Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός - 3ος Τελικός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
thrylos7
O Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος στο ΣΕΦ στα τρία πρώτα δεκάλεπτα... Για πόσο διάστημα;

Τα δύο πρώτα οι ομάδες μοιράστηκαν τα καλά διαστήματα, σχεδόν ακριβώς στη μέση. Δε μπορώ να καταλάβω πως συνάγεται αυτό το συμπέρασμα που μου φαίνεται ακραίο.

Όπως και ότι πάει να "περάσει" ότι ο Ολυμπιακός κέρδισε λόγω της διαιτησίας και του ανάδρομου Δία που έκανε τους παίκτες να γυαλίζει το μάτι τους, τη στιγμή που ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο έκανε δύο πολύ γρήγορα σερί, χωρίς όμως από εκεί και πέρα να καταφέρει να διατηρήσει τη διαφορά και μόνο κάπου στο τρίτο δεκάλεπτο, που πήρε διαφορά με κάπως διαφορετικό τρόπο να φαίνεται ότι πατάει καλά στο παρκέ. Τελικά όντως δεν είχε 40 λεπτά διάρκεια, αλλά ούτε καν 20...

QUOTE
Πείτε μου, αν ο ΠΑΟ δεν είχε καταρρεύσει έκπληκτος και απροετοίμαστος στο πέρασμα της "λάβας" του 4ου δεκαλέπτου στο ΣΕΦ, και είχε πάρει το παιχνίδι, διατηρώντας την πνευματική του ισορροπία και οδηγώντας τον Ολυμπιακό σε τρίτο τελικό υπό το άγχος του εφιάλτη που λέγεται δεύτερο sweep σε δυο χρόνια, πιστεύετε πως ο τρίτος τελικός θα είχε την ίδια εικόνα με αυτήν που τελικά απέκτησε? Δε νομίζω να το πιστεύετε, και βλέπετε μέσα από αυτή την απλή και λογική υπόθεση ποιός είναι ο παράγοντας που πρωταγωνίστησε στο θρίλερ της Τετάρτης...


Διαφωνώ κάθετα με αυτή τη λογική (προφανώς ισχύει το παραπάνω, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τα πάντα πρέπει να εξαρτώνται και να γυρίζουν γύρω από τον Παναθηναϊκό.. )... Κάτι τέτοιο μπορεί να ειπωθεί και για τον Ολυμπιακό...

Με την ίδια λογική, αν ο Ολυμπιακός έπαιρνε τη νίκη στην Τετάρτη (καταλαβαίνετε όλοι τι εννοώ), πόσα παιχνίδια τελικών θα είχαμε ακόμη;

(Πιθανή απάντηση: όσα και τώρα... )

Όσον αφορά την κούραση, θεωρώ ότι οι παίκτες του Ολυμπιακού υπερτερούν a priori στον τομέα αυτό (αντοχή), λόγω του στυλ παιχνιδιού πολλλών παικτών του. Μην ξεχνάτε εξάλλου ότι η ομάδα προέρχεται από πέντε σερί παιχνίδια με τον Άρη, ομάδα με πολύ μεγάλη αμυντική ικανότητα.

Ούτε εγώ τη θεωρώ πρωτεύοντα παράγοντα, απλά μιας που ξέφυγε η συζήτηση, σχολιάζω και αυτό. Φαίνεται να επιβεβαιώνομαι πάντως ότι κάποιοι πιστεύουν ότι τα πάντα εξαρτώνται από τον Παναθηναϊκό και ότι άλλο αφορά αυτόν.. Αφού μερικές φορές σκέφτομαι ότι και μόνος του να έπαιζε στους τελικούς ο ΠΑΟ, θα αντιμετώπιζε προβλήματα να τους κατακτήσει...

Στους τελικούς, συμβαίνει το εξής παράδοξο: ο Παναθηναϊκός είναι αυτός που παίζει με τα "αν", ενώ ο Ολυμπιακός, τουλάχιστον γι' αυτή τη σειρά, έχει απαλλαγεί από αυτά. Αυτό δείχνει ότι ίσως τελικά ο Ολυμπιακός να έχει το πάνω χέρι κι όχι ο Παναθηναϊκός...

Όσο για την τύχη του Ολυμπιακού ... στη χαμένη βολή του Μπετσίροβιτς.. εδώ πάω πάσο!
AZ1980
Τhrylos7 έχω την εντύπωση πως δεν είσαι και πολύ ψύχραιμος... Μοιάζεις ενοχλημένος από την άποψή μου... Θεωρώ πως έχω τεκμηριώσει επαρκώς οσα έχω πει, πραγματικά δεν έχωνα προσθέσω κάτι, ειδικά από τη στιγμή που "ξέφυγες" και εμφάνισες στο τελευταίο ποστ σου ένα σχετικό "σύνδρομο καταδίωξης"... Σε κανένα σημείο πάντως δεν θεωρώ πως οι αναλύσεις μου έχουν επηρεαστεί από "παναθηναικοκεντρισμό", για να περιγράψω με όρο αδόκιμο αυτό για το οποίο με κατηγορείς. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα πως δεν εξαρτώ απολύτως τίποτα ως άτομο από το αν ο ΠΑΟ είναι ανώτερος ως ομάδα από τον Ολυμπιακό ή όχι, και στα συμπεράσματα που προσπαθώ κατά καιρούς να εκφράσω γύρω από το θέμα αυτό καμία πρόθεση δεν υπάρχει να υποτιμήσω την ομάδα του Ολυμπιακού, ή να εκνευρίσω κάποιον που πιστεύει τα αντίθετα... Μην διαβάζεις σε παρακαλώ πολύ τα ποστ μου φορτισμένος από τα αστήρικτα ποστ άλλων μελών, που με πυρετό εν κρανίω έχουν ξεσπαθώσει, έρμαια ενθουσιασμού και οπαδικής αλαζονείας. Άλλα λέω εγώ, άλλα αυτοί, και με άλλο τρόπο.

Να σου πω και κάτι που ίσως σε κολακέψει αρκετά για να ηρεμήσεις λιγάκι, ο Ολυμπιακός ΑΞΙΖΕΙ αυτόν τον τίτλο, και είναι θέμα συγκυριών το ότι αυτή τη στιγμή έχει λιγότερες πιθανότητες να τον κατακτήσει. Επαναλαμβάνω. ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ, ΣΥΓΚΥΡΙΕΣ ΤΟΝ ΚΡΑΤΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ. Μη καταλογίζεις λοιπόν στα ποστ μου προθέσεις που δεν υπάρχουν. Πάντα με σεβασμό.
Germany96
QUOTE(thrylos7 @ Jun 15 2007, 02:34 PM) *
Όσο για την τύχη του Ολυμπιακού ... στη χαμένη βολή του Μπετσίροβιτς.. εδώ πάω πάσο!


