Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γενικές Συζητήσεις
Pages: 1, 2
whitewoolf
Εχω μια απορια και παρακαλω οποιον ξερει κατι σχετικο με την απορια μου ας με βοηθησει.
Ερωτηση: Εχετε ακουσει ποτε ομαδα η οποια εχει ανακυρηχθει πρωταθλητρια να της γινεται ενσταση για ενα καλαθι το οποιο ειτε της προσμετρηθηκε απο λαθος των διαιτητων ειτε δεν της καταμετρηθηκε παλι απο λαθος των διαιτητων, και να επαναλαμβανεται ο αγωνας;;;;;;;
Μιλαμε οτι η ιδια ερωτηση ισχυει και για το ποδοσφαιρο.
Εννοω δηλαδη οτι πουθενα δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο.
Για ποια ομαδα και ποιο παιχνιδι αναφερομαι;;;; ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ εφηβικο πρωταθλημα.
Σας παραθετω και αυτουσιο το αρθρο απο το site της ΕΣΚΑΝΑ.

Τελική φάση εφήβων



Ο Πανιώνιος νίκησε τον Ίκαρο Καλλιθέας 74-72 στον τελικό

του εφηβικού πρωταθλήματος

της ΕΣΚΑΝΑ που έγινε στο νέο

κλειστό Αργυρούπολης και αναδείχθηκε πρωταθλητής .

Oι ηττημένοι υπέβαλλαν ένσταση και η υπόθεση θα εξεταστεί άμεσα

από τα αρμόδια όργανα της ΕΣΚΑΝΑ .

5η αγωνιστική :Ίκαρος – Πανιώνιος 72-74 , Δραπετσώνα - Ολυμπιακός 71-83 ,

Κρόνος –Πειραϊκός 52-63

Βαθμολογία
(σε 5 αγ.)

1. Πανιώνιος 380-306 5-0 10

--------------------------------------

2. Ίκαρος Καλλ. 359-285 4-1 9

3. Ολυμπιακός 382-349 3-2 8

-------------------------------------

4. Πειραϊκός 298-337 1-4 6

5. Δραπετσώνα 294-346 1-4 6

6. Κρόνος 270-347 1-4 6

Παρακαλω τα φωτα σας αν θελουμε να μιλαμε για τιμια πρωταθληματα σε αυτες τις ηλικιες τουλαχιστον.
ΣΗΜ: Τα ιδια περιπου [αλλα οχι με ενστασεις] συνεβησαν και στο παιδικο πρωταθλημα παλι με πρωταγωνιστη......τον ΙΚΑΡΟ.
Wilkinson
QUOTE(whitewoolf @ Apr 15 2008, 19:04 ) *
Εχω μια απορια και παρακαλω οποιον ξερει κατι σχετικο με την απορια μου ας με βοηθησει.
Ερωτηση: Εχετε ακουσει ποτε ομαδα η οποια εχει ανακυρηχθει πρωταθλητρια να της γινεται ενσταση για ενα καλαθι το οποιο ειτε της προσμετρηθηκε απο λαθος των διαιτητων ειτε δεν της καταμετρηθηκε παλι απο λαθος των διαιτητων, και να επαναλαμβανεται ο αγωνας;;;;;;;
Μιλαμε οτι η ιδια ερωτηση ισχυει και για το ποδοσφαιρο.
Εννοω δηλαδη οτι πουθενα δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο.
Για ποια ομαδα και ποιο παιχνιδι αναφερομαι;;;; ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ εφηβικο πρωταθλημα.
Σας παραθετω και αυτουσιο το αρθρο απο το site της ΕΣΚΑΝΑ.

Τελική φάση εφήβων



Ο Πανιώνιος νίκησε τον Ίκαρο Καλλιθέας 74-72 στον τελικό

του εφηβικού πρωταθλήματος

της ΕΣΚΑΝΑ που έγινε στο νέο

κλειστό Αργυρούπολης και αναδείχθηκε πρωταθλητής .

Oι ηττημένοι υπέβαλλαν ένσταση και η υπόθεση θα εξεταστεί άμεσα

από τα αρμόδια όργανα της ΕΣΚΑΝΑ .

5η αγωνιστική :Ίκαρος – Πανιώνιος 72-74 , Δραπετσώνα - Ολυμπιακός 71-83 ,

Κρόνος –Πειραϊκός 52-63

Βαθμολογία
(σε 5 αγ.)

1. Πανιώνιος 380-306 5-0 10

--------------------------------------

2. Ίκαρος Καλλ. 359-285 4-1 9

3. Ολυμπιακός 382-349 3-2 8

-------------------------------------

4. Πειραϊκός 298-337 1-4 6

5. Δραπετσώνα 294-346 1-4 6

6. Κρόνος 270-347 1-4 6

Παρακαλω τα φωτα σας αν θελουμε να μιλαμε για τιμια πρωταθληματα σε αυτες τις ηλικιες τουλαχιστον.
ΣΗΜ: Τα ιδια περιπου [αλλα οχι με ενστασεις] συνεβησαν και στο παιδικο πρωταθλημα παλι με πρωταγωνιστη......τον ΙΚΑΡΟ.

Nomizw oti kati paromio eixe akoustei gia ton agwna panelinios-marousi pou egine prin 2 mines peripou alla telika den ksanagine o agwnas..(den vgike kanenas prwtathlitis apo auton ton agwna alla nomizw oti i katastasi ine idia me autin pou anafereis..)
Alexmei
QUOTE(whitewoolf @ Apr 15 2008, 17:04 ) *
Εχω μια απορια και παρακαλω οποιον ξερει κατι σχετικο με την απορια μου ας με βοηθησει.
Ερωτηση: Εχετε ακουσει ποτε ομαδα η οποια εχει ανακυρηχθει πρωταθλητρια να της γινεται ενσταση για ενα καλαθι το οποιο ειτε της προσμετρηθηκε απο λαθος των διαιτητων ειτε δεν της καταμετρηθηκε παλι απο λαθος των διαιτητων, και να επαναλαμβανεται ο αγωνας;;;;;;;
Μιλαμε οτι η ιδια ερωτηση ισχυει και για το ποδοσφαιρο.
Εννοω δηλαδη οτι πουθενα δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο.
Για ποια ομαδα και ποιο παιχνιδι αναφερομαι;;;; ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ εφηβικο πρωταθλημα.
Σας παραθετω και αυτουσιο το αρθρο απο το site της ΕΣΚΑΝΑ.

Τελική φάση εφήβων



Ο Πανιώνιος νίκησε τον Ίκαρο Καλλιθέας 74-72 στον τελικό

του εφηβικού πρωταθλήματος

της ΕΣΚΑΝΑ που έγινε στο νέο

κλειστό Αργυρούπολης και αναδείχθηκε πρωταθλητής .

Oι ηττημένοι υπέβαλλαν ένσταση και η υπόθεση θα εξεταστεί άμεσα

από τα αρμόδια όργανα της ΕΣΚΑΝΑ .

5η αγωνιστική :Ίκαρος – Πανιώνιος 72-74 , Δραπετσώνα - Ολυμπιακός 71-83 ,

Κρόνος –Πειραϊκός 52-63

Βαθμολογία
(σε 5 αγ.)

1. Πανιώνιος 380-306 5-0 10

--------------------------------------

2. Ίκαρος Καλλ. 359-285 4-1 9

3. Ολυμπιακός 382-349 3-2 8

-------------------------------------

4. Πειραϊκός 298-337 1-4 6

5. Δραπετσώνα 294-346 1-4 6

6. Κρόνος 270-347 1-4 6

Παρακαλω τα φωτα σας αν θελουμε να μιλαμε για τιμια πρωταθληματα σε αυτες τις ηλικιες τουλαχιστον.
ΣΗΜ: Τα ιδια περιπου [αλλα οχι με ενστασεις] συνεβησαν και στο παιδικο πρωταθλημα παλι με πρωταγωνιστη......τον ΙΚΑΡΟ.



Eγώ από όσα ξέρω ο Πανιώνιος είναι πρωταθλητής (αυτά μου είπαν χτες)... για το παιδικό τι έγινε; γιατί εμείς ανεβαίνουμε Αθήνα για αγώνες και παίζουμε με Ίκαρο για το παιδικό... ohmy.gif
whitewoolf
QUOTE(Alexmei @ Apr 15 2008, 16:50 ) *
Eγώ από όσα ξέρω ο Πανιώνιος είναι πρωταθλητής (αυτά μου είπαν χτες)... για το παιδικό τι έγινε; γιατί εμείς ανεβαίνουμε Αθήνα για αγώνες και παίζουμε με Ίκαρο για το παιδικό... ohmy.gif


Σου δινω την τελικη βαθμολογια του final 6:

5η αγωνιστική

Ερμής Αργ. – Πανιώνιος 32-73

Π. Φάληρο- Ολυμπιακός 68-78

Ίκαρος Ν. Σμ. – Ελευθερία 60-48

Τελική Βαθμολογία



1. Ίκαρος Καλλ. 286-254 4-1 9

-------------------------------------

2. Ολυμπιακός 319-268 4-1 9

3. Π. Φάληρο 344-301 3-2 8

-------------------------------------

4. Πανιώνιος 299-243 3-2 8

5. Ελευθερία Μ. 277-320 1-4 6

6. Ερμής Αργ. 184-333 0-5 5

Υπαρχει ισοβαθμια με Ολυμπιακο αλλα επειδη στο μεταξυ τους παιχνιδι νικησε ο Ικαρος βγαινει αυτος 1ος και ας μετραει συνολικα 4-5 ηττες πρωταθλημα και final 6 ενω ο ΟΣΦΠ μονο 2 ηττες σε ολο αυτο το αντικειμενικο πρωταθλημα.
Κοιταξε τωρα τι παιζει. [Τουλαχιστον απο οσα κυκλοφορουν στα μπασκετικα πηγαδακια και απο οσα τελικα συμβαινουν]
Υπηρχε μια προδιαθεση απο ΕΣΚΑΝΑ να τα δωσουν και τα 2 στον Ικαρο.[Εφηβικο & παιδικο.]
Τους τα χαλασε βεβαια ο Πανιωνιος αλλα και αυτο οπως βλεπουμε ολοι μας θα το ΒΟΛΕΨΟΥΝ.
Επισης εαν σας τυχει [ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ] καποιος διαιτητης ονοματι Μαγκωνακης.....την κανατε.
Ειναι παλιος παικτης της ΑΕΚΤ [σημερινος Ικαρος επειτα απο την συγχωνευση--Ριξτε και καμμια ματια στο επισημο site του ΕΣΠΕΡΟΥ και θα καταλαβετε πολυ περισσοτερα απο αυτα που λεω]
Ολως τυχαιως αυτος ο διαιτητης λοιπον κληρωνοταν παντα σε δυσκολα παιχνιδια του Ικαρου [Ειτε εφηβικο ειτε παιδικο] Τοσο τυχη πια αυτη η ομαδα;;;;;; Καταλαβες τωρα;;;;;;;
Τα νεοτερα, αργοτερα.
whitewoolf
QUOTE(Alexmei @ Apr 15 2008, 16:50 ) *
Eγώ από όσα ξέρω ο Πανιώνιος είναι πρωταθλητής (αυτά μου είπαν χτες)... για το παιδικό τι έγινε; γιατί εμείς ανεβαίνουμε Αθήνα για αγώνες και παίζουμε με Ίκαρο για το παιδικό... ohmy.gif



Σου δινω την τελικη βαθμολογια του final 6:

5η αγωνιστική

Ερμής Αργ. – Πανιώνιος 32-73

Π. Φάληρο- Ολυμπιακός 68-78

Ίκαρος Ν. Σμ. – Ελευθερία 60-48

Τελική Βαθμολογία



1. Ίκαρος Καλλ. 286-254 4-1 9

-------------------------------------

2. Ολυμπιακός 319-268 4-1 9

3. Π. Φάληρο 344-301 3-2 8

-------------------------------------

4. Πανιώνιος 299-243 3-2 8

5. Ελευθερία Μ. 277-320 1-4 6

6. Ερμής Αργ. 184-333 0-5 5

Υπαρχει ισοβαθμια με Ολυμπιακο αλλα επειδη στο μεταξυ τους παιχνιδι νικησε ο Ικαρος βγαινει αυτος 1ος και ας μετραει συνολικα 4-5 ηττες πρωταθλημα και final 6 ενω ο ΟΣΦΠ μονο 2 ηττες σε ολο αυτο το αντικειμενικο πρωταθλημα.
Κοιταξε τωρα τι παιζει. [Τουλαχιστον απο οσα κυκλοφορουν στα μπασκετικα πηγαδακια και απο οσα τελικα συμβαινουν]
Υπηρχε μια προδιαθεση απο ΕΣΚΑΝΑ να τα δωσουν και τα 2 στον Ικαρο.[Εφηβικο & παιδικο.]
Τους τα χαλασε βεβαια ο Πανιωνιος αλλα και αυτο οπως βλεπουμε ολοι μας θα το ΒΟΛΕΨΟΥΝ.
Επισης εαν σας τυχει [ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ] καποιος διαιτητης ονοματι Μαγκωνακης.....την κανατε.
Ειναι παλιος παικτης της ΑΕΚΤ [σημερινος Ικαρος επειτα απο την συγχωνευση--Ριξτε και καμμια ματια στο επισημο site του ΕΣΠΕΡΟΥ και θα καταλαβετε πολυ περισσοτερα απο αυτα που λεω]
Ολως τυχαιως αυτος ο διαιτητης λοιπον κληρωνοταν παντα σε δυσκολα παιχνιδια του Ικαρου [Ειτε εφηβικο ειτε παιδικο] Τοσο τυχη πια αυτη η ομαδα;;;;;; Καταλαβες τωρα;;;;;;;
Α!!!!!. Και μια ΑΣΗΜΑΝΤΗ σημειωση οσον αφορα το δικαιο και την διαφανεια αυτου του τιμιου κατα τα αλλα πρωταθληματος.
Οπως ολοι γνωριζεται το final 6 διεξαγεται σε ουδετερα γηπεδα. ΣΩΣΤΑ;;;;
Την τελευταια αγωνιστικη λοιπον, προς επιβεβαιωση της ΑΜΕΡΟΛΗΨΙΑΣ ΚΑΙ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ, οριστηκαν απο την διοργανωτρια αρχη [βλεπε ΕΣΚΑΝΑ] ολοι οι αγωνες να αρχισουν την ιδια ωρα [20.00μμ] και φυσικα να τελειωσουν με καποιες μικροδιαφορες παλι την ιδια ωρα.
Οσον αφορα τα γηπεδα,το παχνιδι ΙΚΑΡΟΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ [σημειωστε παλι οτι 2 απο τους καλυτερους παικτες της Ε.Μ ειχαν παει, με αδεια φυσικα του σωματειου και του προπονητη τους [ο οποιος ειναι προπονητης και στα κλιμακια της ΕΣΚΑΝΑ], 3 ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥΣ] ορισθηκε στο ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΓΗΠΕΔΟ....ΑΝΔΡ. ΒΑΡΙΚΑΣ [ειναι το γηπεδο του Πανιωνιου και μεχρι περυσι πριν την συγχωνευση με ΑΕΚΤ και του Ικαρου.
Στο θεμα της ωρας οντως ολοι οι αγωνες ξεκινησαν στις 20,00μμ αλλα ολως περιεργως ο αγωνας του Ικαρου τελειωσε 10 ΟΛΟΚΛΗΡΑ λεπτα μετα το τελος των αλλων αγωνων. [Και μην γυρισει κανεις και μου πει οτι αυτη η καθυστερηση προηλθε απο τα πολλα time out!! Εαν πετυχεται ποτε τον προπονητη τους, σε αγωνα μιλαω, θα καταλαβετε τι εννοω]
Το θεμα ηταν να τελειωσει πρωτα το παιχνιδι ΟΣΦΠ-Π.ΦΑΛΛΗΡΟΥ μεσα στο οποιο θα υπηρχαν τουλαχιστον 10, ναι καλα ακουσατε, 10 κατασκοποι του Ικαρου οι οποιοι ελπιζω να μην εκαναν πολυ πλουσια καποια εταιρεια κινητης τηλεφωνιας.
[Σημειωσε επισης πως εαν ο ΟΣΦΠ εχανε απο το Φαλληρο πρωταθλητης θα εβγαινε το Φαλληρο αλλα οι τυποι στον Ικαρο ειναι πολυ εξυπνοι. Ηξεραν οτι ΠΟΤΕ Ο ΟΣΦΠ δεν θα ΚΑΤΣΕΙ να χασει και πως παντα παιζει για την ΙΣΤΟΡΙΑ και το ΟΝΟΜΑ του]
Φτανουν αυτα;;;;;
Ελπιζω να σε διαφωτισα για το τι μελλει γενεσθαι στο επαρχιακο γιατι οσον αφορα το Πανελληνιο, ευτυχως που ΔΕΝ ειναι υπο την ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ και ΧΑΛΙΝΑΓΩΓΗΣΗ της ΕΣΚΑΝΑ.
whitewoolf
Α και μια αλλη απορια. Συνηθως μεσα σε ποσο χρονικο διαστημα εκδικαζωνται απο μια διοργανωτρια αρχη οι ενστασεις;;;;;
Δηλαδη ειναι νορμαλ μεσα σε 3-4 ημερες να βγει αποφαση;;;; Ετσι γινεται;;;;
Alexmei
QUOTE(whitewoolf @ Apr 15 2008, 18:37 ) *
Σου δινω την τελικη βαθμολογια του final 6:

5η αγωνιστική

...
Ελπιζω να σε διαφωτισα για το τι μελλει γενεσθαι στο επαρχιακο γιατι οσον αφορα το Πανελληνιο, ευτυχως που ΔΕΝ ειναι υπο την ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ και ΧΑΛΙΝΑΓΩΓΗΣΗ της ΕΣΚΑΝΑ.



Tι να πω... έχω μείνει άφωνος... blink.gif με τόσο χάλια διοργάνωση που πάμε.... 68.gif Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση. Αλλά ρε παιδί μου τέτοια συνομοσία; shot.gif
whitewoolf
QUOTE(Alexmei @ Apr 15 2008, 20:35 ) *
Tι να πω... έχω μείνει άφωνος... blink.gif με τόσο χάλια διοργάνωση που πάμε.... 68.gif Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση. Αλλά ρε παιδί μου τέτοια συνομοσία; shot.gif


Καλε μου φιλε εγω απλα εξεφρασα καποιες παρατηρησεις και καποιες αποριες.
Τωρα εαν εσυ βλεπεις <συνομοσια>, ειλικρινα απορω...!!!!!!!!!!!!πως ειναι δυνατον να συμβαινει.[Αστειευομαι]
taz4
QUOTE(whitewoolf @ Apr 15 2008, 19:37 ) *
Οσον αφορα τα γηπεδα,το παχνιδι ΙΚΑΡΟΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ [σημειωστε παλι οτι 2 απο τους καλυτερους παικτες της Ε.Μ ειχαν παει, με αδεια φυσικα του σωματειου και του προπονητη τους [ο οποιος ειναι προπονητης και στα κλιμακια της ΕΣΚΑΝΑ], 3 ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥΣ] ορισθηκε στο ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΓΗΠΕΔΟ....ΑΝΔΡ. ΒΑΡΙΚΑΣ [ειναι το γηπεδο του Πανιωνιου και μεχρι περυσι πριν την συγχωνευση με ΑΕΚΤ και του Ικαρου.
Στο θεμα της ωρας οντως ολοι οι αγωνες ξεκινησαν στις 20,00μμ αλλα ολως περιεργως ο αγωνας του Ικαρου τελειωσε 10 ΟΛΟΚΛΗΡΑ λεπτα μετα το τελος των αλλων αγωνων. [Και μην γυρισει κανεις και μου πει οτι αυτη η καθυστερηση προηλθε απο τα πολλα time out!! Εαν πετυχεται ποτε τον προπονητη τους, σε αγωνα μιλαω, θα καταλαβετε τι εννοω]


