Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι γυναικες του forum αυξανονται...!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Ο χώρος των μελών
Pages: 1, 2, 3, 4
peka
Γεια σας και απο μενα!!!!
Απο Πατρα σας γραφω και ειμαι σχετικη (...και ενεργη) με το αθλημα!
Συγχαρητηρια για το site, πολυ καλη προσπαθεια...
Καλο κουραγιο και επιτυχιες σας ευχομαι!!!
NBAholic
Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Αν δεν έχω χάσει το μέτρημα (!), οι γυναίκες πλέον έχουν γίνει 5, οι 2 εκ των οποίων σχετικές!

Καλά posts.
Warrior
Τρεις...τρεις εχουν γινει!!! 41.gif

Kαλώς ηρθες Peka! icon_wave.gif
dizzy_fingers
Γεια σου peka(tsu tongue.gif)!

Ελπίζω να μας ενημερώνεις συχνά για τα τεκταινόμενα του γυναικείου μπάσκετ...και αν μαζευτεί πολύ υλικό, τότε θα ανοίξω νέο φόρουμ "Γυναικείο μπάσκετ" το οποίο πιστεύω ότι χρειάζεται να υπάρχει σε ένα μπασκετικό φόρουμ. wink.gif
chinaski
γουελκομ.
emperor
Γεια σου και από μενα peka
apollonaras
Γεια σου πεκα!!!Ειαμστε και συντοπιτες... biggrin.gif Τι ομαδα εισαι?? bball.gif
NBAholic
QUOTE
Τρεις...τρεις εχουν γινει!!!


Stormy
Mavrogata
Greece (lol)
peca
Κάποια Ακόμη Που Μου Ξεφεύγει Τώρα
Warrior
Eννοουσα τρεις οι σχετικες...

Η Basketomania ειναι η αλλη..
Basketomania
Ευχαριστω ρε Warrior που με θυμηθηκες...Κι εγω ειμαι και σχετικη και ενεργη με το αθλημα (και μαλιστα φιλη της Peka)...Κατα τ'αλλα ειμαι Παναθηναικος αν και λογω τοπου διαμονης εχω μια μικρη αδυναμια και στον Απολλωνα παρα το ανορθοδοξο μπασκετ που παιζει μερικες φορες...Οτι θελετε απο πληροφοριες για αντρικα, γυναικεια πρωταθληματων...let me know...Ειμαι αρκετα ψαγμενη θελω να πιστευω
harris
OK ρε κοριτσια.Πειτε μας ομως και σε ποια ομαδα παιζετε....Ετσι να ξερουμε και εμεις .Basketomania kai apollonara ,κατι ακουσα οτι ο Απολλωνας θελει τον Εκινέ της Ολυμπιαδας.Ισχυει?Για πειτε καμια πληροφορια.....Για οσους δεν τον ξερουν,ειναι ενα μαυρο ελληνοπουλο,λιγο αγουρος ακομα στο παιχνιδι του ,αλλα με φοβερη διαπλαση και δυναμη.....
Basketomania
ναι...απ'οτι διαβασα κι εγω στο www.patrastoday.gr/sports(πολυ ενημερωμενο site) ισχυει τοσο το ενδιαφερον του απολλωνα οσο και του παοκ αν δεν κανω λαθος...Ειναι καλος παιχτης ο Εκινε αλλα οχι τοσο σταθερος...παντως ειναι μικρος και βελτιωνεται πολυ καθε χρονια...καλο θα ηταν παντως αν ανεβει η Ολυμπιαδα να παραμεινει και του χρονου και να παιξει μια χρονια Α2
....δεν σου λεω που παιζω (οχι οτι ειναι δυσκολο να το βρεις) αλλα στο σπορτινγκ εχω δυο 3 πατριωτισσες μου...Καλεντζου,Βλαχου και Τασουλη... Μηπως θελετε και μενα να γινουμε 4???
dizzy_fingers
Σχορτσιανίτης v.2 ο Εκινέ?
laugh.gif
apollonaras
O εκινέ είναι μετριος κατα τη γνωμη μου...Δεν είναι για Α1!ΔΕν ξέρει καλο μπάσκετ...Απλά είναι πολύ καλό εργαλείο στην άμυνα!!και πολύ γρήγορος...ΣΤην ολυμπιαδα τον ταιζουν εδω ακι πολλα χρονια,για να παρουν λεφτα μελλοντικα και πριν απο κανα 2 χρονια ενας παραγοντας της ολυμπιαδας ελεγε πως δεν βλεπει να παιρνουν καθολου χρηματα απο αυτον τον παίχτη.Πάντως φαινεται οτι τα πραγματα άλλαξαν..Μακαρι το παιδι!!

