Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
A.CAB
QUOTE(bodiroga10 @ Sep 3 2012, 15:40 ) *
να μεινει να κανει αυτο που εκανε ο πιανιτζιανι στη σιενα, ο μπλατ στην μακαμπι,ο ιβκοβιτς στον ολυμπιακο,ο βουγιοσεβιτς στην παρτιζαν που με παρομοια μπατζετ περασαν φαιναλ 4.
εγω καταλαβαινω οτι ειναι επαγγελματιες και προσφεραν πολλα στην ομαδα αλλα θα επρεπε να προσεχουν κατα καιρους τις δηλωσεις τους γιατι στην τελικη οι μονοι που βαζουν πανω απο ολα την ομαδα τοσα χρονια ειναι οι γιαννακοπουλοι και ο αλβερτης.

ο μποντιρογκα ειναι διαφορετικη περιπτωση οπως ο σαρας και ο σισκαουσκας ηταν καταξιωμενοι παικτες οταν ηρθαν οχι οπως ο μπατιστ που ηταν εκτος απο αγνωστος και ενα πολυ μετριο 3-4αρι που τον εφτιαξε ο παναθηναικος.

οπως ειναι και διπλασια προδοσια να πας στον αιωνιο αντιπαλο οπως εκανε ο σπανουλης,περπερογλου οταν μαλιστα εχεις παρομοια προσφορα απο την ομαδα σου(τουλαχιστον ο περπερογλου), ενω ο ντεγιαν ειχε δηλωσει οτι δεν θα πηγαινε ποτε στον ολυμπιακο και δεν πηγε......


Βέβαια ο Πιανιτζιάνι έφυγε και πήγε στη Φενέρ. Όχι όμως για τα λεφτά φαντάζομαι. Ο Ίβκοβιτς έφυγε δεύτερη φορά μάλιστα. Ο Βουγιόσεβιτς πήγε στην ΤΣΣΚΑ. Όλοι τίμιοι, ο Ομπράντοβιτς προδότης.

Άρα αφού ο Σάρας είναι διαφορετική περίπτωση μήπως είναι και ο Ζοτς; Κάτι ψιλοέκανε πριν έρθει και σε μας. Ή μήπως τον κάναμε και προπονητή; Είχε μερικές κούπες ο κακομοίρης και πιο πριν.

Επίσης απ' όσο ξέρω ούτε ο Μπατίστ πήγε στον Ολυμπιακό. Ο Ντέγιαν λοιπόν δεν είναι αχάριστος. Ο Μπατίστ όμως ναι. Άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε. Με λ'ένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω. Σπανουλοπερπέρογλου τον κάναμε.
kolokotronis
Συμφωνώ με bodiroga10 για ζοτς που την έκανε μόλις έπεσε το μπάτζετ, διαφωνώ όμως με μπατίστ και τους άλλους παίκτες.
Οι παίκτες δεν έχουν τα χρονικά περιθώρεια που έχει ένας κόουτς για να τα κονομήσουν και όταν δέχονται 30%, 40% και 50% παραπάνω χρήματα είναι λογικό να την κάνουν.
Όταν βέβαια δέχονται παραπλήσιες προτάσεις (γύρω στα 10% διαφορά) και την κάνουν και πάνε μάλιστα και στον χειρότερο εχθρό μας (σπαν-περπε), συν το γεγονός ότι η ομάδα τους είχε φερθεί σπαθί όταν ήταν παίκτες μας, ε τότε όπως και να το κάνουμε, είναι φραγκοφονιάδες.
Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο.

Όσον αφορά τον ζοτς, την στιγμή που είχε δεθεί τόσο πολύ με την ομάδα, όφειλε να κάτσει σε μία τόσο δύσκολη καμπή.

Λέει ο φίλος Lakersdynasty:
''Όταν έπαψε διοικητικά η ομάδα να στοχεύει ψηλά με έργα δεν είχε λόγο να ΜΗΝ πάει για διακοπές. Να μείνει να κανεί τι? Να λέει ότι στοχεύει η ομάδα και τα 3 τρόπαια επειδή αυτά θέλει να ακούσει ο κόσμος ενώ η ομάδα δεν θα είναι καν έτοιμη να δείξει τι μπορεί να κάνει μέχρι τα μέσα της χρονιάς?

Μπράβο τους που κρατάνε την ομάδα ανταγωνιστική αλλα στο επίπεδο που ήταν πρίν δεν είναι συνεπώς στα έργα οι στόχοι δεν είναι ίδιοι ούτε και το κλίμα, συνεπώς ότι υπήρχε ως περιβάλλον μέσα στο οποίο η ομάδα πέτυχε για αρκετά χρόνια, απλα δεν υπάρχει πια.''

Δηλαδή πάω εγώ σε μία εταιρεία ως ένας ήδη καλός μάνατζερ, αυτή η εταιρεία μου τα παρέχει ΟΛΑ, μου δίνει τα καλύτερα εργαλεία για να διαλύσω τον ανταγωνισμό, παίρνω γαμώ τα φράγκα, με αγαπάνε, με σέβονται, μου δίνουν τη δυνατοτητα να ξεδιπλώσω τις ικανότητες μου και να δείξω τι μπορώ να πετύχω, το πετυχαίνω με τη δουλειά μου και την αξία μου, γίνομαι αντικείμενο λατρείας, από απλά ένας καλός μάνατζερ που ήμουν πριν πάω, θεωρούμαι πλέον ο καλύτερος όλων των εποχών στο αντικείμενό μου και με το που αρχίζει να έχει δυσκολίες η εταιρεία μου και με χρειάζεται περισσότερο από ποτέ, ύστερα από 13 ΧΡΟΝΙΑ παρουσίας μου, καπάκια την κάνω γιατί πια δεν στοχεύουμε ψηλά και τι να μείνω να κάνω και το κλίμα δεν θα είναι το ίδιο και γεια σας, δεν βρίσκω το λόγο να μην πάω διακόπες τώρα????

Τι λέτε ρε παιδιά....

Ούτε να το προσπαθήσει για μία χρονιά με 10 εκ. μπάτζετ??
Μην ακούσω για ''σπόρτινγκ'', γιατί τότε ήξερε πολύ καλά ότι η πτώση του μπάτζετ ήταν αναγκαστική και ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ.
Να δει τι μπορεί να πετύχει με ένα μεσαίο μπάτζετ.
Σαν αυτό που είχε στην μπένετον πριν έρθει σε εμάς να δουλέψει με τα 25 και 30 εκ και τους παιχταράδες για παίκτες....
Να προσπαθήσει να ξαναφτιάξει ένα καλό κλίμα, με καινούργια πρόσωπα.
Να δει πως θα τα έφερνε βόλτα με τον ΔΓ.
Έστω για μία χρονιά.
Τόσο πολύ καλόμαθε?

Η ομάδα τον είχε ανάγκη σε μία τόσο δύσκολη καμπή.
Προπονητής είναι, δεν είναι παίκτης να έχει μετρημένα τα επαγγελματικά του χρόνια.
Ούτε το όνομά του υπήρχε περίπτωση να χαλάσει. Αυτό δεν γίνεται.

Τι?, δεν του αρέσει να χάνει??
Το άκουσα και αυτό.
Και γαμώ τα κλισέ.
Λες και υπάρχει κανείς που να του αρέσει...
Δεν τον λέω φιλοχρήματο.
Δεν λέω ότι δεν στενάχωρέθηκε που έφυγε ή ότι το έκανε με ελαφρά καρδιά και χωρίς περισυλλογή.
Έφυγε όμως τελικά, την πιο δύσκολη στιγμή.

Δεν μπορούσε να συννενοηθεί με τίποτα με τον ΔΓ?
Ας το δοκίμαζε έστω για μία σαιζόν.
Αν είχαμε 30 εκ. μπάτζετ θα μπορούσε να συννενοηθεί τότε??

Εγώ λέω ότι τουλάχιστον θα το προσπαθούσε.
kseplenhs
Νομίζω πως πολλοί μπερδεύετε το "κλίμα" με τα λεφτά το μπάτζετ κ.ο.κ.

Δεν είναι το ίδιο.Μπορεί να αλλάξει το μπάτζετ αλλά το κλίμα κάλλιστα να παραμείνει ίδιο.Ποιος εξασφάλιζε το "κλίμα" στην ομάδα όλα αυτά τα χρόνια?Ο ζοτς
Στον ζοτς ποιος εξασφάλιζε το κλίμα?Ο πατέρας με τον θείο.Με αυτούς δέχτηκε να μείνει ακόμα και τη χρονιά του σπόρτινγκ.Οταν μπήκε ο υιός στο προσκήνιο με ταυτόχρονη οπισθοχώρηση των παλιών,τότε το κλίμα στο μυαλό του έδειξε να κλονίζεται.Και έτσι απλά δεν δέχτηκε να ρισκάρει.

QUOTE
Δηλαδή πάω εγώ σε μία εταιρεία ως ένας ήδη καλός μάνατζερ, αυτή η εταιρεία μου τα παρέχει ΟΛΑ, μου δίνει τα καλύτερα εργαλεία για να διαλύσω τον ανταγωνισμό, παίρνω γαμώ τα φράγκα, με αγαπάνε, με σέβονται, μου δίνουν τη δυνατοτητα να ξεδιπλώσω τις ικανότητες μου και να δείξω τι μπορώ να πετύχω, το πετυχαίνω με τη δουλειά μου και την αξία μου, γίνομαι αντικείμενο λατρείας, από απλά ένας καλός μάνατζερ που ήμουν πριν πάω, θεωρούμαι πλέον ο καλύτερος όλων των εποχών στο αντικείμενό μου και με το που αρχίζει να έχει δυσκολίες η εταιρεία μου και με χρειάζεται περισσότερο από ποτέ, ύστερα από 13 ΧΡΟΝΙΑ παρουσίας μου, καπάκια την κάνω γιατί πια δεν στοχεύουμε ψηλά και τι να μείνω να κάνω και το κλίμα δεν θα είναι το ίδιο και γεια σας, δεν βρίσκω το λόγο να μην πάω διακόπες τώρα????


Επομένως κολοκοτρώνη αν ήξερες οτι στη νεα αυτή κατάσταση θα είχες καινούριους προιστάμενους που δεν θα σε αντιμετώπιζαν όπως οι προηγούμενοι,εσύ θα συνέχιζες να δουλεύεις έτσι?Δεν θα εξαργύρωνες την ανέλιξη των 13 χρόνων σου στην αγορά?Σε μια αγορά που το κλίμα που θα ήθελες να υπάρχει θα ήταν καταρχήν απαίτηση στις συζητήσεις σου.Ενώ τώρα θα ήταν μια "θυσία" απο την πλευρά σου μην ξέροντας τι θα αντιμετωπίσεις (που μεταξύ μας όλοι πανω-κάτω υποθέτουμε...)


kolokotronis
QUOTE(kseplenhs @ Sep 3 2012, 17:36 ) *
Νομίζω πως πολλοί μπερδεύετε το "κλίμα" με τα λεφτά το μπάτζετ κ.ο.κ.

Δεν είναι το ίδιο.Μπορεί να αλλάξει το μπάτζετ αλλά το κλίμα κάλλιστα να παραμείνει ίδιο.Ποιος εξασφάλιζε το "κλίμα" στην ομάδα όλα αυτά τα χρόνια?Ο ζοτς
Στον ζοτς ποιος εξασφάλιζε το κλίμα?Ο πατέρας με τον θείο.Με αυτούς δέχτηκε να μείνει ακόμα και τη χρονιά του σπόρτινγκ.Οταν μπήκε ο υιός στο προσκήνιο με ταυτόχρονη οπισθοχώρηση των παλιών,τότε το κλίμα στο μυαλό του έδειξε να κλονίζεται.Και έτσι απλά δεν δέχτηκε να ρισκάρει.