Δεν έχω άποψη για τα υπόλοιπα που λες,απλά έχω δυο παρατηρήσεις!
Α.το οτι 2 παίχτες τις ελευθερίας αποφάσισαν να πάνε τριήμερη δεν αφορά καθόλου την εσκανά!αν ήταν αθλητές σωστοί και η ομάδα τους είχε στόχους ας μην πήγαιναν τριήμερη όπως πολλά άλλα παιδιά από πολλές ομάδες,πιθανόν και από τη δική σου...
Β.Πέρσι ο ίκαρος είχε ως έδρα του το γήπεδο που χρησιμοποιούσε ο πανιώνιος στην αντρική ομάδα πριν 2-3 χρόνια (στην αρτάκης) και όχι αυτό που χρησιμοποιεί στα παιδικοεφηβικά(βαρίκας)!!
referee
[quote name='whitewoolf' date='Apr 15 2008, 20:12 ' post='187553']
Σου δινω την τελικη βαθμολογια του final 6:Τους τα χαλασε βεβαια ο Πανιωνιος αλλα και αυτο οπως βλεπουμε ολοι μας θα το ΒΟΛΕΨΟΥΝ.
Επισης εαν σας τυχει [ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ] καποιος διαιτητης ονοματι Μαγκωνακης.....την κανατε.
Ειναι παλιος παικτης της ΑΕΚΤ [σημερινος Ικαρος επειτα απο την συγχωνευση--Ριξτε και καμμια ματια στο επισημο site του ΕΣΠΕΡΟΥ και θα καταλαβετε πολυ περισσοτερα απο αυτα που λεω]
Ολως τυχαιως αυτος ο διαιτητης λοιπον κληρωνοταν παντα σε δυσκολα παιχνιδια του Ικαρου [Ειτε εφηβικο ειτε παιδικο] Τοσο τυχη πια αυτη η ομαδα;;;;;; Καταλαβες τωρα;;;;;;;
Τα νεοτερα, αργοτερα.


Λοιπόν φιλαράκι...Είμαι ο "κάποιος διαιτητής ονόματι Μαγγωνάκης".Πρόσεξε τι λες γιατί αν το τραβήξεις περαιτέρω,επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου...Αν δεν έχεις αποδείξεις (και που να τις βρεις όταν δεν υπάρχει κάτι),μη πετάς φωτοβολίδες και σπιλώνεις ονόματα και υπολήψεις...Απλά μην ξαναασχοληθείς μαζί μου,τόσο απλά...Ή αν δε μπορείς χωρίς εμένα,τουλάχιστον πες και ποιός είσαι (αν έχεις τα κότσια βέβαια)...Με τιμά το γεγονός ότι η Ένωση με επιλέγει για τα πιο δύσκολα παιχνίδια,όποιας ομάδας κι αν είναι αυτά...Σημαίνει ότι με κρίνει κατάλληλο.Το ότι έπαιζα στην ΑΕΚΤ τί σημαίνει?Εκτός του ότι δεν έχει μείνει κανείς σε αυτήν την ομάδα που να θυμίζει εκείνη τη περσινή ΑΕΚΤ,είμαι διαιτητής που θέλω να κάνω καριέρα και δε πρόκειται να μπλεχτώ σε τέτοιου είδους παιχνίδια και να αδικήσω το οποιοδήποτε παιδί που ιδρώνει μέσα στο γήπεδο,γιατί ακριβώς έχω περάσει κι εγώ από αυτή τη θέση.Αυτά κι ελπίζω να μη ξαναασχοληθώ ούτε εγώ μαζί σου ούτε κι εσύ μαζί μου...Καλά post.
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΓΓΩΝΑΚΗΣ
nikefalin
Κάνω σύσταση να περιορίζεστε στα αγωνιστικά, οποιαδήποτε καταγγελία ή "καταγγελία"
να γίνεται επώνυμα ή έστω με στοιχεία (και καλό είναι αν έχετε τέτοια να πηγαίνουν και στις αρμόδιες αρχές, 1000 φορές καλύτερα παρά μέσα στο ιντερνετ)

να σέβεστε τον χώρο που σας φιλοξενεί ιντερνετικά και σας δίνει τη δυνατότητα να μιλάτε για τις ομάδες σας
και όλα αυτά τηρώντας τον κανονισμό λειτουργίας που έχετε όλοι αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας

Σε οποιαδήποτε περαιτέρω παραβίαση του ( και παραβίαση του αποτελούν και η γραφή με κεφαλαία ή/και με λατινικά) θα υπάρξουν συνέπειες
referee
QUOTE(nikefalin @ Apr 16 2008, 23:57 ) *
Κάνω σύσταση να περιορίζεστε στα αγωνιστικά, οποιαδήποτε καταγγελία ή "καταγγελία"
να γίνεται επώνυμα ή έστω με στοιχεία (και καλό είναι αν έχετε τέτοια να πηγαίνουν και στις αρμόδιες αρχές, 1000 φορές καλύτερα παρά μέσα στο ιντερνετ)

να σέβεστε τον χώρο που σας φιλοξενεί ιντερνετικά και σας δίνει τη δυνατότητα να μιλάτε για τις ομάδες σας
και όλα αυτά τηρώντας τον κανονισμό λειτουργίας που έχετε όλοι αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας

Σε οποιαδήποτε περαιτέρω παραβίαση του ( και παραβίαση του αποτελούν και η γραφή με κεφαλαία ή/και με λατινικά) θα υπάρξουν συνέπειες


Συμφωνώ απόλυτα με τον nikefalin.Όποιος έχει στοιχεία για κάτι να τα παρουσιάσει και όχι μόνο εδώ,αλλά και στα αρμόδια όργανα...Αλλιώς να μη δημιουργεί άσχημο κλίμα...Καλό βράδυ...
taz4
QUOTE(whitewoolf @ Apr 15 2008, 19:37 ) *
Σου δινω την τελικη βαθμολογια του final 6:

5η αγωνιστική

Ερμής Αργ. – Πανιώνιος 32-73

Π. Φάληρο- Ολυμπιακός 68-78

Ίκαρος Ν. Σμ. – Ελευθερία 60-48

Τελική Βαθμολογία



1. Ίκαρος Καλλ. 286-254 4-1 9

-------------------------------------

2. Ολυμπιακός 319-268 4-1 9

3. Π. Φάληρο 344-301 3-2 8

-------------------------------------

4. Πανιώνιος 299-243 3-2 8

5. Ελευθερία Μ. 277-320 1-4 6

6. Ερμής Αργ. 184-333 0-5 5

Κοιταξε τωρα τι παιζει. [Τουλαχιστον απο οσα κυκλοφορουν στα μπασκετικα πηγαδακια και απο οσα τελικα συμβαινουν]
Υπηρχε μια προδιαθεση απο ΕΣΚΑΝΑ να τα δωσουν και τα 2 στον Ικαρο.[Εφηβικο & παιδικο.]
Τους τα χαλασε βεβαια ο Πανιωνιος αλλα και αυτο οπως βλεπουμε ολοι μας θα το ΒΟΛΕΨΟΥΝ.
Επισης εαν σας τυχει [ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ] καποιος διαιτητης ονοματι Μαγκωνακης.....την κανατε.
Ειναι παλιος παικτης της ΑΕΚΤ [σημερινος Ικαρος επειτα απο την συγχωνευση--Ριξτε και καμμια ματια στο επισημο site του ΕΣΠΕΡΟΥ και θα καταλαβετε πολυ περισσοτερα απο αυτα που λεω]
Ολως τυχαιως αυτος ο διαιτητης λοιπον κληρωνοταν παντα σε δυσκολα παιχνιδια του Ικαρου [Ειτε εφηβικο ειτε παιδικο] Τοσο τυχη πια αυτη η ομαδα;;;;;; Καταλαβες τωρα;;;;;;;


[......]


Στο θεμα της ωρας οντως ολοι οι αγωνες ξεκινησαν στις 20,00μμ αλλα ολως περιεργως ο αγωνας του Ικαρου τελειωσε 10 ΟΛΟΚΛΗΡΑ λεπτα μετα το τελος των αλλων αγωνων. [Και μην γυρισει κανεις και μου πει οτι αυτη η καθυστερηση προηλθε απο τα πολλα time out!! Εαν πετυχεται ποτε τον προπονητη τους, σε αγωνα μιλαω, θα καταλαβετε τι εννοω]
Το θεμα ηταν να τελειωσει πρωτα το παιχνιδι ΟΣΦΠ-Π.ΦΑΛΛΗΡΟΥ μεσα στο οποιο θα υπηρχαν τουλαχιστον 10, ναι καλα ακουσατε, 10 κατασκοποι του Ικαρου οι οποιοι ελπιζω να μην εκαναν πολυ πλουσια καποια εταιρεια κινητης τηλεφωνιας.
[Σημειωσε επισης πως εαν ο ΟΣΦΠ εχανε απο το Φαλληρο πρωταθλητης θα εβγαινε το Φαλληρο αλλα οι τυποι στον Ικαρο ειναι πολυ εξυπνοι. Ηξεραν οτι ΠΟΤΕ Ο ΟΣΦΠ δεν θα ΚΑΤΣΕΙ να χασει και πως παντα παιζει για την ΙΣΤΟΡΙΑ και το ΟΝΟΜΑ του]
Φτανουν αυτα;;;;;
Ελπιζω να σε διαφωτισα για το τι μελλει γενεσθαι στο επαρχιακο γιατι οσον αφορα το Πανελληνιο, ευτυχως που ΔΕΝ ειναι υπο την ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ και ΧΑΛΙΝΑΓΩΓΗΣΗ της ΕΣΚΑΝΑ.