Όποτε πρόκειται να εκτελέσει βολές που κρίνουν τόσο κρίσιμες καταστάσεις ο Becirovic, εμένα μου έρχεται στο μυαλό ο τελικός της Bologna, στο δικό του το μυαλό αποκλείεται να τριγυρνάνε αυτές οι αναμνήσεις;

Αντίστοιχα η χαμένη βολή του Penn στο τέλος της παράτασης θα μπορούσε να εκληφθεί ως ατυχία. Άσχετα αν εγώ δεν πίστευα ότι θα έχει 2/2.
thrylos7
Δεν είμαι ενοχλημένος με τη δική σου άποψη. Αν παρουσιάζω σύνδρομο καταδίωξης, μπορείς να υποψιαστείς το λόγο, ειδικά σ' αυτό το τόπικ, που το έχει πάρει ο άνεμος... wink.gif
Τ' ότι παίρνω αφορμές από εσένα (quotes δηλαδή) δε σημαίνει βέβαια ότι συμφωνώ ή διαφωνώ μόνο με τη δική σου άποψη..

Quotάρω τα σημεία στα οποία μάλλον αναφέρεσαι για να λυθεί οποιαδήποτε παρεξήγηση, αν και με ..περίεργο τρόπο...

QUOTE
Όπως και ότι πάει να "περάσει" ότι ο Ολυμπιακός κέρδισε λόγω της διαιτησίας και του ανάδρομου Δία που έκανε τους παίκτες να γυαλίζει το μάτι τους, τη στιγμή που ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο έκανε δύο πολύ γρήγορα σερί, χωρίς όμως από εκεί και πέρα να καταφέρει να διατηρήσει τη διαφορά και μόνο κάπου στο τρίτο δεκάλεπτο, που πήρε διαφορά με κάπως διαφορετικό τρόπο να φαίνεται ότι πατάει καλά στο παρκέ. Τελικά όντως δεν είχε 40 λεπτά διάρκεια, αλλά ούτε καν 20...


Απλά για μένα ο Ολυμπιακός άξιζε τη νίκη στο ΣΕΦ, χωρίς "τι και πως".. Διαφωνώ με τη διαιτησία και το πολεμικό αυτό σκηνικό, καθώς θεωρώ ότι δεν ήταν πέραν του φυσιολογικού. Δεν τον ευνόησαν οι συγκυρίες τόσο, αλλά αυτός καθόρισε την τύχη του. Αν κάτι ...μ' ενοχλεί είναι το τελευταίο, που γενικά δεν αναγνωρίζεται ιδιαίτερα εδώ μέσα, όχι από εσένα, ούτε από εμένα, γενικά. Αυτό βγαίνει. wink.gif

QUOTE
Διαφωνώ κάθετα με αυτή τη λογική (προφανώς ισχύει το παραπάνω, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τα πάντα πρέπει να εξαρτώνται και να γυρίζουν γύρω από τον Παναθηναϊκό.. )... Κάτι τέτοιο μπορεί να ειπωθεί και για τον Ολυμπιακό...


Παρόμοιο με το παραπάνω... Κι εδώ, ο Παναθηναϊκός παρουσιάζεται ως σημαντικότερη αιτία και όχι ο Ολυμπιακός για τη νίκη του ΣΕΦ, κάτι με το οποίο διαφωνώ.

Όπως έχεις καταλάβει, το "πρόβλημά" μου είναι που όλα πέφτουν πάνω στον Παναθηναϊκό και ο Ολυμπιακός απλά προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την κακή περίοδο που διανύει, με πρώτο και καλύτερο τον ...τυχοδιώκτη Γκέρσον, τον τυχερό του παίκτη, τον άτυχο αντίστοιχο του Παναθηναϊκού...
(Διαφωνόντας κι εσύ σ' αυτά, καταλαβαίνεις επίσης ότι δεν είναι η άποψή σου που μ' ενοχλεί...)

QUOTE
Φαίνεται να επιβεβαιώνομαι πάντως ότι κάποιοι πιστεύουν ότι τα πάντα εξαρτώνται από τον Παναθηναϊκό και ότι άλλο αφορά αυτόν.. Αφού μερικές φορές σκέφτομαι ότι και μόνος του να έπαιζε στους τελικούς ο ΠΑΟ, θα αντιμετώπιζε προβλήματα να τους κατακτήσει


Όχι, αυτό δεν αναφερόταν σε σένα... είναι καθαρά δείγμα της γενικής άποψης που βγαίνει από πολλούς και στην οποία αναφέρθηκα παραπάνω. Αυτή είναι πράγματι η κατηγορία του "Παναθηναϊκοκεντρισμού" και κάτι με το οποίο διαφωνώ κάθετα, άσχετα με το τι πιστεύεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος, συγκεκριμένα.

Για να ξεκαθαρίσει πλήρως το τοπίο, τα παραπάνω ισχύουν και δεν είναι για να αποφύγω οτιδήποτε. Προσωπικά, έχω "λάβει" το αίσθημα του "Παναθηναϊκόκεντρισμού" από εσένα (δεν το λέω σαν κατηγορία, όπως ίσως θα έκανα σε άλλες περιπτώσεις), αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημά μου, όπως επεξηγώ.
Anaz
Νομιζω καταλαβαινω τι θελει να πει ο thrylos. Περιπου αυτο εννοουσα στο παραπανω ποστ μου οταν εγραφα για αλαζονικες (υπεραπλουστευμενες κ παναθηναικοκεντρικες) αποψεις αρκετων φιλων Παναθηναικων.Φυσικα την αποψη μου για τις αντιστοιχες υπερενθουσιωδεις των Ολυμπιακων την εχω ηδη εκφρασει.
Κατα τ'αλλα η σειρα αυτη θυμιζει ψυχολογικα την περσινη σειρα του Παο με την Ταου,στην οποια βγηκε χαμενος ενω ηταν καλυτερη ομαδα.Φυσικα ομως κι απ'την αλλη η Ταου δεν ηταν καμμια ομαδα της σειρας ούτε ηταν απλα θεμα τυχης η προκριση της. αξιζε να περασει..