Επομένως κολοκοτρώνη αν ήξερες οτι στη νεα αυτή κατάσταση θα είχες καινούριους προιστάμενους που δεν θα σε αντιμετώπιζαν όπως οι προηγούμενοι,εσύ θα συνέχιζες να δουλεύεις έτσι?Δεν θα εξαργύρωνες την ανέλιξη των 13 χρόνων σου στην αγορά?Σε μια αγορά που το κλίμα που θα ήθελες να υπάρχει θα ήταν καταρχήν απαίτηση στις συζητήσεις σου.Ενώ τώρα θα ήταν μια "θυσία" απο την πλευρά σου μην ξέροντας τι θα αντιμετωπίσεις (που μεταξύ μας όλοι πανω-κάτω υποθέτουμε...)

Φίλε ξεπλένη

Δε νομίζω ότι υπάρχει σύγχιση όσον αφορά τους δύο παράγοντες που έκαναν τον ζοτς να αποφασίσει να φύγει.
Είχαμε την κατακόρυφη μείωση του μπάτζετ και την αλλαγή προέδρου (κλίματος).

α)Κάποιοι τα ρίχνουν μόνο στον ΔΓ (οι περισσότεροι)
β)Κάποιοι άλλοι (λιγότεροι-και εγώ μέσα) τα ρίχνουμε μόνο στην μείωση του μπάτζετ.
γ)Υπάρχουν και μερικοί που θεωρούν ότι και οι δύο παράγοντες έπαιξαν το ρόλο τους.
Δεν τους μπερδεύει κανείς.

Εγώ πιστεύω ότι αν είχαμε 30 εκ μπάτζετ και ΔΓ ο ζοτς δεν έφευγε με ΤΙΠΟΤΑ.
Κάποιοι άλλοι μπορεί να πιστευουν ότι με 10 εκ και κοντούς ο ζοτς θα έμενε.
Ε, εγώ αυτό το θεωρώ παραμύθι.
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι νομίζει στην προκειμένη περίπτωση, αφού μιλάμε υποθετικά (αν συνέβαινε μόνο το ένα από τα δύο).

Στο παραπάνω ποστ σου αναφέρεσαι μόνο στην αλλαγή στην διοίκηση, λες και το γεγονός ότι το μπάτζετ έπεσε κατακόρυφα είναι υποσημείωση για εσένα.
Άρα υποθέτω ότι ανήκεις στο α).

Όσο για τα μπολταρισμένα:
Όταν έχεις ζήσει ότι έχεις ζήσει και έχεις περάσει τόσα πολλά με αυτή την ομάδα, ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!
Σιγά το ρίσκο....
Σιγά τη ρώσικη ρουλέτα....
Θα έβαζε την καριέρρα του σε κίνδυνο??

Και ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΆ, να σου φύγει και η περιέργια...
Τώρα δεν θα μάθει ποτέ.

Μιλάς, λες και ο ζοτς ήταν 2-3 χρόνια στην ομάδα και ήταν ''άλλη μία ομάδα'' στην καριέρρα του...

Ξαναλέω:
Ας είχαμε 30 εκ. μπάτζετ και σου έλεγα μετά που θα το έγραφε το.... κλίμα ο μεγάλος και αν θα καθότανε.
kseplenhs
@kolokotronis

Κοίτα καλό αυτό το "αν είχε 30 εκ. θα έμενε".Αντίστοιχα υπάρχει και το "αν έμενε η ίδια διοικητική κατάσταση θα έμενε και με 10".

Το θέμα ομως είναι πως στην αγορά δεν βγαίνεις με απαίτηση "θέλω 30" όταν ο μ.ο. των υπολοίπων ομάδων σε αυτό το επίπεδο είναι λίγο πάνω απο 10 εκ.Συνήθως οι ομάδες με τέτοιες δυνατότητες-προοπτικές σε προσεγγίζουν πρώτες και δεν τις ψάχνεις με αγγελία.
Ομως στην αγορά ένας με το βιογραφικό του ζοτς άνετα βγαίνει με απαίτηση "θέλω σεβασμό και στήριξη σε κάθε επιλογή μου-Οτι πω είναι νόμος".
Βέβαια αυτό είναι προαπαιτούμενο για τον κάθε προπονητή αλλά μεταξύ μας,λίγες είναι οι διοικήσεις που δίνουν λευκές επιταγές (όχι με την χρηματική έννοια),αλλά σίγουρα οι περισσότερες θα την έδιναν στον κορυφαίο του είδους του.

Δεν υπάρχει το "να έμενε για ένα χρόνο".Σίγουρα ο χρόνος αυτός δεν θα έκανε κακό στην καριέρα του αλλά ίσως να τον ένιωθε ανυπόφορα ψυχοφθόρο με την νέα διοίκηση.Και επειδή είχε την οικονομική άνεση,προτίμησε διακοπές και βλέπουμε.

Το θέμα κατα τη γνώμη μου με τον ΔΓ είναι πως αν και νέος παράγοντας,το πρώτο ντου στην αγορά το έκανε στα ΜΜΕ.Επομένως οι πιο κοντινοί του είναι άνθρωποι των ΜΜΕ και όχι του αθλητισμού.Ετσι προφανές είναι να ποντάρει περισσότερο στο επικοινωνιακό κομμάτι.Αυτό σε μια πιθανή σεζόν με αποτυχίες,είναι λογικό να πάει την όποια ευθύνη σε όλους τους άλλους παρά στον Ιδιοκτήτη.Σε όλους.Ακόμα και αν μέσα σε αυτούς είναι ένας που λέγεται ομπράντοβιτς.Και να πως το κλίμα σιγά-σιγά διαμορφώνεται και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που είχε συνηθήσει...
bodiroga10
ο ομπραντοβιτς εφυγε για τα λεφτα και ολα τα υπολοιπα ειναι για να χρυσωσουμε το χαπι.
δεν ειναι τυχαιο οτι συναντηθηκε τρεις φορες φετος πριν φυγει με τον δημητρη και το κυριο θεμα συζητησης ηταν το μπατζετ αν ηταν προβλημα ο δημητρης θα εφευγε απο την αρχη χωρις να καθοταν να διαπραγματευθει για το μπατζετ.

οι γιαννακοπουλοι προσφεραν τοσα χρονια στον ομπραντοβιτς τα παντα υψηλο συμβολαιο σε αυτον και τον ιτουδη(φημολογειται οτι ηταν ο πιο ακριβοπληρωμενος βοηθος στην ευρωπη),τεραστια μπατζετ(αρκετες χρονιες το υψηλοτερο στην ευρωπη), πληρης ελευθερια κινησεων σε ολους τους τομεις και φυσικα στις αποτυχιες του δεν ασκηθηκε καμμια αμφισβητηση(εκτος απο το γνωστο εξωφυλλο της πρασινης).

φυσικα ο ζοτς προσφερε στην ομαδα 5 ευρωπαικα(ειδικα το 2002,2011 με μετριο ροστερ) αλλα για να το κανει αυτο καποιοι δημιουργησαν τις καταλληλες συνθηκες και ειναι χαρακτηριστικο πριν τον παναθηναικο ειχε αλλαξει σε 8 χρονια 4 ομαδες ενω φετος στην μπασκετικη αγορα εψαξε να βρει αυτα που του προσφερε ο παναθηναικος τοσα χρονια και δεν τα βρηκε πουθενα........

ο ζοτς καταλαβε οτι στην ελλαδα δεν υπαρχουν τα λεφτα που υπηρχαν και εψαχνε τροπο να φυγει εδω και 1 χρονο με διαφορες δικαιολογιες μια του εφταιγε οτι αργησαμε τον σχεδιασμο(δηλαδη στην ουσια να παρουμε λογκαν,σμιθ), μια ο κοσμος επειδη μπαινει στο γηπεδο να πανηγυρισει μια επιτυχια(τοσα χρονια εκανε κατι διαφορετικο ο κοσμος?), μια ο δημητρης γιαννακοπουλος ακομα και το οτι η διοικηση διαπραγματευθηκε ανανεωση παικτη με μειωμενες αποδοχες στη μεση της σεζον.........

Dred11
Επί του θέματος:
Αυτόν να πάρουμε http://www.youtube.com/watch?v=lDzRvZcFn48...feature=related
A.CAB
QUOTE(bodiroga10 @ Sep 3 2012, 19:26 ) *
ο ομπραντοβιτς εφυγε για τα λεφτα και ολα τα υπολοιπα ειναι για να χρυσωσουμε το χαπι.
δεν ειναι τυχαιο οτι συναντηθηκε τρεις φορες φετος πριν φυγει με τον δημητρη και το κυριο θεμα συζητησης ηταν το μπατζετ αν ηταν προβλημα ο δημητρης θα εφευγε απο την αρχη χωρις να καθοταν να διαπραγματευθει για το μπατζετ.

οι γιαννακοπουλοι προσφεραν τοσα χρονια στον ομπραντοβιτς τα παντα υψηλο συμβολαιο σε αυτον και τον ιτουδη(φημολογειται οτι ηταν ο πιο ακριβοπληρωμενος βοηθος στην ευρωπη),τεραστια μπατζετ(αρκετες χρονιες το υψηλοτερο στην ευρωπη), πληρης ελευθερια κινησεων σε ολους τους τομεις και φυσικα στις αποτυχιες του δεν ασκηθηκε καμμια αμφισβητηση(εκτος απο το γνωστο εξωφυλλο της πρασινης).

φυσικα ο ζοτς προσφερε στην ομαδα 5 ευρωπαικα(ειδικα το 2002,2011 με μετριο ροστερ) αλλα για να το κανει αυτο καποιοι δημιουργησαν τις καταλληλες συνθηκες και ειναι χαρακτηριστικο πριν τον παναθηναικο ειχε αλλαξει σε 8 χρονια 4 ομαδες ενω φετος στην μπασκετικη αγορα εψαξε να βρει αυτα που του προσφερε ο παναθηναικος τοσα χρονια και δεν τα βρηκε πουθενα........

ο ζοτς καταλαβε οτι στην ελλαδα δεν υπαρχουν τα λεφτα που υπηρχαν και εψαχνε τροπο να φυγει εδω και 1 χρονο με διαφορες δικαιολογιες μια του εφταιγε οτι αργησαμε τον σχεδιασμο(δηλαδη στην ουσια να παρουμε λογκαν,σμιθ), μια ο κοσμος επειδη μπαινει στο γηπεδο να πανηγυρισει μια επιτυχια(τοσα χρονια εκανε κατι διαφορετικο ο κοσμος?), μια ο δημητρης γιαννακοπουλος ακομα και το οτι η διοικηση διαπραγματευθηκε ανανεωση παικτη με μειωμενες αποδοχες στη μεση της σεζον.........


Ο Ομπράντοβιτς έφυγε και για τα λεφτά. Όχι τα δικά του αλλά του μπάτζετ της ομάδας. Επειδή είχε αυτό το καταραμένο ελλάτωμα να θέλει να πρωταγωνιστούμε διαρκώς και να παίρνουμε τίτλους κάθε χρονo. Σίγουρα άπληστος, ευτυχώς δεν ταυτίστηκε ποτέ μαζί του ο κόσμος που δεν ζητάει τίτλους από την ομάδα. Δεν τον νοιάζει. Απλά μπάσκετ με πράσινες φανέλες θέλει να βλέπει και αν γίνεται να έχει και μια ποιότητα ακόμα καλύτερα. Μας έμπλεξε σε μια κατάστασης συνεχούς διεκδίκησης και πρωταθλητισμού, που δεν μας άρεσε απ' ότι φαίνεται. To τι ειπώθηκε με τον Δημητράκη το ξέρουν μόνο αυτοί οι δύο βέβαια μιας και κανείς δεν ήταν παρών και τίποτα δεν διέρρευσε. Υποθέσεις κάνουμε όλοι και η μια πλευρά λέει ότι έφυγε μόνο για τα λεφτά η άλλη ότι υπήρχαν και άλλοι λόγοι. Μέχρι να αποδείξει κάποιος το αντίθετο ας μην είναι τόσο απόλυτος.