Αυτό που λες για τον ίκαρο σε παιδικό και εφηβικό να του το δώσουν....δύσκολο ρε φίλε!τόσο καλύτερους παράγοντες δηλαδή έχει και από ολυμπιακό και από πανιωνίο(αν μπούμε στη λογική του στησίματος απο την ίδια την ένωση που δεν το πιστεύω,απλά σε μεγαλύτερες ομάδες που έχουν παίχτες και σε κλιμάκια και εθνικές ίσως να δείχνουν καλύτερη αντιμετώπιση!!)...γιατί να το κάνει αυτό η ένωση??και σε παιδικό και εφηβικό κιόλας?επίσης αυτό για το ματς στα χαρτιά κάτσε να το πάρει πρώτα,που το θεωρώ απίθανο!και μετά γράφεις γιατί θα εκτεθείς!!
Τέλος αυτό για τα δέκα λεπτά δεν είναι τραγική διαφορά!!όλοι έχουμε παίξει μπάσκετ...μπορεί στον 1 αγώνα να έγιναν 15 φάουλ παραπάνω και να βάρεσαν και παραπάνω βολές!!
whitewoolf
QUOTE(rookie @ Apr 16 2008, 21:38 ) *
Αυτό που λες για τον ίκαρο σε παιδικό και εφηβικό να του το δώσουν....δύσκολο ρε φίλε!τόσο καλύτερους παράγοντες δηλαδή έχει και από ολυμπιακό και από πανιωνίο(αν μπούμε στη λογική του στησίματος απο την ίδια την ένωση που δεν το πιστεύω,απλά σε μεγαλύτερες ομάδες που έχουν παίχτες και σε κλιμάκια και εθνικές ίσως να δείχνουν καλύτερη αντιμετώπιση!!)...γιατί να το κάνει αυτό η ένωση??και σε παιδικό και εφηβικό κιόλας?επίσης αυτό για το ματς στα χαρτιά κάτσε να το πάρει πρώτα,που το θεωρώ απίθανο!και μετά γράφεις γιατί θα εκτεθείς!!
Τέλος αυτό για τα δέκα λεπτά δεν είναι τραγική διαφορά!!όλοι έχουμε παίξει μπάσκετ...μπορεί στον 1 αγώνα να έγιναν 15 φάουλ παραπάνω και να βάρεσαν και παραπάνω βολές!!


Συμφωνω και εγω απολυτα με τον nikekefalin και καμμια προθεση για δημιουργια ασχημου κλιματος ή εντυπωσεων ειχα....
Παιδια εγω καποιες αποριες και καποιες <<συμπτωσεις>> ανεφερα. Πιστεψτε με πως εαν ειχα εστω και την παραμικρη αποδειξη θα ειχα ηδη κινηθει αναλογα.
Οσον αφορα την επαναληψη του αγωνα Ικαρος-Πανιωνιος <κυκλοφορησε> οτι θα επαναληφθει.!!!!!!!!! Θα δουμε.
amboulas
QUOTE(whitewoolf @ Apr 15 2008, 19:04 ) *
Εχω μια απορια και παρακαλω οποιον ξερει κατι σχετικο με την απορια μου ας με βοηθησει.
Ερωτηση: Εχετε ακουσει ποτε ομαδα η οποια εχει ανακυρηχθει πρωταθλητρια να της γινεται ενσταση για ενα καλαθι το οποιο ειτε της προσμετρηθηκε απο λαθος των διαιτητων ειτε δεν της καταμετρηθηκε παλι απο λαθος των διαιτητων, και να επαναλαμβανεται ο αγωνας;;;;;;;
Μιλαμε οτι η ιδια ερωτηση ισχυει και για το ποδοσφαιρο.
Εννοω δηλαδη οτι πουθενα δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο.
Για ποια ομαδα και ποιο παιχνιδι αναφερομαι;;;; ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ εφηβικο πρωταθλημα.
Σας παραθετω και αυτουσιο το αρθρο απο το site της ΕΣΚΑΝΑ.

Τελική φάση εφήβων



Ο Πανιώνιος νίκησε τον Ίκαρο Καλλιθέας 74-72 στον τελικό

του εφηβικού πρωταθλήματος

της ΕΣΚΑΝΑ που έγινε στο νέο

κλειστό Αργυρούπολης και αναδείχθηκε πρωταθλητής .

Oι ηττημένοι υπέβαλλαν ένσταση και η υπόθεση θα εξεταστεί άμεσα

από τα αρμόδια όργανα της ΕΣΚΑΝΑ .

5η αγωνιστική :Ίκαρος – Πανιώνιος 72-74 , Δραπετσώνα - Ολυμπιακός 71-83 ,

Κρόνος –Πειραϊκός 52-63

Βαθμολογία
(σε 5 αγ.)

1. Πανιώνιος 380-306 5-0 10

--------------------------------------

2. Ίκαρος Καλλ. 359-285 4-1 9

3. Ολυμπιακός 382-349 3-2 8

-------------------------------------

4. Πειραϊκός 298-337 1-4 6

5. Δραπετσώνα 294-346 1-4 6

6. Κρόνος 270-347 1-4 6

Παρακαλω τα φωτα σας αν θελουμε να μιλαμε για τιμια πρωταθληματα σε αυτες τις ηλικιες τουλαχιστον.
ΣΗΜ: Τα ιδια περιπου [αλλα οχι με ενστασεις] συνεβησαν και στο παιδικο πρωταθλημα παλι με πρωταγωνιστη......τον ΙΚΑΡΟ.
η ενσταση δεν εχει καμια τυχη..
MPAMPIS_21
φιλε referee η γυναικα του καισαρα πρεπει να φαινεται τιμια εκτος απο του να ειναι.......
το πιο σωστο θα ηταν να ειχατε ζητησει εξαιρεση οχι να σφυριζετε το κρισιμο ματς ολυμπιακος ικαρος στην γλυφαδα.
ετσι και αλλιως τα λεφτα για τα παιχνιδια (η αμοιβη εννοω)δεν ειναι πολλα ωστε να σας λειψει κατι. για την πρωτακουστη ενσταση(και αποφαση) ποια η μπασκετικη σας γνωμη?γιατι εγω ρωτησα διεθνεις διαιτητες uleb που ειδαν το βιντεο και λενε οτι μετραει.
στην αεκτ ο γενικος αρχηγος νομιζω εχει μεινει ο ιδιος που ειναι κ στον ικαρο οπως ειναι γνωστο παντου νομιζω οτι και καποιος κυριος με το ιδιο επωνυμο με το δικο σας ηταν στον συλλογο σαν παραγοντας.δεν ξερω μπορει να ειναι κ συνωνυμια αλλα καλο θα ηταν να διευκρινιστει.
σχετικα με την ενσταση ειναι πρωτοφανες αυτο που εγινε εδω στο δαφνη πανοραμα που η φαση ειναι πεντακαθαρη εκπροθεσμη και δεν επαναληφθηκε το παιχνιδι.......εδω ομως που ειναι το αντιθετο (το καλαθι μετραει κανονικοτατα) επαναλαμβανεται το παιχνιδι......
whitewoolf
QUOTE(rookie @ Apr 16 2008, 21:38 ) *
Αυτό που λες για τον ίκαρο σε παιδικό και εφηβικό να του το δώσουν....δύσκολο ρε φίλε!τόσο καλύτερους παράγοντες δηλαδή έχει και από ολυμπιακό και από πανιωνίο(αν μπούμε στη λογική του στησίματος απο την ίδια την ένωση που δεν το πιστεύω,απλά σε μεγαλύτερες ομάδες που έχουν παίχτες και σε κλιμάκια και εθνικές ίσως να δείχνουν καλύτερη αντιμετώπιση!!)...γιατί να το κάνει αυτό η ένωση??και σε παιδικό και εφηβικό κιόλας?επίσης αυτό για το ματς στα χαρτιά κάτσε να το πάρει πρώτα,που το θεωρώ απίθανο!και μετά γράφεις γιατί θα εκτεθείς!!Τέλος αυτό για τα δέκα λεπτά δεν είναι τραγική διαφορά!!όλοι έχουμε παίξει μπάσκετ...μπορεί στον 1 αγώνα να έγιναν 15 φάουλ παραπάνω και να βάρεσαν και παραπάνω βολές!!


Τουλαχιστον σε αυτο μαλλον ειχα δικιο:
Απο επισημη ανακοινωση της ΕΣΚΑΝΑ:

Ανακοινώσεις


*Οριστικά το Σάββατο του Λαζάρου (19/4) θα γίνει η επανάληψη του τελικού των εφήβων Ίκαρος Καλλ. –Πανιώνιος στο νέο κλ. Αγ. Δημητρίου (ώρα 20.30) γιατί απουσιάζουν παίκτες των δύο ομάδων στο πανελλήνιο σχολικό στην Κομοτηνή. Η συνάντηση είχε αρχικά οριστεί για σήμερα Πέμπτη .

Τα περαιτερω σχολια δικα σας.
whitewoolf
QUOTE(MPAMPIS_21 @ Apr 17 2008, 08:23 ) *
φιλε referee η γυναικα του καισαρα πρεπει να φαινεται τιμια εκτος απο του να ειναι.......
το πιο σωστο θα ηταν να ειχατε ζητησει εξαιρεση οχι να σφυριζετε το κρισιμο ματς ολυμπιακος ικαρος στην γλυφαδα.
ετσι και αλλιως τα λεφτα για τα παιχνιδια (η αμοιβη εννοω)δεν ειναι πολλα ωστε να σας λειψει κατι. για την πρωτακουστη ενσταση(και αποφαση) ποια η μπασκετικη σας γνωμη?γιατι εγω ρωτησα διεθνεις διαιτητες uleb που ειδαν το βιντεο και λενε οτι μετραει.
στην αεκτ ο γενικος αρχηγος νομιζω εχει μεινει ο ιδιος που ειναι κ στον ικαρο οπως ειναι γνωστο παντου νομιζω οτι και καποιος κυριος με το ιδιο επωνυμο με το δικο σας ηταν στον συλλογο σαν παραγοντας.δεν ξερω μπορει να ειναι κ συνωνυμια αλλα καλο θα ηταν να διευκρινιστει.
σχετικα με την ενσταση ειναι πρωτοφανες αυτο που εγινε εδω στο δαφνη πανοραμα που η φαση ειναι πεντακαθαρη εκπροθεσμη και δεν επαναληφθηκε το παιχνιδι.......εδω ομως που ειναι το αντιθετο (το καλαθι μετραει κανονικοτατα) επαναλαμβανεται το παιχνιδι......


