Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Euroleague 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
lamar
QUOTE(kolokotronis @ Jan 21 2011, 15:28 ) *
lamar, όσον αφορά το τι επιπέδου μπάσκετ έπαιξε ο παναθηνα'ι'κός στο βερολίνο, σου θυμίζω, γιατί μοιάζεις να μην θυμάσαι καλά ότι στον ημιτελικό κέρδισα τον καλύτερο οσφπ (από πλευράς ρόστερ τουλάχιστον, χωρίς να χάσει ποτέ το προβάδισμα, ενώ στον τελικό, στο 1ο ημίχρονο έπαιξε το καλύτερο μπάκετ που έχω δει τα τουλάχιστον τα τελευταία χρόνια και στο 2ο ημιχρονο κράτησε το νικηφόρο αποτέλεσμα απέναντι στην πιο σφαγιαστική διατησία όλων των εποχών σε Φ4, απέναντι στην τσσκα, όχι απέναντι στο ρέθυμνο.

Τι ωραίο μπάσκετ περίμενες από τον παο στο β΄ μέρος απέναντι στο κατς των ρώσων??
Για το 1ο ημίχρονο στα είπα.
Πες μου πότε είδες πιο ολοκληρωτικό μπάσκετ σε τεικό Φ4 από εποχής γιουγκοπλάστικα?
Και μας λες ότι δεν έπαιξε και τίποτα σπουδαίο, και να αφήσουμε να τα πουν οι οπαδοί των άλλων ομάδων....
Έλέος.


Πληρεστερο ροστερ του Ολυμπιακου στο Βερολινο???

QUOTE(lamar @ Jan 21 2011, 14:42 ) *
Ο ΠΑΟ στο Βερολινο πηρε το τροπαιο δικαια, αλλα αυτα περι πολυ ομορφου μπασκετ κτλ, ας τα πουν οι φιλαθλοι των ηττημενων ομαδων και οχι εσεις, καθοτι αντικειμενικοτητα δεν μπορει να υπαρχει.

Κερδισατε την Τσσκα με ενα καλαθι διαφορα, παιζοντας καταπληκτικα στο πρωτο ημιχρονο, εχοντας βεβαια και την "υποστηριξη" του καρπαζοεισπρακτορα του Ζοτς, να δινει ρεσιταλ, στο πως να χασετε ενα ματς, και στο δευτερο ημιχρονο το ματς ηρθε τουμπα, ναι με κυριο λογο την διαιτησια.


Ευτυχως που τα γραπτα μενουν, γιατι ο καθενας εδω μεσα βγαζει συμπερασματα ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!





kolokotronis
QUOTE(lamar @ Jan 21 2011, 15:47 ) *
Πληρεστερο ροστερ του Ολυμπιακου στο Βερολινο???



Ευτυχως που τα γραπτα μενουν, γιατι ο καθενας εδω μεσα βγαζει συμπερασματα ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!

Ναι ότι να ναι..

Το γιατί κατά τη γνώμη σου ο παο δεν έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ στο βερολίνο ακόμα να μας το εξηγήσεις...

Μήπως κάπου αυτοαναιρήσαι ατα ποστ σου και δεν το παίρνεις χαμπάρι?
Anaz
Εγω ειδα μια ομαδα που κατεβηκε στο ΣΕΦ εξαιρετικα διαβασμενη, απολυτα συγκεντρωμενη κ προσυλωμενη και με τρομερη θεληση. Το σκηνικο στο τελευταιο λεπτο που οι δικοι μας τα'χουν χαμενα,εχουν παρατησει το ματς κ κανουν του κεφαλιου τους κ οι Τουρκοι ενω εχουν κλειδωσει τη νικη πιεζουν ασφυχτικα σε ολο το γηπεδο για την διαφορα, ειναι το πλεον αντιπροσωπευτικο.
Εγω δεν θεωρω τιποτα ιδιαιτερο τους Τουρκους. Σοβαρη, σκληρη κ δουλεμενη ομαδα φετος, πραγματι, αλλα nothing special. Φυσικα πανε αερα για Final four τωρα.. Αλλα σε καμμια περιπτωση δεν δικαιολογειται η απωλεια της πρωτης θεσης. Οπως φυσικα δεν δικαιολογειται και η χτεσινη ηττα. Ο Σπαχια νικησε κατα κρατος τον Ντουντα στη μαχη των παγκων, οι δικοι μας ηταν πολυ νευρικοι κ αστοχοι, οι Τουρκοι ειχαν κατεβει "μουτζαχεντιν" τους μπηκαν τα σουτ τους πηγε κ λιγο κ η διαιτησια, ε κι εκαναν ενα μεγαλο διπλο οπως ΕΙΝΑΙ -κ το'χει ξανααποδειξει- ικανη ΑΥΤΗ η ομαδα να κανει. Καλα να παθουμε! Τωρα πλεον χρειαζεται υπερβαση για να επιτευχθει ο στοχος του Final four..

ΥΓ: ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΓΥΡΝΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΚΟΝΤΡΑ ΟΣΦΠ-ΠΑΟ!! ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΗΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ. ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΠΑΟ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΑ FLAME POST. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! biggrin.gif
giannis_mg
QUOTE(lamar @ Jan 21 2011, 16:47 ) *
Ευτυχως που τα γραπτα μενουν, γιατι ο καθενας εδω μεσα βγαζει συμπερασματα ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!

Ρε Lamar μας δουλευεις.Εγω σου απαντησα στο σημειο που λες οτι ασ'τα αυτα(οτι παιζαμε το καλυτερα απ'το Μαρτιο και μετα να το κρινουν οι αντιπαλοι και σου απαντησα και μου αρχισες μην τα λες αυτα σε μενα που εχω παω εδω και εκει)ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ σου απαντησα.Στα αλλα που λες συμφωνω σε ολα.Τι μου γραφεις τα γραπτα μενουν!!!
lamar
QUOTE(kolokotronis @ Jan 21 2011, 15:51 ) *
Το γιατί κατά τη γνώμη σου ο παο δεν έπαιξε το καλύτερο μπάσκετ στο βερολίνο ακόμα να μας το εξηγήσεις...


Πες μου που εγραψα εγω οτι ο Παο δεν επαιξε το καλυτερο μπασκετ στο Βερολινο.


@Giannis23

Εχεις τρελαθει. Σε σενα το εγραψα αυτο, ή στον kolokotronis?
giannis_mg
QUOTE(lamar @ Jan 21 2011, 16:55 ) *
@Giannis23

Εχεις τρελαθει. Σε σενα το εγραψα αυτο, ή στον kolokotronis?

Για γυρνα προηγουμενη σελιδα να δεις σε ποιον απαντησες με αυτο το ποστ.
Μαλλον αλλος τα εχει χασει εδω μεσα...
kseplenhs
ω ρε π@στη μου μετά απο κάθε ήττα του ολυμπιακού πετάγεστε οι παναθηναικοί και γίνεται τατιάνα το κάθε τόπικ.Διαχρονικά όμως.Είτε παίξει ήττα σε τελικό ευρωλίγκας είτε με τον αετό πετρομαγούλας.Και θυμόμαστε μπαρτσελόνες,ρεαλ,μεσίνα,κομπι μπράιαντ,τον ιωαννίδη,την μπανταλόνα.Εντάξει είμαστε και εμείς κοκοβιοί που τσιμπάμε αλλά μην την ψάχνετε...εσείς φταίτε κυρίως

Ουτε μεταξύ μας δεν μπορούμε να τσακωθούμε σαν καλοί ολυμπιακοί

lamar
QUOTE(Giannis_23 @ Jan 21 2011, 15:58 ) *
Για γυρνα προηγουμενη σελιδα να δεις σε ποιον απαντησες με αυτο το ποστ.
Μαλλον αλλος τα εχει χασει εδω μεσα...


Φιλε ψαξτο λιγο, εχεις θεμα.

Αυτο ειναι δικο μου ποστ και το εκανα quote στον Kolokotronis για να του δειξω οτι ολα αυτα που μου λεει ειναι αυθαιρετα συμπερασματα και οτι εγω εγραφα αλλα.

Αν βρεις ποιος τα χασε πες το και σε μενα.
colonel gomelsky
OFF TOPIC MODE ON:

Ρε παίδες, πραγματικά αισθάνομαι ότι ώρες ώρες δεν καταλαβαινόμαστε. Όποιος θέλει να μειώσει μια νίκη του αντιπάλου του, μπορεί να το κάνει στηριζόμενος σε πραγματικά πολλές φορές (όχι πάντα) δευτερεύοντα στοιχεία που -κατα πως τον βολεύει- τα εξυψώνει σε κυρίαρχα. Π.χ. σε 5 γραμμές μπορώ με αληθοφανή γεγονότα να ανατρέψω όλα τα ευρωπαικά του ΠΑΟ. Πάμε:

1996: Κλεμμένο, διαιτησία
2000: ήταν στην Ελλάδα, δε μετράει
2002: Κοιμήθηκε ο Μεσίνα
2007: στην έδρα του, δε μετράει
2009: στο καλάθι, δε μετράει

Αντίστοιχα κάποιος οπαδός του ΠΑΟ μπορεί να πει ότι η κούπα του ΠαλAεούρ ήρθε στο πιο εύκολο Φ4 όλων των εποχών.

Για όλα αυτά λέω ότι το μόνο κριτήριο είναι οι κούπες. Αλλιώς η συζήτηση δεν έχει τελειωμό.

OFF TOPIC MODE OFF
Anaz
Λοιπον, για να ξεφυγουμε ας παρει καποιος Ολυμπιακος την ευθυνη πανω του να ανοιξει ενα τοπικ για το τοπ16 γιατι αυτο εκτος του οτι εχει αρχισει να ξεχειλωνει εκνευριστικα, αποδειχτηκε κ πολυ γκαντεμικο τελικα.
Αντε ενας γουρλης να γυρισουμε σελιδα...
Manu7
QUOTE(Anaz @ Jan 21 2011, 16:02 ) *
Λοιπον, για να ξεφυγουμε ας παρει καποιος Ολυμπιακος την ευθυνη πανω του να ανοιξει ενα τοπικ για το τοπ16 γιατι αυτο εκτος του οτι εχει αρχισει να ξεχειλωνει εκνευριστικα, αποδειχτηκε κ πολυ γκαντεμικο τελικα.
Αντε ενας γουρλης να γυρισουμε σελιδα...

