Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το βήμα των κριτών
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
BASKETFAN1979
Επειδη ειμαστε πολλοι σε αυτο το site,καλο ειναι να ακουγεται και η αποψη μας....
Εννοειται,δεκτη και η γνωμη ολων....
BASKETFAN1979
Εκει στην εσκανα,οι ανθρωποι ειναι εκτος τοπου και χρονου....
Οριζουν παιδικο-εφηβικο σημερα Τριτη 23/11,παμε εκει 2 κριτες και μας λενε οτι το παιχνιδι πηγε Πεμπτη...
Βρε δεν πατε στο δ ι α ο λ ο ολοι σας.....Λ Α Μ Ο Γ Ι Α...........
kek
Aντί στην ΕΣΚΑΝΑ να δοξάζουν τον πανάγαθο και να πανηγυρίζουν που βρέθηκαν 2, απλήρωτοι 3 ετών και εν μέσω κρίσης, κριτές να κάνουν το παιχνίδι.....η άμυαλοι αναβάλουν το παιχνίδι για μεθαύριο(να δω αν την πέμπτη θα ξαναπατήσει κανένας)...φυσικά χωρίς καμία ενημέρωση....και η αποψινή βενζίνη ήταν εθελοντική φαντάζομαι.....και όπως κάποιος ''σοφός'' πρώην είπε.....η ύπαρξη της ένωσης εξασφαλίζει τη δικιά μας ύπαρξη... στους παραμυθατζίδες και εξυπηρέτες άλλων συμφερόντων,εκτός του συνδέσμου μας, ο κόσμος έστειλε ήδη ένα πρώτο μήνυμα και σε λίγο καιρό θα τους στείλει από εκεί που ήρθαν...στη ζάκυνθο...blove.gif
BASKETFAN1979
Δυστυχως οι ανθρωποι που κρατανε τα ηνια της εσκανα,ενδιαφερονται μονο για την παρτη τους και,οπως εχω ξαναγραψει και δεν θα σταματησω ποτε να το λεω, να τα εχουν καλα με τις ομαδες γιατι απο αυτες συντηρουνται....
Χεστηκε η εσκανα αν πηγαμε και δεν ηταν κανεις...σιγα μην ενημερωσουν....ουτε κατοπιν εορτης δεν ειπαν εστω ενα τυπικο συγγνωμη...οι ομαδες ομως το ηξεραν...ΤΥΧΑΙΟ?????????????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ..............
Αν ομως εμενα μου την βαρεσει και δεν παω τελευταια στιγμη σε ενα παιχνιδι,θα τιμωρηθω.....
Χωρις πλακα,σκεφτομαι να το κανω αυριο Πεμπτη....λυπαμαι μονο τους συναδελφους μου και τους διαιτητες....κανεναν αλλο...

kek
Αν μία δευτέρα δεν κατέβετε καθόλου και αναβληθεί όλη η αγωνιστική της Α κατηγορίας...του καθρέφτη της εσκανα...ίσως κάποιων τα αυτιά να αρχίσουν να ιδρώνουν.....συνάδελφε basketfan 1979 καλή δύναμη στο δύσκολο έργο που συνεχίζεις...εγώ δε θέλω να με εκμεταλλεύεται κανένας και σταμάτησα εδώ και καιρό...αλλά παρόλο τα χρόνια τα προβλήματα δεν έχουν αλλάξει...ελπίζω με την αλλαγή στη διοίκηση να καταφέρετε κάτι καλύτερο...γιατί οι προηγούμενοι...όχι μόνο δεν παραδέχονται ότι ευθύνονται σε μεγάλο βαθμό για το πως κατάντησαν το ''παιδί τους''...αντί να βοηθήσουν, εναντιώνονται υπεροπτικά σε όλες τις ενέργειες και τις προσπάθειες των νέων παιδιών...μόνο ενωμένοι θα κάνετε κάτι καλό.....
leonkalf
H χθεσινή αποχή ήταν οργανωμένη?

