Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πρωτάθλημα 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
hagi
Είπα να ανοίξω το topic κάπως νωρίτερα ώστε να γράψουμε τις απόψεις μας για το νέο πρωτάθλημα..

Αν ξεπεράσουμε τους τραυματισμούς ελπίζω σε μια καλή χρονιά αν και ξεκίνησε άσχημα..

Καλή χρονιά λοπόν και ότι καλύτερο..
weirdo1977
δε ξέρω, αν εξαιρέσουμε το πανηγύρι που θα γίνετε φέτος στα παιχνίδια της ευρωλίγκας δε περιμένω k πολλές εκπλήξεις, η ΑΕΚ k ο παοκ δεν με πείθουν πως θα αντέξουν στο πρωτάθλημα, το μαρούσι φαίνεται σε λίγο χαμηλότερο επίπεδο από πέρσι, ο πανελλήνιος k ο πανιώνιος ως τώρα δεν έδειξαν πολλά... οποτε προβλέπω εύκολη κατάκτηση της 3ής θέσης k θα προσπαθήσουμε για τους 16 της ευρωλίγκας... θα μου λείψει πάντως ένας τελικός φέτος... είχαμε καλομάθει τα τελευταία χρονια.
goos
Εγω νομιζω οτι η ομαδα μας ειναι πολυ καλη.Εγιναν σοβαρες κινησεις το καλοκαιρι κ με βαση το μπατζετ μας πηραμε καλους παιχτες.Ειχαμε βεβαια την ατυχια να φυγει ο στακ κ ο παντιους αλλα κ παλι η ομαδα εκανε οτι μπορουσε να τουσ κρατησει.Για τον παντιους ενταχει το παληκαρι ειχε προβλημα κ δεν μπορουσε να μεινει αλλο αλλα ο αρχηγος 68.gif μας πουλησε.Δεν πειραζει ομως στην ομαδα μας μενει οποιοσ πραγματικα θελει κ η κινηση να κρατησουμε για 3 χρονια ακομα τον γουιλκισον ηταν οτι καλυτερο.Πιστευω οτι επειδη ειναι μικρος ακομα κ με πολλα περιθωρια βελτιωσεις θα μας κανει να ξεχασουμε γρηγορα τον στακ.Καλα να ειναι χωρις τραυματισμους οι παιχτες κ θα παμε μια χαρα.
chinaski
Δεν μπορω να κατηγορησω τον Στακ που εφυγε. Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Δεν θα ξεχασω ομως που παρολο (αποτι φαινετε) ειχε συμφωνησει με τον Ολυμπιακο απο πολυ νωρις, επαιξε πολυ καλα στο τελευταιο παιχνιδι με το Μαρουσι και δεν εκανε "διακοπες". Φυσικα η αλλη οψη ειναι οτι ειχε συμφωνησει απο πολυ νωρις και μας δουλευε...

Οσο για φετος πιστευω οτι εχουμε σαφες προβαδισμα εναντι των αλλων ομαδων για την τριτη θεση. Πιστευω οτι το Μαρουσι θα ειναι λιγο χειροτερο απο περσυ αλλα σταθερο, εν αντιθεση με Παοκ και Αεκ που θα εχουν ξεσπασματα κατα την διαρκεια της περιοδου. Κλειδι και παλι η εδρα μας. Αν κανουμε τις νικες που πρεπει και δεν στραβωπατησουμε (οπως με Λαρισα περσυ) και παρουμε τις νικες που πρεπει εκτος εδρας με τους θεωρητικα αδυνατους δεν την χανουμε την τριτη θεση.
NBAer
QUOTE(chinaski @ Oct 4 2006, 07:45 PM) *
Οσο για φετος πιστευω οτι εχουμε σαφες προβαδισμα εναντι των αλλων ομαδων για την τριτη θεση. Πιστευω οτι το Μαρουσι θα ειναι λιγο χειροτερο απο περσυ αλλα σταθερο, εν αντιθεση με Παοκ και Αεκ που θα εχουν ξεσπασματα κατα την διαρκεια της περιοδου. Κλειδι και παλι η εδρα μας. Αν κανουμε τις νικες που πρεπει και δεν στραβωπατησουμε (οπως με Λαρισα περσυ) και παρουμε τις νικες που πρεπει εκτος εδρας με τους θεωρητικα αδυνατους δεν την χανουμε την τριτη θεση.


Πραγματι το Μαρουσι μαλλον θα ειναι χειροτερο απο περυσι.... Αλλα και ο Αρης νομιζω θα ειναι χειροτερος.
Τελοπαντων ιδωμεν.... Εγω παντως θα εβαζα Αρη για 3ο.....

Αυτο που θελω να παρατηρησω ειναι το: "και παρουμε τις νικες που πρεπει εκτος εδρας με τους θεωρητικα αδυνατους δεν την χανουμε την τριτη θεση" και γενικα η ολη νοοτροπια που βλεπω ως προς αυτο το θεμα.
Δηλαδη μου φαινεστε ευχαριστημενοι με την 3η θεση. Και αυτο ειναι τραγικο. Τοση καταντια πια????

Δεν μιλω φυσικα για εμας(ΠΑΟΚ) που αμα παρουμε 3η θεση θα χαιρομαστε ακομη πιο πολυ απο εσας.... shot.gif

Ενταξει η αληθεια ειναι οτι ο ΠΑΟ και ο Ολυμπιακος ειναι καποια ετη φωτος πιο μπροστα, αλλα οχι και να ειμαστε ευχαριστημενοι, εμεις(Θεσσαλονικεις), η υποτιθεμενη "πατριδα" του Ελληνικου μπασκετ....
chinaski
Μα καπως ετσι ειναι τα πραγματα. Δλδ τι περιμενεις να ακουσεις? Θα περασουμε συφουνας απο ολες τις εδρες και θα παλεψουμε για τις δυο πρωτες θεσεις με Παο και Θρυλο?