Συμφωνω απολυτα με enypnio οσων αφορα την ψυχολογια του Ολυμπιακου.
AZ1980
QUOTE(thrylos7 @ Jun 15 2007, 01:39 PM) *
Απλά για μένα ο Ολυμπιακός άξιζε τη νίκη στο ΣΕΦ, χωρίς "τι και πως".. αυτός καθόρισε την τύχη του...



Με βάζεις να ξαναγράψω για 20ή φορά περίπου πως φυσικά ΑΞΙΖΕ τη νίκη στο ΣΕΦ, και πως φυσικά ΚΑΘΟΡΙΣΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ. Ουδέποτε εξέφρασα αντίθετη άποψη. Αν δυσκολεύτηκες να κατανοήσεις πλήρως (μπορεί και με δική μου ευθύνη) την ανάλυση μου για τον δεύτερο αγώνα, ή αν θέλεις να αφεθείς στον αντιδραστικό παρορμητισμό που σου δημιούργησαν ορισμένα από τα άθλια, αντιμπασκετικά ποστς αυτού εδώ του τόπικ, δε σου φταίει σε τίποτα το ότι μπήκα στον κόπο να αναζητήσω τα "τι και πως" εκείνου του αγώνα.

QUOTE
Διαφωνώ κάθετα με αυτή τη λογική (προφανώς ισχύει το παραπάνω, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τα πάντα πρέπει να εξαρτώνται και να γυρίζουν γύρω από τον Παναθηναϊκό.. )... Κάτι τέτοιο μπορεί να ειπωθεί και για τον Ολυμπιακό...

Με την ίδια λογική, αν ο Ολυμπιακός έπαιρνε τη νίκη στην Τετάρτη (καταλαβαίνετε όλοι τι εννοώ), πόσα παιχνίδια τελικών θα είχαμε ακόμη;


Ακόμη ένα, κατά 90%, αυτή είναι η "παναθηναικοκεντρική" άποψή μου. smile.gif Θέλω να ξαναδιαβάσεις τα ποστ μου και να δεις πως σε κάθε αναφορά μου στην ψυχολογική κατάσταση του ΠΑΟ, έχω και μια αντίστοιχη για τον Ολυμπιακό, σκιαγραφώντας έτσι , σύμφωνα με όσες γνώσεις και ένστικτα μπασκετικά διαθέτω, την μάχη των τελικών ως μια πολύπλοκη μάχη ψυχολογίας, μάχη και για τις δυο πλευρές.

Ξέρω, θα ήθελες να πω ότι "ο ΠΑΟ και ο Ολυμπιακός είναι δυο ομάδες περίπου ισοδύναμες, ο Ολυμπιακός έχει απίστευτη βελτίωση σε όλους τους τομείς, και κάτω από θεωρητικά οποιεσδήποτε συνθήκες momentum και να έπαιζαν οι δυο αντίπαλοι θα είχαμε ντέρμπι αμφίρροπο και θριλερικό"... Ε,
αυτό δεν μπορώ να σου το πω πιστεύοντάς το, ζητώ συγγνώμη. Δεν μπορώ να αποκόψω τις αναμετρήσεις που παρακολουθούμε από τις ιδιαίτερα ιδιάζουσες συνθήκες κάτω από τις οποίες διεξάγονται, ούτε να αμφισβητήσω την εξόφθαλμη, σύμφωνα με την δική μου άποψη και ανάλυση, υπεροχή του ΠΑΟ έναντι της ομάδας σου σε κάθε πτυχή του μπάσκετ ως αθλήματος συλλογικής λειτουργίας και ομαδικών αυτοματισμών. Και δεν θα μπορούσα να στο πω αυτό όχι γιατί θα με πλήγωνε, καθόλου δε με νοιάζει σου το ξαναλέω, αλλά γιατί θα ήταν αντίθετο σε όσα έχω παρατηρήσει πάνω στη λειτουργία και την αξία των δυο ομάδων, και πάνω στον τρόπο με τον οποίο βλέπω και αξιολογώ το μπάσκετ γενικότερα.

Και είναι τρόπος αναλυτικός, γεμάτος αγάπη για το άθλημα, και όχι "παναθηναικοκεντρικός", όπως το "σύνδρομο καταδίωξής" σου ουρλιάζει smile.gif blove.gif
AZ1980
QUOTE(Anaz @ Jun 15 2007, 01:47 PM) *
Κατα τ'αλλα η σειρα αυτη θυμιζει ψυχολογικα την περσινη σειρα του Παο με την Ταου,στην οποια βγηκε χαμενος ενω ηταν καλυτερη ομαδα.Φυσικα ομως κι απ'την αλλη η Ταου δεν ηταν καμμια ομαδα της σειρας ούτε ηταν απλα θεμα τυχης η προκριση της. αξιζε να περασει..



Ακριβώς τον ίδιο παραλληλισμό έχω και εγώ στο μυαλό μου. Συμφωνώ με κάθε λέξη από όσες έχεις συμπεριλάβει στο παραπάνω ποστ. 100%... Μάλιστα ήθελα να το γράψω κι εγώ ακριβώς έτσι, για να χαλαρώσει και ο thrylos7, αλλά με πρόλαβες! biggrin.gif
thrylos7
Σίγουρα εγώ είμαι αυτός που πρέπει να ξαναδιαβάσει προηγούμενα ποστ;

QUOTE
Με βάζεις να ξαναγράψω για 20ή φορά περίπου πως φυσικά ΑΞΙΖΕ τη νίκη στο ΣΕΦ, και πως φυσικά ΚΑΘΟΡΙΣΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ. Ουδέποτε εξέφρασα αντίθετη άποψη. Αν δυσκολεύτηκες να κατανοήσεις πλήρως (μπορεί και με δική μου ευθύνη) την ανάλυση μου για τον δεύτερο αγώνα, ή αν θέλεις να αφεθείς στον αντιδραστικό παρορμητισμό που σου δημιούργησαν ορισμένα από τα άθλια, αντιμπασκετικά ποστς αυτού εδώ του τόπικ, δε σου φταίει σε τίποτα το ότι μπήκα στον κόπο να αναζητήσω τα "τι και πως" εκείνου του αγώνα.


Εσύ δηλαδή αυτό κατάλαβες; 40.gif

Το 90-10 και η ανοχή των διαιτητών στο ξύλο του Ολυμπιακού, δε νομίζω ότι μπορούν να συμβαδίσουν μ' αυτό. Τουλάχιστον όχι στο βαθμό που είναι η πραγματικότητα.