Ο Ομπράντοβιτς πρόσφερε σιγουριά και επιτυχίες στον Παναθηναικό και στους Γιαννακόπουλους. Τους έκανε να συνειδητοποιήσουνε τον ρόλο τους ως ιδιοκτήτες και τους έφερνε τη μία κούπα μετά την άλλη. Εκείνοι ως στυλοβάτες έκαναν αυτό που όλοι οι οπαδοί ονειρεύονταν. Δεν έλεγαν όχι σε τιποτα και αφηναν τον προπονητή να κάνει τη δουλειά του. Μάλιστα είχαν αναπτύξει και μια ιδιαίτερη σχέση μιας και σε χρονιές με μειωμένο μπάτζετ πάντα βρίσκανε τη λύση και ανανέωναν τη συνεργασία τους.

Φυσικά οι Γιαννακόπουλοι είχαν πάρει τίτλους και πριν τον Ζοτς. Είχαν πάρει και Ευρωπαικό το 96 αλλά για να κάνουν τον Παναθηναικό αυτοκρατορία έπρεπε κάποιος (-οι) να προπονήσει την ομάδα και να της δώσει το χαρακτήρα που χρειάζεται ένας πρωταθλητής μεγαλης διάρκειας. Αυτό φαίνεται με τις 5-6 αλλαγές προπονητή που κάνανε τα τελευταία 7 χρόνια πριν τον ερχομό του Ομπράντοβιτς. Και τότε δαπανούσαν αλλά οι τίτλοι ήταν κατά πολύ λιγότεροι από ότι τους αναλογούσε. Γενικά όποτε ψάξανε για προπονητή που θα τους είχε σταθερά στην κορυφή, δεν τον βρήκαν πουθενά...

Ο Ζοτς κατάλαβε ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει χρήμα όταν το κατάλαβαν όλοι. Θα μπορούσε να φύγει και το περσινό καλοκαίρι αλλά έμεινε στην ομάδα παρά το ότι οι ιδιοκτήτες είχαν δηλώσει ότι θα φύγουν και είχαν αφήσει όλα τα μεταγραφικά θέματα ανοιχτά για ένα μήνα χάνοντας έτσι κάποιος σημαντικούς παίχτες της προηγούμενης χρονιάς. Όταν αποφάσισαν να μείνουν ένα χρόνο ακόμα, υπέγραψαν όσους παίχτες πήραν μόνο για ένα χρόνο δίνοντάς τους και μηδενικό κίνητρο και εμπιστοσύνη ειδικά προς το τέλος της σεζόν. Παράλληλα δεν έδωσαν καμία πληροφορία για το τι πρόκειται να γίνει το επόμενο καλοκαίρι μιλώντας αφαιρετικά για μια αποχώρηση που δεν έγινε ποτε. Άργησαν εξαιρετικά τον σχεδιασμό της ομάδας και φτάσαμε Σεπτέμβρη για να πάρουμε τον Αρμστρονγκ... εεε εννοώ τον Σμιθ. Ευτυχώς κατάφεραν μαζί με τον Ομπράντοβιτς να πάρουν τον Σάρας. Φέτος δεν έγινε κάτι τέτοιο.
AZ1980
kolokotronis το να αντιπαθεί ο Ομμπράντοβιτς πολύ τον Τράκη και την mentality του γενικά, ή και ειδικά τον τρόπο που έγινε η προσέγγιση για την ανανέωση του το χεις σκεφτεί? To να τον ξέρει πιο καλά από μας? Δεν λέω ότι είναι έτσι σίγουρα, αλλά νομίζω πρέπει να συμπεριλάβεις με κάποιο τρόπο κι αυτό το ενδεχόμενο στο συλλογισμό σου, δεν είναι δα και τόσο απίθανο θαρρώ...

YΓ. Ο Zoτς έχει μείνει στην "εταιρεία" σε δύσκολη φάση με μειωμένο μπάτζετ, την εποχή του Σπόρτινγκ. Και μάλιστα έβαλε σε αυτή τη διετία βάσεις για την ομάδα που τελικά χτίστηκε, κατακτώντας τρία ευρωπαικά. Τότε προφανώς έβλεπε δυνατότητες συνεργασίας σε διαπροσωπικό επίπεδο και προοπτική. Κι έμεινε. Τώρα προφανώς όχι. Δε νομίζω να φευγε αν έβλεπε πως αυτά τα δυο υπάρχουν.

ΥΓ2. Συμφωνώ με A.CAB και kseplenhs, πολύ ωραία τα πατε παιδιά \m/


bball.gif
sni79per
παρασκευη 8 ιουνιου κουτοπονητο κομματι στην πρασινη.
στην ελλαδα του μνημονιου ο οπαδος καιγεται να μαθει τι θα γινει με τον ομπραντοβιτς ο οποιος εχει το θρασος να ειναι σε προγραμματισμενο σεμιναριο της fiba στα πλουσια εμιρατα.
βεβαια σιγα μην το πει στα ισια αλλα το νοημα δεν αλλαζει.



την ιδια μερα ανακοινωση καε.

δηλώνουμε με ειλικρίνεια πως αν βρεθεί κάποιος από την Παναθηναϊκή οικογένεια που να μπορεί να εξασφαλίσει στον κ. Ομπράντοβιτς το μπάτζετ που θέλει για την επόμενη τριετία, θα του μεταβιβάσουμε τις μετοχές της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, χωρίς κανένα οικονομικό αντάλλαγμα. Σε διαφορετική περίπτωση το πλάνο μας έχει ήδη γίνει γνωστό και έτσι θα προχωρήσουμε

αφιξη ομπραντοβιτς στο αεροδρομιο κ υποδοχη απο οπαδους,ο μεγαλος εχει πληροφορηθει ασφαλως τις ανακοινωσεις κ τα πρωτοσελιδα.


«Ο Παναθηναϊκός είναι και δικό μου κλαμπ. Είναι η οικογένειά μου, αλλά αυτή τη στιγμή το θέμα δεν είναι το οικονομικό. Το θέμα είναι ο σεβασμός. Είμαι εδώ 13 χρόνια, ξέρετε πολύ καλά ποιος είμαι και θέλω σεβασμό σε ό,τι κάνω. Όλα τα υπόλοιπα θα τα λύσουμε εσωτερικά, όχι εδώ, στο αεροδρόμιο». Ξεκαθάρισε, μάλιστα, ότι «αυτά που γράφονται για τα οικονομικά είναι μ...κίες»,

αποχαιρετιστηρια ανακοινωση ζοτς

Οι Αρχές που έχω από την οικογένειά μου, πάντα μου υπενθυμίζουν ότι το πιο σημαντικό πράγμα είναι να σέβεσαι τους ανθρώπους, αν θέλεις να σε σεβαστούν και αυτοί. Αυτό είναι κάτι που θα ήθελα να τονίσω αυτή τη στιγμή.

ποτε στο παρελθον καμια διαπραγματευση των αφων με τον ζοτς δεν εγινε μεσω τυπου κ ανακοινωσεων.νεα ''ηθη'' στην καε παο φαινεται.
την ιδια κουτοπονηρη τακτικη ακολουθησε κ με καναδυο ανανεωσεις παιχτων.
οχι ηταν μ@@@@κας ο ζοτς να καθισει να χαλασει οτι πιο ομορφο εχτισε 13 χρονια ανανεωνοντας για να γινει μπαχαλο με τον μικρο που θα του ζητουσε να δεχτει κινεζακια κ χαζομαρες.
ο ζελικο τελειωσε μια σχεση τιμωντας το παρελθον το δικο του κ της ομαδας.
αυτα απο εμενα συν δυο ποστ που εχω κανει εδω
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...5&start=345
AZ1980
+10000000000



bball.gif
bodiroga10
αμα δεν ηταν το οικονομικο ο ζοτς θα καθοταν οπως καθισε οταν ο θανασης ανακοινωσε την ανανεωση του χωρις να τα εχουν βρει,οταν ο δημητρης εκανε ντου στα αποδυτηρια μετα το ματς με το μαρουσι στην ευρωλιγκα,οταν το εξωφυλλο της πρασινης εγραφε το βγαλτε τις φανελες,οταν ο θανασης εφερνε τον ντελκ για να χαροποιησει τον κοσμο λογω ονοματος χωρις να τον θελει ο ζοτς, οταν γινοταν φοβερα επεισοδια και σε σεφ και στο οακα αλλα οσο επεφτε το χρημα δεν τον πειραζαν ολα αυτα......

οτι ο ζοτς ειναι ο καλυτερος προπονητης στην ευρωπη δεν μπορει να αμφισβητηθει απο κανενα οπως επισης οτι χωρις αυτον το πιο πιθανο ειναι να μην ειχαμε 6 ευρωπαικα,ακομα και τα λεγομενα μειονεκτηματα που του προσαπτουν ουσιαστικα ειναι πλεονεκτηματα του(πχ η εμμονη να προσαρμοστει ο παικτης στο συνολο και οχι το συνολο στον παικτη αλλιως δεν προκειται να παιξει οσο καλος ατομικα και να ειναι) αλλα ο λογος που εφυγε ειναι καθαρα οικονομικος και κανενας αλλος ειτε μας αρεσει ειτε οχι.....
GGEO7
QUOTE(bodiroga10 @ Sep 4 2012, 00:36 ) *
αμα δεν ηταν το οικονομικο ο ζοτς θα καθοταν οπως καθισε οταν ο θανασης ανακοινωσε την ανανεωση του χωρις να τα εχουν βρει,οταν ο δημητρης εκανε ντου στα αποδυτηρια μετα το ματς με το μαρουσι στην ευρωλιγκα,οταν το εξωφυλλο της πρασινης εγραφε το βγαλτε τις φανελες,οταν ο θανασης εφερνε τον ντελκ για να χαροποιησει τον κοσμο λογω ονοματος χωρις να τον θελει ο ζοτς, οταν γινοταν φοβερα επεισοδια και σε σεφ και στο οακα αλλα οσο επεφτε το χρημα δεν τον πειραζαν ολα αυτα......

οτι ο ζοτς ειναι ο καλυτερος προπονητης στην ευρωπη δεν μπορει να αμφισβητηθει απο κανενα οπως επισης οτι χωρις αυτον το πιο πιθανο ειναι να μην ειχαμε 6 ευρωπαικα,ακομα και τα λεγομενα μειονεκτηματα που του προσαπτουν ουσιαστικα ειναι πλεονεκτηματα του(πχ η εμμονη να προσαρμοστει ο παικτης στο συνολο και οχι το συνολο στον παικτη αλλιως δεν προκειται να παιξει οσο καλος ατομικα και να ειναι) αλλα ο λογος που εφυγε ειναι καθαρα οικονομικος και κανενας αλλος ειτε μας αρεσει ειτε οχι.....