Και στα βρε rchos παλικάρι μου, άνοιξε καινούριο τόπικ...smile.gif
giannis_mg
QUOTE(lamar @ Jan 21 2011, 17:01 ) *
Φιλε ψαξτο λιγο, εχεις θεμα.

Αυτο ειναι δικο μου ποστ και το εκανα quote στον Kolokotronis για να του δειξω οτι ολα αυτα που μου λεει ειναι αυθαιρετα συμπερασματα και οτι εγω εγραφα αλλα.

Αν βρεις ποιος τα χασε πες το και σε μενα.

Δεν εχω κανενα θεμα φιλε μου.ΟΚ Μ@λ@#$# μου σορρυ,νομιζα πως ηταν για μενα το ποστ σου.Oποτε δικο μου λαθος.Απλως επειδη σε αυτο το ποστ ειχες απαντησει σε μενα νομιζα οτι ημουνα ο δεκτης αυτου του ποστ.Χιλια συγνωμη και απο εσενα που σε πηρα απ'το λαιμο αλλα και απ'τους αλλους που μονο για μπασκετ δεν διαβαζουν εδω μεσα...
sok
QUOTE (colonel gomelsky @ Jan 21 2011, 16:02 ) *
1996: Κλεμμένο, διαιτησία
2000: ήταν στην Ελλάδα, δε μετράει
2002: Κοιμήθηκε ο Μεσίνα
2007: στην έδρα του, δε μετράει
2009: στο καλάθι, δε μετράει


οχι νταξει του 2002 το πηρατε μαγκικα

στα υπολοιπα συμφωνω smiley.gif icon_drunk.gif
Air Kef
Παρακαλούνται οι φίλοι του ΠΑΟ πλην Παρισινού να αποχωρήσουν από το παρών τόπικ για το υπόλοιπο της ημέρας, ευχαριστώ.
il postino
δεν ειχα σκοπο να ποσταρω αλλα ατακες τυπου "οι φιλοι του παο να αποχωρησουν απο το τοπικ....." ειναι τουλαχιστον ατοπες και ακυρες.

λυπαμαι πολυ..

LFO
QUOTE(Anaz @ Jan 21 2011, 16:02 ) *
Λοιπον, για να ξεφυγουμε ας παρει καποιος Ολυμπιακος την ευθυνη πανω του να ανοιξει ενα τοπικ για το τοπ16 γιατι αυτο εκτος του οτι εχει αρχισει να ξεχειλωνει εκνευριστικα, αποδειχτηκε κ πολυ γκαντεμικο τελικα.
Αντε ενας γουρλης να γυρισουμε σελιδα...


Θα το ανοιγα εγω ρε φιλε αλλα με ειπες γκαντεμη και ας μην εχω ψηφισει ποτε Μητσοτακη...

Τα ματσακι φανηκε εχθες απο το 1ο δεκαλεπτο οτι θα ηταν δύσκολο....Παρολο ομως την καλη και διαβασμενη Φενερ και τα διαιτητικα σπρωξιματακια στο 3ο δεκαλεπτο, το παιχνιδι το χασαμε πιστευω εμεις. Πιστευω οτι οι κυριοι λογοι ηταν:

  1. Η καταρευση του 4ου δεκαλεπτου, δειγμα του ποσο ειχε "αδειασει" η ομάδα απο 3α δεκαλεπτα σκληρης κοντρας που πιθανοτατα δεν περιμενε
  2. Η "τρυπα" αμυντικα και επιθετικα στο 3 , οπου υπηρχε λιγο βελτιωση οσο επαιξε εκει ο αρχηγος
  3. Η επιμονη του Τεοντοσιτς σε τραβηγμενες επιλογες επιθετικα (δεν εχω προβλημα με το 1/10 τοσο , οσο εχω με τις 10 συγκεκριμενες επιλογες....)
Με προβληματιζει επισης η κακη εικονα 2 παικτων. Του Παπανικολαου και του Μαυροκεφαλιδη. Ο πρωτος ξεκινα βασικος και μου θυμιζει, συνεχεια ομως, μαθητη 1ης λυκειου που νομιζει οτι εγινε ξαφνικα ο γκομενος του σχολειου και προεδρος στο 15μελες (αληθεια υπάρχουν ακομα αυτά?? ας ενημερωσει καποιος..). Πιασαμε δηλαδη τον παπα απο τα @@@@ με την μεταγραφη και τωρα αραγμα...Ενταξει, νο προμπλεμ...αν συνεχισει ετσι μην παραπονεθει το καλοκαιρι που θα παει δανεικος... Ο Μαυροκεφαλιδης ειλικρινα με εχει κανει και νοσταλγω τον Πριντεζη....Οσο τεχνικα αρτιος ειναι , τοσο σοφτ παικτη ειλικρινα δεν θυμαμαι στις θεσεις αυτες. Δηλαδη ρε γαμωτο την ωρα του αγωνα δεν βραζει λιγο το αιμα του?? Σφυγμους δεν ανεβαζει?? Σαν καρδιογραφημμα νεκρου (φτου φτου) ωρες ωρες. flatline _________ ...Παιρνει την μπαλα σε μια φαση στο πρωτο ημιχρονο που ειμαστε 3 με 2 σε αιφνιδιασμο και αντι να πατησει να καρφωσει (αλα Πριντεζης) παει σε ενα πολυ gay lay up το οποιο βρισκει ταμπλο και φευγει....και αλλα πολλα. Εκει που βαζει 4 ποντακια κολλητα και λες αντε να παρει τα επανω του, τα υπολοιπα σουτ εφταναν στεφανι με το ζορι....Τι να πω με αυτα τα 2 παιδια ειλικρινα , δεν ξερω.... Δεν μπορω να βλεπω δηλαδη τον Ζοραν να χωνεται στην ρακετα, οσο μπορει το παληκαρι, να τρωει ξυλο , να παιρνει προσπαθειες και αυτοι οι 2 να παιζουν κρυφτο....

Ο ομιλος τωρα δυσκολεψε και η Φενερ μονο με αυτοκτονια δεν θα βγει 1η...Εκανε αυτο που δεν θα κανει κανεις. Νικησε στο ΣΕΦ και μαλιστα με σημαντικη διαφορα.

Αυτονοητο θεωρειται το 2πλο στην Λιθουανια αλλιως θα παιξουμε το ρολο "ΠΑΟ 2010"....

Για τα σταυρωματα με τον αλλο ομιλο ας μην βιαζομαστε γιατι μπορει τελικα το σπασιμο του πλεονεκτηματος να πρεπει να γινει στην Ισπανια και οχι στην Ιταλια...



kseplenhs
QUOTE(il postino @ Jan 21 2011, 17:29 ) *
δεν ειχα σκοπο να ποσταρω αλλα ατακες τυπου "οι φιλοι του παο να αποχωρησουν απο το τοπικ....." ειναι τουλαχιστον ατοπες και ακυρες.

λυπαμαι πολυ..



Οχι δεν είναι.Εχει παραγίνει το θέμα.Μετά απο κάθε ήττα του ολυμπιακού ξεθάβουμε και συζητάμε τα ίδια και τα ίδια με ευθύνη των ίδιων στην πλειονότητα.

Εγώ θα πρότεινα να γίνει κανόνας αυτός ο αποκλεισμός μετά απο κάθε ήττα του ολυμπιακού.χωρίς πλάκα
Air Kef
QUOTE(il postino @ Jan 21 2011, 18:29 ) *
δεν ειχα σκοπο να ποσταρω αλλα ατακες τυπου "οι φιλοι του παο να αποχωρησουν απο το τοπικ....." ειναι τουλαχιστον ατοπες και ακυρες.

λυπαμαι πολυ..



Μαν προφανώς δεν ειναι κυριολεκτικό, σόρι αν το πήρες έτσι, απλά καταλαβαίνεις το νόημα.

Ο σοβαρός τρόπος θα ηταν κάθομαι να σβήνω όλα τα άκυρα και flame ποστς που έχουν γίνει από χθες το βράδυ, βάζοντας και καμιά δεκαριά warn που θα εξασφάλιζε αυτό που θέλει και ο ξεπλένης, αλλά επειδή έχουμε και ζωή, είπα να κάνω το γρήγορο και απλό.
il postino
QUOTE(kseplenhs @ Jan 21 2011, 17:34 ) *
Οχι δεν είναι.Εχει παραγίνει το θέμα.Μετά απο κάθε ήττα του ολυμπιακού ξεθάβουμε και συζητάμε τα ίδια και τα ίδια με ευθύνη των ίδιων στην πλειονότητα.

Εγώ θα πρότεινα να γίνει κανόνας αυτός ο αποκλεισμός μετά απο κάθε ήττα του ολυμπιακού.χωρίς πλάκα

ετσι ετσι!!! να τα λετε μεταξυ σας, εμεις μεταξυ μας και να φτιαξουμε και ενα τοπικ οπου θα δινουμε ραντεβου για να σκοτωνομαστε!!!

παντως υπαρχουν και πιο καταλληλα sites για να τα λενε οι ομοιδεατες, οπαδικα τα λενε!!

αυτο ειναι το στοιχειο που κανει το bf ξεχωριστο, οτι μιλαμε ολοι, ανεξαρτητου ομαδας , για αυτο που λατρευουμε, το μπασκετ.

κλεινω και αποχωρω απο το τοπικ.
LFO
QUOTE(il postino @ Jan 21 2011, 17:50 ) *
ετσι ετσι!!! να τα λετε μεταξυ σας, εμεις μεταξυ μας και να φτιαξουμε και ενα τοπικ οπου θα δινουμε ραντεβου για να σκοτωνομαστε!!!




Ασε να το σκεφτω λιγο και θα επανέλθω..... 39.gif κατι θα βρω για τιτλο!!


Σοβαρα τωρα, το θεμα δεν ειναι οπαδικο, μην τα παρεξηγεις και εσυ ολα....απλα ειμαστε σε τοπικ για ολυμπιακο ευρωλιγκα και μιλαμε για το ματς της Α1, τις κουπες του ΠΑΟ, την Μπαρτσα, τι παιζουν τα village το ΣΚ ,κλπ κλπ....Τωρα αν δεν βλεπεις ποιοι ξεκινανε και συντηρουν αυτες τις...παραδρομησεις τι να πω...
rchos
θα επεμβω και θα πω κατι.