QUOTE
Ακόμη ένα, κατά 90%, αυτή είναι η "παναθηναικοκεντρική" άποψή μου. Θέλω να ξαναδιαβάσεις τα ποστ μου και να δεις πως σε κάθε αναφορά μου στην ψυχολογική κατάσταση του ΠΑΟ, έχω και μια αντίστοιχη για τον Ολυμπιακό, σκιαγραφώντας έτσι , σύμφωνα με όσες γνώσεις και ένστικτα μπασκετικά διαθέτω, την μάχη των τελικών ως μια πολύπλοκη μάχη ψυχολογίας, μάχη και για τις δυο πλευρές.


Ανήκω κι εγώ σ' αυτούς που πιστεύουν ότι σημαντικό ρόλο παίζει και η ψυχολογία και το έχω δηλώσει κατ' επανάληψη σ' αυτή τη σειρά. Οπότε δε συντρέχει ουδείς λόγος να ξαναδιαβάσω τα ποστ σου, αν και όπως είπα... κατά τις 5 σήμερα το πρωί, το ψυχολογικό πρόβλημα του Παναθηναϊκού μου φαίνεται υπερβολικό.. (όχι, δεν αναφέρομαι σ' εσένα, δεν είναι μόνο δική σου άποψη αυτή)

QUOTE
Ξέρω, θα ήθελες να πω ότι "ο ΠΑΟ και ο Ολυμπιακός είναι δυο ομάδες περίπου ισοδύναμες, ο Ολυμπιακός έχει απίστευτη βελτίωση σε όλους τους τομείς, και κάτω από θεωρητικά οποιεσδήποτε συνθήκες momentum και να έπαιζαν οι δυο αντίπαλοι θα είχαμε ντέρμπι αμφίρροπο και θριλερικό"...


Τώρα νομίζω ότι με προσβάλλεις... Καμιά ικανοποίηση δε θα νιώσω, γιατί άλλωστε; Εξάλλου, μπορώ να έχω και δική μου άποψη. Το αν συμβαδίζει ή όχι με τη δική σου, ή οποιουδήποτε άλλου, δε με απασχολεί ιδιαίτερα, αλλά μόνο σε φυσιολογικά πλαίσια.

Από εκεί και πέρα, το παραπάνω είναι κάτι με το οποίο διαφωνώ. Δεν έχω πει ποτέ κάτι τέτοιο, έτσι όπως το θέτεις.

Μάλλον εγώ "κατηγορούμαι" για ...Ολυμπιακοκεντρισμό... icon_drunk.gif

QUOTE
Ε, αυτό δεν μπορώ να σου το πω πιστεύοντάς το, ζητώ συγγνώμη.Δεν μπορώ να αποκόψω τις αναμετρήσεις που παρακολουθούμε από τις ιδιαίτερα ιδιάζουσες συνθήκες κάτω από τις οποίες διεξάγονται, ούτε να αμφισβητήσω την εξόφθαλμη, σύμφωνα με την δική μου άποψη και ανάλυση, υπεροχή του ΠΑΟ έναντι της ομάδας σου σε κάθε πτυχή του μπάσκετ ως αθλήματος συλλογικής λειτουργίας και ομαδικών αυτοματισμών. Και δεν θα μπορούσα να στο πω αυτό όχι γιατί θα με πλήγωνε, καθόλου δε με νοιάζει σου το ξαναλέω, αλλά γιατί θα ήταν αντίθετο σε όσα έχω παρατηρήσει πάνω στη λειτουργία και την αξία των δυο ομάδων


Δε νομίζω να ζήτησα κάτι τέτοιο... Τ' ότι διαφωνώ με κάτι που λες (στη συγκεκριμένη περίπτωση με το απόλυτο των πραγμάτων) δε σημαίνει ότι θέλω να υποστηρίξεις κάποια άλλη άποψη. Απλή διαφωνία είναι. Σκέψου να σε κατηγορούσε ο καθένας για κάτι τέτοιο, κάθε φορά που διαφωνούσες εσύ με κάτι που είχε πει... wink.gif

Όσο για το σύνδρομο καταδίωξης, μπορείς να ξαναδιαβάσεις ίσως το προηγούμενό μου ποστ. Αν δεν κατάλαβες κάτι, μπορείς να με ρωτήσεις.

Edit: Αν ήταν να χαλάρωνα και να χαιρόμουν (σαν να είναι το πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή μου), μαθαίνοντας ότι ο Ολυμπιακός είναι το φαβορί, ή ότι ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος κτλ, θα διάβαζα Πρωταθλητή... 68.gif
geosider
thylos7 και AZ1980 πληροφοριακά σας λέω ότι αυτή η κόντρα σας που έχει γίνει ένα παιχνίδι εντυπωσεων με τις συνεχείς διορθώσεις και ασάφειες που οδηγούν σε μικροπαρεξηγήσεις μεταξύ σας στις δύο τελευαταίες σελίδες είναι πολύ βαρετή για όλους εμάς τους υπόλοιπους και δεν προσφέρει και τίποτα στο τόπικ
ενώ και εμείς δεν μπορούμε να σας παρακολουθήσουμε και να συμμετέχουμε στην κουβέντα, μπορεί να μην είμαι κανένας mod για να σας λέω τι να κάνετε αλλά σταματήστε το επιτέλους
Anaz
Καλα,εχουμε γεμισει 10 σελιδες χαζοοπαδικες κοντρες χαμηλου επιπεδου,δεν νομιζω οτι αυτη η συγκεκριμενη συζητηση ειναι προβλημα..
Η αληθεια ειναι παντως οτι εχει χαθει η ουσια καθως ουτως η άλλως ουσιαστικα δεν διαφωνουν ιδιαιτερα,ασχετα αν δεν το βλεπουν..Στις λεπτομερειες-εντυπωσεις κολλατε.. smile.gif
thrylos7
Έχετε δίκιο...

Εφόσον όμως δεν είναι εν τέλει κάποια προσωπική κόντρα, δε νομίζω ότι υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα...

Σε περίπτωση που είναι, η συζήτηση θα συνεχιστεί με pm, χωρίς να χαλάσει κι άλλο το topic.
AZ1980
OK παιδιά εγώ το σταματάω, πράγματι δεν έχει νόημα. Μόνο αυτό θα σχολιάσω

QUOTE
Το 90-10 και η ανοχή των διαιτητών στο ξύλο του Ολυμπιακού, δε νομίζω ότι μπορούν να συμβαδίσουν μ' αυτό. Τουλάχιστον όχι στο βαθμό που είναι η πραγματικότητα.


Μπορούν και παραμπορούν, το πως μπορούν αυτά να συμβαδίσουν με δίκαιη νίκη του Ολυμπιακού με απασχόλησε σε δυο εκτενή ποστ, που όταν τα έγραφα ήμουν 100% σίγουρος πως ελάχιστοι θα μπουν στον κόπο να με καταλάβουν.