Πάντως στο πρόγραμμα διαιτητών-κριτών δεν είχαν ορισθεί κριτές σε αρκετά ματς.
kek
Kαλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους


Από ότι γνωρίζω δεν ήταν οργανωμένη...άλλωστε αν ήταν οργανωμένη δεν θα γινόταν κανένα παιχνίδι....απλά όλο και περισσότεροι κριτές αξιολογημένοι και μη, σταματούν να παίζουν παιχνίδια(φυσικά και το πλήθος των παιχνιδιών είναι μεγάλο το σαββατοκύριακο και οι εναπομείναντες ήρωες λίγοι,εάν συνυπολογίσει κανείς και τα παιχνίδια εοκ-α1,τις υποχρεώσεις και τα έξοδα, δεν φτάνουνε)...δεν είναι δυνατόν οι κριτές να χρηματοδοτούν από την τσέπη τους τα πρωταθλήματα της εσκανα και 3 χρόνια κοροιδίας είναι πολλά...ας αποφασιστεί επιτέλους όπως γίνεται παντού οι κριτές να πληρώνοντα επιτόπου στο γήπεδο από τις ομάδες για να μη συνεχίζεται αυτή η απαράδεκτη κατάσταση.....(εδώ και ένα μήνα γυρω στα 10-15 παιχνίδια παιδικά-εφηβικά-κορασίδες αναβάλλονται κάθε σαββατοκύριακο..)
leonkalf
Video με δηλώσεις των προέδρων διαιτητών και κριτών της εσκανα μετά τη συνάντηση με το ΔΣ Εσκανα.
nikefalin
QUOTE(leonkalf @ Nov 30 2010, 15:59 ) *
Video με δηλώσεις των προέδρων διαιτητών και κριτών της εσκανα μετά τη συνάντηση με το ΔΣ Εσκανα.


μάλιστα... υπάρχει ένα γνωμικό του λαού μας που λέει πως χωρίς να σπάσεις αυγά δεν κάνεις ομελέτα...
BASKETFAN1979
http://attikabasket.gr/index.php?option=co...2&Itemid=68


Γιατι δεν κανουν το ιδιο και στις κατηγοριες των Ανδρων????
Περιμεντε...εχω μια απαντηση....Μαλλον δεν εχουν τις ιδιες αντιδρασεις με τα παιδια σε περιπτωση που γινει καποιο λαθος....
Παντως θα ηταν πολυ ενδιαφερον....

Υ.Γ. Ποσοι γονεις ή παραγοντες εχουν ιδεα απο 24αρι?????

Συγχαρητηρια για ακομα μια φορα στην διοικηση της εσκανα για την εκπληκτικη ιδεα....Και μην πει κανεις οτι μας απαξιωνει...να μας βοηθησει θελει....
BASKETFAN1979
QUOTE (nikefalin @ Nov 29 2010, 15:00 ) *

Λογω ενος τεχνικου προβληματος,δεν μπορεσα να στειλω καποιο mail στο attikabasket.gr και ειπα να γραψω εδω την αποψη μου....
Πολλοι δεν εχουν καταλαβει οτι δεν υπαρχει θεμα αποχης ή απεργιας.Πλεον επιλεγουμε τα παιχνιδια στα οποια οριζομαστε και τα οποια αριθμητικα ειναι σαφως λιγοτερα σε σχεση με αλλες χρονιες....
Δεν μπορει κανεις να με υποχρεωσει να παω σε καποιο παιχνιδι που γινεται Σαββατο ή Κυριακη βραδυ....Σιγα μην αφησω το σπιτι μου και την οικογενεια μου για να τρεχω να κανω τα θεληματα της εσκανα...Αν ηταν οι διοικητουντες την ενωση ορισμενοι σε τετοιο παιχνιδι, θα πηγαιναν?????Αλλά ξεχασα...πολλοι απο αυτους μαλλον δεν ξερουν πως ειναι η μπαλα...
Eπισης,θελω να απευθυνθω στους ανθρωπους του attikabasket.gr.
Αν τυχει και σας δωσουν καποια απαντηση,πειτε και μας να ξερουμε...βεβαια,προσωπικα,πιστευω οτι θα τα παρουμε του αγιου λουτσου παραμονη....Ανημερα,θα πληρωθουν οι διατητες....
Παντως,δεν μου κανει εντυπωση που δεν σας απαντουν στα τηλεφωνηματα...Αν δεν κανω λαθος,βρισκονται σε συνεχεις επαφες με την διοικηση του ολυμπιακου για τα εισιτηρια και σε πυρετωδεις διαπραγματευσεις με διαφορες εταιρειες για τα ταμπελακια κατα του καπνισματος...Πρεπει να αποφασισουν μεγεθος,σχημα,χρωμα...δεν ειναι ευκολα πραγματα αυτα...Εχω την εντυπωση οτι μαλλον θα διαλεξουν τα φθηνοτερα,μπας και εξοικονομησουν κανα ευρω να δωσουν και σε εμας...Αλλά μαλλον θα τα φανε παλι σε ταξιδια και εκδηλωσεις....

