Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ 2011-12 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2
jhantzop
Γ' ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2011-12 (όλες οι ομάδες - κλήρωση 14/7)
ΑΓΣ "ΤΟ ΟΙΟΝ" ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ ΘΗΣΕΑΣ
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΕΚΠΑΙΔ. "Ο ΠΛΑΤΩΝ"
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣ.
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ
ΑΟΚ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΦΙΛΙΑΣ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ ΑΙΓΑΛ.
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (ΕΦΗΒΩΝ)
ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ


:: Ειδική Προκήρυξη Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας Ανδρών Περιόδου 2011-2012 ::


Σημαντικά στοιχεία της προκήρυξης:
  • Η κλήρωση των ομίλων και των αγώνων θα γίνει την Πέμπτη 14 Ιουλίου 2011
  • Η έναρξη του πρωταθλήματος θα γίνει την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2011 & την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2011
  • Υποχρεωτική συμμετοχή παιδικής ομάδας για τα σωματεία
  • Καταβολή από τα σωματεία, 12 ευρώ για διαιτητή και 8 ευρώ για κριτή, δηλαδή 48 ευρώ ανά αγώνα για το γηπεδούχο σωματείο
  • Για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο (2011-12), οι συμμετέχουσες στο πρωτάθλημα ομάδες, υποχρεώνονται καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα να έχουν στην πεντάδα που αγωνίζεται, έναν αθλητή γεννημένο το 1991 και νεώτερο
  • Την αγωνιστική περίοδο 2012-13 το πρωτάθλημα της Γ' ΕΣΚΑ θα γίνει με 28 ομάδες
  • Οι τρεις πρώτες ομάδες του ομίλου ανεβαίνουν απευθείας στη Β' ΕΣΚΑ
  • Υποβιβάζονται απευθείας στη Δ' ΕΣΚΑ οι τέσσερις τελευταίοι του ομίλου και σε περίπτωση που υποβιβασθεί μία ή και περισσότερες ομάδες της ΕΣΚΑ από την Γ' Εθνική Κατηγορία, τότε σε αντιστοιχία αυξάνεται και ο αριθμός των υποβιβαζομένων ομάδων της Γ' ΕΣΚΑ
loufer
Καλημέρα σε όλους. Για όποιον ενδιαφέρεται, τώρα που τελειώνει η μεταβατική περίοδος, διεξάγεται ένα τουρνουά 3on3. Παραθέτω το link.

http://3on3streethoops.gr/

wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif
patrinos777
QUOTE(loufer @ Jul 5 2011, 08:21 ) *
Καλημέρα σε όλους. Για όποιον ενδιαφέρεται, τώρα που τελειώνει η μεταβατική περίοδος, διεξάγεται ένα τουρνουά 3on3. Παραθέτω το link.

http://3on3streethoops.gr/

wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif

1ος όμιλος (Παρασκευή)
Ο.Φ.Η. Ηρακλείου, Γ.Σ Αμαρουσίου, Α.Ο Κηφισιά 2003, ΑΕΚ Περιστερίου, Α.Ε Εστία Φιλίας-Θησέας, Αθηναϊκός, Α.Ο Πρωτέας, Α.Ο Εκάλης, ΕΣ Νέας Μάκρης, Γ.Σ Κερατέας, Α.Ο.Κ Χαλάνδρι, .Α.Σ Παιανίας Κτησιφών Φ.Ο. Τούφας, Α.Ο.Κ Σπάτων, ΝΕΦΟ Νικηφόρος Αγίας Βαρβάρας, Α.Ο Λαγωνησίου

2ος όμιλος (Τετάρτη)

Γ.Σ Βριλήσσια, Α.Ο Τριφυλλιακός Πολυδρόσου, Α.Ο Τρεις Αστέρες 89’, Φ.Α.Ο Αναγέννησης Καισαριανής, Εθνικός Γ.Σ, Ποσειδών Νέου Ψυχικού. Α.Ο Κρόνος Γέρακα, Χαραυγιακός ΑΣΚΗ, Φοιτητικός Φιλίας, Π.Α.Κ Χαλανδρίου, Α.Γ.Σ Οίων Αγίου Στεφάνου, Π.Κ.Α.Ο Άμιλλα Περιστερίου, Α.Ο Ίρις Πετρούπολης, Α.Ο Θεμιστοκλής Αιγάλεω, Α.Ο Τρίτων, Διαγόρας Δρυπιδέων.
mono maroussi
έχουμε εικόνα από τις ομάδες..το Μαρούσι θα είναι δυνατο πάλι όπως και πέρυσι που ανέβηκε αήττητο από δ εσκα
tarx_12
το μαρουσι εχασε ομως τον πλει μεικερ που παιζει ανδρικες κατηγοριες φετος. ιωαννου αν δεν κανω λαθος. που αγωνίζεται?
mono maroussi
QUOTE(tarx_12 @ Sep 28 2011, 00:08 ) *
το μαρουσι εχασε ομως τον πλει μεικερ που παιζει ανδρικες κατηγοριες φετος. ιωαννου αν δεν κανω λαθος. που αγωνίζεται?

θα σε γελάσω αλλά τώρα έχουμε τον παπαφλωράτο που φαίνεται καλο παικτάκι..κερδίσαμε άνετα με 10 πόντους χθες το εφηβικό του παναθηναικου και το παιδί έβαλε 18 ποντάκια..βέβαια είναι νωρίς για να έχουμε εικόνα
bookerface
Που μπορω να δω αποτελεσματα και ποντους ? υπαρχει καποιο επισημο site για τα πρωταθληματα της εσκα ? Ευχαριστω πολυ .
mono maroussi
Επειδή η εσκα δεν έχει ανεβάσει ακόμα τα αποτελέσματα,μπορείτε να τα βρείτε στο athlisi.com .Το Μαρούσι παρά την αρκετά καλή εμφάνιση του εφηβικού του και την βοήθεια 20 οπαδών του ηττήθηκε στις λεπτομέρεις από τον αοκ χαλανδρίου,ο οποίος διαθέτει 3-4 αρκετά αξιόλογους παίκτες.
Reggie_
Γνωριζουμε κατι για πιθανες αναβολες λόγω απεργιας στα κλειστα γυμναστηρια των Δημων????Μου ειπαν οτι υπαρχει απεργια σημερα.
CHE
Γ' ΕΣΚΑ (Ανδρών) 1ος όμιλος
Γ’ ΕΣΚΑ: Αποτελέσματα!
Friday, 07 October 2011 19:26



Αθηναϊκός-Κτησιφών Παιανίας 64-49, Πρωτέας-Κηφισιά 2003 62-42, ΟΦΗ Ηρακλείου- Εστία Φιλίας Θησέας (Αναβολή), Νικηφόρος Αγίας Βαρβάρας-Α.Ο.Κ Χαλάνδρι 79-66, Φ.Ο.Τούφας-Γ.Σ Κερατέας 49-60, Α.Ε.Κ Περιστερίου-Σπάτα 47-48, Γ.Σ Αμαρουσίου (Ε)- Ε.Σ.Ν. Μάκρης 27-52, Α.Ο Εκάλης-Α.Ο Λαγωνησίου 2-1

http://athlisi.com/index.php?option=com_co...&Itemid=169
soouza
Καλησπέρα σας. smiley.gif

Τρίτων-Χαραυγιακός 67-62. smiley.gif

Συναρπαστικό στο φινάλε το ματς στο Στρέφη με τον Τρίτωνα στην πρώτη του αγωνιστική(ελέω αναβολής)να παίρνει ένα πολύτιμο ροζ φύλλο.Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ένα προβάδισμα 5-9 πόντων.Με την έναρξη του δευτέρου όμως ένα γρήγορο come back του Χαραυγιακού έκανε το ματς αμφίρροπο έως το φινάλε.

