Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ισπανία-ΦΥΡΟΜ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
Pages: 1, 2
sacarame
VS


Ή αλλιώς Ισπανία-ΦΥΡΟΜ 16/09 στις 17.30


Σχολια για τον πρώτο ημιτελικό
a.car


Πολλά με λίγα. η ξέφρενη πορεία τελειώνει εδώ αν και τους έχω ικανούς για κάνα χάλκινο. Πάντως με τους

αξούριστους δεν έχουν καμία τύχη.
j-kidd13
Παραταω το μπασκετ αν ο Μακαλεμπ περασει τους Ισπανους...
captain charisma
θα υποστηριξω το μπο μακαλεμπ. μιλαμε ο γκαλης του σημερα...

οι αντιτς τσεκοβσκι και ο μικρος ψηλος πιστευω θα παιξουν κατς με τους γκασολς...
Nuntius
Δεν τους έχω για αυτόχειρες τους Ισπανούς. Δεν είναι οι ίδιοι λούζερς που ήταν κάποτε.

Τα Σκόπια έχουν αποδειχθεί ο ορισμός της "ομάδας-βδέλλα" και θα δυσκολέψουν τους Ισπανούς (πολύ περισσότερο από ότι οι Σλοβένοι). Τουλάχιστον για 30-35 λεπτά θα είναι μέσα στον αγώνα. Απλά η Ισπανία εκτός από εκπληκτική επίθεση έχει και μία πολύ σοβαρή άμυνα οπότε δεν μπορεί, θα κερδίσει.

Θα έχει πολύ γέλιο πάντως στα σίγουρα. Αν δε πλησιάσει να γίνει και καμμιά έκπληξη smiley.gif
Zephyr
QUOTE(Nuntius @ Sep 15 2011, 23:55 ) *
Δεν τους έχω για αυτόχειρες τους Ισπανούς. Δεν είναι οι ίδιοι λούζερς που ήταν κάποτε.

Τα Σκόπια έχουν αποδειχθεί ο ορισμός της "ομάδας-βδέλλα" και θα δυσκολέψουν τους Ισπανούς (πολύ περισσότερο από ότι οι Σλοβένοι). Τουλάχιστον για 30-35 λεπτά θα είναι μέσα στον αγώνα. Απλά η Ισπανία εκτός από εκπληκτική επίθεση έχει και μία πολύ σοβαρή άμυνα οπότε δεν μπορεί, θα κερδίσει.

Θα έχει πολύ γέλιο πάντως στα σίγουρα. Αν δε πλησιάσει να γίνει και καμμιά έκπληξη smiley.gif


Όταν είσαι η Ισπανία, δεν σε απασχολεί σοβαρά μια ομάδα σαν τα Σκόπια. Κάπως έτσι την έπαθαν το 2005 από την Γερμανία (και τότε δεν είχαν το σημερινό τουπέ) δεν αποκλείεται να την πάθουν πάλι!Σαφώς και είναι φαβορί οι Ισπανοί αλλά στο μπάσκετ όλα παίζονται.

ΥΓ. Μου φαίνεται ότι οι διαιτητές δείχνουν ανοχή στο ξύλο των Σκοπιανών στην άμυνα ή κάνω λάθος? Τουλάχιστον στον αγώνα με την Ρωσία έβγαζε μάτι αυτό.
T.W.Is.M.
Ειναι η πρωτη φορα μετα απο 6 χρονια που δε βρισκουμε απεναντι μας τους αξουριστους. Ειμαι σιγουρος οτι τους λειπουμε ηδη. Αφου ομως φετος δε μας εχουν τσακισει οπως συνηθως και αφου εκαναν το χρεος τους πριν λιγες μερες, θα παω κοντρα και θα τους υποστηριξω αυριο ελπιζοντας οτι θα δουμε επαναληψη του τελικου του 2007 απο καθε αποψη. Δεν ξερω μονο σε ενδεχομενο τελικο Ισπανιας-Γαλλιας με ποιον θα ειμαι. Ξερω μονο οτι θελω περιγραφη Χατζη...
Για αυριο περιμενω +20 και θελω +30.
morrison
Ρουντι πανω σε Μακαλεμπ...