ΩΠΑ................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι εγινε ρε παιδια;;;;
MPAMPIS_21
εχει βγει αυτο απο προχθες το ξεραμε,δεν υπαρχει σχολιο φιλε μου ειναι ντροπη για το μπασκετ αυτο που γινεται
whitewoolf
QUOTE(MPAMPIS_21 @ Apr 17 2008, 09:41 ) *
εχει βγει αυτο απο προχθες το ξεραμε,δεν υπαρχει σχολιο φιλε μου ειναι ντροπη για το μπασκετ αυτο που γινεται


Φιλε MPAMPIS το ήξερα και εγω, απλα σημερα ανκοινωθηκε επισημα και θεωρησα σωστο να το μεταφερω γιατι καποιοι με εκραξαν σαν λασπολογο και ευφανταστο.
MPAMPIS_21
φιλε μου εγω ξερω οτι με λασπες ανακατευονται οι οικοδομοι οι εργολαβοι και οι υπαλληλοι αυτων..για να φτιαξουν οικοδομες βεβαιως βεβαιως
whitewoolf
QUOTE(MPAMPIS_21 @ Apr 17 2008, 09:41 ) *
εχει βγει αυτο απο προχθες το ξεραμε,δεν υπαρχει σχολιο φιλε μου ειναι ντροπη για το μπασκετ αυτο που γινεται


Τελικα μηπως ειμαστε τιποτα ηλιθιοι & ονειροπολοι που θελουμε ενα μπασκετ πιο αξιοκρατικο;;;;;πιο τιμιο;;;πιο καθαρο;;;;
MPAMPIS_21
QUOTE(MPAMPIS_21 @ Apr 17 2008, 11:23 ) *
οπως ειναι γνωστο παντου νομιζω οτι και καποιος κυριος με το ιδιο επωνυμο με το δικο σας ηταν στον συλλογο σαν παραγοντας.δεν ξερω μπορει να ειναι κ συνωνυμια αλλα καλο θα ηταν να διευκρινιστει.

ενοοω στην ΑΕΚΤ για να μην παρεξηγηθω κ γω......
MPAMPIS_21
κ να ρωτησω κ κατι?ποιος ηταν αρχηγος αποστολης της αεκτ τμημα παιδικο στα τελικα ελλαδος 2006-2007 με παιχτες παιδια που παιζουν φετος στον ικαρο εφηβικο.σημειωτεον ο ιδιος ανθρωπος ηταν κ συμπαικτης στο ανδρικο με καποιους παιχτες......ο οποιος συγκρατουσε σε αγωνα τον παιχτη να μην ορμηξει στο γηπεδο (προς τιμην του αυτο).
taz4
QUOTE(whitewoolf @ Apr 17 2008, 11:36 ) *
Τουλαχιστον σε αυτο μαλλον ειχα δικιο:
Απο επισημη ανακοινωση της ΕΣΚΑΝΑ:

Ανακοινώσεις


*Οριστικά το Σάββατο του Λαζάρου (19/4) θα γίνει η επανάληψη του τελικού των εφήβων Ίκαρος Καλλ. –Πανιώνιος στο νέο κλ. Αγ. Δημητρίου (ώρα 20.30) γιατί απουσιάζουν παίκτες των δύο ομάδων στο πανελλήνιο σχολικό στην Κομοτηνή. Η συνάντηση είχε αρχικά οριστεί για σήμερα Πέμπτη .

Τα περαιτερω σχολια δικα σας.


Να σου ζητησώ συγνωμη γι'αυτό γιατί όντως θα επαναληφθεί,απλά το είχα θεωρήσει απίθανο να γίνει αυτο....
Για το συγκεκριμένο να συμφωνίσω και γω!!ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!όποια ανάλογη κατάσταση και να θυμιθώ,σε οποιαδήποτε κατηγορία δεν θυμάμαι επανάληψη αγώνα!!παράξενα πράγματα...
πάντως εγώ σε είδα φουριόζω ρίχνοντας πολλές κατηγορίες,όπως αυτό με την έδρα...που δεν ίσχυαν και είπα πως γενικά τα παραλές!!γι'αυτό καλύτερα να λες τα βασικά και αυτά που είσαι σίγουρος...
Φιλικά!
referee
QUOTE(MPAMPIS_21 @ Apr 17 2008, 11:23 ) *
φιλε referee η γυναικα του καισαρα πρεπει να φαινεται τιμια εκτος απο του να ειναι.......
το πιο σωστο θα ηταν να ειχατε ζητησει εξαιρεση οχι να σφυριζετε το κρισιμο ματς ολυμπιακος ικαρος στην γλυφαδα.
ετσι και αλλιως τα λεφτα για τα παιχνιδια (η αμοιβη εννοω)δεν ειναι πολλα ωστε να σας λειψει κατι. για την πρωτακουστη ενσταση(και αποφαση) ποια η μπασκετικη σας γνωμη?γιατι εγω ρωτησα διεθνεις διαιτητες uleb που ειδαν το βιντεο και λενε οτι μετραει.
στην αεκτ ο γενικος αρχηγος νομιζω εχει μεινει ο ιδιος που ειναι κ στον ικαρο οπως ειναι γνωστο παντου νομιζω οτι και καποιος κυριος με το ιδιο επωνυμο με το δικο σας ηταν στον συλλογο σαν παραγοντας.δεν ξερω μπορει να ειναι κ συνωνυμια αλλα καλο θα ηταν να διευκρινιστει.
σχετικα με την ενσταση ειναι πρωτοφανες αυτο που εγινε εδω στο δαφνη πανοραμα που η φαση ειναι πεντακαθαρη εκπροθεσμη και δεν επαναληφθηκε το παιχνιδι.......εδω ομως που ειναι το αντιθετο (το καλαθι μετραει κανονικοτατα) επαναλαμβανεται το παιχνιδι......


Δε γίνεται να ζητάμε εξαίρεση από τα καλύτερα παιχνίδια της Ένωσης.Αν δεν σφυράμε τα καλύτερα,πως θα βελτιωνόμαστε σαν διαιτητές?Για την ένσταση,δεν είναι δικιά μου δουλειά να σχολιάσω.Έχω άποψη (είδα το παιχνίδι ζωντανά),αλλά θα μου επιτρέψετε να τη κρατήσω για τον εαυτό μου...Τον γενικό αρχηγό που λες,ο οποίος είναι όντως ο ίδιος,εγώ τον απέβαλα στον αγώνα Ολυμπιακός-'Ικαρος.Ρωτήστε και θα σας πουν...Ο παράγοντας αυτός,είναι ο πατέρας μου,ο οποίος απλά κρατούσε στατιστική και μάλιστα αποχώρησε από την ομάδα επειδή τσακώθηκε με τον εν λόγω κύριο=γενικό αρχηγό...Και στη συγκεκριμένη περίπτωση φίλε μου,η γθναίκα του Καίσαρα είναι τίμια,αλλά το θέμα δεν είναι πως φαίνεται,αλλά το πώς θέλει να τη βλέπει ο καθένας...Τα σέβη μου...
whitewoolf
QUOTE(rookie @ Apr 17 2008, 19:59 ) *
Να σου ζητησώ συγνωμη γι'αυτό γιατί όντως θα επαναληφθεί,απλά το είχα θεωρήσει απίθανο να γίνει αυτο....
Για το συγκεκριμένο να συμφωνίσω και γω!!ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!όποια ανάλογη κατάσταση και να θυμιθώ,σε οποιαδήποτε κατηγορία δεν θυμάμαι επανάληψη αγώνα!!παράξενα πράγματα...
πάντως εγώ σε είδα φουριόζω ρίχνοντας πολλές κατηγορίες,όπως αυτό με την έδρα...που δεν ίσχυαν και είπα πως γενικά τα παραλές!!γι'αυτό καλύτερα να λες τα βασικά και αυτά που είσαι σίγουρος...
Φιλικά!