Εκεί ο Τρίτωνας ευστόχησε σε 8 συνεχόμενες βολές κι επικράτησε δίκαια,παρά το σφάλμα να μην κάνει φάουλ,δίδοντας τη δυνατότητα στο Χαραυγιακό να ισοφαρίσει κι ενώ το σκορ ήτο 65-62.

Στο τεχνικό κομμάτι,οΧαραυγιακός δημιούργησε προβλήματα με τις κεντρικές διεισδύσεις που έκανε ενώ είχε σε καλή μέρα κι έναν έμπειρο παίχτη που διαθέτει.Κακή ισορροπία όμως από πλευράς τεχνικής κατάρτισης και μερικές τραβηγμένες επιλογές.

Ο Τρίτωνας βρήκε τον τρόπο να κερδίσει και δείχνει να τα καταφέρνει όταν πάει το ματς να χαθεί.Η ψυχή κι η διάθεση περισσεύουν.Από πλευράς τακτικής όμως έχει πρόβλημα ανάπτυξης στην επίθεση ενώ δεν παίζει καθόλου συνεργασίες και σκοράρει από ατομικές ενέργειες.

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif
sthnapexw
Καλή ανάλυση για το ματς Τρίτων - Χαραυγιακός ...απλά είναι στον άλλο όμιλο..

Προγνωστικά :

ΠΑΙΑΝΙΑ - Γ.Σ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Ε) 2(αν κατέβει πλήρης το Μαρούσι..το σκορ της προηγούμενης βδομάδας με Νεα Μάκρη πως έγινε?)
ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1Χ(ωραίο παιχνίδι από δύο ομάδες που θα είναι στα ψηλά..πάμε με την έδρα)
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΕΚΑΛΗ 2Χ(ντέρμπι και εδώ..η Εκάλη έχει κάνει ένα σταβοπάτημα ήδη)
ΛΑΓΟΝΗΣΙ - ΤΟΥΦΑ 2(το Λαγονήσι εμφανίζεται αδύναμο)
ΚΕΡΑΤΕΑ - ΠΡΩΤΕΑΣ 1(καλό παιχνίδι..η Κερατέα ξεκίνησε καλά το πρωτάθλημα)
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003- ΟΦΗ 2 (η Κηφισιά έχει μείνει κάτω από 50 πόντους και στα δύο παιχνίδια της)
ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ - ΣΠΑΤΑ 1(καλύτερη ομάδα η Εστία)
ΑΕΚ Π. - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2Χ(περιμένω καλύτερο πρόσωπο από την ΑΕΚ,ειδικά αν είναι πλήρης στα γκαρντ..ο Αθηναϊκός και στο κύπελο και την πρώτη αγωνιστική εκτός έδρας έμεινε κάτω από 55 πόντους αλλά είναι το φαβορί)

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες..στόχος η μία στις 3 παρατάσεις!!
sthnapexw
Παραλίγο να πιάσουμε την παράταση στο ΑΕΚ Π. - Αθηναϊκός αφού με η ΑΕΚ ισοφάρισε 61-61 με τρίποντο στον αιφνιδιασμό του Νο9 στα 10 δευτερόλεπτα,αλλά ο Αθηναϊκος απάντησε με τρίποντο από την γωνία από το Νο7 5 δευτερόλεπτα πριν την λήξη διαμορφώνοντας το τελικό 61-64 ...

Ωραίο παιχνίδι με σασπένς,ο Αθηναϊκός καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε 26-33 και έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι (με καλή κυκλοφορία και καλύτερα σώματα) αλλά η ΑΕΚ στην επανάληψη αντέδρασε και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι μέχρι το τέλος με χιτσκοκικό φινάλε...

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες...

Από τα αποτελέσματα στο athlisi μέχρι στιγμής είμαι 6/6 (αναβλήθηκε το ΑΟΚ Χαλάνδρι - Εκάλη και εκκρεμεί ενημέρωση για το Παινία - Μαρούσι (Ε)...δεν θα χα πρόβλημα να έχανα το τελευταίο αλλά...

Ο όμιλος φαίνεται να είναι δύο ταχυτήτων με ορισμένες ομάδες να εμφανίζονται αρκετά αδύναμες και με απόσταση σε σχέση με τις άλλες..η συνέχεια στα παρκέ!

Γράψτε κάτι ρε παιδιά...εσείς παίζετε!
dirk_
QUOTE(sthnapexw @ Oct 15 2011, 01:59 ) *
Παραλίγο να πιάσουμε την παράταση στο ΑΕΚ Π. - Αθηναϊκός αφού με η ΑΕΚ ισοφάρισε 61-61 με τρίποντο στον αιφνιδιασμό του Νο9 στα 10 δευτερόλεπτα,αλλά ο Αθηναϊκος απάντησε με τρίποντο από την γωνία από το Νο7 5 δευτερόλεπτα πριν την λήξη διαμορφώνοντας το τελικό 61-64 ...

Ωραίο παιχνίδι με σασπένς,ο Αθηναϊκός καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε 26-33 και έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι (με καλή κυκλοφορία και καλύτερα σώματα) αλλά η ΑΕΚ στην επανάληψη αντέδρασε και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι μέχρι το τέλος με χιτσκοκικό φινάλε...

Καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες...

Από τα αποτελέσματα στο athlisi μέχρι στιγμής είμαι 6/6 (αναβλήθηκε το ΑΟΚ Χαλάνδρι - Εκάλη και εκκρεμεί ενημέρωση για το Παινία - Μαρούσι (Ε)...δεν θα χα πρόβλημα να έχανα το τελευταίο αλλά...

Ο όμιλος φαίνεται να είναι δύο ταχυτήτων με ορισμένες ομάδες να εμφανίζονται αρκετά αδύναμες και με απόσταση σε σχέση με τις άλλες..η συνέχεια στα παρκέ!

Γράψτε κάτι ρε παιδιά...εσείς παίζετε!


Κακοποιηση του μπασκετ απο ΑΕΚ περιστεριου παιζοντας 35 λεπτα ζωναρα!! ο πιο μπροστινος παικτης στο υψος των βολων και βοηθα παναγια...οι προσευχες πιασανε και σε συνδιασμο με το γεγονος του οτι πεταγαν εμπαινε μεσα(αποκορυφωση το τριποντο της ισοφαρισης στα 9 δευτερολεπτα με τον παικτη να πεταει τη μπαλα πανω στο τρεξιμο χωρις ισοροπια και να μπαινει),τις 15 αστοχες βολες του αθηναικου και την εκνευριστικη αστοχια του παραλιγο το παιχνιδι να παει παραταση αλλα τελικα εληξε οπως επρεπε...!!
sthnapexw
QUOTE(dirk_ @ Oct 16 2011, 11:37 ) *
Κακοποιηση του μπασκετ απο ΑΕΚ περιστεριου παιζοντας 35 λεπτα ζωναρα!! ο πιο μπροστινος παικτης στο υψος των βολων και βοηθα παναγια...οι προσευχες πιασανε και σε συνδιασμο με το γεγονος του οτι πεταγαν εμπαινε μεσα(αποκορυφωση το τριποντο της ισοφαρισης στα 9 δευτερολεπτα με τον παικτη να πεταει τη μπαλα πανω στο τρεξιμο χωρις ισοροπια και να μπαινει),τις 15 αστοχες βολες του αθηναικου και την εκνευριστικη αστοχια του παραλιγο το παιχνιδι να παει παραταση αλλα τελικα εληξε οπως επρεπε...!!



Aν μου επιτρέπεις,όταν κερδίζεις 3 πόντους και θέλει 12 δευτερόλεπτα να λήξει κάνεις φάουλ πάνω στην τρίπλα ώστε να μην επιτρέψεις στον αντίπαλο να σουτάρει τρίποντο και να σε ισοφαρίσει..λεπτομέρεις που κάνουν μια ομάδα να ξεχωρίζει..ένα τρίποντο που ήταν πολύ καλή επιλογή κατά την γνώμη μου και δείχνει ποιότητα (μυαλού και τεχνικής) του παίκτη που το επιχείρησε(και στο προηγούμενο παιχνίδι το ίδιο έβαλε άρα δεν είναι θέμα προσευχών)..