LFO ανοιξε αμεσως νεο τοπικ για το τοπ 16 σε παρακαλω.

αναλαμβανω την ευθυνη της χθεσινης ηττας εξ ολοκληρου.
εγω ειπα να μην ανοιξουμε αλλο τοπικ για γουρι και να τα αποτελεσματα!
ζηταω συγνωμη απο καποιους και δεχομαι συγχαρητηρια απο καποιους αλλους!


κατα τα λοιπα οντως το τοπικ ξεφυγε υπερβολικα πολυ.
Anaz
QUOTE(il postino @ Jan 21 2011, 17:50 ) *
ετσι ετσι!!! να τα λετε μεταξυ σας, εμεις μεταξυ μας και να φτιαξουμε και ενα τοπικ οπου θα δινουμε ραντεβου για να σκοτωνομαστε!!!

παντως υπαρχουν και πιο καταλληλα sites για να τα λενε οι ομοιδεατες, οπαδικα τα λενε!!

αυτο ειναι το στοιχειο που κανει το bf ξεχωριστο, οτι μιλαμε ολοι, ανεξαρτητου ομαδας , για αυτο που λατρευουμε, το μπασκετ.

κλεινω και αποχωρω απο το τοπικ.
απλα μετα απο τετοιες ηττες καλο ειναι να ειμαστε λιγο προσεχτικοι οταν γραφουμε στα τοπικ του "αντιπαλου" γιατι κ τα νευρα μπορει να ειναι τεταμενα κ δεν θελει πολυ να ξεφυγει.. Δυστηχως ορισμενα μελη απο χτες, οχι προσεχτικοι δεν ειναι, αλλα -αλλοι εσκεμμενα αλλοι αθελα τους- με τα ποστ τους πυροδοτουν εμμεσα η αμεσα οπαδικες αντιπαραθεσεις.

QUOTE
Θα το ανοιγα εγω ρε φιλε αλλα με ειπες γκαντεμη και ας μην εχω ψηφισει ποτε Μητσοτακη...

Δεν φταις εσυ ρε. Πρωτοι βγηκαμε στην κανονικη περιοδο. Αλλος φταιει που ειχε την φαεινη να μην ανοιξουμε αλλο τοπικ... evilmonkey.gif
kseplenhs
QUOTE(il postino @ Jan 21 2011, 17:50 ) *
ετσι ετσι!!! να τα λετε μεταξυ σας, εμεις μεταξυ μας και να φτιαξουμε και ενα τοπικ οπου θα δινουμε ραντεβου για να σκοτωνομαστε!!!

παντως υπαρχουν και πιο καταλληλα sites για να τα λενε οι ομοιδεατες, οπαδικα τα λενε!!

αυτο ειναι το στοιχειο που κανει το bf ξεχωριστο, οτι μιλαμε ολοι, ανεξαρτητου ομαδας , για αυτο που λατρευουμε, το μπασκετ.

κλεινω και αποχωρω απο το τοπικ.


είπες τη σωστή λέξη."μιλάμε"

το μιλάμε δεν είναι απαραίτητα και "διάλογος".

Εχουμε αναγάγει τον διάλογο σε υπέρτατο ζητούμενο για το οτιδήποτε.Ε λοιπόν στην συγκεκριμένη περίσταση έχει αποδειχτεί κατα το παρελθόν πως είναι απο ανούσιος ώς επιζήμιος.

Στην τελική μετά απο ήττες μια χαρά πλακωνόμαστε και μεταξύ μας οι ολυμπιακοί.Τι νομίζετε πως ψάχνουμε παραπάνω τσίτες?! guns.gif

όταν χάνει ο παο εμείς σαν ηρεμες και πραες προσωπικότητες σας αφήνουμε να σφαχτείτε για τους τεπιτσοκαλάθηδες.Οταν χάνει ο ολυμπιακός η κουβέντα όλως τυχαίως κάθε φορά παίρνει διαστημικές διαστάσεις.πάντα.ρε πάαντα...
επαθα λαστιχο
να ρωτησω κατι και θελω να μου απαντησετε ειλικρινα.ποσοι απο εσας θα λεγατε πριν απο το χθεσινο παιχνιδι οτι η φενερ ειναι ιση η ακομα και καλυτερη του οσφπ?η ακομα και αποσπασματικα οτι η φροντ λαιν της ηταν καλυτερη?θελω να πω πως μου δινεται η αισθηση πως κανουμε γενικευμενες διαπιστωσεις απο ενα παιχνιδι και μονο!αν ρωτουσατε ανθρωπους απο ολη την ευρωπη που ασχολουνται με το μπασκετ,ζητημα να ειναι μια χουφτα αυτοι που θα απαντησουν οτι η φενερ ειναι εστω ιση με τον οσφπ.κανεις δεν πιστευω οτι θα πει οτι ειναι καλυτερη.διαβαζω πως το αποτελεσμα ηταν φυσιολογικη αποτοκος καποιων παρφαμετρων που εχουν αναλυθει διεξοδικα,και αφορουν τις αδυναμιες του οσφπ αφενος,και την υποτιθεμενη υπεροπλι α της φενερ σε καποιες θεσεις.
εγω λεω πως το αποτελεσμα αυτο ειναι απ τις μεγαλυτερες εκπληξεις που εχουν σημειωθει ποτε στην ευρωλιγκα,ειδικα αν αναλογιστει κανεις την κρισιμοτητα του αγωνα(αλλο να πεσεις θυμα εκπληξς στην ανωδυνη φαση των πρωτων ομιλων)
sok
λολ μ αρεσει που ειπαμε να σταματησουν τα προβοκατορικα ποστ απο τους παναθηναικους laugh.gif

τελος παντων, νταξει ρε φιλε λαστιχο εκπληξη ηταν το αποτελεσμα τι να κανουμε τωρα
ας μη περασουμε κι εμεις μια φορα στο τοπ8, μονο εσεις εχετε το δικαιωμα
apkat
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jan 21 2011, 18:42 ) *
να ρωτησω κατι και θελω να μου απαντησετε ειλικρινα.ποσοι απο εσας θα λεγατε πριν απο το χθεσινο παιχνιδι οτι η φενερ ειναι ιση η ακομα και καλυτερη του οσφπ?η ακομα και αποσπασματικα οτι η φροντ λαιν της ηταν καλυτερη?θελω να πω πως μου δινεται η αισθηση πως κανουμε γενικευμενες διαπιστωσεις απο ενα παιχνιδι και μονο!αν ρωτουσατε ανθρωπους απο ολη την ευρωπη που ασχολουνται με το μπασκετ,ζητημα να ειναι μια χουφτα αυτοι που θα απαντησουν οτι η φενερ ειναι εστω ιση με τον οσφπ.κανεις δεν πιστευω οτι θα πει οτι ειναι καλυτερη.διαβαζω πως το αποτελεσμα ηταν φυσιολογικη αποτοκος καποιων παρφαμετρων που εχουν αναλυθει διεξοδικα,και αφορουν τις αδυναμιες του οσφπ αφενος,και την υποτιθεμενη υπεροπλι α της φενερ σε καποιες θεσεις.
εγω λεω πως το αποτελεσμα αυτο ειναι απ τις μεγαλυτερες εκπληξεις που εχουν σημειωθει ποτε στην ευρωλιγκα,ειδικα αν αναλογιστει κανεις την κρισιμοτητα του αγωνα(αλλο να πεσεις θυμα εκπληξς στην ανωδυνη φαση των πρωτων ομιλων)


Συγκεκριμενα εγω το λεω απο την αρχη της χρονιας οτι η φενερ εχει φοβερο υλικο φετος και ειναι ομαδα για Φ4.Και επισης πιστευα καιρο οτι ειναι πιο γεματοι απο το 3 και πανω απο τον Ολυμπιακο πραγμα βεβαια που δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο αφου ο Ολυμπιακος στο 3-4-5 οντως δεν ειναι πληρης..

Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δικαιολογω την χθεσινη ηττα του Ολυμπιακου η ενδεχομενη μη πρωτια του στον ομιλο..Ο Ολυμπιακος ειναι πιο εμπειρη ομαδα εχει εξισου καλο ροστερ(και ας εχει την δυναμη του στην περιφαρεια και οχι στην ρακετα) εχει καλυτερο προπονητη και γενικα μεγαλυτερου ειδικου βαρους ομαδα..Συνεπως θεωρω οτι ενδεχομενη αδυναμια του Ολυμπιακου να βγει πρωτος σε αυτον τον ομιλο συνιστα αποτυχια..Αυτο ομως δεν σημαινει οτι η Φενερ δεν ειναι ομαδαρα η δεν εχει πληρεστερη ρακετα απο τον Ολυμπιακο.
kolokotronis
QUOTE(Air Kef @ Jan 21 2011, 17:15 ) *
Παρακαλούνται οι φίλοι του ΠΑΟ πλην Παρισινού να αποχωρήσουν από το παρών τόπικ για το υπόλοιπο της ημέρας, ευχαριστώ.

Συγνώμη προκαταβολικά που γράφω, πριν περάσει η μία μέρα που είπε ο Air Kef.

Μπορεί να σβηστεί αμέσως αν κριθεί αναγκαίο.

Απλά ρωτάω:
Μόνο απο παναθηνα'ι'κούς προήλθαν οι όποιες προκλήσεις και ξέφυγε το θέμα?
Μήπως υπήρξαν και προκλητικά ποστ από ολυμπιακούς για τον ΠΑΟ (σε άσχετο τόπικ-ολυμπιακός ευρωλίγκα) και κάποιοι από μας δεν κρατηθήκαμε, απαντήσαμε και ξέφυγε το θέμα??

Αν είναι έτσι (η πρώτη πρόταση) ορθώς να μην ξαναγράψουμε οι φίλοι του ΠΑΟ.
Αν όμως ισχύει η δεύτερη πρόταση, μήπως υπάρχει κάποια αδικία απέναντί μας?

Μήπως λέω.
kseplenhs
οχι κολοκοτρώνη δεν προκλήθηκε κανένας σας.Δεν γίνεται μετά απο ήττα του ολυμπιακού απο μια άσχετη απο τον παο ομάδα,να προκαλούνται οι παναθηναικοί.Απλά μαθηματικά...

