Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
Germany96
Πριν κάτι μήνες κάποιοι έστελναν μαζικά στο forum διαφημιστικά για προϊόντα όπως το παρακάτω αλλά αυτές οι προσπάθειες επιχειρηματικής "διαφώτισης" καταπνίγηκαν από το τότε moderating team.

Ελπίζω τα νέο καθεστώς διοίκησης του forum να τηρήσει διαφορετική στάση και να προμοτάρει ως οφείλει τέτοια εγχειρήματα όπως αυτό που φέρνει στην προσοχή μας ο SG3ptshooter. Υπάρχει κάτι καλύτερο από το να περπατάς χεράκι-χεράκι με την αγαπημένη σου...

...και να απαγγέλλεται αποσπάσματα από την Βίβλο συζητώντας για το ποιος είναι ο αγαπημένος σας απόστολος;


Στην τελική τι μεγαλύτερη επιβεβαίωση υπάρχει για μια σχέση από αυτό:
Air Kef
QUOTE


Δεν γίνεται να λείπει αυτό μετά το κριστιαν μινγκλ!



SG3ptshooter
attention : BOGRINHO
Αντιγράφω από το περιοδικό χάι που έφερε σήμερα η αδερφή μου.
QUOTE
Τίτλοι:
Κοκκίνου - Μπόγρης
"Θα καταστραφεί η καριέρα σου"
Οι φωνές του προπονητή του έχουν ανησυχήσει την Έλλη.
Ο έρωτας με τη σαραντάρα του πήρε τα μυαλά.
Ωραία αποσπάσματα:
Εμείς (το περιοδικό) αυτό που έχουμε να της πούμε είναι να μην αφήσεις το τεκνό με τίποτα.
Ο γνωστός προπονητής θέλοντας να προλάβει τα χειρότερα φώναξε στο γραφείο του ξανά τον 22χρονο σέντερ και του μίλησε στα ίσια, όπως το συνηθίζει άλλωστε "Είσαι τόσο καιρό μαζί μας και δε βλέπω να βελτιώνεσαι. Το μυαλό σου πρέπει να είναι στο μπάσκετ. Πρέπει να κοιτάξεις την καριέρα σου γιατί είσαι σε μια ηλικία που χρειάζεται να δουλέψεις περισσότερο για να γίνει βασικός" ήταν οι συμβουλές -χώσιμο στην ουσία του πράγματος του προπονητή..
.. ο προπονητής του μικρού ξεσπάθωσε βλέποντας ένα από τα γερά χαρτιά της ομάδας να έχει ξεφύγει από τον έλεγχο που λέγεται φυσικά έρωτας.
.. όσοι είναι κοντά του λένε ότι ο μικρός έχει δαγκώσει τη λαμαρίνα και του είναι δύσκολο να συγκεντρώσει το μυαλό του μόνο στο μπάσκετ...
..δεν μπορούμε να του ρίξουμε κι άδικο διότι ερωτεύτηκε το αγόρι μία Κοκκίνου,.. που τελικά το έχει αυτό που λένε έρωτας όλα τα λεφτά ακόμα και στα 40.
Πες μας τι πίνεις και δε μας δίνεις θα έπρεπε να είναι ο νέος τίτλος του ειδυλλίου..
Γλυκάθηκε η Έλλη και του απάντησε με emoticon όπου του κλείνει το ματάκι και έχει πέντε πλατιά χαμογελάκια στη σειρά..


ugly_tocktock.gif

Bιαστικό μπόνους το tweet του Γιώργου για την εμφάνισή του στο ματς με τον ΠΑΟΚ:
QUOTE
Xthes mazi me ton perperoglou evala 33 pontous..
baskethood
"ένα από τα γερά χαρτιά της ομάδας" shot.gif

Δεν πιστευω λεξη.....
Flash
QUOTE(SG3ptshooter @ May 24 2011, 13:51 ) *
Bιαστικό μπόνους το tweet του Γιώργου για την εμφάνισή του στο ματς με τον ΠΑΟΚ:


