Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γιούτα-Γκόλντεν Στέιτ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
NBAholic
(Προβλέψεις-Σχόλια για τη σειρά αγώνων)
Pierce
το θεμα ειναι αν oi gsw θα μπορεσουν να κανουν το μπρέικ καθως οπως ειδαμε η γιουτα εχει δυνατη εδρα. δυσκολη η προβλεψη 4-2 ή 4-3 απο ποιον ομως δεν ξερω. λογικα γιουτα αλλα η λογικη με το gsw απο οτι φαινεται ειναι τσακωμενη sad.gif (αχ ρε νταλας...)
Van_prentzi
Η ανάλυσή μου δυστυχώς δε μπορεί να είναι αντικειμενική,
διότι φέτος θέλω να το σηκώσει η Χρυσή Πολιτεία( μη σου πω και το κεφαλάρι tongue.gif ).
Χάρηκα πολύ που τελικά δε θα παίξουν με το Χιούστον,γιατί με μια τόσο "μικροκαμωμένη ομάδα"
ο Yao θα έβαζε 40ρες διαρκώς!
Ο Deron είναι ...παιδάκι για τον Baron και λογικά θα τα κάνει πάνω του οταν τον βρει απέναντί του!
Δίνω μεγάλη τύχη στο Golden State αν και αουτσάιντερ στη σειρά αυτή.
Ευελπιστώ να σπάσουν την έδρα στο πρώτο ματς γιατί είναι πιο ξεκούραστοι..
Οι Utah έπαιξαν 7 δύσκολα παιχνίδια με αντίπαλο ίδιας δυναμικότητας, ενώ το State
έκανε...τουρισμό με τους πελάτες του biggrin.gif

Golden State σε 6.- (τελεία και παύλα)

VAMOS!!!!FORTSA GOLDEN STATE!!!!!
grigoris
QUOTE
Ο Deron είναι ...παιδάκι για τον Baron και λογικά θα τα κάνει πάνω του οταν τον βρει απέναντί του!


Δε νομίζω να συμβεί αυτό που λες γιατί Ντερόν είναι κι αυτός αρκετά τσαμπουκαλεμένος και σαφώς καλύτερος από τους πόιντ γκαρντ του Ντάλας που τους κατάπιε ο Ντέιβις.

Για τη σειρά τώρα πραγματικά μετά τα όργια των Γουόριορς στον πρώτο γύρο δύσκολα χωράει πρόβλεψη αλλά θα το διακινδυνεύσω:Γιούτα στα 7 παιχνίδια
Keyser_Soze
Οι Γουόριορς θα σκουπίσουν τους Τζαζ. Έτσι απλά... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Van_prentzi
Πω πω Keyser εσύ είσαι πιο αισιόδοξος και από μένα!!!!
Έχεις πιεί τίποτα;;;;; icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Gravedigger
Εγώ βλέπω Jazz σε 6!Μακάρι να περάσουν οι Warriors αλλά πιστεύω ότι δν μπορούν να κάνουν 2η συνεχόμενη έκπληξη...!
kostasvc15
1-0 για τη Γιουτα με τον Ντερον να βαζει 31,τον Μπουζερ να παιρνει 20ρ και τον Κιριλελνκο να δινει 7τ.
116-112 το τελικο σκορ.
Van_prentzi
Μέσα έπεσα!!
Ο Deron τα έκανε πάνω του.....μόνο 31 ποντάκια 24.gif
iverson
αρκετά καλοί boozer, kirilenko, williams και νίκη για Utah 116-112 ενώ από την άλλη καλοί ήταν ο baron davis και o jason richardson.Πάντως υπήρχε ευκαρία να πάρουν μια νίκη εκτός έδρας οι warriors
grigoris
Όντως άμα ο Ντερόν τα έκανε πάνω του στο παιχνίδι αυτό,όταν δεν τα κάνει τι θα γίνει?

Ο Κιριλένκο ήταν κάτι σαν ελικόπτερο σ'αυτό το ματς προφανώς,ό,τι πέταγε το έδιωχνε...
Keyser_Soze
Νομίζω ότι έφτασε η ώρα να σοβαρευτούμε. Τι σόι Γουόριορς είμαστε αν δεν σπάσουμε έδρα. Αυτό θα γίνει σήμερα. biggrin.gif
Ο Κιριλένκο τώρα βρήκε να παίξει καλό μπάσκετ;;;
thanos4
QUOTE
Ο Κιριλένκο τώρα βρήκε να παίξει καλό μπάσκετ;;;

E καιρός δεν ήταν??