Και δεν ήταν η πρώτη φορά
Manu7
QUOTE(lakersdynasty @ Jan 20 2011, 23:38 ) *
ε τι να πεις η Φενερ δεν ειχε αρκετους τραυματιες. laugh.gif



QUOTE(VRANKOVIC S. @ Jan 20 2011, 23:49 ) *
Ενα τριποντο του σαρας σας κατεστρεψε και σας μαχαιρωσε την καρδια!κι ας το κανε γαργαρα ο εκφωνητης!



QUOTE(comrade @ Jan 21 2011, 00:12 ) *
Δεν ειναι ετσι τα πραγματα φιλε Paodynasty
Ο Παναθηναϊκος, οταν χρειαστηκε περσυ να διαχειριστει τα δυσκολα δεν τα καταφερε. Και αυτο γιατι δεν ειχε ρυθμο.

Το ιδιο και ο ΟΣΦΠ φετος. Αν εχει ρυθμο, ειναι καλη ομαδα και αν το σημερινο ηταν μια κακη παρενθεση, θα αποδειχθει στη συνεχεια. Αν εχει τα δυο πρωτα, τοτε μπορει ευκολα να βρεθει κι ο χαρακτηρας για τη συνεχεια.


Παντως, ας μη βγαζουμε και τη βαλενθια απ την εξισωση. Ειναι καλη ομαδα και σιγουρα θα παιξει καθε πιθανοτητα που εχει για προκριση. Και δεν εχει λιγες. Σ' αυτο τον ομιλο τιποτα δεν ειναι σιγουρο.
Αν ο ΟΣΦΠ θελει να εχει τυχει, θα πρεπει να βρει ρυθμο και να παιξει ΣΟΒΑΡΑ.
Προσωπικη Αποψη: η νικη στο ΟΑΚΑ επι του ΠΑΟ εκανε ζημια για το σημερινο παιχνιδι. Ισως οι παιχτες μετα το συγκεκριμενο παιχνιδι να υπερεκτιμησαν τις δυναντοτητες τους.

Τελος, αν ημουν οπαδος του ολυμπιακου, θα εκνευριζομουν αφανταστα με τον τεοντοσιτς. Δηλαδη, τι προσπαθουσε να αποδειξει στο τελος?? Πουλησε δυο επιθεσεις.



QUOTE(lefkadian @ Jan 21 2011, 00:15 ) *
Η Νικη στο ΟΑΚΑ ισως παραμυθιασε πολλους, οχι ομως την ομαδα σας (παιχτες - προπονητες). Η ηττα αυτη - καθαυτη δεν ειναι καταστροφη. Ειδικα απο την δυνατη φετος Φενερμπαχτσε. Η διαφορα ομως ειναι καταστροφικη (-14). Η παρουσια της σκληρης Βαλενθια του Πεσιτς στον ομιλο ειναι δικοπο μαχαιρι. Απο την μια μπορει να κανει τη ζημια στη Φενερ ακομα και στην Τουρκια. Απο την αλλη μπορει να κανει ζημια στον ΟΣΦΠ στο ΣΕΦ. Σε αυτο τον ομιλο θα παιξουν τρεις ομαδες για δυο θεσεις. Τωρα ο ΟΣΦΠ ισως και να θελει δυο εκτος εδρας νικες για να προκριθει. Δυσκολα τα πραγματα 39.gif . Οι δυο επομενοι αγωνες με Ζαλγκιρις εκτος και Βαλενθια εντος ειναι no tomorrow game...



QUOTE(kolokotronis @ Jan 21 2011, 09:03 ) *
Ας πω και εγώ μερικά πράγματά, αν και καλό είναι (σαν παναθηνα'ι'κός που είμαι) να μην βαράς τον άλλο όταν είναι κάτω.

Ελπίζω να κατάλαβαν οι φίλοι του οσφπ ότι, ειδικά στο μπάσκετ, το αποτέλεσμα είναι πολλές φορές θέμα ημέρας.
Όχι μόνο της δικής σου ομάδας, αλλά και των άλλων.


Ο παο είχε μέσα στην έδρα του 3/17 τρίποντα, αν θυμάμαι καλά.
Οι τούρκοι είχαν 8/10.
Ναι, [b]ίσως
να κερδίσατε και λόγω ημέρας.[/b]

Για κάποιους που έγραψαν ότι οι παναθηνα'ι'κοί προσπαθούν να μειώσουν τη νίκη του οσφπ στο ΟΑΚΑ, μήπως συνέβαινε το αντίθετο??
Προσπαθούσατε εσείς να την μεγαλοποιήσετε όσο δεν πάει άλλο.
Κάποιος φίλος του ολυμπιακού γράφει [b]τώρα
ότι δεν έγινε και τίποτα που κερδίσαμε στο ΟΑΚΑ!!!!
Ας βρισκόταν ένας να το έγραφε την επόμενη της νίκης σας.
Λιγουλάκι δύσκολο, ε?[/b]

Για τον κέσελι, να μην θυμήσω τι γραφόντουσαν σε αυτό το φόρουμ στο μουντομπάσκετ...
Εδώ και καιρό τρώει τ οθάψιμο της ζωής του.
Δεν έχει βρεθεί ένας να πει ότι ''Έκανα λάθος για τον κέσελι που περίμενα τόσα πολλά.''
Μία κωλοτούμπα ρε αδερφέ...

Φιλικά. peace.gif



ΥΓ: Άσε που σας πίστεψα και αν κερδίζατε από 6-10 πόντους, αντί για 70 ευρώ θα κέρδιζα άλλα 50 (120).



QUOTE(kolokotronis @ Jan 21 2011, 09:30 ) *
Φίλε ράνκιν.
Για το ματς στο ΟΑΚΑ, σε σχέση με το σημερινό, δεν κάθησα να τα γράψω γιατί έτσι μου τη βάρεσε.

Κάτσε λίγο και διάβασε τι έγραψαν μερικοί φίλοι της ομάδας σου μετά το σημερινό ματς και τις αναφορές τους στο παιχνίδι τουμ ΟΑΚΑ.

Απλά βαριόμουν, επειδή το έκαναν 2-3, να κάτσω να κάνω quote τα συγκεκριμένα σχόλιά τους.
Απάντηση σε αυτούς ήταν.

Κάποιοι ''δικοί σας'' ασχολήθηκαν [b]πρώτα
σήμερα με εκείνο το παιχνίδι.
[/b]
Πριν γράφεις λοιπόν: 'Εντάξει σε πείραξε το ματς του ΟΑΚΑ, το έχετε καταλάβει και να μην τρελένομαι'', θα σε παρακαλούσα, επειδή σε εκτιμάω κι όλας να είσαι λίγο πιο προσεκτικός.


QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 21 2011, 13:48 ) *
Είσαι κοντά στο στόχο.

Να το πω όσο πιο απλά γίνεται:

Κληρώνονται ΠΑΟ-Μπάρτσα: Αν κερδίσει ο ΠΑΟ δεν θα πει κανένας ότι έγινε η ΕΚΠΛΗΞΗ. Ούτε θα είναι βέβαια το φαβορί. Σκληρές μάχες θα γίνουν με το +1 στην Μπάρτσα. Ως εκεί.

sok: Αναφέρεσαι σε όλη τη χρονιά; Αν ναι, διίστανται οι απόψεις. Από το Φ4 και μετά (που κρίνονται όλα) ο ΠΑΟ έπαιξε το πιο dominant μπασκετ στην Ευρώπη. Πολύ καλό θέαμα στο Φ4 (και κούπα) και πρωτάθλημα με μειονέκτημα έδρας (σπάσιμο έδρας +27αρα)



QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 21 2011, 16:02 ) *
OFF TOPIC MODE ON:

Ρε παίδες, πραγματικά αισθάνομαι ότι ώρες ώρες δεν καταλαβαινόμαστε. Όποιος θέλει να μειώσει μια νίκη του αντιπάλου του, μπορεί να το κάνει στηριζόμενος σε πραγματικά πολλές φορές (όχι πάντα) δευτερεύοντα στοιχεία που -κατα πως τον βολεύει- τα εξυψώνει σε κυρίαρχα. Π.χ. σε 5 γραμμές μπορώ με αληθοφανή γεγονότα να ανατρέψω όλα τα ευρωπαικά του ΠΑΟ. Πάμε:

1996: Κλεμμένο, διαιτησία
2000: ήταν στην Ελλάδα, δε μετράει
2002: Κοιμήθηκε ο Μεσίνα
2007: στην έδρα του, δε μετράει
2009: στο καλάθι, δε μετράει

Αντίστοιχα κάποιος οπαδός του ΠΑΟ μπορεί να πει ότι η κούπα του ΠαλAεούρ ήρθε στο πιο εύκολο Φ4 όλων των εποχών.

Για όλα αυτά λέω ότι το μόνο κριτήριο είναι οι κούπες. Αλλιώς η συζήτηση δεν έχει τελειωμό.


OFF TOPIC MODE OFF


Απλά επειδή kolokotronis εσύ απόρησες αν φίλοι του ΠΑΟ μανουριάσανε το τόπικ του ΟΣΦΠ, απλά παρέθεσα κάποια ποστ
τα οποία στην αρχή συνεχώς έχουν νύξη για το ματς με τον ΠΑΟ και τα οποία σκοπό έχουν να αποδείξουν σε όλους εμάς τους φίλαθλους του Ολυμπιακού ότι παραμυθιαστήκαμε με το ματς στο ΟΑΚΑ,δεν βλέπουμε την αλήθεια,οι τραυματίες μας έσωσαν κλπ.Στη συνέχεια πλέον επειδή γίνεται αναφορά στην Μπάρτσα αρχίζει μια κλασσική συζήτηση περί σύγκρισης ΠΑΟ με Μπάρτσα και τα ευρωπαϊκά του ΠΑΟ και οι κούπες κλπ κλπ.Συμμετείχαν προφανώς και οι φίλαθλοι του ΟΣΦΠ σε αυτή τη συζήτηση αλλά το τόπικ αφορά την παρουσία του ΟΣΦΠ στην ευρωλίγκα και ίσως θα έπρεπε να κάνετε πίσω λίγο πιο νωρίς εσείς.

