Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
same
QUOTE
Εγώ θα γούσταρα πολύ και Χέρμαν που ανέφερε ο bullet ότι μένει ελεύθερος. Καλός παίκτης, εντυπωσιακός και μεγάλη τρελάρα


ακούγεται για Βαλένθια
Sani-boy
QUOTE(Gravedigger @ Jun 4 2009, 15:23 ) *
Και άλλο guard??

βασικα δεν εννουσα αυτο..ο Dragic μου αρεσει πολυ σαν παικτης και θα τον ηθελα καποια στιγμη στον Παο(παρα πολυ δυσκολα να ρθει)..δεν εννοω να αποκτηθει τωρα με Τεπιτς..

θελω Νοτσιονι ή Τουρκογλου(το θαυμα) smiley.gif και ολοι αεροδρομιο..
ο Ζοτς παντως ειπε η ομαδα που παιρνει Τρεμπλ δεν αλλαζει..θα δουμε

ο Παρκερ δεν παιζει 4..και δεν νομιζω να αποκτηθει..
same
QUOTE
Ο Parker δεν πάιζει με τίποτα 4.Σε προβληματίζει το ύψος του Nocioni (2.01) και του Parker (1.98) όχι?


για 2-3 είναι μια χαρά ύψος....τεσσάρι ως έσχατη λύση
Omar Little
QUOTE(Gravedigger @ Jun 4 2009, 15:23 ) *
Πολύ καλός παίχτης αλλά όχι και ότι πηδάει στον Θεό...Δεν είναι και τέρας αθλητικότητας...


Έλα μωρέ καλοκαίρι είναι πλέον, τα mojito αυξάνονται οπότε μπήκα κι εγώ λίγο στο κλίμα της υπερβολής rolleyes.gif
Πάντως μπορεί και την καρφώνει μια χαρά: http://www.youtube.com/watch?v=flmURWz5X10 και θυμάμαι και αρκετές αντίστοιχες φάσεις του παλαιότερα.
PrasiniThyella
Στην Πράσινη γράφει οτι την Τρίτη θα ξεκαθαρίσει το θέμα Σάρας-Χατζηβρέττα, οπότε υπομονή μέχρι τότε...

Απο την στιγμή που τον υπολογίζει ο Ζοτς, το πιθανότερο είναι να μείνει...
BOUROUSIS13

Δανεικός στους Kings??Δανεισμοί υπάρχουν στην Ευρώπη στο ΝΒΑ τίποτα τέτοιο.Ανταλλαγή έγινε και ανήκει στους Kings...
[/quote]




Εχεις δικιο φιλε λαθος λεξη χρησιμοποιησα εχει γινει trade.Αλλα και παλι δεν ειναι free-agent

η λιστα των free-agents για την επομενη σεζον

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?p...reeagents-09-10

same
ξέρει κανείς στο περίπου τις απολαβές των παιχτών του Παναθηναϊκού ως έχουν αυτή τη στιγμή?
Omar Little
QUOTE(same @ Jun 4 2009, 17:53 ) *
ξέρει κανείς στο περίπου τις απολαβές των παιχτών του Παναθηναϊκού ως έχουν αυτή τη στιγμή?


Για τσέκαρε αυτό: http://spreadsheets.google.com/pub?key=psE...K2VJPjWNZKR9MQg

Πηγή
lakersdynasty
http://www.superbasket.gr/?c=139&a=113686

QUOTE
Για πάντα «πράσινος» ο Σάρας!

04-06-2009 18:33
Ρεπορτάζ:
Superbasket.gr

Η επιθυμία του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους να κλείσει την καριέρα του στον Παναθηναϊκό θα γίνει –εκτός απροόπτου- πραγματικότητα! Ο Λιθουανός γκαρντ συμφώνησε με τους «πράσινους» για την υπογραφή διετούς συμβολαίου.

Αρχικά ο Σάρας αξίωνε κλειστό διετές, όμως, οι δύο πλευρές τα βρήκαν κάπου στην μέση… Συγκεκριμένα θα υπογράψει 1+1 και σε περίπτωση που οι «πράσινοι» δεν επιθυμούν την δεύτερη χρονιά την ανανέωση της συνεργασίας τους θα του καταβάλουν το ποσό των 500.000 ευρώ και θα τον αφήσουν ελεύθερο! Οι ετήσιες απολαβές του Λιθουανού θα ανέρχονται στα 2 εκατομμύρια ευρώ.


