Help - Search - Members - Calendar
Full Version: παο-οσφπ 12-01-2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
il postino
μεγαλο ντερμπυ την αλλη εβδομαδα στο οακα!!!!το μεγαλυτερο ισως αυτη τη στιγμη στην ευρωπη!

απο τη μια ο παο,

που εμφανιζεται με δυνατη αμυνα, σοβαροτητα σε ολα τα ματς ανεξαρτητου αντιπαλου, που ανταποκρινεται στους τραυματισμους , οι οποιοι μειωθηκαν κατα εναν μιας και επεστρεψε ο μαικ!!

ο ντρου ειναι πολυ σημαντικος στο ματς του οακα και αγνωστη ειναι η κατασταση στην οποια βρισκεται!


απο την αλλη ο οσφπ,

δειχνει να ψαχνεται ακομα και αυτος που στεκεται στο υψος των περιστασεων μεχρι τωρα σταθερα ειναι ο σπαν!!

αρκετοι παικτες ακομα δεν εχουν αποδωσει αναλογα με τις προσδοκιες, ενω και εκτος εδρας παρουσιαζει προβλημα!

ο οσφπ πιστευω οτι εχει ποιοτητα μεγαλυτερη απο οτι δειχνει μεχρι τωρα και στο οακα ειναι η ευκαιρια που ζητα ο ολυμπιακος για να επιστρεψει δυναμικα!!


προσωπικη αποψη, με τα τωρινα δεδομενα, ειναι νικη του παο, ενω δεν αποκλειω το ενδεχομενο της αρκετα ευκολης επικρατησης των πρασινων.

εσεις τι λετε?
KingCrimson
Aν ο Ολυμπιακος παιξει πολυ ξυλο στη περιφερεια και πανε απο πολυ καλα εως αριστα οι ψηλοι του τοτε εχει ελπιδες
xristos_metal
Η λογικη λεει οτι θα νικησει ο Παναθηναικος και μαλιστα ευκολα. Αν ομως μπουν τα τριποντα απο τον Ολυμπιακο και ο Σπανουλης κανει μια καλη εμφανιση τοτε ολα ειναι πιθανα. Βεβαια αν μπουν τα τριποντα και απο τη πλευρα του Παναθηναικου, που συνηθως τα βαζει τοτε πολυ δυσκολα θα χασει ο Παο.
nosferatu
Λογω του οτι η ομαδα μου φαινεται το αδιαφιλονικητο φαβορι, δινω το προβαδισμα στον οσφπ blink.gif
vastravoud
Και οι δύο έχουν τα θέματα τους:

Ο Ολυμπιακός δεν έχει δείξει ακόμα την απαιτούμενη συνοχή και χημεία μεταξύ πρωταγωνιστών. Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός παίζει χωρίς τον Μάριτς και με τους Μπατιστ, Ντρου(αν παίξει) να είναι ταλαιπωρημένοι και εκτός ρυθμού. Στα παιχνίδια της Α1 προφανώς η απουσία αυτή δε φαίνεται και ο Βουγιούκας μπορεί να κάνει πλάκα στον οποιονδήποτε, αλλά πόσο μπορεί να παλέψει με Νεστέροβιτς και Μπουρούση; Αντίστοιχα, στην περιφέρεια η τριπλέτα ΔΔ, Σάτο, Περπέρογλου μπορεί να σταθεί απέναντι σε Σπαν, Μίλος, Παπαλουκά, αλλά τι θα γίνει όταν πρέπει να περάσει ο Καλάθης;

Σε αντίθεση με την πλειοψηφία που θεωρεί τον Παναθηναϊκό ξεκάθαρο φαβορί, θεωρώ πως έχει μεν το προβάδισμα αλλά όχι για πολύ.

Κάτι άλλο που με φοβίζει είναι η εξέδρα. Δεν εννοώ μόνο τα επεισόδια, ή τα μπινελίκια στο Σπανούλη(δεν έχω δα και απαιτήσεις πολιτισμού στα γήπεδα της χώρας sad.gif), αλλά καθαρά αγωνιστικά. φοβάμαι μήπως όλος αυτός ο κακός χαμός για την επιστροφή του Βασίλη στο ΟΑΚΑ αποπροσανατολίσει την ομάδα.

Ιδωμεν!
rankin
Αν θέλουμε να βλέπουμε το σωστό και το δίκαιο, δεν θα δυσκολευτούμε να δούμε πως φέτος ο Παναθηναϊκός δείχνει να έχει καλύτερη ομάδα, με καλύτερο υλικό, και καλύτερους αγωνιστικούς προσανατολισμούς.

Επίσης, όποιος βλέπει τα πράγματα ξεκάθαρα, αντιλαμβάνεται ότι και οι 2 ομάδες έχουν κάνει αγωνιστική και ποιοτική βουτιά σε σχέση με πέρσι, απλά ο Ολυμπιακός δεν έχει κάνει απλά βουτιά, αλλά κανονικό μακροβούτι.. (Το θετικό σε πανευρωπαικό επίπεδο είναι ότι έχει κάνει βουτιά όλη η ευρώπη και οι ομάδες μας ακόμα στέκονται ανταγωνιστικά..)

Στον αγώνα αυτό λοιπόν ισχύει ότι και σε κάθε ντέρμπι.
Ο γηπεδούχος είναι έτσι και αλλιώς το φαβορί, αλλά ένα ντέρμπι είναι πάντα ένα ντέρμπι...
Ακόμα και τις εποχές που ο Ολυμπιακός έπαιζε στο κλειστό του Κορυδαλλού, ένα παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό ήταν πάντα ιδιαίτερο

Καθαρά αγωνιστικά, ισχύουν τα γνωστά και μη εξαιρεταια. Κάθε ομάδα έχει τις αδυναμίες της - κάθε ομάδα έχει τα ατου της και καμία ομάδα δεν έχει κάτι να κρύψει από τον αντίπαλο της..
Μεγάλο πλεονέκτημα του Παναθηναϊκού είναι ο "αυτόματος πιλότος" που μπορεί να χρησιμοποιήσει σε δύσκολες στιγμές και να ξεμπλοκάρει χρησιμοποιώντας στην ίδια πεντάδα παίχτες που έχουν παίξει μαζί, δεκάδες μεγάλα παιχνίδια
Επίσης μεγάλο ατού του Παναθηναϊκού, η επιστράτευση καλοδουλεμένης-σκληρής άμυνας αν τίποτα άλλο δεν πηγαίνει καλά