Επίσης πάνω σε αυτό:


QUOTE
Τ' ότι διαφωνώ με κάτι που λες (στη συγκεκριμένη περίπτωση με το απόλυτο των πραγμάτων) δε σημαίνει ότι θέλω να υποστηρίξεις κάποια άλλη άποψη. Απλή διαφωνία είναι. Σκέψου να σε κατηγορούσε ο καθένας για κάτι τέτοιο, κάθε φορά που διαφωνούσες εσύ με κάτι που είχε πει...


Mα καλέ μου άνθρωπε είδες εσύ ποτέ να έχω πρόβλημα με το να διαφωνείς? Έλα Χριστέ και Παναγία... Η κουβέντα μας ξεκίνησε από την πολύ επιθετική κριτική που ΕΣΥ άσκησες στίς απόψεις μου, χαρακτηρίζοντάς τες "παναθηναικοκεντρικές", δηλ παρωπιδικές σε κάποιο βαθμό... Το δε ύφος του ποστ σου από το οποίο άρχισε η συζήτησή μας ήταν εκ διαμέτρου αντίθετο με εκείνο του τελευταίου σου.

Τέλος πάντων, εξηγήσεις δόθηκαν, όποιος έχει διαβάσει τις απόψεις μου και τις απόψεις του Thrylos7 δε νομίζω να έχει κάποια απορία παραπάνω, οπότε δεν ξαναποστάρω πάνω στο τόπικ αυτό, ας το αφήσω εξ' ολοκλήρου να παραδοθεί στην έντονου μπασκετικού ενδιαφέροντος διαλεύκανση της φάσης που ο Διαμαντίδης κάνει φάουλ στον Πεν, και εκείνης που ο Τσαρτσαρής (δεν) κάνει φάουλ στον Πεν, καθώς και σε εμβριθείς λεπτολογήσεις του στιλ "ο ΠΑΟ ήταν στη χειρότερη βραδιά, εσείς στην καλύτερη δυνατή, κι όμως σας κερδίσαμε" ή "αφού στο ΟΑΚΑ χάσαμε τόσο άδικα, θα τον πάρουμε τον ΠΑΟ παραμάζωμα στο ΣΕΦ, έτσι λέει η λογική". Φεστιβάλ μπακαλιάς, σας το χαρίζω όλο δικό σας! biggrin.gif
thrylos7
Μιας και βλέπω ότι δεν υπάρχει θέμα... ας το τελειώσουμε εδώ...

QUOTE
το πως μπορούν αυτά να συμβαδίσουν με δίκαιη νίκη του Ολυμπιακού με απασχόλησε σε δυο εκτενή ποστ, που όταν τα έγραφα ήμουν 100% σίγουρος πως ελάχιστοι θα μπουν στον κόπο να με καταλάβουν.


Τ' ότι διαφωνεί κάποιος, ή δεν υιοθετεί την άποψή σου δε σημαίνει ότι δεν κατάλαβε..

QUOTE
Mα καλέ μου άνθρωπε είδες εσύ ποτέ να έχω πρόβλημα με το να διαφωνείς? Έλα Χριστέ και Παναγία...

blink.gif

Ακριβώς το αντίθετο.. Παρουσιάσες στο αντίστοιχο quote ότι εγώ έχω πρόβλημα με το να διαφωνείς και να θέλω να πεις ...πράγματα που θα με χαροποιήσουν. icon_drunk.gif

QUOTE
Η κουβέντα μας ξεκίνησε από την πολύ επιθετική κριτική που ΕΣΥ άσκησες στίς απόψεις μου, χαρακτηρίζοντάς τες "παναθηναικοκεντρικές", δηλ παρωπιδικές σε κάποιο βαθμό... Το δε ύφος του ποστ σου από το οποίο άρχισε η συζήτησή μας ήταν εκ διαμέτρου αντίθετο με εκείνο του τελευταίου σου.


Post #304... (και #305)

QUOTE
Φεστιβάλ μπακαλιάς, σας το χαρίζω όλο δικό σας!


Προφανώς τα παιδιά παραπονιούνται δικαίως για το δίλογο αυτό... και όχι για τις απόψεις του καθενός πάνω στους αγώνες...
enypnio
re thryle oloi osoi exoume emplexei se ayto to seminario athlitikis psihologias den leme oti o olympiakos einai gia ta mpaza kai apla etyxe o panathinaikos na einai adikimenos apo tin moira kai apo tin stigmi kai apo tis dinamies tou kakou kai gi ayto o athlios olimpiakos kerdizei tin deyteri kaliteri omada olon ton epohon meta tin dream tream tis varkelonis

apla leme oti exoume enan panathinaikos katotero ton peristaseon (an kai thero oti ta provlimata pou parousiazei tora den einai kainourgia aplos krivontousan apotelesmatika)


kai enan olimpiako poly anotero ton prosdokion (oxi aytwn pou eixe os omada otan xekinise i xronia pou tote oute o idios o thanasi gianakopoulos den pisteye oti o olympiakos exei xeiroteri omada apo ton panathinaiko)

an kaneis ena flash back stin arhi tis hronias ston agona tou kypellou to favori itan o olympiakos oloi legan oti to mono pleonextima tou panathinaikou einai i empeiria kai to keklismenon to thyron (akoma kai xoris ton matse)

to idio legane kai sto sef otan o olympiakos proehotan apo ton thriamvo epi tis TAU kai o panathinaikos apo tin 17 fores pio tyxeri niki thriler me tin JOVENTUT pou theorountan ekeini tin stigmi ena tipota (poly kakws vevaia)

i opoioa ypotimisi tis omadas apo ton kathe shetiko i asheto erhetre apo tin idia tin athlia eikona tis omadas stin kanoniki periodo kai oxi apo skoteina symferonta kai tin panathinaiki nomenglatoura


sorry gia ta greeklish eimai se vivlithiki
thrylos7
QUOTE
re thryle oloi osoi exoume emplexei se ayto to seminario athlitikis psihologias den leme oti o olympiakos einai gia ta mpaza kai apla etyxe o panathinaikos na einai adikimenos apo tin moira kai apo tin stigmi kai apo tis dinamies tou kakou kai gi ayto o athlios olimpiakos kerdizei tin deyteri kaliteri omada olon ton epohon meta tin dream tream tis varkelonis


