Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ποια παικτρια θεωρειται καλη σουτερ - τριποντακιας!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
womanplayer
αρχιζω εγω θεωρω καλη σουτερ - αν και φετος δεν παει καλα στο πρωταθλημα την Κυριακοπουλου

βεβαια στο φετινο πρωταθλημα πολυ καλη σουτερ ειναι η ξενη τησ Ακαδημιας Κοχ evilmonkey.gif
basket4
Η Τοκμακη απο την Πτολεμα'ιδα΄μου αρεσει σαν 3ποντακιας φετος
womanplayer
QUOTE(basket4 @ Feb 5 2007, 12:04 AM) *
Η Τοκμακη απο την Πτολεμα'ιδα΄μου αρεσει σαν 3ποντακιας φετος



+1 την ξεχασα tongue.gif
trefoil 13
Θα συμφωνήσω μαζί σου womanplayer. Αν και φέτος δεν το έχει δείξει στον Παναθηναικό, πιστεύω ότι είναι καλή τριποντέρ. Εγώ γενικά είμαι ενάντια στα μακρινά σουτ. Προτιμώ μια ομάδα να βασίζεται σε κοντινά σουτ και λέι απ(Φυσικά αυτό δεν είναι πάντα εφικτό.). Δεν μπορώ να εξηγήσω το γιατί αλλά αυτήν την παίκτρια την εμπιστεύομαι στο μακρινό σουτ. Αν και σήμερα πχ είχε και ένα ερ μπολ... Επίσης το σουτ της είναι κάπως "αντιαισθητικό". Φέρνει την μπάλα πολύ πίσω, πάνω απο το κεφάλι. Αλλά ξαναλέω, δεν ξέρω γιατί, αυτή την παίκτρια την εμπιστεύομαι να σουτάρει...
womanplayer
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 5 2007, 12:08 AM) *
Θα συμφωνήσω μαζί σου womanplayer. Αν και φέτος δεν το έχει δείξει στον Παναθηναικό, πιστεύω ότι είναι καλή τριποντέρ. Εγώ γενικά είμαι ενάντια στα μακρινά σουτ. Προτιμώ μια ομάδα να βασίζεται σε κοντινά σουτ και λέι απ(Φυσικά αυτό δεν είναι πάντα εφικτό.). Δεν μπορώ να εξηγήσω το γιατί αλλά αυτήν την παίκτρια την εμπιστεύομαι στο μακρινό σουτ. Αν και σήμερα πχ είχε και ένα ερ μπολ... Επίσης το σουτ της είναι κάπως "αντιαισθητικό". Φέρνει την μπάλα πολύ πίσω, πάνω απο το κεφάλι. Αλλά ξαναλέω, δεν ξέρω γιατί, αυτή την παίκτρια την εμπιστεύομαι να σουτάρει...


μια ομαδα πρεπει να εχει εναν σουτερ στην ομαδα καποιες στιγμες χρειαζεται ενα τριποντο η επιθεση απο τον σουτερ σου , ειμαι και εγω της φιλοσοφιας οτι μια ομαδα δεν κερδιζει ποτε με τα τριποντα αλλα σε αυτο το τοπικ μιλαμε για παικτριες οχι για ομαδες!
οχι το σουτ δεν ειναι αντιαισθητικο ειναι καπως αντρικο και δεν κοβεται ευκολα , π.χ. της Σπαθαρου ειναι απο κατω ειναι λαθος η τεχνικη της <παραδειγμα σου φερνω απο τον παο που τον βλεπεις συνεχεια> smiley.gif peace.gif
trefoil 13
QUOTE(womanplayer @ Feb 4 2007, 10:17 PM) *
οχι το σουτ δεν ειναι αντιαισθητικο ειναι καπως αντρικο και δεν κοβεται ευκολα , π.χ. της Σπαθαρου ειναι απο κατω ειναι λαθος η τεχνικη της

Είναι σαν του Αλβέρτη ο οποίος φέρνει κι αυτός την μπάλα αρκετά πίσω.
Και η Δελή πχ σουτάρει από πολύ κάτω. Αλλά το σουτ της, όποτε χρειαστεί, καίει...!