Χαχαχαχχα, έχει τουλάχιστον χιούμορ ο μικρός, μαγκιά του!
vc15
QUOTE(SG3ptshooter @ May 24 2011, 15:51 ) *
Bιαστικό μπόνους το tweet του Γιώργου για την εμφάνισή του στο ματς με τον ΠΑΟΚ:

Τα παρακολουθείς τακτικά τα tweets του Bogrinho. Έλα, πες την αλήθεια το χαι δε στο έφερε η αδερφή σου, είδες εξώφυλλο το Γιώργαρο και πήγες και το αγόρασες. smile.gif
Έχει πάντως χιούμορ ο άτιμος, αλλά το βλέπω πιο πιθανό να παρατήσει το μπάσκετ παρά την Κοκκίνου.
SG3ptshooter
QUOTE(vc15 @ May 24 2011, 16:17 ) *
Τα παρακολουθείς τακτικά τα tweets του Bogrinho. Έλα, πες την αλήθεια το χαι δε στο έφερε η αδερφή σου, είδες εξώφυλλο το Γιώργαρο και πήγες και το αγόρασες. smile.gif
Έχει πάντως χιούμορ ο άτιμος, αλλά το βλέπω πιο πιθανό να παρατήσει το μπάσκετ παρά την Κοκκίνου.

Aν και θα πρεπε, ΔΕΝ είχε εξώφυλλο το Μπόγρη το περιοδικό, ούτε καν αναφορά δεν υπήρχε στην πρώτη σελίδα για το βαρύ μας χαρτί..

Κι αυτό είναι ντροπή! icon_drunk.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ May 24 2011, 16:20 ) *
Aν και θα πρεπε, ΔΕΝ είχε εξώφυλλο το Μπόγρη το περιοδικό, ούτε καν αναφορά δεν υπήρχε στην πρώτη σελίδα για το βαρύ μας χαρτί..

Κι αυτό είναι ντροπή! icon_drunk.gif


Προτεινω μετα το basketforum radio να βγαλουμε και το basketforum magazine. Θα εχει μεγαλη ποικιλια θεματων και τον Μπογρη σε καθε τευχος. Εγω προσωπικα θα αναλαβω τη μαχη εναντιον των Σερβων. Ο πρωτος μου στοχος ειναι ο εξης: Ειδα στο δρομο την οδο Καραγιωργη Σερβιας. Ψαχνω λοιπον να βρω τον προδοτη τον Καραγιωργη και να τον εξαφανισω απο το χαρτη! smiley.gif
Air Kef
Το tweet κλεμμένο πάντως, άξιζε όμως η αναφορά. Τον παρακολουθώ στενά κι εγώ τον bogrinho, είναι πηγή.
morfi
Air Kef
Μου χες λείψει
greeneyes13
QUOTE(SG3ptshooter @ May 24 2011, 15:51 ) *
attention : BOGRINHO
Αντιγράφω από το περιοδικό χάι που έφερε σήμερα η αδερφή μου.


ugly_tocktock.gif

Bιαστικό μπόνους το tweet του Γιώργου για την εμφάνισή του στο ματς με τον ΠΑΟΚ:

σήμερα στο twitter του γράφει ότι είναι καιρός για βερμούδες (και νόμιζα τον προορισμό) blink.gif
berry
δεν ξερω σε ποια κατηγορια να το βαλω (mods help)

ψηφοφορια του gazzetta για την καλυτερη 12αδα απο 80ς και μετα για ελλαδα,ευρωπη και ΝΒΑ

http://www.gazzetta.gr/psifoforia-basket


QUOTE
Η δική σας Dream Team!

Γκάλης ή Γιαννάκης; Μάτζικ ή Τζόρνταν; Πέτροβιτς ή Κούκοτς; Ντιρκ ή Πάου; Ή μήπως όλοι αυτοί μαζί;;; Το gazzetta.gr ψάχνει απαντήσεις και ζητάει από τους αναγνώστες να εκλέξουν τις καλύτερες ομάδες του σύγχρονου μπάσκετ συμμετέχοντας στο μεγαλύτερο γκάλοπ της μπασκετικής οικουμένης!