Για τον Ολυμπιακό δεν ξέρω σε τι μπορώ να ελπίζω.. Προφανώς θα ποντάρει στην κόπωση του Διαμαντίδη και θα προσπαθήσει να παίξει καλή άμυνα.
Το τι θα καταφέρει, είναι άγνωστο..
Πιθανότατα τίποτα, εκτός και αν βρεθούν σε μεγάλη μέρα παραπάνω από 1-2 παίχτες

Αν για ακόμα μια φορά ο Ολυμπιακός πάρει 2 πόντους από καθένα εκ των Παπαλουκα-Χαλπερίν-Γκορντον-Κεσελι-Παπανικολάου, τότε δεν ξέρω τι μπορεί να πετύχει στο ΟΑΚΑ.. Ίσως να παίξει καλή άμυνα για να χάσει με λογικό σκορ
Θα ήταν σπουδαίο ας πούμε, να πηγαίναμε το παιχνίδι σε ένα σκορ του τύπου 45-38!
Και το εννοώ αυτό, γιατί αν ανοίξει το σκορ, ο Ολυμπιακός 9 στις 10 φορές, μέσα στο ΟΑΚΑ και με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό, δεν θα μπορέσει, ούτε να ακολουθήσει, ούτε να αποφύγει το διασυρμό..

Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον πάντως το έχει η "κόντρα" των πάγκων..
vastravoud
Εγώ αν ήμουν Ίβκοβιτς πάντως θα ξεκίναγα τον Γκόρντον με σαφέστατη εντολή να αλλάξει τα φώτα στον Διαμαντίδη. Ο Ντρου είναι αξιοπρεπέστατος στο να κατεβάσει τη μπάλα με ασφάλεια, αλλά ακόμα κι αν παίξει θα είναι ψόφιος. Αν λοιπόν ο Ντούντα πιέσει ασφυκτικά το Μήτσο, θα αναγκάσει λογικά τον Ζοτς να περάσει άλλον για να κατεβάσει τη μπάλα(Καλάθη; ), αποστερώντας μας από ένα μεγάλο πλεονέκτημα.
berry
με καλυψαν ο vrasta και ο punkin

αν και δεν εχετε λαβει σοβαρα υποψην σας το μυστικο οπλο του Ιβκοβιτς που πασχιζει με νυχια και με δοντια να το κρατησει καλα κρυμμενο τοσο καιρο

ειδα ονειρο οτι ολα τα συστηματα θα στηθουν γυρω απο τον Κεσελι , ο οποιος θα τελειωσει το παιχνιδι με 8/10 τριποντα πετυχαινοντας και το καθοριστικο νικητηριο στο τελευταιο δευτερολεπτο με fade away 360 μοιρες περιστροφη απο την σεντρα εχοντας κρεμασμενους πανω του διαμαντιδη και σατο wacko.gif
vastravoud
Πάντως, πέρα από το αστείο, σουτέρ οπως είναι ο Κέσελι έχουν τρομερό αβαντάζ σε τέτοια παιχνίδια που ξεκινούν σαν αουτσάιντερ. Δεν ΑΠΑΙΤΕΙ κάποιος απ' τον Κέσελι να στάξει 4/7 3π μέσα στο ΟΑΚΑ, και αυτό είναι που κατ' εμέ τον κάνει τρομερά επικίνδυνο για ζημιά.
rankin
QUOTE(vastravoud @ Jan 7 2011, 09:45 ) *
Πάντως, πέρα από το αστείο, σουτέρ οπως είναι ο Κέσελι έχουν τρομερό αβαντάζ σε τέτοια παιχνίδια που ξεκινούν σαν αουτσάιντερ. Δεν ΑΠΑΙΤΕΙ κάποιος απ' τον Κέσελι να στάξει 4/7 3π μέσα στο ΟΑΚΑ, και αυτό είναι που κατ' εμέ τον κάνει τρομερά επικίνδυνο για ζημιά.

και εγώ αν κατέβαινα στο ΟΑΚΑ, αουτσάιντερ θα ήμουν και σίγουρα δεν θα είχε κανείς απαιτήσεις από μένα, όχι για 4/7 τρίποντα, αλλά ούτε για 1/7

Φαντάσου λοιπόν πόσο επικίνδυνος θα ήμουν εγώ!!!! ΚΟΜΠΡΑ κανονική!!!!

**Punkin ε??? I Like!!!

vastravoud
Η διαφορά είναι ότι ο Κέσελι ΜΠΟΡΕΙ να κάνει αυτά τα 4/7 tongue.gif

Πιστευω καταλαβαίνεις το σκεπτικο μου, ε; Περίμενε κανείς π.χ πέρσι στο ΣΕΦ οτι ο Τέπιτς θα "χόρευε" 2-3 φορές τον Παπαλουκά;
rankin
QUOTE(vastravoud @ Jan 7 2011, 10:34 ) *
Η διαφορά είναι ότι ο Κέσελι ΜΠΟΡΕΙ να κάνει αυτά τα 4/7 tongue.gif

Πιστευω καταλαβαίνεις το σκεπτικο μου, ε; Περίμενε κανείς π.χ πέρσι στο ΣΕΦ οτι ο Τέπιτς θα "χόρευε" 2-3 φορές τον Παπαλουκά;

καλά, προφανώς δεν με έχεις δει ποτέ στη μέρα μου!!! 69.gif

I got your point though! και δεν έχεις άδικο..
Ο Τέπιτς πάντως δεν ήταν "τυχαίο συμβάν"
Ο Ομπράντοβιτς συνηθίζει να δίνει προσπάθειες σε όποιον παίχτη του ο αντίπαλος, εντελώς ξεδιάντροπα, έχει αφήσει χώρους
Το έκανε και με τον Παπανικολάου, και θα το κάνει και με τον Μπόγρη αν χρειαστεί (άσχετο αν μπορεί να μην του βγαίνει πάντα η επιλογή αυτή)

Το πρόβλημα με τον Κεσελ είναι πως μόλις κάνει το 0/2, θα κάτσει πάγκο και δεν θα ξαναμπεί ποτέ!

Μόνο ο Χαλπερίν έχει το know how, έχοντας κάνει ήδη 1 μεγάλο παιχνίδι της καριέρας του στο ΟΑΚΑ!
Αυτός θα είναι το κλειδί της μεγάλης ανατροπής!!!!

