Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Game 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > ΝΒΑ Finals 2018
aegeansheed
Χωρίς τιμωρίες και με Iguodala πολύ αμφίβολο.
SteveNashidis
QUOTE(aegeansheed @ Jun 3 2018, 15:44 ) *
Χωρίς τιμωρίες και με Iguodala πολύ αμφίβολο.


Και ο Τόμπσον αμφίβολος! http://nba.sport24.gr/article/5216992/prov...to-golden-state
aegeansheed
QUOTE(SteveNashidis @ Jun 3 2018, 16:23 ) *
Και ο Τόμπσον αμφίβολος! http://nba.sport24.gr/article/5216992/prov...to-golden-state

Δεν είναι αμφίβολος, questiοnable tagged είναι, αλλά θα παίξει. Αν είχε μεγάλο πρόβλημα δε θα ξανάμπαινε καν στο Game 1. Δε γίνεται να είναι χειρότερα από οτι ήταν 3 μέρες πριν.
yorgos
Ο Ιγκι παίζει σίγουρα;
Igor
QUOTE(yorgos @ Jun 3 2018, 22:10 ) *
Ο Ιγκι παίζει σίγουρα;


Νομιζω doubtful ήταν τελευταια φορα που τσεκαρα !
Questionable ο Κlay, αλλα θα παιξει λενε οι πληροφοριες.
aegeansheed
QUOTE(Igor @ Jun 3 2018, 22:57 ) *
Νομιζω doubtful ήταν τελευταια φορα που τσεκαρα !
Questionable ο Κlay, αλλα θα παιξει λενε οι πληροφοριες.

Χωρίς Dala οριστικά.
yorgos
Έχω παίξει 19 στοιχήματα, μάλλον το παράκανα...

Καλά ξεκινήσαμε πάντως.

Το μόνο ενδιαφέρον είναι αν θα αποβληθεί ο Γκρην με όλες τις αηδίες που κάνει.

Οι γεφυραίοι κάνουν το λογικό: τη μπάλα στο καλάθι με συνεχή κοψίματα και η ζωή τους είναι πολύ εύκολη. Τα ματς απ είναι πιο προβλέψιμα κι από εισαγωγή τραγουδιού του Φοίβου.
aegeansheed
Είναι κάτι που έχω βαρεθεί να το βλέπω στους Cavs. Στο αμυντικό ριμπάουντ που παίρνει συγκεκριμένα ο Love, ποτέ μα ποτέ δεν συνεχίζει με ντρίμπλα, αλλά πάντα περιμένει να δει τον Lebron για να τη δώσει σ' αυτόν.
Ο Love γενικά είναι καλός χειριστής και πολύ καλός outlet full court πασέρ. Είναι κάτι που δεν έχω δει να εκμεταλλεύονται οι Cavs και έχει διπλό αντίκτυπο: από τη μία στερούνται το passing skill του Love στο max. Από την άλλη καθυστερεί η επίθεση των Cavs σε βαθμό που δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίξει ο αντίπαλος οργανωμένα, όσο αργές επιστροφές κι αν έχει.
Πιστεύω ότι χάνουν δευτερόλεπτα και δυνατότητες. Βασικά στο ριμπάουντ του Love σπάνια υπάρχει η επιλογή για κάποιο από τα δύο guard για πάσα μισού γηπέδου για γρήγορο advance. Όσες φορές έχει γίνει δηλαδή ήταν καθαρά πρωτοβουλία του Love και όχι δουλεμένο (δε φαινόταν δηλαδή έτσι).
Είναι προφανές ότι γίνεται στρατηγικά ώστε να οργανώσει ο Lebron όπως θέλει επίθεση μισού γηπέδου, αλλά έτσι στερούνται πολλούς πόντους από αιφνιδιασμό.
mixalisgate7
Αναμενόμενη η εύκολη νίκη των Golden State Warriors, μιας και ήταν σε καλή βραδιά η τριάδα. Μπράβο στον Κάρι για το ρεκόρ που έκανε με τα εύστοχα τρίποντα. Οι Καβς δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι περισσότερο από το να κατεβάζουν την διαφορά σε κάποια διαστήματα του αγώνα παρότι ο Λεμπρόν είχε συμπαραστάτες τους Λοβ και Χιλ αλλά λειψανδρία στον πάγκο τους στοιχίζει. Μου είχε κάνει εντύπωση που στο πρώτο ματς ο ΜαΓκι είχε παίξει λίγο καθώς όσο ήταν μέσα βοήθησε την ομάδα να πάρει διαφορά, και ο Κερ σωστά έπραξε που τον έβαλε από την αρχή σ'αυτό αφού έδωσε πολύτιμη βοήθεια κυρίως στην επίθεση.
Zephyr
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 4 2018, 05:42 ) *
Αναμενόμενη η εύκολη νίκη των Golden State Warriors, μιας και ήταν σε καλή βραδιά η τριάδα. Μπράβο στον Κάρι για το ρεκόρ που έκανε με τα εύστοχα τρίποντα.