Διαφωνώ καθώς μιλάς για μεμονομένα περιστατικά ενώ φετός η κατάσταση αυτή ήταν διαρκής! Συγκεκριμένα για Ντελκ δεν νομίζω να άσκησε Βέτο ο Ζοτς, απλώς δεν το θεωρούσε απαραίτητο...
EXASFAIROS
Πω πω πανικος,μυζερια,δημοσια δικαστηρια!!!!!! ohmy.gif .Προδοτης ο Ζοτς,προδοτες οι Γιαννακοπουλοι που εχουν προσφερει τρελα λεφτα απο το 1990 κατι ,σε μια χωρα που βρισκεται στα προθυρα οικονομικης και οχι μονο καταρευσης,προδοτης ο Μποντιρογκα,ο Μπατιστ και αλλοι!!!!!Χαλαρωστε αδελφια!!!!!Μια εξατομη πρασινη εγκυκλοπαιδεια εκλεισε και μπαινουμε σε μια νεα εποχη,οπου η οικογενεια δεν απελησε κανενα υπαλληλο ,δεν μειωσε τις αποδοχες του,το κρατος τους χρωσταει λεφτα για τα φαρμακα που διοχετευουν την αγορα.Τουλαχιστον αποτελουν αχαριστια πολλα απο τα παραπανω-σε μια πολυ παραξενη περιοδο για την χωρα!!!!!Προδοτες και οι Αγγελοπουλοι που μειωσαν το μπατζετ περσι,προδοτες ολοι ....εκτος απο τον μαγκα φιλαθλο που πηγε σε 5 ματς στην σεζον και δεν καταδεχτηκε να αγορασει απο paoshop.gr και ξοδευει σαν προβατο πολλα χρονια τωρα χρημα στο greenteam.gr.Oσοι δεν μπορουν να αντικρισουν το παρον και να δουν εστω λιγο θετικα αυτην την νεα εποχη,ας ελθουν να πανηγυριζουν παλι στο επομενο Ευρωπαικο σε 2-3 χρονια λεω γω.Πανηγυριτζιδες του καφενειου που η οικογενεια Γιαννακοπουλοι τους εχουν μεγαλη υποχρεωση!!!!!Οι υπολοιποι φορεστε τις εξαστερες φανελες σας και κυριως οι Αθηναιοι κοπιαστε στο κλειστο του ΟΑΚΑ απο Οκτωμβριο.ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΙΖΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ!!!!!Αν σπασει ο διαολος το ποδι του και παμε καλα φετος αρχιστε τις κωλοτουμπες. icon_wave.gif

Υ.Γ Ο ΔΓ δεν ειναι normal ατομο αλλα δεν αφησε την ΚΑΕ στο πουθενα!!!!Η οικογενεια αν δεν ανακοινωνε την επιθυμια αποχωρησης της την επομενη μερα του Ευρωπαικου στην Βαρκελωνη αλλα το εκανε private σε συνενοηση με τον Ζελικο η ακομα και με εκαστο παιχτη και φταναμε ξανα FF και χαναμε στους τελικους του ενχωριου θα λεγαμε τα ιδια???
1)Προσωπικα πιστευω οτι ο Ζελικο εφυγε διοτι δεν το πηγαινε η ψυχη του να προτεινει μεσω της διοικησης μειωσεις αποδοχων σε παιχτες που ειχε σαν παιδια του,η να "διωξει"καποιους αγαπητους.Θα τους ελεγε οπως και περσι "μειωσεις σε ολους και προχωραμε μαζι"????οταν οι μειωσεις θα ηταν γεναιοδωρες???
2)Για τους Ν. Καλαθη,Μαριτς,Σμιθ,Σατο,Π.Καλαθη,Λογκαν πολλοι θελαμε να αποχωρησουν απο την ομαδα φετος.
3)Για Καιμακογλου ,Βουγιουκα αλλες ομαδες πρεσεφεραν πολυ περισσοτερα
4)Ο Περπε αποχωρησε με μικρες οικονομικες διαφορες.Προδοτης.
5)Λαθος χειρισμοι με Φωτση,Νικολας,Σαρας,Μπατιστ σιγουρα!!!!!(Τα λαθη γινονται και στις καλυτερες οικογενειες:Ο Βασκες αποχωρησε απο την Μπαρτσα γιατι ηταν αχρηστος rolleyes.gif .....)
6)Για μενα η οικογενεια επρεπε να τα κανει ολα μυστικα απο τον κοσμο απο την πρωτη στιγμη για να μην ερχονται ολοι οι παναθηναικαρες και να τους κατηγορουν!!!!!Προσπαθουσαν να δωσουν την ομαδα και αυτη η καθυστερηση και παλυνδρομηση -με το να μην βρισκουν καποιον να παρει την ομαδα- επηρεασε ολους.Αν ηξεραν εκ των προτερων οτι το καλοκαιρι του 2012 θα κρατουσαν αναγκαστικα και για την συνεχεια στα χερια τους την ομαδα ισως δημιουργουσαν -αν μονο ο Ζελικο το γνωριζε και οχι οι παιχτες -ευκαιριες να κρατηθουν παιχτες οπως ο Φωτσης,Καιμακογλου,Μπατιστ με αναπροσαρμογες συμβολαιων μεσουσης της περσινης και φετεινης σεζον.Εδω μπορουμε να μιλησουμε για λαθος χειρισμους.Επισης το private ΚΑΕ-Ζελικο θα μπορουσε να ισχυε αν δεν εμφανιζοταν ο ΔΓ.Και αυτο λαθος .Η συζητηση επρεπε να γινει με Θαναση.Μεγα λαθος,αλλα οταν λες οτι βιολογικα αποχωρεις δεν μπορεις να κανεις το come back για deals μιας σεζον που στην ουσια θα κινειται στα της ομαδας το μικροτερο μελος της οικογενειας.Αλλος κανονιζει,αλλος τρεχει.Εγω προσωπικα πιστευω οτι -μη βρισκοντας πωλητη- οι Παυλος και Θανασης αναγκασαν τον Τρακη να συνεχισει ...ομως αυτος δεχτηκε με τους δικους του ορους,μερικοι των οποιων συνεφερε οικονομικα την οικογενεια.Προδοσια,Κρεμαλες ,οι χειρωτεροι προδοτες στην Ιστορια του Σωματειου.!!!!!!

Αδελφια παμε μπρος!!!! και αν ενισχυουμε οικονομικα και με την παρουσια μας -αν θα υπαρχει αυριο normal χωρα-την ομαδα τοτε πολλα πραγματα μπορουν να αλλαξουν προς το καλυτερο του φετεινου.Μην πυροβολειτε ανθρωπους ειτε για λαθος χειρισμους και αποφασεις η αναγκαστικες συγκυριες οταν εχουν αποδεδειγμενα δειξει ποσο αγαπησαν την ΟΜΑΔΑ.
roben

Προσωπικά πιστεύω ότι η λέξη ''προδοσία'' είναι ιδιαίτερα βαριά για να χρησιμοποιείται στον αθλητισμό όταν ένας παίκτης αλλάζει ομάδα! Είμαι από εκείνους που ποτέ δεν αποκάλεσα προδότη ή ''φραγκοφονούλη'' τον Σπανούλη και πάντα με στενοχωρούσε η στάση όσων των αντιμετώπιζαν έτσι! Όπως επίσης ήμουν από εκείνους που πίστευα ότι ο kill Bill είναι ένας από τους ελάχιστους παίκτες στο ευρωπαικό μπάσκετ που μπορεί να αλλάξει τη ροή του ποταμού! Και ήρθε η μέρα που ο Βασίλης έκανε πολλούς στην ομάδα μας να καταπιούν τη γλώσσα τους όταν όχι μόνο οδήγησε τον Ολυμπιακό στην κατάκτηση του πρωταθλήματος Ελλάδας έπειτα από τόσα χρόνια αλλά και στην κατάκτηση της κορυφής της Ευρώπης! Με συμπαίκτες τον Πρίντεζη, τον Μάντζαρη, τον Παπανικολάου, τον Λο, τον Χάινς, τον Άντιτς, τον Ντόρσει, τον Κέσελι...Θυμάμαι τους φίλους του Ολυμπιακού να ζητούν τον διωγμό του 'Ελληνα γκαρντ και την παραμονή του αγαπημένου τους υπερπαίκτη Τεόντοσιτς! Πόσες φορές δεν είχα γράψει ότι ο δικός μας είναι ένας ποιοτικότατος σοβαρός μπασκετμπολίστας και ο Σέρβος ένας τσαρλατάνος με περίσσειο ταλέντο αλλά μηδενικό μυαλό...Το βράδυ του φετινού τελικού της Ευρωλίγκας έλεγα σε ένα φίλο μου πριν το ματς ότι ''απόψε η ΤΣΣΚΑ καλείται να πετύχει ένα μικρό θαύμα'' και μου απάντησε ''ο Ολυμπιακός εννοείς''...''Όχι βρε'' του είπα, ''η ΤΣΣΚΑ''...''Να πάρει την Ευρωλίγκα έχοντας στο ρόστερ της τον Τεόντοσιτς''!! :-)

Κανένας δεν μπορεί να κατηγορήσει την διοίκηση της ομάδας ότι δεν έκανε μια σωστή προσφορά στον παίκτη...Συμβόλαιο ισόποσο με εκείνο του Δημήτρη Διαμαντίδη! Ο Σπανούλης προτίμησε να μετακομίσει στον Πειραιά! Δεν το έκανε, είπε, για τα χρήματα! Το έκανε γιατί αναζητούσε νέα κίνητρα! Ίσως να ήθελε να είναι ο ''πρώτος'', ο αρχηγός, ο leader, αυτό που στον Παναθηναικό ήταν ο Διαμαντίδης! Ίσως κάποιες καταστάσεις στο εσωτερικό της ομάδας δεν του άρεσαν! Μπορεί κανείς να τον κατηγορήσει? Εγώ όχι! Λυπήθηκα που έφυγε διότι ήταν πραγματικά ένα κόσμημα για την ομάδα μας! Τίμησε την πράσινη φανέλα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο του παιχνίδι! Και το ίδιο κάνει πλέον στη νέα του ομάδα! Ακούστηκαν πολλά αλλά αυτός στάθηκε όρθιος και δικαιώθηκε! Εγώ του δίνω συγχαρητήρια!

Την ίδια απόφαση πήρε τώρα ο Περπέρογλου! Τα χρήματα ήταν παρόμοια και πάλι αλλά ο παίκτης προτίμησε τον Ολυμπιακό! Ίσως μέτρησε η κουβέντα με τον Σπανούλη ή το μεγαλύτερο ενδιαφέρον του Μπαρτζώκα σε σχέση με εκείνο του Πεδουλάκη! Σημασία δεν έχουν μόνο τα χρήματα αλλά και ο τρόπος προσέγγισης! Οι προσφορές που δέχτηκαν οι Καλάθης, Καιμακόγλου και Βουγιούκας ήταν εκτός συναγωνισμού για την δική μας ομάδα! Προσπάθεια από την διοίκηση έγινε αλλά τα κουκιά ήταν μετρημένα! Από την στιγμή που οι παίκτες αποφάσισαν με βάση το οικονομικό πάνω απ'όλα καλώς έφυγαν! Ο Μπατίστ έφυγε σαφώς για τα χρήματα, ήμουν βέβαιος ότι θα το κάνει! Στην κατάσταση που βρίσκεται το συμβόλαιο της Φενέρ ήταν ασύλληπτο! Προσωπικά θεωρούσα τρελό και το συμβόλαιο του Δ.Γ.! Συναισθηματισμό δεν έδειξαν οι Έλληνες παίκτες, θα έδειχνε ο Αμερικανός? Εγώ τους ευχαριστώ όλους για την προσφορά τους στην ομάδα και τους εύχομαι καλή επιτυχία στα νέα τους βήματα! Και ο Φώτσης δεν πάει όπου υπάρχει ''μαρούλι''? Είναι προδότης? Απλά επαγγελματίας!

Ο Ζοτς πιστεύω ότι είχε πιά κουραστεί ψυχολογικά! Δεν ήθελε να μείνει και βρήκε αφορμές για να φύγει! Φαινόταν ότι δεν είχε όρεξη και από τον τρόπο που κοούτσαρε την ομάδα στους τελικούς του πρωταθλήματος! Έβλεπε τον Ίβκοβιτς να τον ''πατάει'' και δεν έκανε καμιά προσπάθεια να αλλάξει την κατάσταση! Να δοκιμάσει κάτι νεό,κάτι διαφορετικό! Το ίδιο μπάσκετ σε κάθε παιχνίδι με την ήττα σχεδόν προδιαγεγραμμένη στο ΣΕΦ! Οι μισοί παίκτες παροπλισμένοι! Ο Μάριτς, ο Λόγκαν, ο Σμίθ έμειναν σχεδόν αναξιοποίητοι... Ο Σάτο και ο Καλάθης σε χρόνιο βαθύ ύπνο...Που ήταν ο Ζοτς που έκανε τα μάτια των παικτών να λάμπουν, που μπορούσε να παίρνει το 120% από κάθε παίκτη? Αφού δεν έλαμπαν τα δικά του μάτια,πως να μεταφέρει την λάμψη στους παίκτες του? Όυτε ιδέες, ούτε τίποτα! Σαν να είχε χάσει το κίνητρό του και να περίμενε διεκπεραιωτικά να τελειώσει το πρωτάθλημα...Που ήταν ο Ζοτς που την αμέσως προηγούμενη σεζόν ανακάτευε μαεστρικά την τράπουλα πετώντας την Μπαρτσελόνα εκτός φάιναλ φορ με μειονέκτημα έδρας? Δεν τον κατηγορώ... 13 χρόνια στην ίδια ομάδα είναι πολλά! Την ίδια στιγμή ο Ίβκοβιτς έκανε το δικό του μέτριο ρόστερ (και σαφώς κατώτερο εκείνου του Παναθηναικού) να μοιάζει διαστημικό!

