Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
dominik
Καλημέρα και από μένα!
+φωνώ οτι το φλέγον θέμα για μας είναι αυτή τη στιγμή είναι η παραμονή ή όχι του Ζοτς (προσωπικά
μου έχει πει άτομο πολύ κοντά στη διοίκηση ότι κανείς δεν περιμένει ότι θα μείνει, όπως μου είχε πει προ
2 βδομάδων ότι ο Φράγκι θα ήταν ο νέος Πρόεδρος..) και πιστεύω πως λίγοι εδώ μέσα πιστεύουν πραγματικά
ότι θα μείνει... 68.gif
Σε κάθε περίπτωση η ζωή θα συνεχιστεί και χωρίς τον μεγαλύτερο κόουτς που έχει περάσει από την Ελλάδα και αυτό που με ανησυχεί είναι ο μεταγραφικός σχεδιασμός..οι απέναντι φέρεται να έχουν κλείσει ήδη τον Καββαδά
και να αγοράζουν ο,τι αξιόλογο υπάρχει στην Ελλάδα σε μικρή ηλικία, ενώ εμείς θα αργήσουμε αρκετά να
ξεκινήσουμε τη συμπλήρωση του ρόστερ και πιθανόν να χάσουμε πολλούς παίκτες.. κακά τα ψέματα, όπως διαμορφώνεται η κατάσταση στην ομάδα φέτος, ο Σόφο δεν πρέπει να χαθεί γιατί δυστυχώς ο Βουγιού φάνηκε ότι δε θα ανέβει
επίπεδο όπως περίμεναν πολλοί κάποτε, ενώ και ο Μπατιστ άνθρωπος είναι, πόσο ν'αντέξει ακόμα..αυτό που με προβληματίζει ΄
είναι ότι βλέπω πως η ομάδα δεν έχει μέλλον, δηλαδή παίκτες πάνω στους οποίους θα μπορούσαμε να επενδύσουμε
ώστε να φτιάξουμε έναν κορμό που θα μας κρατήσει τα επόμενα χρόνια στο υψηλότερο επίπεδο..
Άμα δεν απατώμαι, διάβασα κάπου ότι με Διαμαντιδη, καλαθη, καιμακ, βουγιου, μπατιστ, σαρας και Περπε έχουμε
ήδη συμπληρώσει το μπάτζετ των 12 εκατ..αυτό ισχύει??
priest
QUOTE(LFO @ Jun 9 2012, 10:06 ) *
Eνα πράγμα που δεν γουσταρω καθολου στον αθλητισμο αλλα και στην ζωη γενικοτερα ειναι η αλαζονεια...Μου ερχεται εμετος με την επαρση και την αλαζονεια μερικων....Τα θεωρω απο τα χειροτερα χαρακτηριστικα που μπορει να εχει ενας ανθρωπος...

Εγω συμφωνω με την κεντρικη ιδεα των Γιαννακο. Αυτα τα λεφτα μπορουμε να δωσουμε, ειδικα αυτες τις εποχές, με αυτες τις συνθηκες και υστερα απο τοσο οικονομικο πηγαδι που εχουμε φαει τοσο στην ΚΑΕ οσο και στην αγορα των φαρμακων. Το να εχεις δικιο ομως δεν σημαινει οτι μπορεις να εκβιαζεις καταστασεις και συμπεριφορες....τοτε ειναι αυτο που λεει ο σοφος λαος οτι "με αυτα που κανεις , χανεις το δικιο σου.."

Τι σοι πρωτοσελιδο ειναι αυτο σημερα? τι μαλ@@@α ανακοινωση ηταν αυτη εχθές?? "Παντελονατη ανακοινωση Γιαννακόπουλων", "Όποιος μπορει ακολουθεί" και μια σκυθρωπη φωτο του Ζοτς....Ποιος χειριζεται με ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ τροπο την επικοινωνια της ΚΑΕ? Tι σοι ανακοινωση βγαζεις οταν λειπει ο αλλος εμπλεκομενος στο εξωτερικο και μαλιστα σε στυλ take it or leave it??

Ενταξει, ακομα και να σκεφτεται να μεινει ο Ζοτς , υπαρχει κανεις που να αμφιβαλει οτι το χθεσινο ηταν σαν να πετας πετρα πανω σε ραγισμενο γυαλι και να ευχεσαι να μην σπασει?

Ακομα και να φυγει ο ανθρωπος, που διαολε εδω αδελφια και καποια στιμγη βαριουνται ο ενας τον αλλο, δεν θα επρεπε να φροντισουν υστερα απο ολα οσα εχουν ζησει μαζι , να εχουν τουλαχιστον ενα ανθρωπινο, λογικο και βαθια συγκινησιακο αποχωρισμο? Τι να πω...


κλασικες τακτικες του δημητρακη..δυστυχως οι αυτοκρατοριες διαλυονται εκ των εσω και αυτο φαινεται πως θα γινει και τωρα...