Βλέπω Jazz στον τελικό Δύσης έστω και δύσκολα ειδικά αν συνεχίσει καλά ο Kirilenko.
Van_prentzi
Και επαναλαμβάνω.....o Deron είναι παιδάκι και θα τα κάνει πάνω του αυτη τη φορά!!
Το πρώτο ματσάκι το χάσανε στο τέλος με μαγική εμ΄φανιση απο Boozer.
Ελπίζω να μην κατεβάσει πάλι καμια 20 ριμπάουντ!!
kostasvc15
127-117 για τη Γιουτα στην παραταση(αν δεν κανω λαθος η πρωτη φετινη παραταση στα πλει οφ).Ο Μπουζερ ειχε 30π και 13ρ,ο Ουιλλιαμς 17π και 14α και ο Οκουρ 23π και 18ρ.Για τους πολεμιστες ο Μπαρον 36π και ο Τζει Ριτς 28.
thanos4
Να συμπληρώσω στα παραπάνω: Kirilenko 20π 9reb 5ass 6blk!!!
Φαίνεται πως του ταιριάζουν οι Warrioors σαν αντίπαλος, αφού στα 2 παιχνίδια αυτά έχει ...αναστηθεί.

Πάντως παρόλο το 2-0, και τα δύο παιχνίδια κρίθηκαν στο τέλος οπότε προβλέπεται ενδιαφέρουσα συνέχεια, με το προβάδισμα φυσικά στην Utah.
morfi
To τι έγινε στον χθεσινό αγώνα, λίγη σημασία έχει.
Συγκινητική η παρουσία του Derek Fisher στο γήπεδο. 41.gif
Das Kapital
QUOTE(Van_prentzi @ May 9 2007, 03:53 PM) *
Και επαναλαμβάνω.....o Deron είναι παιδάκι και θα τα κάνει πάνω του αυτη τη φορά!!


Ο Ντερον ειναι παιχταρας και σε λιγα χρονια θα ειναι ο πρωτος ποιντ γκαρντ του ΝΒΑ!!!
Gravedigger
Μα καλά ο Kirilenko τι έχει πάρει στους 2 τελευταίους αγώνες???Αγνώριστος!Για μένα πάντως είναι η καλύτερη σειρά γιατί βλέπουμε πολύ ωραίο μπάσκετ!
thanos4
QUOTE(morfi @ May 10 2007, 11:51 AM) *
To τι έγινε στον χθεσινό αγώνα, λίγη σημασία έχει.
Συγκινητική η παρουσία του Derek Fisher στο γήπεδο. 41.gif

Σωστός ο morfi!

Πάντως υπάρχουν αρκετά παραδείγματα παιδιών αθλητών(και στον ελληνικό χώρο) που αντιμετωπίζουνε πρόβλημα με καρκίνο σε πολύ μικρή ηλικία. Τυχαίο είναι λέτε?

Συμφωνώ με τον lebron για Deron! Μεγάλος παίκτης!
iverson
Εγώ νομίζω ότι λόγω της ανόδου του kirilenko πάνε τόσο καλά, και την σταθερότητα boozer και williams
Igor
2 - 1. Με 32 ποντους Ντειβις.
125 - 105 αν θυμαμαι καλα .
Alexmei
μια χαρά θυμάσε, αν και δν θα μείνει έτσι... βλέπω έκλπληξη από τους Warriors σε 6-7 games
Das Kapital
Το παιχνιδι ηταν φοβερο τουλαχιστον στο πρωτο ημιχρονο γιατι δεν αντεξα να δω το 2ο νομιζω ειναι ο καλυτερος αγωνας ΝΒΑ που εχει δειξει η ελληνικη τηλεοραση φετος!!!
saou
+1!!!!

Φοβερό ματς, οι Ουόριος είναι τελείως τρελοί, κάνουν τους Σάνς να δείχνουν ότι παίζουν κατενάτσιο...

Πραγματικά με την άγνοια κινδύνου, την ενέργεια και την τρέλα τους μπορούν να πάνε πολύ μακριά φέτος.

Ο Μπάρον είναι ίσως ο πιο υποτιμημένος σταρ του ΝΒΑ.
Van_prentzi
O Βaron είναι 2 κλάσεις πάνω απο τον Deron.32 πόντοι, 9 ασίστ,6 κλεψίματα, 4 ριμπάουντ
και ένα απίστευτο κάρφωμα στα μούτρα του Κιριλένκο!!!
Η έδρα του Golden State δε σπάει με τίποτα, έχουν άλλες 2 ευκαιρίες σε παιχνίδια που θα
κριθούν στον πόντο στη Utah να προκριθούν.
Μου φαίνεται οτι οι Warriors έχουν τους πιο ταλαντούχους παίκτες ατομικά απο κάθε ομάδα
που συμμετέχει στα play-offs.Έχουν 6 παίκτες που μπορούν να βγάλουν φάσεις μόνοι τους
και στην βραδιά τους να σκοράρουν τριαντάρες.