Εγώ θεωρώ ότι και φέτος στην ομάδα γίνεται μια σχετικά σοβαρή δουλειά! Θα μπορούσε να είναι και σοβαρότερη! Η επιλογή του Πεδουλάκη ήταν άψογη! Στις επιλογές παικτών διαφωνώ μόνο με τον Άμστρονγκ! Έχω γράψει γι αυτόν... Μακάρι να διαψευστώ! Περιμένω τουλάχιστον ο Αμερικανός ψηλός που μένει να αποκτήσουμε να είναι ένας πραγματικά καλός παίκτης! Και στην τελική αν ο Άμστρονγκ αποδειχτεί μούφα θα έχουμε πιστεύω την ευχέρεια κατά την διάρκεια της σεζόν να τον αντικαταστήσουμε! Διαφωνώ επίσης με το γεγονός ότι δεν έχει ήδη αποκτηθεί ο Πελεκάνος! Κόμματο δεν θέλω με την καμία,καλός για το 3x3 μαζί με τον Παππά! Όχι όμως για κανονικό μπάσκετ! Παίκτης αλάνας! Μου αρέσει επίσης ο Ισραηλινός, ο Κάσπι, θα έκανε ωραίο δίδυμο με τον Μασιούλις στο 3 αλλά εμείς τώρα θέλουμε ψηλό και στους ξένους δεν υπάρχει άλλη ελεύθερη θέση...Να 'χαμε έναν ποιοτικό Έλληνα παίκτη παραπάνω...
Anaz
QUOTE
Όσο για τα μπολταρισμένα:
Όταν έχεις ζήσει ότι έχεις ζήσει και έχεις περάσει τόσα πολλά με αυτή την ομάδα, ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!
Σιγά το ρίσκο....
Σιγά τη ρώσικη ρουλέτα....
Θα έβαζε την καριέρρα του σε κίνδυνο??

Και ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΆ, να σου φύγει και η περιέργια...
Τώρα δεν θα μάθει ποτέ.

Μιλάς, λες και ο ζοτς ήταν 2-3 χρόνια στην ομάδα και ήταν ''άλλη μία ομάδα'' στην καριέρρα του...

Ξαναλέω:
Ας είχαμε 30 εκ. μπάτζετ και σου έλεγα μετά που θα το έγραφε το.... κλίμα ο μεγάλος και αν θα καθότανε.
13 χρονια στον Παναθηναικο παντως ο Ζοτς δε νομιζω να μην ηξερε δα καθολου τον Δημητρακη..
Ενας αλλος παραγοντας που δεν βλεπω να εχει αναφερθει ειναι κι ο κορεσμος ρε παιδια.. Η τελευταια ομαδα του Ζοτς τα πηρε ολα, εκανε τον κυκλο της, πιθανον λοιπον να ηθελε και μια νεα προκληση. Με τι κινητρο να παραμεινει στον Παο κ να φτιαξει παλι μια ΝΕΑ ομαδα με περιορισμενο μπατζετ κιολας και νεα Διοικηση χωρις τους ανθρωπους με τους οποιους συνεργαζοταν αψογα τοσα χρονια?
Ο επαγγελματιας δεν ειναι οπαδος. Το δεσιμο με μια ομαδα το βλεπει απο τη σκοπια των ανθρωπων με τους οποιους συνεργαζεται. Διοικηση-τεχνικο τιμ-παιχτες..
Για μενα δηλαδη δεν τιθεται θεμα ρισκου. Αλλα θεμα κινητρου-διαθεσης.
Εξαλλου το οτι δεν ηταν τόσο οικονομικο το ζητημα νομιζω το δειχνει και το οτι απερριψε πολυ μεγαλες προτασεις απο Τουρκια κι επελεξε να μεινει εκτος φετος.
xaris_
εγω ειμαι σιγουρος οτι ο Ομπρονταβιτς εφυγε γιατι δεν ηθελε να συνεργαστει με τον ΔΓ μην ξεχναμε οτι αυτα τα χρονια που ηταν στον παναθηναικο υπηρξαν και αλλες χρονιες που ο παναθηναικος δεν ειχε μεγαλο μπατζετ και δεν ηταν αρκετα ανταγωνιστικος μετα το ευρωπαικο του 2002 εφτασε 2007 για να ξαναπαρουμε ευρωπαικο και αναμεσα σε αυτες τις χρονιες υπηρξαν σαιζον που παιρνουσε ανετα η μακαμπι απο την εδρα μας τοτε ο Ομπραντοβιτς δεν εφυγε γιατι νομιζω οτι δεν ειχε προβλημα με το μπατζετ ουτε και τωρα ηταν προβλημα το μπατζετ το προβλημα ειναι οτι εφυγαν οι γιαννακοπουλοι και ηρθε ο γιος τους ενος τον οποιο δεν γουσταρει και δεν θελει να συνεργστει μαζι του
Dred11
http://www.sport-fm.gr/article/577357
Νομίζω ότι ο Πεδουλάκης λύνει τις περισσότερες απορίες που έχουν εκφραστεί στο forum αυτό.

Ένα καλό με τον Πεδουλάκη είναι ότι είναι επικοινωνιακός και μιλάει με ξεκάθαρα λόγια.

Zephyr
Το ότι κανένας δεν χωνεύει τον ΔΓ είναι δεδομένο που καλύπτει όλους (και τους ολυμπιακούς).
Επίσης είναι δεδομένο ότι αν δεν αναλάμβανε ο ΔΓ, ο ΠΑΟ θα πήγαινε για διάλυση.
Ξέρετε τι σοκ είναι το να γυρίζεις από την δουλειά σου μεσημεριάτικα, να βάζεις erasport στο αμάξι και να ακούς ότι οι πρόεδροι τα βρόντηξαν, ενώ μισή ώρα πριν έγραφες 12ες στο μεταγραφοτόπικ? Αμ δεν ξέρετε, γι΄αυτό κάνετε έτσι laugh.gif !
Κακά τα ψέματα, η κατάσταση ήταν μπρος γκρεμός και πίσω Τράκης. Όταν έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε ένα προβληματικό πρόεδρο (που μπορεί να σε κρατήσει ζωντανό) και την παρακμή (όπου ο Σκορδίλης παίζει βασικός και αναντικατάστατος) τι διαλέγεις?
Όταν έχεις καλομάθει τόσα χρόνια, συνηθίζεις πολύ δύσκολα στα νέα δεδομένα, ωστόσο πρέπει να το κάνεις για να επιβιώσεις. Κρίνοντας από προσωπικές εμπειρίες, είναι καλύτερα να έχεις στην ρακέτα Βολκοβίτσκι και Γιούρακ (και προβληματικό πρόεδρο) παρά Όβτσινα και Αγαδάκο (χωρίς πρόεδρο). Όχι ότι έχεις να κερδίσεις πολλά πράγματα από την πρώτη κατάσταση, αλλά τουλάχιστον δεν παλεύεις για την παραμονή rolleyes.gif .
AZ1980
QUOTE(Anaz @ Sep 4 2012, 03:37 ) *
13 χρονια στον Παναθηναικο παντως ο Ζοτς δε νομιζω να μην ηξερε δα καθολου τον Δημητρακη..
Ενας αλλος παραγοντας που δεν βλεπω να εχει αναφερθει ειναι κι ο κορεσμος ρε παιδια.. Η τελευταια ομαδα του Ζοτς τα πηρε ολα, εκανε τον κυκλο της, πιθανον λοιπον να ηθελε και μια νεα προκληση. Με τι κινητρο να παραμεινει στον Παο κ να φτιαξει παλι μια ΝΕΑ ομαδα με περιορισμενο μπατζετ κιολας και νεα Διοικηση χωρις τους ανθρωπους με τους οποιους συνεργαζοταν αψογα τοσα χρονια?
Ο επαγγελματιας δεν ειναι οπαδος. Το δεσιμο με μια ομαδα το βλεπει απο τη σκοπια των ανθρωπων με τους οποιους συνεργαζεται. Διοικηση-τεχνικο τιμ-παιχτες..
Για μενα δηλαδη δεν τιθεται θεμα ρισκου. Αλλα θεμα κινητρου-διαθεσης.
Εξαλλου το οτι δεν ηταν τόσο οικονομικο το ζητημα νομιζω το δειχνει και το οτι απερριψε πολυ μεγαλες προτασεις απο Τουρκια κι επελεξε να μεινει εκτος φετος.


+1

Mακάρι να διάβαζαν όλοι προσεκτικά το boltαρισμένο κομμάτι, θα χαμε πολύ λιγότερες άκυρες συζητήσεις, σε όλα τα αθλήματα




QUOTE(Dred11 @ Sep 4 2012, 10:34 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/577357
Νομίζω ότι ο Πεδουλάκης λύνει τις περισσότερες απορίες που έχουν εκφραστεί στο forum αυτό.

Ένα καλό με τον Πεδουλάκη είναι ότι είναι επικοινωνιακός και μιλάει με ξεκάθαρα λόγια.


Eξαιρετικός, μακάρι να επηρεαστεί και το επικοινωνιακό της ομάδας από τον τρόπο σκέψης του



bball.gif
kolokotronis
QUOTE(AZ1980 @ Sep 3 2012, 22:11 ) *
kolokotronis το να αντιπαθεί ο Ομμπράντοβιτς πολύ τον Τράκη και την mentality του γενικά, ή και ειδικά τον τρόπο που έγινε η προσέγγιση για την ανανέωση του το χεις σκεφτεί? To να τον ξέρει πιο καλά από μας? Δεν λέω ότι είναι έτσι σίγουρα, αλλά νομίζω πρέπει να συμπεριλάβεις με κάποιο τρόπο κι αυτό το ενδεχόμενο στο συλλογισμό σου, δεν είναι δα και τόσο απίθανο θαρρώ...

YΓ. Ο Zoτς έχει μείνει στην "εταιρεία" σε δύσκολη φάση με μειωμένο μπάτζετ, την εποχή του Σπόρτινγκ. Και μάλιστα έβαλε σε αυτή τη διετία βάσεις για την ομάδα που τελικά χτίστηκε, κατακτώντας τρία ευρωπαικά. Τότε προφανώς έβλεπε δυνατότητες συνεργασίας σε διαπροσωπικό επίπεδο και προοπτική. Κι έμεινε. Τώρα προφανώς όχι. Δε νομίζω να φευγε αν έβλεπε πως αυτά τα δυο υπάρχουν.

ΥΓ2. Συμφωνώ με A.CAB και kseplenhs, πολύ ωραία τα πατε παιδιά \m/


bball.gif

Άντε να το συνεχίσω λίγο...

Και στα δύο σημεία που αναφέρεσαι έχω ήδη αναφερθεί.