και αρχιζω να πιστευω πως το μεγαλυτερο προβλημα δεν ειναι τα χρηματα για τον ζοτς...αλλα ο τρακης...
kseplenhs
QUOTE(kolokotronis @ Jun 8 2012, 16:27 ) *
Προ ζέλικο, είχαμε σίγουρα τα λεφτά, αλλά οι άλλοι κόουτς κάπου το έχαναν, είτε από επιλογές παικτών, είτε από διαχείρηση καταστάσεων.



Πρό ζέλικο,κολοκοτρώνη δεν ήσουν η ομάδα που είσαι επί ζέλικο.Και αυτή τη διαφορά είναι περιττό να πούμε ποιός την έκανε.

Οταν μπαίνουμε στην κουβέντα "ποιός είχε την μεγαλύτερη επίδραση σε αυτά τα 13 χρόνια" είναι αναπόφευχτο να μπούμε σε διαδικασία υποθέσεων,σε όποια πλευρά και αν υποστηρίξουμε.

tzagasdog
το χειρότερο είναι οτι και τον Μπατίστ δεν τον βλέπω να μένει αν φύγει ο Ζοτς. Μιας και είχε δηλώσει ότι θέλει ακόμα και στην ηλικία του να βρίσκεται σε μία ανταγωνιστική ομάδα.
dynamic
παντως ο ζελικο δε μενει σε μια ομαδα μη ανταγωνιστικη
vastravoud
QUOTE(LFO @ Jun 9 2012, 10:06 ) *
Eνα πράγμα που δεν γουσταρω καθολου στον αθλητισμο αλλα και στην ζωη γενικοτερα ειναι η αλαζονεια...Μου ερχεται εμετος με την επαρση και την αλαζονεια μερικων....Τα θεωρω απο τα χειροτερα χαρακτηριστικα που μπορει να εχει ενας ανθρωπος...


Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ χειρότερο sad.gif

QUOTE
Εγω συμφωνω με την κεντρικη ιδεα των Γιαννακο. Αυτα τα λεφτα μπορουμε να δωσουμε, ειδικα αυτες τις εποχές, με αυτες τις συνθηκες και υστερα απο τοσο οικονομικο πηγαδι που εχουμε φαει τοσο στην ΚΑΕ οσο και στην αγορα των φαρμακων. Το να εχεις δικιο ομως δεν σημαινει οτι μπορεις να εκβιαζεις καταστασεις και συμπεριφορες....τοτε ειναι αυτο που λεει ο σοφος λαος οτι "με αυτα που κανεις , χανεις το δικιο σου.."


Ακριβώς αυτό! Κανείς δε μπορεί να σου κάνει κουμάντο στα λεφτά σου, και γι' αυτο ποτέ μου δεν κατάλαβα όλο το Τζιγγερομίσος. Έχεις κάθε δικαίωμα να πεις "εγώ μέχρι τόσα βάζω", από εκεί και πέρα αν θέλετε ελάτε να βάλετε εσείς οι χουβαρντάδες.

Από την άλλη όμως, τι σόι εκβιασμοί και πρωτοσέλιδα είναι αυτά;

QUOTE
κομα και να φυγει ο ανθρωπος, που διαολε εδω αδελφια και καποια στιμγη βαριουνται ο ενας τον αλλο, δεν θα επρεπε να φροντισουν υστερα απο ολα οσα εχουν ζησει μαζι , να εχουν τουλαχιστον ενα ανθρωπινο, λογικο και βαθια συγκινησιακο αποχωρισμο? Τι να πω...


ΑΚΡΙΒΩΣ!

Αν όντως θέλει να φύγει ο Ζοτς και είναι αιτία αυτό τότε απλά χωρίζεις όμορφα και ωραία, κάνεις και μια τιμητική εκδήλωση αν θες, και όλα ωραία και καλά.

Ντροπή, ντροπή για τα καραγκιοζιλίκια αυτά....

Προφανώς και ο Ζοτς δεν έκανε μόνος του παπάδες 13 χρόνια τώρα, βοηθήθηκε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ από τη στήριξη της διοίκησης. Αυτό όμως δεν αναιρεί ότι αν δεν υπήρχε αυτός στον πάγκο τότε πολύ αμφιβάλλω αν η πορεία μας θα ήταν τέτοια.....
Χορευτης

http://www.sport-fm.gr/article/558255

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι ανοντως ο καλαθης εχει μεινει ελευθερο? Γνωριζει κανεις να μας το ξεκαθαρισει? Αν εχει συμβολαιο με τον παναθηναικο κ θελει να παει στους μαβερικςδεν υπαρχει καποια ρητρα για να φυγει?
SG3ptshooter
QUOTE(Χορευτης @ Jun 9 2012, 17:42 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/558255

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι ανοντως ο καλαθης εχει μεινει ελευθερο? Γνωριζει κανεις να μας το ξεκαθαρισει? Αν εχει συμβολαιο με τον παναθηναικο κ θελει να παει στους μαβερικςδεν υπαρχει καποια ρητρα για να φυγει?