ΥΓ:Τα ποστ σου kolokotronis όμως θεωρώ ήταν τα πιο προκλητικά.
ΥΓ2:Δεν θέλω να προκαλέσω καμία αναταραχή.Και δεν χρειάζεται να πολυασχοληθούμε.
επαθα λαστιχο
QUOTE(sok @ Jan 21 2011, 18:52 ) *
λολ μ αρεσει που ειπαμε να σταματησουν τα προβοκατορικα ποστ απο τους παναθηναικους laugh.gif

τελος παντων, νταξει ρε φιλε λαστιχο εκπληξη ηταν το αποτελεσμα τι να κανουμε τωρα
ας μη περασουμε κι εμεις μια φορα στο τοπ8, μονο εσεις εχετε το δικαιωμα

Που ειναι το προβοκατορικο?βλεπεις πουθενα να μειωνω τον οσφπ????δηλαδη τι να ελεγα,ελα μωρε σιγα την ειδηση,κερδισε με 14 ποντους μεσα στο σεφ η φενερ που στο κατω κατω ειναι 2 κλασεις πανω απο τον οσφπ?αυτο οντως θα ηταν απαξιωτικο.διαβαστε καλα τι γραφει ο αλλος και μετα ειρωνευτειτε
το χθεσινο αποτελεσμα εξακολουθω να λεω οτι ηταν εκπληξη ολκης,γιατι θεωρω τον οσφπ ΚΑΛΥΤΕΡΗ
(λιγο η πολυ δεν εχει σημασια) ομαδα απο την φενερ ακομα και φετος,αν συνυπολογισεις και τις 2 απουσιες της στον χθεσινο αγωνα,και την λογικη ευεξια που υπηρχε στο τμημα μπασκετ του οσφπ μετα την νικη στο οακα.αν δεις και τον λογο που πηρα φαουλ(δεν ξερω αν μπορει να το δει αλλο μελος πλην εμου) θα δεις οτι αν ειναι να ειρωνευτω η να βρισω το κανω στα ισια και δεν προβοκαρω με πλαγιο τροπο
kolokotronis
QUOTE(Manu7 @ Jan 21 2011, 22:49 ) *
Απλά επειδή kolokotronis εσύ απόρησες αν φίλοι του ΠΑΟ μανουριάσανε το τόπικ του ΟΣΦΠ, απλά παρέθεσα κάποια ποστ
τα οποία στην αρχή συνεχώς έχουν νύξη για το ματς με τον ΠΑΟ και τα οποία σκοπό έχουν να αποδείξουν σε όλους εμάς τους φίλαθλους του Ολυμπιακού ότι παραμυθιαστήκαμε με το ματς στο ΟΑΚΑ,δεν βλέπουμε την αλήθεια,οι τραυματίες μας έσωσαν κλπ.Στη συνέχεια πλέον επειδή γίνεται αναφορά στην Μπάρτσα αρχίζει μια κλασσική συζήτηση περί σύγκρισης ΠΑΟ με Μπάρτσα και τα ευρωπαϊκά του ΠΑΟ και οι κούπες κλπ κλπ.Συμμετείχαν προφανώς και οι φίλαθλοι του ΟΣΦΠ σε αυτή τη συζήτηση αλλά το τόπικ αφορά την παρουσία του ΟΣΦΠ στην ευρωλίγκα και ίσως θα έπρεπε να κάνετε πίσω λίγο πιο νωρίς εσείς.

ΥΓ:Τα ποστ σου kolokotronis όμως θεωρώ ήταν τα πιο προκλητικά.
ΥΓ2:Δεν θέλω να προκαλέσω καμία αναταραχή.Και δεν χρειάζεται να πολυασχοληθούμε.

Το πρώτο μισό του πρώτου μου ποστ που παραθέτεις, άντε να παραδεχτώ ότι είχε κάποιες μπηχτες, χωρίς να ξεπερνάω τα όρια, νομίζω.
Το δεύτερο μισό του πρώτου μου ποστ που παραθέτεις, για τον κέσελι σε έθιξέ?
Μία γνώμη είπα...

Όσο για το δεύτερο ποστ μου που παραθέτεις...
Άλλα ντάλλα της παρακευής το γάλα..
Έγινε μία παραξήγηση με τον ράμκιν και λύθηκα αμέσως.
Γιατί μας το παρουσιάζεις, μόνο εσύ το ξέρεις.

Πάρε και ένα σχόλιο φίλου του ολυμπιακού σε αυτό το τόπικ--> ολυμπιακός ευρωλίγκα:

''Ο ΠΑΟ στο Βερολινο πηρε το τροπαιο δικαια, αλλα αυτα περι πολυ ομορφου μπασκετ κτλ, ας τα πουν οι φιλαθλοι των ηττημενων ομαδων και οχι εσεις, καθοτι αντικειμενικοτητα δεν μπορει να υπαρχει.

Κερδισατε τον Ολυμπιακο με ενα καλαθι διαφορα, ο οποιος επαιζε με τον Μπουρουση, ρεμα τελειως απο την αρρωστια, τον Σχορτσιανιτη εκτος αποστολης, τον Βασιλοπουλο τραυματια της τελευταιας στιγμης και τον Τεοντοσιτς να παιζει 3 λεπτα.

Κερδισατε την Τσσκα με ενα καλαθι διαφορα, παιζοντας καταπληκτικα στο πρωτο ημιχρονο, εχοντας βεβαια και την "υποστηριξη" του καρπαζοεισπρακτορα του Ζοτς, να δινει ρεσιταλ, στο πως να χασετε ενα ματς, και στο δευτερο ημιχρονο το ματς ηρθε τουμπα, ναι με κυριο λογο την διαιτησια.''

Από φίλο του οσφπ ξαναλέω.
Αυτό δεν προκαλεί τους παναθηναικούς?
Γιατί γράφτηκε σε αυτό το τόπικ?


Δεν λέω ότι εμείς είμαστε άγιοι και αντικειμενικοί, αλλά ρε αδερφέ κάπου στη μέση πρέπει να βρίσκεται η αλήθεια.

Ας μην το συνεχίσουμε.
Άλλωστε μου απαγορεύεται να γράφω εδώ για μία μέρα και ήδη έχω ποστάρει δύο φορές.
επαθα λαστιχο
φιλε μανου δεν διακρινω την προκληση που λες στα ποστ που παρεθεσες.βεβαια για να τα λεμε ολα,ισως πολλες φορες να υπαρχει ειρωνεια και εμπρηστικη διαθεση πισω απο ενα φαινομενικα μη προκλητικο ποστ.ομως πιστευω σε γενικες γραμμες
πως το μεγεθυνατε εσεις και συμπαρασυρθηκαν και καποιοι μοντς,επιβεβαιωνοντας κατα μια εννοια τους ισχυρισμους σας με το να προσυπογραψουν την αισθηση που σας δοθηκε απο εμας.και εμεις θα μπορουσαμε να πουμε πως προκαλουμαστε,και σου λεω πολυ προσφατο παραδειγμα οταν σε μια συζητηση αναφερθηκε πως στο περσινο τριτο παιχνιδι των πλευ οφ εγιναν 11(!!!) συνεχομενα λαθος σφυριγματα,η απο ενα και μονο ατομο που εχει μια προκλητικοτατη υπογραφη,και για να μην λεω αερολογιες το δευτερο ατομο που λεω ειναι ο λαμαρ ο πρωτος δεν θυμαμαι.οντως αυτο που εγραψε το παιδι περι μαχαιριας ηταν προκλητικο,ισως και το αλλο περι τραυματισμων της φενερ,τα αλλα οχι.εκτος αν σε τελικη αναλυση πιστευετε πως δεν ειναι καλο για το φορουμ να συμμετεχουν στα υποφορουμ οπαδοι αλλων ομαδων,κατι που δεν με βρισκει και 100%αντιθετο στο κατω κατω
υγ:αν πιστευεις πως ειμαι λαθος πραγματικα θα χαρ ωνα μου απαντησεις οποτε και αν μπορεις,γιατι δεν εχω τοσο καιρο στο φορουμ οσο αρκετοι απο εσας και δεν ξερω τι πραγματα εχουν μεσολαβησει.μπορει φερ'ειπειν ο συνταγματαρχης η οποιος αλλος να σας εχει προκαλεσει πολλες φορες στο παρελθον και να εχει δημιοργηθει προκαταληψη(δικαιολογημενη η μη) ως προς το ατομο του
Manu7
QUOTE(kolokotronis @ Jan 21 2011, 23:27 ) *
Το πρώτο μισό του πρώτου μου ποστ που παραθέτεις, άντε να παραδεχτώ ότι είχε κάποιες μπηχτες, χωρίς να ξεπερνάω τα όρια, νομίζω.
Το δεύτερο μισό του πρώτου μου ποστ που παραθέτεις, για τον κέσελι σε έθιξέ?
Μία γνώμη είπα...

Βρε δεν με έθιξε.Απλά είναι στα πλαίσια του πάλι παραμυθιαστήκατε με τον Κέσελ και καλά να πάθετε και κάντε κωλοτούμπες τώρα.Δεν υπάρχει λόγος να φαγωθείς εσύ με κάτι τέτοιο.Μπορείς να πεις την άποψη σου γι'αυτόν απλά και να μην απευθύνεσαι με μια απαξίωση σε άλλους.Ήταν στο γενικότερο κλίμα των προηγούμενων ποστ και το έβαλα.Μην κολλάς...

QUOTE(kolokotronis @ Jan 21 2011, 23:27 ) *
Όσο για το δεύτερο ποστ μου που παραθέτεις...
Άλλα ντάλλα της παρακευής το γάλα..
Έγινε μία παραξήγηση με τον ράμκιν και λύθηκα αμέσως.
Γιατί μας το παρουσιάζεις, μόνο εσύ το ξέρεις.

Πάλι όλα περιστρέφονται γύρω από το ματς με τον ΠΑΟ και το έβαλα.

QUOTE(kolokotronis @ Jan 21 2011, 23:27 ) *
Πάρε και ένα σχόλιο φίλου του ολυμπιακού σε αυτό το τόπικ--> ολυμπιακός ευρωλίγκα:

''Ο ΠΑΟ στο Βερολινο πηρε το τροπαιο δικαια, αλλα αυτα περι πολυ ομορφου μπασκετ κτλ, ας τα πουν οι φιλαθλοι των ηττημενων ομαδων και οχι εσεις, καθοτι αντικειμενικοτητα δεν μπορει να υπαρχει.

Κερδισατε τον Ολυμπιακο με ενα καλαθι διαφορα, ο οποιος επαιζε με τον Μπουρουση, ρεμα τελειως απο την αρρωστια, τον Σχορτσιανιτη εκτος αποστολης, τον Βασιλοπουλο τραυματια της τελευταιας στιγμης και τον Τεοντοσιτς να παιζει 3 λεπτα.