QUOTE(womanplayer @ Feb 4 2007, 10:17 PM) *
<παραδειγμα σου φερνω απο τον παο που τον βλεπεις συνεχεια> smiley.gif peace.gif

Ωχ, με πήραν χαμπάρι... fast.gif
basket4
η Σπαθαρου σουταρει απο κατω?κατι μου θυμιζει αυτο tongue.gif !!καλη τριποντερ επισης ειναι η Βασιλειου και η Δελη.
τωρα για σκορερ στα τελευταια παιχνιδια παρακαλουθω (μεσω στατιστικων παντα)τα καλα ποσοστα κια το καλο σκοραρισμα της Ζικιριδου απο τη Siemens που στα τελευταια παιχνιδια ριχνει κατι 30αρες και 25αρες smile.gif
womanplayer
QUOTE(basket4 @ Feb 5 2007, 12:22 AM) *
η Σπαθαρου σουταρει απο κατω?κατι μου θυμιζει αυτο tongue.gif !!καλη τριποντερ επισης ειναι η Βασιλειου και η Δελη.
τωρα για σκορερ στα τελευταια παιχνιδια παρακαλουθω (μεσω στατιστικων παντα)τα καλα ποσοστα κια το καλο σκοραρισμα της Ζικιριδου απο τη Siemens που στα τελευταια παιχνιδια ριχνει κατι 30αρες και 25αρες smile.gif



basket 4 offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif για σουτερ μιλαμε οχι για σκορερ εχει μεγαλη διαφορα < οσο για την Ζικιριδου δεν πιστευω οτι ειναι ουτε σουτερ ουτε σκορερ>
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Feb 4 2007, 10:22 PM) *
η Σπαθαρου σουταρει απο κατω?κατι μου θυμιζει αυτο tongue.gif !!καλη τριποντερ επισης ειναι η Βασιλειου και η Δελη.
τωρα για σκορερ στα τελευταια παιχνιδια παρακαλουθω (μεσω στατιστικων παντα)τα καλα ποσοστα κια το καλο σκοραρισμα της Ζικιριδου απο τη Siemens που στα τελευταια παιχνιδια ριχνει κατι 30αρες και 25αρες smile.gif

Basket 4 να προσέχεις αυτά που γράφεις γιατί έτρωγα μήλο και λέρωσα την οθόνη.
Επίσης έβγαλα κάτι σπυριά. Ελπίζω να περνάει γρήγορα αυτό που έπαθα.
Άσε που με αυτά που γράφει, ο υπολογιστής αρχίζει να βγάζει κανπούς...
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 5 2007, 12:26 AM) *
Basket 4 να προσέχεις αυτά που γράφεις γιατί έτρωγα μήλο και λέρωσα την οθόνη.
Επίσης έβγαλα κάτι σπυριά. Ελπίζω να περνάει γρήγορα αυτό που έπαθα.
Άσε που με αυτά που γράφει, ο υπολογιστής αρχίζει να βγάζει κανπούς...


για αυτο το εγραψα..μπας και σε πνιξω..αλλα αδικος κοπος tongue.gif
ptolemaidaras
Τοκμακη αντε και Βασιλειου (ισως Καλτσιδου?)!!!!!!!!
Δεν υπάρχουν άλλες ._
womanplayer
QUOTE(ptolemaidaras @ Feb 5 2007, 02:02 AM) *
Τοκμακη αντε και Βασιλειου (ισως Καλτσιδου?)!!!!!!!!
Δεν υπάρχουν άλλες ._


πιστευω οτι η Καλτσιδου δεν ειναι σουτερ αλλα σκορερ smiley.gif
ptolemaidaras
QUOTE(womanplayer @ Feb 5 2007, 12:05 AM) *
πιστευω οτι η Καλτσιδου δεν ειναι σουτερ αλλα σκορερ smiley.gif