Συγκεντρώσαμε τους –κατά τεκμήριο- καλύτερους guards, forwards και centers που έχουν αγωνιστεί σε Α1, Ευρώπη και ΝΒΑ και ψάχνουμε τις καλύτερες δωδεκάδες όλων των εποχών. Ή μάλλον για να είμαστε ακριβείς, ψάχνουμε τις καλύτερες δωδεκάδες της τελευταίας 25ετίας, της εποχής δηλαδή που το μπάσκετ έγινε το εθνικό μας σπορ.

Χωρίζουμε το γκάλοπ σε τρεις κατηγορίες: Τους παίκτες που έχουν αγωνιστεί στην Α1 από το 1987 και μετά. Τους Ευρωπαίους παίκτες από το 1984 και μετά και… Τους παίκτες που έχουν αγωνιστεί στο ΝΒΑ από το 1980 και μετά.

Κάθε ομάδα θα απαρτίζεται από 12 παίκτες (5 guards, forwards και 3 «ψηλούς»), οπότε ο καθένας από εσάς έχει το περιθώριο να κάνει τα δικά του… μαγειρέματα. Για παράδειγμα, το… προαιώνιο δίλημμα «Γκάλης ή Ντράζεν» παύει να υφίσταται, καθώς η κορυφαία 12άδα έχει χώρο και για τους δύο.

Η μπάλα είναι στα χέρια σας!!!
pmam
Βλέπω τα γενέθλια των χρηστών και σκέφτομαι:
Αν το τέλος του κόσμου δεν έρθει το 2012 και το φόρουμ συνεχίσει για αρκετά χρόνια ακόμα, κάποια στιγμή θα έχουμε χρήστες άνω των 100 ετών!
Air Kef
QUOTE(berry @ May 28 2011, 09:04 ) *
δεν ξερω σε ποια κατηγορια να το βαλω (mods help)

ψηφοφορια του gazzetta για την καλυτερη 12αδα απο 80ς και μετα για ελλαδα,ευρωπη και ΝΒΑ

http://www.gazzetta.gr/psifoforia-basket




Το θεωρώ κάπως ανούσιο, με την έννοια ότι ψηφίζει ο κάθε άκυρος τι του έλεγε ο μπαμπάς του και ο προπονητής του όταν έπαιζε μπασκετ στο γυμνάσιο. Καλή ιδέα για την επέκταση/προώθηση της ιστοσελίδας πάντως. Προσωπική άποψη.
nikolas12
Παρολο που δεν μ' αρεσει το gazzeta.gr ειναι μια καλη προσπαθεια αυτη.
NBAholic
Λοιπόν, επειδή μερικά πράγματα δεν πρέπει να κρύβονται, οι κύριοι στο Gazzetta έκαναν εις διπλούν την πάπια όταν έστειλα (μη υβριστικό, φυσικά) μήνυμα, στο οποίο όμως έγραψα ότι μαζί με τους Τζόρνταν-Μάτζικ που τους έγραψαν "δεδομένους" για ψήφο θα έπρεπε να θεωρείται εξίσου σαν "δεδομένος" και ο Μπερντ, οπότε ας συνεχίσουν να ποστάρουν εκεί οι διάφοροι τύποι του στιλ "τι να πει και ο Τζέιμς με το Ρόουζ μπροστά σε παικταράδες όπως ο Κεμπ και ο Μίλερ" ή "πω-πω, ανατρίχιασα, δεν ξέρω ποιον να πρωτοψηφίσω", για να μην αναφέρω τα κατά καιρούς εμετικά οπαδικά που περνούν τη λογοκρισία χωρίς κανένα πρόβλημα. Προφανώς, η ανάλυση είναι προσόν μόνο των δημοσιογράφων και δεν έχουμε εμείς οι υπόλοιποι το δικαίωμα να αμφισβητήσουμε τα στάνταρ τους.
Και, sorry, αλλά σιγά τη φοβερή ιδέα. Κάθε αθλητική ιστοσελίδα που σέβεται τον εαυτό της οφείλει τουλάχιστον μια φορά στην ιστορία της να μπει σε αυτό το πλαίσιο της διαχρονικής σύγκρισης. Εμείς το έχουμε κάνει εδώ και χρόνια και ξεχωριστά σε όλες τις κατηγορίες.
pmam
@Flash
1ον με τρώει να το ρωτήσω από τότε που μπήκε το παρόν avatar, υπάρχει κάποια σχέση με digger? (Ο οποίος btw είναι στα στρατά και δεν μας τιμά με την παρουσία του?)
2ον, τι σημαίνει το γκρεϊσντ στην υπογραφή?
3ον, οδηγούμενος από την υπογραφή, ανακάλυψα και γω τα ποστ του προμπαμπλι δι μπεστ ποστερ οφ οουλ ταϊμ, σοου δε κουέσιον ιζ, μπορώ να την κλέψω?
Flash
QUOTE(pmam @ May 31 2011, 23:48 ) *
@Flash
1ον με τρώει να το ρωτήσω από τότε που μπήκε το παρόν avatar, υπάρχει κάποια σχέση με digger? (Ο οποίος btw είναι στα στρατά και δεν μας τιμά με την παρουσία του?)
2ον, τι σημαίνει το γκρεϊσντ στην υπογραφή?
3ον, οδηγούμενος από την υπογραφή, ανακάλυψα και γω τα ποστ του προμπαμπλι δι μπεστ ποστερ οφ οουλ ταϊμ, σοου δε κουέσιον ιζ, μπορώ να την κλέψω?


