Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Top 10 μη-Αμερικανών στο ΝΒΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2
Keyser_Soze
Yao Ming
Dirk Nowitzki
Peja Stojakovic
Manu Ginobili
Sarunas Jasikevicious
-
Nenad Krstic
Pau Gasol
Andres Nocioni
Boris Diaw
Tony Parker

και από κοντά οι: Mehmet Okur, Andrei Kirilenko, Leandro Barbosa, Wally Szczerbiak
dizzy_fingers
Νομίζω πως ξέρουμε τη λίστα του morfi από τώρα:

QUOTE(morfi)
Dirk Nowizki
...
...
...
...
...
...
...
...
...


tongue.gif biggrin.gif

Την ίδια λίστα θα έβαζα, με μόνη αλλαγή τον Γιασικεβίτσιους στον πάγκο αντί Τόνυ Πάρκερ.
Η αλλαγή δε θα είχε ως γνώμονα την παιχτική τους αξία, αλλά τις προσωπικές επιδόσεις του καθενός στη λίγκα.
Ο φουκαράς ο Σάρας δεν έχει παίξει όσο θα έπρεπε φέτος...

Από την άλλη, όμως, στην πεντάδα που παρέθεσες, με δύο εκπληκτικούς σουτέρ και έναν τέτοιο wingman, δεν ξέρω κατά πόσο θα ταίριαζε ένας διεμβολέας στη θέση του εγκεφαλικού λιθουανού...

Τον Diaw ομολογώ πως δεν τον έχω δει αρκετά φέτος, οπότε δεν ξέρω αν θα μπορούσε να μπει στη θέση του ελαφρά πεσμένου, φέτος, Μανού... 39.gif
morfi
Keyser_Soze για να μου την σπασεις το εκανες αυτο το τοπικ?
angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Δεν εχω να προσθεσω τιποτα αλλο σε αυτην την ανουσια συζητηση. blech.gif banana.gif Την λιστα μου την εγραψε για μενα ο dizzy...
NBAholic
Χωρίς να υπολογίζεται ο Ντάνκαν

1η πεντάδα

Νας
Τζινομπίλι
Στογιάκοβιτς
Νοβίτσκι
Γιάος

2η πεντάδα

Πάρκερ
Μπαρμπόζα (ελλείψει κάποιου καλύτερου, μιας και δε θεωρώ το Ζέρμπιακ Ισπανό, παρά τον πατέρα του)
Κιριλένκο
Γκασόλ
Ιλγκάουσκας

Ξέρω τι θα σκεφτείτε: Πού είναι ο Τσακαλίδης...
dizzy_fingers
Αυτό που σκέφτομαι είναι το πως ξεχνάμε πάντα (εγώ τουλάχιστον, το κάνω συχνά) ότι οι Ντάνκαν και Νας δεν είναι αμερικάνοι 40.gif.

Αλήθεια, το "μυστήριο" με τη συμμετοχή του Ντάνκαν στην εθνική των ΗΠΑ το έχουμε λύσει?
Συγκεκριμένα, έχει αμερικανική υπηκοότητα ή είναι υπήκοος των Παρθένων Νήσων?
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ May 18 2006, 09:45 PM)
Αυτό που σκέφτομαι είναι το πως ξεχνάμε πάντα (εγώ τουλάχιστον, το κάνω συχνά) ότι οι Ντάνκαν και Νας δεν είναι αμερικάνοι 40.gif.
*

angry_red.gif
Ο ΝΤΑΝΚΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ!!!!
Ο νας δεν ειναι...

QUOTE(dizzy_fingers @ May 18 2006, 09:45 PM)
Αλήθεια, το "μυστήριο" με τη συμμετοχή του Ντάνκαν στην εθνική των ΗΠΑ το έχουμε λύσει?
*

Ειναι το αμεσως επομενο μεγαλο μυστηριο μετα την αμφισβητουμενη υπαρξη των εξωγηινων! 24.gif

QUOTE(dizzy_fingers @ May 18 2006, 09:45 PM)
Συγκεκριμένα, έχει αμερικανική υπηκοότητα ή είναι υπήκοος των Παρθένων Νήσων?
*

Εχει αμερικανικη υπηκοοτητα οπως ο γιουιν και ο ολαζουον...
dizzy_fingers
Έχει αμερικανική υπηκοότητα.
Άρα είναι αμερικάνος.
Άρα σωστά αγωνίζεται στην εθνική των ΗΠΑ.

