επιλογη ηταν τραγικη,οπως και το λαθος
του Μπρουερ.Η ομαδα μετα την διακοπη εχασε την συγκεντρωση της..


QUOTE
Ωστοσο, καταφερε να γυρισει το παιχνιδι και του αξιζουν συγχαρητηρια, εστω κι αν ο ΜΟΝΟΣ τροπος πλεον που φτανει αυτη η ομαδα στο καλαθι, ειναι το τριποντο. Αυτο το κανουν καλα σιγουρα, αλλα δε φτανει. Ειδικα στην Ευρωπη. Δηλαδη με την Εφες τα ιδια θα δουμε? Γυρω γυρω ολοι και στη μεση κανενας?


Στο δευτερο ημιχρονο ο Παναθηναικος επαιξε παρα πολυ καλη αμυνα και
αυτη του γυρισε το παιχνιδι.Επιθετικα πραγματικα δεν ειχε αλλη λυση,περα απο
τα τριποντα που για καλη του τυχη...μπηκαν σχεδον ολα και κρατηθηκε στο
παιχνιδι.Σιγουρα ειναι και ικανοτητα,αλλα ειναι και τυχη..
Πολυ μονοδιαστατο το παιχνιδι του για αλλη μια φορα.


QUOTE
-Ερωτηση: Τι θα γινει επιτελους με τα ανοιγμενα κεφαλια και τα βγαλμενα ματια?
Απαντηση: Τιποτα...
Δυστυχως μερικα πραγματα παραμενουν ως εχουν.


Τι θα γινει??

Σε 2 αγωνιστικες ο Παναθηναικος υποδεχεται τον Ολυμπιακο.ΓΙα να δουμε τωρα
την αδεκαστη αθλητικη δικαιοσυνη...Ειλικρινα ειμαι περιεργος να δω πως θα
καταφερουν οι Αφοι να γλιτωσουν την τιμωρια.Γιατι αν δεν τιμωρηθει ο ΠΑΟ,
νομιμοποιειται καθε ομαδα να κανει τα ιδια και να μην τιμωρειται μετα,ετσι δεν
ειναι?

Εμεις φαγαμε την 4η επιπληξη φετος,επειδη ειπαμε:"ΠΑΟΚ μπινε εδω ειναι παλε!"
Ποσες επιπληξεις επρεπε να γραφτουν χθες?


Η ομαδα εμεινε για αλλη μια φορα με την πολυ καλη εμφανιση απεναντι στον
ΠΑΟ και οχι με την νικη.Για πολλους λογους,αλλα κυριως λογω καποιων χαζων λαθων
σε κρισιμα σημεια.Γιατι αδικουν ετσι τους εαυτους ρε γαμωτο..?

Ειναι πραγματικα κριμα,γιατι χθες ειχαμε καλυτερη εικονα και μπορουσαμε
να κερδισουμε οτι και αν εγινε..
hagi
Κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι αλλά μας πρόδωσαν κάποια λάθη.Η ομάδα πάντως δείχνει μια σταθερότητα στα τελευταία παιχνίδια και αυτό είναι καλό.
Αυτή την κωλοφαρδία με τα τρίποντα του ΠΑΟ δεν μπορώ να την καταλάβω.Έλεος ρε παιδά 12 τρίποντα.36 πόντοι τρίποντα και μάλιστα όταν είναι πίσω και κυνηγάνε....Τί να πω..Αλλά και πάλι το κρατάγαμε το παιχνίδι.
Ο Γιαννακόπουλος ήταν απαράδεκτος και ντροπή του για αυτό που έκανε..Να πάει στον διαιτητή και να του πει "εσύ φταις για όλα" τί είναι αυτά τα πράγματα ρε παιδιά..Ο Παναθηναϊκός κανονικά είναι για μεγάλη τιμωρία αλλά δεν το βλέπω.Πιστεύω θα δώσουν μια αγωνιστική να παίξει με τον Κολλοσό και μετά θα γίνουν πάλι τα ίδια και χειρότερα όργια με τον Ολυμπιακό..Είμαι περίεργος να δω τί απόφαση θα βγει..
Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος με την ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ και πρέπει να συνεχίσουμε δυνατά ώστε να τερματίσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται.Δύσκολα βλέπω πάντως τρίτη θέση γιατί έχουμε πιο δύσκολα παιχνίδια από το Μαρούσι..
thrylos7
QUOTE
Σε 2 αγωνιστικες ο Παναθηναικος υποδεχεται τον Ολυμπιακο.ΓΙα να δουμε τωρα
την αδεκαστη αθλητικη δικαιοσυνη...Ειλικρινα ειμαι περιεργος να δω πως θα
καταφερουν οι Αφοι να γλιτωσουν την τιμωρια.Γιατι αν δεν τιμωρηθει ο ΠΑΟ,
νομιμοποιειται καθε ομαδα να κανει τα ιδια και να μην τιμωρειται μετα,ετσι δεν
ειναι?