1ον όχι καμία σχέση με digger αν και γνωριζόμαστε και η φορουμική παρουσία του μας λείπει. Ξέρεις σε τι αναφέρεται το avatar ή κρίνεις από το στυλ ;

2ον γκρεϊσντ =(περίπου) graced

3ον ελεύθερα, δεν έχω βάλει clopyrights dude!
pmam
Η αλήθεια είναι ότι η ερώτηση γεννήθηκε από το στυλ, αλλά μια επίσκεψη στη wikipedia με έπεισε ότι δεν έκρινα πολύ λάθος.
Με το που είδα το avatar πάντως ο νους μου πήγε κατευθείαν στον digger (χωρίς προηγουμένως να ξέρω ότι αναφέρεται στον Lord of Dreams)
nikolas12
Ποιος θα βαλει μεσα επιτελους τους διαφημιστες των παιδικων καστατηματων Jumbo; Δεν εχω πολυ χρονο για τηλεοραση, αλλα τυγχανει να βλεπω τις διαφημισεις τους και αυτο το πραγμα ειναι επιεικως γελοιο.
Flash
Μια εκπληκτική είδηση από τους ανθρώπους που έχουν κάνει σημαία την αυτοθυσία αλλά κάποιοι τολμούν να τους αποκαλούν "ανθρωπομορφα ρομποτάκια", μια φράση που γειτνιάζει με τη ρατσιστική αναίδεια.

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-13598607
baskethood
QUOTE (Flash @ Jun 2 2011, 12:50 ) *
Μια εκπληκτική είδηση από τους ανθρώπους που έχουν κάνει σημαία την αυτοθυσία αλλά κάποιοι τολμούν να τους αποκαλούν "ανθρωπομορφα ρομποτάκια", μια φράση που γειτνιάζει με τη ρατσιστική αναίδεια.

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-13598607

Εξαιρετικη πραξη αυτοθυσιας.
Αποδεικνυει,οτι το να εισαι εργατικος(η και εργασιομανης) δεν σε εμποδιζει απο το να εισαι πανω απ ολα ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
Το ποστ σου με βρισκει απολυτα συμφωνο,ειδικα στο δευτερο σκελος του.
Air Kef
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-13598607

Wow ρε John
petrovic
όπως έγραψα κάποια άλλη φορά ,οι λαοί της ΝΑ Ασίας έμαθαν πολύ καλά τι είναι η ιαπωνική νοοτροπία κατα το Β'Παγκόσμιο Πόλεμο και θεωρούν ότι οι Γιαπωνεζοι συμπεριφέρθηκαν ακριβως ως τετοιοι: ως " ανθρωπόμορφα ρομποτάκια"

Για να μην το κουράζω πολύ το θέμα: οι λαοι της ΝΑ Ασίας θυμούνται τους Γιαπωνεζους όπως θυμούνται οι Ευρωπαίοι τους προγόνους της Μέρκελ.