Προς τις πατρινες:Απο που ξεκινησατε μπάσκετ ΕΑΠ η ΑΠΟΛΛΩΝ η καποια άλλη ομάδα?? bball.gif
harris
Νομιζω οτι αν ερχοσουν του χρονου ,θα ησουν η μοναδικη: η Βλαχου εφυγε πριν δυο αγωνιστικες .Σε παρακαλω ,πες στην Καλετζου να μην φυγει το καλοκαιρι και στην Αταλαντη να μην σταματησει.... sad.gif
Οπως καταλαβαινεις απο την ομαδα που υποστηριζω ,εχω γινει ειδικος στο γυναικειο μπασκετ ,οποτε θα τα λεμε συχνα εμεις .

Εκινε :παιζει 3 και 4 ,ειναι στο υψος περιπου του Σοφοκλη(2.04) και αρκετα δυνατος .μοιαζει λιγο σε αγαδακο(χωρις μαλλι και μαυρο)
Basketomania
Αρχικά καμιά μας δεν είναι Πατρινιά...Εγώ πάντως έχω ξεκινήσει από ΑΕΚ Τρίπολης...
Όσο για τον Εκινέ είναι μικρός και σε διάπλαση δεν εχει καμιά σχέση με τον Σοφο...Είναι δυνατός,γρήγορος αλλά και πολύ ασταθής στην απόδοση του... Συνεπώς μάλλον δεν προβλέπεται άμεση εξέλιξη
chinaski
Την γυναικεια ομαδα του Σπορτινγκ την παρακολουθουσα οταν εδιχνε τα Ευροπαικα παιχνιδια η ΕΡΤ2. Δυστυχος δεν μπορεσα να δω τα παιχνιδια της Ολυμπιακης μας ομαδος sad.gif . ΠΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ

Αντε να μην γραψω κανενα τετραστοιχο ναουμ tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
harris
Οντως ,η Αταλαντη και η Τουλα ειναι και οι δυο απο την Τριπολη .Η ΑΕΚ ηταν η πρωτη ομαδα της Τασουλη και απο εκει την πηραμε στον Σπορτιγκ το 1996.