To εξωγήινο παράσιτο επέστρεψε στον ξενιστή του και αυτός με την σειρά του στις εξωγήινες εμφανίσεις! Όταν ο Κάρι σου βάζει 9 τρίποντα και το support cast βάζει τους πόντους που βάζει, δεν κερδίζεις. Μυρίζει σκούπισμα η φάση.
Andre Miller
QUOTE (aegeansheed @ Jun 4 2018, 04:08 ) *
Είναι κάτι που έχω βαρεθεί να το βλέπω στους Cavs. Στο αμυντικό ριμπάουντ που παίρνει συγκεκριμένα ο Love, ποτέ μα ποτέ δεν συνεχίζει με ντρίμπλα, αλλά πάντα περιμένει να δει τον Lebron για να τη δώσει σ' αυτόν.
Ο Love γενικά είναι καλός χειριστής και πολύ καλός outlet full court πασέρ. Είναι κάτι που δεν έχω δει να εκμεταλλεύονται οι Cavs και έχει διπλό αντίκτυπο: από τη μία στερούνται το passing skill του Love στο max. Από την άλλη καθυστερεί η επίθεση των Cavs σε βαθμό που δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίξει ο αντίπαλος οργανωμένα, όσο αργές επιστροφές κι αν έχει.
Πιστεύω ότι χάνουν δευτερόλεπτα και δυνατότητες. Βασικά στο ριμπάουντ του Love σπάνια υπάρχει η επιλογή για κάποιο από τα δύο guard για πάσα μισού γηπέδου για γρήγορο advance. Όσες φορές έχει γίνει δηλαδή ήταν καθαρά πρωτοβουλία του Love και όχι δουλεμένο (δε φαινόταν δηλαδή έτσι).
Είναι προφανές ότι γίνεται στρατηγικά ώστε να οργανώσει ο Lebron όπως θέλει επίθεση μισού γηπέδου, αλλά έτσι στερούνται πολλούς πόντους από αιφνιδιασμό.

Στη Μινεσότα οι outlet πάσες του Λαβ είχαν συνήθη στόχο τον Κορεϊ Μπρούερ. Οι Καβς δεν έχουν τέτοιο παίκτη. Οι Κλάρκσον και Χουντ που είναι γρήγοροι wings δεν παίζουν. Ούτε και ο Οσμάν. Ο μόνος παίκτης σε αυτές τις θέσεις με ταχύτητα στον αιφνιδιασμό είναι ο ίδιος ο Λεμπρόν. Για αυτό και τις περισσότερες φορές που ο Λαβ επιχειρεί τέτοιες πάσες ο στόχος είναι αυτός.

Κατά τα άλλα για τον αγώνα και κατ' επέκταση για το υπόλοιπο των τελικών θα πω πως οι Γουόριορς ήταν πολύ εύστοχοι εχθές αλλά δεν νομίζω να συνεχίσουν να σουτάρουν τόσο καλά και οι τρεις τους αστέρες ταυτοχρόνως στα επόμενα ματς. Θα συνέλθει και ο Λεμπρόν από τη δαχτυλιά του γαϊδάρου. Οι σειρά θα είναι ντέρμπι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.