Αλλά και όποιος έχει στοιχειώδη φρόνηση μπορεί να καταλάβει πόσο υποταγμένος και μίζερος είναι και σήμερα ένας λαός που ζει σε άκρως σεισμογενή περιοχή και δέχεται να κατασκευάζονται τόσα πολλά πυρηνικά εργοστάσια, τρώει τη ραδιενεργια και την καταστροφή και πάλι δε βγάζει μιλιά. Μούγκα μες στη στρούγκα και "πάμε να πεθάνουμε εμείς οι ηλικιωμένοι, να σωθούν οι νεότεροι". Φυσικά πως να πουν " εμείς θα πάμε να θυσιαστούμε για τους νεότερους αλλά κυρίως εμείς δε θέλουμε να πεθάνει ΚΑΝΕΙΣ από δω και πέρα, γι'αυτό κλείστε όλα τα πυρηνικά εργοστάσια"; μα αυτά δεν αρέσουν στην ΕΞΟΥΣΙΑ. Πως θα παει κόντρα στην ΕΞΟΥΣΙΑ ο Ιάπωνας; γίνονται αυτά;

στην Ιαπωνία υπαρχει μάλιστα και επίσημα καταγεγραμμένη ειδική αιτία θανάτου: θάνατος λόγω υπερβολικής εξάντλησης στη δουλειά. νομίζω το λένε carroshi., όποιος έχει χρόνο ας το γκουγκλίσει.

Με αυτά και με αυτά εγώ ο αναιδής πιστεύω ότι πολύ άνετα μπορούν να χαρακτηριστούν όχι μόνο ως " ανθρωπόμορφα ρομποτάκια" , αλλά επιπλέον και ως " ευνουχισμένοι καραγκιόζηδες", "δουλοπρεπείς υπήκοοι", "αξιολύπητοι κλόουν" κοκ.

vc15
@petrovic Γενικότερα συμφωνώ μαζί σου, αλλά έχουμε δύο διαφορετικά θέματα. Το πρώτο είναι η απόλυτη υποταγή του ιαπωνικού λαού και το άλλο είναι η πυρηνική ενέργεια. Για την υποταγή τους δεν τίθεται καν θέμα και για μένα, τους απεχθάνομαι και μου σπάει τα νεύρα αυτή η εργασιομανία τους και η υπακοή σε όλα.
Όμως, για την πυρηνική ενέργεια όταν είχαν γραφτεί κάποια πράγματα πριν από λίγο καιρό εδώ μέσα, κάποια παιδιά έγραψαν ορισμένα πράγματα που δεν τα γνώριζα. Παρόλο ότι είναι σεισμογενής περιοχή η Ιαπωνία, με τις κατάλληλες υποδομές και μελέτες η πυρηνική ενέργεια μπορεί να δώσει πολλές λύσεις στις ενεργειακές ανάγκες κάθε χώρας. Βέβαια, οι επιπτώσεις από ενδεχόμενα προβλήματα είδαμε ότι μπορεί να είναι καταστροφικές, αλλά από την άλλη μεριά έχεις και τα πλεονεκτήματα και τις λύσεις που δίνει η πυρηνική ενέργεια στις τεράστιες ενεργειακές ανάγκες. Τεσπα, αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν ελέγχεται η ασφαλής λειτουργία των πυρηνικών εργοστασίων, ίσως να είναι μια πολύ καλή λύση.
morfi
Χθες πήγα στο Σύνταγμα και μπορώ να πω πως είμαι περήφανος που πήρα και εγώ μέρος. Δεν έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο. Πρέπει να είχε τουλάχιστον 300.000 κόσμο.
Flash
QUOTE(morfi @ Jun 6 2011, 18:10 ) *
Χθες πήγα στο Σύνταγμα και μπορώ να πω πως είμαι περήφανος που πήρα και εγώ μέρος. Δεν έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο. Πρέπει να είχε τουλάχιστον 300.000 κόσμο.


