Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παιχτες ΠΑΟ στο Μundobasket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Igor
Δημητρης Διαμαντιδης : Ο σταθερος Διαμαντιδης . Καλη αμυνα και βαρομετρο για αυτην την Εθνικη. Εβαλε 20 ποντους στο παινιδι με τους Αυστραλους.

Νικος Χατζηβρεττας : Ο ανθρωπος των ειδικων αποστολων. Εξουδετερωσε τον Ματσε και τον Μπαρμποσα. Θετικη παρουσια.

Κωστας Τσαρτσαρης : Αν και δεν παιρνει πολυ χρονο συμμετοχης, οταν παιζει τα δινει ολα και γενικα ειναι παντοτε θετικος.

Ρομπερτας Γιαβτοκας : Στο ματς της Ελλαδας κοντρα στην Λιθουανια απογοητευσε. Χθες στο ματς με τους Αυσταλους που ξυπνησα νωρις για να το δω, ο Γιαβτοκας πηρε 12 ριμπαουντ και πετυχε 16 ποντους.

Σανι Μπετσιροβιτς : Εχει ηγετικο ρολο στην καλυτερη Σλοβενια των τελευταιων χρονων. @0 ποντους κοντρα στην Κινα. Καλη μεταγραφη φαινεται.

Δημος Ντικουδης : Εντυπωσιασε στην πρεμιερα οταν και πετυχε 26 ποντους. Απο εκει και περα ο Γιαννακης περιμενει περισσοτερα.

Εδω θα σχολιαζουμε καθε καλη ή και κακη εμφανιση καποιου πρασινου.
thrylos7
Δε νομίζω ότι έχει και τόσο μεγάλη σημασία.. Αφενός μεν γιατί ένας ένας παίκτης μπορεί να έχει διαφορετικό ρόλο(και χρόνο) σε δυο ομάδες, αφετέρου δε, διότι η απόδοσή τους δε λέει κάτι καινούριο(στον Ομπράντοβιτς ας πούμε) ούτε εξασφαλίζει ότι θα έχουν παρόμοια κατά τη διάρκεια της χρονιάς.

Πάντως, κάποιοι θέλουν να κάνουν τον Μπεσίροβιτς να φανεί ως ένας τέλειος παίκτης... Το καλό είναι ότι ταιριάζει με τα συστήματα του Ζοτς. Αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι σπουδαίος παίκτης.
Kobe
QUOTE(thrylos7 @ Aug 24 2006, 09:32 PM) *
Πάντως, κάποιοι θέλουν να κάνουν τον Μπεσίροβιτς να φανεί ως ένας τέλειος παίκτης... Το καλό είναι ότι ταιριάζει με τα συστήματα του Ζοτς. Αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι σπουδαίος παίκτης.


Einai omws poly kalos paixths kai to kyriotero deixnei na einai se kalh agwnistikh katastash. Ap tous kalyterous paixtes (isws o kalyteros) ths polyproswphs..slovenias
thrylos7
Τα τελευταία χρόνια έχει πέσει(στην αρχή της καριέρας του ήταν τεράστιο ταλέντο), πέρσι έκανε μια μέτρια χρονιά(με τη μέτρια Φορτιτούτο).

Αυτή η πολυπρόσωπη Σλοβενία εμφανίζει περισσότερο το κακό της πρόσωπο μέχρι τώρα... Και να είναι ο καλύτερος παίκτης της Εθνικής Σλοβενίας φέτος αυτό δε λέει κάτι, αφού η αντικειμενική αξία πολλών συμπαικτών του(μεταξύ των οποίων και ο Λάκοβιτς) είναι μεγαλύτερη.
Kobe
Απο το euro αρχισε να ανεβαινει σταθερα. Δεν ξεχνω το μοναδικο ματς που χασαμε οπου κ μας σκοτωσε ο ιδιος.

Επισης, δεν με ενδιαφερει η αποδοση της σλοβενιας σαν ομαδα, προβλημα τους.

Εμενα μου λεει πολλα παντως η αποδοση του, οταν εισαι σε ομαδα μαζι με udrih, lakovits, nachbar και πολλους αλλους ικανους παιχτες (και στα ψηλα) και εισαι απ τους διακριθεντες και πολλες φορες ηγετης, κατι λεει..
thrylos7
QUOTE
Επισης, δεν με ενδιαφερει η αποδοση της σλοβενιας σαν ομαδα, προβλημα τους

QUOTE
Εμενα μου λεει πολλα παντως η αποδοση του, οταν εισαι σε ομαδα μαζι με udrih, lakovits, nachbar και πολλους αλλους ικανους παιχτες (και στα ψηλα) και εισαι απ τους διακριθεντες και πολλες φορες ηγετης, κατι λεει..