Η καλητερη συμφωνια για τον ΠΑΟ. Και τον λιγουρευτηκαν και μερικοι Ολυμπιακοι πριν κλεισει. 19.gif

Ολα καλα και μαλιστα γρηγορα. biggrin.gif

Αντε τωρα ψαχνουμε για αυτο το ερμο το 3-4αρι.
tongue.gif




giannis_
Σιγα μην εφευγε ο τρελολιθουανος και σιγα μην τον αφηνε να φυγει ο τρελοθανασης! smiley.gif
same
QUOTE
Η επιθυμία του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους να κλείσει την καριέρα του στον Παναθηναϊκό θα γίνει –εκτός απροόπτου- πραγματικότητα! Ο Λιθουανός γκαρντ συμφώνησε με τους «πράσινους» για την υπογραφή διετούς συμβολαίου.

Αρχικά ο Σάρας αξίωνε κλειστό διετές, όμως, οι δύο πλευρές τα βρήκαν κάπου στην μέση… Συγκεκριμένα θα υπογράψει 1+1 και σε περίπτωση που οι «πράσινοι» δεν επιθυμούν την δεύτερη χρονιά την ανανέωση της συνεργασίας τους θα του καταβάλουν το ποσό των 500.000 ευρώ και θα τον αφήσουν ελεύθερο! Οι ετήσιες απολαβές του Λιθουανού θα ανέρχονται στα 2 εκατομμύρια ευρώ.


πολύ μειωμένες απολαβές...πολύ ωραίο για να είναι αληθινό...
PrasiniThyella
Εγώ τα έλεγα οτι ζήταγε 2,2εκ... Μακάρι να ισχύει.Θα είμαι πολύ ευχαριστημένος... Τον έχω βάλει φώτο και στο msn!

Πάμε για το τριαροτεσσάρι και κλείσαμε! thumbsup.gif
same
μακάρι...πραγματικά μακάρι...ανοίγει ο δρόμος και για ένα τεσσάρι τριάρι ο οποίο θα αμείβεται με 1.5 εκατομμύρια και πάνω αφού οι απολαβές του Σάρας μειώνονται κατά τόσο πολύ....
PrasiniThyella
Αν σκεφτεί κανείς οτι έπαιρνε 3,5 μύρια, τα 2εκ είναι μεγάλη μείωση αλλά το να ζήταγε 3κ ενώ οδεύει προς τα 34 νομίζω θα ήταν παράλογο.

Έχει Ζοτς, Ιτούδη στην Έρα Σπορτ τώρα.
man10
Καλα ενα ιντερνετικο δημοσιευμα ειναι ολο και ολο,μην τρελενεστε.Καλο ειναι να περιμενουμε λιγο ακομη.ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΤΡΙΑΡΟΤΕΣΣΑΡΙ?ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ ΤΡΙΑΡΙ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ 3ΑΡΙ.ΠΟΣΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΠΙΑ.
Ουφ,συγχηστηκα,anyway αν κλεισει ο Σαρας ειμαστε jet κατα την γνωμη μου.Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.Αν παλι φυγει τοτε βλεπουμε για μια μεταγραφη στο 3.Δηλαδη ολοι εσεις που φωναζετε για τριαρι,πραγματικα δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σας.τα λεπτα πολυ απλα δεν βγαινουν.
lakersdynasty
Αυτα που δεν δωσαμε στον Σαρας εχουν παει ηδη στους Τεπιτς και Καλαθη.

Αλλα οντως η συμφωνια ειναι πολυ καλη για την ομαδα.

Τωρα πρεπει να δουμε αν ο Χατζιβρεττας θα ανανεωσει η αν θα φυγει για Αρη η καπου αλλου για να εχει χρονο και αναβαθμισμενο ρολο.