Αν το μπάσκετ ήταν σκάκι, ο Χαλπερίν είναι ο στρατιώτης που διανύει αθόρυβα όλο το μήκος της σκακιέρας, και επιστρέφει στο παιχνίδι ως βασίλισσα κατατροπώνοντας τον οχτρό!
vastravoud
Πολύ fight club ακους....

tongue.gif

Για να το συνεχίσω, με τιμάει που παραμένω ακόμα πιστός Τεπιτσο-υποστηρικτής;
rankin
QUOTE(vastravoud @ Jan 7 2011, 10:54 ) *
Πολύ fight club ακους....

tongue.gif

Για να το συνεχίσω, με τιμάει που παραμένω ακόμα πιστός Τεπιτσο-υποστηρικτής;

μην τρελαίνεσαι
και εγώ είμαι ακόμα Γιαννακικός!
j-kidd13
Eιστε αρρωστοι........ smiley.gif
Το λοιπον...Πραγματικα η μονομαχια των κουμπαρων στον παγκο δινει αλλη ωθηση στον αγωνα...Αναμενεται πραγματικη σκακιερα η μαχη των παγκων...
Τωρα,στα αγωνιστικα,ας παρακαλαμε να ειναι κομπλε εκεινη τη μερα ο Μπατιστ,γιατι με Τσαρτσαρη-Βουγιουκα μονο δεν τα βλεπω ιδιαιτερα αισιοδοξα τα πραγματα.Δεδομενο ειναι οτι θα πεσουν ολοι πανω στον Διαμαντιδη για να του βγαλουν το λαδι,οποτε μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε και σε στοιχειωδη βοηθεια απο Καλαθη και Τεπιτς(???!!!)..
Εγω παντως καθε βραδυ πριν κοιμηθω,συμπληρωνω την προσευχη μου με το "Κανε να γυρισει ο Ντρου στο ντερμπι,και δεν θα ξαναβρισω ολη τη χρονια"...
Ο Ολυμπιακος κλασικα θα στηριχτει στον Kill Bill V Span,αφου ο Τεοντοσιτς νομιζει οτι παιζει 3 ον 3 με την παρεα του και εχει βαλει στοιχημα για μπυρες αν βγαινει συνεχεια πρωτος σκορερ...Αν ο Μπατιστ δεν ειναι σε καλη κατασταση,μπορει να περασει και την μπαλα μεσα στη ρακετα με καλυτερες πιθανοτητες,με Μπουρουση και Νεστεροβιτς.
Προβαδισμα λογω αμυνας κυριως στον Παναθηναικο...

ΥΓ:Εγω γιατι βλεπω τον Κεσελι να ανοιγει τεφτερι στο ντερμπι και να τα σταζει????

ΥΓ 2:Αναμενονται δυστυχως "ομορφιες" απεναντι στον Σπανουλη...Προς επιδοξους σαΜΑΤατζηδες:ευρυματικη καζουρα με πανο ή αστεια συνθηματα ειναι πολυ πιο επιτυχημενη απο βαρβαροτητες και ανοιγμενα κεφαλια...
vastravoud
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 7 2011, 12:10 ) *
Eιστε αρρωστοι........ smiley.gif
Τωρα,στα αγωνιστικα,ας παρακαλαμε να ειναι κομπλε εκεινη τη μερα ο Μπατιστ,γιατι με Τσαρτσαρη-Βουγιουκα μονο δεν τα βλεπω ιδιαιτερα αισιοδοξα τα πραγματα.Δεδομενο ειναι οτι θα πεσουν ολοι πανω στον Διαμαντιδη για να του βγαλουν το λαδι,οποτε μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε και σε στοιχειωδη βοηθεια απο Καλαθη και Τεπιτς(???!!!)..


Αν είναι καλά ο Ντρου δε θα υπάρχει πρόβλημα να κατεβάζει αυτος τη μπάλα. Στο μισό γήπεδο η άμυνα θα είναι ούτως η άλλως τρομερά πιεστική και από τις δύο πλευρές.

QUOTE
Ο Ολυμπιακος κλασικα θα στηριχτει στον Kill Bill V Span,αφου ο Τεοντοσιτς νομιζει οτι παιζει 3 ον 3 με την παρεα του και εχει βαλει στοιχημα για μπυρες αν βγαινει συνεχεια πρωτος σκορερ...Αν ο Μπατιστ δεν ειναι σε καλη κατασταση,μπορει να περασει και την μπαλα μεσα στη ρακετα με καλυτερες πιθανοτητες,με Μπουρουση και Νεστεροβιτς.


Γενικά πάντως νομίζω ότι στον Νεστέροβιτς μάλλον θα πέφτει ο Τσαρτσαρής λόγω ύψους.

QUOTE
ΥΓ:Εγω γιατι βλεπω τον Κεσελι να ανοιγει τεφτερι στο ντερμπι και να τα σταζει????


Πολύ το φοβάμαι κι εγώ αυτό.
Ginobili
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 7 2011, 10:10 ) *
ΥΓ 2:Αναμενονται δυστυχως "ομορφιες" απεναντι στον Σπανουλη...Προς επιδοξους σαΜΑΤατζηδες:ευρυματικη καζουρα με πανο ή αστεια συνθηματα ειναι πολυ πιο επιτυχημενη απο βαρβαροτητες και ανοιγμενα κεφαλια...

Για την συγκεκριμένη περίπτωση του Σπανούλη,η πιο πετυχημένη αντιμετώπιση θα ήταν παντελής άγνοια.Να μην ασχοληθεί κανείς μαζί του...ούτε καν "ΟΥΟΥΟΥ" όταν θα έχει την μπάλα.Μόνο το σύνθημα "Διαμαντίδης...Διαμαντίδης"
Μια τέτοια συμπεριφορά θα έκανε πραγματικά σμπαράλια την ψυχολογία του Μπιλ...ΣΟΚ υψηλοτάτου βαθμού θα είναι κάτι τέτοιο....αντίθετα όσο περισσότερο τον γιουχάρουν,τον βρίζουν και του πετάνε πράγματα..τόσο καλύτερα για τον Μπιλ κατά την γνώμη μου.
Ο πρωταρχικός λόγος για τον οποίο έφυγε..ήταν ότι ήταν το 2ο όνομα,ο 2ος ηγέτης..ο 2ος σε λατρεία..ο 2ος σε ιεραρχία,και ο Μπιλ από χαρακτήρα ήθελε να είναι ο 1ος.Το να τον αγνοούν στο ΟΑΚΑ..και να μην ασχολούνται μαζί του θα είναι εφιάλτης γιαυτόν.