Μα και στο κείμενο που παρέθεσες το λέει ξεκάθαρα ότι μένει ελεύθερος και το ίδιο λέμε κι εμείς εδώ στις συζητήσεις μας, αφού είχε υπογράψει ένα 2+1 τριετές συμβόλαιο το καλοκαίρι του 2009.. Mετά τον πέμπτο τελικό πλην του Διαμαντίδη και του Sato κανείς δεν είναι παίκτης του Παναθηναϊκού στην ουσία..
priest
http://www.tanea.gr/athlitismos/article/?aid=4727929

πεδουλακης ο πρωτος υποψηφιος για την θεση του προπονητη αν φυγει ο ζοτς!
bballbill
Μόνο σ'εμένα φαίνεται αναξιόπιστο το λινκ του priest?
giorgos14
διαβαζω περιμενει το θαυμα και απο κατω ετικετα παναθηναικος...σκεφτομαι παλι τις γνωστες βαρδηνοβγενοπουλικες μπουρδες θα διαβασω αλλα μολις μπαινω βλεπω φοτο του ζοτς...Ομολογω,αν και ολυμπιακος,ενοιωσα ΠΟΛΥ ασχημα...δεν αξιζει στο στολιδι του ελληνικου αθλητισμου,το μπασκετ,τετοια αντιμετωπιση..Του αξιζει να μεινει στο τοπ επιπεδο,να εχει τις 2 κορυφαιες ομαδες της ευρωπης και να βλεπουμε τουλαχιστον 6-7 ματσαρες καθε χρονια μεταξυ τους.Του αξιζει να βλεπει τους ρωσους,τους τουρκους,τους ιταλους και τους ισπανους να ριχνουν τρελα εκατομυρια αλλα να τους κερδιζει και να τους κοροιδευει στα μουτρα δειχνοντας τους πως χτιζονται οι ομαδες ...
Αλλα μπορει καποιος να κατηγορησει τους γιαννακοπουλους?λενε να βαλουν 12 εκατομυρια ενω θα παρουν πισω το πολυ 7...και δεν ειναι κατι προσφατο αλλα συμβαινει τα τελευταια 20 χρονια...μια απο τα ιδια και για τους αγγελοπουλους...Οταν το κρατος επιβραβευει με χορηγιες τους απατεωνες του ποδοσφαιρου και αφηνει ψιχουλα στο μπασκετ γιατι το μπασκετ να του ανταποδωσει οτιδηποτε παραπανω απο ψιχουλα?

οριστε και η πηγη της θλιψης http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/2...nigontas-thayma 68.gif
kostas b
Παίδες, η μέρα (οι μέρες) της κρίσης έφτασαν....από εδώ και στο εξής είτε συνεχίζουμε στην ίδια επιτυχημένη συνταγή με Ζοτς είτε μπαίνουμε σε νέα (όχι απαραίτητα καλύτερη) εποχή στον μπασκετικό Παναθηναϊκό....θα είναι τεράστιο κρίμα πάντως, η καλύτερη περίοδος της μεγαλύτερης ομάδας των 15 τελευταίων ετών να λήξει έτσι....
kostas b
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 11 2012, 13:40 ) *



Έτσι...αν ισχύει αυτό, αυτή είναι η σωστή πορεία για την χωρίς Ζοτς ομάδα....αφελληνισμός και μείωση ποιότητας ρόστερ....
Ginobili
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 11 2012, 10:40 ) *

1000 φορές τον Ξανθόπουλο
j-kidd13
Δεν τον ξερω καν τον τυπο...
Μονο στα μεταξυ μας παιχνιδια τον θυμαμαι λιγο...Αλλα εκει ηταν πολυ καλος....
george3321
αν ο οχαγιον ειναι πανω-κατω στο επιπεδο που εδειξε στους αγωνες με τον ΠΑΟ,εστω και λιγο χειροτερος, ειναι οτι πρεπει για αντι-καλαθης...ειναι φιλοτιμος-θρασυς,πολυ καλος στο ενας εναντιον ενος,βγαζει ενεργεια,καλο σουτακι αν και νομιζω αν θυμαμαι καλα....οτι ανεβασε κατακορυφα τα στατιστικα του απο το τριποντο στη σειρα με τον ΠΑΟ οποτε σ αυτον τον τομεα ισως ειμαι λαθος!!!!
Ginobili
Παιδιά δεν αξίζει ο Οχαγιόν για ΠΑΟ.Ούτε για ΠΑΟ εποχής Σπόρτινγκ.
Ούτε καλό σουτ έχει,ούτε καλός πασέρ είναι ούτε ιδιαίτερα οργανωτικός.Ο Λόγκαν θέλει 5-6 σαν αυτό για κολατσό
priest
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...it.1811933.html

για το προηγουμενο ποστ :μπραβο δημητρακη,εδω δεν εχεις ουτε καν προπονητη και πας να κλεισεις παικτες...μπραβο...
SG3ptshooter
Αυτό με τον Ohayon μυρίζει άκυρο Ισραηλινό δημοσίευμα παλαίας κοπής. Kαι καλά τον είδαμε και μας άρεσε στα μεταξύ μας.

