Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός vs Laboral Kutxa
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
j-kidd13
vs


Δεύτερη αγωνιστική για την ευρωλίγκα,μετά την ήττα στη Λιθουανία απο την Λιέτουβος.Λόγω τιμωρίας απο την περασμένη σεζόν,ο αγώνας θα διεξαχθεί στην Κύπρο,στο κλειστό "Τάσσος Παπαδόπουλος" της Λευκωσίας,δίνοντας ιδιαίτερο χαρακτήρα στην αναμέτρηση.

Σχόλια για το παιχνίδι...
sbonats
Η ομάδα όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται και καλύτερη... Αναμένω την έκρηξη του Λάσμε(κυρίως) και του Γκιστ οι οποίοι δείχνουν ανέτοιμοι ακόμα , όπως και ο Ρόκο λόγω των τραυματισμών τους. Ο Μπράμος ήταν μεγάλη απώλεια με Λιέτουβος γιατί είναι ο καλύτρος περιφερειακός αμυντικός μας αυτή τη στιγμή και θα κλείδωνε τον Σειμπούτις. Με την επιστροφή του θα δυναμώσει η άμυνα και θα έχουμε άλλη μια λύση στο τρίποντο( στο οποίο ούτως ή άλλως στηριζόμαστε). Κλειδί του αγώνα θα είναι οι αμυντικές αντιδάσεις του λάσμε στις αλλαγές στα pick του Χοτζ κυρίως και του Ερτέλ. Αν ανταποκριθούμε εκεί ΔΕ χάνουμε.. Προσοχή και στον Πλάϊς που έδειξε και με την εθνική ότι είναι πολύ ανεβασμένος...
sni79per
Roster
http://www.euroleague.net/competition/team...am?clubcode=bas

προγραμμα
http://www.euroleague.net/main/schedules/by-date



''x'' ημιχρονο ''1'' τελικο. 69.gif
T.W.Is.M.
Περιμενω ανετη νικη του Παναθηναικου. Αυτη τη στιγμη η Λαμποραλ δεν ειναι σε καλη κατασταση και νομιζω οτι ειναι ευκαιρια για μια νικη ψυχολογιας του ΠΑΟ. Το σημαντικο ειναι να ανεβουν οι Λασμε και Γκιστ και να ανταποκριθουν οι υπολοιποι περιφερειακοι πλην Διαμαντιδη και Ουκιτς, ωστε να μην επιβαρυνθουν οι δυο "βασικοι" περισσοτερο απ οτι πρεπει.
ssoulliss
Περίεργο ματς. Γίνεται σε ξένο γήπεδο και για τους δύο. Η Λαμποράλ έχει θεματάκια πολλά.

Ο Χάμιλτον είναι εξαιρετικά αμφίβολος, ο Κλαρκ χτύπησε και λύθηκε το συμβόλαιο του και μένει ο Πλάις ,που κάνει καλή αρχή , να σηκώνει το βάρος στους ψηλόυς. Νομίζω ότι οι Ισπανοί θα τρέξουν τον Παναθηναικό όσο μπορούν. Αν το καταφέρουν, θα είναι ντέρμπι.