Άρα...γιατί αναφέρεται συνεχώς σαν να είναι ξένος ("ο σέντερ από τις Παρθένους Νήσους"...)?
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ May 18 2006, 09:56 PM)
Έχει αμερικανική υπηκοότητα.
Άρα είναι αμερικάνος.
Άρα σωστά αγωνίζεται στην εθνική των ΗΠΑ.

Άρα...γιατί αναφέρεται συνεχώς σαν να είναι ξένος ("ο σέντερ από τις Παρθένους Νήσους"...)?
*

Εκει γεννηθηκε και εκει μεγαλωσε.Μετα πηγε στις ΗΠΑ.Στην ουσια ειναι ξενος απλα εμεινε πολλα χρονια στην αμερικη και εγινε αμερικανακι.
NBAholic
QUOTE
Άρα...γιατί αναφέρεται συνεχώς σαν να είναι ξένος ("ο σέντερ από τις Παρθένους Νήσους"...)?


Από όσο ξέρω λέγονται "USA Virgin Islands". Θα έλεγα ότι δεν είναι λιγότερο αμερικανικά απ'όσο ελληνική είναι η Κύπρος.
Ο Καναδάς είναι αρκετά μεγάλος και διαφορετικός για να θεωρείται ανεξάρτητος...
dizzy_fingers
Τώρα ξεκαθάρισε το τοπίο wink.gif.
Dromeas7
Μπράβο οι Παρθένοι νησοι κάτι παλικάρια που βγάζουν!!Αλήθεια η Σαμοα έχει κανεναν παίχτη?

Εγώ θα έβαζα και τον Βαρεχάο...........Λόγω μαλλιού.... w00t.gif

Και τον Ραντμάνοβιτς για να την σπάσω στον μορφή..... 69.gif 69.gif
tsops
QUOTE(Dromeas7 @ May 18 2006, 09:56 PM)
Αλήθεια η Σαμοα έχει κανεναν παίχτη?
*


Παίκτη από όσο γνωρίζω όχι, αλλά παίκτριες, ναι και μάλιστα καθόλου κακές για το επίπεδο των νήσων. Ειδικά στο κολλεγιακό πρωτάθλημα, έχουν αξιοπρεπέστατη παρουσία bball.gif
hellenic
gia na allaksome thema kai na mi ftasoume sto St. Kitts&Nevis h Aruba kai ti paiktes exoyn ta epanertho sto topic!
Nowitzki
Nash
Parker
Stojakovic
Gasol
Ilgauskas
Kirilenko
Deng
Ginobili
Yao
Alexmei
εγώ έχω σαν γνώμη μου τους:


Νοβίτσκι
Νας
Πάρκερ
Γιάο
Τζινόμπιλι
Κιριλένκος
Πέτζα
Γκασόλ
Σαρούνας


ενώ ο morfi έχει ως όλοι ξέρουμε τους αγαπημένους του:

no name
i hate non american players
..........
He shouldnt be here! he sUcKs
There are no real european leaders
Fiba SUCKS
NBA is only for americans
does his mama know him?
he aint american
Non american player SUCKs

τα πέτυχα μορφή; laugh.gif
Keyser_Soze
Αυτό το topic το ξεκίνησα ελπίζοντας ότι ο Μορφη δε θα συμμετάσχει σε αυτήν τη συζήτηση αλλά δυστυχώς δεν τη γλυτώσαμε!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!
Αστειεύομαι βέβαια Μορφη...
Keep posting...
Alexmei
morfi's everywhere...... 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
Air Kef
Ξεκολάτε ρε όλοι με το παλικάρι!


