Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2006 - 2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Tafos toy indoy
paidia anoigo ksexoristo topic gia tin a2 gia na min ta berdevoyme...

simera tha po gia tin ita-sok toy panionioy ne 22 pontoys ston holargo!an einai dynaton mia omada me tetoio budjet kai paiktries opos i DELI - HAVALE - DAFKOY kai tin misi neanidon,alla kai panagiotopoyloy rousou,na min mporei na einai xalara proti...telika tas onomata den kanoyn omada anagastika...tora o panionios stadar tha peksei mparaz an den ton parei apo kato kai ginei to anikoysto na min anevei...

oso gia emena,nikisame stoys kyriarxoys me 29 pontoys alla egine xamos...me to poy pigame o proedros toys apokaloyse tis paiktries karioles epidi katevikame na paiksoyme kai den pigame stin kriti,elege eironika na sas doso ego lefta na pate stin xio klp...otan evgenika toy zitisa ton logo aytos moy miloyse me tropo poy den eksigite,kai to synexise kai mes ston agona me apotelesma oi paiktries mas na apadisoyn kai na ginei xamos sto telos,me kapoioys apo kei malista na apeiloyn oti tha feroyn tin thyra 7 ? icon_wave.gif na mas kanei kala...ti na po,ola ok alla oti tha moy legane se paixnidi kyriarxoi agioi anargyroi oti ama itan edo oi filathloi toy osfp den tha miloysame,ti na po...eytixos poy tha pesoyn oi kyriarxoi giati tetoia pragmata den einai gia a2...kai oyte gia to basket genikos...

pragmatika simera drapika gia to epipedo mas...
Tafos toy indoy
peka , basketomania eimaste adipaloi tin epomeni agonistiki e?stilte moy ta onomata sas, kai fysika perimeno na ta poyme kai apo konta tin kyriaki!!!

kai as nikisoyme o kalyteros!

ps: emena me kserete fatsika?
Tafos toy indoy
Την μεταξυ μας μονομαχια την πηραν peka kai basketomania...Βεβαια ειχαν στο πλευρο τους εναν απαραδεκτο διαιτητη αλλα δεν παιξαμε και καλα...

Συνχαρητηρια κοριτσια...
dizzy_fingers
Πως παίξανε τα κορίτσια?
Basketomania
Μη χασεις εσυ και δε μαθεις!!!!
Τπτ το φοβερο εγω...5π....Οσο για το διαιτητη θα συμφωνησω... εχω πανω απο ενα μηνα τωρα να δω μια αξιοπρεπη διαιτησια στα δικα μας ματς...και δε μιλαω για διαιτητες που διαμορφωνουν αποτελεσματα αλλα για διαιτητες εντελως ασχετους...σημερα παντως τους αδικησαν τους Αναργυρους κυριως στο πρωτο ημιχρονο και μετα ολο το υπολοιπο παιχνιδι ηταν μεσα στα νευρα...
dizzy_fingers
Εγώ, ενδιαφέρομαι για όλα τα μέλη του basketforum που παίζουν σε ομάδες. Εσύ δε μου είπες πως έπαιξε η συμπαίκτριά σου tongue.gif.
Tafos toy indoy
kai krima giati o enas itan kai gios toy pitsilka!
peka
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 6 2006, 04:39 AM)
Εγώ, ενδιαφέρομαι για όλα τα μέλη του basketforum που παίζουν σε ομάδες. Εσύ δε μου είπες πως έπαιξε η συμπαίκτριά σου tongue.gif.
*


Για να σου απαντήσω εγώ, δεν έπαιξα καθόλου. Οι λόγοι δε μπορούν να εξηγηθούν δημόσια...
Όσο για τους διαιτητές θα συμφωνήσω και εγώ ότι τους ξέφυγε το παιχνίδι. Από κάποια στιγμή και μετά είχαν χάσει τον έλεγχο και σφύριζαν ό,τι ήθελαν.
Για το παιχνίδι πιστεύω ότι η ομάδα μου στάθηκε καλύτερα μέσα στο γήπεδο και γι' αυτό κέρδισε.
Live strong
QUOTE(peka @ Feb 6 2006, 12:07 PM)
Για να σου απαντήσω εγώ, δεν έπαιξα καθόλου. Οι λόγοι δε μπορούν να εξηγηθούν δημόσια...
Όσο για τους διαιτητές θα συμφωνήσω και εγώ ότι τους ξέφυγε το παιχνίδι. Από κάποια στιγμή και μετά είχαν χάσει τον έλεγχο και σφύριζαν ό,τι ήθελαν.
Για το παιχνίδι πιστεύω ότι η ομάδα μου στάθηκε καλύτερα μέσα στο γήπεδο και γι' αυτό κέρδισε.
*