Φετος μειωθηκε στο μισο η συμμετοχη του στην Ευρωλιγκα. (απο 15-16 σε 8-9)

Φαινεται παντως να περημενει την συναντηση με τον Ζοτς την Τριτη.
same
3-4...να μπορεί να παίξει δηλαδή και αντί του Πέρπε...
lakersdynasty
QUOTE(man10 @ Jun 4 2009, 19:35 ) *
Καλα ενα ιντερνετικο δημοσιευμα ειναι ολο και ολο,μην τρελενεστε.Καλο ειναι να περιμενουμε λιγο ακομη.ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΤΡΙΑΡΟΤΕΣΣΑΡΙ?ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ ΤΡΙΑΡΙ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ 3ΑΡΙ.ΠΟΣΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΠΙΑ.
Ουφ,συγχηστηκα,anyway αν κλεισει ο Σαρας ειμαστε jet κατα την γνωμη μου.Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.Αν παλι φυγει τοτε βλεπουμε για μια μεταγραφη στο 3.Δηλαδη ολοι εσεις που φωναζετε για τριαρι,πραγματικα δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σας.τα λεπτα πολυ απλα δεν βγαινουν.


Αλλο 3αρι αλλα ενας παικτης που καλυπτει σε διαφορετικα σχηματα τις θεσεις 3 ή 4. Με τον 2ο παικτη δεν περιοριζονται απαραιτητα οι υπολοιποι παικτες της ομαδας.

Μονο ο Περπερογλου θα ειναι καθαρο 3 και αν υπαρχει ενα ακομη 4 με καλη ντριμπλα και σουτ για να καλυψει και ενδεχομενη μη ικανοποιητικη χρονια απο τον Τσαρτσαρη θα ειναι καλη προσθηκη.΄

Θα δειξει...
nikolas12
Ο Γιασικεβιτσιους ανανεωσε για αλλα δυο χρονια:

QUOTE
Ο ίδιος ήθελε, ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς το είχε προαναγγείλει και τελικά είναι γεγονός. Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους θα παραμείνει στον Παναθηναϊκό για τα επόμενα δύο χρόνια.

Το συμβόλαιό του θα είναι διετές με απολαβές 2 εκατομμύρια ευρώ το χρόνο και "μπάι-άουτ" ύψους 500.000 ευρώ από πλευράς "τριφυλλιού" σε περίπτωση που δεν θα θελήσει να τον κρατήσει τη δεύτερη σεζόν.

Έτσι, παρά το γεγονός ότι ήδη έχει ανακοινωθεί η απόκτηση του Νικ Καλάθη, οι Πρωταθλητές αντάμειψαν τον Λιθουανό που φέτος πραγματοποίησε πολύ καλή χρόνια και ήταν από τους βασικούς συντελεστές του Triple Crown.


απο sport24
Giorgos#4
QUOTE(hip-hop @ Jun 4 2009, 19:56 ) *
Ο Γιασικεβιτσιους ανανεωσε για αλλα δυο χρονια:



απο sport24



το ξαναγραψαν πριν απο 5-6 ποστ και το ιδιο αποσπασμα μαλιστα

στα αγωνιστικα θεωρω οτι θελουμε μαλλον αλλον εναν παικτη που θα αγωνιζεται στιςθεσεις 3 και 4

παντως και ετσι να μεινει η ομαδα εγω ειμαι ευχαριστημενος .


ο κετσμαν που θα φυγει πολυ καλος παικτης αλλα ανεπαρκης για ΠΑΟ
Nik Tepits
Χωρις να θελω να απογοητευσω κανεναν, δεν εχει επελθει καμμια συμφωνια μεταξυ Σαρας-ΠΑΟ:

Παράλληλα, τόσο ο Παναθηναϊκός όσο και ο Γιασικεβίτσιους διέψευσαν κατηγορηματικά τα σενάρια που τους ήθελαν να έχουν έρθει σε συμφωνία για συμβόλαιο 1+1 χρόνου με ετήσιες απολαβές 2 εκατομμύρια ευρώ και αποζημίωση 500 χιλιάδες ευρώ σε περίπτωση που οι «πράσινοι» δεν θελήσουν να κρατήσουν τον παίκτη τη δεύτερη σεζόν.