Έχουν γραφτεί όλοι οι καλοί οπότε δεν έχω κάτι καινούριο:

Μανου
Ντιρκ
Γιαο
Νας
Ντιό
Πέτζα
Κιριλένκο
Γκασόλ
Πάρκερ
(9 πρέπει να έγραψα)
+Σκόλα,Σάρας.
morfi
QUOTE(Keyser_Soze @ May 20 2006, 07:35 AM)
Αυτό το topic το ξεκίνησα ελπίζοντας ότι ο Μορφη δε θα συμμετάσχει σε αυτήν τη συζήτηση αλλά δυστυχώς δεν τη γλυτώσαμε!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!
Αστειεύομαι βέβαια Μορφη...
Keep posting...
*

Eμενα ομως με προσβαλες... blech.gif banana.gif 24.gif



οκ καλα ολα αυτα που γραφετε και συμφωνω αλλα αυτος ο γιαο μινγκ... Εδω που τα λεμε δεν εχει δικαιολογησει ολα αυτα που ελεγαν για αυτον ουτε στο ελαχιστο.Για μενα δεν ειναι ουτε ολ σταρ και ο μοναδικος λογος που παιζει καθε χρονο στο ολ σταρ γκειμ ειναι επειδη εχει απο πισω του (μεταφορικα... rolleyes.gif ) 1 δις κινεζους.
NBAholic
QUOTE
οκ καλα ολα αυτα που γραφετε και συμφωνω αλλα αυτος ο γιαο μινγκ... Εδω που τα λεμε δεν εχει δικαιολογησει ολα αυτα που ελεγαν για αυτον ουτε στο ελαχιστο.Για μενα δεν ειναι ουτε ολ σταρ και ο μοναδικος λογος που παιζει καθε χρονο στο ολ σταρ γκειμ ειναι επειδη εχει απο πισω του (μεταφορικα...  ) 1 δις κινεζους.


Δεν έχω ψηφίσει ποτέ το Γιάο για βασικό και θεωρώ παρωδία την ψηφοφορία μέσω ίντερνετ (όχι μόνο για το ASG, αλλά και για πολλά ακόμη ζητήματα), αλλά έχω διαβάσει ότι προηγείται σε ψήφους και στις ΗΠΑ (κάτι που βεβαίως ενισχύει τις απόψεις μου)...Ευτυχώς δηλαδή που ο Ταμπούζε δεν έμεινε στο ΝΒΑ, διότι μπορεί οι Ιάπωνες να είναι πληθυσμιακά το 10% των Κινέζων (το πολύ), αλλά H/Y έχουν ακόμη και τα κατοικίδιά τους.
Air Kef
thumbsup.gif


Ντίζι ο σκύλος(ή το ιγκουάνα σου τέλος πάντων) σου ποστάρει στο φόρουμ ή μόνο την Έφη έχεις βάλει;
dizzy_fingers
ego eimai to igouana tou dizzy...
Pou psifizoume gia ton Tabuse?
NBAholic
Λεμούριο δεν έχει ο Dizzy; 39.gif

QUOTE
ego eimai to igouana tou dizzy...
Pou psifizoume gia ton Tabuse?


Κάπου εδώ:

http://www.luc.edu/depts/history/dennis/Vi..._Surrealism.htm
dizzy_fingers
Ωραίο λινκ πλάκα πλάκα... ohmy.gif

QUOTE
Λεμούριο δεν έχει ο Dizzy;


Τους πέρασα από το τελωνείο και τους πούλησα...τους αντάλλαξα, συγκεκριμένα, με ένα πορτοκαλί, μωβ, κολοβό ιγκουάνα από την ισπανία που μιλάει 3 γλώσσες και στέκει όρθιο με το ένα πίσω πόδι.
Ενδιαφέρον άτομο, να στο γνωρίσω κάποια μέρα.
Αυτό μπορεί να καταλάβει την λογική των quiz σου και να απαντήσει σωστά tongue.gif.
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ May 23 2006, 11:23 PM)
ego eimai to igouana tou dizzy...
Pou psifizoume gia ton Tabuse?
*



τι ιγκουάνα γράφει greeklish; laugh.gif laugh.gif laugh.gif
dizzy_fingers
Ναι, και τον τιμώρησα για αυτό...
Τον απείλησα ότι θα τον κάνω δερμάτινη ζώνη και αποσύρθηκε μόνος του στο κλουβί του cool.gif.
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ May 24 2006, 07:23 PM)
Ναι, και τον τιμώρησα για αυτό...
Τον απείλησα ότι θα τον κάνω δερμάτινη ζώνη και αποσύρθηκε μόνος του στο κλουβί του cool.gif.
*



φιλόζωος έ; laugh.gif χάρη σου κανε το ζωντανό.........
NBAholic
QUOTE
φιλόζωος έ


Mιλάμε για μέγα φιλόζωο. Όταν του ζήτησα τη ζωή του, μου την πούλησε για 5.000 ολόκληρα ευρώ (τη στιγμή που είχα 3.000). Με παζάρια την έριξε στις 4.000, ο σπάγγος.