Δεν είπε κανείς (ούτε εγώ) ότι ο ζοτς γουστάρει τον ΔΓ ή ότι δεν ξέρει περί τίνος πρόκειται ή ότι δεν θα τον ένοιαζε που θα μίλαγε με αυτόν στο εξής.
Που το είδες αυτό γραμμένο?
Προφανώς και θα ξενέρωνε.
Αν όμως το μπάτζετ διατηρούνταν στα 25-30 εκ. θα τα παρέβλεπε αυτά ο ζοτς και τουλάχιστον αρχικά (για ένα χρόνο) θα καθότανε και θα έλεγε και ένα τραγούδι.
Αντίθετα, και να έμεναν οι κοντοί, με 10 εκ. θα την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια, όπως τώρα.
Έτσι πιστεύω εγώ και ορισμένοι άλλοι.

Εφόσον συνέβησαν και τα δύο ταυτόχρονα, κάνείς δεν μπορεί να αποδείξει, τι θα γινότανε αν συνέβαινε μόνο το ένα.
Πιο απλά δεν μπορώ να γράψω.

Εφόσον ήρθαν έτσι τα πράγματα, όπως πιστεύετε οι περισσότεροι για ''κλίματα'' και κλιματαριές, αφήστε μας και κάποιους να έχουμε το δικαίωμα πιστεύουμε για ότι τα φράγκα του μπάτζετ ήταν ο αποφασιστικός παράγοντας που τον οδήγησε στην έξοδο και όχι ο ΔΓ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θεωρούμε ότι δεν θα είχε προβλήματα με τον ΔΓ.
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
Δεν χρειάζεται να αναφέρετε τον χαρακτήρα του ΔΓ και τα κλίματα που θα αλλάζανε.
Τα ξέρουμε.
Απλά δεν πιστεύουμε ότι τελικά έφυγε για αυτά και αν το παραδάκι συνέχιζε να ρέει θα έμενε.
Όπως δεν μπορούμε εμείς να αποδείξουμε την άποψή μας, ετσι δεν μπορείτε και εσείς.

Ούτε φραγκοφονιά τον λέει κανείς, ούτε άπληστο, ούτε ότι δεν στεναχωρέθηκε που έφυγε, ούτε τίποτα.
Απλά δεν τον δικαιολογούμε κι όλας.
Όφειλε να μείνει να παλέψει.
Έτσι πιστεύω.
Δεν λέω ''θα ήθελα να μείνει''. Όλοι θα θέλαμε. Χαίρω πολύ.
''Επαγγελματίας-κλίματα-ασυνεννοησία με ΔΓ... μπλα μπλα''.
Όλο αυτά ακούω.
ΔΕΚΑΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ήτανε στην ομάδα, που του τα παρείχε όλα (και φυσικά ο ίδιος τη βοήθησε όσο δεν πήγαινε).
Όφειλε να μείνει, τουλάχιστον για ένα χρόνο.

Και πάμε στη δεύτερη παράγραφο και στο ''παραμυθάκι'' του ''σπόρτινγκ''.
Το ακούω, το ξανακούω...

ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΖΕΛΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ!!!
Τι λες τώρα?!?!
ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!?!?!?!?!


Τέτοια χάρη μας έκανε ρε παιδιά??
Να πέσουμε να του φιλήσουμε τα πόδια, άμα είναι έτσι...

Τώρα μου γράφεις εσύ για ''προοπτικές συνεργασίας'' για ''διαπροσωπικά επίπεδα'' που έβλεπε τότε ο τετραπέρατος....
Ε, εγώ σου λέω ότι έβλεπε προοπτικές 30 εκ μπάτζετ, παιχταράδων κτλ.
Δεν είναι μ...κας ο ζοτς.
Ήξερε ότι είναι αναγκαστικό και ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ το μειωμένο μπάζτετ (εδώ το ξέραμε εγώ και συ).
Πάμε άλλη μία...ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ.
Με ημερομηνία λήξης μάλιστα γραμμένη πάνω του -->καλοκαίρι 2004-επιστροφή στο ΟΑΚΑ.
Όταν ήρθε στην ομάδα το 99', είχε την ακριβότερη ομάδα στην ευρώπη και το καλύτερο ρόστερ.
Δεν είναι κανάς χαζός.
Κατάλαβε αμέσως σε τι κλαμπ είχε έρθει, όπως κατάλαβε και ότι μετά τους ολυμπιακούς αγώνες θα ξαναείχε όποιον παίκτη γούσταρε να έχει.

Καλός, χρυσός, ευεργέτης, τιτάνας ο ζοτς, η προσφορά του ανεκτίμητη, για πάντα στις καρδιές μας, θα τον ευγνωμονούμε μια ζωή αλλά μερικές φορές αναρωτιέμαι μέχρι που μπορεί να φτάσουν οι υπερβολές που λέγονται για αυτόν....
str
+ 1 στον κολοκοτρωνη...

οταν καποιοι (εγω σε φουλ ρυθμους ) λεγαμε αγιος ο ζοτς αγιος ισχυρος αγιος αθανατος ελεησον ημας, προσωπολατρεια και τα συναφη ολοι μας λεγατε κακοπροαιρετους κλπ κλπ..

ο κολοκωτρωνης περιεγραψε αψογα την κατασταση..

το κλειδι ειναι στο γεγονος οτι οι δυο συνθηκες που περιγραφει, δ.γ. και μπατζετ συνεβησαν ταυτοχρονα...οποτε δεν εχουμε δυνατοτητα να κρινουμε ....
AZ1980
QUOTE(kolokotronis @ Sep 4 2012, 14:08 ) *
Όπως δεν μπορούμε εμείς να αποδείξουμε την άποψή μας, ετσι δεν μπορείτε και εσείς.


Συμφωνώ.

Η δική μου γνώμη είναι πως πρόκειται για έναν πολύ σοβαρό επαγγελματία, αλλά κι έναν άνθρωπο με έντονο συναισθηματικό κόσμο και ισχυρό σύστημα αξιών. Όλα αυτά καλείται να τα ισορροπήσει στα πλαίσια της κάθε του απόφασης, εντός κι εκτός παρκέ, και τον έχουμε παρακολουθήσει να εξασκείται σε αυτού του είδους την ισορροπία χρόνια τώρα. Μέχρι τώρα λοιπόν αποφάσιζε να μείνει, τα ζύγιζε όλα και επέλεγε να είναι κόουτς του ΠΑΟ. Τώρα η "σούμα" δε τον συνέφερε. Εσύ πιστεύεις πως η στάση του καθορίστηκε μονοσήμαντα από τα χρήματα, εγώ θεωρώ πως, όπως πάντα, υπολόγισε έναν συνδυασμό πάμπολλων παραγόντων, κι ένας από αυτούς ήταν και τα λεφτά.

Πράγματι κανένας από τους δυο μας δεν μπορεί να αποδείξει πως έχει δίκιο.

Δεν νομίζω πάντως πως "όφειλε" να μείνει. Εκεί διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως. Έδωσε πίσω όσα πήρε, με το παραπάνω, και δεν χρώσταγε σε κανέναν τίποτα απολύτως σε υλικό/εργασιακό επίπεδο. Αντίθετα ο όποιος εκπρόσωπος της διοίκησης του όφειλε - όχι φυσικά χρήματα, ή κάποιο μπάτζετ της αρεσκείας του - αλλά σεβασμό.

Είναι το μόνο που αμοιβαία οφείλουν και οι δυο πλευρές ο ένας στον άλλο.

Το ποιός ανταποκρίθηκε επαρκέστερα σε αυτή την ηθική υποχρέωση - που ναι και η μόνη που κατά τη γνώμη υπάρχει - είναι προς συζήτηση.



bball.gif
sni79per
ωραια τα ειπε ο κοουτς ο οποιος ειναι ενα προσωπο που διαχρονικα συμπαθω κ παντα μου αρεσε να τον ακουω αλλα αυτο με τον κινεζο ειναι μεγαλος βραχνας.
σημερα του επιβαλει να βρει-παρει παιχτη που δεν θελει,αυριο πιθανοτατα θα του πει βαλτον κ κανα πενταλεπτο κ.ο.κ
αντε να κρατησεις αποδυτηρια κ να χεις σεβασμο απο τους παιχτες σου κ τον κοσμο.
PARISINOS
QUOTE(kolokotronis @ Sep 4 2012, 13:08 ) *
Εφόσον ήρθαν έτσι τα πράγματα, όπως πιστεύετε οι περισσότεροι για ''κλίματα'' και κλιματαριές, αφήστε μας και κάποιους να έχουμε το δικαίωμα πιστεύουμε για ότι τα φράγκα του μπάτζετ ήταν ο αποφασιστικός παράγοντας που τον οδήγησε στην έξοδο και όχι ο ΔΓ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θεωρούμε ότι δεν θα είχε προβλήματα με τον ΔΓ.
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
Δεν χρειάζεται να αναφέρετε τον χαρακτήρα του ΔΓ και τα κλίματα που θα αλλάζανε.
Τα ξέρουμε.
Απλά δεν πιστεύουμε ότι τελικά έφυγε για αυτά και αν το παραδάκι συνέχιζε να ρέει θα έμενε.
Όπως δεν μπορούμε εμείς να αποδείξουμε την άποψή μας, ετσι δεν μπορείτε και εσείς.

Ούτε φραγκοφονιά τον λέει κανείς, ούτε άπληστο, ούτε ότι δεν στεναχωρέθηκε που έφυγε, ούτε τίποτα.
Απλά δεν τον δικαιολογούμε κι όλας.
Όφειλε να μείνει να παλέψει.
Έτσι πιστεύω.
Δεν λέω ''θα ήθελα να μείνει''. Όλοι θα θέλαμε. Χαίρω πολύ.
''Επαγγελματίας-κλίματα-ασυνεννοησία με ΔΓ... μπλα μπλα''.
Όλο αυτά ακούω.
ΔΕΚΑΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ήτανε στην ομάδα, που του τα παρείχε όλα (και φυσικά ο ίδιος τη βοήθησε όσο δεν πήγαινε).
Όφειλε να μείνει, τουλάχιστον για ένα χρόνο.

Και πάμε στη δεύτερη παράγραφο και στο ''παραμυθάκι'' του ''σπόρτινγκ''.
Το ακούω, το ξανακούω...

ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΖΕΛΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ!!!
Τι λες τώρα?!?!
ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!?!?!?!?!


Τέτοια χάρη μας έκανε ρε παιδιά??
Να πέσουμε να του φιλήσουμε τα πόδια, άμα είναι έτσι...

Τώρα μου γράφεις εσύ για ''προοπτικές συνεργασίας'' για ''διαπροσωπικά επίπεδα'' που έβλεπε τότε ο τετραπέρατος....
Ε, εγώ σου λέω ότι έβλεπε προοπτικές 30 εκ μπάτζετ, παιχταράδων κτλ.
Δεν είναι μ...κας ο ζοτς.
Ήξερε ότι είναι αναγκαστικό και ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ το μειωμένο μπάζτετ (εδώ το ξέραμε εγώ και συ).
Πάμε άλλη μία...ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ.
Με ημερομηνία λήξης μάλιστα γραμμένη πάνω του -->καλοκαίρι 2004-επιστροφή στο ΟΑΚΑ.
Όταν ήρθε στην ομάδα το 99', είχε την ακριβότερη ομάδα στην ευρώπη και το καλύτερο ρόστερ.
Δεν είναι κανάς χαζός.
Κατάλαβε αμέσως σε τι κλαμπ είχε έρθει, όπως κατάλαβε και ότι μετά τους ολυμπιακούς αγώνες θα ξαναείχε όποιον παίκτη γούσταρε να έχει.

Καλός, χρυσός, ευεργέτης, τιτάνας ο ζοτς, η προσφορά του ανεκτίμητη, για πάντα στις καρδιές μας, θα τον ευγνωμονούμε μια ζωή αλλά μερικές φορές αναρωτιέμαι μέχρι που μπορεί να φτάσουν οι υπερβολές που λέγονται για αυτόν....


Φιλε Kolokotroni,
ο συλλογισμος σου για μενα δεν ειναι καθολου βασιμος και εξηγω τους λογους.