Σ' ευχαριστώ για το σχόλιο σου αλλά δεν φταις εσύ. Δικό μου σφάλμα είναι που ακόμα βλέπω το μπάσκετ, [δεν θα πω γενικά για τον αθλητισμό αν και θα το ήθελα πολύ] με τα μάτια και την καρδιά ενός ηλίθιου ρομαντικού, κάποιας άλλης εποχής ίσως....
Αλλά πίστεψε με μου αρέσει να με λένε ηλίθιο και να προσπαθώ γι' αυτό που πιστεύω και αγαπώ.
Επίσης επειδή ετυχε να γνωριζω καποια πραγματα απο 1ο χερι, γι'αυτο ισως φανηκα <φουριοζος> οπως το ειπες.
Επισης γνωριζα και για τον πατερα Μαγγωνακη που ανεφερε ο φιλος mpampis αλλα αυτο ηταν το λιγοτερο που με ενδιεφερε. Οι πατεραδες παντα θα υποστηριζουν τα παιδια τους ακομα και εαν βλεπουν οτι εχουν κανει σφαλματα και φυσικα καλα κανουν.
Οσον αφορα και την εδρα [μιλαω για το παιδικο] θα αναφερω και ενα ακομη αγνωστο επεισοδιο της σειρας πρωταθλημα ΠΑΙΔΩΝ 2007-2008:
Σας παραθετω αυτουσια την ανακοινωση της ΕΣΚΑΝΑ και βγαλτε τα συμπερασματα σας εαν υποστηριζεται ή οχι μια ομαδα.
Ο αγωνας ΟΣΦΠ-Ε.ΜΟΣΧΑΤΟΥ αναβαλεται [λογω μη προσελευσης 1ος εκ των 2 διαιτητων] απο 6-4 στις 11-4 στο κλειστο Αργυρουπολης.
ΟΛΟΙ οι αγωνες μεταφερονται απο Σαββατο 12-4 για Κυριακη 13-4 και ωρα 20,00.
Επισης γινεται ΑΥΘΕΡΑΙΤΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΔΡΑΣ και ο ΟΣΦΠ με Π.Φαλληρο θα παιξουν στο κλειστο του Μοσχατου και ο ΙΚΑΡΟΣ με την Ε.ΜΟΣΧΑΤΟΥ στο ΒΑΡΙΚΑΣ.
Αντε και να το θεωρησουμε ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.
Το οτι οι 2 ομαδες ΟΣΦΠ και Ε.Μ επαιξαν σε ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 2 ΑΓΩΝΕΣ ΕΝΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΞΕΚΟΥΡΑΖΩΝΤΟΥΣΤΑΝ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ;;;;ΤΥΧΑΙΟ;;;
Γιατι δεν δεχτηκαν ο εξ αναβολης αγωνας να γινει μετα τον αγωνα με τον Ικαρο, και να ξεκουραστουν και αυτα τα παιδια λιγο;;;Επρεπε να γινει η κληρωση για το επαρχιακο βλεπεις.
Δεν μπορουσαν να κανουν την κληρωση, οπως εκαναν και με το εφηβικο, και να πουν: Ο πρωταθλητης παιδικου θα κληρωθει με της εξης ομαδες.....;;;;;
Θα τους χαλαγε;;;;
Θελεις την γνωμη μου;;;;........σιγουρα ναι.
Τα συμπερασματα και παλι δικα σας.
whitewoolf
QUOTE(referee @ Apr 17 2008, 20:14 ) *
Δε γίνεται να ζητάμε εξαίρεση από τα καλύτερα παιχνίδια της Ένωσης.Αν δεν σφυράμε τα καλύτερα,πως θα βελτιωνόμαστε σαν διαιτητές?Για την ένσταση,δεν είναι δικιά μου δουλειά να σχολιάσω.Έχω άποψη (είδα το παιχνίδι ζωντανά),αλλά θα μου επιτρέψετε να τη κρατήσω για τον εαυτό μου...Τον γενικό αρχηγό που λες,ο οποίος είναι όντως ο ίδιος,εγώ τον απέβαλα στον αγώνα Ολυμπιακός-'Ικαρος.Ρωτήστε και θα σας πουν...Ο παράγοντας αυτός,είναι ο πατέρας μου,ο οποίος απλά κρατούσε στατιστική και μάλιστα αποχώρησε από την ομάδα επειδή τσακώθηκε με τον εν λόγω κύριο=γενικό αρχηγό...Και στη συγκεκριμένη περίπτωση φίλε μου,η γυναίκα του Καίσαρα είναι τίμια,αλλά το θέμα δεν είναι πως φαίνεται,αλλά το πώς θέλει να τη βλέπει ο καθένας...Τα σέβη μου...


Λοιπόν φιλαράκι...Είμαι ο "κάποιος διαιτητής ονόματι Μαγγωνάκης".Πρόσεξε τι λες γιατί αν το τραβήξεις περαιτέρω,επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου...Αν δεν έχεις αποδείξεις (και που να τις βρεις όταν δεν υπάρχει κάτι),μη πετάς φωτοβολίδες και σπιλώνεις ονόματα και υπολήψεις...Απλά μην ξαναασχοληθείς μαζί μου,τόσο απλά...Ή αν δε μπορείς χωρίς εμένα,τουλάχιστον πες και ποιός είσαι (αν έχεις τα κότσια βέβαια)...Με τιμά το γεγονός ότι η Ένωση με επιλέγει για τα πιο δύσκολα παιχνίδια,όποιας ομάδας κι αν είναι αυτά...Σημαίνει ότι με κρίνει κατάλληλο.Το ότι έπαιζα στην ΑΕΚΤ τί σημαίνει?Εκτός του ότι δεν έχει μείνει κανείς σε αυτήν την ομάδα που να θυμίζει εκείνη τη περσινή ΑΕΚΤ,είμαι διαιτητής που θέλω να κάνω καριέρα και δε πρόκειται να μπλεχτώ σε τέτοιου είδους παιχνίδια και να αδικήσω το οποιοδήποτε παιδί που ιδρώνει μέσα στο γήπεδο,γιατί ακριβώς έχω περάσει κι εγώ από αυτή τη θέση.Αυτά κι ελπίζω να μη ξαναασχοληθώ ούτε εγώ μαζί σου ούτε κι εσύ μαζί μου...Καλά post.
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΓΓΩΝΑΚΗΣ

Τα σεβη μας κυριε Διαιτητα. Ουδεν κρυπτον υπο τον ηλιον. Καληνυχτα και ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου, ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ γιατι οπως λες και εσυ <ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ>
ΑΠΟΔΕΙΞΕΤΟ. ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.
MPAMPIS_21
καλημερα σε ολους,ευχαριστω για την απαντηση ρεφ αλλα ηταν επιλεκτικη,περιμενα να δωσεισ απαντηση κ για το κουιζ που ξερεις σιγουρα την απαντηση γιατι σε βιντεο που ειδα εγω το παιχνιδι των παιδων της αεκτ τοτε σε ειδα στον παγκο.....οπως επισης ξερω οτι με τον αγγελοπουλο τον παιχτη του ικαρου εισασταν συμπαιχτες.αρα ειναι πολυ ευκολο για καποιον να θεωρησει οτι εισαστε κ φιλοι εφοσον εισασταν σε αποστολες μαζι κ στο ανδρικο κ στο παιδικο.αρα καλο ειναι να μην δινουμε δικαιωματα.οσο για την αποβολη του γενικου αρχηγου αποβολη χωρις τεχνικη ποινη=τιποτα.οσο για την αποψη σου για την φαση επειδη εισαι αξιολογημενος διαιτητης κ επειδη εδω ειναι φορουμ=ανταλλαγη αποψεων καλο θα ηταν να την ακουγαμε.ευχαριστω
whitewoolf
QUOTE(MPAMPIS_21 @ Apr 18 2008, 07:02 ) *
καλημερα σε ολους,ευχαριστω για την απαντηση ρεφ αλλα ηταν επιλεκτικη,περιμενα να δωσεισ απαντηση κ για το κουιζ που ξερεις σιγουρα την απαντηση γιατι σε βιντεο που ειδα εγω το παιχνιδι των παιδων της αεκτ τοτε σε ειδα στον παγκο.....οπως επισης ξερω οτι με τον αγγελοπουλο τον παιχτη του ικαρου εισασταν συμπαιχτες.αρα ειναι πολυ ευκολο για καποιον να θεωρησει οτι εισαστε κ φιλοι εφοσον εισασταν σε αποστολες μαζι κ στο ανδρικο κ στο παιδικο.αρα καλο ειναι να μην δινουμε δικαιωματα.οσο για την αποβολη του γενικου αρχηγου αποβολη χωρις τεχνικη ποινη=τιποτα.οσο για την αποψη σου για την φαση επειδη εισαι αξιολογημενος διαιτητης κ επειδη εδω ειναι φορουμ=ανταλλαγη αποψεων καλο θα ηταν να την ακουγαμε.ευχαριστω


41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
referee
Λοιπόν,επειδή βλέπω μια επίθεση προς το πρόσωπό μου,φίλε MPAMPIS_21,ποτέ δεν έχω κάτσει σε αγώνα του παιδικού ή οποιουδήποτε άλλου τμήματος της πρώην ΑΕΚΤ.Ο πατέρας μου ήταν τότε στη Καστοριά (αν λες για εκείνο τον αγώνα) κι έφυγε την ίδια μέρα που έγινε το περιστατικό επειδή έθεσε το δίλημμα "ή εγώ ή αυτός (για τον Αγγελόπουλο)".Όπως καταλαβαίνεις,διάλεξαν τον Αγγελόπουλο και γι'αυτό αποχώρησε ο πατέρας μου.Κι επίσης,δεν είμαι φίλος με τον Αγγελόπουλο.Είναι ένα παιδί 17 χρονών κι εγώ είμαι επιχειρηματίας με πάρα πολλές υποχρεώσεις.Οπότε οι παρέες μου είναι επιλεκτικές και προέρχονται κυρίως μέσα από το χώρο της διαιτησίας...Μη ψάχνετε να μου καταλογίσετε κάτι ρε παιδιά,δε χρειάζεται να είστε κακοπροαίρετοι...Μόνο αυτό,μην είστε κακοπροαίρετοι.Κι όσο για την άποψή μου,θα τη κρατήσω για μένα.Εξάλλου,έχεις ρωτήσει διαιτητές Uleb και σου είπαν...Εγώ είμαι ένας απλός διαιτητής Γ' Εθνικής...Ελπίζω αύριο να γίνει ένα καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος,αλλά πάνω απ'όλα το μπασκετάκι που αγαπάμε όλοι μας...Κι αν θέλετε,ελάτε να τα πούμε από κοντά.Εκεί θα είμαι...Καλή σας μέρα..
MPAMPIS_21
QUOTE(referee @ Apr 18 2008, 12:58 ) *
Εξάλλου,έχεις ρωτήσει διαιτητές Uleb και σου είπαν...
φιλε ρεφ αυτο με δικαιωνει νομιζω,αλλα δεν βρισκεις παραλογο το γεγονος την επαναληψη του αγωνα???επιθεση ως προς εσενα δεν υπαρχει απλα θα μπορουσες να τα ειχες πει ολα αυτα απο την αρχη προκειμενου να μην νομιζει ο καθενας κατι.αλλωστε σου ειπα οτι εισαι τιμιος αλλα πρεπει κ να φαινεσαι απλα κ γω αυτο που ειδα δεν μπορω να μην το πω....
οσο για το παιχνιδι το κερδισε ο πανιωνιος κ καποιοι πανε το κλεψουν με ενστασεις......φαινομενα των καιρων ειναι αυτα,να μην κερδιζεις στο γηπεδο αλλα στα γραφεια............
whitewoolf
QUOTE(referee @ Apr 18 2008, 09:58 ) *
Λοιπόν,επειδή βλέπω μια επίθεση προς το πρόσωπό μου,φίλε MPAMPIS_21,ποτέ δεν έχω κάτσει σε αγώνα του παιδικού ή οποιουδήποτε άλλου τμήματος της πρώην ΑΕΚΤ.Ο πατέρας μου ήταν τότε στη Καστοριά (αν λες για εκείνο τον αγώνα) κι έφυγε την ίδια μέρα που έγινε το περιστατικό επειδή έθεσε το δίλημμα "ή εγώ ή αυτός (για τον Αγγελόπουλο)".Όπως καταλαβαίνεις,διάλεξαν τον Αγγελόπουλο και γι'αυτό αποχώρησε ο πατέρας μου.Κι επίσης,δεν είμαι φίλος με τον Αγγελόπουλο.Είναι ένα παιδί 17 χρονών κι εγώ είμαι επιχειρηματίας με πάρα πολλές υποχρεώσεις.Οπότε οι παρέες μου είναι επιλεκτικές και προέρχονται κυρίως μέσα από το χώρο της διαιτησίας...Μη ψάχνετε να μου καταλογίσετε κάτι ρε παιδιά,δε χρειάζεται να είστε κακοπροαίρετοι...Μόνο αυτό,μην είστε κακοπροαίρετοι.Κι όσο για την άποψή μου,θα τη κρατήσω για μένα.Εξάλλου,έχεις ρωτήσει διαιτητές Uleb και σου είπαν...Εγώ είμαι ένας απλός διαιτητής Γ' Εθνικής...Ελπίζω αύριο να γίνει ένα καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος,αλλά πάνω απ'όλα το μπασκετάκι που αγαπάμε όλοι μας...Κι αν θέλετε,ελάτε να τα πούμε από κοντά.Εκεί θα είμαι...Καλή σας μέρα..