Φυσικα δεν ειμαστε ευχαριστημενοι με την τριτη θεση, αλλα ρεαλιστικα αυτο ειναι το "τροπαιο" μας. Να πεταμε στα συννεφα? Στοχος ειναι να ξαναπαιξουμε στην Ευρωλιγκα, δεν μπορουμε να κοντραρουμε τον Παο και Θρυλο.

Το βλεμα μας δεν ειναι προς τα κατω αλλα προς τα πανω και πως θα μπορεσουμε να πλησιασουμε τον Παο και τον Θρυλο και η Ευρωλιγκα ειναι μονοδρομος για αυτο, ιδιως αν δεν εχεις τον ισχυρο επιχειρηματια που μπορει αναπασα στιγμη να ανεβασει το επιπεδο της ομαδος.
klearxos
Βιαζεσαι πολυ φιλε ΝΒΑer!.
Οι μεγαλες ομαδες δεν γινονται απο την μια μερα στην αλλη. Αυτο δεν εγινε ουτε με τον Αρη ουτε με τον ΠΑΟΚ της δεκαετιας του 80. Με μη σωστα μελετημενα βηματα θα εχουμε αποτελεσματα τυπου Περιστεριου(ξερει κανενας σε ποια κατηγορια παιζει?)
Εχεις δικιο οτι θα μπορουσαμε να βαλουμε την υποσημειωση οτι θα ειμαστε ευχαριστημενοι με την φετινη τριτη θεση (αυτο βεβαια εννοουμε ολοι!-απλα να το διατυπωνουμε κιολας) και οχι με μια γενικη μετριοτητα.
Πιστευω πως αν ο Αρης σταθεροποιηθει καποια χρονια στην τριτη θεση που οδηγει στην Ευρωλιγκα και ο ΠΑΟΚ στην τεταρτη( που πιθανοτατα μετα τις αλλαγες επισης να οδηγει στην Ευρωλιγκα) και οι δυο ομαδες θα μπορεσουν να χτυπησουν και υψηλοτερους στοχους.
Ολα ομως να σταθερα βηματα.!
Ευχομαι να εχουμε μια καλη και αισια μπασκετικη χρονια!

Υ.Γ. Επισης ψυχραιμια μετα απο το οποιο αποτελεσμα της επομενης Τεταρτης!
Warrior
QUOTE(NBAer @ Oct 4 2006, 08:37 PM) *
Αυτο που θελω να παρατηρησω ειναι το: "και παρουμε τις νικες που πρεπει εκτος εδρας με τους θεωρητικα αδυνατους δεν την χανουμε την τριτη θεση" και γενικα η ολη νοοτροπια που βλεπω ως προς αυτο το θεμα.
Δηλαδη μου φαινεστε ευχαριστημενοι με την 3η θεση. Και αυτο ειναι τραγικο. Τοση καταντια πια????


Σε αυτο καλυφθηκα απο τα παιδια παραπανω...


Εγω πιστευω οτι για να λεμε οτι καναμε ενα βημα μπροστα,πρεπει να αρχισουμε απο φετος να "παιρνουμε"
αγωνες εκτος εδρας με θεωρητικα ευκολοτερους αντιπαλους.Δεν λεω να μην γινουν γκελες,αλλα αυτες να
ειναι πολυ περιορισμενες σε αριθμο.Επισης θα ηθελα να παρει ματς απο τους δυο μεγαλους του κεντρου.

Αν γινουν αυτα τοτε η 3η θεση θα ερθει ευκολα.Με ενα ρεκορ γυρω στο 19-7 (πολυ περισσοτερο με ενα
20-6 biggrin.gif )θα ημουν ικανοποιημενος.Το ζητουμενο παντως ειναι να ερθει αυτη (3η θεση)ειτε ευκολα ειτε
δυσκολα.Αν δεν τα καταφερουμε θα το θεωρησω πισωγυρισμα και την χρονια αποτυχημενη....

Εγω εχω την εντυπωση οτι δεν προβλεπεται να δοθει 4η θεση στην Ελλαδα,με την πολυσυζητημενη
"διευρυνση".


Σημαντικοτερο αντιπαλο,με οσα εχω δει ως τωρα(και με βαση τα τωρινα ροστερ),θεωρω τον ΠΑΟΚ για την
3η θεση.Σιγουρα ειναι πολυ νωρις να κρινουμε ολες τις ομαδες.

Το μεγαλο στοιχημα για μας φετος νομιζω πως ειναι η παρουσια στην Ευρωλιγκα.Την 3η θεση το θεωρω
δεδομενο οτι εχει θεσει η ομαδα ως ελαχιστο στοχο.Δεν θα μπορουσε να ειναι και αλλιως.. wink.gif
klearxos
Warrior θεωρω οτι αν ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ κρατησουν την ιδια ομαδα μεχρι το τελος της περιοδου θα εχουμε αρκετα προβληματα για την διατηρηρη των κεκτημενων με τα τοσα προβληματα τραυματισμων που εχουμε. Απο την αλλη μερια ομως θεωρω πολυ δυσκολο οι συγκεκριμενες ομαδες (ΠΑΟΚ, ΑΕΚ) να βγαλουν καθαρη τη χρονια.

Ηδη στο betsmart, sportime και contra αναφερουν οτι ο McFerson βρεθηκε θετικος σε χρηση χασις.....
mono maroussi
QUOTE(weirdo1977 @ Oct 4 2006, 02:58 AM) *
δε ξέρω, αν εξαιρέσουμε το πανηγύρι που θα γίνετε φέτος στα παιχνίδια της ευρωλίγκας δε περιμένω k πολλές εκπλήξεις, η ΑΕΚ k ο παοκ δεν με πείθουν πως θα αντέξουν στο πρωτάθλημα, το μαρούσι φαίνεται σε λίγο χαμηλότερο επίπεδο από πέρσι, ο πανελλήνιος k ο πανιώνιος ως τώρα δεν έδειξαν πολλά... οποτε προβλέπω εύκολη κατάκτηση της 3ής θέσης k θα προσπαθήσουμε για τους 16 της ευρωλίγκας... θα μου λείψει πάντως ένας τελικός φέτος... είχαμε καλομάθει τα τελευταία χρονια.