Στη συνέχεια, προσπάθησα να τον πείσω με άλλον τρόπο: Του ρώτησα "Dizzy, παιδί μου, αν σου ζητούσα τη ζωή σου δωρεάν, η απάντησή σου θα ήταν όμοια με την απάντησή σου σ'αυτή την ερώτηση;".

Περιττό να πω ότι δεν μου έχει δώσει ακόμη απάντηση. tongue.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Όταν του ζήτησα τη ζωή του

Μην τη λες αυτή τη λέξη...θα πληγωθεί...λάθος..θα προσβληθεί ο morfi banana.gif.


QUOTE
Του ρώτησα "Dizzy, παιδί μου, αν σου ζητούσα τη ζωή σου δωρεάν, η απάντησή σου θα ήταν όμοια με την απάντησή σου σ'αυτή την ερώτηση;".

Λοιπόν, αν σου απαντούσα "ναι", τότε η απάντησή μου στην προσφορά σου θα ήταν πάλι "ναι".
Αν σου απαντούσα "όχι", τότε η απάντησή μου θα ήταν η αντίθετη στην προσφορά σου, άρα θα ήταν "ναι".....39.gif
Οπότε η απάντησή μου είναι...ρε ποιός νομίζεις ότι είσαι και βάζεις όλη την ώρα γρύφους και ιστοριούλες που νομίζεις ότι θα μας κάνεις να σκεφτούμε και να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι? Ο Ιησούς Χριστός? 45.gif


QUOTE
Όταν του ζήτησα τη ζωή του, μου την πούλησε για 5.000 ολόκληρα ευρώ (τη στιγμή που είχα 3.000). Με παζάρια την έριξε στις 4.000, ο σπάγγος.

bball.gif Μία σύνδεση στο ίντερνετ για να μπείτε στο basketforum:Αξία 30 ευρώ.
bball.gif Δίμηνος λογαριασμός στον ΟΤΕ για να μετανιώσατε που μπήκατε στο basketforum: Αξία #!#@!@!%^@$%!%!!
bball.gif Η ζωή του dizzy: Αξία 4.987,23 ευρώ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α., φόρου πολυτελείας, τις τελευτείες εξελίξεις στο χρηματιστήριο, τον εκτιμώμενο προϋπολογισμό του 2015 και την τελευταία πρόβλεψη του Πητ Παπαδάκου για τις οικονομικές επιτυχίες μου στο 12λεπτο μεταξύ 18/6/2006 22:04 - 8/6/2006 22:16.
bball.gif Το να κάθεσαι να λύνεις γρύφους του NBAholic στη μία τα ξημερώματα και να καταλήγεις να γράφεις μπαρούφες ενώ την ίδια ώρα θα έπρεπε να διαβάζεις Ανόργανη Χημεία Α' Εξαμήνου...ξέρεις, εκείνη που έπρεπε να είχες περάσει πριν 4 χρόνια, αλλά αντί να δώσεις το μάθημα προτίμησες να πας για καφέ με εκείνη την ξανθιά....και τελικά δεν τα έφτιαξες ποτέ μαζί της, αλλά με την άσχημη φίλη της που έλεγες στους φίλους σου ότι ποτέ δε θα τα έφτιαχνες μαζί της αλλά να που γίνονται και θαύματα...για αυτήν....και όταν τον Σεπτέμβρη αποφάσισες να ξαναδώσεις το μάθημα, η ξανθιά που σε είχε απορρίψει σου ζήτησε να τα φτιάξετε αλλά εσύ αρνήθηκες γιατί θεωρούσες πως την είχες ξεπεράσει και ήσουν "υπεράνω"....και τελικά πέρασες όλο το Σεπτέμβριο χτυπώντας το κεφάλι σου στον τοίχο.....ΝΑΙ ΝΑΙ αυτήν την Ανόργανη Χημεία....: Αξία ανεκτίμητη.