Aν τιμωρηθεί πάει απευθείας +1 αγωνιστική λόγω των επεισοδείων του κυπέλλου... Οπότε χωρίς οπαδούς με Ολυμπιακό... Εγώ προτιμώ πάντως να έχει κόσμο με εμάς καθώς και έτσι πρέπει να είναι τέτοια ντέρμπι αλλά και είναι η μοναδική ευκαιρία να γεμίσει φέτος το ΟΑΚΑ, εκτός κι αν συναντηθούν οι δύο ομάδες στον τελικό... γιατί και τώρα με την Εφές για 7 με 8 χιλιάδες γίνεται λόγος... Βέβαια, το σωστό είναι να τιμωρηθεί.

QUOTE
Εμεις φαγαμε την 4η επιπληξη φετος,επειδη ειπαμε:"ΠΑΟΚ μπινε εδω ειναι παλε!"
Ποσες επιπληξεις επρεπε να γραφτουν χθες?


Όντως, αλλά προηγουμένως είπατε και και καμιά 5αριά υβριστικά...
Και στο ΠΑΟΚ-ΠΑΟ ο κόσμος έβριζε όλη την ώρα και τελικά ο ΠΑΟΚ δέχθηκε παρατήρηση όταν είπε κάτι ειρωνικό και όχι υβριστικό για τον Βορεαδη...

Και στις 2 περιπτώσεις δίκαιο το αποτέλεσμα αλλά μήπως τα' χουν λίγο χαμένα;;;
Bonzo
Πάντως στο Μπάσκετ γενικά δεν πέφτουν έυκολα τιμωρίες έδρας...
Σε σχέση με το ποδόσφαιρο τουλάχιστον..Πάντως μερικούς ανθρωπους απλά δεν τους καταλαβαίνω....
Σε 2 αγωνιστικές παίζεις με τον Ολυμπιακό και πετάσ αντικείμενα?????
Ακόμα και αν δε σέβεσαι τίποτα και δε σε νοιάζει η ομάδα τουλάχιστον σκέψου ότι στον αγώνα με τον Ολυμπιακό θα περάσεις καλύτερα αν τα σπάσεις....Πραγματικά όσο βαθιά και αν μπεις στη λογική τους(ΠΟΙΑ????)δεν βρίσκεις τίποτα...
Και αμα το σκεφτείς στον ΠΑΟ υπάρχουν 4-5000 φίλαθλοι μπασκετικοί που πάνε στο γήπεδο ανοργάνωτα μόνο και μόνο επριδή του αρέσει το άθλημα και έχει ένα από τα μεγαλύτερα μπασκετικά κοινά στην Ελλάδα....Είναι τρομερά άδικο να την πληρώνουν όλοι αυτοί επειδή υπάρχουν κάποιοι ηλιθιοι...Χιλιοειπωμένα πράγματα θα μου πείτε...
Αλλά εγώ ρε γαμώτο δεν έχω χάσει ούτε ένα αγώνα ευρωλίγκας και ούτε θα χάσω έχω πάει σε αρκετα παιχνίδια πρωταθλήματος και εξαιτίας τους θα χάσω τον αγώνα που όπωσ και να το κάνουμε θέλω να δω περισσότερο.....
Warrior
QUOTE
Πάντως μερικούς ανθρωπους απλά δεν τους καταλαβαίνω....
Σε 2 αγωνιστικές παίζεις με τον Ολυμπιακό και πετάσ αντικείμενα?????


Παιζει και να μην το ξεραν αυτοι που τα κανανε...

QUOTE
Πάντως στο Μπάσκετ γενικά δεν πέφτουν έυκολα τιμωρίες έδρας...
Σε σχέση με το ποδόσφαιρο τουλάχιστον..


Διαφωνω σε αυτο.Ισως δεν πεφτουν σε εσας και εχετε καλομαθει... tongue.gif
smile.gif
Warrior
QUOTE(hagi)
Ο Παναθηναϊκός κανονικά είναι για μεγάλη τιμωρία αλλά δεν το βλέπω.Πιστεύω θα δώσουν μια αγωνιστική να παίξει με τον Κολλοσό και μετά θα γίνουν πάλι τα ίδια και χειρότερα όργια με τον Ολυμπιακό..Είμαι περίεργος να δω τί απόφαση θα βγει..