καλα μην εισαι σιγουρος γιατι και συ δεν εχεις πολυ καλυτερη ομαδα..
klearxos
Γνωμη μου βεβαια.......
Αν η ομαδα δεν εχει τραυματισμους και δεσει στο ελαχιστο δεν νομιζω οτι μπορει το Μαρουσι να μας κερδισει σε σειρα 5 αγωνων.
mono maroussi
QUOTE(klearxos @ Oct 7 2006, 04:50 PM) *
Γνωμη μου βεβαια.......
Αν η ομαδα δεν εχει τραυματισμους και δεσει στο ελαχιστο δεν νομιζω οτι μπορει το Μαρουσι να μας κερδισει σε σειρα 5 αγωνων.

θα το δουμε αυτο..ετσι και αλλιως μεχρι τοτε εχουμε πολυ χρονο μπροστα μαςtongue.gif
goos
η 3 θεση ηταν μεγαλη επιτυχια κ φετοσ παλι αν την παρουμε ευχαριστημενη να ειμαστε.τι να κανουμε αυτες τις δυνατοτητες εχουμε πλεων κ αυτο το μπατζετ.δεν καταλαβα γιατι να μην ειμαι ικανοποιημενος με την 3 θεση;εμεις βγαλαμε τα ματια μας τοσα χρονια κ φτασαμε να αξιζουμε την 3 θεση.ας μην κανανε τετοια διαχειρηση τα κορακια οταν ειχαμε την μεγαλη ομαδα να ημασταν για αλλα πραγματα.Υπομονη κ σιγα σιγα ισως δουμε την ομαδα μας εκει που της αξιζει
hellenic
Dikia moy gnomi einai pos o ARis den edikse akoma ti mporei na kanei!Sigoura eftaiksan oi traumatismi kai to endexomeno pos yparxoyn polloi kainourgi paixtes sto roster!an lithoyn omos auta ta problima o Aris tha diekdikisei tin 3 thesei me to Marousi!PAOK,AEK ktl. blepo arketa pio piso!
Warrior
QUOTE
ΑΡΗΣ: Ολα ανοιχτά με Σκέιλς

Η νέα εξέταση στην οποία θα υποβληθεί θα είναι και η καθοριστική

Δεν είναι υπερβολή να αναφερθεί ότι ο Αντρέα Ματζόν πονοκεφαλιάζει περισσότερο από το τι μέλλει γενέσθαι με τον Αλεξ Σκέιλς παρά για την πρεμιέρα στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό! Η μαγνητική τομογραφία στην οποία υποβλήθηκε ο Αμερικανός τη Δευτέρα δεν είχε... ενθαρρυντικά αποτελέσματα και όλα πλέον κρέμονται από μία κλωστή...

Ο τραυματισμός του Αμερικανού άσου, που εντυπωσίασε στα πρώτα φιλικά της ομάδας, είναι ένας από τους πλέον «ύπουλους» στον αθλητισμό. Οσοι παίκτες αντιμετώπισαν πρόβλημα με το πέλμα δεν... ξέμπλεξαν γρήγορα και δυστυχώς αυτό συμβαίνει και με τον Σκέιλς. Ο παίκτης θα υποβληθεί προσεχώς σε νέα εξέταση, η οποία θα κρίνει πολλά, ακόμα και την παραμονή του στην ομάδα!


Mαλιστα...παμε για αλλαγη ξενου!

Μια φλεγμονη που θα τον αφηνε 3-4 μερες εξω...εγινε πλευματιαια απονευρωση(αν εχω καταλαβει καλα)
στην πορεια.Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται ρε γαμωτο.Ξεκιναμε το πρωταθλημα με 3 παικτες να λειπουν
λογω τραυματισμων,με ασχημο κλιμα να επικρατει,3 παικτες και ο προπονητης εχουν αβεβαιο μελλον,κριμα.
Πως καταφερανε να χαλασουν το πανηγυρικο κλιμα για την επιστροφη μετα απο 15 χρονια στην Ευρωλιγκα
ειναι πραγματικο αποριας αξιο...

Οτι ειναι να γινει,ας γινει τουλαχιστον συντομα αφου σε δυο βδομαδες ξεκινα η Ευρωλιγκα.
mono maroussi
QUOTE(Warrior @ Oct 11 2006, 12:37 PM) *
Mαλιστα...παμε για αλλαγη ξενου!

Μια φλεγμονη που θα τον αφηνε 3-4 μερες εξω...εγινε πλευματιαια απονευρωση(αν εχω καταλαβει καλα)
στην πορεια.Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται ρε γαμωτο.Ξεκιναμε το πρωταθλημα με 3 παικτες να λειπουν
λογω τραυματισμων,με ασχημο κλιμα να επικρατει,3 παικτες και ο προπονητης εχουν αβεβαιο μελλον,κριμα.
Πως καταφερανε να χαλασουν το πανηγυρικο κλιμα για την επιστροφη μετα απο 15 χρονια στην Ευρωλιγκα
ειναι πραγματικο αποριας αξιο...

Οτι ειναι να γινει,ας γινει τουλαχιστον συντομα αφου σε δυο βδομαδες ξεκινα η Ευρωλιγκα.