Προφανώς σ' αυτούς απευθυνόμουν... wink.gif
Germany96
Έτσι για να χαλαρώσουμε λιγάκι: Όπως οι παίκτες του Παναθηναικού δεν ήταν έτοιμοι για συνθήκες ντέρμπυ ΟΣΦΠ-ΠΑΟ έτσι κι ο ΑΖ1980 δεν ήταν έτοιμος για συνθήκες ντέρμπυ ΟΣΦΠ-ΠΑΟ σε ένα γενικότερα πολύ πιο ψύχραιμο forum peace.gif
thrylos7
Ναι, μίλησε με τον γκάνγκστερ του forum...
kemp
Δε συμφωνω οτι ο παο ηταν καλυτερος στο ΣΕΦ.ο παο σε εκεινο το παιχνιδι πηρε 2 φορες μεγαλες διαφορες με 2 συντομα και αρκετα μεγαλα σερι,απο λαθη του οσφπ .μπροστα σε αυτη την κατασταση ο ολυμπιακος συγκεντρωθηκε και παιζοντας καλυτερα καταφερε σιγα σιγα να πλησιασει στο σκορ.Αλλοστε η εμπειρια και η συνοχη του παο δεν επιτρεπουν στον αντιπαλο να του κανει σερι.

Κατα τα αλλα με εξεπληξε ο ματσε που δειχνει να επανερχεται πολυ γρηγορα και πιστευω θα μας οδηγησει σε επιτυχιες τα επομενα χρονια

Οσο αφορα τη διαιτησια σιγουρα δεν αδικησε τον παο στο 3ο ματσ ,αφου οταν γινεται κατι τετοιο ξερουμε τι μπαχαλο γινεται στο γηπεδο shot.gif

Αυτα απο εμενα και ελπιζω το θεαμα και οι συγκινησεις περισσοτερο να παραμεινουν στα ιδια επιπεδα
Germany96
QUOTE(thrylos7 @ Jun 15 2007, 08:26 PM) *
Ναι, μίλησε με τον γκάνγκστερ του forum...


Δεν εννοούσα σε καμία περίπτωση αυτό. Απλά ο ΑΖ1980 είχε πει μια υπερβολή περί 90-10 διαιτησίας στο δεύτερο ματς (όχι παναθηναικοκεντρική πάντως, άλλωστε το αντιστρόφως ανάλογο υποστήριξε για το τρίτο ματς, αν θυμάμαι σωστά) που σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση θα πέρναγε απαρατήρητη, στο φετινό τεταμένο όμως ΟΣΦΠ-ΠΑΟ και σε ένα topic που ήδη είχε ξεφύγει, προκάλεσε περαιτέρω αντιπαραθέσεις. Για να μην θιχτεί κι ο ΑΖ1980, όταν μιλάω για υπερβολή εννοώ πως σε κανένα από αυτά τα δύο παιχνίδια, για κάθε διαιτητικό σφάλμα υπέρ της μίας ομάδας δεν αντιστοιχούσαν εννιά υπέρ της άλλης. Αυτά και peace.gif πάλι.

thrylos7 το copyright του γκάνγκστερ το έχει ο Γκάλης , μην πας να του το φας tongue.gif

Και για να μην θιχτεί κανένας τρίτος τα ονόματα των ομάδων τα έβαλα κατά αλφαβητική σειρά smile.gif
AZ1980
QUOTE(Germany96 @ Jun 15 2007, 06:20 PM) *
Για να μην θιχτεί κι ο ΑΖ1980, όταν μιλάω για υπερβολή εννοώ πως σε κανένα από αυτά τα δύο παιχνίδια, για κάθε διαιτητικό σφάλμα υπέρ της μίας ομάδας δεν αντιστοιχούσαν εννιά υπέρ της άλλης. Αυτά και peace.gif πάλι.



Δεν θίγομαι καλέ, don't worry! Απλά ήθελα να παρατηρήσω πως αν το εννοούσα έτσι όπως το γράφεις στο quoted κειμενάκι, θα επρόκειτο πράγματι για υπερβολή. Έχω αναφερθεί το σκεπτικό βάσει του οποίου είχα δώσει αυτό το ακραίο ποσοστο, και πρόκειται για ποσοτικοποίηση που αφορά στην διαιτητική τάση, έτσι όπως προκύπτει από τις επιλογές της και την "πολιτική" που υιοθετούν οι γκρι σε κρίσιμα για το momentum του αγώνα σημεία.

Φυσικά και στο ΟΑΚΑ τα πράγματα ήταν αντίστροφα, όπως ακριβώς είχ προαναγγείλει πριν το ματς, εξ' ου και το σωτήριο για τον ΠΑΟ μπόνους βολών λιγότερο από 3 λεπτά στην τέταρτη περίοδο, ή το ταχύτατο φόρτωμα των ψηλών του Ολυμπιακού με 4 και 5...

Δεν είπα κανέναν γκάνγκστερ, μια διαφωνία είχαμε, τελεία και παύλα. Ούτε προσωπικές κόντρες, ούτε άλλα τέτοια. Και αν δε σεβομουν τον thrylos7 γενικότερα για τις απόψεις του και για τον τρόπο που τις διατυπώνει δε θα άνοιγα διαλόγους μαζί του κάθε 3 και λίγο!

Αντίο όμορφο τοπικ-άκι (όλο έτσι λέω κι όλο εδώ είμαι, άναψα κι εγώ από την θερμή ατμόσφαιρα biggrin.gif )
thrylos7
Το γκάνγκστερ ήταν σχόλιο για τον Germany96 και όχι για σένα...

blech.gif biggrin.gif

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν... smile.gif
AZ1980
QUOTE(thrylos7 @ Jun 15 2007, 06:59 PM) *
Το γκάνγκστερ ήταν σχόλιο για τον Germany96 και όχι για σένα...


Δίκιο έχεις, είδες, ούτε κι εγώ διαβάζω πάντα καλά τα ποστς... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
PARISINOS
Ρε Θρυλος 7, πολυς κοσμος επικεντρωνεται στην αποδοση του ΠΑΟ, γιατι οπως και να το κανουμε, αυτη ειναι η καλυτερη ομαδα.
Δεν εχει σημασια ποσο καλυτερη ειναι, δεν εχει σημασια αν ειναι ελαχιστα καλυτερη η πολυ καλυτερη, αυτα ειναι αποψεις του καθενος, αλλα κανεις πιστευω δεν αμφισβητει οτι ο ΠΑΟ ειναι η καλυτερη ομαδα. Λογικο ειναι λοιπον πολλοι ανθρωποι , απλουστευοντας τα πραγματα να λενε , οτι ολα εξαρτωνται απο τον ΠΑΟ.