doctorjekil
Η Λαμποραλ δειχνει να ειναι πολυ χειροτερη απο περσυ,αλλα απο την αλλη και εμεις ακομα δεν ειμαστε σε καλη κατασταση...πονηρο ματς που θελει προσοχη
Dancing Madly Backwards
Με τον Σκαριόλο τι να φοβηθεί ο ΠΑΟ... Τέλοσπάντων, η Κάχα περιμένει ακόμα να της βγει ο Χοτζ στην Ευρωλίγκα (δεν λέω να κάνει τα απίστευτα που έκανε πέρυσι στο Γιούροκαπ, απλά να κάνει μια κάποια διαφορά), εν απουσία Λάμπε έχει στηρίξει πολλά στον Γερμανό τον Τίμπορ αλλά οι ψηλοί του ΠΑΟ μπορούν να τον κάνουν μια χαψιά. Ο Χάμιλτον είναι άλλη ιστορία, θέλει λίγη προσοχή. Από εκεί και πέρα Νοτσιόνι και Σαν Εμετέριο είναι ειδικές περιπτώσεις, ειδικά ο δεύτερος αν βρεθεί στη μέρα του μπορεί να κάνει παπάδες, από την άλλη με λίγη δυνατή άμυνα μπορεί να αποβεί και αρνητικός για την ομάδα του. Μεγάλη υπόθεση και ο ρυθμός, αν τον ελέγξει ο ΠΑΟ, θα είναι κομπλέ.
SG3ptshooter
Δεν είναι μίλια χειρότερη από πέρυσι η Laboral, μόνο λάθος θα ήταν να υποτιμηθεί. Αλλά ισχύει πως αν παρουσιαστούμε όπως πρέπει, δε φοβάμαι το συγκεκριμένο παιχνίδι. Πόσο μάλλον αν λείψει κι ο Hamilton.
ssoulliss
QUOTE (doctorjekil @ Oct 22 2013, 14:34 ) *
Η Λαμποραλ δειχνει να ειναι πολυ χειροτερη απο περσυ,αλλα απο την αλλη και εμεις ακομα δεν ειμαστε σε καλη κατασταση...πονηρο ματς που θελει προσοχη


Δεν είναι πολύ χειρότερη...έχει κρατήσει κορμό, έχει δύο παίχτες που θεωρητικά πρέπει να είναι βελτιωμένοι φέτος(Ερτέλ,Πλάις), ο Εμετέριο πέρυσι ήταν τραγωδία, έχει το Νοτσιόνι. Η απουσία του Λάμπε είναι σημαντική μεν αλλά ο Χάμιλτον δεν είναι αμελητέος παιχτης. Τώρα το τάιμινγκ τον ευννοεί διότι έχουν πολλούς τραυματισμούς αυτοί.

Το θέμα για τον Παναθηναικό είναι το πρέπει της νίκης μακρυά από τη φυσική του έδρα. Νομίζω ότι αν παίξει την καλή του άμυνα κερδίζει ακόμη και με 65 στην επίθεση. Τώρα όμως που έχουν προβλήματα.
thanath
Εγώ βλέπω ένα δύσκολο ματς! Η ομάδα έχει ξεκινήσει τη χρονιά πολύ άσχημα! Υπάρχουν δικαιολογίες για τον Πεδουλάκη και την ομάδα αλλά το συγκεκριμένο ματς είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να αποδείξουν ότι μπορούν να βελτιωθούν..
sni79per
Aκόμα ένα πρόβλημα για την Λαμποράλ Κούτσα, η οποία δεν μπορεί να υπολογίζει και στον Φερνάντο Σαν Εμετέριο. Αυτό είναι το τρίτο πρόβλημα, καθώς ο Σκαριόλο δεν μπορεί να υπολογίζει και στους Κελάτι, Χάνγκα.

Ο 29χρονος Ισπανό γκαρντ, τραυματίστηκε στην πρωινή προπόνηση και έτσι πριν την αναχώρηση για την Λευκωσία αναγκάστηκε να επιστρέψει στη βάση της ομάδας για ιατρικές εξετάσεις, καθώς πρήστηκε το δάχτυλό του.
yorgos
Τρελό βουντού ο κόουτς Πέδου...
doctorjekil
QUOTE(ssoulliss @ Oct 22 2013, 16:32 ) *
Δεν είναι πολύ χειρότερη...έχει κρατήσει κορμό, έχει δύο παίχτες που θεωρητικά πρέπει να είναι βελτιωμένοι φέτος(Ερτέλ,Πλάις), ο Εμετέριο πέρυσι ήταν τραγωδία, έχει το Νοτσιόνι. Η απουσία του Λάμπε είναι σημαντική μεν αλλά ο Χάμιλτον δεν είναι αμελητέος παιχτης. Τώρα το τάιμινγκ τον ευννοεί διότι έχουν πολλούς τραυματισμούς αυτοί.