κριμα γιατι μου αρεσε αυτος ο παικτης και πιστευα οτι θα μπορουσε να κανει τη διαφορα..εχετε και δυσκολη αρχη στο πρωταθλημα..δυσκολα τα πραγματαtongue.gif
SteelGandalf
Η ομάδα στο τέλος θα τα καταφέρει. Όπως και να 'χει, ο κόσμος να "χαλάσει", ο Άρης 3ος και φέτος θα είναι. Αφήστε το Μαρούσι, τον ΠΑΟΚ και τους υπόλοιπους να ελπίζουν. Η ελπίδα άλλωστε πεθαίνει τελευταία. Σε ότι αφορά το σημερινό η ήττα είναι δεδομένη. Καλά θα είναι να αποφύγουμε τη συντριβή (εκτός αν αυτό βοηθήσει στην απομάκρυνση του Ιταλού) tongue.gif. Εγώ θέλω όμως σύντομα να ξεκαθαρίσουν και οι παίχτες που θα μείνουν και ποιοι θα φύγουν από την ομάδα. Όσο για τον προπονητή τι να λέμε. Μάλλον πρώτος θα φύγει. Εκτός από την επιλογή του Παναγιώτη Γιαννάκη, υπάρχει και η επιλογή του Αργύρη Πεδουλάκη, ενός προπονητή που έχει αποδείξει τόσα χρόνια ότι το κατέχει άριστα το σπορ. Θα δούμε...
Warrior
O Γιαννακης εχει ορο στο συμβολαιο με την Εθνικη να μην παει σε ελληνικη ομαδα.Τωρα ποσο ισχυρος ειναι
αυτος,δεν ξερω.

Οχι ρε SteelGandalf ο Πεδουλακης...Δεν λεω καλος προπονητης ειναι γενικα,αλλα εγω δεν τον πολυπαω,
ουτε πιστευω οτι μπορει να οδηγησει τον Αρη στην υπερβαση.Αρεσκεται και σε πολλες αλλαγες παικτων...

Εγω θα ηθελα τον Κατσικαρη!
SteelGandalf
Ο Κατσικάρης είναι φοβερός, αλλά δεν έκλεισε κάπου; Όσο για το Γιαννάκη που λες, δε νομίζω αν το θελήσει να μη μπορεί να αναλάβει κάποιο σύλλογο. Στην τελική αν τους πει "ή μου επιτρέπεται να αναλάβω ένα σύλλογο ή παραιτούμαι" τι θα του απαντήσουν λέτε εσείς; smile.gif
dizzy_fingers
QUOTE
O Γιαννακης εχει ορο στο συμβολαιο με την Εθνικη να μην παει σε ελληνικη ομαδα.

Πρώτη φορά το ακούω αυτό 39.gif.
Αυτό που ήξερα ήταν το γνωστό, ότι δηλαδή δουλεύει στην Εθνική με ημιαπασχόληση.

Ο Κατσικάρης καλή επιλογή...σημειωτέον, μόλις έφυγε από τη Δυναμό Αγ.Πετρούπολης που διαλύθηκε οικονομικά και είναι ελεύθερος...
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 12 2006, 02:55 PM) *
Πρώτη φορά το ακούω αυτό 39.gif.
Αυτό που ήξερα ήταν το γνωστό, ότι δηλαδή δουλεύει στην Εθνική με ημιαπασχόληση.


Γενικότερα πιστεύω ότι ισχύει αυτό για όλους τους ομοσπονδιακούς! Υπάρχει το ασυμβίβαστο. cool.gif
Ο Γιαννάκης μέχρι πρότινος με ειδική συμφωνία ήταν και στο Μαρούσι και στην Εθνική.
Τώρα μόνο ένας ομοσπονδιακός μπορεί και κάνει και τα δύο, ο Τάκης ο Μπακογιώργος. Προπονητής των εφήβων του Αμαρουσίου και της Εθνικής Ν. Γυναικών. Τώρα πως γίνεται αυτό… θα σας γελάσω!!! rolleyes.gif
dizzy_fingers
Με ειδική συμφωνία tongue.gif.
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 12 2006, 03:12 PM) *
Με ειδική συμφωνία tongue.gif.



Σωστός!!!!! 77.gif
Πολύ ειδική θα έλεγα….. ph34r.gif 65.gif
leonkalf
QUOTE(Warrior @ Oct 12 2006, 11:09 AM) *
O Γιαννακης εχει ορο στο συμβολαιο με την Εθνικη να μην παει σε ελληνικη ομαδα.Τωρα ποσο ισχυρος ειναι
αυτος,δεν ξερω.


QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 12 2006, 02:55 PM) *
Πρώτη φορά το ακούω αυτό 39.gif.
Αυτό που ήξερα ήταν το γνωστό, ότι δηλαδή δουλεύει στην Εθνική με ημιαπασχόληση.


Στο καινούργιο συμβόλαιο του Γιαννάκη (πριν το μουντομπάσκετ), μπήκε αυτός ο όρος.
Ότι δε θα μπορεί να δουλέψει σε ελληνικό σύλλογο, παρά μόνο σε ξένο.

Το θυμάμαι πολύ καλά αυτό.
thrylos7
QUOTE
Στην τελική αν τους πει "ή μου επιτρέπεται να αναλάβω ένα σύλλογο ή παραιτούμαι" τι θα του απαντήσουν λέτε εσείς;

Εγώ πάντως δε θα ήμουν τόσο σίγουρος... tongue.gif Δεν έχουμε δει και λίγα.

QUOTE
Στο καινούργιο συμβόλαιο του Γιαννάκη (πριν το μουντομπάσκετ), μπήκε αυτός ο όρος.
Ότι δε θα μπορεί να δουλέψει σε ελληνικό σύλλογο, παρά μόνο σε ξένο.

Αυτό βέβαια μπορεί να ερμηνευθεί με διάφορους υπερβολικούς ίσως τρόπους από καχύποπτους τύπους...


Ας έρθει ο Κατσικάρης(αν φύγει, όταν φύγει ο Ματσόν)... Μια χαρά.. Ιδανικότερη επιλογή από αυτές που υπάρχουν.. Θα παίξει αντίπαλος με τον Άλεν, που πολύ θα ήθελε να τον έχει φέτος στην ομάδα του... (Βέβαια και ο Ματσόν είχε κάποτε πολύ καλή συνεργασία με τον Τζέρομ...) Άσχετα όλα αυτά...
rchos
mazzon go home!αυτο το πραγμα που φοραει τα κιτρινα και επιτιθεται δεν λεγεται ομαδα!μεχρι τωρα ουτε μια σωστη επιθεση δεν εχουν κανει!φυσικα δεν περιμενα να νικησει ο αρης γιατι εχει και 3 σημαντικες απουσιες αλλα ο τροπος με τον οποιο μια ομαδα επιτιθεται δεν εχει να κανει με το ποιοι παιζουν!