Λοιπον:
Καλτσιδου 28/67 (41%) αρα και καλη σουτερ απο το τριποντο
Βασιλειου 42/92 (45%) τρομερο ποσοστο!!!
Τοκμακη 44/117 (37%) Τα περισσότερα σουτ τριων πόντων με πολυ καλο ποσοσστο

η Δελη 40/117 (34%)
η Γεωργιου 34/75 (45)
και η Κοχ 44/99 (44%)

Ααα... Και η δικιά σας που την εμπιστευεστε τοσο πολυ Κυριακοπουλου 18/72 (25%).
Aristofanis
Η καλύτερη είναι η Koch της Ακαδημίας
tsops
QUOTE(ptolemaidaras @ Feb 5 2007, 01:20 AM) *
η Δελη 40/117 (34%)


40/117??? blink.gif
trefoil 13
QUOTE(ptolemaidaras @ Feb 5 2007, 03:20 AM) *
Ααα... Και η δικιά σας που την εμπιστευεστε τοσο πολυ Κυριακοπουλου 18/72 (25%).

Μην είσαι ειρωνικός. Δεν είναι ούτε "δικιά μας" ούτε κανενός. Αφού έτσι κι αλλιώς όσοι αναφερθήκαμε σε αυτήν υποστηρίζουμε διαφορετικές ομάδες. Όπως επίσης εγώ είπα ότι φέτος δεν το έχει δείξει... Και εσύ πας και βάζεις φετινά στατιστικά. Μπράβο! 41.gif
womanplayer
καμια φορα οι αριθμοι δεν λενε την αληθεια .... μπορει καποια παικτρια να εχει 13/20 τριποντα και τι αυτο σημαινει οτι ειναι καλη σουτερ επειδη εχει καλα ποσοστα ? icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
ptolemaidaras
QUOTE(womanplayer @ Feb 5 2007, 08:17 PM) *
Μην είσαι ειρωνικός. Δεν είναι ούτε "δικιά μας" ούτε κανενός. Αφού έτσι κι αλλιώς όσοι αναφερθήκαμε σε αυτήν υποστηρίζουμε διαφορετικές ομάδες. Όπως επίσης εγώ είπα ότι φέτος δεν το έχει δείξει... Και εσύ πας και βάζεις φετινά στατιστικά. Μπράβο! ....

καμια φορα οι αριθμοι δεν λενε την αληθεια .... μπορει καποια παικτρια να εχει 13/20 τριποντα και τι αυτο σημαινει οτι ειναι καλη σουτερ επειδη εχει καλα ποσοστα ? icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif



Σορυ αλλα με τετοια νουμερα η ειρωνια μου βγηκε αυθορμητα αλλα οχι με κακία. Το μπραβο ομως που εστειλες που κολαγε; Μηπως μεροληπτω υπερ ή κατα καποιας κοπελας; αν μπορει ας βάλει και 100/100, τι με νοιαζει εμενα; (αρκει να μην τα βαζει εναντιον μας). Φυσικα και εβαλα τα στατιστικά της αφου αυτά λενε την αληθεια στο αν καποια ειναι καλη σουτερ ή οχι, αν αναφερομαστε φυσικα σε μεγάλα νουμερα και οχι σε μικρο οπως 13/20 που λετε. Αλλα επειδη στελνεις μπραβο και παλαμακια οριστε και τα περυσινα της στατιστικα: 37/117 (31%). Ειναι αυτα νουμερα καλης σουτερ;;;;;;
trefoil 13
QUOTE(ptolemaidaras @ Feb 5 2007, 11:31 PM) *
Σορυ αλλα με τετοια νουμερα η ειρωνια μου βγηκε αυθορμητα αλλα οχι με κακία. Το μπραβο ομως που εστειλες που κολαγε;

Και εσένα αυθόρμητα σου βγήκε και εμένα το ίδιο. Απλά επειδή αναφέρθηκες με ένα στυλ "η δικιά σας" δεν μου άρεσε. Δεν νομίζω ότι το είπα επειδή παίζει στον Παναθηναικό ή κάτι τέτοιο.
ptolemaidaras
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 6 2007, 12:04 AM) *
Και εσένα αυθόρμητα σου βγήκε και εμένα το ίδιο. Απλά επειδή αναφέρθηκες με ένα στυλ "η δικιά σας" δεν μου άρεσε. Δεν νομίζω ότι το είπα επειδή παίζει στον Παναθηναικό ή κάτι τέτοιο.