Το θέμα για τον Παναθηναικό είναι το πρέπει της νίκης μακρυά από τη φυσική του έδρα. Νομίζω ότι αν παίξει την καλή του άμυνα κερδίζει ακόμη και με 65 στην επίθεση. Τώρα όμως που έχουν προβλήματα.

Εκτος απο τον Λαμπε εχει χασει και τον Μπιελιτσα και το σημαντικοτερο ειναι οτι πλεον δεν εχει προπονητη..οχι οτι ο Ταμπακ ηταν τιποτα σπουδαια,αλλα αυτος ο Σκαριολο δεν υπαρχει
ssoulliss
QUOTE (doctorjekil @ Oct 24 2013, 00:23 ) *
Εκτος απο τον Λαμπε εχει χασει και τον Μπιελιτσα και το σημαντικοτερο ειναι οτι πλεον δεν εχει προπονητη..οχι οτι ο Ταμπακ ηταν τιποτα σπουδαια,αλλα αυτος ο Σκαριολο δεν υπαρχει


Φυσικά εννοείς τον...Μίλκο; 69.gif

Όντως τον είχα ξεχάσει,τον Νεμάνια. Μεγάλη απώλεια. Νομίζω ότι ο Νοτσίονι τώρα θα παίζει πιο πολύ στη θέση που μπορεί, στο 4, και αυτό ίσως αποδειχτεί πιο καλό για τη Λαμποράλ. Διότι έχουν ποσότητα γκάρντ και τον Εμετέριο στο 3. Βέβαια όχι αύριο αφού θα λείπει.

Είναι ευκαιρία για τον Παναθηναικό αύριο.
yorgos
Ευκαιρία είναι να πάρει και διαφορά, γιατί μπορεί να τη χρειαστεί.
AKRG
Αν έχει κανένας κανένα καλό λινκ ας μου το στείλει σε π.μ. ... Ευχαριστώ biggrin.gif
t0ny3
Κι εγω δεν βρισκω καποιο link, oποτε θα το εκτιμουσα.
bballbill
Ας χτυπήσει και λίγο η μπάλα στο παρκέ, δεν κάνει κακό.
sni79per
bramos on fire...
Quincy
ξέρει κανείς πόσα τρίποντα εκτελέστηκαν συνολικά στον 1ο δεκάλεπτο?
AKRG
Μπράμος κατά συρροήν ...
bballbill
χαχαχαχααχα, έχει καταντήσει αστείο.
TakeshyKurosawa
Πόσο μυρωδιάς παίζει να είναι αυτός ο Σκαριόλο? Πάντα οι ομάδες του είναι τσίρκα.. Διαγωνισμός ελεύθερων τριπόντων το σημερινό ματς για τον ΠΑΟ.
AKRG
έχω αρχίσει να πιστεύω οτι το φετινό μας σύστημα θα καταλήγει σε .. Τρίποντο πάντα smiley.gif
yorgos
Μέχρι πρόσφατα αν με ρωτούσαν ποιον άνθρωπο θα ήθελα να γνωρίσω, έλεγα τον Γκάντι. Τώρα θα λέω το μάνατζερ του Σκαριόλο. Δεν υπάρχει αυτός ο τύπος...
D-Wade
Σαν να παίζει το Ρέθυμνο με την Πινέιρος σήμερα.Τόσα τρίποντα δεν έχω ξαναδεί w00t.gif
TROGGS
εχουμε βαρεσει 21 τριποντα μεχρι στιγμης...παμε για ρεκορ σημερα....
T.W.Is.M.
Παρακαλειται καποιος mod του Παναθηναικου να ανοιξει poll:"Ποιος ηταν ο πραγματικος προπονητης της εθνικης Ισπανιας τα τελευταια χρονια? Α.Ο Παου Γκασολ Β.Ο Ναβαρο Γ.Ο Καλντερον Δ.Ο Βασιλακοπουλος Ε.Ο Βιθεντε ντελ Μποσκε". Ο Σκαριολο παντως δεν ηταν... tongue.gif
colonel gomelsky
QUOTE(yorgos @ Oct 25 2013, 21:55 ) *
Μέχρι πρόσφατα αν με ρωτούσαν ποιον άνθρωπο θα ήθελα να γνωρίσω, έλεγα τον Γκάντι. Τώρα θα λέω το μάνατζερ του Σκαριόλο. Δεν υπάρχει αυτός ο τύπος...