http://www.prasinanea.gr/html/ent/917/ent.2917.asp
lakersdynasty
Αυτο ισχυει και θα ισχυει για οσο δεν υπαρχει ανακοινωση. Αλλα απο την στιγμη που για μια ολοκληρη μερα ασχωληθηκε ολος ο κοσμος με μιση δηλωση του Σαρας που τον "εστελνε" στον ΟΣΦΠ ε αν μη τι αλλο τα σημερινα ειναι μια πολυ καλη ενδειξη οτι το πραγμα θα προχωρησει θετικα και το αρθρο αυτο απλα υποδηλωνει οτι κανεις δεν προκειται να πει κατι επισημα πριν ολοκληρωθει η συμφωνια.
Nik Tepits
Και ο Μποντιρογκα εφυγε:

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...kos/241161.html

Δεν συμφωνω με το αρθρο που λεει οτι ο Σαρας πρεπει να αποδεχτει τον συμπληρωματικο του ρολο πισω απο ΔΔ και Σπανουλη. Δωστε τα κλειδια της ομαδας στον Σαρουνας να βλεπουμε ουσια και θεαμα μαζι! Δηλαδη δεν βλεπουνε οτι η επιθεση μας ανεβαινει επειπεδο οταν παιζει? Ενταξει πασχει στην αμυνα αλλα και εκει εχει βελτιωθει απιστευτα. Τετοιο παθος που εχει το ατομο με το μπασκετ, αυτος θα παιζει μεχρι τα 37.smile.gif
lakersdynasty
Μα ο Σαρας δεν εχει συμπληρωματικο ρολο πισω απο καποιον αλλο.

Ουτε ο Σπανουλης ουτε ο Διαμαντιδης.

Και οι 3 τους εχουν τα κλειδια της ομαδας αγωνιστικα αναλογα με τον αντιπαλο τον οποιο αντιμετοπιζουμε.

Δεν πιστευω οτι ενας απο αυτους ειναι πισω απο καποιον αλλο. Ο καθε αγωνας και η καθε κατασταση εντος ενως αγωνα "απαιτει" απο εναν απο τους 3 τους να δημιουργησουν η να εκτελεσουν.

Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον.
Paris87
Κατα την γνωμη μου ουτε ο Νικολας συμπληρωνει τωρα πια...
Δεν μπορω βεβαια να πω οτι ειναι οτι ο Σπανουλης ή ο ΔΔ για την ομαδα αλλα στα τελευταια παιχνιδια τα κανει ολα εκτως απο την οργανωση. Τον πιστευα απο την αρχη της σεζον αυτον το παχτη αν και στην μεση αρχισα να εχω καποιους ενδοιασμους οπως ολοι, αλλα τελος καλο ολα καλα!
Magic 4, short men!
vastravoud
Ακριβώς!

Τα κλειδιά της ομάδας τα έχει ο Ζοτς smile.gif
Flexo
Προφανώς οι ανακοινώσεις θα πέσουν την Τρίτη, μετά την συνάντηση Διοίκησης- Προπονητικού team.
Ούτε οι μεταγραφές των Τέπιτς, καλάθη έχουν ανακοινωθεί, ωστόσο στο website της ΚΑΕ έχουν δημοσιευτεί κάποιες δηλώσεις του Νικ.

Μετά απο αυτή την ανανέωση νομίζω πως είμαστε κομπλέ.

Πέρσι την βγάλαμε μόνο με Στράτο στο 3 και περιμέναμε κάποια βοήθεια απο Κέτσμαν η οποία δεν ήταν η αναμενόμενη.
Φέτος η έλευση των Καλάθη και Τέπιτς θα μας κάνει ακόμα πιο δυνατους και θα έχουμε περισσότερη ενέργεια ιδιαίτερα αμυντικά, στα σχήματα με 3 guard.

Ερωτηματικό η απόδοση του Τσατσαρή, που εγώ προσωπικά τον εμπιστεύομαι.

Τέλος, περιμένω να δω περισσότερο Σερμαντίνι την νέα σεζόν!

