Help - Search - Members - Calendar
Full Version: καλυτερος τραγουδιστης ever (στο συνολο)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Giorgos#4
διαλεξτε μεχρι 3 και αναφερετε δυνατες υποψηφιοτητες που εχω ξεχασει
Giorgos#4
ψηφισα Λενον,Μπομπ Ντιλαν και Μερκιουρι
giannis_
bob marley,jackson,dylan.
Τωρα προχειρα εγω θα εβαζα bowie kai ian curtis και πολλους αλλους βεβαια.
Giorgos#4

καποια oνοματα που μου ηρθαν ian gillan alice cooper iggy pop mark knopfler kurt cobain
j-kidd13
Μercury και Plant....
Λειπουν ονοματα ομως...
Dio και Coverdale αλλα ονοματα που επρεπε να ειναι μεσα....
Giorgos#4
η αληθεια ειναι πως ηταν δυσκολο να βρω ολους τους κορυφαιους απο κει και περα αν μπορει καποιος moderator να προσθεσει και αλλες επιλογες θα ηταν τελειο!

ΥΓ JOHNNY CASH
thrylos7
Μια πρόσφατη λίστα του Classic Rock:

QUOTE
1. Freddie Mercury
2. Paul Rodgers
3. Robert Plant
4. Steve Marriot
5. Rod Stewart
6. Ian Gillan
7. Ronnie Dio
8. Sammy Hagar
9. Steve Perry
10. Janis Joplin
11. Noddy Holder
12. Steven Tyler
13. Roger Daltry
14. Meat Loaf
15. David Coverdale
16. Paul Stanley
17. Jonh Lennon
18. Ann Wilson
19. Layne Staley
20. Steve Winwood
21.Chris Robinson
22. Jim Morrison
23. Robin Zander
24. Glenn Hughes
25. Danny Bowes
26. Steven Wilson
27. Brian Connolly
28. Phil Mogg
29. Lou Gramm
30. James Hetfield


Δεν τη βάζω προς συζήτηση, απλώς για να πάρουμε ιδέες για το ποιοι θα μπορούσαν να μπουν. Όταν καταλήξουμε, το κάνουμε edit, ή το δημιουργούμε κι απ' την αρχή, για ορθότερα αποτελέσματα.
jimol34
Βοb Marley, John Lennon, Ozzy Osbourne, Mick Jagger, Bob Dylan κατ'εμέ δεν μπορούν να μπουν σε poll για καλύτερες φωνές αφού ούτε δυνατότητες έχουν, ούτε δύναμη, ούτε κάποια ιδιαίτερη τεχνική. Χαρακτηριστικές φωνές μεν αλλά αυτό δεν αρκεί.

Τώρα για το ποιος είναι καλύτερος: από τα ονόματα στο poll ψηφίζω ανετότατα Mercury.

Γενικότερα: Rob Halford αλλά νιώθω άβολα όταν αφήνω απέξω Tom Jones, Geoff Tate, Carl Albert, Midnight και πολλούς ακόμα.
OnLy_PAS-AthEnS
Λοιπον,Ο Μπαπης ο Μαρλει δεν πρεπει να βρισκεαται στο πολ γιατι η ρεΓκε δεν χαρακτηριζεται απο θεικες φωνες .....
Ο Μιχαλακης ο Τζακσον θεος στα σοου αλλα τιποτα το πολυ σπουδαιο....
Για Ελβις δεν εχω αποψη αρα Μερκουρι πρωτος!
sihainas
Mercury, Plant και Morrison (κι ας μην είναι στη λίστα) για μένα
Alexmei
Πιστεύω πως φωνή που ξεχωρίζει από την λίστα σου είναι ο Mercury, ενώ ο Plant, Morrison, Tom Waits, Dio και Clapton(ειδικά στο Layla το τραγουδάει πολύ καλά)


Υ.Γ. για μένα ο Μπομπ Ντιλαν έχει άσχημη αλλά σωστή φωνή.

Tretiak
Ασχέτως του ποιός μας αρέσει κάποια πράγματα πιστεύω ότι είναι αντικειμενικά .Ο Έλβις Πρίσλεϊ και ο Τζον Λένον είναι ένα κλικ ανώτεροι από τους άλλους. Τον θρύλο που δημιούργησαν μόνο να σκεφτείς αρκεί...
jimol34
QUOTE(Tretiak @ Sep 1 2009, 06:53 ) *
Ασχέτως του ποιός μας αρέσει κάποια πράγματα πιστεύω ότι είναι αντικειμενικά .Ο Έλβις Πρίσλεϊ και ο Τζον Λένον είναι ένα κλικ ανώτεροι από τους άλλους. Τον θρύλο που δημιούργησαν μόνο να σκεφτείς αρκεί...