Να πω την μαυρη αληθεια, ετσι φανηκε, επειδη παιζει στον Παναθηναικο την υποστηριξες, μπορει να κανω λαθος.
Ενταξει, λυθηκε η παρεξηγηση! Κόλλα το!!!! jedi.gif peace.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif
trefoil 13
QUOTE(ptolemaidaras @ Feb 6 2007, 01:05 AM) *
Να πω την μαυρη αληθεια, ετσι φανηκε, επειδη παιζει στον Παναθηναικο την υποστηριξες, μπορει να κανω λαθος.
Ενταξει, λυθηκε η παρεξηγηση! Κόλλα το!!!! jedi.gif peace.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif

Μιλάω που και που και αντικειμενικά...!
οκ, το θέμα έληξε smile.gif
womanplayer
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 6 2007, 05:19 PM) *
Μιλάω που και που και αντικειμενικά...!
οκ, το θέμα έληξε smile.gif



xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa πολυ σπανια μιλας ομως
trefoil 13
QUOTE(womanplayer @ Feb 6 2007, 03:39 PM) *
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa πολυ σπανια μιλας ομως

Τώρα μου την είπες...
Όταν χρειάζεται μιλάω. Τι θες να πεις, ότι όταν πχ σχολιάζω για έναν αγώνα δεν είμαι αντικειμενική;
womanplayer
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 6 2007, 05:50 PM) *
Τώρα μου την είπες...
Όταν χρειάζεται μιλάω. Τι θες να πεις, ότι όταν πχ σχολιάζω για έναν αγώνα δεν είμαι αντικειμενική;

offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif
Live strong
Βρε σουσουράδες…. Και οι δυο σας blink.gif laugh.gif
trefoil 13
QUOTE(Live strong @ Feb 6 2007, 04:07 PM) *
Βρε σουσουράδες…. Και οι δυο σας blink.gif laugh.gif

Αφού μου την λένε...

Και εσύ womanplayer, ανοίγεις θέμα ότι δεν είμαι αντικειμενική και ξαφνικά πετάς τα : offtopic.gif
womanplayer
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 6 2007, 06:14 PM) *
Αφού μου την λένε...

Και εσύ womanplayer, ανοίγεις θέμα ότι δεν είμαι αντικειμενική και ξαφνικά πετάς τα : offtopic.gif



καταρχην εισαι και χαζουλη, σε πειραξα και εσυ αμεσωσ να την πεις και αμεσωσ οτι σου την λενε κτλ , ελεος ρε trefoil χαμογελα και λιγο η ζωη ειναι ωραια και μικρη , βεβαια αν εχεισ την μυγα.......εκει αλλαζει <μην βλεπεις ολο εχθρους> smiley.gif smiley.gif smiley.gif
trefoil 13
QUOTE(womanplayer @ Feb 6 2007, 04:26 PM) *
καταρχην εισαι και χαζουλη, σε πειραξα και εσυ αμεσωσ να την πεις και αμεσωσ οτι σου την λενε κτλ , ελεος ρε trefoil χαμογελα και λιγο η ζωη ειναι ωραια και μικρη , βεβαια αν εχεισ την μυγα.......εκει αλλαζει <μην βλεπεις ολο εχθρους> smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Kαλά...με άλλο ύφος το έλεγα και εγώ... Μην ανησυχείς χαμογελάω... biggrin.gif
Βρε με αυτήν την μύγα...! Σλόγκαν του φόρουμ να την κάνουμε! smiley.gif
Tafos toy indoy
αμαν αυτες οι γυναικες με του τσακομους σας!