Στα τόσα χρόνια που παίζεις, για πες μου πόσες φορές είδες σωστή διαιτησία; shot.gif
Σίγουρα είναι μετρημένες στα δάχτυλα… icon_wave.gif
peka
QUOTE(Live strong @ Feb 6 2006, 05:28 PM)
Στα τόσα χρόνια που παίζεις, για πες μου πόσες φορές είδες σωστή διαιτησία;  shot.gif
Σίγουρα είναι μετρημένες στα δάχτυλα…  icon_wave.gif
*


Για να σου πω την αληθεια προσωπικα εχω παρακολυθησει σεμιναριο διαιτησιας και εχω περασει απο τα τεστ (γραπτα και εξασκηση), οποτε θεωρουμαι διαιτητης στο συνδεσμο Αχαϊας.
Δεν ακολουθησα ομως το να "σφυριξω" παιχνιδια γιατι οσο και αν ακουγεται απλο και ευκολο, εγω που ηδη παιζω τοσα χρονια και ειμαι μεσα στο χωρο και εχω αποψη, θα σας πω οτι το βρηκα πολυ δυσκολο!
Ειναι πολυ δυσκολο τελικα για να θεωρεισαι καλος διαιτητης, και μπορω να πω οτι στο ανθρωπινο ματι ξεφευγουν φασεις γι' αυτο και δεν σφυριζονται.
Τωρα οσο για τη σωστη διαιτησια, πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο ολοι οι διαιτητες να ειναι καλοι. Λογικο ειναι οτι θα υπαρχουν και καποιοι κατωτερου επιπεδου. Αν και ο Πιτσιλκας που μας σφυριζε χτες θεωρειται καλος, απλα του ξεφυγε το παιχνιδι γιατι ο συναδελφος του σφυριζε ο,τι ηθελε!
Live strong
QUOTE(peka @ Feb 6 2006, 04:10 PM)
Για να σου πω την αληθεια προσωπικα εχω παρακολυθησει σεμιναριο διαιτησιας και εχω περασει απο τα τεστ (γραπτα και εξασκηση), οποτε θεωρουμαι διαιτητης στο συνδεσμο Αχαϊας.
Δεν ακολουθησα ομως το να "σφυριξω" παιχνιδια γιατι οσο και αν ακουγεται απλο και ευκολο, εγω που ηδη παιζω τοσα χρονια και ειμαι μεσα στο χωρο και εχω αποψη, θα σας πω οτι το βρηκα πολυ δυσκολο!
Ειναι πολυ δυσκολο τελικα για να θεωρεισαι καλος διαιτητης, και μπορω να πω οτι στο ανθρωπινο ματι ξεφευγουν φασεις γι' αυτο και δεν σφυριζονται.
Τωρα οσο για τη σωστη διαιτησια, πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο ολοι οι διαιτητες να ειναι καλοι. Λογικο ειναι οτι θα υπαρχουν και καποιοι κατωτερου επιπεδου. Αν και ο Πιτσιλκας που μας σφυριζε χτες θεωρειται καλος, απλα του ξεφυγε το παιχνιδι γιατι ο συναδελφος του σφυριζε ο,τι ηθελε!
*

Κοίτα να δεις ! Σίγουρα υπάρχουν και σωστοί διαιτητές και όπως είπες κι εσύ το ανθρώπινο μάτι ξεφεύγει.
Μια φορά μάλιστα σε αγώνα, κάτι που θα έχω να το λέω, γύρισε ο διαιτητής προς την εξέδρα και ζήτησε συγνώμη μετά από φωνές του κόσμου. Γύρισε και είπε
« άνθρωπος είμαι και μπορεί κάτι ν μου ξέφυγε»
Δε λέω για τέτοιες περιπτώσεις, αλλά για φάσεις που είναι κραυγαλέες και βγάζουν μάτια!
Tafos toy indoy
edaxei xtes o pitsilkas ta xe gamisei ola,kai ton enoxloyse oti ego eimoyn orthios!pados stathikate kalutera!
coach13
PEKA στην Πατρα παίζεις ε?Ο Ποφάντης πως σου φαίνεται??? rolleyes.gif
peka
QUOTE(coach13 @ Feb 7 2006, 04:20 AM)
PEKA στην Πατρα παίζεις ε?Ο Ποφάντης πως σου φαίνεται??? rolleyes.gif
*