Το να λεμε οτι ο ζοτς εφυγε για τα λεφτα τα δικα του ειναι εντελως ακυρο προφανως. Ο ανθρωπος φετος δεν θα δουλεψει καθολου, οποτε οτι και να επαιρνε σε μας , κερδος θα το ειχε, ενω αν σκοπος του ηταν να βγαλει οσα περισσοτερα λεφτα μπορουσε στην καριερα του, σιγουρα θα εβγαινε στον πληστηριασμο γυρω στο 2007 , με την ΤΣΣΚΑ τη Ρεαλ η οποιαδηποτε αλλη ομαδα να του σκαει τα διπλασια απο μας τουλαχιστον. για να καταλαβεις με εμας συζηταγε να μεινει με 1 εκ ευρω, οταν οι τουρκοι του διναν 4 εκ δολλαρια!!!
και μονο απο αυτο , καταλαβαινεις οτι για τον ΠΑΟ υπηρχε συναισθημα.

Αφου λοιπον προφανως κανεις νοημων ανθρωπος δεν θα πει οτι ο ζοτς ειναι φραγκοφονιας, ας παμε στο επιχειρημα οτι εφυγε για το υψος του μπαντζετ.
Λοιπον καταρχας η λεξη κλειδι ειναι ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ οσο και αν εσυ το αρνεισαι με τεχνασματα.

Το Σπορτινγκ δεν ηταν μια προσωρινη κατασταση.

QUOTE
Κατάλαβε αμέσως σε τι κλαμπ είχε έρθει, όπως κατάλαβε και ότι μετά τους ολυμπιακούς αγώνες θα ξαναείχε όποιον παίκτη γούσταρε να έχει.


Λες οτι μετα τους Ολυμπιακους θα ειχε οποιον γουσταρε. Προφανως δεν πρεπει να παρακολουθησες τον ΠΑΟ μεχρι το 2007 για να το λες αυτο.

Θες να σου πω απο που εκανε τις μεταγραφες του ο ΠΑΟ του 2004 , του 5 , του 6 και παει λεγοντας? Ο ΠΑΟ επαιρνε παιχτες απο τον ηρακλη (ΔΔ , που εκανε 60 χιλιαρικα), το μαρουσσι (σπανουλη), κρκα (λακοβιτς), περιστερι (τσαρτσαρη), με κατι σκεπανοβιτς επαιζε, με τον χατζηβρεττα, τον καλαητζη και τον αλβερτη.

Μου παρουσιαζεις μια κατασταση η οποια ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ.

Το μπαντζετ του ΠΑΟ εγινε μεσα στα 3 μεγαλυτερα της ευρωπης απο το 2007 και μετα , οταν και πηραμε γιαφτοκας, ντελκ , σισκαουσκας και αρχιζαμε να αυξανουμε τα συμβολαια νεαρων παιχτων που πλεον ειχαν γινει σταρ (μπατιστ, ΔΔ, τσαρτσα, σπαν κλπ ) και ειδικα το 2008 που πηραμε τον σαρας.

Πριν το 2007 , ο ΠΑΟ δεν ειχε μεγαλυτερο μπαντζετ απ οτι θα εχουμε φετος, δηλαδη γυρω στα 12 εκ ευρω. Μην σου πω οτι μπορει να μην ειχε ουτε καν αυτο , με δεδομενο οτι η εφορια ηταν λιγοτερη. Οι ηγετες ΔΔ, μπατιστ, λακοβιτς, σπανουλης παιρναν το πολυ 500 χιλιαρικα ο καθενας και γενικα σιγουρα δεν ισχηει αυτο που γραφεις, οτι δηλαδη μετα το 2004, ο ζοτς ειχε οποιον παιχτη γουσταρε.

επειδη τον μπασκετικο ΠΑΟ τον εχω παρακολουθησει απιστευτες ωρες, μπορω να σου πω ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ολα τα συμβολαια.
Σε διαβεβαιω λοιπον οτι σιγουρα η περιοδος του σπορτινγκ δεν ηταν προσωρινη, εκτος και αν 5 χρονια, το θεωρεις εσυ προσωρινο.

Το μπαντζετ του ΠΑΟ ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ (ουτε γνωμη , ουτε τιποτα , απλα γεγονος) οτι αρχισε να εκτινασεται απο το 2007 και μετα. Μεταξυ 2002 και 2006 ηταν πανω κατω στα ιδια επιπεδα , επιπεδα ιδια με φετος πανω κατω.
Η περιοδος που ο ζοτς δεν ειχε κορυφαιο μπαντζετ στον ΠΑΟ, δεν ειναι 2 χρονια. Ειναι 5. Το μπαντζετ που ειχε ο ζοτς το 2003 επι σπορτινγκ εμεινε ΙΔΙΟ και μεχρι το 2006. Ουτε προσωρινο ηταν , ουτε τιποτα.

Σε ρωταω λοιπον, τι εκανε τον ζοτς να μεινει μεταξυ 2002 και 2006 ( για 5 σεζον, καμια σχεση με προσωρινες καταστασεις που λες εσυ) , τι τον εκανε να αποφασισει να δημιουγησει βασεις με παιδακια (μπατιστ, λακοβιτς, ΔΔ, σπαν, τσαρτσα , περπε κλπ) και οχι σταρ αφου δεν υπηρχε η δυνατοτητα, τι τον κρατησε , που δεν τον κραταει τωρα?

Γιατι εμενα , η μονη διαφορα αναμεσα στο τοτε και το τωρα, μου φαινεται ενα και μονο γεγονος. Οτι προεδρος ειναι ο ΔΓ. Τιποτα αλλο δεν εχει αλλαξει.
Maximos 13 Athens
Στο τελευταίο έχει δίκιο ο Παρισινός, πράγματι θα ήταν μεγάλη πρόκληση προπονητικά για τον Ομπράντοβιτς η δημιουργία μιας νέας βάσης παικτών για τον Παναθηναϊκό όπως έκανε το 2002-2006...Εκτός από την καθοριστική παρουσία του ΔΓ, εγώ θα πρόσθετα και τις κοινωνικοοικονομικές συνθήκες στην Ελλάδα. Άλλωστε ο Ζοτς έχει και ένα γιο 13 χρονών...Αν το δεις καθαρά από προπονητική σκοπιά, σίγουρα θα τον ιντρίγκαρε αρκετά για να μείνει μια τέτοια κατάσταση. Είναι λάθος αυτό που λένε όλοι ότι ο Ομπράντοβιτς βολευόταν μόνο με μεγάλα μπάτζετ και έτοιμους παίκτες. Απλώς υπήρξε και μια περίοδος της σχέσης του με τον ΠΑΟ (2007-2010) που οι Γιαννακόπουλοι του τα παρείχαν... Ο Ζοτς μπορεί να μην έφτιαξε έναν νεαρό παίκτη από το μηδέν (δεν νομίζω ότι δεν μπορούσε απλώς από μια φάση και μετά δεν το χρειαζόταν), αλλά έβγαλε από τους περισσότερους παίκτες που είχε όλα αυτά τα χρόνια το μέγιστο των δυνατοτήτων τους την κρίσιμη στιγμή που κρίνονταν οι τίτλοι. Πήρε παίκτες με μια Χ μπασκετική παιδεία και δυνατότητες και τους πήγε σε επίπεδο all star στην Ευρώπη. Ο Σίσκα για παράδειγμα ήταν ένας θεωρητικά έτοιμος παίκτης με πολλές παραστάσεις και ο Ζέλικο τον έκανε το κορυφαίο τριάρι της εποχής του. Και ας μην ξεχνάμε τους δεκάδες Έλληνες παίκτες που ανέβασε επίπεδο και οι οποίοι αποτέλεσαν τον κορμό της Εθνικής ομάδας. bball.gif
Zephyr
QUOTE(Maximos 13 Athens @ Sep 5 2012, 08:14 ) *
Στο τελευταίο έχει δίκιο ο Παρισινός, πράγματι θα ήταν μεγάλη πρόκληση προπονητικά για τον Ομπράντοβιτς η δημιουργία μιας νέας βάσης παικτών για τον Παναθηναϊκό όπως έκανε το 2002-2006...Εκτός από την καθοριστική παρουσία του ΔΓ, εγώ θα πρόσθετα και τις κοινωνικοοικονομικές συνθήκες στην Ελλάδα. Άλλωστε ο Ζοτς έχει και ένα γιο 13 χρονών...


Το μπολνταρισμένο ίσως είναι ο σημαντικότερος λόγος που δεν θα δούμε εύκολα μεγάλα ονόματα να έρχονται Ελλάδα. Όταν ζεις σε μια ξένη χώρα που είναι στα πρόθυρα της χρεωκοπίας/καταστροφής, δεν είναι εύκολο να πεις ότι μένεις για πάντα εδώ ακόμα κ αν πέρασες όμορφα χρόνια. Ειδικά αν έχεις οικογένεια, οπαδικοί συναισθηματισμοί πάνε περίπατο.
ΥΓ. Το ίδιο πιστεύω ότι ισχύει και για τον Ίβκοβιτς.
vakaro
Δεν έχουμε κατι για μεταγραφές και 3 μέρες τώρα όλα τα posts είναι για τον Ζοτς και την παλιά ομάδα ....
Πείτε για κανά 4άρι (που θα ειναι και 4,5 άρι αλλά και 3,5άρι χαχαχαχα) και αφήστε ρε παιδία τα παλιά... :-)
Ginobili
QUOTE(vakaro @ Sep 5 2012, 12:07 ) *
Δεν έχουμε κατι για μεταγραφές και 3 μέρες τώρα όλα τα posts είναι για τον Ζοτς και την παλιά ομάδα ....
Πείτε για κανά 4άρι (που θα ειναι και 4,5 άρι αλλά και 3,5άρι χαχαχαχα) και αφήστε ρε παιδία τα παλιά... :-)

Ναι έλα ντε...τα περι Ζοτς στο αντίστοιχο τόπικ.Αυτό που μας καίει τώρα είναι τι θα κάνουμε στο 4,5αρι.Άν θα προκύψει ιδανική λύση δηλαδή και έρθει κανάς Λάσμε...ή το χειρότερο σενάριο να βολευτούμε με Κόμματο ή Ντικούδη..να ξεκινήσει η χρονιά και να ψάχνουμε στην πορεία...

Εν το μεταξύ,ακούω δελτίο ειδήσεων σπορφμ..και λέει "Πολύ λίγες οι πιθανότητες για Τόλιβερ στον ΠΑΟ" blink.gif
Τι κουφό ήταν αυτό...λες και κυκλοφόρησε τίποτα σχετικό.. icon_drunk.gif Ό,τι να ναι...ελληνική δημοσιογραφία...
roben
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129142832

Ο Πεδουλάκης παραδέχεται ότι ο Άρμστρονγκ θέλει πολλή δουλεια! Μιλάει επίσης για τον Ούκιτς και τον Σχορτσιανίτη!
kostas b
http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...st.1917522.html

Μήπως όμως τελικά πάρουν άλλον για να τον ''μετατρέψουν" σε Μπατίστ και τελικά ο Άρμστρονγκ χρησιμοποιηθεί για άλλες δουλειές μέσα στο γήπεδο?