Ελπιζω καποια στιγμη,εκτος απο παιδικα και εφηβικα,να αναβληθει και παιχνιδι Α Ανδρων.Εκει οι ομαδες εχουν ριξει λεφτα και πιστευω οτι θα υπαρξει καποια αντιδραση απο την μερια τους.Δυστυχως τα παιδια ειναι πιο ευκολος στοχος.....

BASKETFAN1979
Οι ορισμοι των κριτων θα γινονται πλεον απο την κεδ/εσκανα....
Ε,ρε γελια που θα πεσουν....
coachzach
QUOTE(BASKETFAN1979 @ Dec 9 2010, 18:51 ) *
Λογω ενος τεχνικου προβληματος,δεν μπορεσα να στειλω καποιο mail στο attikabasket.gr και ειπα να γραψω εδω την αποψη μου....
Πολλοι δεν εχουν καταλαβει οτι δεν υπαρχει θεμα αποχης ή απεργιας.Πλεον επιλεγουμε τα παιχνιδια στα οποια οριζομαστε και τα οποια αριθμητικα ειναι σαφως λιγοτερα σε σχεση με αλλες χρονιες....
Δεν μπορει κανεις να με υποχρεωσει να παω σε καποιο παιχνιδι που γινεται Σαββατο ή Κυριακη βραδυ....Σιγα μην αφησω το σπιτι μου και την οικογενεια μου για να τρεχω να κανω τα θεληματα της εσκανα...Αν ηταν οι διοικητουντες την ενωση ορισμενοι σε τετοιο παιχνιδι, θα πηγαιναν?????Αλλά ξεχασα...πολλοι απο αυτους μαλλον δεν ξερουν πως ειναι η μπαλα...
Eπισης,θελω να απευθυνθω στους ανθρωπους του attikabasket.gr.
Αν τυχει και σας δωσουν καποια απαντηση,πειτε και μας να ξερουμε...βεβαια,προσωπικα,πιστευω οτι θα τα παρουμε του αγιου λουτσου παραμονη....Ανημερα,θα πληρωθουν οι διατητες....
Παντως,δεν μου κανει εντυπωση που δεν σας απαντουν στα τηλεφωνηματα...Αν δεν κανω λαθος,βρισκονται σε συνεχεις επαφες με την διοικηση του ολυμπιακου για τα εισιτηρια και σε πυρετωδεις διαπραγματευσεις με διαφορες εταιρειες για τα ταμπελακια κατα του καπνισματος...Πρεπει να αποφασισουν μεγεθος,σχημα,χρωμα...δεν ειναι ευκολα πραγματα αυτα...Εχω την εντυπωση οτι μαλλον θα διαλεξουν τα φθηνοτερα,μπας και εξοικονομησουν κανα ευρω να δωσουν και σε εμας...Αλλά μαλλον θα τα φανε παλι σε ταξιδια και εκδηλωσεις....

Ελπιζω καποια στιγμη,εκτος απο παιδικα και εφηβικα,να αναβληθει και παιχνιδι Α Ανδρων.Εκει οι ομαδες εχουν ριξει λεφτα και πιστευω οτι θα υπαρξει καποια αντιδραση απο την μερια τους.Δυστυχως τα παιδια ειναι πιο ευκολος στοχος.....


Εγω δυστυχως αυτο που βλεπω ειναι πως δεν πατε μονο σε παιδικο-εφηβικο-κορασιδες-νεανιδες και βλεπω παιδια να κανουν προθερμανση με την απορια και την αγωνια αν θα παιξουν αγωνα....παιδια που δεν τα σεβεται και δεν τα υπολογιζει κανεις μαλλον....
Με αυτη την κινηση δε χτυπατε κανεναν και δε θα καταφερετε τιποτα....
οποιος πιστευει πως θα κανετε κατι ας μην παει σε αγωνες αντρικου η' γυναικειου....εκει θα πονεσουν και ισως σας σεβαστουν παραπανω.