Βέβαια....αυτό δεν πρόκειται να συμβεί...δεν έχουμε τόσο μυαλό για να φερθούμε έτσι.
ALdaperan
QUOTE(Ginobili @ Jan 7 2011, 12:23 ) *
Για την συγκεκριμένη περίπτωση του Σπανούλη,η πιο πετυχημένη αντιμετώπιση θα ήταν παντελής άγνοια.Να μην ασχοληθεί κανείς μαζί του...ούτε καν "ΟΥΟΥΟΥ" όταν θα έχει την μπάλα.Μόνο το σύνθημα "Διαμαντίδης...Διαμαντίδης"
Μια τέτοια συμπεριφορά θα έκανε πραγματικά σμπαράλια την ψυχολογία του Μπιλ...ΣΟΚ υψηλοτάτου βαθμού θα είναι κάτι τέτοιο....αντίθετα όσο περισσότερο τον γιουχάρουν,τον βρίζουν και του πετάνε πράγματα..τόσο καλύτερα για τον Μπιλ κατά την γνώμη μου.
Ο πρωταρχικός λόγος για τον οποίο έφυγε..ήταν ότι ήταν το 2ο όνομα,ο 2ος ηγέτης..ο 2ος σε λατρεία..ο 2ος σε ιεραρχία,και ο Μπιλ από χαρακτήρα ήθελε να είναι ο 1ος.Το να τον αγνοούν στο ΟΑΚΑ..και να μην ασχολούνται μαζί του θα είναι εφιάλτης γιαυτόν.


Βέβαια....αυτό δεν πρόκειται να συμβεί...δεν έχουμε τόσο μυαλό για να φερθούμε έτσι.

πραγματικά κατι τέτοιο θα ηταν οτι καλυτερο..αλλα σιγα μη γίνει απο τη στιγμη που όλο και κάποιοσ θερμοαιμοσ θα βρεθει στο γηπεδο

μήπως να ανοιξουμε κανα group στο facebook : αγνοηστε το σπανουλη
και να μαζέψουμε οσο το δυνατον περισσοτερο κοσμο πριν το ντερμπυ? προλαβαινουμε? rolleyes.gif
vastravoud
To ΑΠΟΛΥΤΟ πικάρισμα, και εντελώς αστείο, θα είναι αν κερδίσουμε να σηκωθει το γήπεδο και να αποθεώνει "ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ οεοεοεοε" tongue.gif

Προφανώς τα ζώα δεν έχουν αρκετό μυαλό και θα αρκεστούν στο εγκληματικό πέταγμα αντικείμενων και στη χυδαιολογία κατά της οικογένειας του....
Ginobili
QUOTE(ALdaperan @ Jan 7 2011, 10:28 ) *
μήπως να ανοιξουμε κανα group στο facebook : αγνοηστε το σπανουλη
και να μαζέψουμε οσο το δυνατον περισσοτερο κοσμο πριν το ντερμπυ? προλαβαινουμε? rolleyes.gif

Μέσα..κάντο
j-kidd13
Το θεμα ειναι να μην εχει επιπτωσεις η ομαδα,ειτε αγωνιστηκες,ειτε τιμωρια κλπ...
Παντως το να ακουγεται το ονομα του Μητσαρα καθε φορα που θα πιανει τη μπαλα ο Σπανουλης,ακουγεται θεικο.... smiley.gif
...κ εφιαλτικο για τον Μπιλ....
ALdaperan
QUOTE(Ginobili @ Jan 7 2011, 12:40 ) *
Μέσα..κάντο



παιδια καντε like καλεστε όλους σας τους φιλους ανακοινωστε το σε groups Κλπ κλπ ... όσο το φτιάχνω

http://www.facebook.com/pages/Agnoeste-ple...getting_started
vastravoud
Καλά, χαλαρά!

Το θέμα δεν είναι ο κόσμος να αγνοήσει τον Σπανούλη "για να τον πικάρει", το θέμα είναι να μη βρίζει ή βλάπτει τον Σπανούλη(και τον Τεοντόσιτς, και τον Παπαλουκά, και τον Κέσελι) γιατί έτσι κάνουν οι πολιτισμένοι άνθρωποι. Ρε π***η μου, για τα αυτονόητα παλεύουμε........ sad.gif

Εγώ αυτό που πρότεινα παραπάνω εντάσσεται στα πλαίσια της πλάκας και του πειράγματος.
Ginobili
QUOTE(ALdaperan @ Jan 7 2011, 11:54 ) *
παιδια καντε like καλεστε όλους σας τους φιλους ανακοινωστε το σε groups Κλπ κλπ ... όσο το φτιάχνω

http://www.facebook.com/pages/Agnoeste-ple...getting_started

Έλα...γράψε και κάτι παραπάνω...σου έβαλα και φωτό... smiley.gif
ALdaperan
QUOTE(Ginobili @ Jan 7 2011, 13:10 ) *
Έλα...γράψε και κάτι παραπάνω...σου έβαλα και φωτό... smiley.gif

http://www.facebook.com/pages/Agnoeste-ple...190394987637365

προωθήστε το παντού... συνεχίζω και εγω tongue.gif
rankin
μετά απο αυτό, ο Σπανούλης θα βάλει 54 πόντους και θα δηλώσει
-Δε μου αρέσει να με αγνοούν! laugh.gif
j-kidd13
Kαι που να χασουμε με καλαθι του Σπανουλη στην εκπνοη......Με κανα 3ποντο οπως με τον Κολοσσο προχθες................
Anubis
Κρισιμη ερωτηση: Τι ωρα ειναι το ντερμπυ? Εχουμε δουλειες(τις τεταρτες θυμηθηκαν να το βαλουν...)
vastravoud
Τυρόγαλο; Επειδή είναι Λαρισσαίος;

Υποθέτω οι Λαρισσαίοι οπαδοί του Παναθηναϊκού θα ενθουσιαστούν με το σύνθημα.....

Εγώ θα έλεγα πάντως να μιλήσουμε για μπάσκετ. Οι αθλητές και οι προπονητές θα μιλήσουν στο γήπεδο, και ο κόσμος θα ενεργήσει όπως καταλαβαίνει(μαϊμουδινά ή άνθρωπινα, ανάλογα....).
Ginobili
QUOTE(Anubis @ Jan 7 2011, 12:42 ) *
Κρισιμη ερωτηση: Τι ωρα ειναι το ντερμπυ? Εχουμε δουλειες(τις τεταρτες θυμηθηκαν να το βαλουν...)

9
sok
εγω αυτο που θελω απο την ομαδα μου ειναι να δω επιτελους λιγη συγκεντρωση, ενα πλανο και ενα μεστο παιχνιδι
δε μου λεει τπτ να κερδισουμε βαζοντας 15 στα 20 τριποντα (σποντα προς εναν συγκεκριμενο ειναι αυτο..)
ας χασουμε αλλα ας παιξουμε μια φορα στο οακα χωρις να επηρεαζομαστε απο τυχον σφυριγματα, απο τον κοσμο ή απο το κομπλεξ που κουβαλαει ο καθε παικτης μας μεσα του
ALdaperan
εγω πάντως βλέπω ανετη επικράτηση του παναθηναικου...