Ναι στην Πατρα παιζω. Ολοι οι προπονητες καλοι ειναι, απλα ο καθενας εχει και τις ιδιοτροπιες του... Διπλωματικη η απαντηση το ξερω αλλα ειναι δημοσιος χωρος και θεωρω οτι δεν ειναι σωστο οι αθλητες να ασκουν κριτικη στους εν ενεργεια προπονητες τους. Υπαρχουν αλλοι που θα τους κρινουν...
Live strong
QUOTE(peka @ Feb 7 2006, 11:17 AM)
Ναι στην Πατρα παιζω. Ολοι οι προπονητες καλοι ειναι, απλα ο καθενας εχει και τις ιδιοτροπιες του... Διπλωματικη η απαντηση το ξερω αλλα ειναι δημοσιος χωρος και θεωρω οτι δεν ειναι σωστο οι αθλητες να ασκουν κριτικη στους εν ενεργεια προπονητες τους. Υπαρχουν αλλοι που θα τους κρινουν...
*



Σωστή... 41.gif 41.gif 41.gif
harris
εγω και ακόμα μερικά άτομα από το basketforum παρακολουθήσαμε τον αγώνα Αγίων-Αναργύρων - Αστέρα Εξαρχείων... rolleyes.gif

54-64 χάρη στην εκπληκτική Βίκυ Βολονάκη που σκόραρε 30 πόντους με 4 τρίποντα... είναι φανερό πως μόνο όταν τραβάει η Βίκυ κερδίζει ο Αστέρας... Οταν ενάντια στο Φάληρο έμεινε στο μηδέν, η ομάδα έχασε...

Το μόνο που ήθελα να πω είναι πως πραγματικά ένιωσα άσχημα όταν είδα το γήπεδο. Δεν έχει παρκέ (πλαστικό σκασμένο δάπεδο έχει ακόμα), θέρμανση και οι κερκίδες είναι τσιμεντένιες. Εντάξει, δεν περίμενα να έχει και πολυθρόνες, απλά είναι κρίμα γιατί οι κοπέλες των Αγίων πραγματικά καταβάλλουν υπεράνθρωπες προσπάθειες για να αθληθούν σε αυτό το κοτέτσι. Σίγουρα αξίζουν κάτι περισσότερο από το να γλιστρούν σε κάθε φάση του αγώνα... 68.gif Μακάρι να βρεθεί μια λύση και να δημιουργηθεί ένα νέο έστω και μικρό γήπεδο στην περιοχή. Είναι κρίμα... sad.gif
coach13
Harris ξερεις κανενα αλλο αποτελεσμα απο Α1 κ Α2?
Tafos toy indoy
asta na pane harris...ta koritsia kai o coach aksizoyn polla bravo gia tin prospatheia toys...
magic jonhson
Το Π.Φαληρο στο παιχνιδι με τον ΠΓΣΣ ειχε μολις 10 ποντους στο ημιχρονο.Στο δευτερο που χαλαρωσανε οι γηπεδουχοι παρα λιγο να γινει ντερμπι.Αυτο που μου αρεσε περισσοτερο ηταν καποιες δηλωσεις απο παιχτριες του Π.Φαληρου.Πως ειναι δυνατον οποια παιχτρια πηγαινε καλα να γινοτανε αλλαγη αμεσως.
Εχουν δικο τους κωδικα εκει στο Φαληρο .
Φιλαρακια να ειναι να μοιραζοντε θεσεις και αξιωματα και απο νικες βλεπουμε.
Tafos toy indoy
xtes i omada moy epaikse basket poy tha prepe na deixte se seminario....ontas se mia katastasi tragikotati,xoris dioikisi,aplirotoi oloi kai o proponitis oli tin xronia,kai me polla provlimata,simera patisame ton panionio poy oso agorase tin delli einai olo mas to budjet...kai malista xoris proponiti afoy o coach eixe alles ypoxreoseis!!!kai an den eixan kanei kai kana dyo malakies ta korakia sto 4 dekalepto(den katigoro ton panionio apla to leo)isos na xame kerdisei kiolas!