Υ.Γ σαφως και εχετε απολυτο δικιο και αντιδρατε για να μην παρεξηγηθω αυτο δε μπαινει καν σε συζητηση αλλα ο τροπος ειναι πολυ λαθος....η επιλεκτικη αποχη η' ορισμος αν θελετε.....
nikefalin
QUOTE(coachzach @ Dec 16 2010, 13:12 ) *
Εγω δυστυχως αυτο που βλεπω ειναι πως δεν πατε μονο σε παιδικο-εφηβικο-κορασιδες-νεανιδες και βλεπω παιδια να κανουν προθερμανση με την απορια και την αγωνια αν θα παιξουν αγωνα....παιδια που δεν τα σεβεται και δεν τα υπολογιζει κανεις μαλλον....
Με αυτη την κινηση δε χτυπατε κανεναν και δε θα καταφερετε τιποτα....
οποιος πιστευει πως θα κανετε κατι ας μην παει σε αγωνες αντρικου η' γυναικειου....εκει θα πονεσουν και ισως σας σεβαστουν παραπανω.

Υ.Γ σαφως και εχετε απολυτο δικιο και αντιδρατε για να μην παρεξηγηθω αυτο δε μπαινει καν σε συζητηση αλλα ο τροπος ειναι πολυ λαθος....η επιλεκτικη αποχη η' ορισμος αν θελετε.....


Στην ΕΣΚΑ π.χ. οι διαιτητές ( που ήταν επίσης 2 σχεδόν χρόνια απλήρωτοι) φέτος πληρώνονται στο γήπεδο για τα ανδρικα-γυναικεία και τα μακρυνά παιχνίδια (κορασίδων, παίδων-εφήβων) , αφήνωντας στην ένωση την πληρωμή των υπολοίπων πολλών παιδικόεφηβικών. Από όσα λέγονται από του χρόνου θα τα πληρώνονται και αυτά .

Σαν κίνηση όμως ήταν η ενδεδειγμένη αφού και δεν αφήνουν τα παιδιά με το βλέμα της απορίας ( όπως το λέτε γλαφυρά) και ικανοποιούνται κατά ένα μέρος.

Βέβαια είναι θέμα ένωσης και το κατά πόσοι είναι όλοι διατεθιμένοι να σπάσουν αυγά. γιατί ομελέτα δε γίνεται αλλιώς.
BASKETFAN1979
QUOTE (coachzach @ Dec 16 2010, 13:12 ) *
Εγω δυστυχως αυτο που βλεπω ειναι πως δεν πατε μονο σε παιδικο-εφηβικο-κορασιδες-νεανιδες και βλεπω παιδια να κανουν προθερμανση με την απορια και την αγωνια αν θα παιξουν αγωνα....παιδια που δεν τα σεβεται και δεν τα υπολογιζει κανεις μαλλον....
Με αυτη την κινηση δε χτυπατε κανεναν και δε θα καταφερετε τιποτα....
οποιος πιστευει πως θα κανετε κατι ας μην παει σε αγωνες αντρικου η' γυναικειου....εκει θα πονεσουν και ισως σας σεβαστουν παραπανω.

Υ.Γ σαφως και εχετε απολυτο δικιο και αντιδρατε για να μην παρεξηγηθω αυτο δε μπαινει καν σε συζητηση αλλα ο τροπος ειναι πολυ λαθος....η επιλεκτικη αποχη η' ορισμος αν θελετε.....

Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που γραφεις για τα παιδια.Σε αυτη την ηλικια το μονο που τους εχει μεινει για να ξεχαστουν απο το σχολειο και ο,τι τους προβληματιζει,ειναι το μπασκετ.Περιμενουν πως και πως να ερθει η Τριτη για να ξεχαρμανιασουν λιγο.
Προσωπικα,πιστευω οτι ειναι λαθος των συναδελφων μου να μην πηγαινουν σε τετοια παιχνιδια.Εγω,εχω ακυρωσει ολους τους αγωνες ανδρικου και γυναικειου που εχω οριστει και κρατησα μονο τα παιχνιδια της Τριτης.
Μακαρι να αναβληθουν καποια στιγμη περισσοτεροι αγωνες ανδρικου παρα παιδικοεφηβικου......
coachzach
QUOTE (BASKETFAN1979 @ Dec 16 2010, 14:35 ) *
Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που γραφεις για τα παιδια.Σε αυτη την ηλικια το μονο που τους εχει μεινει για να ξεχαστουν απο το σχολειο και ο,τι τους προβληματιζει,ειναι το μπασκετ.Περιμενουν πως και πως να ερθει η Τριτη για να ξεχαρμανιασουν λιγο.
Προσωπικα,πιστευω οτι ειναι λαθος των συναδελφων μου να μην πηγαινουν σε τετοια παιχνιδια.Εγω,εχω ακυρωσει ολους τους αγωνες ανδρικου και γυναικειου που εχω οριστει και κρατησα μονο τα παιχνιδια της Τριτης.
Μακαρι να αναβληθουν καποια στιγμη περισσοτεροι αγωνες ανδρικου παρα παιδικοεφηβικου......