Για το θέμα ζώνης νομίζω έχουν γραφτεί πολλά σε αυτό το forum...όλες οι ομάδες στις κατηγορίες που υστερούν σωματοδομικά και από θέμα δυνάμεων καταφεύγουν πολύ ή λίγο σε ζώνη..κατακριτέο δεν είναι από την στιγμή που είναι στους κανόνες..από κει και πέρα στο πρώτο ημίχρονο διασπάσατε πολύ ωραία την ζώνη 2-3,ενώ στο δεύτερο την 1-3-1 λόγω της πολυκοσμίας στην ρακέτα δεν ήσασταν τόσο αποτελεσματικοί(δεν διαβάσατε τις αδυναμίες της)..

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ήσασταν τραγικά άστοχοι στις βολές και δώσατε εσείς το δικαίωμα στην ΑΕΚ να ξαναμπεί στο παιχνίδι.Η ένσταση μου είναι στον όρο κακοποίηση που χρησιμοποιείς..δεν νομίζω κανείς ούτε από την ΑΕΚ να διαφωνεί ότι υπερτερούσατε ποιοτικά αλλά και η ΑΕΚ έβγαλε κάποιες ωραίες φάσεις και είχε κάποια παιδιά με στοιχεία που σας έκαναν ζημιά.
dirk_
QUOTE(sthnapexw @ Oct 16 2011, 12:15 ) *
Aν μου επιτρέπεις,όταν κερδίζεις 3 πόντους και θέλει 12 δευτερόλεπτα να λήξει κάνεις φάουλ πάνω στην τρίπλα ώστε να μην επιτρέψεις στον αντίπαλο να σουτάρει τρίποντο και να σε ισοφαρίσει..λεπτομέρεις που κάνουν μια ομάδα να ξεχωρίζει..ένα τρίποντο που ήταν πολύ καλή επιλογή κατά την γνώμη μου και δείχνει ποιότητα (μυαλού και τεχνικής) του παίκτη που το επιχείρησε(και στο προηγούμενο παιχνίδι το ίδιο έβαλε άρα δεν είναι θέμα προσευχών)..

Για το θέμα ζώνης νομίζω έχουν γραφτεί πολλά σε αυτό το forum...όλες οι ομάδες στις κατηγορίες που υστερούν σωματοδομικά και από θέμα δυνάμεων καταφεύγουν πολύ ή λίγο σε ζώνη..κατακριτέο δεν είναι από την στιγμή που είναι στους κανόνες..από κει και πέρα στο πρώτο ημίχρονο διασπάσατε πολύ ωραία την ζώνη 2-3,ενώ στο δεύτερο την 1-3-1 λόγω της πολυκοσμίας στην ρακέτα δεν ήσασταν τόσο αποτελεσματικοί(δεν διαβάσατε τις αδυναμίες της)..

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι ήσασταν τραγικά άστοχοι στις βολές και δώσατε εσείς το δικαίωμα στην ΑΕΚ να ξαναμπεί στο παιχνίδι.Η ένσταση μου είναι στον όρο κακοποίηση που χρησιμοποιείς..δεν νομίζω κανείς ούτε από την ΑΕΚ να διαφωνεί ότι υπερτερούσατε ποιοτικά αλλά και η ΑΕΚ έβγαλε κάποιες ωραίες φάσεις και είχε κάποια παιδιά με στοιχεία που σας έκαναν ζημιά.


Εχεις δικιο σ αυτο που λες με το φαουλ αλλα γινοντε και αυτα οταν εχεις μεσα παικτες μικρους και απειρους..τωρα αν ο συγκεκριμενος ειχε την ποιοτητα μυαλου και τεχνικης οπως λες να βαλει τετοιο τριποντο σε τετοιο σημειο θα επαιζε στην κανονικη ΑΕΚ οταν σηκωνε πρωταθληματα και οχι στην ΑΕΚ περιστεριου με 35 λεπτα κλεφτοπολεμο μεσα στο μπλε...μηπως και κατι αλλα τριποντα με ταμπλο και κατι σκοτωμενα σουτ ηταν κι αυτα θεμα ποιοτητας μυαλου και τεχνικης των παικτων του περιστεριου??? γιατι τοτε μιλαμε για την ισπανια και οχι για το περιστερι...ειναι μεσα στους κανονες η ζωνη δε λεω το αντιθετο αλλα νταξει...λιγος σεβασμος στο μπασκετακι δε βλαπτει...!!!
sthnapexw
QUOTE(dirk_ @ Oct 17 2011, 00:15 ) *
Εχεις δικιο σ αυτο που λες με το φαουλ αλλα γινοντε και αυτα οταν εχεις μεσα παικτες μικρους και απειρους..τωρα αν ο συγκεκριμενος ειχε την ποιοτητα μυαλου και τεχνικης οπως λες να βαλει τετοιο τριποντο σε τετοιο σημειο θα επαιζε στην κανονικη ΑΕΚ οταν σηκωνε πρωταθληματα και οχι στην ΑΕΚ περιστεριου με 35 λεπτα κλεφτοπολεμο μεσα στο μπλε...μηπως και κατι αλλα τριποντα με ταμπλο και κατι σκοτωμενα σουτ ηταν κι αυτα θεμα ποιοτητας μυαλου και τεχνικης των παικτων του περιστεριου??? γιατι τοτε μιλαμε για την ισπανια και οχι για το περιστερι...ειναι μεσα στους κανονες η ζωνη δε λεω το αντιθετο αλλα νταξει...λιγος σεβασμος στο μπασκετακι δε βλαπτει...!!!


Δεν είπα ότι μαγεύτηκα από το μπάσκετ της ΑΕΚ(αντίθετα μου άρεσε ο τρόπος παιχνιδιού του Αθηναϊκού) αλλά δεν την ισοπεδώνω κιόλας...γιατί αν δεν κάνω λάθος όλες οι ομάδες Γ ΕΣΚΑ παίζετε αρα ανάλογο επιπέδου μπάσκετ περιμένεις να δεις..άλλωστε διαφορετικά κάπου αλλού θα παίζατε όλοι..
Νομίζω δεν σέβεσαι τους αντιπάλους σου έτσι πως μιλάς και για αυτό σου απάντησα χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαράθεση..είναι unfair να μιλάς για συναθλητές σου..καθένας κάνει μια προσπάθεια ερασιτεχνικά όπως μπορεί και όπως θεωρεί ο ίδιος σωστό..

Όσο παράξενο και αν σου φαίνεται πάντως (για να δεις ότι ορισμένες φορές καλύτερα να μην προτρέχεις) το παληκάρι έχει περάσει και από την κανονική ΑΕΚ την δεκαετία του 90..το να πάρεις ένα ρίσκο στα 10 δευτερόλεπτα ενώ χάνεις 3 πόντους και να επιχειρήσεις τρίποντο σε αιφνιδιασμό 3 -2 ελεύθερος δεν ξέρω πόσοι θα το κάναν..αυτό εγώ το χαρακτηρίζω ποιότητα(θράσος σίγουρα αλλά και εμπιστοσύνη στον εαυτό σου..και μυαλό γιατί στην ουσία και το δίποντο δεν του έφτανε)..όπως ποιότητα είναι και η ασιστ του Νο13 σας στον ξεμαρκάριστο συμπαίκτη σου αλλά και του τελευταίου που έβαλε το τρίποντο στο σημείο αυτό.
Επίσης,δεν είπα ότι ποιότητα ήταν ορισμένα "ανορθόδοξα" ή τυχερά όπως θέλεις πάρτο καλάθια της ΑΕΚ,αλλά κάποιοι παίκτες της (όπως το Νο8 που έκανε πάρτυ στην άμυνα σας όσο είχε δυνάμεις) είχαν αρκετά καλά στοιχεία..