η σοφια οντως εχει πολυ καλο στυλ,αλλα αλβερτη...αλλα φετος δεν της βγαινει...θα βαλω ως πενταδα τις εξης

σπαθαρου (δεν θα ξεχασω ποτε μια πρπονηση με παο,εχουμε σχεδον τελιωσει,κανουν σουτακια τα κοριτσια κ εγω ιμαι στην γραματεια καθομαι..η κατερινα στην σεντρα και γυρναει κ μου λεει...αφιερωμενο...βαρεσε απο την σεντρα 6 χωρις βημα,και εβαλε τα 3 πρωτα,και το πεμπτο 4/6)
βασιλειου
κυριακοπουλου
καλεντζου
δελη
παρασκευα ελενη
Αναμφισβητητα η Τοκμακη της πτολεμαιδας και η Δελη.Γιατι το σουτ εκτος το οτι πρεπει να το δουλεψεις πρεπει να το εχεις και μεσα σου εμφυτο και αυτες τις δυο αν τις αφησεις για λιγο μονες τους μπορει να σου κλεισουν το σπιτι.Οχι πως δεν υπαρχουν και αλλα κοριτσια αλλα αυτες οι δυο πιστευω ειναι οι καλυτερες.
Kidd4
Γνωμη μου η Καλτσιδου εχει το πιο σωστο σουτ απο τεχνικη,μηχανισμο,τα παντα.
Δυσκολα συναντας γυναικα να σουταρει με διπλο πατημα και πανω απο το κεφαλι.Βεβαια και απο ευστοχια ειναι πολυ καλη 41.gif
ptolemaidaras
QUOTE(Kidd4 @ Feb 9 2007, 02:33 PM) *
Γνωμη μου η Καλτσιδου εχει το πιο σωστο σουτ απο τεχνικη,μηχανισμο,τα παντα.
Δυσκολα συναντας γυναικα να σουταρει με διπλο πατημα και πανω απο το κεφαλι.Βεβαια και απο ευστοχια ειναι πολυ καλη 41.gif


Και κατα τη γνωμη μου της Καλτσιδου το σουτ μοιαζει απιστευτα πολυ με του Αλβερτη και οχι της Κυριακοπουλου. Εχουν ακριβώς την ιδια τεχνική. smilie_schal1.gif
sharky
Γεια σας και απο εμενα.Εγω νομιζω οτι η καλυτερη σουτερ ειναι η Σεβδινιδου.Μπορει να παιζει Α2 βορρα φετος,αλλα ειναι πολυ σταθερη και ευστοχη.Η Κομοτηνη στηριζει το σκοραρισμα σε αυτην και παντα ανταποκρινεται με συνεπεια
VAGELIS N
Επειδη βλεπω καθε Κυριακη εναν αγωνα Α1 να πω και γω μια ταπεινη γνωμη καλη σουτερ 3 ποντων ειναι η Βασιλειου του Σπορτιγκ για μενα η Τοκμακη ειναι η του υψους η του βαθους bball.gif
Basketomania
Κρατηθηκα αρκετες μερες αλλα δεν μπορω αλλο...Κι επειδη αν δεν παινεψεις και το σπιτι σου πεφτει και σε πλακωνει εγω θεωρω τη Μπουγιουκου της ΕΑΠ απ'τις καλυτερες σουτερ στην Ελλαδα...
Καλο πατημα, σουτ απο ψηλα ακομα και υπο πιεση...Περσι βγηκε 1η στη σχετικη κατηγορια στην Α2 ενω φετος παιζει στις πρωτες 2-3 θεσεις...Και να μην ξεχναμε οτι περσι στην Κρητη εκανε και ρεκορ κατηγοριας οταν ειχε 9/10 τριποντα απεναντι στον Ηροδοτο...
Tafos toy indoy
πολυ καλη και η μαρω....
Papaloukas_4
Καλή σουτέρ είναι και η Δήμου από τον Άρη Θήβας. bball.gif
tissiaPa
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 7 2007, 01:46 AM) *
Kαλά...με άλλο ύφος το έλεγα και εγώ... Μην ανησυχείς χαμογελάω... biggrin.gif
Βρε με αυτήν την μύγα...! Σλόγκαν του φόρουμ να την κάνουμε! smiley.gif