μακαρι να γινει και απο αλλους αυτο.γιατι εγω νιωθω ασχημα οταν δουλευουμε με τα κοριτσια μου οπως και δουλευουν εκατονταδες παιδια γιατι το γουσταρουν ολη τη βδομαδα στερουνται βολτες για να κανουν κατι που αγαπανε και τα βλεπω στο ζεσταμα να με ρωτανε θα παιξουμε σημερα κοουτς?????ουτε στα μινι δε θα πρεπε να ειναι ετσι.ποσο μαλλον σε παικο-εφηβικο-κορασιδες-νεανιδες!!!!!αυτοι ειναι το μελλον των αντρικων και των γυναικειων ειτε καποιοι το βλεπουν απο τωρα ειτε οχι..παιζουμε πλεον παιχνιδια με γραμματεια γονεις....και ολοι καταλαβαινετε ποσο δυσκολο ειναι και ποσα προβληματα δημιουργει.....
nikefalin
παιζουμε πλεον παιχνιδια με γραμματεια γονεις....και ολοι καταλαβαινετε ποσο δυσκολο ειναι και ποσα προβληματα δημιουργει.....

--------------------
αυτό είναι απόφαση της ένωσης αν θυμάμαι καλά. Και τι είναι η ένωση ? Είναι τα σωματεία σε μια πολύ γενική θεώρηση. Αυτά επιλέγουν το ποιοί θα προίστανται της ένωσης.

Αρα, το να παραπονιούνται τα σωματεία για τις επιλογές τους ( γιατι ναι , η ένωση είναι τα σωματεία) μοιάζει οξύμωρο όσο και να υπάρχει δίκιο για το βλέμα των κοριτσιών και των αγοριών. Ναι είναι εξαιρετικά...δύσκολο για να το πω κομψά, να γίνονται αγώνες με γονείς στο ρόλο των τραπεζιών, αλλά αν συμπλεύσουν και οι διαιτητές μετά οι γονείς θα αναλάβουν και αυτόν τον ρόλο ?

Ας υπάρξει ειλικρίνεια στους όρους διεξαγωγής των πρωταθλημάτων το καλοκαίρι όταν βγαίνουν οι προκυρήξεις, ας δουν όσοι πρέπει να δουν ποιός κάνει τι, με πόση αξιοπιστία με ποιά διαπίστευση, ας αποδεχτούν όλοι έναν συγκεκριμένο τρόπο και με συγκεκριμένο κόστος και ποιός το αναλαμβάνει αυτό και ας μην ψάχνουν για ταρζανιές στη μέση της σεζόν βάζωντας στη μέση τους αθλητές, τα παιδιά , τους ανθρώπους που για να γίνουν οι αγώνες χορηγούν εδώ και χρόνια τα τοπικά πρωταθλήματα ( διαιτητές και κριτές) , όσουν άλλους έχουν ένα μεράκι και δίνουν 5 φράγκα από το υστέρημα τους για να υπάρχουν σωματεία κλπ.

BASKETFAN1979
Θελω να επαναλαβω οτι απο μεριας κριτων δεν υπαρχει θεμα αποχης.Ολοι μας πλεον κανουμε τα παιχνιδια που θελουμε (ποσοτικα).Δυστυχως πολλοι συναδελφοι,οπως φαινεται,εχουν επιλεξει να μην πηγαινουν σε παιδικα κτλ.
Απο την στιγμη βεβαια που η εσκανα αποφασισε να γινονται τα παιχνιδια με γονεις και παραγοντες(αληθεια,το ασυμβιβαστο δεν ισχυει????),πολλοι απο εμας ειπαν "ενταξει,αφου θα το κανουν μεταξυ τους,γιατι να παω??".Σωστη αποψη και αυτη...
Χθες,Τεταρτη,πηγα σε ενα παιχνιδι νεανιδων και μολις μπηκα στο γηπεδο,κατα τις 9:15,ο προπονητης της γηπεδουχου ομαδας μου ειπε "ευχαριστουμε που ηρθες".....
coachzach
QUOTE(BASKETFAN1979 @ Dec 16 2010, 17:56 ) *
Θελω να επαναλαβω οτι απο μεριας κριτων δεν υπαρχει θεμα αποχης.Ολοι μας πλεον κανουμε τα παιχνιδια που θελουμε (ποσοτικα).Δυστυχως πολλοι συναδελφοι,οπως φαινεται,εχουν επιλεξει να μην πηγαινουν σε παιδικα κτλ.
Απο την στιγμη βεβαια που η εσκανα αποφασισε να γινονται τα παιχνιδια με γονεις και παραγοντες(αληθεια,το ασυμβιβαστο δεν ισχυει????),πολλοι απο εμας ειπαν "ενταξει,αφου θα το κανουν μεταξυ τους,γιατι να παω??".Σωστη αποψη και αυτη...
Χθες,Τεταρτη,πηγα σε ενα παιχνιδι νεανιδων και μολις μπηκα στο γηπεδο,κατα τις 9:15,ο προπονητης της γηπεδουχου ομαδας μου ειπε "ευχαριστουμε που ηρθες".....