Ο Χατζη περιγραφει Γαλλια παλι! thumbsup.gif
Manu7
A καλά...2 φάουλ ο Πάου στον Άντιτς...
BULLET_GR
QUOTE (j-kidd13 @ Sep 15 2011, 23:35 ) *
Παραταω το μπασκετ αν ο Μακαλεμπ περασει τους Ισπανους...

εγω παραταω το μπασκετ, το μονογαμικο σεξ χεριού smiley.gif , το καμακι κρυφα απ την γυναικα, κ το pes 2011 στο pc, το τελευταιο ποναει cool.gif .Αλλα εκτος αυτων θα γινω kai fun του makalemb, θα γινω τυπος που θα τον κυνηγα ακομα και στα WC των αποδυτηριων για αυτογραφο icon_blahblah.gif 24.gif
baskethood
Μπορουν οι Σκοπιανοι να αντεξουν στον ανοικτο ρυθμο που επιβαλλουν οι Ισπανοι,μπορουν να αντεπεξελθουν στην κουραση
και στη φθορα?Δε νομιζω.
Θα τρεξουν παρα πολυ,θα τους βγει το λαδι να κυνηγανε τους ισπανικους αιφνιδιασμους και να αντεξουν την αφορητη πιεση.
Manu7
Μιλάμε ο Τσεκόφσκι βγάζει τρελό γέλιο... laugh.gif

Τ' ειν' τούτο...
Nuntius
Γαμάτη τεχνική ποινή του Γκόντα στον Γκασόλ tongue.gif

ΥΓ: Καταλυτικός ο Ιμπάκα.

ΥΓ 2: Μεγάλο τρίποντο του Llull στο τέλος του δεκαλέπτου.

ΥΓ 3: Η Ισπανία είναι η μοναδική ομάδα που (μέχρι στιγμής) δεν έχει παγιδευτεί στον ρυθμό των Σκοπιανών.
Manu7
Ε δεν....

31-21 οι Ισπανοί και λες θα πάρουν φωτιά τώρα..

Αμ δε...

31-29...

31-32! με τη ζώνη τον Σκοπιανών να έχει αποσυντονίσει πλήρως τους αξύριστους.
Nuntius
31-32 τώρα
j-kidd13
Ο Βαγγελας προσπαθει να ντυθει Χατζη στην περιγραφει σημερα......
Ο αναλαφρος Ναβαρο.....
Κοιτα που το παλευουν το ματς τα Σκοπια....

QUOTE(Manu7 @ Sep 16 2011, 17:47 ) *
Μιλάμε ο Τσεκόφσκι βγάζει τρελό γέλιο... laugh.gif

Τ' ειν' τούτο...


Μαζι σου...Κλαιω........... smiley.gif
Manu7
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 16 2011, 18:01 ) *
Ο Βαγγελας προσπαθει να ντυθει Χατζη στην περιγραφει σημερα......
Ο αναλαφρος Ναβαρο.....
Κοιτα που το παλευουν το ματς τα Σκοπια....



Μαζι σου...Κλαιω........... smiley.gif

E αν ο Άντιτς είναι Μπερντ σήμερα και τα βάζει από τα 8 μέτρα αντέχουν...
Nuntius
Έχει γαμηθεί να βάζει τρίποντα από τα 7,5-8 μέτρα ο Άντιτς. Μπροστά τα Σκόπια. 42-43
benchwarmer
Ενταξει απλα δεν υπαρχουν οι Σκοπιανοι icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Πραγματικα μπραβο τους..
Gidovoskos
Για να δούμε ποιος θα κλατάρει πρώτος...

Τα πνευμόνια των σκοπιανών?
Η' η ψυχολογία των ισπανών?
Nuntius
Τέλος ημιχρόνου με τα Σκόπια μπροστά 44-45. Έλα ρε τρέλα. Κάνε όλο τον μπασκετικό κόσμο να γελάσει για άλλη μια φορά smiley.gif
A.CAB
Μάγκες πραγματικοί οι γείτονες, ελπίζω στην μεγαλύτερη έκπληξη των τελευταίων 20 χρόνων.

Μυρίζει πραγματικά Euro 2004 στη μπάλα.
Manu7
Α καλά...

45-44 μπροστά οι Σκοπιανοί...