Κερδισατε την Τσσκα με ενα καλαθι διαφορα, παιζοντας καταπληκτικα στο πρωτο ημιχρονο, εχοντας βεβαια και την "υποστηριξη" του καρπαζοεισπρακτορα του Ζοτς, να δινει ρεσιταλ, στο πως να χασετε ενα ματς, και στο δευτερο ημιχρονο το ματς ηρθε τουμπα, ναι με κυριο λογο την διαιτησια.''

Από φίλο του οσφπ ξαναλέω.
Αυτό δεν προκαλεί τους παναθηναικούς?
Γιατί γράφτηκε σε αυτό το τόπικ?

Μα σε αυτό το ποστ έχει ήδη εκτροχιαστεί η συζήτηση και είναι κατά τη διάρκεια της αντιπαράθεσης.Σε εκείνο το σημείο
υπήρχαν κάποιες προκλήσεις εκατέρωθεν.Είχε ήδη ξεφύγει η κατάσταση.
Paris87
Ρε παιδια δεν βγαζει πουθενα, κυριολεκτικα απλως οποιαδηποτε αναφορα στον Παο σε αυτο το τοπικ ειναι αχρειαστη και ανουσια...

(και μετα τις ηττες των ομαδων ΜΑΣ, πρεπει να ειμαστε οντως πιο προσεκτικοι στα ποστ μας ολοι γιατι οπως και να το κανουμε οι ηττες πονανε)
Αυτα... bball.gif
Manu7
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jan 21 2011, 23:41 ) *
φιλε μανου δεν διακρινω την προκληση που λες στα ποστ που παρεθεσες.βεβαια για να τα λεμε ολα,ισως πολλες φορες να υπαρχει ειρωνεια και εμπρηστικη διαθεση πισω απο ενα φαινομενικα μη προκλητικο ποστ.ομως πιστευω σε γενικες γραμμες
πως το μεγεθυνατε εσεις και συμπαρασυρθηκαν και καποιοι μοντς,επιβεβαιωνοντας κατα μια εννοια τους ισχυρισμους σας με το να προσυπογραψουν την αισθηση που σας δοθηκε απο εμας.και εμεις θα μπορουσαμε να πουμε πως προκαλουμαστε,και σου λεω πολυ προσφατο παραδειγμα οταν σε μια συζητηση αναφερθηκε πως στο περσινο τριτο παιχνιδι των πλευ οφ εγιναν 11(!!!) συνεχομενα λαθος σφυριγματα,η απο ενα και μονο ατομο που εχει μια προκλητικοτατη υπογραφη,και για να μην λεω αερολογιες το δευτερο ατομο που λεω ειναι ο λαμαρ ο πρωτος δεν θυμαμαι.οντως αυτο που εγραψε το παιδι περι μαχαιριας ηταν προκλητικο,ισως και το αλλο περι τραυματισμων της φενερ,τα αλλα οχι.εκτος αν σε τελικη αναλυση πιστευετε πως δεν ειναι καλο για το φορουμ να συμμετεχουν στα υποφορουμ οπαδοι αλλων ομαδων,κατι που δεν με βρισκει και 100%αντιθετο στο κατω κατω

Λοιπόν εγώ παρέθεσα κάποια γραφόμενα σε τόπικ του Ολυμπιακού που θεωρώ ότι δημιούργησαν ένα περίεργο κλίμα το οποίο περιστρεφόταν γύρω από το ματς στο ΟΑΚΑ τη στιγμή που παίζαμε ευρωλίγκα.Ναι η ήττα μας μπορεί να είχε και λίγη σχέση
με την νίκη μας στο ΟΑΚΑ πράγμα που κάποιοι από μας το επισήμαναν.Απλά οι φίλαθλοι του ΠΑΟ πετάγονταν με κάπως ειρωνευτικό τρόπο να μας ανοίξουν τα μάτια ένα πράγμα και ξέφευγαν λίγο από την απλή κριτική του ματς που είναι φυσικά
καλοδεχούμενη.Αυτά τα ολίγα. wink.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(Manu7 @ Jan 21 2011, 23:50 ) *
Λοιπόν εγώ παρέθεσα κάποια γραφόμενα σε τόπικ του Ολυμπιακού που θεωρώ ότι δημιούργησαν ένα περίεργο κλίμα το οποίο περιστρεφόταν γύρω από το ματς στο ΟΑΚΑ τη στιγμή που παίζαμε ευρωλίγκα.Ναι η ήττα μας μπορεί να είχε και λίγη σχέση
με την νίκη μας στο ΟΑΚΑ πράγμα που κάποιοι από μας το επισήμαναν.Απλά οι φίλαθλοι του ΠΑΟ πετάγονταν με κάπως ειρωνευτικό τρόπο να μας ανοίξουν τα μάτια ένα πράγμα και ξέφευγαν λίγο από την απλή κριτική του ματς που είναι φυσικά
καλοδεχούμενη.Αυτά τα ολίγα. wink.gif

κοιτα η αληθεια ειναι πως μας πειραξε που η ηττα,και αυτο φανηκε στις αντιδρασεις μετα το παιχνιδι στο φορουμ εδω.οταν λες ας πουμε "συγχαρητηρια στον ολυμπιακο,δικαιη νικη αλλα(χε χε) αν επαιζε ο ενας ο δεινα ο αλλος αν ηταν σε καλυτερη κατασταση ο ετσι κτλ κτλ.",ε αυτοματα με τα "αλλα" ακυρωνεις την πρωτη προταση.τεσπα φιλε,εγω το σταματαω εδω,σας καληνυχτω ολους και θα δεις πως εχει πολυ πραμα ακομα η φαση των 16 και αναμενονται κωλοτουμπες αλα κομανετσι smiley.gif
rankin
QUOTE(Manu7 @ Jan 21 2011, 23:50 ) *
Λοιπόν εγώ παρέθεσα κάποια γραφόμενα σε τόπικ του Ολυμπιακού που θεωρώ ότι δημιούργησαν ένα περίεργο κλίμα το οποίο περιστρεφόταν γύρω από το ματς στο ΟΑΚΑ τη στιγμή που παίζαμε ευρωλίγκα.Ναι η ήττα μας μπορεί να είχε και λίγη σχέση
με την νίκη μας στο ΟΑΚΑ πράγμα που κάποιοι από μας το επισήμαναν.Απλά οι φίλαθλοι του ΠΑΟ πετάγονταν με κάπως ειρωνευτικό τρόπο να μας ανοίξουν τα μάτια ένα πράγμα και ξέφευγαν λίγο από την απλή κριτική του ματς που είναι φυσικά
καλοδεχούμενη.Αυτά τα ολίγα. wink.gif

Να σου πω τώρα...
εσυ τι σκάς και χαλάς τη ζαχαρένια σου;
Εμένα σήμερα ήρθε στο γραφείο μου ένας εξαφανισμένος εδώ και μια βδομάδα Παναθηναϊκός και προσπάθησε να κάνει κάποιον αόριστο παραλληλισμό ανάμεσα στο χθεσινό παιχνίδι και στο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ, θεωρώντας ότι το πραγματικό πρόσωπο των 2 ομάδων το είδαμε τις τελευταίες 2 μέρες στην ευρωλίγκα.. Το τι έγινε πριν μια μόλις βδομάδα διαγράφεται σαν τυχαίο γεγονός...
Αρχικά στεναχωρήθηκα με την αμπαλοσύνη του, αλλά μετά χάρηκα γιατί ήταν ακόμα ζωντανός ενώ νόμιζα ότι είχε πάθει έμφραγμα απο την προηγούμενη βδομάδα...

Προσωπικά προσπαθώ να κάνω όσο πιο μπασκετική συζήτηση γίνεται, αλλά το όταν το πράγμα ξεφεύγει απλά καταλαβαίνω ότι σαν οπαδός του Ολυμπιακού, αυτά τράβαγα και αυτά θα τραβάω πάντα..
Ποτέ δεν πήγα σε Παναθηναϊκό, μετά απο ήττα στην ευρωλίγκα και να του κάνω παραλληλισμό με κάποιαν τάχα μου άδικη ήττα του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ απο την ομάδα του.
Το προνόμιο και η χαρά του να είσαι Ολυμπιακός είναι ότι θα πανηγυρίζεις με την ομάδα σου στα καλά και θα γκρινιάζεις στα άσχημα..
Πάντα όμως με την ομάδα σου, γιατί τίποτα δεν έχει αξία αν δεν συμπεριλαμβάνει την ομάδα με τα ερυθρόλευκα...
Εγώ το δηλώνω, αγαπάω το μπάσκετ, όταν ο Ολυμπιακός έχει ομάδα που παίζει ωραία και αγαπάω το ποδόσφαιρο, αντίστοιχα, όταν ο Ολυμπιακός έχει ομάδα που παίζει ωραία μπάλα..
Αν δεν είμαστε καλοί, δεν ασχολούμαι καθόλου με το αντίστοιχο άθλημα...
Αν αυτό με κάνει παροπιδάκια οπαδό, κανένα πρόβλημα
Απλά ξεκαθαρίζω πως με ενδιαφέρει να βλέπω και να ασχολούμαι με την ομάδα μου και μόνο με αυτήν
και αν αυτή δε βλέπεται, προτιμώ να μην ασχολούμαι καθόλου, παρά να ασχολούμαι με άλλους...
Είναι η κατάρα του γαύρου οπαδού
Αν περίμενα να κάνω μνημόσυνο με ξένα κόλλυβα, άστο καλύτερα...
lefkadian
QUOTE(kseplenhs @ Jan 21 2011, 00:03 ) *
πάντως παρά το κλίμα της νίκης στο οακα δεν θέλω να πιστευω πως παραμυθιάστηκε κόσμος.Στο οακα πέρασε η βαλένθια με τον πέσιτς να είναι 2-3 μέρες στον πάγκο της και πήγε να περάσει και η ολύμπια.

δλδ δεν ήταν μια νίκη σταθμός για την πορεία της ομάδας.Απλά μια νίκη.

τα ίδια μειονεκτήματα έβγαλε η ομάδα και σήμερα με τη διαφορά πως έχασε ξεκάθαρα.Και αυτό νομίζω πως είναι το χαρακτηριστικό του ολυμπιακού φέτος έτσι όπως παίζει.Μπορεί να κάνει μεν καλές νίκες αλλά είναι επισφαλής σε κάθε ματς.Είναι θέμα ρόστερ πιστευω και δυνατοτήτων κατ'επέκταση.