i omada moy einai paradeigma pros mimisin,kai pragmatika eimai poly perifanos poy eimai melos tis...!
Live strong
Μια κι εδώ ποστάρουμε για την Α2, θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο όσον αφορά το all star των γυναικών!
Είναι πολύ ενθαρρυντικό που στο φετινό event θα πάρουν μέρος και αθλήτριες της Α2. Αυτό δίνει το ερέθισμα στα κορίτσια που αγωνίζονται σ αυτή τη κατηγορία να νιώθουν εξίσου σημαντικά με τα κορίτσια της Α1! Άλλωστε πάρα πολλές από τις κοπέλες αυτές μπορούν να σταθούν άνετα σε αυτή τη κατηγορία (Α1).|
Ένα μπράβο σε αυτούς που είχαν την ιδέα! 41.gif 41.gif
peka
Οριστικοποιήθηκε η λίστα των αθλητριών που θα συμμετάσχουν στο Ολ Σταρ Γκέιμ γυναικών, το οποίο θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο "Έσπερος" στην Καλλιθέα στις 3 Απριλίου.
Η ΕΟΚ ανακοίνωσε σήμερα τα ρόστερ των δύο ομάδων. Για πρώτη φορά, οι προπονητές ψήφισαν και για τη συμμετοχή έξι αθλητριών από την Α2 Κατηγορία. Οι έξι αθλήτριες από την κατηγορία που θα πάρουν μέρος στο Ολ Σταρ Γκέιμ είναι οι Βάσω Τσαρούχα (Παγχιακός), Δάφνη Σταυρακάκη (Ηρόδοτος), Κατερίνα Δελή (Πανιώνιος), Θάλεια Μαραγκού (ΑΟ Σερρών), Σταυρούλα Σπανίδου (Ηρακλής Θεσσαλονίκης) και Νατάσα Γκοτζή (Αστέρας Εξαρχείων)

Ελληνίδες:

Στέλλα Καλτσίδου (Εσπερίδες)
Ζωή Κεχαγιά (Ακαδημία)
Ζωή Γιαννουζάκου (ΜΑΣ Καστοριά)
Τούλα Καλέντζου (Σπόρτιγκ)
Ελένη Παπαδημητρίου (Απ. Πτολεμαϊδας)
Ανθή Παπαηλία (Παναθηναϊκός)
Εμμανουέλα Αυθεντοπούλου (Siemens)
Όλγα Σμυρναίου (Μεγ. Αλέξανδρος)
Αγγελική Τσέρου (Άρης Θήβας)
Πόλυ Σαρέγκου (Τριγλία)
Σοφία Κυριακοπούλου (ΔΑΣ Άνω Λιοσίων)
Μαρία Μανώλη (Αγ. Παρασκευή)
Μάρω Σεβδυνίδου (Κομοτηνή)
Tafos toy indoy
Καλα μας εσφαξε σημερα η διαιτησια!Με κορυφαιο περιστατικο, η διαιτητης να δινει αδικαιολογητη τεχνικη σε παικτρια μου και μετα απο λιγο να την πλησιαζει κ να της λεει συγνωμη ,θα σου δωσω φαουλ μολις μπεις...

Δεν με νοιαζει για την ητα αλλα ειλικρινα κατι πρεπει να γινει με τους διαιτητες,δεν παει αλλο!Ασ γινει κανα σεμιναριο γιατι τα παιδια το χουν χασει!
Tafos toy indoy
synxaritiria stoyas diaitites poy edosan to paixnidi ston holargo...ti allo na po gia simera...
peka
Και παμε για το νεο πρωταθλημα της Α2 για το 2006-2007, οπου οριστηκε η εναρξη του πρωταθληματος στις 8/10/06.

Η κλήρωση των αγώνων του Ομίλου Νότου θα γίνει στην Αθήνα στο Ξενοδοχείο DIVANI CARAVEL (Β. Αλεξάνδρου 2), την Δευτέρα 11/09/2006 και από ώρα 13:00.
Η κλήρωση των αγώνων του Ομίλου Βορρά θα γίνει στη Θεσ/νίκη, στην Αίθουσα Διαλέξεων του ΕΓ ΜΙΚΡΑΣ, την Τετάρτη 13/09/2006 και από ώρα 13:00.
peka
Και μια ερωτηση που προκυπτει: πως οριστηκε η εναρξη στις 8/10, οταν τοτε ειναι ορισμενες και οι δημοτικες εκλογες?????????????????????????
Θα παμε να ψηφισουμε και μετα στο γηπεδο...!!! tongue.gif
Live strong
Τη πρώτη θέση κατέκτησε χτες ο Αστέρας Εξαρχείων στο τουρνουά του Χολαργού. 41.gif
Πήρε άνετα τη νίκη (67-55) από τον Άρη Θήβας παίζοντας πραγματικά με μια κατακρεουργημένη ομάδα αφού δεν μπορούσαν να βοηθήσουν οι Μαυριά, Ισκιόγλου, Καρασταμάτη, λόγω μικροτραυματισμών καθώς και η Φ. Βολωνάκη λόγω τραυματισμού στο γόνατο την ώρα του αγώνα. Η Χαλικιά αποχώρησε από το 1ο δεκάλεπτο γιατί φορτώθηκε με φάουλ.