O Έλβις είχε καλή φωνή αλλά σίγουρα έχουν βγει κλάσεις ανώτεροι τραγουδιστές.

Ο Λένον δεν ήταν η καλύτερη φωνή καν στους Beatles.
Magnus92
Klaus Meine ΜΟΝΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The Warlus
Αρχικά παραθέτω μία ψηφοφορία που είχε κάνει ο Planet Rock
1. Robert Plant
2. Freddie Mercury
3. Paul Rodgers
4. Ian Gillan
5. Roger Daltrey
6. David Coverdale
7. Axl Rose
8. Bruce Dickinson
9. Mick Jagger
10. Bon Scott
11. David Bowie
12. Jon Bon Jovi
13. Steven Tyler
14. Jon Anderson
15. Bruce Springsteen
16. Joe Cocker
17. Ozzy Osbourne
18. Bono
19. Peter Gabriel
20. James Hetfield

Ο Μercury είναι απλά κορυφή για μένα...Ανεπανάληπτος...Από αυτούς που λείπουν σίγουρα είναι και ο Dickinson,μεταξύ άλλων.Βέβαια μιλάω για τα πρώτα χρόνια του Βρασίδα και όχι για τον Μπριζόλα που ακούμε μετά...
il postino
MARLEY & RORRY G.
rankin
serj tankjan!!!!!!!!!!
nikolas12
Ozzy Osbourne και Robert Plant απο την λιστα και θα συμπληρωνα James Hetfield και Serj Tankian.

Πως δεν το ειχα δει αυτο το τοπικ;
Phil Laak
Mike Patton.Απλά.
spysta
FREDDIE MERCURY

way ahead of his time .. ασυλληπτη φωνη .. ασυλληπτος perfomer on stage.
Δεν προκειται να υπαρξει ποτε ξανα τετοια προσωπικοτητα στην βιομηχανια της μουσικης ..


ΥΓ.Εννοειται οτι οσοι αναφερθηκαν πιο πανω εχουν και αυτοι τη θεση δικαιοτατα στο πανεθον της μουσικης και το να διαλεξει καποιος μονο εναν ..ειναι αδικο
priest
rob halford,freddie mercury...κτλ..υπαρχουν παρα πολλοι και για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω ποιον να πρωτοθυμηθω...παρολαυτα οι 2 που ανεφερα ειναι οι αγαπημενοι μ.

@ spysta :αυτα τα αγγλικα σ με σκοτωνουν... smiley.gif
plokamias
Συμφωνώ με Halford,απίστευτη φωνή....
Και ο Frank Sinatra θα μπορούσε να μπει στην κουβέντα νομίζω...
SoKRaM
Αν μιλαμε απλα για φωνη τοτε θα ψηφισω Πλαντ και Μερκιουρι. Αν ηταν και για τα τραγουδια κτλπ θα εβαζα μεσα και τον Μπομπ αλλα η φωνη του δεν ηταν κατι τοσο συναρπαστικο. Οι στιχοι και ο ρυθμος των τραγουδιων του τον εκανε τεραστιο. Ασε που εχω την εντυπωση οτι στη Ρεγκε εχουν περασει και τραγουδιστες με καλυτερη φωνη απο τον Μπομπ. smile.gif
Ledas
Aπό ροκ χαλαρά ο Plant. Από κει και πέρα, απο ροκ και μεταλ σκηνή (γιατι αμα πιάσουμε όλα τα είδη θα χάσουμε την μπαλα), χωρίς να κοιτάω αν ήταν άρτιοι τεχνικά παρά μόνο ότι ταιριάζαν φοβερά στο είδος τους:

Dio, Gillan, Ozzy, Klaus Meine, Hettfield (μεχρι το 90 που ειχε χαρακτηριστική βραχναδα, γιατί μετά ήταν για τα μπαζα η φωνή του), Araya, Tankian (αν και δε μου αρεσουν ιδιαιτερα πλην καποιων τραγουδιων οι SOAD, αντικειμενικά είχε φωνάρα), dickinson.
garou
φρεντυ 77.gif
Coach Periklis
Στη Ροκ πράγματι ο Φρεντυ είναι αξεπέραστος. Τραγουδούσε υπέροχα και όπερα , μιούζικαλ κλπ . Ποιος ξεχνάει το Barcelona άλλωστε;

Στο Μεταλ έχω λατρεία σε Ντικινσον, Ντιο και Κισκε

Υπάρχουν απίστευτοι τραγουδιστές σε όλα τα είδη. Πρινς π.χ. στην ποπ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.