Αν εξαιρέσεις εκείνο το 41-39 στον ημιτελικό του 2007
ούτε στα όνειρα μας δεν είχαμε τέτοιο σκορ ημιχρόνου με τους Ισπανούς...8-10 πόντους ευχαριστημένοι είμασταν...tongue.gif

Πάντως μπράβο και πάλι στη MCallebland.
LFO
Πώς λέγεται στα Ισπανικά το "έσφιξαν οι κώλοι" ?
T.W.Is.M.
Ενταξει, δε γινονται αυτα που βλεπουμε. Πως ακριβως αντεχουν αυτοι οι περιεργοι? Και το πιο εντυπωσιακο ειναι οτι παει στο ρυθμο που θελουν οι Ισπανοι το ματς! Δεν ειναι κλεφτοπολεμος των 60 ποντων. Αν και τα συνεχομενα τριποντα θυμιζουν κλεφτοπολεμο. Αποθεωση παντως η φαση που οι 4 της ΦΥΡΟΜ ηταν στημενοι στο τριποντο και κοντα στο καλαθι επαιζε ο ΜακΚαλεμπ! Σπλιτ αουτ απο τον Τσεκοφσκι και καλαθι με πιβοτ απο τον Μπο!!! smiley.gif
apkat
Μπραβο τους..Απλα αποδεικνυουν οτι μονο τυχαιες δεν ηταν οι νικες τους μεχρι τωρα και οτι απλα ηταν ομαδα για 4αδα..μακαρι να κερδισουν σημερα αν και ειναι σχεδον αδυνατο..
j-kidd13
Το καλο με τα Σκοπια ειναι οτι ειναι μπηκαν στη διοργανωση χωρις να εχουν προσδοκιες.Και το να μην εχεις αγχος σε κανει να παιζεις και πιο ανετα.Κανεις δεν περιμενε οτι θα ειχαν τετοια πορεια.Πιθανον ουτε οι ιδιοι.Απο τη στιγμη που μπηκαν 8αδα ειχαν κανει ηδη την υπερβαση.Απο το πουθενα εφτασαν να διεκδικουν μεταλλιο,και συμμετοχη στον τελικο....
ViC
ΕΛΑ ΡΕ ΣΚΟΠΙΑΝΕ ΤΣΕΚΟ !!!
morrison
Ατιμη ψυχολογια...

Εν τω μεταξυ ειναι λογικο που οποτε μυριζει φαση αουτσαιντερ που παει να νικησει το φαβορι εγω θυμαμαι αυτο?
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Sep 16 2011, 18:12 ) *
Αποθεωση παντως η φαση που οι 4 της ΦΥΡΟΜ ηταν στημενοι στο τριποντο και κοντα στο καλαθι επαιζε ο ΜακΚαλεμπ! Σπλιτ αουτ απο τον Τσεκοφσκι και καλαθι με πιβοτ απο τον Μπο!!! smiley.gif


Αυτό που το πας. Βλέπεις ένα θεριό σαν τον Τσεκόφσκι να παίρνει την μπαλά στην περιφέρεια και να πηγαίνει σε ντράιβ με σπλιτ άουτ και τον άσσο τους να παλεύει στο low post.

Είναι τόσο ανορθόδοξοι που έχουν μπερδέψει τους Ισπανούς τελείως smiley.gif
kakos76lukos
Αρχίζω να εκνευρίζομαι.Κάτι δεν πάει καλά σε αυτό το ευρωμπάσκετ.

kill.gif hammer.gif
a.car



Φτύνουν αίμα για να βάλουν καλάθι οι ισπανοί.
Manu7
Eυτυχώς που έχουν και Ναβάρο γιατί ψιλοσφιχτοί είναι..
pantaloni
Nα χανουν οι αχωνευτοι Ισπανοι και ας ειναι απο τα νησια Τογκα
morrison
Πρωτα σημαδια κοπωσης για τους Σκοπιανους τοσο στο επιθετικο κομματι οσο και στο αμυντικο.

Κριμα γιατι τα προσωπα των Ισπανων ειχαν αρχισει να εχουν μια απορια του στιλ "τι γινεται εδω?"
ViC
ούτε εγώ θέλω να περάσουν τα Σκόπια, αλλά με εκνευρίζει ο Ιωάννου που πανηγυρίζει κάθε καλάθι των Ισπανών και υμνεί το Ναβάρο...