Καλά χθες πήγε ακόμα και η μάνα μου, 55 χρονών γυναίκα με αναπηρία στο πόδι που δεν είχε συμμετάσχει σε διαδήλωση από το Πολυτεχνείο...
morfi
QUOTE(Flash @ Jun 6 2011, 20:12 ) *
Καλά χθες πήγε ακόμα και η μάνα μου, 55 χρονών γυναίκα με αναπηρία στο πόδι που δεν είχε συμμετάσχει σε διαδήλωση από το Πολυτεχνείο...

Η μάνα μου πήγε με καρκίνο, σε πέρασα. biggrin.gif
Xaroumenos loukoumas
Ποια αγγλική λέξη ξεκινά από F και τελειώνει σε uck;






























Απ: Firetruck! happy.gif
pmam
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 8 2011, 09:51 ) *
Ποια αγγλική λέξη ξεκινά από F και τελειώνει σε uck;


Απ: Firetruck! happy.gif

Μετά από αυτό εννοείται ότι έρχεται αυτό:
Xaroumenos loukoumas
AXAXAXAXAXAXAXA
greeneyes13
καλησπέρα

δεν ξέρω πόσοι το γνωρίζετε (κι εγώ πρόσφατα το έμαθα απο μια φίλη που είναι εθελόντρια)
26/06-03/07 θα διεξαχθούν στην αθήνα οι special olumpics
εκτός απ την τελετή έναρξης και λήξης σε όλους τους άλλους αγώνες η είσοδος είναι δωρεάν, είναι καλή ευκαιρία να στηρίξουμε την προσπάθεια αυτών των ανθρώπων

http://www.athens2011.org/
Manu7
Ρε παιδιά ξέρει κανείς γιατί τα γατιά κάνουν κάτι κραυγές που διαρκούν 3-4 δευτερόλεπτα?
Και μπορεί να το κάνουν για κάνα 5λεπτο συνεχόμενα??

Είναι για το ερωτικό τους κάλεσμα? smile.gif
rchos




ΟΛΕΣ
morfi
QUOTE(Manu7 @ Jun 12 2011, 15:49 ) *
Ρε παιδιά ξέρει κανείς γιατί τα γατιά κάνουν κάτι κραυγές που διαρκούν 3-4 δευτερόλεπτα?
Και μπορεί να το κάνουν για κάνα 5λεπτο συνεχόμενα??

Είναι για το ερωτικό τους κάλεσμα? smile.gif

Ένιωσες ερωτική έλξη;
rchos
QUOTE(morfi @ Jun 13 2011, 10:52 ) *
Ένιωσες ερωτική έλξη;

77.gif 77.gif 77.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(morfi @ Jun 13 2011, 10:52 ) *
Ένιωσες ερωτική έλξη;

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ
SG3ptshooter


( wink.gif )
vc15
Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ με αυτό που θα γράψω, αλλά μερικά post στο forum παραείναι μεγάλα, κουραστικά και επαναλαμβάνουν τα ίδια και τα ίδια πράγματα. Οκ, ίσως να είμαι καινούριος και να μη ξέρω πως λειτουργούν τα πράγματα, αλλά πιστεύω είναι κουραστικό για όλους να διαβάζουν posts που ουσιαστικά γράφουν τα ίδια πράγματα με διαφορετικά λόγια. Δε λέω, και εγώ ξεφεύγω κάποιες φορές με μεγάλα posts αλλά προσπαθώ όσο το δυνατόν περισσότερο να μην επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια.

Οπότε, αν γίνεται λίγο μικρότερα posts για να διαβάζονται και αυτά που γράφετε. Sorry αν παρεξηγήθηκε κάποιος
SG3ptshooter

Ποιος διαφθειρόταν μικρός με αυτό το arcade παιχνιδάκι; Έχω follow-up post έτοιμο. tongue.gif
kolokotronis
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 14 2011, 16:46 ) *

Ποιος διαφθειρόταν μικρός με αυτό το arcade παιχνιδάκι; Έχω follow-up post έτοιμο. tongue.gif

Πολύ καλό.
Στην αρχή έπαιρνα κάτι ασιάτες που είχαν καλό τρίποντο, αλλά μετά κατέληξα στους αμερικανούς που είχαν καλό κάρφωμα.