Κατσικαρης!Κατσικαρης!
dilliger
Αυτο που ειδα πριν λιγα λεπτα ηταν μια παρεα με κιτρινα στο ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ!

Παρεα χωρις αρχη & Τελος.

Πολυ απο τους παικτες που ειδαμε για πρωτη φορα με τον ΑΡΗ (Παντελιαδης - Μασσευ - Σεραπινας - Φλετσερ)
ηταν απλα "λιγοι"...

Ερωτηση ο Μασσευ αν ειναι 2.02 εγω ειμαι ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗΣ.

γυρω στο 197 - 198 το εκοψα...

Πως να γεμισει ρακετα.
thrylos7
Πράγματι! Ο Μάσεϊ φταίει... blink.gif

Όντως, πολύ κακό ματς για τον Άρη. Τουλάχιστον στο δεύτερο μέρος βελτιώθηκε η εικόνα.

Ήταν σημαντικότατες οι απουσίες(τελικά, δεν αγωνίστηκε δευτερόλεπτο ο Ηλιάδης)... αλλά δε νομίζω να ευθύνονται μόνο αυτές.
Warrior
QUOTE(rchos7 @ Oct 12 2006, 05:39 PM) *
αυτο το πραγμα που φοραει τα κιτρινα και επιτιθεται δεν λεγεται ομαδα!



QUOTE(dilliger @ Oct 12 2006, 07:02 PM) *
Αυτο που ειδα πριν λιγα λεπτα ηταν μια παρεα με κιτρινα στο ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ!

Παρεα χωρις αρχη & Τελος.



Τι να πω...τα ειπατε ολα.

Αυτο το πραμα δεν ξερω τι ειναι...αλλα σιγουρα δεν ειναι ο Αρης της Ευρωλιγκας που ονειρευομαστε.Ουτε
πλησιαζει στο ελαχιστο.

Δεν αποτελουν αλλοθι οι απουσιες γι'αυτο το χαλι...

Δεν υπαρχει ΜΙΑ προσωπικοτητα σε αυτην την ομαδα.Κατι παικτακια που τα χαν χαμενα εβλεπα.Μονο ο
Καστλ προσπαθουσε να σωσει τα προσχηματα,αλλα και αυτος ηταν σε πολυ κακη μερα.


QUOTE(thrylos7 @ Oct 12 2006, 07:44 PM) *
Πράγματι! Ο Μάσεϊ φταίει... blink.gif


Αυτος τουλαχιστον προσπαθησε αρκετα.Το θεμα ειναι...μπορει??

Καλα για τον Ματσον,τι να λεμε τωρα?Δεν ειναι εικονα ομαδας αυτης,παιδικη χαρα ειναι και δεν γινεται να
μην εχει ευθυνες.Αναθεμα και αν ειδα ενα επιθετκο συστημα..Περυσι ενταξει δεν ηταν δικια του η ομαδα.
Οχι οτι φετος ηταν,αλλα δεν υπαρχει σαφης αγωνιστικος προσανατολισμος.Οτι να ναι...

Δυστυχως ολα δειχνουν οτι χρειαζονται πολλες διορθωτικες κινησεις.

Υ.Γ.:Για αλλη μια φορα ο Ομπραντοβιτς μας σεβαστηκε...
klearxos
Οπως ειχα πει απο την ημερα της κληρωσης ο αγωνας με τον ΠΑΟ ηταν οτι χειροτερο για πρεμιερα.
Ο κοσμος εχει ηδη αρχισει να δυσανασχετει και δεν ξερω πως και ποτε μπορει να ηρεμησει....
Τελοςπαντων τωρα το βαρος πρεπει να πεσει στην προετοιμασια της ομαδας για τον επομενο αγωνα με το Μαρουσι
NBAer
QUOTE(klearxos @ Oct 13 2006, 12:01 AM) *
Οπως ειχα πει απο την ημερα της κληρωσης ο αγωνας με τον ΠΑΟ ηταν οτι χειροτερο για πρεμιερα.
Ο κοσμος εχει ηδη αρχισει να δυσανασχετει και δεν ξερω πως και ποτε μπορει να ηρεμησει....
Τελοςπαντων τωρα το βαρος πρεπει να πεσει στην προετοιμασια της ομαδας για τον επομενο αγωνα με το Μαρουσι


Εχασε και το Μαρουσι (απο Ολυμπια!!!! μεσα στην εδρα του) οποτε δεν σας βλεπω καλα.....


Ο περυσινος Αρης ειχε προσωπικοτητες, που εδιναν καποια ταυτοτητα στην ομαδα καθως και βοηθειες με ατομικες προσπαθειες στα δυσκολα, οπως Καστλ,Μπρουερ(παροτι ασταθης τα εβαζε τα καλαθια του), Στακ, Παντιους, Σιγαλας.
Φετος απεμειναν Σιγαλας και Καστλ και επειδη ομαδικα δεν προκειται να παιξετε ποτε με αυτον τον προπονητη, σας θεωρω χειροτερους απο περυσι....


Poll: Ποιος ειναι χειροτερος προπονητης: Μπανε ή Ματσον? tongue.gif
Φυσικα μαζι με τον MJ εχω τον μεγαλο Μπανεμπανε, για ειδωλο μπασκετικο, αλλα σαν προπονητης μου τα χαλαει..... Βεβαια αυτη η ψυχραιμια και ηρεμια που εχει (που μπορει καποιες φορες να αποδωθει και σαν υπνος) κανει πιστευω τους παιχτες να ειναι συγκεντρωμενοι αλλα αυτο δεν αρκει....