Και για να το κλείσω..κανείς δεν είναι "άσφαλτος" και κανείς δεν είναι Lakers στην κατηγορία αυτή..έχω δει ομάδες να βελτιώνονται και ομάδες να χειροτερεύουν μέσα στην χρονιά..όλα είναι θέμα δουλειάς..όπως επίσης και ομάδες που ναι πολύ χειρότερες να κερδίζουν με "κλεφτοπόλεμο" ομάδες θεωρητικά καλύτερες..αλλιώς θα τα λήγαμε τα παιχνίδια πριν γίνουν...
dirk_
QUOTE(sthnapexw @ Oct 17 2011, 00:42 ) *
Δεν είπα ότι μαγεύτηκα από το μπάσκετ της ΑΕΚ(αντίθετα μου άρεσε ο τρόπος παιχνιδιού του Αθηναϊκού) αλλά δεν την ισοπεδώνω κιόλας...γιατί αν δεν κάνω λάθος όλες οι ομάδες Γ ΕΣΚΑ παίζετε αρα ανάλογο επιπέδου μπάσκετ περιμένεις να δεις..άλλωστε διαφορετικά κάπου αλλού θα παίζατε όλοι..
Νομίζω δεν σέβεσαι τους αντιπάλους σου έτσι πως μιλάς και για αυτό σου απάντησα χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαράθεση..είναι unfair να μιλάς για συναθλητές σου..καθένας κάνει μια προσπάθεια ερασιτεχνικά όπως μπορεί και όπως θεωρεί ο ίδιος σωστό..

Όσο παράξενο και αν σου φαίνεται πάντως (για να δεις ότι ορισμένες φορές καλύτερα να μην προτρέχεις) το παληκάρι έχει περάσει και από την κανονική ΑΕΚ την δεκαετία του 90..το να πάρεις ένα ρίσκο στα 10 δευτερόλεπτα ενώ χάνεις 3 πόντους και να επιχειρήσεις τρίποντο σε αιφνιδιασμό 3 -2 ελεύθερος δεν ξέρω πόσοι θα το κάναν..αυτό εγώ το χαρακτηρίζω ποιότητα(θράσος σίγουρα αλλά και εμπιστοσύνη στον εαυτό σου..και μυαλό γιατί στην ουσία και το δίποντο δεν του έφτανε)..όπως ποιότητα είναι και η ασιστ του Νο13 σας στον ξεμαρκάριστο συμπαίκτη σου αλλά και του τελευταίου που έβαλε το τρίποντο στο σημείο αυτό.
Επίσης,δεν είπα ότι ποιότητα ήταν ορισμένα "ανορθόδοξα" ή τυχερά όπως θέλεις πάρτο καλάθια της ΑΕΚ,αλλά κάποιοι παίκτες της (όπως το Νο8 που έκανε πάρτυ στην άμυνα σας όσο είχε δυνάμεις) είχαν αρκετά καλά στοιχεία..

Και για να το κλείσω..κανείς δεν είναι "άσφαλτος" και κανείς δεν είναι Lakers στην κατηγορία αυτή..έχω δει ομάδες να βελτιώνονται και ομάδες να χειροτερεύουν μέσα στην χρονιά..όλα είναι θέμα δουλειάς..όπως επίσης και ομάδες που ναι πολύ χειρότερες να κερδίζουν με "κλεφτοπόλεμο" ομάδες θεωρητικά καλύτερες..αλλιώς θα τα λήγαμε τα παιχνίδια πριν γίνουν...


Δε μπαινουμε σε αντιπαραθεση σιγα..κουβεντα κανουμε..η γνωμη μου ειναι οτι απλα 35 λεπτα ειναι υπερβολη να παιζεις ζωνη με τον πιο μπροστινο παικτη στις βολες...οσο για αυτο που λες οτι θα ημασταν αλλου αμα ρωτησεις θα μαθεις οτι οι πιο μεγαλοι παικτες του αθηναικου παιζαμε σε μεγαλυτερες κατηγοριες στο οχι και πολυ μακρινο παρελθον(Α2,Γ εθνικη,Α εσκα κτλπ.) τεσπα ισως μιλαω και λιγο unfair οπως λες επειδη καποιοι παικτες του περιστεριου να ηταν και λιγο unfair και εκτος απο το ταμπουρωμα να χρησιμοποιησαν και αλλες μεθοδους χωρις αποτελεσμα φυσικα..!!! Δεν ειπα τα παιχνιδια να ληγουν πριν γινουν αλλα οπως ειπα και πριν λιγο σεβασμο στο μπασκετακι να το ευχαριστιομαστε ολοι...
sthnapexw
Είχατε αρκετούς αθλητές που φαινόταν ότι έχουν παίξει και παραπάνω..θεωρώ ότι θα γίνετε ακόμα καλύτερη ομάδα αν μάθετε να διαβάζετε καλύτερα το παιχνίδι(ακόμα και το ταμπούρι που λες της ΑΕΚ είχε εμφανείς αδυναμίες όταν επιχειρούσατε skip πάσες (ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ) και drive στα φτερά της ζώνης 1-3-1..για όλα υπάρχουν απαντήσεις και εκεί είναι η ομορφιά του αθλήματος..νομίζω κάνατε κατάχρηση των σουτ κάποιες φορές..ε και στις βολές σας ήσασταν αρκετά άστοχοι)....και καλώς ή κακώς ακόμα και το να "διαβάσεις" τον "μικρό" των αντιπάλων ψιλοαπάτη είναι (κάποιες ομάδες το εκμεταλλεύονται επιδεικτικά) και όχι υπερ του αθλήματος αλλά μέσα στους κανόνες!Είμαι υπερ του να παίζεις πονηρά αλλά πάντα τίμια..
Καλή συνέχεια εύχομαι και μακάρι να δούμε καλύτερο θέαμα από όλες τις ομάδες για μας που είμαστε sthnapexw(top_ δεν εννοώ εσένα!)!
Πάντως μια γενική εκτίμηση του ομίλου από τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα είναι ότι ορισμένες ομάδες μάλλον είναι αρκετά αδύνατες και θα χουμε μεγάλες διαφορές αλλά και συναρπαστικά ντέρμπι σε όσες διεκδικήσουν τις πρώτες θέσεις με κλειστά σκορ..ελπίζω να χουμε και περιγραφή των αγώνων αυτών γιατί δεν προλαβαίνουμε να τα δούμε και όλα τα παιχνίδια ελέω αποστάσεων και ..βενζίνης!
Περιμένω τον φίλο mono marousi να μας πει κάποια πράγματα αν έχει δει τα παιχνίδια του εφηβικού στην Γ΄ ΕΣΚΑ που μάλλον δύσκολα τελικά θα συνεχίσει την άνοδο στις κατηγορίες..περισσότερες εκτιμήσεις σίγουρα για τα φαβορί μόλις περάσουν 2-3 αγωνιστικές ακόμα..
mono maroussi
QUOTE(sthnapexw @ Oct 17 2011, 01:54 ) *
Είχατε αρκετούς αθλητές που φαινόταν ότι έχουν παίξει και παραπάνω..θεωρώ ότι θα γίνετε ακόμα καλύτερη ομάδα αν μάθετε να διαβάζετε καλύτερα το παιχνίδι(ακόμα και το ταμπούρι που λες της ΑΕΚ είχε εμφανείς αδυναμίες όταν επιχειρούσατε skip πάσες (ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ) και drive στα φτερά της ζώνης 1-3-1..για όλα υπάρχουν απαντήσεις και εκεί είναι η ομορφιά του αθλήματος..νομίζω κάνατε κατάχρηση των σουτ κάποιες φορές..ε και στις βολές σας ήσασταν αρκετά άστοχοι)....και καλώς ή κακώς ακόμα και το να "διαβάσεις" τον "μικρό" των αντιπάλων ψιλοαπάτη είναι (κάποιες ομάδες το εκμεταλλεύονται επιδεικτικά) και όχι υπερ του αθλήματος αλλά μέσα στους κανόνες!Είμαι υπερ του να παίζεις πονηρά αλλά πάντα τίμια..
Καλή συνέχεια εύχομαι και μακάρι να δούμε καλύτερο θέαμα από όλες τις ομάδες για μας που είμαστε sthnapexw(top_ δεν εννοώ εσένα!)!
Πάντως μια γενική εκτίμηση του ομίλου από τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα είναι ότι ορισμένες ομάδες μάλλον είναι αρκετά αδύνατες και θα χουμε μεγάλες διαφορές αλλά και συναρπαστικά ντέρμπι σε όσες διεκδικήσουν τις πρώτες θέσεις με κλειστά σκορ..ελπίζω να χουμε και περιγραφή των αγώνων αυτών γιατί δεν προλαβαίνουμε να τα δούμε και όλα τα παιχνίδια ελέω αποστάσεων και ..βενζίνης!
Περιμένω τον φίλο mono marousi να μας πει κάποια πράγματα αν έχει δει τα παιχνίδια του εφηβικού στην Γ΄ ΕΣΚΑ που μάλλον δύσκολα τελικά θα συνεχίσει την άνοδο στις κατηγορίες..περισσότερες εκτιμήσεις σίγουρα για τα φαβορί μόλις περάσουν 2-3 αγωνιστικές ακόμα..