"Για όλα τα άλλα υπάρχει η Master Card Visa....για να γράψετε ότι άχρηστο κατέβει στο μυαλό σας, υπάρχει ο NBAholic"

hammer.gif
Alexmei
εγώ θεωρώ την απάντηση του Holic full. Απλός θημύθηκα ότι το τόπικ δεν έχει καμία σχεσει... 65.gif
NBAholic
24.gif
Dizzy, μην τσατίζεσαι. Εκτιμώ το γεγονός ότι είσαι καλός διαπραγματευτής. Άλλωστε, είναι γνωστό ότι "για μια τιμή ζούμε" (εν προκειμένω 4.987,23 ευρώ) κι εσύ ακριβώς αυτό έκανες: Την υπερασπίστηκες!

QUOTE
Οπότε η απάντησή μου είναι...ρε ποιός νομίζεις ότι είσαι και βάζεις όλη την ώρα γρύφους και ιστοριούλες που νομίζεις ότι θα μας κάνεις να σκεφτούμε και να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι? Ο Ιησούς Χριστός?


Όχι, αλλά δε σου κρύβω ότι τα quotes μου είναι παρμένα από το "Κατά Χόλικ ΝΒΑγγέλιον", το απαραίτητο μπασκετικό εγχειρίδιο κάθε κατοίκου του Basketforum. tongue.gif

Παρεπιπτόντως, νομίζω ότι είναι φανερό ότι 1-2 ξένοι που συμπεριέλαβα στη λίστα μου δε θα βρίσκονταν εκεί αν δεν έπαιρνα υπόψη τις θέσεις όπου αγωνίζονται.


QUOTE
εγώ θεωρώ την απάντηση του Holic full.


Τι ακριβώς εννοείς με το "φουλ"; Πρόσεξε τι θα απαντήσεις. cool.gif
Alexmei
QUOTE
"Για όλα τα άλλα υπάρχει η Master Card Visa....για να γράψετε ότι άχρηστο κατέβει στο μυαλό σας, υπάρχει ο NBAholic"


"Για να κάνεις ένα λάθος χρειάζεσαι έναν άνθρωπο.......για να τα κάνεις όλα Σκ@τ@ χρειάζεσαι ένα PC" 19.gif 19.gif 19.gif


QUOTE
Τι ακριβώς εννοείς με το "φουλ"; Πρόσεξε τι θα απαντήσεις.


πλήρης.......... 19.gif
thrylos7
24.gif 24.gif 24.gif
Δε χρειάζεται να προσθέσω τίποτα άλλο...
Alexmei
QUOTE(thrylos7 @ May 25 2006, 07:23 PM)
24.gif  24.gif  24.gif
Δε χρειάζεται να προσθέσω τίποτα άλλο...
*



σωστός................ 41.gif
morfi
QUOTE(NBAholic @ May 24 2006, 10:04 PM)
Όταν του ζήτησα τη ζωή του
*


QUOTE(dizzy_fingers @ May 25 2006, 03:15 AM)
Μην τη λες αυτή τη λέξη...θα πληγωθεί...λάθος..θα προσβληθεί ο morfi banana.gif.
*

Πληγωθηκα... Οπως το ειπες...


QUOTE(NBAholic @ May 25 2006, 04:32 PM)
Όχι, αλλά δε σου κρύβω ότι τα quotes μου είναι παρμένα από το "Κατά Χόλικ ΝΒΑγγέλιον", το απαραίτητο μπασκετικό εγχειρίδιο κάθε κατοίκου του Basketforum.  tongue.gif
*

Εγω εχω το δικο μου ευαγγελιο... Ειναι το sports almanac του espn!Απλα απιστευτο...
Χολικ εχω γραψει την morfapokalypse!Να τα ενωσουμε να κανουμε την αγιοΝΒΑ γραφη? (θα πεσει φωτια να μας καψει...)
Γραφω οτι .... ΕΠ δεν θα πω ποιος θα το σηκωσει και που θα παει ο γουειντ οταν τελειωσει το συμβολαιο του... 19.gif