chinaski ,πες μου οτι εχεις και βιντεοκασσετες απο αυτα τα ματς να τρελαθω.... ohmy.gif
οσο για την ολυμπιακη ομαδα ,εγω ειδα απο κοντα 4 παιχνιδια και γενικα η τελευταια εντυπωση ηταν αρκετα ενθαρυντικη και ειναι κριμα που οι καλυτερες παικτριες μας ειναι στο εξωτερικο sad.gif
Warrior
Οντως πολυ ενθαρρυντικη η εμφανιση της Ολυμπιακης ομαδας...
peka
Ειχαμε και εμεις την τυχη να δουμε την ολυμπιακη ομαδα απο κοντα. Οντως το επιπεδο εχει ανεβει κατα πολυ μεγαλο βαθμο.
greece4
εγω ειμαι η 3η "σχετικη" lol (για να μην απογοητευσω το φιλο μου τον NBA holic)... καλως ηρθες λοιπον peka και καλα ποστς.
για την ολυμπιακη ομαδα συμφωνω, αν κ πιστευω οτι θα μπορουσε να γινει κ μια καλυτερη επιλογη παικτριων, τουλαχιστον οσον αφορα τις κοπελες που παιζουν στην ελλαδα...
basketomania kai peka μαζι παιζετε?... στον ΕΑΠ?.. αν ναι, τοτε παιζαμε στην ιδια κατηγορια φετος κ παιξαμε 3 φορες αντιπαλοι...lol (εγω δεν μπορω να πω οτι επαιξα πολυ, λογω κ ηλικιας επαιζα λιγο - 1η μου χρονια στο γυναικειο..)
Basketomania
1η χρονια γυναικειο και την κανεις κατευθειαν για Α1???Ντροπη!Αν και νομιζω οτι το χρωστατε και λιγο σε μας...lol...Αν δεν ειχαμε παρει το Φαληρο...
Συνεπως κι εμεις θα τα λεμε συχνα...προσεχε το pc σου μην ξαναχαλασει ομως!!!
peka
Γεια σου και απο μενα greece4...
Αν συνεχισεις στην ομαδα σου σου ευχομαι καθε επιτυχια. Η Α1 θα ειναι μεγαλη προκληση και αφου σε παιρνει απο χρονια απ´οτι καταλαβα δεν εχεις να χασεις κατι...
greece4
χεχε! ναι, η αληθεια ειναι οτι μας κανατε καλο, αφου καταφεραμε και χασαμε μετα εντος εδρας τοσο ασχημα απ'το φαληρο... παλι καλα δηλαδη! lol
οσο για Α1, δν ξερω, δε νομιζω πως θα παιξω προς το παρον... θα δουμε βεβαια... η νεα σεζον αργει προς το παρον!
καλη συνεχεια κ σε σας και φυσικα θα τα λεμε εδω... wink.gif
harris
Πλακα πλακα δεν ερχεστε ολες στον Σπορτιγκ????Νομιζω πως φετος θα γινει σουπερ ανανεωση και πολλες μικρες θα κατηφορισουν προς Αθηνα...Εγω βεβαια θελω την Γκουζινη...αυτη ,μαζι με 5-6 πιτσιρικες θα ειναι σουπερ ....
Greece4 πιστευω οτι απο ελληνιδες ,μονο η Γκουζινη επρεπε να ειναι στην Ολυμπιακη ομαδα .Εσυ ποιες εννοεις????Δεν νομιζω να μου πεις για καμια Πρασσα??? 68.gif
greece4
η γκουζινη θα επρεπε σιγουρα να ειναι... παιξαμε πολλα φιλικα φετος και η κοπελια ειναι απιστευτη!!! κυριως αυτη εννοουσα... σιγουρα οχι για πρασσα... δν ξερω, απλα δν με πειθει οσο την εχω δει... κ ισως απο Α2 καποιες απο τις κοπελιες που επαιζαν στη Θηβα φετος (Καππογιαννη, Τσερου...)
Basketomania
Παιδια μιλατε τωρα για μια απιστευτη παικτρια...(συμπαικτρια μου στο γυναικειο και προπονητρια μου στις κορασιδες) οταν ηταν στην Τριπολη...Για μενα προσωπικα απ'οτι καταλαβαινετε ειναι ινδαλμα και σ'αυτη χρωσταω οτι ξερω...
greece4
gia thn prassa milas?... isws thn xereis kalutera...
Basketomania
εννοειται πως οχι...για την Βασιλεια μιλαω (Γκουζινη)...Η Πρασσα κι εμενα δεν μου αρεσει καθολου...Αυτη που ξεχωριζω απο τις Εσπεριδες ειναι η Καλτσιδου...Φοβερο κορμι για μπασκετ και παιζει ανετα και 3 και 4...
harris
Γκουζινη ελα στην Σπορτιγκαρα.......αρε ,καποια στιγμη θα παρω το γυναικειο και θα κατακτησουμε το ευρωπαικο. biggrin.gif
ΚΑΛΤΣΙΔΟΥ και ξερο ψωμι....ειναι σαν καλαμακι η κοπελια ,αλλα εχει απιστευτο αλμα ,απιστευτη δυναμη ,παιζει μεχρι και σεντερ αν χρειαστει ,αλλα δυστυχως ηταν τραυματιας το καλοκαιρι....απο τις πιο "μπασκετοφατσες" που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη......
Παντως φετος μου αρεσαν αρκετες ξενες ,με πρωτη και καλυτερη την Λενι Ουιλιαμς της Καστοριας .Εχει απιστευτα καλο σουτ απο μακρια .Η Εριν Μπουσερ του Πανιωνιου.Πολυ καλο 4αρι ,ποντοι ριμπαουντ και κοψιματα ,πολυ καλη αμυνα.Εκπληξη ηταν φετος η Μαγαλιου της Καστοριας .Τριποντη σουτερ ,εχει βαλει 2 33αρες και μια 39αρα με πολλα τριποντα.Απο Α2 η Καπογιαννη κολλαει τα ενσημα της ,εξαλλου ειναι και μεγαλη πλεον,ενω την Τσερου δεν την γνωριζω....
Basketomania
Την Μαγαλιου δεν την ξερω καθολου αλλα για την Ουιλιαμς εχεις δικιο...Την ειδα στο all star (πηρε τα τριποντα με μεγαλη ανεση κι εβαλε κι αλλα 5 στο παιχνιδι) και δεν το πιστευα...Απιστευτη η κοπελια...Επισης αρκετα καλη η Πιρσον και φυσικα Σκιμπε,Τερνει...Οσο για Τσερου,Καπογιαννη αδικουνταν περσι στην Α2 αλλα δυστυχως εχουν μεγαλωσει πλεον (ειδικα η Καπογιαννη).
harris
H Μαγαλιου ειναι παντως αρκετα κοντη.Με το ζορι 1.70.Παντως ,λιγοι ξερουν οτι η Πιρσον εχει περιπου 10 ποντους μ.ο. στο wnba.Πολυ καλη παικτρια ,αλλα δεν εδειξε την κλαση της .Την εκανε πριν απο μια εβδομαδα μαζι με την Καρυ.Η Τερνευ του ΔΑΣΑΛ ειναι παρα πολυ καλη .Ειναι πολυ νεα ,σεντερ και σουταρει με πολυ καλα ποσοστα ειδικα απο τα 6.25.Γενικα ειναι πολυ καλη για Ελλαδα.
Η Ουιλιαμς εβαλε 5/6 στο πρωτο δεκαλεπτο και μετα την απεσυρε...!!!!Πλακα πλακα ,αν δεν ειχε χασει τις διχρωμες η Γουιλσον ,θα τον ειχε παρει τον διαγωνισμο.
Basketomania
Δλδ ησουν κι εσυ εκει...Εγω παντως που πηγα και στο αντρικο μια και ηταν στην Πατρα οφειλω να πω οτι το γυναικειο ηταν πολυ καλυτερο...ειχε αλλαγη στο σκορ εστω και προς το τελος,ωραιες φασεις και το βασικο ηταν οτι τα κοριτσια ειχαν ορεξη να παιξουν και δεν εκαναν αγγαρεια...ενω οι αντρες...
Χαρακτηριστικο ηταν οτι στις βολες του Σπανουλη που εχασε την 1η τον πλησιαζει ο Οικονομου και του λεει:''Βαλ'τη ρε μα@#$α να παμε σπιτι μας"
harris
δεν ημουν εκει,αλλα σαν σωστος (φοιτητης) δημοσιογραφος ,καταφερα και ειδα το ματς....γεια σου ρε Τουλα ......οντως ειχαν ορεξη για μπασκετ ,αντιθετα με τους αντρες... 68.gif
harris
greece4 φανταζομαι γνωριζεις το site του Τεό www.papaloukas.net ε????
Εισαι γαυρακι ε???Πας καθολου στο μπασκετ του Ολυμπιακου???Αν ναι ,μπορει να σε εχω δει καπου......
greece4
ναι, το γνωριζω το site harris... και πιστευω οτι ειναι πολυ καλο, κ ενημερωνεται γρηγορα... οι 2 κοπελες που προανεφερα σιγουρα αδικουνταν στην Α2 και η Τσερου δε νομιζω πως ειναι ιδιαιτερα μεγαλη (δν ειμαι κ σιγουρη..). οσο για ξενες, μου αρεσε πολυ η κοπελια που λετε απ'τον ΔΑΣΑΛ και επισης, απο την Ακαδημια η pg (δε θυμαμαι ονομα, αλλα κ αυτη εφυγε για wnba..)