Golden σε 6!!!! shot.gif
Alexmei
να γιατί θα περάσουνε οι Warriors smiley.gif


Gravedigger
O Baron Davis δν παίζεται με τίποτα...Παιχταράς όσο λίγοι...Αυτός μας απέκλεισε,αυτός θα αποκλείσει κ τους Jazz.
Flash
QUOTE
O Baron Davis δν παίζεται με τίποτα...Παιχταράς όσο λίγοι...Αυτός μας απέκλεισε,αυτός θα αποκλείσει κ τους Jazz.


Πραγματικά απίστευτος! Όχι μόνο για την ουσία αλλά και για το θέαμα. Παίκτης 1,82 να καρφώνει στη μάπα του Κιριλένκο!!!
Βάλε μέσα και κάτι πιρουέτες 360 μοιρών και γενικότερα τις ορμητικές εφόδους του και ολοκληρώνεται η εικόνα ενός τεράστιου παίκτη. Μακάρι να συνεχίσει τέτοιες εμφανίσεις γιατί πολύ γουστάρω να δω τελικούς Δύσης Phoenix-Golden State (ώρε γιουρούσια που έχουμε να δούμε!!!)
NBAholic
QUOTE
Πραγματικά απίστευτος! Όχι μόνο για την ουσία αλλά και για το θέαμα. Παίκτης 1,82 να καρφώνει στη μάπα του Κιριλένκο!!!


Eίναι η δεύτερη φορά που το ακούω αυτό. 1,92 είναι ο Ντέιβις.
Gravedigger
QUOTE(NBAholic @ May 12 2007, 08:33 PM) *
Eίναι η δεύτερη φορά που το ακούω αυτό. 1,92 είναι ο Ντέιβις.

K ήμουν έτοιμος να διορθώσω!!!
kostasvc15
3-1 η Γιουτα με πολυ καλο 4ο 12λεπτο.











ΥΓ:Δεν βλεπω κινηση τελευταια...Που ειστε ρε παιδια;;; icon_wave.gif
Flash
QUOTE
Eίναι η δεύτερη φορά που το ακούω αυτό. 1,92 είναι ο Ντέιβις


Ναι δίκαιο έχετε...
Με παράσυραν οι απίστευτες φάσεις που έβγαλε και ένα σχόλιο του Μαγουλά.
Δυστυχώς οι Μαχητές φαίνεται να έμειναν από δυνάμεις...
Αν πάρουν οι Spurs και το επόμενο παιχνίδι όλα δείχνουν ότι πάμε για τελικό Δύσης Spurs-Jazz.
Το οποίο για εμένα μεταφράζεται σε ξενέρωμα
Air Kef
Θα ειναι κάπως ξενέρωμα οντως.

Για μένα πάντως δν εχει τελειώσει η σειρά καθώς οι Ουόριορς εχασαν και τις 2 φορές στο Σολτ Λέικ με πολύ μικρές διαφορές κάτι που σημαίνει πως με ίδιες εμφανίσεις και με λίγη τύχη μπορούν να ισοφαρίσουν τη σειρά και να το πάνε σε ενα 7ο παιχνίδι που όλα γίνονται..

Ειδα την πρώτη περίοδο-τοσο άντεξα- και μου έμεινε το εκπληκτικό 9-0 των Ουόριορς με 3/3 τρίποντα τα 2 τελευταία σε κολλητούς ημι-αιφνιδιασμούς.!
Das Kapital
Στο ΝΒΑ αναρωτιουνται αν το καρφωμα του Μπαρον ειναι ενα απο τα καλυτερα ολων των εποχων!!!
NBAholic
Lol, μόνο έκπληξη δεν το βγάλατε το ότι είναι 3-1 η σειρά. Είπαμε, οι Τζαζ δε γίνονται Μάβερικς όταν αντιμετωπίζουν τους Γουόριορς ούτε οι Γουόριορς έγιναν Σανς. Είναι κάπως πιο ψημένοι οι Τζαζ όπως και να το κάνουμε, έχουν ομάδα που μπορεί να παίξει μπάσκετ είτε αμυντικό είτε επιθετικό και κατά τη γνώμη μου υπερέχουν κάτω απ'τα καλάθια, ιδίως ο Μπούζερ, που ξεχωρίζει, μαζί με τον αναγεννημένο (καιρός ήταν) Κιριλένκο.