Γιατι οπως και να το κανουμε ο ΠΑΟ εχει το πλεονεκτημα εδρας, που ειναι πολυ σημαντικο στα πλευ οφς, και ο ΠΑΟ εχει δειξει κατα τα διαρκεια της χρονιας οτι παιζει πιο σταθερα, πιο ορθοδοξα, πιο αποτελεσματικα.

Μονος σου παραδεχοσουν οτι ο ΟΣΦΠ ηταν πριν τα ματς το αουτσαιντερ. Ε δεν βρισκεις λογικο να λενε οι περισσοτεροι οτι τα παντα θα εξαρτηθουν απο το φαβορι?
Μεχρι και εσυ ο ιδιος ειχες παραδεχτει νομιζω-και διορθωσε με αν κανω λαθος- οτι αν ο ΠΑΟ πιασει την αποδοση του φαιναλ 4, τοτε ο ΟΣΦΠ δεν εχει και πολλες ελπιδες.

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι κολλας στις λεξεις. Καλως η κακως μια σειρα 5 αγωνων δεν σβηνει ολοκληρες τις εντυπωσεις μιας ολοκληρης χρονιας.
Ετσι οπως εφτασαν οι ομαδες στον τελικο, ο ΠΑΟ θεωρηθηκε καλυτερη ομαδα, αρα ακομα και αν παρει ο ΟΣΦΠ το πρωταθλημα, ολος ο κοσμος απλα θα πει οτι ο ΠΑΟ για διαφορους λογους δεν εξιοποιησε στο επακρο την ανωτεροτητα του και εχασε απο μια ομαδα ελαφρως χειροτερη.

Λογικο ειναι να ασχολουνται ολοι με τον ΠΑΟ, μιας και η μια ομαδα εδειξε κατα τη διαρκεια της χρονιας οτι οποιον θελει τον κερδιζει, ενω η αλλη εδειχνε πολλα προβληματικα στοιχεια.

Αν του χρονου ο ΟΣΦΠ κερδιζει κατα τη διαρκεια της χρονιας ολο το κοσμο και ο ΠΑΟ δειχνει να εχει προβληματα, τοτε πιστεψε με, ολοι θα ασχολουντε με τον ΟΣΦΠ, και θα λενε οτι αν παιξει καλα , θα κερδισει.
thrylos7
Δε νομίζω να διαφωνώ σε κανένα σημείο του post σου...

Ίσως δεν έγινα κατανοητός με τα παραπάνω ποστ, όχι απ' όλους βεβαίως, ίσως ήταν δύσκολο να παρακολουθήσει κάποιος τη συζήτηση για να καταλάβει τι θέλω να πω..
enypnio
vrikame akri telika smiley.gif
lakersdynasty
To ξερω οτι ειναι λιγο αργα πια για να στειλω αυτο το ποστ αλλα νοιωθω την αναγκη να το κανω γιατι εγινε πολλη συζητηση για την διαιτησια σε ολη την σειρα πραγμα λογικο αλλα αυτη η φαση μονοπωλησε το ενδιαφερον γιατι οι οπαδοι του Ολυμπιακου την χαρακτηρησαν ως την φαση που εκρινε την αναμετρηση και την σειρα των τελικων και τους εφταιγε ο Πιλοϊδης αλλα μερικα δευτερολεπτα πριν ειχαν κλεισει τα ματια τους μαζι με την "Παναθηναϊκη" (μην ξερασω) μεταδοση της ΝΕΤ

Ο Πεν παει για το drive ο Βουγιανιτς μπαινει μπροστα του και ο Πεν τον σπρωχνει ΚΑΘΑΡΑ, μπροστα στα ματια του Πιλοϊδη του οποιου η περιοχη ειναι απτην πλευρα της καμερας, με το δεξι του χερι και τον ριχνει στο παρκε

Η "Παναθηναικη" μεταδοση της ΝΕΤ (οπως την αποκαλουν πολλοι γαυροι) αποκαλει την φαση καθαρη και οτι δεν συνεβηκε τιποτα ενω ο Πεν θα επρεπε να παρει ενα μεγαλοπρεπεστατο επιθετικο και η κατοχη να παει στον Παναθηναϊκο για την τελευταια επι8εση...

Η διαιτησια αποφασιζει να δωσει μια τελευταια ευκαιρια στον Ολυμπιακο για να παρει το παιχνιδι και τα καταφερνει...

Click to view attachmentClick to view attachmentClick to view attachment

Μετα απο το καθαρο επιθετικο και ενω η κατοχη εναλλασσετε 4-5 φορες σε μερικα δευτερολεπτα με τους Μπατιστ,Τσαρτσαρη,Βασιλοπουλο να παιζουν βολεϊ φτανουμε στην παρακατω φαση...

Ο Βασιλοπουλος τελικα κερδιζει την κατοχη και προστατευει την μπαλα απο τον Τσαρτσαρη που τον μαρκαρει καθαρα απο πισω...Ο Πεν προσπαθει να τρυπωσει κατω απο τα χερια του Βασιλοπουλου για να παρει την μπαλα περναει ΚΑΤΩ απο ο δεξι χερι του Τσαρτσαρη μπαινει μπροστα απο τον Βασιλοπουλο ο οποιος στην συνεχεια προσπαθει να του αφησει την μπαλα στα χερια...Ο Πεν χτυπαει πανω στο δεξι χερι του Βασιλοπουλου και χανει την ισορροπια του ενω πιανει και το χερι του Βουγιανιτς για να μην φυγει στο ανοικτο γηπεδο και να φτασει σε ενα ευκολο λεϊ απ! Ο Τσαρτσαρης συνεχιζει να εχει το χερι του τεντωμενο πανω απτο κεφαλι του Βαισιλοπουλου ΚΑΙ Ο ΠΙΛΟΪΔΗΣ ΚΕΡΝΕΑΕΙ ΞΑΝΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΕΝΑ ΦΑΟΥΛ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΙΣ ΒΟΛΕΣ...

Δευτερη ευκαιρια στον Ολυμπιακο για να παρει το παιχνιδι...
Ο Πεν βαζει τη μια βολη και ο Διαμαντιδης καθαριζει το παιχνιδι με το επι8ετικο ριμπαουντ και το καλαθι ενω τα γαυρακια κοιτανε αποσβολομενα γυρω του ξερωντας οτι εκαναν αλλη μια πατατα οπως το συνηθιζουν αλλωστε και δεν εκμεταλλεφτηκαν την διαιτιτικη kinder εκπληξη του Πιλοϊδη.