ο ολυμπιακος θα ειναι ανταγωνιστικος μόνο αν παιξουν στο άριστο των δυνατοτητων τους τα guard του και ειδικα σπανουλης και τεοντοσιτς..

πράγμα δυσκολο μέσα στο οακα ( καλα για σπανουλη δε παιρνω και ορκο)

drew θα παιξει?
Dwyane ''the flash'' Wade
εγω θα εδινα προβαδισμα στον παναθηναικο λογω εδρας αλλα και επειδη εχει παρει τον αερα του ολυμπιακου.αν ο τελευταιος παρουσιαστει στο οακα οπως στη ροδο προχτες και γενικα ετσι οπως παρουσιαζεται φετος στα εκτος εδρας παιχνιδια τοτε θεωρω πως δεν εχει καμια τυχη...αν χρειαζεσαι 30 ποντους και buzzer beater απο τον σπανουλη για να κερδισεις τον κολοσσο(οσο καλος και αξιομαχος να ειναι)τοτε σιγουρα στο οακα θα εχεις μεγαλο προβλημα...
ο τεοντοσιτς μεχρι στιγμης κανει πολυ κακο πρωταθλημα και καποια στιγμη πρεπει επιτελους να κανει ενα καλο παιχνιδι για να ξεκολλησει...

απο την αλλη ο παο πληττεται απο σοβαρες απουσιες και σε πολυ νευραλγικες θεσεις.με τον μπατιστ και τον μαριτς θα ηταν το απολυτο φαβορι κατα την γνωμη μου.ο νικολας εστω και αν δεν ειναι απολυτα ετοιμος σιγουρα θα δωσει βοηθειες και κρισιμα σουτ.κλειδι κατα την γνωμη μου θα ειναι βεβαιως η αποδοση του διαμαντιδη.περιμενω και καποιο τρικ απο τον ομπραντοβιτς...
frenchman7
Πάρα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι!

Ο Παο δείχνει φαβορί λόγω της ψυχολογίας του για μένα. Τα +- 30 με Κολοσσούς κλπ δεν μου λένε τίποτα. Αυτά τα παιχνίδια είναι εντελώς διαφορετικά. Ειδικά με Ντούντα στον πάγκο.

Μεγάλο ενδιαφέρον και η επιστροφή Σπανούλη στο Οακα, όπως και η συνάντηση Μιλος-Φωτσης-Kesel-Τσαρτσαρης-Διαμαντίδης!
Αλλά και η κόντρα των πάγκων!

Τεράστιο ρόλο θα παίξει για μένα το πρώτο 10λεπτο. Αν ανοίξει η διαφορά γρήγορα θα κοπούν τα πόδια των δικών μας και τέλος... Αν έχει υψυλό ποσοστό 3π ο Παο και μείνουμε κοντά στο σκορ όλα είναι ανοιχτά!

Με λίγα λόγια, άραγμα με σωστό παρεάκι, pizza fan (φοβερή pizza + χορηγός Οσφπ) tongue.gif , παγωμένες Kaizer....

ΥΓ: Ξέρει κανείς αν ο Μπουρούσης θα παίξει κανονικά?
vastravoud
Συμφωνώ!

Νομίζω ότι σε αυτό το σημείο της σεζόν ο πλήρης Παναθηναϊκός θα ήταν φαβορί. Οι τραυματισμοί όμως του Παναθηναϊκού εξισορροπούν κάπως την απώλεια ρυθμού του Ολυμπιακού. Αν στους τελικους ο ΠΑΟ είναι πλήρης κι ο Ολυμπιακός βρει ρυθμό θα δούμε ωραία παιχνίδια.

Εκτιμώ(ή "φρονώ" κατά Χάτζη) ότι θα δούμε ΑΝΕΛΕΗΤΟ πικ ν ρολ για να σημαδευτούν οι Βουγιούκας και Νεστέροβιτς αντίστοιχα. Είναι ΠΟΛΥ βασικό για τον Παναθηναϊκό να την παλέψει αμυντικά ο Βουγιούκας...
priest
το παιχνιδι με την ροδο για μενα ηταν ενα τρικ απο τον ντουντα...πιστευω πως θα δουμε ενα πολυ καλο ματς που θα κριθει στην αποδοση των γκαρντ και των 2 ομαδων!δεν θα ειναι ευκολο ματς φιλε αλνταπεραν...αντιθετα πολλα μπορουν να συμβουν!
tzagasdog
εχουμε φτασει σχεδον στο τοπ 16 και ο Ολυμπιακος σερνεται....
μιλαμε ειναι ταφος....

βλεπεις τους μπασκεμπολιστες του "φου" να τους κανει καποιος πανε 1 μετρο μακρια....
δεν κερδιζει ετσι....

πρεπει να τριβουμε τα ματια μας για να κερδισει ο Ολυμπιακος κυριως λογω ΟΑΚΑ οχι γιατι ειναι καμμια σουπερ ομαδα ο Παο φετος.
lakersdynasty
ας κανω και εγω μερικα σχολια.

1) οσο εχω παρακολουθησει τον ΟΣΦΠ ειναι μια ομαδα που θα πιεσει σε ολο το γηπεδο για να σε οδηγησει στο λαθος και θα προσπαθησει σε παιχνιδι μισου γηπεδου να πιεσει στην περιφερεια και μεσα στο καλαθι.

Στην προσπαθεια των παικτων του να γινει αυτο δημιουργουνται αρκετα ανοιγματα απο μεση αποσταση τα οποια οι Σατο Νικολας Διαμαντιδης αλλα και τα 4αρια της ομαδας μαζι με τον Μπατιστ πρεπει να εκμτεαλλευτουν.

2) Αρκετα σουτ απο τον Τεοντοσιτς τα περιμενεις. αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να εχεις πανω του παικτες που να μπορουν να τον αποσυντονισουν δημιουργικα. Καλο θα ηταν να τον αντιμετοπισουν παικτες που να μπορουν να του δυσκολεψουν τις γωνιες στην πασα. Οπως οι Διαμαντιδης Τεπιτς με το υψος τους.