χάσαμε 15 πόντους στην παιανία όπως έμαθα..φίλε πραγματικά θα σε γελάσω για την εικόνα της ομάδας..Την είδα στο πρώτο ματς στο χαλάνδρι και πραγματικά έχασε στις λεπτομέρειες(δεν ξέρω βέβαια πόσο καλή ομάδα έχει για την κατηγορία το χαλάνδρι).Μετα φάγαμε 25 εντός από νεα μακρη και τώρα 15 από παιανία..Η εξήγηση που δίνω είναι οτι ίσως δεν βάζει τους καλούς του εφηβικού.Την παρασκευη λογικά θα πάω στο εντός με τον αθηναικό που είναι δυνατός αποτι φαίνεται και θα σου πω τις εντυπώσεις
drew
QUOTE(mono maroussi @ Oct 17 2011, 17:28 ) *
χάσαμε 15 πόντους στην παιανία όπως έμαθα..φίλε πραγματικά θα σε γελάσω για την εικόνα της ομάδας..Την είδα στο πρώτο ματς στο χαλάνδρι και πραγματικά έχασε στις λεπτομέρειες(δεν ξέρω βέβαια πόσο καλή ομάδα έχει για την κατηγορία το χαλάνδρι).Μετα φάγαμε 25 εντός από νεα μακρη και τώρα 15 από παιανία..Η εξήγηση που δίνω είναι οτι ίσως δεν βάζει τους καλούς του εφηβικού.Την παρασκευη λογικά θα πάω στο εντός με τον αθηναικό που είναι δυνατός αποτι φαίνεται και θα σου πω τις εντυπώσεις






ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 46-86 (ΗΜΙΧ. 21-38)
run'n'gun
QUOTE (drew @ Nov 18 2011, 23:34 ) *
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 46-86 (ΗΜΙΧ. 21-38)

Με τον Βαμβακίδη του Νικηφορου να σκοραρει 27 ποντους με 7! τριποντα.
white_choco
Μαρούσι (Ε) - Εκάλη 56-39 αν θυμάμαι καλά
white_choco
Εκάλη Νικηφόρος 80-70 . Η Εκάλη αντέδρασε 2 φορές από το -9 στο πρώτο ημίχρονο, και λίγο πριν το τέλος βρέθηκε μέχρι και στο +17
Hotter
Τουφα μαρουσσι 59-69! Το μαρουσσι συνέχεια μπροστά με κακο μπάσκετ και απο τις 2 πλευρές!πολυ κακή και η διαιτησία η οποία λόγω των σχεδόν αδικαιολογητων παραπόνων των γηπεδούχων αποφασισε να χαλάσει το παιχνίδι και να τελειώσει τον αγώνα με 13-23 τα φάουλ!!!σφυριζοντας κάθε φωνιεν των παιχτων της τουφας!
mono maroussi
το Μαρούσι έχει κάνει 4 σερί νίκες και έχει αρχίσει να παίρνει ζεστά το θέμα μου φαίνεται
Hotter
QUOTE (mono maroussi @ Nov 30 2011, 17:55 ) *
το Μαρούσι έχει κάνει 4 σερί νίκες και έχει αρχίσει να παίρνει ζεστά το θέμα μου φαίνεται

Αφου γύρισαν αγραβανης φασιανος έδεσε η ομάδαsmile.gif
mono maroussi
QUOTE(Hotter @ Nov 30 2011, 18:57 ) *
Αφου γύρισαν αγραβανης φασιανος έδεσε η ομάδαsmile.gif

θα χτυπήσει την άνοδο πως το βλέπεις?εγώ ξέρω ότι άμα παίζουν σοβαρά μόνο 2-3 ομάδες μπορούν να μας κερδίσουν
Hotter
QUOTE (mono maroussi @ Dec 1 2011, 16:57 ) *
θα χτυπήσει την άνοδο πως το βλέπεις?εγώ ξέρω ότι άμα παίζουν σοβαρά μόνο 2-3 ομάδες μπορούν να μας κερδίσουν

Άμα η ομάδα είναι στα καλα της δεν έχει πρόβλημα με καμία ομάδα!στο λέω επειδή τις έχω δει όλες!αλλα επαναλαμβάνω στα καλα της όχι όπως με την τουφα που πριν οι μισοί έκαναν προπόνηση με αντρικό και ήταν πτώματαsmile.gifΕίναι ακόμα νωρίς να μιλάμε για άνοδο αλλα μπορούν πιστεύω!απο την άλλη μην ξεχνάμε ότι πρώτος στόχος είναι το πρωτάθλημα εφήβων!
SpIlIoS3pts
Καλησπέρα δεν θέλω να σπαμάρω το φόρουμ, απλά θέλω να προωθήσω το μπασκετικό μπλογκ που έφτιαξα, θα εκτιμήσω πολύ να το επισκεφθείτε και να σχολιάσετε ότι σας αρέσει ή δεν σας αρέσει. Το λινκ είναι αυτό http://bbloggervic.blogspot.com/ και ελπίζω να το ευχαριστηθείτε σαν μπασκετικοι φαν! Ευχαριστώ!
soouza
Εστία Φιλίας-Εκάλη 70-61(32-31 ημίχρονο).

Επιθετικογενές ματς με πολλά σουτ και πολύ ενέργεια σε άμυνα κι επίθεση.Οι δύο ομάδες είχαν δυνατές μονομαχίες και προσπάθησαν πολύ για τη νίκη.

Εστία,πιο ψύχραιμη στα κρίσιμα σημεία,μπροστά συνέχεια στο δεύτερο ημίχρονο,ευστόχησε σε πολλά lay ups στο τέλος κι έτσι επικράτησε τελικώς.