Παντως εγω ψηφιζω σαφως Ματσον! Τι να πρωτοθυμηθω? Πχ ας πουμε για τον περυσινο ημιτελικο στην Ευρωπη που παιξατε μεσα στην εδρα σας. Εκει ειδα τι σημαινει να κοιμασαι ορθιος! 71.gif
weirdo1977
το παιχνίδι μου θύμισε το παιχνίδι με τον παοκ πριν 2 χρονια μέσα στο κρατικό... ας μην είμαστε πολύ σκληροί με την ομάδα, ούτε εγώ περιμένω πολλά με αυτόν τον προπονητή αλλα σίγουρα η ομάδα δε θα μείνει έτσι... ψυχραιμία.
goos
ηρεμια παιδια.ενα παιχνιδι ηταν.με τον παο παιζαμε κ ειναι αρχη ακομα .αφηστε τουσ λιγο να τουσ δουμε.
hagi
Και γω έτσι λέω..Δεν είναι αυτό ο Άρης..Εγώ επιμένω ότι η ομάδα θα δείξει πολύ διαφορετικό πρόσωπο όταν επιστρέψουν όλοι και μπουν στους ρυθμούς της ομάδας..

Εντάξει κάναμε κακή αρχή αλλά η συνέχεια και το τέλος έχουν σημασία..
klearxos
Καλημερα
Λοιπον εγω θα το παιξω ο αισιοδοξος της παρεας biggrin.gif !
Καστλ: Εδειξε πως αν εχει τις ανασες που χρειαζεται απο Καλαιτζη και Παντελιαδη θα μπορεσει να αποδοσει πολυ καλυτερα και με λιγοτερα λαθη.
Τσαλδαρης:Μου εκανε εντυπωση οτι δεν φοβηθηκε να παρει σουτ! Βεβαια δεν ξερουμε πως θα αντιδρασει οταν κανει τετοια αστοχα σουτ στο Αλεξανδρειο και φαει κανα μπινελικι.
Σεραπινας: Λιγα πραγματα αλλα το σουτ το εχει, δεν ειναι στατικος.Πιστευω οτι μπορει να βοηθησει.
Wilkinson: Πολυ κατωτερος του αναμενομενου αλλα η αξια του ειναι γνωστη.
Γιαννουλης:Πολλα φαουλ, δεν ειδα πολυ διαθεση αλλα σιγουρα παικτης που μπορει να καθαρισει ολες τις υπολοιπες frontline του πρωταθληματος(εκτος Ολυμπιακου ισως)
Μασει:κατεβασε καποια ριμπαουντ. Ειναι απο την αρχη της χρονιας διστακτικος. Πρεπει να χαλαρωσει λιγο.
Σιγαλας:Οταν γυρισουν οι τραυματιες δεν θα εχει και πολυ χρονο συμμετοχης οποτε δεν θα πω τιποτα. Εξακολουθει ομως να ειναι ο παικτης που μπορει να αναλαβει για τουλαχιστον 5 λεπτα εναν επιτιθεμενο και αν δεν τον σταματησει να του κανει καποια φαουλ και του σπασει τον τσαμπουκα!
Φλετσερ:Δυο σουτακια εκανε.. μπηκαν.Εχει το μποι αλλα για καποιο λογο δεν μπαινει και πολυ στη ρακετα. Φοβηθηκε?
Παντελιαδης:Δεν εδειξε και αυτος πολλα αλλα προσωπικα πιστευω οτι θα βοηθησει.

Ο Παναθηναικος εκλεισε την αμυνα στη ρακετα και αφησε καμποσα σουτ ελευθερα γιατι ηξερε οτι χωρις Ηλιαδη και Σκειλς τα πραγματα ηταν ευκολα για αυτον. Θεωρω οτι με την επιστροφη και των τριων θα μπορουμε να εχουμε περισσοτερες επιλογες αφου οι αμυνες θα ανοιξουν για να πιασουν τους κοντους και θα εχουν χωρο να δρασουν.
Οντως η επιθεση ηταν τουρλομπουκι αλλα χωρις βασικες μοναδες θεωρω πως ειναι αναμενομενο ιδιως οταν ο αντιπαλος ειναι ο συγκεκριμενος.

Αυτα smile.gif

Ειπαμε πως εγω θα ειναι ο αισιοδοξος.
Σημερα αναφερουν για Ραουφ blink.gif και για Γλυνιαδακη οι εφημεριδες της πολης ενω για τον Ραουφ γραφει και το betsmart....

Ψυχραιμα και καλη συνεχεια.
Warrior
Ο Γλυνιαδακης ειναι απαραιτητος αυτη τη στιγμη.Πρεπει να τον φερουν,καθως νομιζω οτι δεν θα βρει
συμβολαιο στο ΝΒΑ στο τελος....

Τωρα ο Ραουφ...εχει να παιξει μπασκετ πανω απο 1 χρονο!Ειναι μεγαλο ρισκο..

Θετικη εμφανιση χθες πιστευω πως εκαναν οι Τσαλδαρης(για 3η επιλογη στο "2" δεν ειναι κακος) και Μασει.
Ο τελευταιος ηταν ο μονος απο τους ψηλους που εδωσε πολλες μαχες...

Γενικα,δεν θελω να κρινω την ρακετα της ομαδας επιθετικα(αμυντικα φανηκαν για αλλη μια φορα πολλα
προβληματα)καθως πιστευω οτι η τροφοδοτηση της ηταν τραγικη...

Παρα την κακη εμφανιση...ο Σεραπινας μου αρεσε.Θελει χρονο να εγκληματιστει,αλλα θα βοηθησει.
rchos
QUOTE
Ο Γλυνιαδακης ειναι απαραιτητος αυτη τη στιγμη.Πρεπει να τον φερουν,καθως νομιζω οτι δεν θα βρει
συμβολαιο στο ΝΒΑ στο τελος....