λογικο ειναι.και εγω πλεον οταν βλεπω να εχουμε γραμματεια θα ειμαι χαμογελαστος.θεμα αποχης δεν υπαρχει αλλα η εσκανα για να καλυψει τ' αντρικα και τα γυναικεια δεν οριζει καν κριτες στα ματς των παιδικοεφηβικων και κορασιδονεανιδων στα πιο πολλα.γι αυτο και μπαινουν γονεις.οχι γιατι το θελει κανεις μας αλλα γιατι αλλιως θ' αναβαλονταν ολα.....οποτε οταν μιλατε μεταξυ σας να το πεις αυτα μπασκετφαν δεν ισχυει το αφου το κανουν μεταξυ τους γιατι να παω....μακαρι αν αρχισουμε να βλεπουμε εστω και 1 μονο ατομο στα ματς του σαββατοκυριακου που παιζουν και ομαδες οπως η δικια μου ομαδες κορασιδων και νεανιδων.....

εθχομαι αν λυθει αυτο το προβλημα συντομα και αν μην παει ολη η χρονια ετσι......
kek
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Οπως ειπώθηκε η ΚΕΔ-ΕΣΚΑΝΑ πήρε και τους ορισμούς των κριτών...και προσπάθησε να επιβάλλει σε απλήρωτους 3 ετών κριτές να χρηματοδοτούν δωρεάν από τη τσέπη τους 5 παιχνίδια την εβδομάδα....μάλιστα είχαν και το θράσος να δημοσιεύσουν αυτό το πρόγραμμα στον ιστότοπο της εσκανα μαζί με τους διαιτητές...αλήθεια γιατί αυτό το πρόγραμμα αποσύρθηκε άρων άρων από τη σελίδα??????????
leonkalf
Σχολή κριτών διοργανώνει ο σύνδεσμος κριτών καλαθοσφαίρισης Νότιας Αττικής σε συνεργασία με την ΟΔΚΕ και την ΚΕΔ ΕΣΚΑΝΑ

τα Σαββατοκύριακα

12-13 Φεβρουαρίου και
19-20 Φεβρουαρίου από 09.00 έως 14.00

στα γραφεία του Συνδέσμου Διαιτητών Νότιας Αττικής (Αργοστολίου 65 Μοσχάτο).

Οι αιτήσεις γίνονται δεκτές στην ΕΣΚΑΝΑ (2104825981-2) ,
στον ΣΥΚΚΝΑ (2109576611 ),
στον πρόεδρο του ΣΥΚΚΝΑ 6932648572 (κ. Φεστερίδη)
και την γραμματέα του ΣΥΚΚΝΑ 6944556154 (κ. Γκολέμη) ακόμη και ανήμερα της σχολής.
BASKETFAN1979
Η γενικη συνελευση,μετατραπηκε σε απλη συναντηση.....
Απο τα 77 μελη,παραβρεθηκαν γυρω στα 30(και πολλα λεω)......
Για άλλη μια φορα,υπηρξαν εντασεις και τσακωμοι....
Ξεκινησαμε γυρω στις 6:45 και οι τελευταιοι πρεπει να εφυγαν μετα τις 10:30.....
Εγω εφυγα κατα τις 9:45 (επειδη εχω και οικογενεια) και το μονο που ακουγα ηταν φωνες,ειρωνειες και αναφορες στο παρελθον.Σαν να εβλεπα συζητηση στη βουλη.....
Οταν γινει (καποια στιγμη) η Γενικη Συνελευση,θα ειναι και η τελευταια φορα που θα παραβρεθω σε εκδηλωση του Συνδεσμου.Θα πω (αν καποιοι σε αφησουν να μιλησεις πριν περασουν 3 ωρες ) οσα εχω να πω και μετα "αντε γεια"
Θα ενημερωνομαι απο site και συζητησεις με αλλους συναδελφους σε παιχνιδια.