3)ο Σατο ειναι καλος στην χαμηλη αμυνα δεν τον σπρωχνεις/περνας ευκολα αλλα μετα απο μια ανισορροπια του κορμιου του δυσκολα προκαλει δυσκολια στον αντιπαλο πανω στο σουτ. Την δουλεια του την κανει χαμηλα. Προφανως δεν θα τον μαρκαρει σε ολο το παιχνιδι ενας παικτης αλλα θα ηθελα να τον δω πανω στον Σπανουλη αμυντικα αλλα και επιθετικα παιρνοντας φαουλ τα οποια θα αλλαξουν το ροτεισιον του Ντουντα. Αυτο θα γινει βεβαια με ολα τα γκαρντ του ΟΣΦΠ αλλα και στις εναλλαγες μαρκαρισματων με τα φοργουορντ του ΠΑΟ εναντι των γκαρντ του ΟΣΦΠ.

4) ο Κεσελι μπορει να σε κρατησει κοντα στο παιχνιδι εαν του μπουν τα σουτ. Αν Τεοντοστις Σπανουλης και Μπουρουσης κανουν μετριο παιχνιδι την νικη δεν θα στην δωσει. Εαν μπει ο Κεσελι στο 3 για να κοψει καποια απο τα ποσταρισματα πρεπει να γινουν καποιες απομονοσεις και να τον παει ο περιφερειακος του ΠΑΟ στην ντριμπλα. Στην αρχη της χρονιας σκεφτομουνα οτι ο Καιμακογλου θα εχει κυριως σαν αποστολη του στα ντερμπι το να περιορισει την δραση του περα απο το σουτ. αυτο ομως ισως περιορισει για καποια διαστηματα την δικη μας επιθετικη λειτουργια οποτε ισως δεν ειναι η καλητερη λυση για περισοτερο απο 1-2 λεπτα.


5) Τσαρτσαρη δουλεια σου εσυ! ο Μπατιστ δεν ειναι στις γνωστες του ταχυτητες και ορισμενες φορες στις εναλλαγες στην αμυνα αυτο μπορει να μας κοστισει. Πανω στον Νεστεροβιτς ισως να προκαλεσει καποια φθορα αν δεν μπορεσει ο Σλοβενος να μαρκαρει το σουτ του αλλα ο Μπατιστ ενιοτε μπορει να τον παει και στην ντριμπλα. Αυτο που θαθελα ομως να δω και που θελω να βλεπω καθε φορα, ειναι τον Τσαρτσαρη να μαρκαρει τον Μπουρουση. Εαν ειναι ενα στοιχειο που μπορει να σε βαλει ξανα στο παιχνιδι η να σε φερει σε καλη θεση για να κερδισεις ενα παιχνιδι ειναι το μακρινο σουτ του Μπουρουση. Εαν το περιορισεις αυτο και τον αναγκασεις να παιξει περισοτερο μεσα περιοριζεις τις επιλογες του ΟΣΦΠ διοτι εκει μπορεις ευκολοτερα να ανακοψεις τις προπαθειες του και να του κοψεςι τον ρυθμο.

6) ο Νικολας εαν ηταν στα καλα του θα επρεπε να δημιουργει περισοτερο για τον εαυτο του αλλα οσο επαιξε οταν επαιξε με προβληματα ειχε περισοτερο την κλασικη αποστολη του. Να βγει απο τα σκριν και να σουταρει, να τραβηξει γενικοτερα αντιπαλο πανω του πραγμα που διευκολινει και αλλες καταστασεις ανοιγοντας χωρους.

7) Γνωμη μου το παιχνιδι θα κριθει σε μεγαλο βαθμο στην περιφερεια αλλα δεν αναφερομαι ουτε μονο στο σκοραρισμα ουτε μονο στην αμυνα αλλα και στις κατοχες. Με τον ΟΣΦΠ να σουταρει αρκετα απο μεση μακρινη αποσταση με τους ψηλους του, Διαμαντιδης Τεπιτς Σατο Περπερογλου πρεπει να κερδισουν την μαχη των ριμπαουντ απο τους Τεοντοσιτς Παπαλουκα Σπανουλη Παπανικολαου Κεσελι.

8) Περιμενω απο τον ΠΑΟ να παρει μια διαφορα η οποια θα ειναι αρκετη (αν ολα πανε καλα στα αλλα παιχνιδια) για το παιχνιδι του ΣΕΦ ειδικα εαν επιστρεψει και ο Μαριτς.
T.W.Is.M.
Με τα μεχρι στιγμης δεδομενα εγω περιμενω μια ευκολη νικη του Παναθηναικου. Διαφορα γυρω στους 20 ποντους με ξεσπασμα στο 3ο δεκαλεπτο. Τι ειχες Γιαννη(χρονια πολλα με την ευκαιρια tongue.gif ), τι ειχα παντα δηλαδη! Ουτε διαισθηση εχω για το ποιος μπορει να πιασει καλη αποδοση, ουτε αγωνιστικα μπορω να κανω ατομικες προβλεψεις(εκτος απο Διαμαντιδη και Τσαρτσαρη που περιμενω να κανουν καλο ματς). Νομιζω ομως οτι ολα ειναι υπερ του ΠΑΟ. Η εδρα, το καλυτερο υλικο(ναι ακομα και χωρις το Μαριτς), η ψυχολογια, η φορμα(αν και αυτο ειναι σχετικο).
il postino
πολλα θα κριθουν απο την αποδοση του νικολας, ο οποιος αντιμετωπιζει φυσικα προβληματα τραυματισμων. αν ειναι σε καλη κατασταση ο ντρου ωστε να πιεσει στην αμυνα και να τρεξει στην επιθεση για να ξεμαρκαριστει ή να εχει τις δυναμεις να σηκωθει για τριποντο με την αμυνα πανω του (οπως συνηθιζει) και να βοηθησει στο κατεβασμα της μπαλας τοτε ο παο, σε συνδιασμο με το πλεονεκτημα της εδρας, θα αποκτησει μεγαλο πλεονεκτημα!!

απο δδ και σατο η ομαδα περιμενει συγκεκριμενα πραγματα και σε καποιο βαθμο, ευκολα δυσκολα, θα τα παρει.οι καλαθης και τεπιτς θεωρουνται, προς στιγμην και μεχρι αποδειξεως του εναντιον, αμελητεα ποσοτητα για τετοια ματς (παντα τα παο-οσφπ ειναι ειδικων συνθηκων ματς, περισσοτερα απο τα αλλα ευρωπαικα ντερμπυ), αλλα περιμενω προσωπικα απο τον περπερογλου να κανει αρκετα αισθητη την παρουσια του στην επιθεση.