Οσον αφορα το προσωπο μου δεν ειμαι καθολου κακοπροαιρετος απεναντι σου. Απλα δεν μου αρεσουν οι αδικιες γιατι,δεν ξερω εαν διαβασες, ειμαι απο τους λιγους και ρομαντικους ηλιθιους σε αυτο το αθλημα και προσπαθω οσο μπορω απο την πλευρα μου να βοηθησω με οποιονδηποτε τροπο.
Το προβλημα ειναι οτι εισαι γυιος ενος παραγοντα της ΑΕΚΤ [προσεξε την ομαδα που χρησιμοποιω] και γνωριζεις πολυ καλα τι εχει γινει αναφορικα με την περιβοητη συγχωνευση. [Εαν πραγματικα δεν γνωριζεις σε παραπεμπω στο site του ΕΣΠΕΡΟΥ].
Ειναι λοιπον πολυ δυσκολο για σενα να αποδειξης την αμεροληψια σου και εαν κανεις και μερικα λαθη [που ειναι φυσιολογικο λογω απειριας να κανεις], ε, τοτε......
Επισης γνωριζεις πολυ καλα οτι στοχος του Κου Αγγελοπουλου για φετος στα παιδοεφηβικα ηταν το Πανελληνιο [με οποιονδηποτε τροπο και οποιοδηποτε κοστος] και μην μου πεις οτι δεν το ηξερες.
Βοα ολο το μπασκετικο στερεωμα στους παιδες και στους εφηβους.
Ολα αυτα βεβαια ειναι θεμιτα και αποδεκτα εαν το παιχνιδι ηταν εντιμο και οχι στημενο απο πλευρας διοικησις και διοργανωτριας αρχης. [Και επι τη ευκαιρια, πως σου φαινονται οι καταγγελιες που εχω κανει γενικα για το ολο θεμα;;; Απλες φαντασιωσεις ή εχουν καποια βασει;;; Φυσικα δεν περιμενω απαντηση λογω ιδιοτητας σου.]
Ενα αλλο δεν μου αρεσε και με πονηρεψε ακομα περισσοτερο ηταν το γεγονος πως οταν μου απαντησες ή μαλλον καλυτερα με απειλησες στο πρωτο σου σχολιο, οτι απο την ΑΕΚΤ δεν υπαρχει κανενας στον ΙΚΑΡΟ.
Ειναι ετσι;;
Σου μεταφερω αυτουσιο σχολιο απο το blog του Εσπερου:
<<Φαίνεται ότι νομικά η συγχώνευση δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί: “Πρόεδρος θα είναι ο Αγγελόπουλος, γενικός γραμματέας θα είναι ο Τσιβιλτίδης, ενώ το σωματείο θα περιβάλλεται από αρκετούς ανθρώπους …”. Γενικος αρχηγος;;;;;;;>
Συμφωνεις;;;
Επειδη λοιπον εσεις οι διαιτητες εχετε και την πιττα και το μαχαιρι οπως λενε και στο χωριο μου, ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.
Επαναλαμβανω: ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΣΦΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΜΕ ΑΡΩΓΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ.
Καλη σου Ημερα. wos_sport5.gif
taz4
Τελικά ο αγώνας έγινε?ποίος νίκησε?
MPAMPIS_21
τελικα εγινε ο αγωνας κ προς λυπη πολλων νικησε παλι ο πανιωνιος.......ο οποιος εχανε 20+ ποντους στο 1ο δεκαλεπτο......αλλα με καλο κοουτσαρισμα κ ψυχη νικησε με 2 ποντους
taz4
QUOTE(MPAMPIS_21 @ Apr 20 2008, 09:20 ) *
τελικα εγινε ο αγωνας κ προς λυπη πολλων νικησε παλι ο πανιωνιος.......ο οποιος εχανε 20+ ποντους στο 1ο δεκαλεπτο......αλλα με καλο κοουτσαρισμα κ ψυχη νικησε με 2 ποντους


'Εγινε πάλι ένσταση?? tongue.gif
whitewoolf
QUOTE(rookie @ Apr 20 2008, 10:33 ) *
'Εγινε πάλι ένσταση?? tongue.gif


Προσπαθουνε να βρουν κατι αλλα..............και οπως λενε στο χωριο μου:
ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΔΕΝ ΕΥΛΟΓΕΙΤΕ
Και του χρονου.
whitewoolf
1)[Λοιπόν φιλαράκι...Είμαι ο "κάποιος διαιτητής ονόματι Μαγγωνάκης".Πρόσεξε τι λες γιατί αν το τραβήξεις περαιτέρω,επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου...Αν δεν έχεις αποδείξεις (και που να τις βρεις όταν δεν υπάρχει κάτι),μη πετάς φωτοβολίδες και σπιλώνεις ονόματα και υπολήψεις...Απλά μην ξαναασχοληθείς μαζί μου,τόσο απλά...Ή αν δε μπορείς χωρίς εμένα,τουλάχιστον πες και ποιός είσαι (αν έχεις τα κότσια βέβαια)...Με τιμά το γεγονός ότι η Ένωση με επιλέγει για τα πιο δύσκολα παιχνίδια,όποιας ομάδας κι αν είναι αυτά...Σημαίνει ότι με κρίνει κατάλληλο.Το ότι έπαιζα στην ΑΕΚΤ τί σημαίνει?Εκτός του ότι δεν έχει μείνει κανείς σε αυτήν την ομάδα που να θυμίζει εκείνη τη περσινή ΑΕΚΤ,είμαι διαιτητής που θέλω να κάνω καριέρα και δε πρόκειται να μπλεχτώ σε τέτοιου είδους παιχνίδια και να αδικήσω το οποιοδήποτε παιδί που ιδρώνει μέσα στο γήπεδο,γιατί ακριβώς έχω περάσει κι εγώ από αυτή τη θέση.Αυτά κι ελπίζω να μη ξαναασχοληθώ ούτε εγώ μαζί σου ούτε κι εσύ μαζί μου...Καλά post.
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΓΓΩΝΑΚΗΣ

2...Τον γενικό αρχηγό που λες,ο οποίος είναι όντως ο ίδιος,εγώ τον απέβαλα στον αγώνα Ολυμπιακός-'Ικαρος.Ρωτήστε και θα σας πουν...Ο παράγοντας αυτός,είναι ο πατέρας μου,ο οποίος απλά κρατούσε στατιστική και μάλιστα αποχώρησε από την ομάδα επειδή τσακώθηκε με τον εν λόγω κύριο=γενικό αρχηγό...Και στη συγκεκριμένη περίπτωση φίλε μου
Μια-δυο αποριες ακομη Κε. Διαιτητα:

1) Τι σχεση εχουν οι: Μαγγωνακης Ιωαννης,Μαγγωνακη Μαρια και Αλεξια με την ΕΣΚΑΝΑ;;;;;
2) Επιτρεπεται παραγοντας να εχει και σχεση με ομοσπονδια και μαλιστα σε τετοιες θεσεις;;;;;
3) Τι ειπωθηκε απο τον Κο. Τσιβιλτίδη προς εσενα στον αγωνα με τον ΟΣΦΠ οταν αγωνας ειχε πλησιασει στον ποντο απο πλευρας ΟΣΦΠ;;;;!!!!!!!!!!!!!!!και ποιοι ηταν γραμματεια;;;;;;

Θα ηθελα το φωτα σας..
Παντα καλοπροαιρετα..............και δεν αφορα μονο εσας. Αφορα και την διοργανωτρια αρχη.
Σταχυοφόρος
Αν και δεν έχω παρακολουθήσει την κατηγορία και τους αγώνες που επικαλείστε, μόνο απο το θέμα αυτό απ'ότι έχω διαβάσει, whitewoolf, μην επιτίθεσαι στον referee και στον κάθε referee. Απ'ότι βλέπω, έχεις στοιχεία (αυτό δείχνουν οι ερωτήσεις σου στο τελευταίο σου ποστάρισμα, γιατί δε ρωτάς τη διοργανώτρια αρχή όλα αυτά; Αν είναι τόσο σοβαρά, γιατί η ομάδα σου δε κάνει ένσταση; Στο φόρουμ αυτό και σε κάθε φόρουμ ανταλλάσουμε πληροφορίες, ιδέες, γνώσεις και ειδήσεις, ΔΕΝ δικάζουμε κανέναν, ΔΕΝ ερχόμαστε σε αντιπαράθεση με κανέναν και φυσικά, ΔΕΝ πρέπει να ενοχλούμε τους υπόλοιπους συνομιλητές μας με προσωπικές κόντρες και εμπάθειες. Οιοσδήποτε έχει στοιχεία, πάει στα αρμόδια όργανα (αν όχι αυτός, η ομάδα του) και λύνονται όλα.