Και όχι, ο Ohayon δε μου γεμίζει το μάτι για κοινοτικός. Το ότι έχει όντως σταθερή βελτίωση στο παιχνίδι του δε σημαίνει ότι στα 25 του θα εκτοξευτεί σε παίκτη επιπέδου ενός Παναθηναϊκού που χτυπάει final4. Κι από κει και πέρα αν αλλάξει αυτό το τελευταίο αυτό που θα μας απασχολεί δε θα είναι το αν μας κάνει ο Ohayon. Νομίζω είναι κλασσική περίπτωση αξιόλογου ως γηγενή εργατικού παίκτη που δύσκολα θα έπιανε σε άλλες συνθήκες.
george3321
να θεσω το εξης ερωτημα....πως θα σας φαινοταν με 80.000 να φερνατε τον ντικουδη για αντι-τσαρτσαρη στα πλαισια της μειωσης του μπατζετ και στο οτι εστω και σ αυτη την ηλικια λογω εμπειριας θα μπορει να προσφερει ενα 10λεπτο το πολυ....σαν 3ο τεσσαρι...και δειχνει και σε καλυτερη κατασταση απο τον τσαρτσαρη και θα ειναι και πολυ πιο φθηνος!!!ενας νεος κυριτσης γι αυτη τη χρονια με λιγο πιο ενεργο ρολο απο τον φετινο κυριτση.....
tReason
Mια χαρα παικτης ειναι ο οχαγιον για αυτο το μπατζετ..
Δεν νομιζω οτι ο παο μπορει να βρει καλυτερον αν και δεν νομιζω οτι μπορει να τον παρει απο την μακαμπι.
SG3ptshooter
Όταν λέω "άλλες συνθήκες" εννοώ προφανώς ερχόμενος ως κοινοτικός σε μια άλλη χώρα αντί να είναι ο αντίστοιχος Περπέρογλου πχ. Πολλές φορές έχουμε δει να αποτυγχάνει αυτό, είδαμε τι έγινε πχ και στο πέρασμα του Πρίντεζη απ' τη Malaga και πόσο καλύτερος είναι στον Ολυμπιακό. Δεν αμφιβάλλει κανείς ότι μπορεί να βοηθήσει εκεί που είναι, αλλά θα είναι διαφορετικές οι απαιτήσεις εδώ.

Μάταια μιλάμε βέβαια. Για Ισραηλινό παίκτη που έχει συμβόλαιο δίνοντας σοβαρά λεπτά στο Blatt και θα συμβεί τι; Θα τον διώξουν; Ή θα τον αγοράσουμε έχοντας μικρό budget;
kostas b
QUOTE (priest @ Jun 11 2012, 14:31 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...it.1811933.html

για το προηγουμενο ποστ :μπραβο δημητρακη,εδω δεν εχεις ουτε καν προπονητη και πας να κλεισεις παικτες...μπραβο...



+1000

Πιστεύω είναι φανερό πια ποιο είναι το θέμα...η απαίτηση του δημητράκη να μπλέκεται σε όλα τα (αγωνιστικά) θέματα τις ομάδος....από μεταγραφές μέχρι τιμωρίες παικτών για παραπτώματα μέχρι το κούρεμα του καθενός smiley.gif ....ο τύπος θέλει να γίνει ''προεδράρα'', μάκαρος, καπετάνιος, κόκκαλης, μαρινάκης, μπέος, πατέρας, πως αλλιώς να το πούμε...ο προπονητής για αυτόν είναι ακόμα ένας υπάλληλος, ένας τύπος που πρέπει να πληρώνει για να κάνει τις προπονήσεις.....ποιος Ζοτς τώρα ποιο άβατο των αποδυτηρίων, θα κατεβαίνει η προεδράρα στα αποδυτήρια και θα καρφώνει τα δελτία των ανυπάκουων παικτών στον τοίχο....έτσι διοικούνται οι ομάδες ρεεεεεεεεεεεεεε!!! ξυπνάτε.....θα κάνουμε και κάθε τόσο μία ακριβή μεταγραφή (που θα βγάζουμε από κερδισμένα λεφτά στοιχήματος) για να ικανοποιούνται τα πρόβατα ο κόσμος και να λέμε έχουμε ομαδάρα, παίζουμε μπασκετάρα και όλα εντάξει ρε σεις!!!! Κατά τα άλλα η πραγματική ποιότητα του ρόστερ θα είναι στα τάρταρα (χημεία, αυτοματισμοί κλπ θα είναι άγνωστες λέξεις), ο σχεδιασμός θα είναι μηδαμινός, οι προπονητές θα αλλάζουν πιο γρήγορα από τα πουκάμισα , αλλά θα έχουμε προεδράρα ρεεεεεε!!!