Εκάλη,γρήγορες περιστροφές μπάλας σε κατάσταση ελεύθερου παίχτη,καλή δημιουργία μετά από διείσδυση.Καθόλου όμως παιχνίδι με ψηλούς κι ανεξήγητη εμμονή στα σουτ.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια και στις δύο ομάδες. smiley.gif bball.gif
jhantzop

«Ανακοινώνω κόουτς»

Το όνομα του αντικαταστάτη του Ραφαήλ Τερκεσίδη στην τεχνική ηγεσία του Α.Ο Εκάλης πρόκειται να ανακοινωθεί εντός των προσεχών ημερών από τους ανθρώπους της συγκεκριμένης ομάδας! «Ο κ. Τερκεσίδης δεν συνεχίζει, πλέον, να συνεργάζεται μαζί μας, λόγω μιας σειράς αρνητικών αποτελεσμάτων της ομάδας. Εντός των προσεχών ημερών, πρόκειται να ανακοινώσουμε το όνομα του νέου προπονητή του ανδρικού τμήματος του Α.Ο Εκάλης!», ήταν τα λόγια του κ Ψύλλα, προ λίγων λεπτών, μέσω της «ΑΘΛΗΣΗΣ».

Πηγή: www.athlisi.com

Δύο μήνες και κάτι ημέρες κράτησε η συνεργασία αυτή... Να δούμε τον επόμενο μιας και η Εκάλη θα (ξανα)ανακοινώσει προπονητή... ο 3ος μέσα σε μία χρονιά...


zapatista
τι λες ρε φιλε?? ποιος ειναι αυτος ο τερκεσιδης?? τι υφος ειναι αυτο? εχει παρει την ευρωλιγκα??? ειναι ο τυπος που στο athlisi.gr κραζει τους παιχτες του??
http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=354

1. κοντεψες φετος να ριξεις την εκαλη
2. αν δε σε διωξουν θα ριξεις και τον παπαγο στις γυναικες (ηδη τον εχεις ριξει)
3. ποια προπονητικη αξιοπρεπεια και ποια επαρση και απο που προκυπτουν αυτα??
4. πάντως και εσείς κύριε τερκεσίδη μάλλον δεν διαβάζατε μικρός, το "αγνοειται" στο β πληθυντικο ειναι "αγνοειτε"

Είναι λογικό όταν κατέχεις θέση προπονητή να σου ασκείται κριτικη, και ένας "μεγάλος" προπονητής θα ´έπρεπε πρώτα να προχωρήσει σε αυτοκριτική πριν περάσει στην επίθεση απέναντι σε έναν παιχτάκο της παιδικής χαράς.
the worm
QUOTE(zapatista @ Jan 31 2012, 20:13 ) *
τι λες ρε φιλε?? ποιος ειναι αυτος ο τερκεσιδης?? τι υφος ειναι αυτο? εχει παρει την ευρωλιγκα??? ειναι ο τυπος που στο athlisi.gr κραζει τους παιχτες του??
http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=354

1. κοντεψες φετος να ριξεις την εκαλη
2. αν δε σε διωξουν θα ριξεις και τον παπαγο στις γυναικες (ηδη τον εχεις ριξει)
3. ποια προπονητικη αξιοπρεπεια και ποια επαρση και απο που προκυπτουν αυτα??
4. πάντως και εσείς κύριε τερκεσίδη μάλλον δεν διαβάζατε μικρός, το "αγνοειται" στο β πληθυντικο ειναι "αγνοειτε"

Είναι λογικό όταν κατέχεις θέση προπονητή να σου ασκείται κριτικη, και ένας "μεγάλος" προπονητής θα ´έπρεπε πρώτα να προχωρήσει σε αυτοκριτική πριν περάσει στην επίθεση απέναντι σε έναν παιχτάκο της παιδικής χαράς.


Αξιότιμε κε zapatista,

Το γεγονός ότι μου απευθύνεστε μέσω "ψευδωνύμου" και δεν τολμάτε να αναφέρετε το όνομά σας, καλυπτόμενος από την ανωνυμία που (σας) προσφέρει το συγεκριμένο site, (μου) δίνουν την εντύπωση ενός ατόμου ανασφαλούς & άτολμου, πολλώ δε μάλλον ΑΣΧΕΤΟΥ με την ομάδα του ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ, καθώς η όμαδα ΑΝ υποβιβασθεί, ΔΕΝ θα είναι ευθύνη των εμπλεκομένων με το τμήμα....αλλά όπως προ-είπα είστε ΑΣΧΕΤΟΣ με τα τεκταινόμενα του τμήματος και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ δεν θα σας απολογηθώ, ΔΙΌΤΙ (ΜΕ) ΚΡΊΝΕΤΕ ΒΆΣΕΙ ΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΆΤΩΝ....!!! Προς ενημέρωσή σας στον ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ διανύω ήδη τον ΕΝΑΤΟ (9ο) χρόνο παρουσίας μου...άλλοι πέρασαν και έφυγαν....εγώ όχι....ακόμα.....

Εν συνεχεία και αναφορικά με το δημοσίευμα της "athlisi.com", την αδυναμία σας να κατανοήσετε το περιεχόμενο της δήλωσης το καταλαβαίνω για αυτό να σας το εξηγήσω λιγάκι: ΔΕΝ έκραζα ΟΛΟΥΣ τους παίκτες μου, αλλά το σχόλιο αναφερόταν σε ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑΝ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ καθώς και για τον Πρόεδρο ο οποίος πλήρωνε και συνεχίζει να πληρώνει αδρά...για να κάνουν τα παιδιά προπόνηση. Οτι είπα το στήριξα και το ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΑ με και σε γεγονότα...δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου...υπάρχουν τα σχετικά απουσιολόγια προς ενημέρωσή σας....Οσον αφορά την "έπαρση", τον όρο αυτό τον χρησιμοποίησε ο κος Σταφυλάς και εγώ απλά τον συνηγόρησα, αναφερόμενος ότι θίγομαι σε προσωπικό επίπεδο και πως έπρεπε να προστατεύσω τον εαυτό, όντας σε άμυνα και βαλλόμενος πανταχόθεν, καθώς τη συζήτηση αυτή Δ Ε Ν ΤΗΝ ΆΝΟΙΞΑ ΕΓΏ...

Οσο για το "αξιοπρέπεια" το να μην κατανοείτε την έννοια & την ερμηνεία αυτού του όρου, φοβούμαι ότι μάλλον τον αγνοείτΕ.....(ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ ΘΑ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΘΩ.....). "Αξιοπρέπεια" αναφορικά με την προπονητική μου ιδιότητα καθώς 17 χρόνια δεν ακουστεί το παραμικρό άσχημο πράγμα όσον αφορά τη συμπεριφορά μου απέναντι σε παίκτες & παίκτριες, παράγοντες κτλ. Αυτό εννοώ με τον όρο "αξιοπρέπεια".....

Οσον αφορά "το ποιός είμαι" και αν "κέρδισα την Ευρωλίγκα"...έχετε δίκιο...είμαι ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, αλλά ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΘΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ Σταφυλά κ.α. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΑΤΕΚΜΗΡΙΩΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ αρνητικου χαρακτηρα και περιεχομενου....Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΚΡΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Α Π Ο Λ Υ Τ Ω Σ σεβαστή από ΟΛΟΥΣ είτε είναι θετική είτε είναι αρνητική....Οταν όμως ΠΡΟΚΛΗΘΕΙ, οφείλει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να απαντήσει ΕΥΠΡΕΠΩΣ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ....

Ο λόγος που αποχώρησα από την Εκάλη ήταν ΚΑΘΑΡΑ προπονητικός και κατόπιν συζήτησης με τον Πρόεδρο αποφάσισα να παραιτηθώ για να αλλάξει κάτι στην ομάδα....εξάλλου στην προπονητική ισχύει το αξίωμα που ορίζει ότι αφού δ ε ν μπορείς να αλλάξεις 15, αλλάζεις 1....Και επειδή ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΜΟΥ, θεώρησα πως για το καλό της ομάδος έπρεπε να αποχωρήσω...ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ....