Το μονο σωστο που ακουσα στην χθεσινη "συνελευση" ηταν η ατακα ενος απο τους παλιοτερους συναδελφους μου
"εχουμε ενα κοινο "εχθρο",την εσκανα.Η οποια εχει καταφερει να μας κανει να τσακωνομαστε μεταξυ μας".......

Αυτα.....
Καλη ανταμωση στα γηπεδα......
BASKETFAN1979
QUOTE (kek @ Apr 4 2011, 13:49 ) *

Και τωρα χεστηκε η φοραδα στ' αλωνι......
Λες και θα γινει τιποτα επειδη καποιος εγραψε κατι.....
Το θεμα ειναι οτι η εσκανα καλα κανει....Αφου ειμαστε ηλιθιοι και πηγαινουμε στα παιχνιδια,καλα να παθουμε....Ας βγουμε να πουμε οτι δεν παιζουμε μεχρι να πληρωθουμε....Αλλά ποιος θα το κανει αυτο??????
Δεν μπορω να καταλαβω τι εχουμε να φοβηθουμε....Εχω την εντυπωση οτι μας κανουν οτι θελουν 4-5 γεροντακια που,προσωπικα, πιστευω οτι δεν εχουν ιδεα απο μπασκετ....
BASKETFAN1979
Καθε φορα,τα ιδια και τα ιδια.....
5-6 ατομα τσακωνονται μεταξυ τους....."εγω εκανα αυτο,εσυ δεν εκανες εκεινο,θα εκανα αυτο αλλά δεν ηθελες....."
και αλλες τετοιες παπαρολογιες.....
Σε καθε συνελευση,περνανε 2-3 ωρες ακουγοντας τα ιδια ατομα να φωναζουν ο ενας στον αλλον....
Παντως,ειμασταν παλι μια ωραια ατμοσφαιρα....
Απο τα 9 μελη του Δ.Σ.,ηταν παροντα τα 5,αν δεν κανω λαθος....
Ο γενικος γραμματεας εφυγε καμμια ωρα αφοτου αρχισαμε....βεβαια,δουλευε το παιδι,τον δικαιολογω.....
Ειδικο γραμματεα ακομα να βρουμε....
Τεθηκαν προς συζητηση καποια θεματα,αλλά δεν περιμενω να υπαρξουν απαντησεις σε επομενη συνελευση....
Αν γινει συνελευση και δεν υπαρξουν ενστασεις οτι ειναι ακυρες.....
Και ολα αυτα μεταξυ μας...αντι να εχουμε κοινο μετωπο ολοι μαζι εναντιον της εσκανα που μας δημιουργει ενα σωρο προβληματα.....Προτιμαμε να αλληλοκατηγορουμαστε και να ειναι ολοι εναντιον ολων......
Μπραβο μας.....
kek
Η ΕΣΚΑΝΑ με τις προκηρύξεις που δημοσίευσε, και την απόφαση να μην πληρώνονται οι κριτές από τις ομάδες,(πλήν των ανδρικών κατηγοριών), υποβάθμισε όλα τα υπόλοιπα πρωταθλήματα των μικρότερων ηλικιών. Αν τελικά αποφασιστεί να ξεκινήσουμε να κατέβουμε τη νέα χρονιά μας βλέπω να παίζουμε μόνο Δευτέρα,Πέμπτη και Παρασκευή...τα άλλα θα γίνονται με το γνωστό πλέον τρόπο (με γονείς,παράγοντες) με ότι αυτό σημαίνει για την ομαλή διεξαγωγή του πρωταθλήματος.
Συγχαρητήρια στη νέα διοίκηση (να μη λέμε μόνο τα στραβά) είναι καθαρά δική της επιτυχία.Είναι ένα βήμα..αλλά δεν είναι πανάκεια..να μη ξεχνάμε ότι υπάρχουν 3,5 χρόνια οφειλόμενα οδοιπορικά και συνάδελφοι που δεν έχουν πληρωθεί..τουλάχιστον το πρόβλημα μας πήρε δημοσιότητα...πλέον όλοι ξέρουν...
Οι γραφικοί που βάζουν το έγω τους πάνω από το εμείς σε αυτή τη κρίσιμη καμπή για το σύνδεσμο ήδη έχουν περιθωριοποιηθεί από τα υγιή κύτταρα του συνδέσμου...βέβαια υπάρχουν και τα καρκινώματα που ενοχλήθηκαν από τη δημοσίευση των παιχνιδιών των κριτών από την ΕΣΚΑΝΑ....φάνηκε η γύμνια καποιών και το παιχνίδι που παίζουν...ελάχιστα τοπικά και πολλά αξιολογημένα...και 15 μακάκες να τραβούν το κουπί...ο Σεπτέμβρης των αποφάσεων δεν είναι μακριά.....καληνύχτα