Απο μεταγραφές νομίζω ότι είναι περιττό να γίνει κάποια άλλη.
PrasiniThyella
Ο manager του Σάρας έρχεται την Δευτέρα προφανώς για να υπογραφεί το συμβόλαιο του παίκτη.Αλλά το οτι μπορεί να το έχουν συζητήσει και να έχουν ΄΄συμφωνήσει΄΄ στο ποσό και τη διάρκεια δεν αποκλείεται και την Τετάρτη το αργότερο να έχουμε την επίσημη ανακοίνωση.
rondo13
Και γω εμπιστεύομαι Τσαρτσαρη. Φέτος σχεδόν όλη τη σεζόν ήταν τραυματίας και στο τέλος της ήταν φανερά εκτός ρυθμού.. Αν και στους τελικούς έκανε 1-2 ωραία ματς.
Μακάρι να ισχύουν όλα αυτά για τον Σάρα. Δείχνει ότι πραγματικά θέλει να παραμείνει στον Παναθηναικό και δεν ψάχνεται για αλλού. Ουσιαστικά συμφώνησε σε όλους τους όρους που του έθεσε η ομάδα. Περιμένουμε όμως την τελική ανακοίνωση...
nicolicius
Πάντως φέτος πιστεύω πως θα είναι οι τελευταίες ευκαιρίες για Τσαρτσαρή ίσως και για Πέρπε.
Δεν λέω οτι θα φύγουν μιας και ειναι Ελληνες, αλλα ειδικά αν ο κώστας δεν βρει την φόρμα του, τότε απο του χρόνου πάμε σίγουρα για 4άρι.

Ο Πέρπε εχει κάνει μερικά καλά παιχνίδια αλλα δεν μου δείχνει οτι μπορεί να εξελιχθεί σε μεγάλο 3άρι. Μακάρι να με διαψεύσει.

Για Σάρας ακούγεται οτι ο Θανάσης ειναι τρελαμένος μαζί του, επίσης πιστεύω οτι σαν παρουσία προωθεί αρκετά τις πωλήσεις και γενικά παίζει πολύ δυνατά στο μάρκετινγκ.
Ειμαι βέβαιος οτι υπάρχει κόσμος που πάει στο γήπεδο για τον Σάρας γιατί μπορεί να προσφέρει οτι καλύτερο διαθέτει αυτη η ομάδα σε ποιότητα θεάματος.
Aυτά σε συνδιασμό με τις εκπληκτικές εμφανίσεις του φέτος και την τεράστια συμβολή στην επίτευξη των στόχων και ιδιαίτερα αυτού της ευρωλίγκα λογικά θα είναι και οι βάσεις για την παραμονή του.

Εύχομαι να τον δω στην ίδια πεντάδα με Καλάθη να κάνουν no look pass ο ένας στον άλλον! laugh.gif
Marciulionis
Ο Πέρπε και σε μεγάλο 3άρι να μην εξελιχθεί δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει. Ήδη είναι πολύ χρήσιμος και είναι και Έλληνας... Άρα θα τον βλέπουμε για πολλά-πολλά χρόνια στο ΠΑΟ.
nicolicius
Μα γι αυτό τόνισα οτι δεν θα φύγουν!

Αλλα αν δεν εξελιχθεί μπορεί άνετα να μετατραπεί σε ένα πολύ καλό μπακ για την θέση 3!
theov
Νομίζω ότι ο Στράτος έχει όλα τα φόντα να εξελιχθεί σε άριστο 3άρι! Αθλητικός είναι, άμυνα παίζει, έξυπνος είναι, θετικός στην επίθεση, λίγο χρόνο θέλει να ωριμάσει δίπλα στο Ζοτς και θα δούμε θαύματα...

Υπομονή λιγάκι, πιτσιρικάς είναι και όμως βοηθάει ήδη πολύ! Τα καλύτερα του Περπέρογλου νομίζω ότι θα τα δούμε από φέτος...
Paris87
Ο Περπε νομιζω σημα κατατεθεν ειναι η αλλαγη χεριου του στον αερα ή κανω λαθος? Τον εχω δει να το κανει πολλες φορες αυτο...
Archigos
http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=98405

Για μη ανανέωση του «Σάρας» και «σφήνα» της Μπαρτσελόνα, γράφουν οι Λιθουανοί!