Tη γυναίκα του Σκαριόλο θα προτιμούσα...

@Twism Ο Ναβάρο με assistant για την άμυνα τον Γκασόλ. Βάλε πάντως στις επιλογές και τον Καμάτσο γιατί μπορεί να έπαιξε το ρόλο του.
yorgos
Έλα Σέρτζιο... χικ... icon_drunk.gif
paodynasty
Δηλαδή Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η κυκλοφορία μπάλας και φοβερές αποστάσεις (και μάλιστα όντας ακόμα στον Οκτώβριο) μόνο

εγώ είδα ????
Zoys
Με τέτοιον Κάρι ο Παναθηναϊκός δεν θα έχει πρόβλημα ακόμα και με κακό Διαμαντίδη.
bbplayer
απ ότι βλέπω τωρα στα hilights εκτός από τρίποντα, έμπαιναν και τρίποντα στο ματς
assistant
ακομα ενας περιοδευον θιασος υπο τη σκηνοθετικη μπαγκετα του τιτανοτεραστιου Ιταλου........θα παει η κατοσταρα συννεφο φετος......πως βγαζουν κατι τυποι εκατομμυρια ρε φουστ' μου;;;;;;
Gino_Bill
Όπως και να πάει το ματς μόνο ενδεικτικό δεν είναι. Απ΄οτι είδα η Κάχα - Κούτσα - Ταού έχει κατέβει με 9 παίκτες. Ούτε πιτσιρικαδες δε τους έμειναν να συμπληρώσουν οι άνθρωποι!
sni79per
ποιος μανατζερ κ χαζομαρες...
ο θρυλος λεει οτι η δυναμη του σαμσων2000-version πηγαζει απο το μυστικο μειγμα λακ,ζελε,αφρου,κεριου κ ''πηλου'' για τα μαλλια.
α,καποιες αντιδρασεις στη ζωνη δεν μου αρεσαν,ετσι για να γκρινιαξω δηλαδη.
priest
Ποιος να μου το ελεγε πως η ομαδα που πηρε με sweep την μπαρτσα το 2010 θα ειχε τετοια καταληξη.Μονο θλιψη προκαλει η καχα.

Φυσικα το κερασακι στην τουρτα ειναι ο Σκαριολο.

Zoys
QUOTE(priest @ Oct 25 2013, 22:17 ) *
Ποιος να μου το ελεγε πως η ομαδα που πηρε με sweep την μπαρτσα το 2010 θα ειχε τετοια καταληξη.Μονο θλιψη προκαλει η καχα.

Εγώ δεν είμαι τόσο απαισιόδοξος για την Κάχα, άλλωστε ο πρόεδρος τους ξέρει καλύτερα από κάθε άλλον τη συνταγή του να αναδεικνύει παικταράδες και να διατηρεί σε υψηλό επίπεδο την ομάδα. Και ήδη έχει εξαιρετικές πρώτες ύλες σε νεαρή ή και πιο προχωρημένη ηλικία. Προσπαθούν να χτίσουν κάτι καλό άσχετα αν τα αποτελέσματα δεν τους δικαιώνουν και τόσο.

Το μεγαλύτερο στοίχημα βέβαια θα είναι να αξιοποιηθούν όλοι αυτοί οι παίκτες με τον Σκαριόλο στον πάγκο...
manj13
QUOTE(paodynasty @ Oct 25 2013, 22:03 ) *
Δηλαδή Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η κυκλοφορία μπάλας και φοβερές αποστάσεις (και μάλιστα όντας ακόμα στον Οκτώβριο) μόνο

εγώ είδα ????