FES21
QUOTE (coachzach @ Dec 16 2010, 14:12 ) *
Εγω δυστυχως αυτο που βλεπω ειναι πως δεν πατε μονο σε παιδικο-εφηβικο-κορασιδες-νεανιδες και βλεπω παιδια να κανουν προθερμανση με την απορια και την αγωνια αν θα παιξουν αγωνα....παιδια που δεν τα σεβεται και δεν τα υπολογιζει κανεις μαλλον....
Με αυτη την κινηση δε χτυπατε κανεναν και δε θα καταφερετε τιποτα....
οποιος πιστευει πως θα κανετε κατι ας μην παει σε αγωνες αντρικου η' γυναικειου....εκει θα πονεσουν και ισως σας σεβαστουν παραπανω.

Υ.Γ σαφως και εχετε απολυτο δικιο και αντιδρατε για να μην παρεξηγηθω αυτο δε μπαινει καν σε συζητηση αλλα ο τροπος ειναι πολυ λαθος....η επιλεκτικη αποχη η' ορισμος αν θελετε.....



EIMAI KRITHS -EYXARISTO THN ESKANA POY META APO TESSERA XRONIA EDOSE LISH STIS PLIROMES MAS -ANIXE LOGARIASMO SE TRAPEZA POY KATHE FILANTHROPOS THA BAZI TON OBOLOTOY - FISIKA MONO GIA TA PAIXNIDIA TON ANDRON - GIA TA PAIDO,ETHIBO,KORASIDO,NEANIDO,GINEKES KAMIA KOYBENTA -KAI GIA TIS PROIGOYMENES XRONIES KOYBENTA - META XEXORIZOYME EMEIS POY THA PAME NA PAIXOYME -EYXARISTOYME K.PALATE

ALLA ME KANATE NA NIOTHO FILOPTOXO TAMEIO -TA YPOLIPA TON NOEMBRI
BASKETFAN1979
Δεν μπορω να καταλαβω το θρασσος του "κυριου" που κινει τα νηματα σε ολοκληρη την εσκανα(κριτες,διαιτητες,κομισσαριοι)
Εχοντας οριστει απο την κεδ/εσκανα ως "ενας θεος ξερει τι ακριβως κανω",εχει γινει ο νταβατζης των κριτων (νομιζω οτι οι διαιτητες τον εκαναν στην ακρη και ηρεμησαν) και πουλαει το νταβατζιλικι του σε στυλ "αποφασιζω και διαταζω".
Λεει για τον εαυτο του οτι ειναι αντρας και φοραει παντελονια,οταν ομως του ζητησεις εξηγησεις για καποιο θεμα,στριβει και φευγει οπως κανουν οι γυναικουλες και οι κοτες,αντι να σου απαντησει....
Βγαζει διαφορες βρωμες εναντιον κριτων και δεν εχει καν το θαρρος να υποστηριξει αυτα που λεει....
Επιτιθεται φραστικα εναντιον κριτων με 30 χρονια υπηρεσιας στη πλατη.....
Κανει τους ορισμους με τα δικα του κριτηρια....
Δεν ξερω αν ελεγχεται απο κανεναν για αυτα που κανει,αλλά ηρθε ο καιρος να βγουν πολλα πραγματα στη φορα....
BASKETFAN1979
Συμφωνα με ανακοινωση της εσκανα,η διεξαγωγη τουρνουα και φιλικων αγωνων θα γινεται μονο με την γραπτη εγκριση της ενωσης και υπευθυνη για το ορισμο διαιτητων και κριτων ειναι η κεδ.....Για αλλη μια φορα,τα φιλετα θα ειναι για λιγους....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.