Το παραπάνω κείμενο εύχομαι όσο τίποτα άλλο να μην αντιστοιχεί σε πραγματικά πρόσωπα και καταστάσεις και οποιαδήποτε ομοιότητα να είναι αντικείμενο κακόγουστης προσωπικής επιστημονικής φαντασίας.....
nvip13
Noμίζω πως προτρέχετε.

Ας κάνουμε λίγο υπομονή να δούμε τι θα συμβεί σήμερα και βλέπουμε. Δεν νομιζω οτι θα είναι τόσο κακός ο Δημήτρης, άλλωστε οι υπόλοιποι θα είναι απο κοντά!
kostas b
QUOTE (nvip13 @ Jun 11 2012, 16:12 ) *
Noμίζω πως προτρέχετε.

Ας κάνουμε λίγο υπομονή να δούμε τι θα συμβεί σήμερα και βλέπουμε. Δεν νομιζω οτι θα είναι τόσο κακός ο Δημήτρης, άλλωστε οι υπόλοιποι θα είναι απο κοντά!


Μακάρι
katharop
ειστε παναθηναικοι εσεις που βρισκομαστε στο σημαντικοτερο σημειο της ιστοριας του συλογου ολα κινουνται γυρω απο τον ζελικο το απογευμα θα ειναι η κρισιμοτερη συναντηση και μου ασχολειστε με τον οχαγιον και τον ξανθοπουλο?πειτε μου ειστε με τα καλα σας?
karpathos7
QUOTE (katharop @ Jun 11 2012, 16:24 ) *
ειστε παναθηναικοι εσεις που βρισκομαστε στο σημαντικοτερο σημειο της ιστοριας του συλογου ολα κινουνται γυρω απο τον ζελικο το απογευμα θα ειναι η κρισιμοτερη συναντηση και μου ασχολειστε με τον οχαγιον και τον ξανθοπουλο?πειτε μου ειστε με τα καλα σας?

ενα δημοσιευμα σχολιασαν ρε συ..επειδη δηλαδη ειναι κρισιμη μερα για τον παο τι πρεπει να γινει,να καθονται ολοι γονατιστοι και να περιμενουν την ανακοινωση?η μηπως θα αποπροσανατολιστει κανεις επειδη σχολιαστηκε ενα δημοσιευμα εδω μεσα?
katharop
QUOTE (nvip13 @ Jun 11 2012, 16:12 ) *
Noμίζω πως προτρέχετε.

Ας κάνουμε λίγο υπομονή να δούμε τι θα συμβεί σήμερα και βλέπουμε. Δεν νομιζω οτι θα είναι τόσο κακός ο Δημήτρης, άλλωστε οι υπόλοιποι θα είναι απο κοντά!

φοβερος ο δημητρακης. http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/2...iko-thema%C2%BB

οσο για τον φιλο καρπαθο7 εδω και πολλες μερες ασχολειται το μπορντ με παιχτες ενω το μονο αντικειμενο συζητησης θα επρεπε να ναι ο ζελικο.και οσοι λενε το αντιθετο ας φυγει ο ζελικο και θα τα πουμε στην μεση της χρονιας αν υπαρχει παο χωρις ζελικο
Ginobili
QUOTE(katharop @ Jun 11 2012, 13:24 ) *
ειστε παναθηναικοι εσεις που βρισκομαστε στο σημαντικοτερο σημειο της ιστοριας του συλογου ολα κινουνται γυρω απο τον ζελικο το απογευμα θα ειναι η κρισιμοτερη συναντηση και μου ασχολειστε με τον οχαγιον και τον ξανθοπουλο?πειτε μου ειστε με τα καλα σας?

Καλά ντε...δεν ασχοληθήκαμε και με το χαστούκι του κασιδιάρη αντί για τα φάρμακα των καρκινοπαθών...
SG3ptshooter
QUOTE(katharop @ Jun 11 2012, 16:24 ) *
ειστε παναθηναικοι εσεις;

Όχι φίλε, άστα. ΚρυφοΟλυμπιακός είμαι και στο τρίποντο του Kutluay στη Bologna γκρέμισα το τραπέζι μπροστά μου από αγανάκτηση.. icon_drunk.gif
Θέση για το Ζοτς - Γιαννακόπουλοι αν δεν έχουμε κάποια οριστική έκβαση δεν προτίθεμαι να πάρω. Και δε με δεσμεύει κανείς να πάρω και μετά. Και προφανώς δεν ρίχνω φταίξιμο στον Obradovic.