QUOTE(lefkadian @ Jan 21 2011, 00:15 ) *
Η Νικη στο ΟΑΚΑ ισως παραμυθιασε πολλους, οχι ομως την ομαδα σας (παιχτες - προπονητες). Η ηττα αυτη - καθαυτη δεν ειναι καταστροφη. Ειδικα απο την δυνατη φετος Φενερμπαχτσε. Η διαφορα ομως ειναι καταστροφικη (-14). Η παρουσια της σκληρης Βαλενθια του Πεσιτς στον ομιλο ειναι δικοπο μαχαιρι. Απο την μια μπορει να κανει τη ζημια στη Φενερ ακομα και στην Τουρκια. Απο την αλλη μπορει να κανει ζημια στον ΟΣΦΠ στο ΣΕΦ. Σε αυτο τον ομιλο θα παιξουν τρεις ομαδες για δυο θεσεις. Τωρα ο ΟΣΦΠ ισως και να θελει δυο εκτος εδρας νικες για να προκριθει. Δυσκολα τα πραγματα 39.gif . Οι δυο επομενοι αγωνες με Ζαλγκιρις εκτος και Βαλενθια εντος ειναι no tomorrow game...


Μanu το να γραφεις την μιση αληθεια δεν σημαινει οτι λες αληθεια. Ελπιζω μονο να μην το εκανες εσκεμμενα αλλα απο απλη αβλεψια. Πραγματικα ποσταρα κατι που ελεγε για το ματς του ΟΑΚΑ αλλα σε απαντηση σε κατι που εγραψε ο φιλος kseplenhs για το ματς του ΟΑΚΑ. Και μαλιστα το παραμυθιασμα για νικη στο ΟΑΚΑ ηταν παρεμφερες με την δικη του εκφραση και απεδιδε ακριβως το νοημα της. Ουτε ο kseplenhs προκαλεσε και πολυ περισσοτερο ουτε εγω!!!

Εχω βαρεθει να προσπαθω να αποδεικνυω οτι δεν ειμαι ελεφαντας. Τοσος κοπος γιατι? Για να αποδειξεις οτι οι "κακοι" παναθηναϊκοι προκαλουν τους "καλους" ολυμπιακους? Για να τελειωνουμε. Αν νομιζεις οτι καποιο post ειναι προκλητικο κανε αναφορα στους mods...
kseplenhs
QUOTE(lefkadian @ Jan 22 2011, 01:24 ) *
Μanu το να γραφεις την μιση αληθεια δεν σημαινει οτι λες αληθεια. Ελπιζω μονο να μην το εκανες εσκεμμενα αλλα απο απλη αβλεψια. Πραγματικα ποσταρα κατι που ελεγε για το ματς του ΟΑΚΑ αλλα σε απαντηση σε κατι που εγραψε ο φιλος kseplenhs για το ματς του ΟΑΚΑ. Και μαλιστα το παραμυθιασμα για νικη στο ΟΑΚΑ ηταν παρεμφερες με την δικη του εκφραση και απεδιδε ακριβως το νοημα της. Ουτε ο kseplenhs προκαλεσε και πολυ περισσοτερο ουτε εγω!!!

Εχω βαρεθει να προσπαθω να αποδεικνυω οτι δεν ειμαι ελεφαντας. Τοσος κοπος γιατι? Για να αποδειξεις οτι οι "κακοι" παναθηναϊκοι προκαλουν τους "καλους" ολυμπιακους? Για να τελειωνουμε. Αν νομιζεις οτι καποιο post ειναι προκλητικο κανε αναφορα στους mods...



δεν υπάρχει λόγος να ρουφιανευουμε ο ένας τον άλλον.Τι είναι αυτά τα κανε με ριπορτ και κάνε με ιγκνόρ?δλδ συννενόηση δεν μπορεί να υπάρξει??

αυτό που είπα είναι σχεδόν αντιγραφή της ουσίας των ποστ μου μετά τον αγώνα στο οακα.Τα ίδια έλεγα.Πως δεν παίξαμε καλά και παρ'ολα αυτά κερδισαμε.Και συγκεκριμένα στο τόπικ του ντέρμπι.
Αυτό είναι η πηγή του προβλήματος.Οτι το ξεκατίνιασμα ξεφευγει περισσότερο σε άσχετα τοπικς παρά σε αυτά που αφορούν αγώνες μεταξύ ολυμπιακού-παο.

Και ως επι το πλείστον αυτό γίνεται μετά απο ήττα του ολυμπιακού.Εκεί τα θυμόνται όλοι όλα.Εχουν οι μεν την φουρια τους,τους τσιτώνουν και οι δε και γίνεται ότι γίνεται.

Για του λόγου το αληθές ας κάνει κανείς μια βόλτα απο το τοπικ του τελικού της ευρωλίγκας,τον περασμένο μάη.

Οπότε ας το τελειώνουμε εδώ γιατί ακόμα και στο ξεκατίνιασμά μας προβλέψιμοι είμαστε.Δεν έχει πλεον πλάκα.Στην μπαρτσελόνα το ρίχνουμε,στους τραυματισμούς,στις ιώσεις,στην διαιτησία.Οτι θυμάται χαίρεται ο καθε ένας μας
roben
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jan 21 2011, 20:42 ) *
να ρωτησω κατι και θελω να μου απαντησετε ειλικρινα.ποσοι απο εσας θα λεγατε πριν απο το χθεσινο παιχνιδι οτι η φενερ ειναι ιση η ακομα και καλυτερη του οσφπ?η ακομα και αποσπασματικα οτι η φροντ λαιν της ηταν καλυτερη?θελω να πω πως μου δινεται η αισθηση πως κανουμε γενικευμενες διαπιστωσεις απο ενα παιχνιδι και μονο!αν ρωτουσατε ανθρωπους απο ολη την ευρωπη που ασχολουνται με το μπασκετ,ζητημα να ειναι μια χουφτα αυτοι που θα απαντησουν οτι η φενερ ειναι εστω ιση με τον οσφπ.κανεις δεν πιστευω οτι θα πει οτι ειναι καλυτερη.διαβαζω πως το αποτελεσμα ηταν φυσιολογικη αποτοκος καποιων παρφαμετρων που εχουν αναλυθει διεξοδικα,και αφορουν τις αδυναμιες του οσφπ αφενος,και την υποτιθεμενη υπεροπλι α της φενερ σε καποιες θεσεις.
εγω λεω πως το αποτελεσμα αυτο ειναι απ τις μεγαλυτερες εκπληξεις που εχουν σημειωθει ποτε στην ευρωλιγκα,ειδικα αν αναλογιστει κανεις την κρισιμοτητα του αγωνα(αλλο να πεσεις θυμα εκπληξς στην ανωδυνη φαση των πρωτων ομιλων)


Αν διαβάσεις ποστ μου αμέσως μετά την κλήρωση των ομίλων θα δεις ότι είχα γράψει ότι Ολυμπιακός,Φενέρ και Βαλένθια έχουν ίσες πιθανότητες πρόκρισης...

QUOTE(Giannis_23 @ Jan 21 2011, 13:46 ) *
Ας γραψω και εγω μερικα πραγματακια για το ματς αλλα και γενικα για τα σχολια που γραφτηκαν.


2.Γραφτηκε απο πανω οτι η Ζαλγκιρις ειναι αδυναμη και αυτο φαινεται και απ'τη προσληψη του Ηλια Ζουρου.Πραγματικα εμεινα αφωνος,αλλα δεν το συνεχιζω γιατι ως Ελληνες εχουμε αυτο το κακο να υποτιμαμε στο μεγιστο τα δικα μας παιδια.Μιλαμε για εναν εξαιρετικα καλο προπονητη...Πραγματικα τραγικο σχολιο με ολο το σεβασμο στον φιλο που το εγραψε αλλα..........


Καλέ μου φίλε το σχόλιο μου αφορούσε μονάχα τον Ηλία Ζούρο και όχι τους Έλληνες προπονητές στο συνολό τους! Πιστεύω ότι υπάρχουν κάποιοι αρκετά καλοί Έλληνες προπονητές,θεωρώ κορυφαίους τους Αργύρη Πεδουλάκη,Βαγγέλη Αλεξανδρή και Σούλη Μαρκόπουλο και ιδιαίτερα ελπιδοφόρο τον Μπαρτζώκα! Τον Ζούρο ωστόσο τον θεωρώ μετριότατο και σίγουρα όχι επαρκή για μιά ομάδα του επιπέδου της Ζαλγκίρις! Μπορεί βέβαια να κατακτήσει εν τέλει το πρωτάθλημα Λιθουανίας (η Ζαλγκίρις έχει σαφώς ανώτερο υλικό απο την Λιέτουβος) όπως κάποτε κατέκτησε το triple crown με ομάδα του Λιβανου αλλά θα έλεγα ότι οι επιτυχίες αυτές θα κοσμούν το παλμαρέ του όχι τόσο λόγω των εξαιρετικών προπονητικών του ικανοτήτων όσο εξαιτίας του θάρρους που έχει να αναλαμβάνει τέτοιες δουλειές και προφανώς του καλού του ατζέντη! Θεωρώ θεμιτό να διαφωνούμε,είναι δικαιωμά σου να θεωρείς ότι ο Ζούρος είναι καλός προπονητής και αντάξιος μιας ομάδας που αγωνίζεται στο τοπ16 της Ευρωλίγκας αλλά ο χαρακτηρισμός ''τραγικό σχόλιο'' νομίζω ότι παραείναι βαρύγδουπος και υπερβολικός... Μια εκτίμηση,μια άποψη εξέφρασα για ένα προπονητή... Τραγικό σχόλιο θα ήταν το ''όλοι στο ΟΑΚΑ να πετάξουμε αντικείμενα στον Σπανούλη'' ή έστω το ''ο Ομπράντοβιτς είναι ο μεγαλύτερος απατεώνας προπονητής στην ιστορία του ευρωπαικού μπάσκετ''... tongue.gif
roben
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 21 2011, 16:48 ) *
H οποία πρόσφατα προσέλαβε τον Ηλία Ζούρο. Καλή επιλογή κατ εμέ. Στο κατω κάτω πόσους καλύτερους προπονητές από τον Ζούρο είχε η Ζαλγκίρις τα τελευταία χρόνια;

Αναφορικά με το ρόστερ, ρίχνοντας μια ματιά ξεχωρίζουν (χωρίς να φοβίζουν) οι:

Ντελινινκάιτις, Πότσιους, Καλνιέτις, Κλιμαβίτσιους. Για τους ξένους της δεν έχω εικόνα πέραν του Μπέγκιτς.