QUOTE(Alexmei @ May 25 2006, 06:29 PM)
"Για να κάνεις ένα λάθος χρειάζεσαι έναν άνθρωπο.......για να τα κάνεις όλα Σκ@τ@ χρειάζεσαι ένα PC" 19.gif  19.gif  19.gif
*

Αυτο ειναι κλεμμενο alexmei... rolleyes.gif
Alexmei
QUOTE(morfi @ May 26 2006, 12:41 AM)
Αυτο ειναι κλεμμενο alexmei...  rolleyes.gif
*



το ξέρω αλλά γιατί να μην το βάλω; διαφήμηση του κάνω......... wink.gif
morfi
Οσον αφορα τους καλυτερους ξενους ολων των εποχων που περασαν απο το ΝΒΑ μεσα στην δεκαδα θα εβαζα τον μουτομπο και τον ρικ σμιτς (που τον θυμηθηκα αυτον... biggrin.gif ).
NBAholic
Μιας και το υπονόησε ο morfi, ως προς τους κορυφαίους ξένους όλων των εποχών, τοποθετώ:

(με την αυστηρή έννοια του "ξένοι", δηλαδή όλους τους παίχτες που γεννήθηκαν εκτός ΗΠΑ ή που έχουν μη Αμερικανούς γονείς),

Ολάζουον
Γιούιν
Γουίλκινς
Νοβίτσκι
Νας
Μπλάκμαν
Μουτόμπο
Βάντεγουεϊ
Σρεμπφ
Ντίβατς/Σεϊκέλι

(Ας προσθέσω ότι οι γονείς του Μπομπ Κούζι ήταν πρόσφυγες γαλλικής καταγωγής, αν και όχι Γάλλοι, και επίσης, ότι οι Χάβλιτσεκ και Μάραβιτς, όπως δείχνουν τα ονόματα, είναι τσεχικής και γιουγκοσλαβικής καταγωγής, αλλά Αμερικανοί).

Με τη χαλαρή έννοια (μόνο παίχτες που δεν απέκτησαν την αμερικανική υπηκοότητα-ή την απέκτησαν σε προχωρημένη ηλικία):

Νοβίτσκι
Νας
Μουτόμπο
Σρεμπφ
Ντίβατς
Σμιτς
Κούκοτς
Σαμπόνις
Τζινομπίλι
Ράτζα/Πάρκερ
Air Kef
Χόλικ για τους καλύτερους 10 τώρα δεν ειναι το τόπικ ή για τους καλύτερους 10 ολων των εποχών;
NBAholic
Για τους καλύτερους τώρα, απλώς ο morfi μού έδωσε την ιδέα και πρόσθεσα τη λίστα αυτή.
morfi
Ας ειναι καλα ο morfi που δινει ιδεες... banana.gif
χολικ που ειναι ο ρικ σμιτς? ohmy.gif blink.gif
NBAholic
Ήμουν σίγουρος ότι τον είχα προσθέσει. Κάτσε να κάνω ένα μικρό edit.
morfi
Ρατζα?Καλη καριερα εκανε αλλα δεν ξερω αν θα τον εβαζα στην δεκαδα...
NBAholic
Επέλεξα σαν κριτήριο τόσο την απόδοση όσο και τη διάρκεια. Μπορεί να ξέχασα κάποιον που να έπαιξε πιο πολλά χρόνια απ'το Ράτζα (και να έπαιξε και αρκετά καλά), αλλά δε μου έρχεται κάποιος στο μυαλό.

(Ίσως ο Ρικ Φοξ: Πιο χαμηλό επίπεδο, αλλά πολύ περισσότερα χρόνια καριέρας).
Achilleas13
C)Yao
PF)Dirk
SF)Kirilenko
SG)Ginobili
PG)Nash

Και μετα Gasol,Parker....(δεν μου έρχεται άλλος)
a bullet for your head
1)Ντιρκ Νοβιτσκι,2)Γιαο Μινγκ,3)Στηβ Νας,4)Μανου Τζινομπιλι,5)Τονι Παρκερ,6)Μπεν Γκορντον,7)Μεμετ Οκουρ,8)Παου Γκασολ,9)Χεντο Τουρκογλου,10)Μπιεντρινς.
hellenic
nowitzki,gasol,stojakovic,parker,ginobili,biedrins,turkoglou,calderon,nash,yao.