Mεσα επεσες φιλε μου.... cool.gif


QUOTE
Σχετικά φτηνά την γλίτωσε ο Παναθηναϊκός για τα επεισόδια κατά την διάρκεια του αγώνα με τον Άρη, τα οποία είχαν ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό του γυμναστή της ομάδας της Θεσσαλονίκης, Γιώργος Ζωγράφος. Ο αθλητικός δικαστής επέβαλε στους «πράσινους» ποινή μιας αγωνιστικής και συνολικό πρόστιμο ύψους 10.200 ευρώ.


Αναλυτικά οι αποφάσεις του αθλητικού δικαστή είναι οι εξής:

α) για το με διακοπή υβριστικό σύνθημα, επίπληξη και πρόστιμο 1.200,00€,

β) για την ρίψη αντικειμένων εντός του αγωνιστικού χώρου, πρόστιμο 6.000,00€

γ) για την ρίψη αντικειμένων εντός του αγωνιστικού χώρου και τον τραυματισμό του γυμναστή της ΑΡΗΣ ΚΑΕ, ποινή διεξαγωγής χωρίς θεατές (κεκλεισμένων των θυρών) μιας (1) αγωνιστικής και πρόστιμο 3.000,00€.

Αυτό σημαίνει ότι οι πρωταθλητές Ελλάδος θα υποδεχθούν χωρίς κόσμο τον Κολοσσό το Σάββατο (25/03/06), στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής, αλλά στο ντέρμπι με τους «ερυθρολεύκους» (στις 08/04/06) θα έχουν την βοήθεια των φιλάθλων τους. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναθηναϊκός δεν θεωρήθηκε υπότροπος από τον αθλητικό δικαστή (για τα επεισόδια του Κυπέλλου στο ΣΕΦ), καθώς τιμωρήθηκε βάσει διαφορετικού άρθρου και για διαφορετικό λόγο.


69.gif
dizzy_fingers
Κόβοντας βόλτες πριν μερικές μέρες σε μερικά από τα βαμμένα καραπράσινα φόρουμ (καταλαβαίνετε ποιά λέω) που υπάρχουν στο διαδίκτυο, είχα διαβάσει το εξής ποστ κάποιου (όχι κατά λέξει...το νόημα...για ευνόητους λόγους biggrin.gif), που έγινε μετά από το παιχνίδι ΠΑΟ-Άρης:

"Πάλι μας γ...σε η διαιτησία σήμερα. Όλο σπρώχνουν τον Άρη και τώρα μάλλον θα φάμε τιμωρία για τα επεισόδια...Δεν πειράζει, πάλι θα καθαρίσει ο πρόεδρος."

24.gif

Σαν να ξυπνάει η Πάρις Χίλτον ένα πρωί και να λέει:
"Πωωωπωω....μου έχουν μείνει μόνο 10.000$ στο πορτοφόλι μου. Με έκλεψαν χθες στο κατάστημα που πήρα το roberto cavalli μου...
Ας πάω να σηκώσω 10.000.000$ από τον λογαριασμό του μπαμπά μου"

icon_drunk.gif
Warrior
Τωρα που εχουν περασει αρκετες μερες και εχουν καταλαγιασει παθη,θα πω
τι ηταν αυτο που με ενοχλησε...

Μετα τον αγωνα εκθειαζαν ολοι τον κοσμο του Παναθηναικου,λεγοντας ποσο
πολυ τους στηριξε και τους βοηθησε να παρουν το παιχνιδι.Κανεις δεν τους
εκανε ουτε μια συσταση για αυτα που εκαναν,να απομονωσουν αυτους που
τα εκαναν!Να πουν ρε αδερφε:

"Τους ευχαριστουμε για την συμπαρασταση,αλλα πετωντας αντικειμενα δεν
βοηθαμε την ομαδα μας,την τιμωρουμε."

Ο Ομπραντοβιτς μας ελεγε οτι αυτα εχουν γινει και στο Αλεξανδρειο...Ναι πριν
5-6+ χρονια!!Γιατι αν δεν κανω λαθος εμεις τον χειροκροτησαμε τον Ζοτς,
παρολο που μας κερδισε και παρολο που ειχαμε χασει στον τελικο του Κυπελλου.

Και παντου διαβαζαμε οτι ηθικος αυτουργος ηταν ο Κουκουλεκιδης,με το
αντιαθλητικο φαουλ.Αλλο παραμυθι αυτο...

Γινετε το αντιαθλητικο φαουλ,σουταρουμε βολες,βαζουμε καλαθι,παιρνει
ο Ομπραντοβιτς ταιμ-αουτ και τοτε,καποιοι που μαζευτηκαν πισω απο το παγκο
του Αρη,αρχιζουν να πετανε αντικειμενα οχι στον Κουκουλεκιδη,αλλα στον
παγκο του Αρη...οχι λογω του αντιαθλητικου,αλλα επειδη χτυπαγαμε το παιχνιδι
στα ισα.