Αν και στην Ελλάδα θωρείται σίγουρη η ανανέωση του συμβολαίου του Γιασικεβίτσιους με τον Παναθηναϊκό για τα επόμενα δύο χρόνια (1+1), οι Λιθουανοί φαίνεται πως έχουν διαφορετικές πληροφορίες. Σύμφωνα με δημοσίευμα λιθουανικής ιστοσελίδας, ο «Σάρας» όχι μόνο δεν ανανέωσε με το «τριφύλλι», αλλά έχει δεχτεί και μία εξαιρετική πρόταση από την Μπαρτσελόνα!

Χαρακτηριστικά η ιστοσελίδα lrytas.lt τονίζει ότι μεταξύ των δύο πλευρών δεν έχει επέλθει συμφωνία, καθώς οι συζητήσεις θα ξεκινήσουν από την επόμενη εβδομάδα, ενώ βασιζόμενο σε δηλώσεις του μάνατζερ του παίκτη Μαουρίτσιο Μπαλτούτσι, αναφέρει ότι ο «Σάρας» βρίσκεται στο μεταγραφικό στόχαστρο των Καταλανών, οι οποίοι είναι πρόθυμοι να δαπανήσουν αρκετά χρήματα ώστε να προσθέσουν στο ρόστερ τους τον άσο των «πρασίνων».

Έτσι λοιπόν σύμφωνα με το ρεπορτάζ των Λιθουανών, ο Γιασικεβίτσιους αν και στο περιβάλλον του δηλώνει έτοιμος να υπογράψει στον Παναθηναϊκό, παράλληλα εξετάζει και τις προτάσεις που έχει στα χέρια του από άλλος ευρωπαϊκούς συλλόγους και θα λάβει την απόφασή του την επόμενη εβδομάδα, όταν και θα συναντηθεί με τους αδελφούς Γιαννακόπουλους!
vastravoud
Οτιδήποτε περισσότερο από 2 εκατομμύρια το χρόνο είναι κραυγαλέο, και αν τα βρει αλλού ας πάει στο καλό
Paris87
QUOTE(vastravoud @ Jun 5 2009, 22:02 ) *
Οτιδήποτε περισσότερο από 2 εκατομμύρια το χρόνο είναι κραυγαλέο, και αν τα βρει αλλού ας πάει στο καλό

Ναι, 2 εκατ ουτε εμενα θα μου αρεζε σαν οπαδο...
Θα μου πεις σιγα οι Γιαννακοπουλοι πληρωνουν. Ε παντως δεν μου φενεται σωστο για εναν παιχτη ο οποιος ναι μεν προσφερει θεαμα και σκοτωνει στην επιθεση αλλα στην αμυνα εχει προβλημα μεγαλο και ενω υπαρχουν και αλλοι παιχτες που παιρουν λιγοτερα, αλλα στην ομαδα, τωρα, προσφερουν περισσοτερα.
azannetop
O Σάρας είναι παικταράς ηγέτης, έχει αφομοιώσει την φιλοσοφία του παιχνιδιού του Παναθηναϊκού, έχει βελτιωθεί στην άμυνα σε σχέση με τον πρώτο χρόνο του, δεν με νοιάζει αν θα παίρνει 2, 2.2, 2.4, 2.ν τα αξίζει όσα και να πάρει και πρέπει να μείνει.
vastravoud
Δηλαδη ο Μήτσος πόσα πρέπει να πάρει αναδρομικά;
virgin13
ειναι υποχρεωτικο να μεινει ο σαρας,διοτι οι ασσιστ που κανει δεν τις κανει ουτε ο δδ ουτε ο σπανουλης.επισης εχει πολυ καλο τριποντο οποτε λεει να μεινει
Paris87
Ενταξη ο Μητσος ειναι ενα σκαλι πιο πανω και απο τους 4 κοντους μας...
Ειναι ο μονος παιχτης που οταν βαραει 3ποντο ειμαι σιγουρος οτι θα το βαλει.
Ειναι παχτης ηγετης σιγουρα (τελικος κυπελου, κρισιμες βολες κ.α)
Στην αμυνα τα λογια ειναι περιττα
Ειναι τωρα πια ο αρχηγος και δικαια
Ειναι ο παιχτης που οταν μπαινει κοντρολαρει τον ρυθμο μας και και οταν ηταν τραυματιας σε μερικα σημεια δν το ειχαμε.
Μερικοι μαλλον ξεχασατε οτι ειναι το βασικο γραναζι του Παο επειδη ηταν τραυματιας
Διαμαντιδης-Σαρας 1-0 σιγουρα (και δεν ξερω τι αλλο ξεχασα να πω)
Αυτος ναι, δικαιουτε να παιρνει περισσοτερα απο ολους γιατι κατα την γνωμη μου τα εχει ολα...
dominik
καλημερα,
πιστευω πως το ροστερ του παο για φετος εχει οριστικοποιοηθει και δεν θα χρειαστουμε αλλο παικτη.
ισως μονο καποιον ψηλο,αλλα και παλι με επιφυλαξη μιας και φετος η τετραδα ηταν πολυ καλη και του
χρονου ο πεκο θα ναι βελτιωμενος και,πιστευω, θα κανει λιγοτερα φαουλ smiley.gif
οσο για το θεμα του τριαριου και γω πιστευω πως ο περπε ειναι ενα εξαιρετικο μπακ απ,αλλα δεν κανει για
βασικος,κατι που αποδειχτηκε και στους τελικους και θα θελα ενα μεγαλο τριαρι, αλλα με:

μητσο
σπαν
σαρας
ντρου
τεπιτς
καλαθη
περπε
χατζηβρετα(καποιοι λεν οτι θα μεινει)

εχουμε μια υπερπληρη περιφερεια,και το συστημα με,ουσιαστικα,3 ασοδυα(φετος μητσος,σαρας,σπαν)θα μπορει να
χρησιμοποιειται πολυ περισσοτερο με την ελευση καλαθη.
επομενως πιστευω πως η θεση τρια θα καλυφθει οχι με καθαρα τριαρια(πλην περπε)αλλα με αλχημειες που και
φετος δεν μας χαλασαν!!
να στε καλα
virgin13
QUOTE(dominik @ Jun 6 2009, 10:31 ) *
καλημερα,
πιστευω πως το ροστερ του παο για φετος εχει οριστικοποιοηθει και δεν θα χρειαστουμε αλλο παικτη.
ισως μονο καποιον ψηλο,αλλα και παλι με επιφυλαξη μιας και φετος η τετραδα ηταν πολυ καλη και του
χρονου ο πεκο θα ναι βελτιωμενος και,πιστευω, θα κανει λιγοτερα φαουλ smiley.gif
οσο για το θεμα του τριαριου και γω πιστευω πως ο περπε ειναι ενα εξαιρετικο μπακ απ,αλλα δεν κανει για
βασικος,κατι που αποδειχτηκε και στους τελικους και θα θελα ενα μεγαλο τριαρι, αλλα με:

μητσο
σπαν
σαρας
ντρου
τεπιτς
καλαθη
περπε
χατζηβρετα(καποιοι λεν οτι θα μεινει)

εχουμε μια υπερπληρη περιφερεια,και το συστημα με,ουσιαστικα,3 ασοδυα(φετος μητσος,σαρας,σπαν)θα μπορει να
χρησιμοποιειται πολυ περισσοτερο με την ελευση καλαθη.
επομενως πιστευω πως η θεση τρια θα καλυφθει οχι με καθαρα τριαρια(πλην περπε)αλλα με αλχημειες που και
φετος δεν μας χαλασαν!!
να στε καλα


ειναι λαθος να νομιζουμε οτι ο περπε δεν ειναι καλο τριαρι.κατ'εμε σε μια ομαδα οπως ο παο δεν ειναι προσωπικοτητες γιατι ειναι ομαδα.μπορει ο οποιοσδηποτε να μπει οπως ο χατζη και να βαλει 8 ποντους μεσα σε 3 λεπτα.οπως και ο τσαρτσαρης.ηγετες ειναι ο δδ και ο σαρας.
dominik
QUOTE(virgin13 @ Jun 6 2009, 10:48 ) *
ειναι λαθος να νομιζουμε οτι ο περπε δεν ειναι καλο τριαρι.κατ'εμε σε μια ομαδα οπως ο παο δεν ειναι προσωπικοτητες γιατι ειναι ομαδα.μπορει ο οποιοσδηποτε να μπει οπως ο χατζη και να βαλει 8 ποντους μεσα σε 3 λεπτα.οπως και ο τσαρτσαρης.ηγετες ειναι ο δδ και ο σαρας.