Αν είναι να περάσει η Γιούτα, καλώς να περάσει. Είτε Ντάνκαν εναντίον Μπούζερ δούμε είτε Νας εναντίον Ουίλιαμς, θα είναι ενδιαφέρουσες μάχες.


QUOTE
Στο ΝΒΑ αναρωτιουνται αν το καρφωμα του Μπαρον ειναι ενα απο τα καλυτερα ολων των εποχων!!!


Τα είπαμε και στο άλλο topic. Το ότι συγκρίνεται με αυτό του KJ στο Χακίμ σημαίνει ότι θα μείνει Classic. Βεβαίως, τότε οι Ρόκετς είχαν περάσει τους Σανς και πιθανώς το ίδιο να συμβεί και εδώ.
Anaz
Ο Μπαρον ειναι απ'τους πλεον αγαπημενους μου παιχτες στο ΝΒΑ απο τοτε που ειδα αυτη τη σταυρωτη που μου θυμισε τον παλιο αγαπημενο μου παιχτη που αγωνιστηκε κι αυτος στην ιδια θεση στην ιδια ομαδα.. Τιμ Χαρνταγουει! Βεβαια ο Μπαρον ειναι καλυτερος σκορερ και πιο θεαματικος!
Στη φαση πάντως του καρφώματος κάνει ξεκάθαρα επιθετικο στον Κυριλένκο με το αριστερο χέρι.. 19.gif
kostasvc15
32-29 μπροστα το Γκολντεν Στειτ! Μπηκε και ο παιχταρας μου ο Ντι Μπραουν(εβαλε και ενα καλαθακι) και μαλλον θα παιξει πολυ αφου ο Ουιλλιαμς εχει προβλημα με τα φουλ,ωρα να δειξει ποιος ειναι...
Pierce
το πανηγυρι για το gs τελειωσε 100-87 και 4-1.
ο κιριλενκο εχει θυμηθει οτι.... λιγο πολυ τα κανει ολα μεσα στο γηπεδο(21π 15ρ 3κλ) και ειναι λογικα οι τζαζ να μοιαζουν ακομα πιο δυνατοι απο την κανονικη περιοδο
iverson
κρίμα για τους warriors. Μόνο και μόνο για την υπερπροσπάθεια που έκαναν ήθελα να περάσουν.Με έκαναν να τους συμπαθήσω σαν ομάδα
liolias
Για να δουμε ομως τι θα κανουν με Σπερς ή Φοινιξ...
Air Kef
^ Aυτό που κολλάει;


QUOTE(pierce21)
το πανηγυρι για το gs τελειωσε 100-87 και 4-1.



Βλέπω μια πικρία αντιπάθεια για την συμμορια του Γκολντεν Στέιτ;; tongue.gif
Μήπως επειδή........

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.



ΣΑΣ ΠΕΤΑΞΑΝ ΕΞΩ;;;;; 24.gif 19.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif




Όντως κρίμα για τους Ουόριρς,ίσως αν ο Ντειβις δν ειχε τραυματιστεί τοσον καιρό να κατατασσόντουσαν υψηλότερα και να ειχαν καλύτερη τύχη.Βέβαια η ήττα μεσα στην έδρα τους ίσως λέει πολλά,πως δηλαδη αν αντι για το Ντάλας,έπαιζαν με το Σαν Αντονιο στην α φάση,να ειχαν αποκλειστεί.

Απόρθητη σε 6 ματς μεχρι τώρα η εδρα των Τζαζ,νομιζω μονο αυτοι και τον Κλιβελαντ απο τις ομαδες που συνεχίζουν ειναι αήττητες εντός έδρας μέχρι τώρα.
man10
Εμ τι,δεν μας πεταξαν?

Ευτυχως που ειμαι και Σπερς.Αν αποκλειστουν και αυτοι...(οχι,δεν θα αποκλειστουν)ΚΑΗΚΑΜΕ
Gravedigger
Πολλά μπράβο στους Warriors αλλά με 6/30 τρίποντα(τα 3 μάλιστα από τον Barnes)
κ με 24 rebounds διαφορά δν μπορείς να πας πουθενά...Κ όμως ήταν μέσα στο παιχνίδι μέχρι το τέλος!
morfi
Eίμαι πολύ περίεργος να δώ τι ομάδα θα είναι του χρόνου όλοι οι die-hard warriors fans. rolleyes.gif
hagi
Συμπαθώ τους Golden State γιατί μου αρέσουν και οι παίχτες που έχει..Αλλά εντάξει έκαναν την υπέρβασή τους μάλλον οπότε δεν πειράζει..

Τους Τζαζ γενικά δεν τους συμπαθώ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.