Για μαζευτείτε λίγο μερικοί στις εκφράσεις σας, που θα κρίνετε ποιος είναι Παναθηναϊκός και ποιος όχι. Βέβαια είμαι στο ίδιο υποσύνολο μη-Παναθηναϊκών-αρκετά με τους Γιαννακόπουλους.. icon_drunk.gif
karpathos7
φιλε μου δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλα να ειπωθουν για το θεμα ζοτς..ολοι περιμενουν..τι μπορουμε να συζητησουμε δηλαδη για το θεμα αυτο που δεν εχει συζητηθει?η κουβεντα για μεταγραφες σαφως και δεν εχει νοημα αν δεν ξεκαθαρισει πρωτα ο προπονητης..αλλα δεν βρισκω και κατι κακο στο να γινεται θεωρητικη κουβεντα για καποιους παιχτες..
sacarame
Καλό θα ήταν να ηρεμήσουμε λιγάκι...Δεν νομίζω να χρειάζονται εκφράσεις του στυλ "είστε Παναθηναϊκοί εσείς, και τι ασχολείστε με αυτά τώρα κλπ κλπ"

Ο καθένας έχει την άποψη του και μπορεί να την εκφράζει ελεύθερα....
j-kidd13
QUOTE(katharop @ Jun 11 2012, 16:24 ) *
ειστε παναθηναικοι εσεις που βρισκομαστε στο σημαντικοτερο σημειο της ιστοριας του συλογου ολα κινουνται γυρω απο τον ζελικο το απογευμα θα ειναι η κρισιμοτερη συναντηση και μου ασχολειστε με τον οχαγιον και τον ξανθοπουλο?πειτε μου ειστε με τα καλα σας?



QUOTE(katharop @ Jun 11 2012, 16:32 ) *
φοβερος ο δημητρακης. http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/2...iko-thema%C2%BB

οσο για τον φιλο καρπαθο7 εδω και πολλες μερες ασχολειται το μπορντ με παιχτες ενω το μονο αντικειμενο συζητησης θα επρεπε να ναι ο ζελικο.και οσοι λενε το αντιθετο ας φυγει ο ζελικο και θα τα πουμε στην μεση της χρονιας αν υπαρχει παο χωρις ζελικο



Απανταω εγω εκ μερους των υπολοιπων οτι καθε αλλο παρα σωας τας φρενας εχουμε....tongue.gif
Το προβλημα σου βεβαια δεν ξερω ποιο ειναι.
Εκτος αν ειναι παραλογο το να συζητας για παικτες εν μεσω μεταγραφικης περιοδου...tongue.gif
lightday
QUOTE(katharop @ Jun 11 2012, 16:24 ) *
ειστε παναθηναικοι εσεις που βρισκομαστε στο σημαντικοτερο σημειο της ιστοριας του συλογου ολα κινουνται γυρω απο τον ζελικο το απογευμα θα ειναι η κρισιμοτερη συναντηση και μου ασχολειστε με τον οχαγιον και τον ξανθοπουλο?πειτε μου ειστε με τα καλα σας?

δικαιολογήσε από την ηλικία.. smiley.gif
LovingBasketball
Μετα απο τις σημερινες δηλωσεις στο αεροδρομιο πιστευω οτι ο Ζοτς θα μεινει ΑΝ ο Δ.Γ. μαζευτει (φυσικα αν το θεμα περι σεβασμου τον αφορα rolleyes.gif )
rchos
στην ανακοινωση προχτες δεν ηταν σαφες οτι υπηρχε θεμα στο οικονομικο?

LovingBasketball
QUOTE (rchos @ Jun 11 2012, 16:57 ) *
στην ανακοινωση προχτες δεν ηταν σαφες οτι υπηρχε θεμα στο οικονομικο?


Ναι ηταν σαφες.....ισως ομως ηταν το μικροτερο θεμα, ισως παλι θελανε να "καλυψουν" τον Δ.Γ.......who knows.....
rchos
δεν θελω να ειμαι απολυτος αλλα δεν εχουμε δυο τελειως διαφορετικες προσεγγισεις για το θεμα απο τις δυο πλευρες λοιπον?


αυτο που ακουω σημερα εγω ειναι οτι ο ζοτς μιλωντας για δημοσιογραφους ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα στο οικονομικο και οσοι τα γραφουν γραφουν μπιπ.
μα αφου υπαρχει ανακοινωση τι δουλεια εχουν οι δημοσιογραφοι στο συγκεκριμενο θεμα?
LovingBasketball
QUOTE (rchos @ Jun 11 2012, 17:03 ) *
δεν θελω να ειμαι απολυτος αλλα δεν εχουμε δυο τελειως διαφορετικες προσεγγισεις για το θεμα απο τις δυο πλευρες λοιπον?