Οι ομάδες που πήραν μέρος στο τουρνουά ήταν οι: Άρης Χολαργού (4η θέση), Άνω Λιόσια (3η θέση), Άρης Θήβας (2η θέση) και Αστέρας Εξαρχείων (1η θέση)
Live strong
Παραιτήθηκε ο τεχνικός της ΕΑ Πατρών.
Το μόνο που μπορώ να πω είναι καλή τύχη στην ομάδα, εύχομαι το καλύτερο από εδώ και πέρα! cool.gif



Την στιγμή που η ΕΑ Πατρών στους άνδρες έκανε την ένατη για φέτος μεταγραφή της, ο τεχνικός των γυναικών του συλλόγου Στέφανος Ποφάντης έλεγε το οριστικό αντίο από τον πάγκο της...


Την πρώτη φορά που είχε παραιτηθεί το καλοκαίρι, πείστηκε από τον πρόεδρο κι έκανε πίσω. Χθες βράδυ όμως το ποτήρι ξεχείλισε για τον τεχνικό της γυναικείας ομάδας μπάσκετ της ΕΑΠ (Α2 εθνική) Στέφανο Ποφάντη που παραίτηθηκε οριστικά από τον πάγκο της.

Αιτία, τι άλλο, από την διοικητική αδιαφορία προς το τμήμα, που έμεινε χωρίς την παραμικρή μεταγραφή την ίδια ώρα που το αντίστοιχο των ανδρών συνέχιζε τις προσθήκες.

"Είμασταν παρατημένοι στην τύχη μας και δεν μπορούσα να βοηθήσω άλλο. Ακόμη και στο ματς το υελευταίο του κυπέλλου είχαμε τρια κορίτσια που έπαιξαν τραυματισμένα και είναι προς τιμή τους.

Όμως μόνο με τις υπεράνθρωπες προσπάθειες εμένα, της Νατάσας Τσαπαρλή και των κοριτσιών δεν βγαίνει πουθενά.

Εύχομαι και πιστεύω τουλάχιστον με τη δική μου παραίτησηνα αφυπνισθούν αυτοί που πρέπει για να βελτιωθούν τα πράγματα και η ομάδα να μπορέσει να παραμείνει στην Α2 εθνική που της το εύχομαι ολόψυχα", ήταν τα λόγια του πρώην πλέον τεχνικού της ΕΑΠ.

- Με δική του πρωτοβουλία ο Ποφάντης ζήτησε από την συνεργάτιδά του Νατάσα Τσαπραλή να παραμείνει κοντά στην ομάδα.


betsmart.gr
Basketomania
Οπως μπορειτε να φανταστειτε...no comment προς το παρον...σε καμια βδομαδα μπορει και να το συζητησουμε το θεμα...
tsops
QUOTE(Basketomania @ Oct 5 2006, 02:28 PM) *
Οπως μπορειτε να φανταστειτε...no comment προς το παρον...σε καμια βδομαδα μπορει και να το συζητησουμε το θεμα...


Τώρα, για τα διικητικά δεν ξέρω, αλλά η αλλαγή Ποφάντη, μπορεί και να αποβεί σε καλό...καλή επιτυχία κορίτσια!
womanplayer
Α2 Γυναικών

Όμιλος Νότου: ΑΟΝΑ-Αστέρας Εξαρχείων 41-60, Άμιλλα Τρίπολης-Αγ. Παρασκευή 66-63, Σπάρτακος-Παλαιό Φάληρο 68-94, Κυρίαρχοι-Ελευθερία Μοσχάτου 65-70, Αθηναϊκός-Άτταλος 75-56, ΕΑ Πατρών-Αγ. Ανάργυροι 20-0

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα): Παλαιό Φάληρο 2, Αθηναϊκός 2, Αστέρας Εξαρχείων 2, Ελευθερία Μοσχάτου 2, Άμιλλα Τρίπολης 2, ΕΑ Πατρών 2, Αγ. Παρασκευή 1, Κυρίαρχοι 1, ΑΟΝΑ 1, Άτταλος 1, Σπάρτακος 1, Αγ. Ανάργυροι 0.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 21/10): Αστέρας Εξαρχείων-Αθηναϊκός, Ελευθερία Μοσχάτου-Αργυρούπολη, Αγ. Ανάργυροι-Κυρίαρχοι, Αγ. Παρασκευή-ΕΑ Πατρών, Ηρόδοτος-Άμιλλα 2000, Παλαιό Φάληρο-Παγχιακός, Άτταλος-Σπάρτακος.