τους ψηλους δε τους φοβαμαι και απεναντι στους αντιστοιχους του ολυμπιακου θεωρω οτι θα επικρατησουν δινοντας παραπανω ποντους, ριμπαουντς και κατοχες γενικοτερα.

απο την αλλη ο οσφπ , καλειται να αποδειξει οτι το σχημα με σπαν ή μιλος μονο στην πενταδα ειναι αποδοτικο σε τετοια παιχνιδια. οταν τους 2 καλυτερους σου παικτες δε μπορεις να τους χρησιμοποιησεις ταυτοχρονα , κατα την ταπεινη μου αποψη, εχεις μεγαλο μειονεκτημα. μενει να αποδειχτει κατι τετοιο...
αποψη μου παντως ειναι οτι ειτε θα ξεκινησουν μαζι ειτε ο ντουντα θα το επιδιωξει για σεβαστο χρονικο διαστημα! για μενα αυτο ειναι το κλειδι, αν και οι 2 δεν παιξουν καλα δε βλεπω πώς ο ολυμπιακος θα κυνηγησει το ματς!

επισης, πολλα θα κριθουν και απο την αποδοση του μπουρουση, ο οποιος πρεπει πραγματικα να βοηθησει την ομαδα του με ποντους, αμυνα και ριμπαουντς και καλη ψυχολογια (να αφησει κατα μερους τα νευρα αν κατι παει στραβα).

τελος, ο οσφπ εχει αναγκη την καλη εμφανιση ενος παικτη, που δεν "υπολογιζει" ο αντιπαλος, ειτε αυτος θα ειναι ο κεσελυ, ειτε ο νεστεροβιτς, ειτε ο χαλπεριν, ειτε ο παπαλουκας!

για μενα μπορει ο παο να εχει το πλεονεκτημα λογω εδρας αλλα ο οσφπ ειναι ο τυχερος της υποθεσης μιας και πετυχε τον παο σε ενα τετοιο κρισιμο ματς με προβληματα και πρεπει να το εκμεταλλευθει οπωσδηποτε!
vastravoud
Όπως (σχεδόν) πάντα, συμφωνώ απολύτως με τον ilpostino.

Ο Ντρου είναι μεγάλο κλειδί για το ματς αυτό. Δυστυχώς το βλέπω χλωμό, αλλά θα ήταν τρομερή υπόθεση να μπορέσει να παίξει ένα 25λεπτο-30λεπτο σε ΦΟΥΛ ένταση. Δεν είναι φυσικός πλέι μέικερ προφανώς, αλλά όντας καλός χειριστής θα μπορούσε να αποφορτίσει αρκετά τον Μήτσο.

Οι Καλάθης και Τέπιτς είναι "μικροί" ακόμα, αλλά το 20λεπτο ΜΕΓΙΣΤΗΣ έντασης του Τέπιτς το χρειαζόμαστε και με το παραπάνω.
spysta
Eγω ευχομαι αν ειναι να κερδισει ο ΠΑΟ .. να κερδισει καθαρα και ομορφα με μια μεγαλη διαφορα οπως εχει κανει αρκετες φορες στο παρελθον.
Αμα το παιχνιδι ειναι να παει στο ποντο .. και δουμε τις ομορφιες που ειδαμε περυσι το καλοκαιρακι στο ΟΑΚΑ .. ειλικρινα δεν θα το αντεξω παλι.

κατι μου λεει ομως οτι θα γινει το πρωτο. ..οποτε κομπλε wink.gif
Paris87
Μερικες ερρωτησεις
Ξερουμε ποιο καναλι θα το δείξει?
Ο Νικολας θα παιξει με τον Ικαρο?

Ολα τα λεφτα το μαρκαρισμα (εαν ειναι οντως ετσι) Σατο-Σπανουλη και αναποδα, και οι παιχτες που θα στοχοποιηθουν απο τον καθε προπονητη για ποσταρισμα.
vastravoud
Πολύ σωστό το σχόλιο για το ποστάρισμα. Η περιφερειακή γραμμή του Παναθηναϊκού σίγουρα υστερεί σε δημιουργία, αλλά η χρησιμοποίηση του Σάτο στη θέση "2" μας δίνει τρεις παίκτες που μπορούν να πάρουν τη μπάλα στο λόου ποστ και αυτό είναι κάτι που σίγουρα θα παίξουμε με τον Σάτο η τον Περπέρογλου(αν θεωρήσουμε ότι ο Μήτσος θα πρέπει να έχει ανάσες).

Συνεπώς ίσως με Νεστέροβιτς μέσα να κυνηγήσουμε πικ ν ρολ και με Μπουρούση να παίξουμε τον Σάτο στο λοου ποστ (έχει και αρκετά dependable σουτακι).
vastravoud
Απόσπασμα από Ιτούδη:

QUOTE
Στα συν για εμάς είναι η επιστροφή του Μάικ, ο οποίος δεν είναι ακόμη 100% έτοιμος, αλλά ανεβάζει ρυθμούς. Δίνει το «παρών» και αυτό είναι σημαντικό. Οι δύο αγώνες με τον Πανιώνιο και τον Ίκαρο θα τον βοηθήσουν να επανενταχθεί στην ομάδα και θα βοηθήσουν και την ομάδα, καθώς όλοι ξέρουμε ότι ο Μάικ είναι σημαντικός για τον τρόπο παιχνιδιού που έχουμε.

Ο Ντρου Νίκολας είναι αυτό που περιμένουμε. Ουσιαστικά οι προπονήσεις θα μας δείξουν αν μπορεί και τι μπορεί να κάνει, καθώς έχει να κάνει και με τη διαχείριση του πόνου, με τις εξετάσεις του να είναι καθαρές


Εμένα πάντως με αγχώνει ΠΑΡΑ πολύ αυτό....
kseplenhs
QUOTE(spysta @ Jan 7 2011, 19:10 ) *
Eγω ευχομαι αν ειναι να κερδισει ο ΠΑΟ .. να κερδισει καθαρα και ομορφα με μια μεγαλη διαφορα οπως εχει κανει αρκετες φορες στο παρελθον.
Αμα το παιχνιδι ειναι να παει στο ποντο .. και δουμε τις ομορφιες που ειδαμε περυσι το καλοκαιρακι στο ΟΑΚΑ .. ειλικρινα δεν θα το αντεξω παλι.

κατι μου λεει ομως οτι θα γινει το πρωτο. ..οποτε κομπλε wink.gif



δεν νομίζω να κάτσει νυστέρι.είναι κανονική περίοδος οπότε ότι και να γίνει δεν κοστίζει.ακονίζονται για το καλοκαιράκι του 11 αυτά...αν χρειαστούν βέβαια.