Ο Διαμαντιδης πηγαινει να μαρκαρει τον Πεν και ο Πιλοϊδης σκεπτωμενος τις λαλακιες που εκανε πριν δινοντας στον Ολυμπιακο το προβαδισμα και αφου βλεπει οτι ουτε τωρα ο Γαυρος δεν επαιξε μια αμυνα της προκοπης για να παρει το παιχνιδι αφηνει την φαση να εξελιχθει και το ροζ φυλο πηγαινει εκει που ανηκει...στον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ!

Το Goal γραφει για κερασμα του Πιλοϊδη αλλαγραφει την μιση αληθεια και τα γαυρακια στο λιμανι κλαινε επειδη ετσι εχουν συνηθησει

Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment Click to view attachment

Απλα ετσι για να το εχουμε να το βλεπουμε γιατι βαρεθηκα να ακουο λαλακιες...
Ξεκαθαριζω οτι η διαιτησια τα εκανε θαλασσα σε ολα τα παιχνιδια και αδικησε και τις 2 ομαδες κατα καιρους...αλλα να μην βγαζουν και γλωσσα καποιοι και να μου θελουν και πρωταθλημα αμα βγαζουν τα ματια τους μονοι τους μετα και απο ευνοια των διαιτητων και να τους φταιει ο Παναθηναϊκος. Αυτο το παιχνιδι ναι εκρινε τον τιτλο αλλα ο Ολυμπιακος δεν αδικηθηκε...απλα βρηκαν ολοι την ευκολη λυση της τελευταιας φασης και εφτεγε ο Ζελικο που φωναζε για την διαιτησια ο "ευνοημενος"...Ας γελασω!

Ευχαριστω για την προσοχη σας....
thrylos7
Οι Μπαμπαράκοι πρέπει να είναι η μοναδική έκταση που δεν κάηκε ...

Δευτέρα αρχίζει το Ευρωμπάσκετ... Δευτέρα θα ξαναέχεις τη δυνατότητα να ποστάρεις...

Πέρα από το εντελώς άκυρο του ποστ (άντε, να κάνουμε τα στραβά μάτια επειδή οι διάφορες προειδοποιήσεις έχουν γίνει πριν καιρό), υπάρχουν προκλητικές εκφράσεις, που δε συνάδουν σε καμιά περίπτωση με το κλίμα του forum...

Προτίμησα να τα γράψω εδώ, ελπίζοντας πως στην περίπτωση που υπάρξει κι άλλος που θέλει να γράψει κάτι παρόμοιο (είτε από τη μια, είτε από την άλλη πλευρά), θα το ξανασκεφτεί και δε θα το κάνει από δική του επιλογή κι όχι για τον κίνδυνο της τιμωρίας.

Εν κατακλείδι, δε χρειάζεται ν' ανοίξουμε πάλι θέμα χωρίς λόγο, και χωρίς να έχει να προσφέρει το οτιδήποτε.


Edit: και μιας και δεν υπάρχει ούτε ένας λόγος να χαλάσει το κλίμα, δεν υφίσταται ban, καθώς ο lakersdynasty φαίνεται πως κατάλαβε τι δεν έπρεπε να κάνει...

(Μην περιμένετε όμως αυτό να γίνει κι άλλες φορές... rolleyes.gif )
lakersdynasty
QUOTE(thrylos7 @ Aug 31 2007, 01:46 ) *
Οι Μπαμπαράκοι πρέπει να είναι η μοναδική έκταση που δεν κάηκε ...

Δευτέρα αρχίζει το Ευρωμπάσκετ... Δευτέρα θα ξαναέχεις τη δυνατότητα να ποστάρεις...

Πέρα από το εντελώς άκυρο του ποστ (άντε, να κάνουμε τα στραβά μάτια επειδή οι διάφορες προειδοποιήσεις έχουν γίνει πριν καιρό), υπάρχουν προκλητικές εκφράσεις, που δε συνάδουν σε καμιά περίπτωση με το κλίμα του forum...

Προτίμησα να τα γράψω εδώ, ελπίζοντας πως στην περίπτωση που υπάρξει κι άλλος που θέλει να γράψει κάτι παρόμοιο (είτε από τη μια, είτε από την άλλη πλευρά), θα το ξανασκεφτεί και δε θα το κάνει από δική του επιλογή κι όχι για τον κίνδυνο της τιμωρίας.

Εν κατακλείδι, δε χρειάζεται ν' ανοίξουμε πάλι θέμα χωρίς λόγο, και χωρίς να έχει να προσφέρει το οτιδήποτε.
Edit: και μιας και δεν υπάρχει ούτε ένας λόγος να χαλάσει το κλίμα, δεν υφίσταται ban, καθώς ο lakersdynasty φαίνεται πως κατάλαβε τι δεν έπρεπε να κάνει...

(Μην περιμένετε όμως αυτό να γίνει κι άλλες φορές... rolleyes.gif )


Σευχαριστω για την εξαιρεση και πραγματικα θετω τον εαυτο μου σε περιορισμο για 2 μερες για δικο μου παραδειγματισμο γιατι ειχα διαβασει τους κανονισμους και επρεπε να το καταλαβω οτι εσφαλα με το υφος της περιγραφης μου

Ωφειλω μια συγνωμη στους συμφορουμητες παντως ομαδας και χαιρομαι που ειμαι μελος αυτης της μπασκετικης οικογενειας peace.gif

Τα λεμε την Δευτερα...οταν θα αρχισει να αγωνιζεται η επισημη αγαπημενη wub.gif που ενωνει ολους τους Ελληνες και μας κανει περηφανους με τα κατορθωματα της και μας δειχνει ποιο ειναι ΤΟ αθλημα στην Ελλαδα... blove.gif
sherman
Δεν χρειαζεται να πω οτι ειχες δικιο σε οτι εγραψες...
losers can win
Αυτό το πρωτάθλημα θα μείνι ως το πρωτάθλημα του Πιλοιδη..
Προσωπικά ψάχνω να ξαναδω ολόκληρο το ματς από την ησυχία του καναπε μου για να έχω μια πιο αντικειμενική άποψη.
Καλη δουλειά με τις φωτογραφίες απο των lakersdynasty 41.gif 41.gif
trefoil 13
Δεν είναι και τόσο τραγικά αυτά που γράφει ο lakersdynasty άρα σωστά δεν του έκανες ban..! Αν και είναι αλήθεια ότι τα πόσταρε λίγο εκτός εποχής!
Πάντως έχει κάνει καλή ανάλυση και ωραία δουλειά με την προσθήκη των φωτό! tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.