Το καλύτερο παιχνίδι μπάσκετ έβερ πάντως ήταν το θρυλικό bball, που είχε βγει στα τέλη της δεκαετίας του 80'.
Έπαιρνα suns, αν και το πρωτάθλημα τη χρονιά που βγήκε το πήραν οι πίστονς.
Μόνο για τους +30.
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 14 2011, 16:46 ) *

Ποιος διαφθειρόταν μικρός με αυτό το arcade παιχνιδάκι; Έχω follow-up post έτοιμο. tongue.gif


Α ρε τριποντακια , τι μου θυμησες τωρα...

Ειχα (φυσικα ) φαει κολλημα με αυτο το παιχνιδακι, και θυμαμαι οτι επαιρνα παντα μια ακυρη ομαδα ( Ταιβαν ή κατι τετοιο τελος παντων, δεν πολυθυμαμαι), η οποια ομως ειχε και γ@μω τα τριποντα...

Epic 77.gif


Μπορω τωρα να το παιξω καπου αυτο ;;; Βασικα μπορω να κατεβασω ολο το Mame32 ;;; Το εχω προσπαθησει αρκετες φορες αλλα δεν τα καταφερα... Αν μπορει καποιος ας βοηθησει...
SG3ptshooter
http://www.miniclip.com/games/urban-basketball/en/

βρήκα αυτό σήμερα.. smiley.gif

Εννοείται ότι ένα μέλος με όνομα το SG3ptshooter θα έπαιρνε στεγνά και μόνο τη Μεγάλη Ταϊβάν! 77.gif
Magnus92
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 14 2011, 18:01 ) *
http://www.miniclip.com/games/urban-basketball/en/

βρήκα αυτό σήμερα.. smiley.gif

Εννοείται ότι ένα μέλος με όνομα το SG3ptshooter θα έπαιρνε στεγνά και μόνο τη Μεγάλη Ταϊβάν! 77.gif



Ελα ψιλομουφα αυτο... Ο χοντρος μου δεν την βρισκει ουτε σταματημενη... smiley.gif


ΥΓ1: Επικη η σκηνη παναγηρισμου, που ο λεπτος δινει r'n'b πατσακια στην κοιλια του χοντρου 41.gif

ΥΓ2: Το περιμενα απο σενα SG για Ταιβαν ... Πως θα το βρω αυτο ρε συ ;;;
baskethood
Ειναι δυνατον στη κατασταση που εχουμε περιελθει να υπαρχουν ακομα πολιτικοι που σκεφτονται το πολιτικο κοστος?
Η χωρα βυθιζεται μερα με τη μερα,το μελλον ειναι αβεβαια για ΟΛΟΥΣ ,και αυτοι καθονται στα πολιτικα τους γραφεια μαζι με του εποικοινωνιολογους και δημοσκοπολαγνους και υπολογιζουν τα πολιτικα κοστη?
Ειναι ντροπη.
Αντι να κατσουν και να δωσουν μια λυση,να κανουν μια οικουμενικη κυβερνηση(δεν σημαινει βεβαια οτι θα αλλαξει κατι) που τουλαχιστον θα κανουν μια προσπαθεια επαναδιαπραγματευσης,σερνουν καθημερινα τη χωρα.
Πραγματικα σε κατι τετοιες στιγμες ντρεπομαι που ειμαι Ελληνας και κατοικος αυτης της χωρας.... sad.gif
frenchman7
Το μεγάλο πρόβλημα των ελλήνων είναι ότι ξεχνάνε εύκολα.
Οι πιο πολλοί που τώρα κατεβαίνουν στο Σύνταγμα και βρίζουν τους πολιτικούς, όταν έρθει η ώρα να ψηφίσουν, θα έχουμε τα ίδια παντελάκη μου...