Οσον αφορά την κριτική, σας διαβεβαιώ αξιότιμε κε "zapatista" ότι τη δεχόμουν, τη δέχομαι και θα ΣΥΝΕΧΙΣΩ να τη δέχομαι για ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ασκώ την ιδιότητα του προπονητή και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ συμβιβασμένος με αυτό, ΑΡΚΕΙ να στηρίζεται σε τεκμηριωμένα επιχειρήματα και Ο Χ Ι σε γενικολογίες τύπου "μάγκες, άσχετους, μεγαλόσχημους, ψευτοεπαϊοντες και αδιάφορους στο χώρο της ΕΣΚΑ" που ΘΙΓΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ τον οποιονδήποτε.....Και πιστέψτε με (ΧΩΡΙΣ να έχω την απαίτηση να το κάνετε κιόλας) ότι Μ Ο Ν Ο κάτι από τα προαναφερθέντα δ ε ν είμαι και προσπαθώ σε οποιασδήποτε κατηγορίας ομάδα είμαι και σε οποιοδήποτε επίπεδο προπονώ, να ΣΕΒΟΜΑΙ εκείνους που με επέλεξαν και να προσπαθώ για το καλύτερο....γιατί το basket είναι Ε Ν Α...είτε Α1 είτα mini basket...

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία,

Μετά τιμής,

Τερκεσίδης Ραφαήλ
mono maroussi
θα μου πει κάποιος πόσοι ανεβαίνουν στην β εσκα?Υπάρχουν play off?Το Μαρούσι πως το βλέπετε προλαβαίνει?Μετά τις πρώτες ήττες έχει κάνει τρομερό σερί
white_choco
νομίζω οι 3 πρώτοι
tommie1983
Το Μαρούσι έχει όντως καλό σερί και κατά την άποψη μου είναι η ποιοτικότερη ομάδα της κατηγορίας.Με 5-6 παιδιά να έχουν τρομερές δυνατότητες και προοπτικές.Και μιλάμε για ομάδα, όχι απλώς ψηλά παιδάκια που καρφώνουν την μπάλα και κάνουν καμιά θεαματική τάπα.
Δεν ξέρω ωστόσο κατά πόσο είναι προτεραιότητα η γ εσκα, ειδικά τώρα που πολλά παιδιά παίζουν κ Α1.Για παράδειγμα στο ματς με το Χαλάνδρι ο Τσόντζος δεν ήταν καν στην αποστολή και το παιχνίδι κρίθηκε στον πόντο.
Μάλλον προτεραιότητα είναι η Α εφήβων.Εκεί- αν δεν συμβεί κάτι τρελό- θα είναι πολύ μεγάλοι οι τελικοί ΠΑΟ-Μαρούσι.

Αυτά πάντα κατά την προσωπική μου άποψη.Ο φίλος mono maroussi η κάποιος άλλος που γνωρίζει καλύτερα την ομάδα μπορεί να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει.
LAKKOI
QUOTE(tommie1983 @ Feb 14 2012, 14:51 ) *
Το Μαρούσι έχει όντως καλό σερί και κατά την άποψη μου είναι η ποιοτικότερη ομάδα της κατηγορίας.Με 5-6 παιδιά να έχουν τρομερές δυνατότητες και προοπτικές.Και μιλάμε για ομάδα, όχι απλώς ψηλά παιδάκια που καρφώνουν την μπάλα και κάνουν καμιά θεαματική τάπα.
Δεν ξέρω ωστόσο κατά πόσο είναι προτεραιότητα η γ εσκα, ειδικά τώρα που πολλά παιδιά παίζουν κ Α1.Για παράδειγμα στο ματς με το Χαλάνδρι ο Τσόντζος δεν ήταν καν στην αποστολή και το παιχνίδι κρίθηκε στον πόντο.
Μάλλον προτεραιότητα είναι η Α εφήβων.Εκεί- αν δεν συμβεί κάτι τρελό- θα είναι πολύ μεγάλοι οι τελικοί ΠΑΟ-Μαρούσι.

Αυτά πάντα κατά την προσωπική μου άποψη.Ο φίλος mono maroussi η κάποιος άλλος που γνωρίζει καλύτερα την ομάδα μπορεί να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει.


Ναι ειναι οντως καλοι, αλλα με τον ΠΑΟ δεν ξερω τι θα κανει... Παίξαμε αντίπαλοι του στο κυπελλο αλλά και με αντίπαλους τους στη Δ ΕΣΚΑ που μιλησα και οι διατητες σφυριζουν σαν να σφυριζουν τον ΠΑΟ στην Α1. Ολοι ξερετε πως ειναι αυτο.
tommie1983
QUOTE (LAKKOI @ Feb 14 2012, 18:17 ) *
Ναι ειναι οντως καλοι, αλλα με τον ΠΑΟ δεν ξερω τι θα κανει... Παίξαμε αντίπαλοι του στο κυπελλο αλλά και με αντίπαλους τους στη Δ ΕΣΚΑ που μιλησα και οι διατητες σφυριζουν σαν να σφυριζουν τον ΠΑΟ στην Α1. Ολοι ξερετε πως ειναι αυτο.

Στην λεωφόρο ξέρω οτι έδωσαν 2-3 τεχνικές ποινές μαζεμένες και στέρησαν στο Μαρούσι την ευκαιρία να κάνει το 2-0 στα μεταξύ τους και να είναι μετά μία νίκη απο το πανελλήνιο.Τώρα, όπως ήρθε, έχει ένα μικρό προβάδισμα ο ΠΑΟ λόγω έδρας και λόγω περισσότερων λύσεων απο πάγκο.Αν πχ φορτωθεί ο Αγραβάνης ή ο Τσόντζος δύσκολα τα πράγματα...
Πάντως πιστεύω οτι είναι πολύ σημαντικό να αγωνιστούν ως εφηβικό και στην Β.Μεγάλη εμπειρία και διαφορά ποιότητας ανάμεσα σε Γ και Β.Οπότε είναι κρίμα αν δεν το κυνηγήσουν.
Hotter
QUOTE (tommie1983 @ Feb 16 2012, 08:12 ) *
Στην λεωφόρο ξέρω οτι έδωσαν 2-3 τεχνικές ποινές μαζεμένες και στέρησαν στο Μαρούσι την ευκαιρία να κάνει το 2-0 στα μεταξύ τους και να είναι μετά μία νίκη απο το πανελλήνιο.Τώρα, όπως ήρθε, έχει ένα μικρό προβάδισμα ο ΠΑΟ λόγω έδρας και λόγω περισσότερων λύσεων απο πάγκο.Αν πχ φορτωθεί ο Αγραβάνης ή ο Τσόντζος δύσκολα τα πράγματα...
Πάντως πιστεύω οτι είναι πολύ σημαντικό να αγωνιστούν ως εφηβικό και στην Β.Μεγάλη εμπειρία και διαφορά ποιότητας ανάμεσα σε Γ και Β.Οπότε είναι κρίμα αν δεν το κυνηγήσουν.

Αρχικά τα παιδιά είναι καιρο μαζί υπό τις οδηγίες του καλύτερου προπονητή στα εφηβικά!αμα η διαιτησία είναι 50-50 με ΠΑΟ (αν φθάσει ο ΠΑΟ γτ τα ματς με δουκα θα είναι δύσκολα γιαυτον που μόνο ψηλό έχουν τον δημακοπουλο)το Μαρούσι λογικα παίζοντας καλά θα ο πάρει !μιλαω διότι έχω δει σχεδόν όλα τα παιχνίδια των παιδιών!θα είναι πραγματικά ωραια σειρά αγώνων!
mono maroussi
Ξέρει κανείς πότε θα γίνει το μας του αμαρουσίου με την νέα μάκρη που αναβλήθηκε?Προβλέπεται μεγάλο ντέρμπυ βάση βαθμολογίας.Επίσης θέλω να δω πόσο θα κοντράρουμε τον πρωτοπόρο αθηναικό την άλλη παρασκευή
tommie1983
QUOTE (mono maroussi @ Feb 18 2012, 18:02 ) *
Ξέρει κανείς πότε θα γίνει το μας του αμαρουσίου με την νέα μάκρη που αναβλήθηκε?Προβλέπεται μεγάλο ντέρμπυ βάση βαθμολογίας.Επίσης θέλω να δω πόσο θα κοντράρουμε τον πρωτοπόρο αθηναικό την άλλη παρασκευή

Τουλάχιστον απο το site της ΕΣΚΑ δεν φαίνεται να έχει οριστεί ημερομηνία.Ούτε για την Ν.Μάκρη ούτε για το προηγούμενο που είχε αναβληθεί, στο Ρουφ με την Εστία.
Αν η ομάδα είναι πλήρης δεν νομίζω να έχει πρόβλημα...Στην μόνη πρόσφατη ήττα, στην Κερατέα υπήρχαν απουσίες?