γίνεται να χάσουν κι οι δύο;;;
Manu7
Δεν είναι λίγο τραγικό για τους Ισπανούς να χρειάζονται 29 πόντους από τον Ναβάρο
για να νικάνε με 9 πόντους μόλις???
j-kidd13
QUOTE(morrison @ Sep 16 2011, 18:34 ) *
Κριμα γιατι τα προσωπα των Ισπανων ειχαν αρχισει να εχουν μια απορια του στιλ "τι γινεται εδω?"

Kαι καθε φορα που συμβαινει αυτο,ερχεται ο αχωνευτος και πεταει 2-3 τριποντα και ολα καλα....
Nuntius
Τα απίστευτα βάζει ο Ναβάρο πάλι. 71-62. Το σκορ έχει πάει ψηλά κάτι που σαφώς συμφέρει την Ισπανία. Ο Μπο στον πάγκο για να πάρει ανάσες όταν ξέφευγαν οι Ισπανοί. Για να δούμε πως θα αντιδράσουν στην επιστροφή του Μπο οι Ισπανοί (να δούμε και πότε θα κάτσει κάτω ο Ναβάρο).

ΥΓ: Θα πει κάποιος στον Ιωάννου πως κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να έχει αέναη κίνηση?
baskethood


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Gino_Bill
quiz: πόσες φορές ακόμη θα εξυμνήσει ο Βαγγέλης μας το μεγαλείο του Ναβάρο μέχρι το τέλος του ματς?
T.W.Is.M.
Πραγματικος τσολιας στην περιγραφη ο Ιωαννου. Οι "κακοι" Σκοπιανοι παιζουν με τους "καλους" Ισπανους.
Λες και ακουω τον Jerry Lawler ειναι! smiley.gif
Σαν το Συριγο απ την αναποδη. Βεβαια απ το να ακουω το Συριγο, προτιμω να διασκεδαζω ετσι. Και αν ηταν να ακουω το Συριγο να βγαζει χολη εως και κομπλεξ καμια φορα, καλυτερα να ακουω για την αεναη κινηση του Ναβαρο.
Σιγα σιγα αρχιζει και γερνει το γηπεδο...

Οσο για την πορεια της ΦΥΡΟΜ, εμενα μου θυμιζει αυτη της Ελλαδας στο Euro 2004. Με οτι σημαινει αυτο. Απλα το 2004 δεν ειχε την αντιστοιχη Ισπανια.
phoenix_93
Επιτέλους φαίνεται να αποκαθίσταται η τάξη στο σύμπαν. Πρώτη φορά στη ζωή μου υποστηρίζω Ναβάρο και το φχαριστιέμαι.
Manu7
pantaloni
QUOTE (phoenix_93 @ Sep 16 2011, 18:45 ) *
Επιτέλους φαίνεται να αποκαθίσταται η τάξη στο σύμπαν. Πρώτη φορά στη ζωή μου υποστηρίζω Ναβάρο και το φχαριστιέμαι.


Με την λογικη σου θα πρεπε να τους την ειχαμε σπασει εις διπλουν το 2004
phoenix_93
QUOTE(pantaloni @ Sep 16 2011, 18:47 ) *
Με την λογικη σου θα πρεπε να τους την ειχαμε σπασει εις διπλουν το 2004


Φαντάζομαι όπως το λες θα είναι αλλά δεν παρακολουθώ ποδόσφαιρο και η δική μας εθνική ξέρω ότι αποτελούνταν απο έλληνες.
Anaz
Το επιθετικο κρεσεντο του Ναβαρο μαζι με τα επιθετικα ριμπαουντ των Γκαζολ, φαινεται να καθαριζουν το ματς για τους Ισπανους.
whoever81
Ο Μακάλεμπ είναι Γκάλης on steroids εκτελεστικά....Πιο γρήγορος και εκρηκτικός από τον Γκάλη, ίδια επαφή με το καλάθι, χωρίς ίσως την εξαιρετική πάσα του Γκάλη και τιην ικανότητά του να μοιράζει παιχνίδι. Απίστευτος παίκτης.
Manu7
Mιλάμε σλάλομ ο Τσεκόφσκι...Όχι αστεία...Έναν τέτοιο ....γκαρντ χρειάζεται η Ελλάδα wink.gif.
Nuntius
Θα μας τρελάνει ο Τσεκόφσκι με αυτά τα ντράιβ. Δικαιώνει τον Ιωάννου στα περί "playmaker ρακέτας". smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.