ειμαι γαυρακι, αλλα δε μενω και πολυ κοντα στο γηπεδο(για την ακριβεια πολυ μακρια..) κ δν παω συχνα... και το θεαμα που προσφερουμε φετος δε θα το χαρακτηριζα καλο... τελευταια φορα ειχα παει περυσι στον αγωνα οσφπ-cska...
harris
Giuliana Mendiola ειναι η παικτρια που δεν θυμοσουν.Βεβαια ειναι 2αρι με καλο σουτ και παιζει πολυ καλη αμυνα.Λενε οτι εκλεισε και για του χρονου....σχετικα καλη παικτρια.Γμτ δεν εχω δει τον θερμαικο φετος και δεν εχω δει την Σμιθ που λενε οτι ειναι σουπερ παικτρια .Ειναι η μονη ομαδα που δεν εχω δει φετος.
greece4
mpravo! h mendiola! exei fovero sout kai einai polu polu psuxraimh, se upervoliko va8mo gia gunaika, sto paixnidi ths...
harris
einai kai koukla icon_drunk.gif ola ta kala exei laugh.gif to mpratso ths einai san ta dyo dika mou tongue.gif alla den metraei ayto.einai poly kalh kai ontos exei foverh psixraimia
dizzy_fingers
Γιατί δεν ανοίγετε νέο θέμα παιδιά να συζητήσετε για το γυναικείο μπάσκετ?
Live strong
QUOTE(harris @ Apr 20 2005, 12:00 PM)
Giuliana Mendiola ειναι η παικτρια που δεν θυμοσουν.Βεβαια ειναι 2αρι με καλο σουτ και παιζει πολυ καλη αμυνα.Λενε οτι εκλεισε και για του χρονου....σχετικα καλη παικτρια.Γμτ δεν εχω δει τον θερμαικο φετος και δεν εχω δει την Σμιθ που λενε οτι ειναι σουπερ παικτρια .Ειναι η μονη ομαδα που δεν εχω δει φετος.
*