Όμιλος Βορρά: Ήφαιστος-Θερμαϊκός 62-68, Άρης-Αριδαία 61-47, Πυλαία-Κομοτηνή 59-56, Λασσάνης-Απόλλων Καλαμαριά 67-55, Αστέρας Καβάλας-Άρτεμις 52-58, Ολυμπιάδα Λάρισας-Αριστοτέλης 86-47.
*Το παιχνίδι του Αίαντα Ευόσμου με τον ΑΟ Σερρών αναβλήθηκε.

Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα): Ολυμπιάδα Λάρισας 2, Άρης 2, Λασσάνης 2, Θερμαϊκός 2, Άρτεμις 2, Πυλαία 2, Ηφαιστος 1, Αριδαία 1, Κομοτηνή 1, Απόλλων Καλαμαριάς 1, Αστέρας Καβάλας 1, Αριστοτέλης 1, Αίαντας Ευόσμου 0 , Σέρρες 0 .

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 21/10): Θερμαϊκός-Λασσάνης, Άρτεμις Βόλου-Ήφαιστος, Αριδαία-Αστέρας Καβάλας, Σέρρες-Άρης, Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου, Αριστοτέλης-Πυλαία, Απόλλων Καλαμαριάς-Ολυμπιάδα Λάρισας.
peka
Για το νοτιο ομιλο αλλο ενα αποτελεσμα που ελειπε:
Παγχιακος-Ηροδοτος 85-60
ball
41.gif

ΕΧΕΙ ΞΕΝΙΚΗΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ !!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ !!!ΑΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΝΤΑΔΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ bball.gif

w00t.gif
tsops
QUOTE(ball @ Oct 11 2006, 10:31 AM) *
41.gif

ΕΧΕΙ ΞΕΝΙΚΗΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ !!!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ !!!ΑΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΝΤΑΔΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ bball.gif

w00t.gif


Ball, καλώς ήλθες και καλά posts. Γιατί άνοιξες νέο topic? Υπάρχει ήδη αντίστοιχο. Μήπως να το σβήσεις και να ποστάρεις σε αυτό που ήδη έχει ανοίξει η peka? smile.gif
ball
QUOTE(tsops @ Oct 11 2006, 05:32 PM) *
Ball, καλώς ήλθες και καλά posts. Γιατί άνοιξες νέο topic? Υπάρχει ήδη αντίστοιχο. Μήπως να το σβήσεις και να ποστάρεις σε αυτό που ήδη έχει ανοίξει η peka? smile.gif


δεν νομιζω να ενοχλει ,....απλα θελω να ενημερωνετε το post συχνα !!! w00t.gif

αυτο ...απλα ετσι ...πειραζει??
Live strong
QUOTE(ball @ Oct 11 2006, 02:47 PM) *
δεν νομιζω να ενοχλει ,....απλα θελω να ενημερωνετε το post συχνα !!! w00t.gif

αυτο ...απλα ετσι ...πειραζει??


Μην ανησυχείς δεν πειράζει καθόλου! smile.gif
Κι άλλες φορές έχουν ανοιχτεί ίδια topics, αν χρειαστεί θα το μεταφέρει ο dizzy! rolleyes.gif
Καλώς μας ήρθες και καλά posts icon_wave.gif
tsops
QUOTE(ball @ Oct 11 2006, 02:47 PM) *
δεν νομιζω να ενοχλει ,....απλα θελω να ενημερωνετε το post συχνα !!! w00t.gif

αυτο ...απλα ετσι ...πειραζει??


Ενημερώνεται συχνά το topic της Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ. Εγώ το προτείνω για να μην μπερδεύεται ο κόσμος και αλλού ποστάρει ο ένας, αλλού ο άλλος.
peka
Ανακοινωση ΕΟΚ

Ο αγώνας ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ-ΠΑΓΧΙΑΚΟΥ της 21/10/06 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, θα τελεσθεί στο ΕΑΚ Γλυφάδας και ώρα 14.00.
Live strong
QUOTE(peka @ Oct 12 2006, 09:29 AM) *
Ανακοινωση ΕΟΚ

Ο αγώνας ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ-ΠΑΓΧΙΑΚΟΥ της 21/10/06 για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, θα τελεσθεί στο ΕΑΚ Γλυφάδας και ώρα 14.00.