τωρα πια δεν ειμαι καθολου σιγουρος γιαυτο!αν κανει μια δυο εμφανισεις σαν την χθεσινη με τους χοκς το εχει το συμβολαιο!
Warrior
Με τους Ροκετς παντως του Σπανουλη δεν αγωνιστηκε χθες....


Εν τω μεταξυ...ο Σκειλς μαλλον αποθεραπευτηκε: blink.gif

QUOTE(sport24.gr)
Α1 Αρης:Ξαφνικά καλά ο Σκέιλς


Στις τάξεις του Άρη η αναμονή του υπογεγραμμένου συμβολαίου του Μαχμούντ Αμπντούλ Ραούφ στα γραφεία της ΚΑΕ συνεχίζεται. Παρόλα αυτά τα ευχάριστα για τον Αντρέα Ματσόν είχαν να κάνουν με τον Άλεξ Σκέιλς αφού το αποτέλεσμα της χθεσινής εξέτασης που υποβλήθηκε ήταν καθαρό στην φτέρνα του δεξιού του ποδιού.

Τι σήμαινε αυτό; Πολύ απλά ότι ο Σκέιλς που απουσιάζει από τις προπονήσεις αλλά και τις υποχρεώσεις του Άρη από τις 18 Σεπτεμβρίου, μια μέρα δηλαδή μετά την επιστροφή της αποστολής από την Ιταλία, σύμφωνα με τις πρωινές εκτιμήσεις του ιατρικού τιμ της ομάδας της Θεσσαλονίκης να βρίσκεται την Τετάρτη στον πάγκο στο παιχνίδι με το Μαρούσι.

Βέβαια το ερώτημα που τίθεται την στιγμή αυτή με τον Σκέιλς είναι σε ποια αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται και πότε θα κάνει την πρώτη του προπόνηση. Σήμερα, αύριο, την Δευτέρα ή την Τρίτη. Όπως και να έχει τα σημερινά πρωινά νέα για τον Αμερικανό γκαρντ επέτρεψαν στον Ματσόν να χαμογελάσει αφού έστω και έτσι ξαφνικά μπορεί και πάλι να αρχίζει να τον υπολογίζει σε αντίθεση με την ενημέρωση που είχε το μεσημέρι της Πέμπτης ότι θα έπρεπε να τον περιμένει για άλλες τρεις εβδομάδες.

Ωστόσο η αλλαγή σκηνικού στην περίπτωση του Σκέιλς δεν αλλάζει τα πλάνα του Ματσόν και της διοίκησης της ΚΑΕ Άρης για την απόκτηση του Αμπντούλ Ραούφ. Μάλιστα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης θεωρείται σίγουρη η απόκτηση του Αμερικανού, σε διαφορετική περίπτωση δεν θα είχαν ξεκινήσει διαδικασίες για άμεση έκδοση νέου του διαβατηρίου αφού αυτό που είχε μέχρι τώρα έχει λήξει.

Το γεγονός αυτό μάλιστα είχε αποτελέσει από την πρώτη στιγμή και το μεγαλύτερο πρόβλημα για το αν ο Αμπντούλ Ραούφ θα προλάβαινε το εντός έδρας παιχνίδι της Τετάρτης για την 2η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος με το Μαρούσι στο Αλεξάνδρειο. Από το πρωί όμως και μετά τα ευχάριστα με την περίπτωση του Σκέιλς τα δεδομένα είναι και πάλι διαφορετικά την ίδια ώρα που ο Ματσόν βλέπει τους Καλαϊτζή και Ηλιάδη να ανεβάζουν ρυθμούς.
Alexmei
εγώ πιστεύω πως ο Γλυνιαδάκης θα μείνει στην Αμερική γι αμία ακόμη χρονιά σίγουρα... Βέβαια ο Άρης τον χρειάζεται αλλά δν θα κοιτάξει τα συμφέροντά του;
dilliger
Πριν απο 3 ωρες ειδα τον Scales παρεα με τον Castle στο εμπορικο "COSMOS"...

Παρακολουθησα λιγο πως περπατουσε και μου φάνηκε ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ...ουτε πατεριτσες ουτε τιποτα...

Μπηκε σε ενα καταστημα να αγορασει κατι ηλεκτρονικο και ο CASTLE τον περιμενε απο εξω...

Τον ρωτησα αν ολα ειναι οκ με τον Scales και μου ειπε "He is ok man...He's gonna be fine very soon..."

AYTA...απο το ΡΕΠΟΡΤΑΖ
Warrior
Aυτο ειναι ρεπορταζ!! w00t.gif 41.gif

Kαμια φωτογραφια εβγαλες?? tongue.gif

biggrin.gif

Αντε να γυρνανε ολοι σιγα σιγα...
weirdo1977
biggrin.gif επιτέλους some good neews smile.gif
dilliger
Xaxa οχι δεν σκεφτηκα να βγαλω φωτογραφια...

Κουτσομπολιο... Ο Castle Φορουσε φορμες της ομαδας + ενα πολυ χοντρο Μπουφαν επισης.

Ομως με "κουφανε" γιατι φορουσε ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ μεσα στον ΟΚΤΩΒΡΙΟ...
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
Για όλους και για όλα μίλησε το ηγετικό δίδυμο του Άρη πριν την εντός έδρας πρεμιέρα του Άρη

Πολλές φορές τς σημαντικότερα πράγματα λέγονται σε μία φιλική συνάντηση χωρίς όρια και τύπους. Θανάσης Τζεβελέκης και Γιάννης Δαμιανίδης επέλεξαν τούτο τον τρόπο ανοιχτής κουβέντας έτσι ώστε στείλουν τα δικά τους μηνύματα τονίζοντας:

ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ: «Η εμπιστοσύνη του κόσμου σε μία τόσο νέα ομάδα, όπως ο Άρης, είναι απαραίτητη. Οι φίλοι του Άρη έχουν στο μυαλό τους το μύθο Άρη του παρελθόντος και δυκολεύονται να προσαρμοστούν στα δεδομένα της θέσης της ομάδας στην Ευρωλίγκα. Η ομάδα έχει χτιστεί πολύ καλά και ελπίζουμε στα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα».