Ξέρω...ξέρω...θα μου πείτε, τώρα το θυμήθηκες να γράψεις για τη Μεντιόλα; Όχι ρε παιδιά! Απλά τώρα είδα τα ποστ!
Το μόνο που ήθελα να γράψω για τη συγκεκριμένη παίχτρια είναι ότι, τη θέση της από την Ακαδημία την έχασε από τη Μπούσερ, θα μου πείτε αυτό είναι γνωστό...αυτό που δεν ξέρω αν ξέρετε όμως, είναι, ότι έχασε τη θέση της και στο WNBA από την ίδια παίχτρια... shot.gif
Ειρωνία..ε..!!! cool.gif
dribler
xereis apotelesmata apo topiko eskah
an nai stile na mathoume
dizzy_fingers
Σε λάθος θέμα έγραψες το μήνυμά σου.
Όχι τίποτα άλλο, αλλά εδώ κανείς δε θα σου απαντήσει wink.gif.

Το site της eska.gr δεν ενημερώνει παιδιά τα αποτελέσματα?
Dromeas7
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif (Eίμαι spammer loool)


Παιδία σαν νέο μέλος τώρα το είδα το thread!!

Είμαι απο Τρίπολη και όταν η ΑΕΚ Τριπολης ήταν Α εθνική ήμουν σε κάθε ματσακι μέσα(πρέπει να πήγαινα 1η λυκείου τότε) Η ομάδα έμεινε άνετα στην κατηγορία και ενώ σίγουρα θα έκανε το μεγάλο μπαμ τα επόμενα χρόνια τα λεφτά τελείωσαν-δεν ήθελε κανείς να βοηθήσει και έτσι βαρέσαμε διάλυση..... sad.gif

Τις αδελφές Τασουλή τις θυμάμαι στα γηπεδάκια έξω από το κλειστό της Τριπολης να παίζουν 3 on 3 !!!Καμιά φορά επαιζα και εγω αντίπαλος!!Ναι έχω παί3ει άμυνα την Αταλάντη!!! tongue.gif w00t.gif cool.gif

Και όταν έπαιζα στο εφηβικό μιας πολύ μικρής ομάδας της Τρίπολης του Δρομέα(εξού και το nickname) είχαμε δώσει ένα χαζοφιλικό με την ΑΕΚ Τρ. ενώ αυτή είχε πέσει στην Α2...Δεν μετράγαμε σκορ αλλά μας είχαν αλλάξει τα φώτα στα τρίποντα!!

Αυτά για τώρα!!Ελπίζω να το δουν το ποστ οι κοπελιές του φόρουμ αν και δεν θυμάμαι τα ονόματα των κοπελιών που έπαιζαν τότε... peace.gif
nikoleta21
4 eimai i nikoleta21! bball.gif 69.gif bball.gif
mikri prasini ollandeza
5 είμαι η mikri prasini ollandeza!
Alexmei
αυξανονται τα μπασκετικά κορίτσια!!!!!!! 41.gif
trefoil 13
Μάλλον οι γυναίκες του φόρουμ είναι πολύ περισσότερες από 5!!!
dizzy_fingers
Εννοείται αυτό...κάτσε να κάνω μία πρόχειρη απαρίθμηση όσων γυναικών έχουν περάσει:
eftychia
greece4
basketomania
peka
womanplayer
coach13
trefoil13
nikoleta21
mikri prasini ollandeza
live_strong
katharoaimo
Tatubasketfan
peja
tkt9
froso
αεκτζού

16 γυναικείες παρουσίες με ένα πρόχειρο μέτρημα και σίγουρα ξεχνάω μερικές....όχι μόνο είστε αρκετές αλλά, προς μεγάλη μου ευχαρίστηση, έχετε πλημμυρήσει το φόρουμ!!!!
41.gif

Άντε στην κουζίνα σας τώρα.... tongue.gif
mikri prasini ollandeza
Ει!Η Trefoil 13 μου πήρε το μαχαίρι....!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.