ΥΓ: δεν έχω καμία σχέση με κάποιον απο τους προηγούμενους users (referee, whitewoolf, mpampi, κτλ). Απλά έκανα μια παρέμβαση. Καλά ποσταρίσματα...
whitewoolf
CODE
Λοιπόν φιλαράκι...Είμαι ο "κάποιος διαιτητής ονόματι Μαγγωνάκης".Πρόσεξε τι λες γιατί αν το τραβήξεις περαιτέρω,επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου...Αν δεν έχεις αποδείξεις (και που να τις βρεις όταν δεν υπάρχει κάτι),μη πετάς φωτοβολίδες και σπιλώνεις ονόματα και υπολήψεις...Απλά μην ξαναασχοληθείς μαζί μου,τόσο απλά...Ή αν δε μπορείς χωρίς εμένα,τουλάχιστον πες και ποιός είσαι (αν έχεις τα κότσια βέβαια)...[b]Με τιμά το γεγονός ότι η Ένωση με επιλέγει για τα πιο δύσκολα παιχνίδια,όποιας ομάδας κι αν είναι [/b] [b]αυτά...Σημαίνει ότι με κρίνει κατάλληλο.Το ότι έπαιζα στην ΑΕΚΤ τί σημαίνει?[/b]Εκτός του ότι δεν έχει μείνει κανείς σε αυτήν την ομάδα που να θυμίζει εκείνη τη περσινή ΑΕΚΤ,είμαι διαιτητής που θέλω να κάνω καριέρα [b]και δε πρόκειται να μπλεχτώ σε τέτοιου είδους παιχνίδια και να αδικήσω το οποιοδήποτε παιδί [/b] [b]που ιδρώνει μέσα στο γήπεδο,γιατί ακριβώς έχω περάσει κι εγώ από αυτή τη θέση.[/b]Αυτά κι ελπίζω να μη ξαναασχοληθώ ούτε εγώ μαζί σου ούτε κι εσύ μαζί μου...Καλά post.
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΓΓΩΝΑΚΗΣ


Τι ανακαλυψα στο site της ΕΣΚΑΝΑ;;;;

CODE
Απ: Φάκελος Διαιτητές    

--------------------------------------------------------------------------------
ναι ειναι λιγο μεγαλη ιστορια για να εξηγηθει εδω...
δεν ξερω αν επιτρεπεται απο τους κανονες του forum να δινουμε link για αλλα forum...
αν ειναι ας το σβησουν οι admin και moderator του site...
αν δε το σβησουν ομως τελικα το μονο που εχεις να κανεις bob o mastoras ειναι να πας εδω:
[b]http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=747&st=525[/b]και να κοιταξεις απο τη σελιδα 36 προς το τελος και μετα..
αυτα απο μενα...


Δηλαδη μονο εγω και ο mpampis 21 ειμαστε κακοπροαιρετοι;;;;
whitewoolf
Αγαπητε φιλε Σταχυοφορε δεν κανω αντιπαραθεση ουτε εχω σκοπο να θιξω κανεναν.
Οσον αφορα την ενσταση που προτεινεις μετα απο οσα διαβασες πιστευεις οτι θα εχει καμμια τυχη;; Εξ' αλλου δεν ειμαι αρμοδιος για αυτο.
Εγω εντοπισα καποια θεματα και για να μην θεωρηθω κακοπροαιρετος και συκοφαντης παρεθεσα ολα τα υπολοιπα ελπιζωντας να τα διαβασει [που θα γινει,ειμαι σιγουρος] καποιος αρμοδιος και να συγκινηθει.
Ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες [χρησιμες γιατι μου εδωσαν την αφορμη να εξηγησω τους σκοπους αυτου του topic] συμβουλες σου.
Να΄σαι καλα.
whitewoolf
Sorry για το 2πλο post.
jsoiler
Μπράβο ρε ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ!!!Έδωσες την απάντηση σου μέσα στο γήπεδο!!!Έτσι κερδίζονται τα παιχνίδια κύριοι και όχι στα χαρτιά!!!!Καλό καλοκαίρι να έχετε.Από τώρα.........
whitewoolf
Τοση φασαρια για το τιποτα:
Μεταφερεται αυτουσιο απο την ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΗ διοργανωτρια αρχη [λες και ο Κολοσσος δεν ειναι ομαδα της ιδιας Ενωσης] και ακομη δεν εχει ολοκληρωθει η διαδικασια.

Προκριματικά Πανελλήνιου Παίδων

Αποκλεισμός σοκ του Ίκαρου Καλλιθέας στο παιδικό ! [Σοκ γιατι σοκ;;;; Σοκ δεν ηταν και ο αποκλεισμος του ΟΣΦΠ που σε ολη τη διαρκεια του πρωταθληματος ειχε μονο 2 ηττες, και αυτες απο τον Ικαρο;;, ενω ο Ικαρος 3 ή 4 εαν θυμαμαι καλα;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δ’ Όμιλος Μετς Α’
Κυριακή 20 Απριλίου
Κολοσσός Ρ. -ΑΕ Ικάρου Καλ. 52-49
Αρισβαίος -Ελπίδα Σάμου 33-51
Μ. Δευτέρα 21 Απριλίου
Ελπίδα Σάμου -Κολοσσός Ρ. 29-42
ΑΕ Ικάρου Καλ.-ΑΟ Αρισβαίος 78-30
Μ. Τρίτη 22 Απριλίου
09.30 ΑΣ Ελπίδα-ΑΕ Ικάρου Καλ.
11.15 ΑΟ Κολοσσός Ρ-ΑΟ Αρισβαίος

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΛΟΣΣΕ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ. ΑΠΟΔΕΙΞΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ. ΚΟΛΟΣΣΙΑΙΟΣ
whitewoolf
Για το αλλο θεμα;;; Τιποτα;;;;;

Απλα για τη φαση ρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alexmei
QUOTE(whitewoolf @ Apr 22 2008, 09:19 ) *
Τοση φασαρια για το τιποτα:
Μεταφερεται αυτουσιο απο την ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΗ διοργανωτρια αρχη [λες και ο Κολοσσος δεν ειναι ομαδα της ιδιας Ενωσης] και ακομη δεν εχει ολοκληρωθει η διαδικασια.

Προκριματικά Πανελλήνιου Παίδων

Αποκλεισμός σοκ του Ίκαρου Καλλιθέας στο παιδικό ! [Σοκ γιατι σοκ;;;; Σοκ δεν ηταν και ο αποκλεισμος του ΟΣΦΠ που σε ολη τη διαρκεια του πρωταθληματος ειχε μονο 2 ηττες, και αυτες απο τον Ικαρο;;, ενω ο Ικαρος 3 ή 4 εαν θυμαμαι καλα;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δ’ Όμιλος Μετς Α’
Κυριακή 20 Απριλίου
Κολοσσός Ρ. -ΑΕ Ικάρου Καλ. 52-49
Αρισβαίος -Ελπίδα Σάμου 33-51
Μ. Δευτέρα 21 Απριλίου
Ελπίδα Σάμου -Κολοσσός Ρ. 29-42
ΑΕ Ικάρου Καλ.-ΑΟ Αρισβαίος 78-30
Μ. Τρίτη 22 Απριλίου
09.30 ΑΣ Ελπίδα-ΑΕ Ικάρου Καλ.
11.15 ΑΟ Κολοσσός Ρ-ΑΟ Αρισβαίος

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΛΟΣΣΕ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ. ΑΠΟΔΕΙΞΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ. ΚΟΛΟΣΣΙΑΙΟΣ



Se efxaristw ekmerous tis omadas mou whitewoolf gia tis efxes sou kai sou lew oti 8a dosoume ton kalytero eafto mas stin epomeni fasi smile.gif
whitewoolf
QUOTE(Alexmei @ Apr 28 2008, 13:45 ) *
Se efxaristw ekmerous tis omadas mou whitewoolf gia tis efxes sou kai sou lew oti 8a dosoume ton kalytero eafto mas stin epomeni fasi smile.gif


Φιλε Alexmei συμμετεχει η ομαδα σου [ή εσυ] σε καποιο τουρνουα που γινεται αυτη την εβδομαδα στο υπεροχο νησι σου;;;;
Alexmei
QUOTE(whitewoolf @ Apr 29 2008, 09:23 ) *
Φιλε Alexmei συμμετεχει η ομαδα σου [ή εσυ] σε καποιο τουρνουα που γινεται αυτη την εβδομαδα στο υπεροχο νησι σου;;;;



To pampaidiko mas simetixe filtate, nomizw tournoua me Kolossos,PAO, Marousi kai mia akoma omada.Alla afto egine tin Megali evdomada. Gi Aftin tin evdomada d exw akousei tpt sad.gif An ma8w 8a se enimerwsw smile.gif
whitewoolf
QUOTE(Alexmei @ Apr 29 2008, 10:51 ) *
To pampaidiko mas simetixe filtate, nomizw tournoua me Kolossos,PAO, Marousi kai mia akoma omada.Alla afto egine tin Megali evdomada. Gi Aftin tin evdomada d exw akousei tpt sad.gif An ma8w 8a se enimerwsw smile.gif

Ξεκιναει την Πεμπτη με ΟΣΦΠ-ΠΑΝΙΩΝΙΟ-ΚΟΛΟΣΣΟ-ΔΙΑΓΟΡΑ & 2 ομαδες ακομα.
Εισαι προπονητης ή παικτης;;;
whitewoolf
Με το "αλλο" θεμα, τιποτα;;;; Φωνη βοωντος εν τη ερημω;;;; ΚΡΙΜΑ.
ΣΗΜ: Μην ξανα ακουσω οτι ειναι προσωπικο το θεμα γιατι ειλικρινα θλιβομαι με τετοιες αποψεις!!! Πιστευω πως καταλαβαινεται τους λογους υπαρξης του topic................ Μην κοιταμε το δεντρο και χανουμε το δασος.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.