Πάντως από τα υπόλοιπα λεγόμενα του Άρτζι επιβεβαιώνεται ο φετινός φροντιστηριακός ρόλος του Μητσάρα για όλους τους παίκτες...μήπως τελικά να τον κάνουν παίκτη - assistant coach τον άνθρωπο? Η ομάδα φέτος θα παίξει καλό μπάσκετ ΕΑΝ ο 3D έχει καλή μεταδοτικότητα προς τους μαθητές του!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
A.CAB
QUOTE(kostas b @ Sep 6 2012, 03:02 ) *
Πάντως από τα υπόλοιπα λεγόμενα του Άρτζι επιβεβαιώνεται ο φετινός φροντιστηριακός ρόλος του Μητσάρα για όλους τους παίκτες...μήπως τελικά να τον κάνουν παίκτη - assistant coach τον άνθρωπο? Η ομάδα φέτος θα παίξει καλό μπάσκετ ΕΑΝ ο 3D έχει καλή μεταδοτικότητα προς τους μαθητές του!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif


Εγώ πάντως αν δω κανάν Ούικιτς αλλού για αλλού και κανά Σχορσιανίτη να σέρνεται στο Μήτσο θα τα ρίξω! laugh.gif


Παρεπιπτόντως, ο Πεδουλάκης με εντυπωσίασε με την ειλικρίνεια και το ρεαλισμό του. Δεν έκρυψε καθόλου τα μειονεκτήματα των παιχτών. Αυτό δείχνει ότι τα βλέπει και τα κατανοεί και ο ίδιος και θα προσπαθήσει να τα λύσει.
kostas b
QUOTE (A.CAB @ Sep 6 2012, 03:32 ) *
Εγώ πάντως αν δω κανάν Ούικιτς αλλού για αλλού και κανά Σχορσιανίτη να σέρνεται στο Μήτσο θα τα ρίξω! laugh.gif


Παρεπιπτόντως, ο Πεδουλάκης με εντυπωσίασε με την ειλικρίνεια και το ρεαλισμό του. Δεν έκρυψε καθόλου τα μειονεκτήματα των παιχτών. Αυτό δείχνει ότι τα βλέπει και τα κατανοεί και ο ίδιος και θα προσπαθήσει να τα λύσει.



Πάντα αυτός που διδάσκει φταίει σε αποτυχίες των μαθητών... laugh.gif

Ο Πεδου βλέπει τα προβλήματα και κρατάει χαμηλούς τόνους....η διοίκηση δεν το κάνει και αυτό είναι το ανησυχητικό....
SG3ptshooter
https://twitter.com/paobcgr/status/243689269724590080
Tώρα που βάλαμε τα twittια τη βάψατε, ιδού ο Μεσσίας.
bodiroga10
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129143765

μπραβο ο ζοτς τωρα εγινε και μανατζερ παικτων και τους προτεινει σε ομαδες.
lakersdynasty
QUOTE(bodiroga10 @ Sep 6 2012, 17:38 ) *
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129143765

μπραβο ο ζοτς τωρα εγινε και μανατζερ παικτων και τους προτεινει σε ομαδες.


αν δεν προτείνει παίκτες που τους ξέρει απο πρώτο χέρι ποιους θα προτείνει?

τι κακό έκανε σε αυτή τη περίπτωση?
sni79per
ε ρε να παει πουθενα του χρονου κ να παρει κ κανα διαμαντιδη τι εχει να γραφτει.
θα μου πεις αμα σε τρωει να την αμολησεις θα βρεις τον τροπο.

υγ μανατζερ ειναι οποιος παιρνει ποσοστο χρηματων απο το συμβολαιο του πελατη του.να καταλαβαινετε τι πετατε.
Ginobili
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 6 2012, 15:08 ) *
αν δεν προτείνει παίκτες που τους ξέρει απο πρώτο χέρι ποιους θα προτείνει?

τι κακό έκανε σε αυτή τη περίπτωση?

Άν είναι αλήθεια αυτό,είναι κακό.Τον ήθελε ο ΠΑΟ τον Καιμακόγλου,ήθελε να τον ανανεώσει.
Και μην μου πει κανείς για επαγγελματισμούς και μ#$%&ες τώρα...προσωπικά το θεωρώ unfair από την μεριά του Ζοτς κάτι τέτοιο.Ό,τι και να έχεις με ΔΓ και να είσαι στα μαχαίρια,μιλάμε για μια σχέση 13 ετών με την ομάδα αυτή...δεν πας να κάνεις χαλάστρα στο σπίτι σου.Ο ίδιος έχει μιλήσει για αισθήματα πάνω απ'όλα που υπερβαίνουν τον στυγνό επαγγελματισμό.
A.CAB
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 6 2012, 18:08 ) *
αν δεν προτείνει παίκτες που τους ξέρει απο πρώτο χέρι ποιους θα προτείνει?

τι κακό έκανε σε αυτή τη περίπτωση?


Όταν τον ρώτησαν για τον Καιμακογλου έπρεπε να πει ψέματα. Ότι είναι άσχετο το παιδί, ότι δεν μπορεί και δεν κάνει. Δεν είναι μαχητικός, δεν είναι δυνατός, δεν είναι καλός. Ότι του τον είχαν φορτώσει στον Παναθηναικό δυο χρόνια και δεν τον ήθελε. Έκατσε και τους άρχισε στις αλήθειες και ορίστε τα αποτελέσματα. Αντί να προτείνει τον Τσαρτσαρή που τον ξέρει και χρόνια είπε καλά λόγια για τον Καιμακόγλου και γι' αυτό ο Κάιμακ δεν έμεινε σε μας.
paodynasty
Ελεος ρε παιδιά! Ρωτήθηκε από φίλο και συνάδελφό του, θα ήταν τιμιότερο δηλαδή να έθαβε ένα "πρώην παιδί του"? Η μήπως τον ρώτησε κι ο Πεδουλάκης κι ο ΔΓ και τους είπε να τον αφήσουν γιατί δεν κάνει??

Πάρτε 4άρι ΤΩΩΡΑΑΑ λέμε, θα φαγωθούμε μεταξύ μας, πήρε η μπάλα το Ζοτς να δούμε ποιός έχει σειρά ohmy.gif
plo koon
QUOTE (Ginobili @ Sep 6 2012, 19:01 ) *
Άν είναι αλήθεια αυτό,είναι κακό.Τον ήθελε ο ΠΑΟ τον Καιμακόγλου,ήθελε να τον ανανεώσει.
Και μην μου πει κανείς για επαγγελματισμούς και μ#$%&ες τώρα...προσωπικά το θεωρώ unfair από την μεριά του Ζοτς κάτι τέτοιο.Ό,τι και να έχεις με ΔΓ και να είσαι στα μαχαίρια,μιλάμε για μια σχέση 13 ετών με την ομάδα αυτή...δεν πας να κάνεις χαλάστρα στο σπίτι σου.Ο ίδιος έχει μιλήσει για αισθήματα πάνω απ'όλα που υπερβαίνουν τον στυγνό επαγγελματισμό.

Δε νομίζω ότι τον ρώτησαν "Ψάχουμε 4αρι, πες μας ένα", αλλά "Εξετάζουμε την περίπτωση του Καιμακόγλου, για πες μας τι λέει?" το ένα με το άλλο έχει τεράστια διαφορά.
Ginobili
QUOTE(plo koon @ Sep 6 2012, 17:28 ) *
Δε νομίζω ότι τον ρώτησαν "Ψάχουμε 4αρι, πες μας ένα", αλλά "Εξετάζουμε την περίπτωση του Καιμακόγλου, για πες μας τι λέει?" το ένα με το άλλο έχει τεράστια διαφορά.

"Οφείλω να ευχαριστήσω τον καλό μου φίλο Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ο οποίος όταν συζητούσαμε για πιθανές μεταγραφές με συμβούλεψε να υπογράψουμε με τον Καϊμακόγλου", δήλωσε ο Ερέμιν στην ιστοσελίδα sport-express.ru."
Dred11
QUOTE (Ginobili @ Sep 6 2012, 19:52 ) *
"Οφείλω να ευχαριστήσω τον καλό μου φίλο Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ο οποίος όταν συζητούσαμε για πιθανές μεταγραφές με συμβούλεψε να υπογράψουμε με τον Καϊμακόγλου", δήλωσε ο Ερέμιν στην ιστοσελίδα sport-express.ru."

Toν ευχαρίστησε που του πρότεινε παίκτη που τον πληρώνει 1.2 εκ. ευρώ, ενώ θα μπορούσε να βρει Αμερικανό της ίδιας αξίας με 200.000 ευρώ. Ε ρε τρέλα που υπάρχει στον κόσμο.
plokamias
QUOTE(Dred11 @ Sep 6 2012, 20:20 ) *
Toν ευχαρίστησε που του πρότεινε παίκτη που τον πληρώνει 1.2 εκ. ευρώ, ενώ θα μπορούσε να βρει Αμερικανό της ίδιας αξίας με 200.000 ευρώ. Ε ρε τρέλα που υπάρχει στον κόσμο.


Πού είναι αυτός ο Αμερικανός και γιατί δεν τον έχουμε κλείσει ακόμα?
Dred11
Μην ανησυχείς. Τέτοιον θα κλείσουμε.
kseplenhs
εντωμεταξύ φάτσα κάρτα το έχει,πρώτο-πρώτο θέμα το onsports το οτι ο ζοτς πρότεινε καιμακόγλου στον ερέμιν εδώ και ώρα.Το ιδανικό site για τρόλινγκ έχει γίνει... laugh.gif

Βλέπω να το κρατάει μια βδομάδα στην κεντρική
lakersdynasty
QUOTE(kseplenhs @ Sep 6 2012, 21:37 ) *
εντωμεταξύ φάτσα κάρτα το έχει,πρώτο-πρώτο θέμα το onsports το οτι ο ζοτς πρότεινε καιμακόγλου στον ερέμιν εδώ και ώρα.Το ιδανικό site για τρόλινγκ έχει γίνει... laugh.gif

Βλέπω να το κρατάει μια βδομάδα στην κεντρική


laugh.gif

δεν θα μπορούσα να βρω καταλληλότερη λέξη.

Προσωπικά θα ένοιωθα άσχημα εαν ο Ζοτς μέσα σε μερικούς μηνες είχε γίνει μάνατζερ και συζητούσε συμβόλαια παικτών. Το να προτείνει έναν παίκτη τον οποίο ο Παναθηναϊκός δεν ήθελε να κρατήσει (αυτό έδειξε με τις (μη) προτάσεις του) δεν το θεωρώ "ατόπημα" πόσο μάλλον σοβαρό.

Δεν είναι ότι υπήρχε διεκδίκηση άλλης ομάδας με τον Παναθηναϊκό. Ο Παναθηναϊκός απο οικονομικής άποψης δεν ήταν καν μέσα στην συζήτηση όσον αφορά τον Καϊμακόγλου (και για άλλους παίκτες εννοείται)
carlito
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 6 2012, 17:08 ) *
αν δεν προτείνει παίκτες που τους ξέρει απο πρώτο χέρι ποιους θα προτείνει?

τι κακό έκανε σε αυτή τη περίπτωση?


Αν ο κ. Ομπρατοβιτς περασει μια μερα τυχαια απο το ΟΑΚΑ, μπει μεσα και ριξει μια θερμη κουραδα στο κεντρο του γηπεδου και επειτα σκουπισει τον πισινο του με το λαβαρο του Παναθηναικου, ειμαι βεβαιος οτι η πλειοψηφια εδω οχι μονο δεν θα τον κατηγορησει, αλλα θα θαυμασει κιολας την <<επαγγελματικη>> του συμπεριφορα και την τελεια μορφη της κουραδας του.

Αν ο ανθρωπος ειχε ηθος θα αρνουνταν καθε πληροφορια για πρωιν παικτη του, τουλαχιστον τα επομενα 1-2 χρονια, τελος. Για μενα δεν υπαρχει συζητηση. Αν το βλεπετε αλλιως τη να πω, να μας φτηνουν στην μαπα και να το δικαιολογουμε κιολας...που φτασαμε w00t.gif
lakersdynasty
Ο Ζοτς δεν εξασφάλισε κανένα συμβόλαιο στον Καϊμακόγλου και επίσης δεν στέρησε κανέναν πάικτη απο τον Παναθηναϊκό. Τον πάικτη τον στέρησε απο την ομάδα το μπατζετ της ομάδας και ο πάικτης προτάθηκε ως ελεύθερος και με κανένα σημάδι έντονης δραστηριότητας για ευρεση κατάλληλου συμβολαίου απο πλευράς Παναθηναϊκού σε άλλη ομάδα απο τον πρώην προπονητή του.

δεν μας φτύνει απολύτως κανείς, εμείς νομίζουμε ότι βρέχει

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.