αυτο που ακουω σημερα εγω ειναι οτι ο ζοτς μιλωντας για δημοσιογραφους ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα στο οικονομικο και οσοι τα γραφουν γραφουν μπιπ.
μα αφου υπαρχει ανακοινωση τι δουλεια εχουν οι δημοσιογραφοι στο συγκεκριμενο θεμα?


Απολυτα σωστη η προσεγγιση σου .......ειμαι unsure.gif
j-kidd13
Eιναι πολυ περιεργο το θεμα ανανεωση του Ζοτς.
Στην ανακοινωση γινεται λογος οτι η οικογενεια διαθετει ενα συγκεκριμενο ποσο(12-13 εκατ),οπως και το οτι ο Ζοτς αιτηθηκε μεγαλυτερο μπατζετ.
Το οτι εχουν διαφορα στο υψος του μπατζετ δεν σημαινει και το οτι δεν θα τα βρουν.
Ουτε φαινεται απο πουθενα οτι ο Ζοτς θα φυγει αν δεν παρει το μπατζετ που θελει,αυτα τα λενε τα δημοσιευματα,που δεν ξερω αν προερχονται απο εγκυρο ρεπορταζ ή απο προσωπικες εκτιμησεις και δεν ξερω τι αλλο...
Σε λιγες ωρες λογικα θα μας ληθει η απορια.
giorgos14
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...s-einai-o-logos

Λίγες ώρες απομένουν πριν από το ραντεβού του Ζέλικο Ομπράντοβιτς με τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο και μετά την εξομολόγηση του Σέρβου τεχνικού στους οπαδούς, για μη ύπαρξη οικονομικού θέματος ως προς την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Παναθηναϊκό, η αγωνία στις τάξεις του κόσμου κορυφώνεται.

Και δικαιολογημένα, καθώς οι οπαδοί που στήριξαν όσο κανένας άλλος στην πολυετή καριέρα του τον Σέρβο τεχνικό, εκείνοι που σύμφωνα με τον ίδιο αποτελούν μέλη της οικογένειάς του έχουν πλέον μπερδευτεί. Μπερδεύτηκαν μετά τη διάψευση, στην οποία προέβη ο Ζοτς, των δημοσιευμάτων του συνόλου των ελληνικών ΜΜΕ για διαφορά ως προς το ύψος του μπάτζετ που αποτελούσε και αποτελεί το μοναδικό λόγο διαφωνίας του στην πρώτη διαπραγμάτευση με τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς οφείλει να δώσει άμεσα μια μεγάλη εξήγηση στον κόσμο του Παναθηναϊκού. Το οφείλει και στον Παναθηναϊκό, το οφείλει -κυρίως- στην οικογένεια Γιαννακόπουλου, αλλά ακόμα και στον εαυτό του, αφού δεν είναι άνθρωπος που μας έχει συνηθίσει να κρύβει τα λόγια του.

Οφείλει να αποκαλύψει άμεσα τον πραγματικό λόγο, εφόσον δεν υπάρχει διαφορά στο ύψος του μπάτζετ και το οικονομικό, που τον υποχρεώνει να κρατά αυτή τη στάση.

Οφείλει να μιλήσει ευθέως για την έλλειψη σεβασμού που επικαλέστηκε στο αεροδρόμιο και να δώσει διευκρινίσεις.

Ο κόσμος του Παναθηναϊκού πρέπει να ξέρει όλη την αλήθεια γι' αυτή τη διαδικασία που ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα και που εκτός απροόπτου θα ολοκληρωθεί εντός της ημέρας.

Η οικογένεια Γιαννακόπουλου με δημόσια και γραπτή τοποθέτησή της έφτασε μέχρι σημείου δωρεάν παραχώρησης της ΚΑΕ, προκειμένου να εξασφαλίσει την παραμονή του Σέρβου.

Μένει, λοιπόν, αυτή η απάντηση στο ερώτημα που βασανίζει τους οπαδούς του εξάστερου και ο μόνος αρμόδιος για να τη δώσει και να πείσει τον κόσμο είναι ένας.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς...

δημητρακη πλακα μας κανεις ε;φιλοι παναθηναικοι βριστε ελευθερα
SkyFall
απαράδεκτο άρθρο. Δ.Γ. ετοιμάσου να ζήσεις μεγάλες στιγμές, τύπου τζιγκερ.
str
μπλεξαμε ασχημα..δν προκειται να στεριωσει κανεις προπονητης...προκειται για τον ορισμο του κακομαθημενου αναξιου για οτιδηποτε πλουσιοπαιδου..η για να το πω οπως το νιωθω του χαζου του σχολειου που εχει πατερα λεφτα..

