Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το έπος της Προύσας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Green Warrior
Συμπληρώθηκαν 11 χρόνια από την κατάκτηση του Κυπέλλου Κόρατς από τον Άρη και αν το Κύπελλο Κυπελλούχων του 1993 ήταν ο πρώτος ευρωπαίκός τίτλος για τους κιτρινόμαυρους ο δεύτερος ήταν ο πιο ηρωϊκός...


http://www.sportime.gr/basket_inside.asp?article_id=76044
jimol34
Μάριο Μπόνι 77.gif 77.gif 77.gif .
Ginobili
QUOTE(jimol34 @ Apr 4 2008, 14:05 ) *
Μάριο Μπόνι 77.gif 77.gif 77.gif .

+1
Η τρέλλα και το Πάθος στο αποκορύφωμα τους....
B for Basketball
QUOTE(Ginobili @ Apr 4 2008, 14:09 ) *
+1
Η τρέλλα και το Πάθος στο αποκορύφωμα τους....


+ Φυσικα κ σε Ορτιθ,Σακλφορντ,Λιαδελη!
Τον θυμαμαι αμυδρα αυτο τον τελικο...
Απο τους πρωτους αγωνες που με εκανε εντυπωση οι αντιδρασεις κ η εκενωση των τουρκων!

ΕΑΛΩ Η ΠΡΟΥΣΑ!!
Rondo
Η ΕΤ3 το είχε δείξει αν θυμάμαι καλά???
benchwarmer
Υπάρχει ο αγώνας στο blue-whitegt.com 41.gif 41.gif
sarounas
QUOTE(Rondo @ Apr 4 2008, 23:06 ) *
Η ΕΤ3 το είχε δείξει αν θυμάμαι καλά???

η ΕΤ3 ναι,
εγώ θυμάμαι τα είχα πάρει και συγχήστηκα με την εμφάνιση και την ήττα στον πρώτο αγώνα
γιατί όταν αποκλείεις με τεράστια εμφάνιση στον ημιτελικό ίσως την δεύτερη καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη εκείνη την χρονιά (η κορυφαία τότε ήταν ο Ολυμπιακός βέβαια) την Μπένετον Τρεβίζο περιμένεις να πάρεις και το κύπελλο cool.gif
μάλιστα από τα νεύρα μου έχωσα και μερικά μπινελίκια στον Αγγελίδη επειδή στο αεροδρόμιο πριν την αναχώριση για την ρεβάνς στην Προύσα έλεγε "εμείς πάμε να πάρουμε το κύπελλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

βέβαια μετά πανυγήρισα τρελά biggrin.gif biggrin.gif
αξέχαστες στιγμές
Rondo
QUOTE(sarounas @ Apr 4 2008, 23:53 ) *
η ΕΤ3 ναι,
εγώ θυμάμαι τα είχα πάρει και συγχήστηκα με την εμφάνιση και την ήττα στον πρώτο αγώνα
γιατί όταν αποκλείεις με τεράστια εμφάνιση στον ημιτελικό ίσως την δεύτερη καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη εκείνη την χρονιά (η κορυφαία τότε ήταν ο Ολυμπιακός βέβαια) την Μπένετον Τρεβίζο περιμένεις να πάρεις και το κύπελλο cool.gif
μάλιστα από τα νεύρα μου έχωσα και μερικά μπινελίκια στον Αγγελίδη επειδή στο αεροδρόμιο πριν την αναχώριση για την ρεβάνς στην Προύσα έλεγε "εμείς πάμε να πάρουμε το κύπελλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

βέβαια μετά πανυγήρισα τρελά biggrin.gif biggrin.gif
αξέχαστες στιγμές

Θυμάμαι αν και ήμουν μόλις 8 χρονών...Απο μικρός άρρωστος ήμουν...Από το 96 και μετά παρακολουθώ ανελλιπώς τα πάντα...
celtic_pride
Τι μου θυμήσατε τώρα... smile.gif smile.gif

Ήμουνα 9 χρονών τότε, και έκανα σαν τρελός εκείνο το βράδυ, και όπως όλα τα παιδάκια τότε, θαυμάζαμε τον Λιαδέλη (που πάντα έχανε την πρώτη βολή... tongue.gif tongue.gif ) και τον Μαριο... biggrin.gif biggrin.gif .

Το "περίεργο" είναι ότι τότε και στις Δυτικές Συνοικίες της Θεσσαλονίκης όπου έμενα τότε ( στα "κάστρα" του Παοκ ), είχε πανηγυριστεί έντονα... Α ρε, τι σου είναι το εθνικό φρόνημα.. tongue.gif

Μακάρι η Αρειανάρα να μας δώσει ξανά τέτοιες στιγμές....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.