Τοσο δυσκολο δηλαδη ηταν να το αντιληφθει αυτο καποιος??Πολυπλοκο...

Πολλοι,απο τους θεωρητικα αντικειμενικους δημοσιογραφους,αφιερωσαν
ολοκληρες στηλες,για τον Κουκουλεκιδη και το αντιαθλητικο φαουλ,στο οποιο
εξαντλησε την αυστηροτητα του,προσοχη...οχι δεν ητανε,απλα θα μπορουσε
να μην το σφυριξει!!Τωρα αν την προηγουμενη βδομαδα ειχε γινει
συναντηση προπονητων και ανθρωπων της διαιτησιας,μετα απο προταση του Ζοτς,
στην οποια ξεκαθαριστηκε για παραδειγμα,ποτε ενα φαουλ σφυριζετε αντιαθλητικο,
δεν μας λεει κατι αυτο...

Προφανως ηταν και δυσδιακριτο για αυτους,οτι το ματς κριθηκε με καλαθι
και φαουλ το οποιο δεν θα επρεπε να μετρησει σε καμια περιπτωση!
Γιατι,ειτε εγινε ειτε δεν εγινε φαουλ,ο Σκεπανοβιτς κανει 3 βηματα και οχι 2!!
Και τελος απορω,πως καποιος γινεται σπικερ σε αγωνα μπασκετ,χωρις να γνωριζει
τους κανονισμους...

Οσο συνεχιζουν να χαιδευουν τα αυτια αυτων που κανουν τα εκτροπα,δεν
προκειται να λυθει το προβλημα.

Αυτα,παντα φιλικα...

peace.gif
thrylos7
sportime.gr(+Warrior)
QUOTE
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναθηναϊκός δεν θεωρήθηκε υπότροπος από τον αθλητικό δικαστή (για τα επεισόδια του Κυπέλλου στο ΣΕΦ), καθώς τιμωρήθηκε βάσει διαφορετικού άρθρου και για διαφορετικό λόγο.

QUOTE
Συγκεκριμένα, στα επεισόδια του Κυπέλλου είχε τιμωρηθεί για δυσφήμιση του αθλήματος, ενώ τώρα τιμωρήθηκε για μεμονωμένο περιστατικό. Κατ’ επέκταση δεν θεωρήθηκε υπότροπος, καθώς σύμφωνα με το πειθαρχικό δίκαιο του ΕΣΑΚΕ και το άρθρο 24, υπότροπη θεωρείται μια ομάδα όταν υποπέσει στο ίδιο αδίκημα.

Κάτι παραπάνω θα γνωρίζουν οι νομικοί αλλά εμένα αυτό μου φαίνεται κουφό...
Το ίδιο θα ισχύσει και αν κάποια ομάδα πετάξει ένα μπουκαλάκι νερό και μετά ένα διαφορετικό μπουκάλι κόκα κόλα;
Χμμ..

Το καλό είναι ότι θα δούμε ντέρμπι με τον καλύτερο δυνατό τρόπο...
Warrior
QUOTE
Συγκεκριμένα, στα επεισόδια του Κυπέλλου είχε τιμωρηθεί για δυσφήμιση του αθλήματος, ενώ τώρα τιμωρήθηκε για μεμονωμένο περιστατικό.


Για την ακριβεια αυτην τη φορα,τιμωρηθηκε για τον τραυματισμο του φροντιστη
του Αρη..Τωρα αυο να υποθεσω ειναι διαφημιση του μπασκετ και οχι δυσφημιση,ε??? rolleyes.gif

Aυτα ειναι τα παραθυρακια που αφηνει ο νομος για να τα εκμεταλευεται
ο Παναθηναικος και ο ΚΑΘΕ Παναθηναικος.Αυτη ειναι η αληθεια..
Sonap
QUOTE(Warrior @ Mar 11 2006, 05:36 PM)
Για την ακριβεια αυτην τη φορα,τιμωρηθηκε για τον τραυματισμο του φροντιστη
του Αρη..Τωρα αυο να υποθεσω ειναι διαφημιση του μπασκετ και οχι δυσφημιση,ε??? rolleyes.gif

Aυτα ειναι τα παραθυρακια που αφηνει ο νομος για να τα εκμεταλευεται
ο Παναθηναικος και ο ΚΑΘΕ Παναθηναικος.Αυτη ειναι η αληθεια..
*

H παραγκα του παναθηναικου στο μπασκετ σε ολο το μεγαλειο της
Alexmei
QUOTE(Sonap @ Mar 13 2006, 07:27 PM)
H παραγκα του παναθηναικου στο μπασκετ σε ολο το μεγαλειο της
*



γιατί λες "παράγκα";;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.