o gordon δεν μετραει ως ξενος.
οι duncan,raja bell ομως μετρανε;

okur,kirilenko,deng,dalembert,garcia,nene,barbosa,horford,nocioni,scola,oberto,i
lgauskas,vujacic,bargnani,azubuike,diaw,turiaf,pietrus kai bogut ειναι επισης αρκετα εως και πολυ καλοι.
a bullet for your head
QUOTE(NBAholic @ May 26 2006, 23:07 ) *
(με την αυστηρή έννοια του "ξένοι", δηλαδή όλους τους παίχτες που γεννήθηκαν εκτός ΗΠΑ ή που έχουν μη Αμερικανούς γονείς),

Ολάζουον
Γιούιν
Γουίλκινς
Νοβίτσκι
Νας
Μπλάκμαν
Μουτόμπο
Βάντεγουεϊ
Σρεμπφ
Ντίβατς/Σεϊκέλι

Ολαζουον
Γιουιν
Ντανκαν
Ουιλκινς
Νοβιτσκι
Μπλακμαν
Νας
Τζινομπιλι
Κουκοτς
Παρκερ


Με τη χαλαρή έννοια (μόνο παίχτες που δεν απέκτησαν την αμερικανική υπηκοότητα-ή την απέκτησαν σε προχωρημένη ηλικία):

Νοβίτσκι
Νας
Μουτόμπο
Σρεμπφ
Ντίβατς
Σμιτς
Κούκοτς
Σαμπόνις
Τζινομπίλι
Ράτζα/Πάρκερ

Νοβιτσκι
Νας
Τζινομπιλι
Κουκοτς
Παρκερ
Μαρτσουλιονις
Πετροβιτς
Σρεμπφ
Σμιτς
Σεικελι
(Οι Ολαζουον,Γιουιν,Ντανκαν,Κουκοτς,απεκτησαν σε μεγαλυτερη ηλικια την Αμερικανικη υπηκοοτητα,ετσι δεν ειναι?)
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Dec 1 2008, 03:36 ) *
Νοβιτσκι
Νας
Τζινομπιλι
Κουκοτς
Παρκερ
Μαρτσουλιονις
Πετροβιτς
Σρεμπφ
Σμιτς
Σεικελι
(Οι Ολαζουον,Γιουιν,Ντανκαν,Κουκοτς,απεκτησαν σε μεγαλυτερη ηλικια την Αμερικανικη υπηκοοτητα,ετσι δεν ειναι?)

Συμφωνω αλλα ξεχασες τον φιλο μου "τον Βλαντο" Βλαντε Ντιβατς.Ο Ολαζουον επαιξε με την εθνικη το 96 στους Ολυμπιακους της Ατλαντα και ο Γιουινγ το 92 στους ολυμπιακους της Βαρκελωνης.Ντανκαν 2004 Αθηνα.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Dec 1 2008, 03:46 ) *
Συμφωνω αλλα ξεχασες τον φιλο μου "τον Βλαντο" Βλαντε Ντιβατς.Ο Ολαζουον επαιξε με την εθνικη το 96 στους Ολυμπιακους της Ατλαντα και ο Γιουινγ το 92 στους ολυμπιακους της Βαρκελωνης.Ντανκαν 2004 Αθηνα.

Δεν τον ξεχασα τον ''φιλο σου''.. rolleyes.gif ..Απλα ημουν αναμεσα στους Σεικελι,Σαμπονις,Ρατζα,Ντιβατς...και επρεπε να επιλεξω εναν..εντωμεταξυ μες στο ''πλαισιο quote'' του Χολικ,ειναι κ η 10αδα μου,στην 1η υποκατηγορια που θετει... rolleyes.gif icon_drunk.gif
answer 4
kala se auto to post egw os kalitero mi amerikano paikti tha psifiza ton diadoho tou mike ton kinezo sun yue.entaxei twra pera apo tin plaka pisteuo pos o duncan einai apo tous parthenous nisous kai pisteuo oti einai o top mi amerikanos paiktis.akolouthoun nash,ginobili,yao,peja,kai telos ton dirk
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.