Ο αγώνας θα γίνει χωρίς τον Γιώργο Καραμβάλη, βοηθό του Μπουμπού, ο οποίος παραιτήθηκε χτες από το team του Π. Φαλήρου!
peka
Και επίσημα, νέος προπονητής της γυναικείας ομάδας της ΕΑΠ είναι ο Γιώργος Τριανταφύλλου. Ο 50χρονος κόουτς που στο παρελθόν αγωνίστηκε με τα χρώματα του Πανελληνίου, ενώ μέχρι και σήμερα είναι υπεύθυνος στις ακαδημίες του, συμφώνησε το βράδυ της Δευτέρας σε όλα με το «αφεντικό» του Ερασιτέχνη Κώστα Μόραγλη και έδωσε τα χέρια. Προχθές μάλιστα έκανε ταξίδι-αστραπή στην αχαϊκή πρωτεύουσα και βρέθηκε στο γήπεδο του συλλόγου, κάνοντας την πρώτη του γνωριμία με τις «μελανόλευκες», ενώ σήμερα αναμένεται να έρθει και να πιάσει δουλειά, ξεκινώντας ουσιαστικά την προετοιμασία για τον πρώτο αντίπαλο της ΕΑΠ στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής, την Αγία Παρασκευή (21/10 εκτός Πατρών).
Τελευταία φορά που ο Γιώργος Τριανταφύλλου είχε τα ηνία γυναικείας ομάδας ήταν πριν πέντε χρόνια και ήταν ο Άρης Πετρούπολης (Α’ Αθηνών), ενώ έχει συνεργαστεί και με τον Φιλαθλητικό στις γυναίκες. Ακόμη έχει καθίσει στον πάγκο αρκετών ανδρικών ομάδων, μεταξύ αυτών και οι: Ηλυσιακός Μαρκόπουλο, Πόρτο Ράφτη και Άμφισσα (Πανεπαρχιακό πρωτάθλημα).

*αρθρο απο τοπικη εφημεριδα
dizzy_fingers
QUOTE(tsops @ Oct 11 2006, 03:05 PM) *
Ενημερώνεται συχνά το topic της Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ. Εγώ το προτείνω για να μην μπερδεύεται ο κόσμος και αλλού ποστάρει ο ένας, αλλού ο άλλος.

Γι'αυτόν ακριβώς το λόγο, ενώθηκαν τα δύο τόπικ σε ένα. wink.gif
Tatubasketfan
Πάντως από όμιλο βορρά πολύ καλές ομάδες είναι ο Άρης και η Πυλαία που έχει πολύ καλό υλικό...
peka
Α2 Εθνική Γυναικών – 2η αγωνιστική
Σάββατο 21 Οκτωβρίου

Όμιλος Νότου

Στρέφη 5μ.μ. Αστέρας Εξ-Αθηναϊκός Καραβίτης-Καπνιά Βαμβακάς

Μοσχάτου 4.30μ.μ. Ελευθερία Μ-ΑΟΝΑ Τσουράπας-Παπαγιαννόπουλος Γ Παππάς

Κοντόπευκου 5μ.μ. Αγ. Παρασκευή-ΕΑ Πατρών Κουτσοδήμος-Τρίγκα Δημητριάδης

Ν.Αλικαρνασσού 5μ.μ. Ηρόδοτος-Άμιλλα 2000 Τρ. Κουνάνης-Χρηστίδης Νεονάκης

Γλυφάδας 2μ.μ. Π.Φάληρο-Παγχιακός Κόλλιας-Γκοτσοπούλου Πετράκης

3ο Α.Λιοσίων 2μ.μ. ΦΕ Άτταλος-Σπάρτακος Ι. Ζανίδης-Κοντίλης Κουλούρης



Όμιλος Βορρά

Θέρμης 5μ.μ. Θερμαϊκός-Λασσάνης Ζάχος-Κατσογιάννης Ανδρίτσος

Αδαμόπουλου 5μ.μ. Άρτεμις Β.-Ήφαιστος Κατωτεκίδης-Παπανικολάου Φέκκας

Αριδαίας 5μ.μ. Αριδαία-Αστέρας Καβ. Τσιρτσιμάλης-Τσίμα Καλότσης

Ομόνοιας 5μ.μ. ΑΟ Σερρών-Άρης Θες. Καλογερόπουλος-Παπαδημητρίου Χατζησταύρου

Κομοτηνής 5μ.μ. Κομοτηνή-Αίας Ευ. Καρακατσανίδης-Παπαγεωργίου Τσανίδης

Φλώρινας 5μ.μ. Αριστοτέλης-ΑΕ Πυλαίας Παγώνης-Φακίτσας Βαλταδώρος

Καμαλαριάς 5μ.μ. Απόλλων Κ-Ολυμπιάδα Λ. Τσιαπλής-Γκουτζελίδης Καλογιούρη

*info basket.gr
peka
Στην Α2 γυναικών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα :

Όμιλος Νότου:
Αστέρας Εξ-Αθηναϊκός 66-70
Ελευθερία Μ. – ΑΟΝΑ 49-31
Αγ. Παρασκευή - ΕΑ Πατρών 65-31
Ηρόδοτος - Άμιλλα 2000 Τρ. 83-68
Π.Φάληρο – Παγχιακός 70-69
ΦΕ Άτταλος-Σπάρτακος Ι. 76-40

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Π. Φάληρο 4, Αθηναϊκός4, Ελευθερία Μοσχ. 4, Παγχιακός 3, ΕΑΠ 3, Αστέρας Εξαρχείων 3, Άμιλλα Τρ. 3, Αγία Παρασκευή 3, Κυρίαρχοι 3, Άτταλος 3, Ηρόδοτος 3, Αργυρούπολη 2, Σπάρτακος 2
* Οι Άγιοι Ανάργυροι αποχώρησαν από το πρωτάθλημα.
ball
QUOTE(peka @ Oct 23 2006, 12:58 PM) *
Στην Α2 γυναικών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα :

Όμιλος Νότου:
Αστέρας Εξ-Αθηναϊκός 66-70
Ελευθερία Μ. – ΑΟΝΑ 49-31
Αγ. Παρασκευή - ΕΑ Πατρών 65-31
Ηρόδοτος - Άμιλλα 2000 Τρ. 83-68
Π.Φάληρο – Παγχιακός 70-69
ΦΕ Άτταλος-Σπάρτακος Ι. 76-40

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Π. Φάληρο 4, Αθηναϊκός4, Ελευθερία Μοσχ. 4, Παγχιακός 3, ΕΑΠ 3, Αστέρας Εξαρχείων 3, Άμιλλα Τρ. 3, Αγία Παρασκευή 3, Κυρίαρχοι 3, Άτταλος 3, Ηρόδοτος 3, Αργυρούπολη 2, Σπάρτακος 2
* Οι Άγιοι Ανάργυροι αποχώρησαν από το πρωτάθλημα.
jump_ball
wos_sport3.gif Ποια τα σχόλια και οι παρατηρήσεις σας για τις πρώτες 2 αγωνιστικές; wos_sport5.gif
ball
QUOTE(jump_ball @ Oct 23 2006, 03:56 PM) *
wos_sport3.gif Ποια τα σχόλια και οι παρατηρήσεις σας για τις πρώτες 2 αγωνιστικές; wos_sport5.gif



ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΦΑΛΗΡΟΥ -ΠΑΝΧΙΑΚΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΝΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ !!! Η κυρια διαιτητρια 68.gif ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ φαουλ στο 1,9 δευτερολεπτο ..αυτο και αν ειναι απειρια απο διαιτητρια που καθοριζει με το σφυριγμα της τον αγωνα !!!ανυπαρκτο φαουλ ..για πασα πηγαινε η παιχτρια του Φαληρου !!!
please !!!
peka
QUOTE(ball @ Oct 23 2006, 04:07 PM) *
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΦΑΛΗΡΟΥ -ΠΑΝΧΙΑΚΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΝΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ !!! Η κυρια διαιτητρια 68.gif ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ φαουλ στο 1,9 δευτερολεπτο ..αυτο και αν ειναι απειρια απο διαιτητρια που καθοριζει με το σφυριγμα της τον αγωνα !!!ανυπαρκτο φαουλ ..για πασα πηγαινε η παιχτρια του Φαληρου !!!
please !!!


Ησουν στο παιχνιδι? Φανταζομαι θα υπαρχει και βιντεο του αγωνα ωστε να φανει αν ηταν φαουλ ή οχι...
ball
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ 3 ΚΑΜΕΡΕΣ ,ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΟΠΙΑ !!

smile.gif
peka
QUOTE(ball @ Oct 24 2006, 09:16 AM) *
ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ 3 ΚΑΜΕΡΕΣ ,ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΟΠΙΑ !!

smile.gif


Οι 3 καμερες να εισαι σιγουρη οτι δεν ηταν ολες για κατασκοπεια...
Ξερω οτι πολλοι διαιτητες παιρνουν το βιντεο του αγωνα μετα ωστε να βλεπουν τα λαθη τους.
Παντως εμαθα οτι πεσανε να την φανε την κοπελα! Ενταξει γινονται αυτα θα μου πεις, αλλα οχι οτι και οι ανθρωποι της Χιου ειναι και οι πιο ευγενικοι!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.