QUOTE (Hotter @ Feb 16 2012, 14:59 ) *
Αρχικά τα παιδιά είναι καιρο μαζί υπό τις οδηγίες του καλύτερου προπονητή στα εφηβικά!αμα η διαιτησία είναι 50-50 με ΠΑΟ (αν φθάσει ο ΠΑΟ γτ τα ματς με δουκα θα είναι δύσκολα γιαυτον που μόνο ψηλό έχουν τον δημακοπουλο)το Μαρούσι λογικα παίζοντας καλά θα ο πάρει !μιλαω διότι έχω δει σχεδόν όλα τα παιχνίδια των παιδιών!θα είναι πραγματικά ωραια σειρά αγώνων!

Μακάρι να το πάρει!Και ταυτόχρονα να ανέβει και στην Β Ανδρών.Πάντως δεν νομίζω να δυσκολευτεί ο ΠΑΟ με Δούκα.Ούτε βέβαια το Μαρούσι με Περιστέρι.
Ο προπονητής πως λέγεται?
Hotter
QUOTE (tommie1983 @ Feb 19 2012, 11:12 ) *
Τουλάχιστον απο το site της ΕΣΚΑ δεν φαίνεται να έχει οριστεί ημερομηνία.Ούτε για την Ν.Μάκρη ούτε για το προηγούμενο που είχε αναβληθεί, στο Ρουφ με την Εστία.
Αν η ομάδα είναι πλήρης δεν νομίζω να έχει πρόβλημα...Στην μόνη πρόσφατη ήττα, στην Κερατέα υπήρχαν απουσίες?


Μακάρι να το πάρει!Και ταυτόχρονα να ανέβει και στην Β Ανδρών.Πάντως δεν νομίζω να δυσκολευτεί ο ΠΑΟ με Δούκα.Ούτε βέβαια το Μαρούσι με Περιστέρι.
Ο προπονητής πως λέγεται?

Μπακογιωργος!ειναι ο κοουτς ανέβασε κατηγορία την εθνική νεανίδων!επισης επειδή είδα τ ματς δουκα ΠΑΟ γιαυτο λέω ότι ίσως δυσκολευτεί γτ με μια διατησια 50 50 θ ήταν στο πόντο!!
GGEO7
QUOTE(jhantzop @ Jan 28 2012, 19:09 ) *
«Ανακοινώνω κόουτς»

Το όνομα του αντικαταστάτη του Ραφαήλ Τερκεσίδη στην τεχνική ηγεσία του Α.Ο Εκάλης πρόκειται να ανακοινωθεί εντός των προσεχών ημερών από τους ανθρώπους της συγκεκριμένης ομάδας! «Ο κ. Τερκεσίδης δεν συνεχίζει, πλέον, να συνεργάζεται μαζί μας, λόγω μιας σειράς αρνητικών αποτελεσμάτων της ομάδας. Εντός των προσεχών ημερών, πρόκειται να ανακοινώσουμε το όνομα του νέου προπονητή του ανδρικού τμήματος του Α.Ο Εκάλης!», ήταν τα λόγια του κ Ψύλλα, προ λίγων λεπτών, μέσω της «ΑΘΛΗΣΗΣ».

Πηγή: www.athlisi.com

Δύο μήνες και κάτι ημέρες κράτησε η συνεργασία αυτή... Να δούμε τον επόμενο μιας και η Εκάλη θα (ξανα)ανακοινώσει προπονητή... ο 3ος μέσα σε μία χρονιά...


Προεδρε Ψύλλα φέρε πίσω στην ομάδα τον coach Γεωργαλά και ο στόχος της ανόδου δεν θα παραμείνει ένα ακατόρθωτο όνειρο!
tommie1983
QUOTE (Hotter @ Feb 19 2012, 13:10 ) *
Μπακογιωργος!ειναι ο κοουτς ανέβασε κατηγορία την εθνική νεανίδων!επισης επειδή είδα τ ματς δουκα ΠΑΟ γιαυτο λέω ότι ίσως δυσκολευτεί γτ με μια διατησια 50 50 θ ήταν στο πόντο!!

Και εγώ το είδα και θυμάμαι χαρακτηριστικά πως ο ψηλός του Δούκα είχε φορτωθεί πολύ νωρίς με αμφισβητούμενα φάουλ.Λόφω του συστήματος διεξαγωγής, αν πάει με 2-0 ο ΠΑΟ θα έχει 3 ευκαιρίες να κάνει 1 νίκη και να περάσει.Όσο για το Μαρούσι η διαφορά ποιότητας με το Περιστέρι φάνηκε μέσα εκεί.
Και για να επιστρέψουμε στην Γ' πολύ εύκολη νίκη με την Παιανία.Για αυτό μου κάνει εντύπωση η ήττα απο την Κερατέα...
mono maroussi
QUOTE(tommie1983 @ Feb 20 2012, 00:31 ) *
Και εγώ το είδα και θυμάμαι χαρακτηριστικά πως ο ψηλός του Δούκα είχε φορτωθεί πολύ νωρίς με αμφισβητούμενα φάουλ.Λόφω του συστήματος διεξαγωγής, αν πάει με 2-0 ο ΠΑΟ θα έχει 3 ευκαιρίες να κάνει 1 νίκη και να περάσει.Όσο για το Μαρούσι η διαφορά ποιότητας με το Περιστέρι φάνηκε μέσα εκεί.
Και για να επιστρέψουμε στην Γ' πολύ εύκολη νίκη με την Παιανία.Για αυτό μου κάνει εντύπωση η ήττα απο την Κερατέα...

Λογικά με Κερατέα δεν θα έπαιζε καποιος-οι από τους πρωτοκλασσάτους εφήβους
mono maroussi
Αθηναικός-Μαρούσι 47-63..τρομεροί οι πιτσιρικάδες απέναντι στον πρωτοπόρο
tommie1983
QUOTE (mono maroussi @ Mar 3 2012, 16:49 ) *
Αθηναικός-Μαρούσι 47-63..τρομεροί οι πιτσιρικάδες απέναντι στον πρωτοπόρο

Πού μπορούμε να βρούμε μία αξιόπιστη βαθμολογία για τον όμιλο?(με βαθμούς και παιχνίδια που κάθε ομάδα έχει παίξει)?Από τα αποτελέσματα βλέπω ότι γίνεται χαμός.Οι πρώτοι χάνουν συνεχώς και το Μαρούσι πλησιάζει έχοντας και αναβληθέντα.
sthnapexw
http://www.superbasket.gr/permalink/157189.html

Λογικά είναι μέσα στο κόλπο ανόδου το Μαρούσι...έχει πολύ δρόμο ακόμα πάντως για όλους.
mono maroussi
QUOTE(sthnapexw @ Mar 11 2012, 21:03 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/157189.html

Λογικά είναι μέσα στο κόλπο ανόδου το Μαρούσι...έχει πολύ δρόμο ακόμα πάντως για όλους.

Την Παρασκευη νομίζω παίζει Μαρούσι-Νικηφόρος κα θα κριθούν πολλά από το πως θα πάει το ματς
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.