για το πρώτο ντέρμπι της σεζόν τώρα,νομίζω πως ο φετινός παο μπορεί να χάσει απο τον οποιονδήποτε.Ναι ακόμα και απο τον φετινό ολυμπιακό tongue.gif
πάντως αν παίξει σοβαρά και του βγουν οι άμυνες,δεν θα έχει ιδιαίτερο πρόβλημα.
Anaz
Ενα σημειο που περιμενω με περιεργεια να δω στο ντερμπυ ειναι πως θα πανε τα ματς-απ στην περιφερεια.
Δεν αποκλειω να δουμε επαναληψη του σκηνικου του '07 με τα συνεχη ποσταρισματα των περιφερειακων του Παο με σκοπο να φθειρουν τους δικους μας -κ ειδικα τον Σπανουλη-.
Ο Παο φετος μπορει να παραταξει σχημα με 3 περιφερειακους στο παρκε -ΔΔ, Σατο, Περπε (Τεπιτς)- που και οι τρεις ειναι ικανοι στο ποστ κ μπορουν ετσι να δημιουργησουν μις-ματς.
Αν αυτο οντως συμβει απο τον Ζοτς στο επερχομενο ματς, εχω πολυ περιεργεια να δω πως θα το αντιμετωπισει ο Ντουντα.Αν το περιμενει κι εχει σχεδιασει κατι γι'αυτο,κι αν θα ρισκαρει να χρησιμοποιησει ειδικα αμυντικα σχηματα για την αντιμετωπιση του.

Κ γενικα εχω πολυ μεγαλη περιεργεια να δω πως θα πανε τα περιφερειακα ματς-απ στην αμυνα, ειδικα απο πλευρας Ολυμπιακου.Ποιον θα αναλαβει ο Μιλος, ποιον ο Σπαν..
Any ideas??? smile.gif

Επισης περιμενω να δω αν θα παμε χωρις Νιλσεν στο ντερμπυ, η θα γινει καμμια αλλη τραμπα. Αν δεν γινει, τοτε θελω πολυ να δω τον Λουκας στο συγκεκριμενο ματς. Μπορει να ειναι απογοητευτικος τελευταια, αλλα τον θεωρω παιχτη κλειδι για την αμυνα απεναντι στον Παο, οποτε στο συγκεκριμενο ματς θα κριθει σε εναν βαθμο η χρησιμοτητα του.
greeneyes13
QUOTE(ALdaperan @ Jan 7 2011, 13:21 ) *
http://www.facebook.com/pages/Agnoeste-ple...190394987637365

προωθήστε το παντού... συνεχίζω και εγω tongue.gif


πολύ καλή rolleyes.gif
vastravoud
QUOTE(Anaz @ Jan 8 2011, 04:47 ) *
Ενα σημειο που περιμενω με περιεργεια να δω στο ντερμπυ ειναι πως θα πανε τα ματς-απ στην περιφερεια.
Δεν αποκλειω να δουμε επαναληψη του σκηνικου του '07 με τα συνεχη ποσταρισματα των περιφερειακων του Παο με σκοπο να φθειρουν τους δικους μας -κ ειδικα τον Σπανουλη-.
Ο Παο φετος μπορει να παραταξει σχημα με 3 περιφερειακους στο παρκε -ΔΔ, Σατο, Περπε (Τεπιτς)- που και οι τρεις ειναι ικανοι στο ποστ κ μπορουν ετσι να δημιουργησουν μις-ματς.
Αν αυτο οντως συμβει απο τον Ζοτς στο επερχομενο ματς, εχω πολυ περιεργεια να δω πως θα το αντιμετωπισει ο Ντουντα.Αν το περιμενει κι εχει σχεδιασει κατι γι'αυτο,κι αν θα ρισκαρει να χρησιμοποιησει ειδικα αμυντικα σχηματα για την αντιμετωπιση του.


Έχει αναφερθεί και παραπάνω αυτό, και μάλλον θεωρείται δεδομένο ότι ο ΠΑΟ θα το παίξει αυτό. Όπως είναι επίσης δεδομένο ότι ο ΟΛυμπιακός θα πιέσει αλύπητα τον Μήτσο.

Συνεπώς μήπως ο Ντουντα με την πίεση αυτή αναγκάσει τον Ζοτς να περάσει δεύτερο χειριστή(Καλάθη ή Ντρου), εξανεμίζοντας έτσι το πλεονέκτημα;

QUOTE
Κ γενικα εχω πολυ μεγαλη περιεργεια να δω πως θα πανε τα περιφερειακα ματς-απ στην αμυνα, ειδικα απο πλευρας Ολυμπιακου.Ποιον θα αναλαβει ο Μιλος, ποιον ο Σπαν..
Any ideas??? smile.gif


Τεοντόσιτς --> Μήτσος
ΣΠανούλης --> Σάτο
Κέσελ(Παπανικολάου) --> Περπέρογλου

Έτσι πιστευω εγώ. Αν στείλεις τον Τεοντόσιτς στον Σάτο η διαφορά αθλητικότητας είναι πιστεύω υπερβολικά μεγάλη και έτσι εξισορροπείται κάπως

QUOTE
Επισης περιμενω να δω αν θα παμε χωρις Νιλσεν στο ντερμπυ, η θα γινει καμμια αλλη τραμπα. Αν δεν γινει, τοτε θελω πολυ να δω τον Λουκας στο συγκεκριμενο ματς. Μπορει να ειναι απογοητευτικος τελευταια, αλλα τον θεωρω παιχτη κλειδι για την αμυνα απεναντι στον Παο, οποτε στο συγκεκριμενο ματς θα κριθει σε εναν βαθμο η χρησιμοτητα του.


Όπως είπα και παραπάνω, ο Λούκας λογικά θα κηνυγάει τον Διαμαντίδη και στην τουαλέτα.
berry
ηρθαν τα πανω κατω ! τρεμετε ! αλλαζουν οι ισορροπιες ! πλεον ειμαστε μακραν το φαβορι

http://sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Ol...ona.743328.html

QUOTE
Μετά από 7 μήνες, ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος επιστρέφει στην δωδεκάδα του Ολυμπιακού! Ο Ίβκοβιτς τον συμπεριέλαβε στην 12αδα των "ερυθρολεύκων"¨για το ματς με την Καβάλα (8/1, 19:00) με τον Λουκά Μαυροκεφαλίδη να δηλώνει ότι η εικόνα της ομάδας του σε σχέση με το ματς στη Ρόδο, πρέπει να είναι τελείως διαφορετική


ugly8.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.