εγω τη ξεκινησα τη μυγα,την επομενη θα ζητησω τα πνευματικα της δικαιωματα!ΙΣΙΣΙΣΙ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
carmelo
χαχα.. smiley.gif καλο.

παντως να πω και εγω την γνωμη μου,το σουτ της καλτσιδου μου αρεσει πολυ..και ειναι και ευστοχη....της κεχαγιας εχει χαλασει,εννοοωντας οτι δεν ευστοχει τοσο... blove.gif
basket4
QUOTE(carmelo @ Feb 15 2007, 04:50 PM) *
χαχα.. smiley.gif καλο.

παντως να πω και εγω την γνωμη μου,το σουτ της καλτσιδου μου αρεσει πολυ..και ειναι και ευστοχη....της κεχαγιας εχει χαλασει,εννοοωντας οτι δεν ευστοχει τοσο... blove.gif


ναι..οντως το σουτ της Κεχαγια εχει χαλασει φετος.ειδικα η ευστοχια της στα 3ποντα δεν εχει καμια σχεση με περσι blink.gif
tatr6
Γεια σας και από μένα...
Έχοντας δει πολλές φορές την Καλέντζου και στον Σπόρτινγκ και στις Εσπερίδες, θεωρώ ότι είναι μια από τις καλύτερες σουτέρ... (και παίχτριες, αλλά αυτό είναι off topic smile.gif
cas#12
Κ Α Λ Τ Σ Ι Δ Ο Υ wav.gif
kogolino13
ΔΕΛΛΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!!!!!!ΠΟΛΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΣΟΥΤ......
ZERAR-8
Καλτσίδου-Καλέντζου εκπληκτικές 41.gif 41.gif
play8
Δ.Ε.Λ.Λ.Η......ΕΙΔΩΛΟ!!!!!
basket4
QUOTE(play8 @ Apr 5 2007, 11:29 PM) *
Δ.Ε.Λ.Λ.Η......ΕΙΔΩΛΟ!!!!!


μιλησαν ολοι..μιλησαν και οι....!!χαχαχα
δεν περιμενα κατι διαφορετικο απο σενα!αλλα οντως ειναι κλη σουτερ!αν και θα επρεπε να πεις εμενα.. 24.gif
diama13
Εσενα για να σε πει θα πρεπει να εχεις και αποδειξεις μεσα στο γηπεδο...χαχα...πλακα κανω.... laugh.gif laugh.gif peace.gif peace.gif

εμενα παντως μου αρεσει η καλτσιδου και η δελη αν και παλιωνει σιγα σιγα.. 41.gif
trefoil 13
O Σισκάουσκας μετράει παιδιά; biggrin.gif
Με ντιναμό είχε 4/5 και αύξανε την διαφορά όταν έπρεπε! biggrin.gif
Αλλά μάλλον εδώ δεν μας κάνει το αντρικό ε; tongue.gif laugh.gif
womanplayer
QUOTE(trefoil 13 @ Apr 6 2007, 11:52 PM) *
O Σισκάουσκας μετράει παιδιά; biggrin.gif
Με ντιναμό είχε 4/5 και αύξανε την διαφορά όταν έπρεπε! biggrin.gif
Αλλά μάλλον εδώ δεν μας κάνει το αντρικό ε; tongue.gif laugh.gif

offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif
trefoil 13
QUOTE(womanplayer @ Apr 8 2007, 11:07 PM) *
offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif

Καλά.. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.