Ο παικταράς της Ζαλγκίρις φίλε είναι ο Γιανκούνας! Εγώ τον έχω βάλει στο μάτι και για τον Παναθηναικό μελλοντικά...
colonel gomelsky
Ότι θα φτάναμε σε αυτό το σημείο δεν το περίμενα. Ούτε ότι ποστ μου σε αυτό το τοπικ θα κβοουταρονταν σαν φλέιμ. Όλα έχουν τα όριά τους.

Για να τελείωνουμε: Μέσα στον καημό σας, μερικοί ψάξανε να βρουν αποκούμπι. Αυτό (σε πρώτο επίπεδο) ήταν η Μπαρτσελόνα. Με τον Χουάν Κάρλος Ναβάρο. Η κουβέντα για το ποια είναι η μπάρτσα αφέθηκε να συνεχιστεί μια χαρά από τους moderators. Ναι, αλλά αν μιλάμε για Μπάρτσα, γρήγορα μιλάμε για τα ίδια (και μεγαλύτερα μεγέθη) του ευρωπαικού μπάσκετ. Εκεί πήγε η κουβέντα στον ΠΑΟ.

Κανένα μπάχαλο, τίποτα. Μόνο στείρα ευθιξία. Κάπου εκεί επενέβησαν οι mods. Εν τέλει το μοναδικό πρόβλημα πολλών ποστ ήταν ότι ήταν οφ τοπικ. όλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.
rchos
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 22 2011, 06:33 ) *
Ότι θα φτάναμε σε αυτό το σημείο δεν το περίμενα. Ούτε ότι ποστ μου σε αυτό το τοπικ θα κβοουταρονταν σαν φλέιμ. Όλα έχουν τα όριά τους.

Για να τελείωνουμε: Μέσα στον καημό σας, μερικοί ψάξανε να βρουν αποκούμπι. Αυτό (σε πρώτο επίπεδο) ήταν η Μπαρτσελόνα. Με τον Χουάν Κάρλος Ναβάρο. Η κουβέντα για το ποια είναι η μπάρτσα αφέθηκε να συνεχιστεί μια χαρά από τους moderators. Ναι, αλλά αν μιλάμε για Μπάρτσα, γρήγορα μιλάμε για τα ίδια (και μεγαλύτερα μεγέθη) του ευρωπαικού μπάσκετ. Εκεί πήγε η κουβέντα στον ΠΑΟ.

Κανένα μπάχαλο, τίποτα. Μόνο στείρα ευθιξία. Κάπου εκεί επενέβησαν οι mods. Εν τέλει το μοναδικό πρόβλημα πολλών ποστ ήταν ότι ήταν οφ τοπικ. όλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.


η μπαρτσα αναφερθηκε στην κουβεντα σε σχεση με την φενερ.
οποτε δεν ειναι καθολου λογικο η κουβεντα να καταληξει στα μεγαλυτερα μεγεθη του ευρωπαικου μπασκετ και αρα τον παο.η κουβεντα καταληγει εκει οταν καποιοι ασχετα για ποιον λογο θελουν να μιλησουν για τον παο.
δεν αναφερομαι σε σενα συγκεκριμενα.ουτε σε κανεναν αλλον συγκεκριμενα.παντως το οτι οταν μιλαμε για τον αντιπαλο που μολις νικησε τον ολυμπιακο πρεπει αναγκαστικα να μιλησουμε και για ολες τις μεγαλες ευρωπαικες ομαδες ειναι μεγαλη ανακριβεια και κατι που αδυνατω να καταλαβω.
giannis_mg
QUOTE(roben @ Jan 22 2011, 03:18 ) *
Καλέ μου φίλε το σχόλιο μου αφορούσε μονάχα τον Ηλία Ζούρο και όχι τους Έλληνες προπονητές στο συνολό τους! Πιστεύω ότι υπάρχουν κάποιοι αρκετά καλοί Έλληνες προπονητές,θεωρώ κορυφαίους τους Αργύρη Πεδουλάκη,Βαγγέλη Αλεξανδρή και Σούλη Μαρκόπουλο και ιδιαίτερα ελπιδοφόρο τον Μπαρτζώκα! Τον Ζούρο ωστόσο τον θεωρώ μετριότατο και σίγουρα όχι επαρκή για μιά ομάδα του επιπέδου της Ζαλγκίρις! Μπορεί βέβαια να κατακτήσει εν τέλει το πρωτάθλημα Λιθουανίας (η Ζαλγκίρις έχει σαφώς ανώτερο υλικό απο την Λιέτουβος) όπως κάποτε κατέκτησε το triple crown με ομάδα του Λιβανου αλλά θα έλεγα ότι οι επιτυχίες αυτές θα κοσμούν το παλμαρέ του όχι τόσο λόγω των εξαιρετικών προπονητικών του ικανοτήτων όσο εξαιτίας του θάρρους που έχει να αναλαμβάνει τέτοιες δουλειές και προφανώς του καλού του ατζέντη! Θεωρώ θεμιτό να διαφωνούμε,είναι δικαιωμά σου να θεωρείς ότι ο Ζούρος είναι καλός προπονητής και αντάξιος μιας ομάδας που αγωνίζεται στο τοπ16 της Ευρωλίγκας αλλά ο χαρακτηρισμός ''τραγικό σχόλιο'' νομίζω ότι παραείναι βαρύγδουπος και υπερβολικός... Μια εκτίμηση,μια άποψη εξέφρασα για ένα προπονητή... Τραγικό σχόλιο θα ήταν το ''όλοι στο ΟΑΚΑ να πετάξουμε αντικείμενα στον Σπανούλη'' ή έστω το ''ο Ομπράντοβιτς είναι ο μεγαλύτερος απατεώνας προπονητής στην ιστορία του ευρωπαικού μπάσκετ''... tongue.gif

Οπως λες και εσυ αποψεις ειναι αυτες.Το τραγικο σχολιο που εγραψα,εχεις απολυτο δικαιο οτι ειναι βαρυγδουπος σαν ορος,ισως θα επρεπε να γραψω οτι το σχολιο ειναι υπερβολικο rolleyes.gif .Οι συμπαθειες δεν κρυβονται ο Πεδουλακης(ο ανθρωπος ξερει τονους μπασκετ,το ματι του κοβει σε παιχτες,ειλικρινα χαραμιζεται στο να κοουτσαρει ομαδες της Ελλαδας που βολοδερνουν στις θεσεις για playoff ή παραμονη.Ανετα,θα μπορουσε να ειναι προπονητης σε ομαδα Τοπ16 ή Τοπ8 Ευρωλιγκας,εξαιρετικος αλλα και τον Ζουρο τον θεωρω εναν πολυ καλο μεστο προπονητη που θα πρεπει να του δοθει η ευκαιρια σε αυτο το επιπεδο,πιστευω οτι θα τα καταφερει εξαιρετικα και βεβαια συμφωνω και για τους αλλους που λες και συμφωνω οτι ειναι ολοι τους εξαιρετικοι και θα προσθετα και τον καταπληκτικο Γιαννη Σφαιροπουλο που αυτη τη στιγμη ειναι ο πιο ο ελπιδοφορος....
lakersdynasty
ειχα ρωτησει πριν λιγες μερες αν το θελει καποιος και δεν πηρα απαντηση αλλα το ανεβασα ετσι κι αλλιως tongue.gif
αυριο λογικα θα ποσταρω και το παιχνιδι με την Φενερ στο καταλληλο τοπικ.

Ρεαλ Μαδριτης - ΟΣΦΠ (25.11.2010)



http://www.megaupload.com/?d=Z2S60A20 (99 MB)
http://www.megaupload.com/?d=U5XZA0BK (99 MB)
http://www.megaupload.com/?d=6S74CBYQ (99 MB)
http://www.megaupload.com/?d=XPGCF9OH (99 MB)
http://www.megaupload.com/?d=QBGQTD72 (99 MB)
http://www.megaupload.com/?d=VFJC0Q1W (99 MB)
http://www.megaupload.com/?d=JIQJ8551 (99 MB)
http://www.megaupload.com/?d=3MIMEI6P (38.39 MB)
http://www.megaupload.com/?d=Y7KQJREC (99 MB)
http://www.megaupload.com/?d=0Q9NUUHQ (99 MB)

Τα λινκς κατεβαινουν ευκολα με το jdownloader για να μην τα κατεβαζετε ενα ενα. Οταν κατεβουν τα βρισκεται στον σκληρο δισκο στον φακελο του Jdownloader και τα ενωνετε επισης ευκολα με το hjsplit.

http://jdownloader.en.softonic.com/
http://hjsplit.en.softonic.com/
LFO
QUOTE(Anaz @ Jan 31 2011, 21:20 ) *
Eγω να σου πω την αληθεια βλεπω το ακριβως αντιθετο τελευταια. Οτι ο Ντουντα σαν να το'χει παρατησει, κι εχει αποφασισει να στηριξει ολη την αναπτυξη της ομαδας στους 3-4 βασικους πυλωνες της. κακως κατ'εμε.


Νομιζω οτι ειναι αρκετα εγωιστης για να τα εχει παρατησει....Μάλλον το αντιθετο, " θα ζησει ή θα πεθανει " με τις επιλογες αυτές και κανει τα παντα, θα ξεζουμισει τους παντες για να δικαιωθει και να βουλωσει στοματα....

Εξάλλου αν ειχαμε κερδισει 1 ματς, με την Φενερ δηλαδη, ολοι σημερα θα μιλαγαμε αν οχι διθυραμβικα αλλα σιγουρα πολυ πιο αισιοδοξα για το ευρωπαικο μας μελλον...

Αυριο το βραδυ πιστευω οτι θα δουμε αλλη ομαδα, πιο βελτιωμενη, απο αυτη που ειδαμε στο ματς με τους Τουρκους


Υ.Γ: ουπς!! νομιζα οτι εγραφα στο τοπικ ευρωλιγκα....κανενας μοντ ευκαιρος??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.