Εχεις δικιο..Αλλα για το 1ο μερος η Καχα ειναι σακος του μποξ και με αμυνα ζωνης παιδικης χαρας, πιο αργη κι απ την καθυστερηση...Αλλα θα μου πεις με ΑΥΤΟΝ: evilmonkey.gif http://www.youtube.com/watch?v=lR1Crd30sdM τον κοουτς....

Τα μοναδικα tips:

α)Ο Καρυ σουταρει σαν να πεταει βοτσαλα στον Ατλαντικο ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ κι αν σουταρει...
β)Ο Μπραμος εξελισσεται σε ΑΚΟΜΑ πιο ''ψυχρο'' αιμα..
γ)Ο Μαικ και σε ηλικια ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΙΛΙΟ, θα ειναι καποια ετη φωτος πιο χρησιμος παιχτης απ το Σοφο και πολλους που εχει ΑΚΟΜΗ για πρωινο...

Eν αναμονη β μερους...
yorgos
Το μόνο ερώτημα είναι αν θα βάλουμε κατοστάρα... Σιγά το ερώτημα δηλαδή...
bbplayer
Τον Μάικ στα ζόρια θα τον χρειαστούμε στο low post και όχι στο κεφάλι …να μοιραζει παιχνίδι rolleyes.gif
AKRG
15/30 στα τρίποντα έχουμε !!
thanath
Μόνο εμένα με ενόχλησε η κυκλοφορία της μπάλας χώρις τρίπλα? Πάντως όπως και να τελειώσει το παιχνίδι δε νομίζω ότι μπορεί να μας δείξει κάτι!

Ο Σκαριόλο αλήθεια τί μισθό έχει? Μου θυμίζει λίγο έναν άλλον ιταλό, αλλά ποδοσφαιρικό tongue.gif Τον μαντσίνι που κ αυτός έχει ξεγελάσει τον κόσμο και θεωρείται προπονητής tongue.gif
AKRG
21 πόντους με 7/11 τρίποντα ο Μπράμος !!
priest
Ο διαγωνισμος τριποντων ελαβε τελος...Επιτελους!!!
sni79per
παρα πολυ καλη κερκιδα οι αδερφοι κυπριοι σε ενα ματς που θα ξεχασουμε συντομα.
D-Wade
Ο Παππάς έχει πρόβλημα τραυματισμού ή του κάνει ο Πεδουλάκης καψώνια?
bbplayer
QUOTE (D-Wade @ Oct 25 2013, 23:07 ) *
Ο Παππάς έχει πρόβλημα τραυματισμού ή του κάνει ο Πεδουλάκης καψώνια?


την ίδια απορία έχουμε. εύχομαι το 2ο που υπό προϋποθέσεις μπορεί και να του βγει σε καλό.
AKRG
το 18/37 τρίποντα νομίζω οτι τα λέει όλα απο μόνο του ..
T.W.Is.M.
Αν και δεν ειδα το παιχνιδι, πιστευω οτι ηταν αναμενομενη νικη και λογικη η ευκολια με την οποια ηρθε για τον Παναθηναικο. Ειναι καλυτερη ομαδα απο τη Λαμποραλ, σε καλυτερη κατασταση(δεν ειναι και δυσκολο τοσο ανετοιμοι που ειναι οι Βασκοι), πιο πληρης σημερα, εχει κανονικο προπονητη στον παγκο αντι για το Σερτζιο "10 seconds? then we do it fast" Σκαριολο, τι αλλο θελετε?
Σημαντικο παιχνιδι την επομενη εβδομαδα στο Βελιγραδι. Αυτο που το κανει ακομα πιο κρισιμο ειναι η ηττα στο Βιλνιους και η νικη της Κουμπαν μεσα στη Σερβια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.