Λες και μετά από λίγο καιρό θα έχουν αλλάξει...
Τι να πω...
greeneyes13
QUOTE(baskethood @ Jun 16 2011, 13:48 ) *
Ειναι δυνατον στη κατασταση που εχουμε περιελθει να υπαρχουν ακομα πολιτικοι που σκεφτονται το πολιτικο κοστος?
Η χωρα βυθιζεται μερα με τη μερα,το μελλον ειναι αβεβαια για ΟΛΟΥΣ ,και αυτοι καθονται στα πολιτικα τους γραφεια μαζι με του εποικοινωνιολογους και δημοσκοπολαγνους και υπολογιζουν τα πολιτικα κοστη?
Ειναι ντροπη.
Αντι να κατσουν και να δωσουν μια λυση,να κανουν μια οικουμενικη κυβερνηση(δεν σημαινει βεβαια οτι θα αλλαξει κατι) που τουλαχιστον θα κανουν μια προσπαθεια επαναδιαπραγματευσης,σερνουν καθημερινα τη χωρα.
Πραγματικα σε κατι τετοιες στιγμες ντρεπομαι που ειμαι Ελληνας και κατοικος αυτης της χωρας.... sad.gif

το μόνο που έχουν καταφέρει είναι δυστυχώς αυτό....να μην ντρέπεσαι που είσαι Έλληνας, αυτοί θα πρεπε να ντρέπονται που μας κάνουν να αισθανόμαστε έτσι...
baskethood
Εχουν μετατρεψει ενα προβλημα της χωρας και ολων των Ελληνων σε εσωκομματικο προβλημα του Πασοκ.
Το προβλημα κυριοι δεν ειναι αν στηριζετε τον Παπανδρεου αλλα αν στηριζετε την πολιτικη του.
Ημαρτον δηλαδη,παλι τις καρεκλες σας σκεφτεστε?
Ginobili
QUOTE(frenchman7 @ Jun 16 2011, 12:04 ) *
Το μεγάλο πρόβλημα των ελλήνων είναι ότι ξεχνάνε εύκολα.
Οι πιο πολλοί που τώρα κατεβαίνουν στο Σύνταγμα και βρίζουν τους πολιτικούς, όταν έρθει η ώρα να ψηφίσουν, θα έχουμε τα ίδια παντελάκη μου...

Λες και μετά από λίγο καιρό θα έχουν αλλάξει...
Τι να πω...

Άντε να γίνουν εκλογές,να δούμε τι θα γίνει.Να σκεφτεί ο καθένας τι θα ψηφίσει..πολύ καλά με γνώμονα το Εθνικό συμφέρον και όχι το προσωπικό.Μετά δεν έχει δικαιολογίες όμως....ούτε περί "αγανάκτησης"..ούτε μας είπαν ψέματα....
Αν όντως πιστεύουμε στην δημοκρατία στο χέρι μας είναι.Δεν θα ανεχτώ δικαιολογίες του τύπου "δεν υπάρχει κάτι που να με εκφράζει για να ψηφίσω" "δεν υπάρχει κάτι που πιστεύω ότι μπορεί να βελτιώσει την κατάσταση μας".\
Είναι απίστευτα θλιβερό και μίζερο να διαμαρτύρεται ένας ολόκληρος λαός,να είναι υποτίθεται αγανακτισμένος...και να μην μπορεί να βρει έναν νέο-άλλο(?) πολιτικό σχηματισμό από ικανά πρόσωπα,από πρόσωπα που να ενδιαφέρονται για το καλό της πατρίδας.
Δεν ξέρω ποια πρόσωπα μπορεί-πρέπει να είναι αυτά για τον καθένα.Επιστήμονες-πανεπιστημιακοί-τεχνοκράτες...λόγιοι...
Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μας να τους βρούμε!!! Αν δεν μπορούμε....ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!! ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ!!!! Δεν είναι πρόβλημα του ΠΑΣΟΚ ούτε της Ν.Δ αν εμείς δεν μπορούμε να βρούμε καλύτερους και πιο αξιόπιστους από αυτούς.
Κατά τους Λαούς...και οι Αφεντάδες λοιπόν!

Υπάρχουν και άλλες δύο λύσεις φυσικά....η μία είναι ΑΝΑΡΧΙΑ και η άλλη Απολυταρχικό Καθεστώς(Είτε πρόκειται για Κομμουνισμό είτε για Εθνικοσοσιαλισμό)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.