ονοματα δν λεμε...γενικα μιλαμε λκαθως παλιοτερα κοβονταν τετοια ποστς
Ginobili
QUOTE(giorgos14 @ Jun 11 2012, 16:32 ) *
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...s-einai-o-logos

Λίγες ώρες απομένουν πριν από το ραντεβού του Ζέλικο Ομπράντοβιτς με τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο και μετά την εξομολόγηση του Σέρβου τεχνικού στους οπαδούς, για μη ύπαρξη οικονομικού θέματος ως προς την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Παναθηναϊκό, η αγωνία στις τάξεις του κόσμου κορυφώνεται.

Και δικαιολογημένα, καθώς οι οπαδοί που στήριξαν όσο κανένας άλλος στην πολυετή καριέρα του τον Σέρβο τεχνικό, εκείνοι που σύμφωνα με τον ίδιο αποτελούν μέλη της οικογένειάς του έχουν πλέον μπερδευτεί. Μπερδεύτηκαν μετά τη διάψευση, στην οποία προέβη ο Ζοτς, των δημοσιευμάτων του συνόλου των ελληνικών ΜΜΕ για διαφορά ως προς το ύψος του μπάτζετ που αποτελούσε και αποτελεί το μοναδικό λόγο διαφωνίας του στην πρώτη διαπραγμάτευση με τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς οφείλει να δώσει άμεσα μια μεγάλη εξήγηση στον κόσμο του Παναθηναϊκού. Το οφείλει και στον Παναθηναϊκό, το οφείλει -κυρίως- στην οικογένεια Γιαννακόπουλου, αλλά ακόμα και στον εαυτό του, αφού δεν είναι άνθρωπος που μας έχει συνηθίσει να κρύβει τα λόγια του.

Οφείλει να αποκαλύψει άμεσα τον πραγματικό λόγο, εφόσον δεν υπάρχει διαφορά στο ύψος του μπάτζετ και το οικονομικό, που τον υποχρεώνει να κρατά αυτή τη στάση.

Οφείλει να μιλήσει ευθέως για την έλλειψη σεβασμού που επικαλέστηκε στο αεροδρόμιο και να δώσει διευκρινίσεις.

Ο κόσμος του Παναθηναϊκού πρέπει να ξέρει όλη την αλήθεια γι' αυτή τη διαδικασία που ξεκίνησε την προηγούμενη εβδομάδα και που εκτός απροόπτου θα ολοκληρωθεί εντός της ημέρας.

Η οικογένεια Γιαννακόπουλου με δημόσια και γραπτή τοποθέτησή της έφτασε μέχρι σημείου δωρεάν παραχώρησης της ΚΑΕ, προκειμένου να εξασφαλίσει την παραμονή του Σέρβου.

Μένει, λοιπόν, αυτή η απάντηση στο ερώτημα που βασανίζει τους οπαδούς του εξάστερου και ο μόνος αρμόδιος για να τη δώσει και να πείσει τον κόσμο είναι ένας.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς...

δημητρακη πλακα μας κανεις ε;φιλοι παναθηναικοι βριστε ελευθερα

Χαχαχαχα....καλά δεν μένει ούτε για πλάκα icon_drunk.gif
rchos
QUOTE(Ginobili @ Jun 11 2012, 21:47 ) *
Χαχαχαχα....καλά δεν μένει ούτε για πλάκα icon_drunk.gif

του γιαννακοπουλου ειναι το σαιτ?
SkyFall
QUOTE (rchos @ Jun 11 2012, 21:50 ) *
του γιαννακοπουλου ειναι το σαιτ?



ένα απο τα παιχνίδια που έχει ο Δημ. Γιαννακόπουλος.
Nik Tepits
Δεν ειναι σοβαρα παραγματα αυτα. Σε μια ιστορικη στιγμη του συλλογου, εκει που κρινεται εαν θα συνεχιστει η δυναστεια του Ζελικο Ομπραντοβιτς ο υπευθηνος της ΚΑΕ εβγαλε ανακοινωση πριν απο δυο μερες οτι η διαφορα ειναι στο μπατζετ.

Ερχεται τωρα ο Ζοτς να διαψευδει τα προηγουμενα λεγοντας οτι ειναι αβασιμα.

Τι συμπερασματα μπορειτε να βγαλετε απ τις δυο θεσεις? Ποιος ψευδεται? Μου φαινεται οτι οντως δεν ειναι οικονομικο το ζητημα, αλλα οτι ο Δημητρακης σε προτυπα Ολυμπιακου θελει να κανει πληρη ανανεωση με μονο διασωθεντα τον ΔΔ. Ενω ο Ζοτς θελει να κρατησει και Μπατιστ και Σαρας.

Τεσπα, λιγες ωρες εμειναν. Παντως θετικη εξελιξη τα λογια του Ζοτς στο αεροδρομιο. Εαν τα χε παρει στο κρανιο απ την ανακοινωση (αφου ηταν ψεμματα), θα πεταγε ενα διπλωματικο no comment και θα τα σπαγε με τον Δημητρακη.

Θαναση πηγαινε και συ στο ραντεβου αλλιως τελειωσαμε!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.