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ: «Δε σου προσφέρει άμεσα οικονομικούς πόρους αλλά είναι το πάτημα για κάτι παραπάνω. Ο Άρης δεν έβαλε στο ταμείο του παραπάνω χρήματα από την έξοδο στην Ευρωλίγκα, αντίθετα ξοδεύει παραπάνω για τις ανάγκες του. Ελπίζουμε να παρατηρηθεί μία άυξηση στα έσοδα την επόμενη σεζόν με τον Άρη πάντα στην Ευρωλίγκα».

ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ: «Ήταν απίστευτη η ατυχία μας. Οι τραυματισμοί επηρέασαν την ομάδα στο ξεκίνημα αλλα η διοίκηση είναι αισιόδοξη για την πορεία της ομάδας. Πήραμε τους παίκτες που θέλαμε, ενισχύουμε την ομάδα και στην Ευρωλίγκα και περιμένουμε το καλύτερο δυνατό».

ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΕΑ ΜΑΤΣΟΝ:
«Είναι απίστευτο αυτό που γίνεται με τους προπονητές στον Άρη. Σε κάθε στραβό αποτέλεσμα, ο προπονητής πρέπει να φύγει. Δε γίνονται αυτά. Ο Άντρέας δουλεύει πολυ και απολαμβάνει τη στήριξη της διοίκησης. Οι επιλογές που εισηγήθηκε το καλοκαίρι υλοποιήθηκαν και αν χρειαστεί κάτι ακόμη θα το παλέψουμε».

ΓΙΑ ΑΜΠΝΤΟΥΛ ΡΑΟΥΦ: «Μετά τα θετικά νέα για την ετοιμότητα του Σκέιλς, ο Ραούφ θα έρθει μόνο για την Ευρωλίγκα. Είναι ένας πολύ μεγάλος παίκτης και θα μας βοηθήσει στο σκοράρισμα. Μας ζήτησε λίγο χρόνο για να βγει το διαβατηριό του και αναμένεται Παρασκευή έσως Δευτέρα στη Θεσσαλονίκη. Φυσικά το συμβόλαιό του προβλέπει πως αν δεν ικανοποιήσει από πλευράς ετοιμότητας και προσφοράς, επιστρέφει σπίτι του».

ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΕΑ ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ: «Κάθε ομάδα παρακολουθεί τα κοψίματα του ΝΒΑ αλλά εμείς έχουμε μεγάλη ποιότητα στους ψηλούς. Ο προπονητης δε μας έχει ζητήσει προσθήκη άρα δεν τίθεται θέμα κάποιας επιπλέον κίνησης προς το παρόν».
SteelGandalf
QUOTE
ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΕΑ ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ: «Κάθε ομάδα παρακολουθεί τα κοψίματα του ΝΒΑ αλλά εμείς έχουμε μεγάλη ποιότητα στους ψηλούς. Ο προπονητης δε μας έχει ζητήσει προσθήκη άρα δεν τίθεται θέμα κάποιας επιπλέον κίνησης προς το παρόν».


Φαίνεται ότι άλλη ομάδα βλέπουμε εμείς και άλλη ο προπονητής μας. Τι να πεις...
Warrior
QUOTE(sportime.gr)
Εύκολα ο Άρης

Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί σίγουρα πολύ γρήγορα, ο Άρης επικράτησε εκτός έδρας του Μακεδονικού με 50-73, δίνοντας έτσι συνέχεια στις καλές εμφανίσεις, βυθίζοντας ακόμα περισσότερο την "προβληματική" ομάδα του Γιώργου Φλεβαράκη. Καλύτερος παίκτης του αγώνα ο Σκέιλς, που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 12 πόντους.


Highlights: Ο Άρης μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με ηγέτη τον Ουίλκινσον, πήρε από την αρχή κεφάλι στο σκορ με 3-11. Οι άμυνες ήταν αυτές που έκαναν την διαφορά και έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με τους "κίτρινους" μπροστα στο σκορ με 18-13. Από τον Μακεδονικό προσπαθούσε ο Ντόμπκινς, αλλά ο Άρης ήταν πολύ καλύτερος και εκτόξευσε την διαφορά στους 16 πόντους λίγο πριν από την λήξη του ημιχρόνου (20-36).

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, με τους Μάσεϊ και Σκέιλς να ανεβάζουν στροφές και να διατηρούν το προβάδισμα της ομάδας του. Μέχρι το τέλος τίποτα δεν άλλαξε και έτσι το τελικό 50-73 κρίνεται απόλυτα δίκαιο.

Εσύ superstar: Δύσκολα μπορείς να ξεχωρίσεις τον καλύτερο παίκτη του αγώνα. Αυτός που παίρνει τον τίτλο πάντως είναι ο Σκέιλς, που με την σημερινή του εμφάνιση έδειξε ότι πρόκειται για έναν πάικτη στον οποίο μπορεί να βασιστεί ο Αντρέα Μαντσόν.

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 23-36, 41-55, 50-73

Μακεδονικός (Φλεβαράκης): Καραγεωργίου 10 (1), Ζούγιοβιτς 2, Ντόμπινς 11 (1), Καραβόλας 5, Τζέφερσον 5 (1), Τζακόπουλος 2, Κουνκ 3 (1), Πάβλοβιτς 4, Τουτζιαράκης 1, Ουίνγκεϊτ 7

Άρης (Ματσόν): Καστλ 9, Σιγάλας 6 (1), Τσαλδάρης 5 (1), Σεραπίνας 2, Σκέιλς 12 (1), Καλαϊτζής 2, Ουίλκινσον 11 (1), Φλέτσερ 9 (1), Παντελιάδης 4, Μάσεϊ 9, Γιαννούλης 4



O αγωνας δεν προσφερεται για ασφαλη συμπερασματα,μιας και δεν ειχαμε και εικονα.

Την Τεταρτη τα σπουδαια...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.