δεν ειπα πως ο περπε ειναι κακο τριαρι,αλλιως δε θα παιζε σε μας,αλλα ενας παικτης που
μπορει να βοηθησει πολυ.απλα δε μου κανει για βασικο τριαρι!
virgin13
QUOTE(dominik @ Jun 6 2009, 11:01 ) *
δεν ειπα πως ο περπε ειναι κακο τριαρι,αλλιως δε θα παιζε σε μας,αλλα ενας παικτης που
μπορει να βοηθησει πολυ.απλα δε μου κανει για βασικο τριαρι!


den katalavaino.diladi ti ehei o perpe pu den sou aresei?thes na paizei diladi 35 lepta kai na vazei 15-20 pontous?
dream-player
QUOTE(virgin13 @ Jun 6 2009, 11:08 ) *
den katalavaino.diladi ti ehei o perpe pu den sou aresei?thes na paizei diladi 35 lepta kai na vazei 15-20 pontous?


Όχι 35 λεπτά με 20 πόντους αλλά επίσης όχι 5 λεπτά με 0 πόντους και μηδενική προσφορά όπως είχε στα τελευταία ματς......
Και συγκρινέ τον με τον Σισκάουσκας για να καταλάβεις πως πρέπει να είναι το βασικό 3αρι.
virgin13
QUOTE(dream-player @ Jun 6 2009, 11:16 ) *
Όχι 35 λεπτά με 20 πόντους αλλά επίσης όχι 5 λεπτά με 0 πόντους και μηδενική προσφορά όπως είχε στα τελευταία ματς......
Και συγκρινέ τον με τον Σισκάουσκας για να καταλάβεις πως πρέπει να είναι το βασικό 3αρι.


kai go sou leo to allo.mpainei o hatzivretas gia 3 lepta kai vazei 8 pontous?einai diladi super triari?ohi.dioti sta 5 lepta me 0 pontous tou perpe mporei o batiste na kanei oli ti douleia i o pekovic?i akoma kai o dd.
vastravoud
Απλώς αυτό που λείπει στον Περπέρογλου είναι η σταθερότητα(κυρίως αμυντικά). Είναι μικρός όμως ακόμα, έχει αποκτήσει πολλές παραστάσεις και τον περιμένουμε ακόμα καλύτερο του χρόνου.
virgin13
QUOTE(vastravoud @ Jun 6 2009, 11:22 ) *
Απλώς αυτό που λείπει στον Περπέρογλου είναι η σταθερότητα(κυρίως αμυντικά). Είναι μικρός όμως ακόμα, έχει αποκτήσει πολλές παραστάσεις και τον περιμένουμε ακόμα καλύτερο του χρόνου.


πρεπει να κοιταμε και λιγο τα στατιστικά.μπορει να εκατσε πεντε λεπτα στον αγωνα αλλα να μην πηρε καμια προσπαθεια για σουτ.αυτό δεν σημαινει οτι ειναι ασχετος και δεν κανει.
dream-player
QUOTE(virgin13 @ Jun 6 2009, 11:19 ) *
kai go sou leo to allo.mpainei o hatzivretas gia 3 lepta kai vazei 8 pontous?einai diladi super triari?ohi.dioti sta 5 lepta me 0 pontous tou perpe mporei o batiste na kanei oli ti douleia i o pekovic?i akoma kai o dd.


Εγώ θέλω να σου πω το εξής απλό, όταν είσαι η καλύτερη ομάδα της Ευρώπης πρέπει να έχεις ένα από τα καλύτερα 3αρια της Ευρώπης για βασικό. Για αυτό σου είπα και για Σισκα. Ο Χατζηβρέττας είναι ρολίστας και μην τον βάζεις στη συζήτηση γιατί είναι άλλη η δουλειά του τώρα. Ο Περπέρογλου προς το παρών δεν είναι ο παίχτης που θα πάρει αυτή την ομάδα μόνος του στις πλάτες του,όπως πχ το έκανε ο Σισκα στο final-4(έχω λίγο κόλλημα μαζί του).
Οπότε γνώμη μου είναι ότι πρέπει να πάρει η ομάδα ένα βασικό 3αρι και ο Περπε αλλαγή του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.