Προφανώς, δεν είναι και άχρηστος!
Έχει ενδιαφέρον η απόδοσή της ομάδας... Τ' ότι αυτός κάνει καλά παιχνίδια αλλά η ομάδα όχι επίσης κάτι λέει... είναι και πλέι μέικερ..
Kobe
QUOTE(thrylos7 @ Aug 25 2006, 02:51 AM) *
Τ' ότι αυτός κάνει καλά παιχνίδια αλλά η ομάδα όχι επίσης κάτι λέει... είναι και πλέι μέικερ..


Tσαμπα κολλας στην αποδοση της ομαδας, υπαρχουν ομαδες χειροτερες απο σλοβενια και με παιχταραδες μεσα. Αυτο δεν υποβαθμιζει την ατομικη αξια και αποδοση των παιχτων.

Για το μαυρισμενο τωρα,


e? tongue.gif

2ari katharo paizei (sthn slovenia)
Anaz
Με τις Ηπα εγω τον ειδα να παιζει πλευ.
Kobe
Exμμμ, για μια φαση παιζω και γω tongue.gif


Οχι, ποτε δεν επαιξε play(οχι οτι δεν μπορει), ειτε υπηρχε ο yaka ειτε ο udrih. Παντως απο δαυτους ειναι σιγουρα πιο οργανωτικος. Εχει δωσει ωραιες ασσιστ.
jokey
O Μπετσίροβιτς είναι σιγουρα χειρότερος του καλού Λάκοβιτς και σίγουρα καλήτερος του περσινού Λάκοβιτς. Πιστεύω, και με δεδομένο οτι υπάρχει και ο Ντελκ ότι θα είναι πιο χρήσιμος από το προκάτοχό του στον Παναθηναικό. Ο Γιαφτόκας πάλι είναι ψηλό παιδί, δυνατό, με πολύ καλό σώμα αλλά όχι τόσο ντελικάτος. Το μπάσκετ που ξέρει φέρνει πιο πολύ στον Φέμερλινγκ παρά στον Τομάσεβιτς.

Οι Έλληνες λίγο πολύ, τα πάνε όπως ξέραμε.
thrylos7
QUOTE
2ari katharo paizei (sthn slovenia)

Ειδικά σαν δυάρι είναι που δε συγκρίνεται με Λάκοβιτς...

QUOTE
O Μπετσίροβιτς είναι σιγουρα χειρότερος του καλού Λάκοβιτς και σίγουρα καλήτερος του περσινού Λάκοβιτς.

Κάπως έτσι...
Ο Λάκοβιτς θα μπορούσε να είναι ο καλύτερος(καθαρός) πλέι μέικερ στην Ευρώπη.. Πέρυσι όμως, έκανε μέτρια(για να μην πω άσχημη χρονιά) και πολλές φορές δεν οργάνωνε κατάλληλα το παιχνίδι του ΠΑΟ.
Kobe
QUOTE(thrylos7 @ Aug 26 2006, 12:06 AM) *
Ειδικά σαν δυάρι είναι που δε συγκρίνεται με Λάκοβιτς...


O lakovits με γαυρο επαιζε μονο (αλλα τι να το κανω, ολοι παιζουν μαυτους). Πες μου ποτε βοηθησε σε κρισιμο ευρωπαικο αγωνα αυτα τα χρονια που ηταν. Συνιθως παρων απων biggrin.gif



QUOTE(thrylos7 @ Aug 26 2006, 12:06 AM) *
Ο Λάκοβιτς θα μπορούσε να είναι ο καλύτερος(καθαρός) πλέι μέικερ στην Ευρώπη.. Πέρυσι όμως, έκανε μέτρια(για να μην πω άσχημη χρονιά) και πολλές φορές δεν οργάνωνε κατάλληλα το παιχνίδι του ΠΑΟ.


Ο καλυτερος καθαρος playmaker? laugh.gif

Ποτε δεν ηταν playmaker ο λακοβιτς, δυαρι σε σωμα ασσου ειναι. Και ποτε δεν ειχε οργανωτικες ικανοτητες (εξου και τα συνεχη κραξιματα απο ζοτς..) Να μην πω για το κουλο δεξι του, πραγμα απαραδεκτο για point guard. Μονο απο αριστερα στριβει και οποτε παει δεξια παει επισης με το αριστερο 68.gif

Μην νομιζετε οτι επειδη φευγει τον κραζω, ακομη κ οταν επαιζε καλα εγω τον εκραζα, ποτε δεν μου αρεσε σαν παιχτης.

Συνιθως εκτελεστικες ηταν οι ικανοτητες του. Ο σανι ειναι σαφως πιο πληρες πακετο
thrylos7
QUOTE
Ο καλυτερος καθαρος playmaker?

Ποτε δεν ηταν playmaker ο λακοβιτς, δυαρι σε σωμα ασσου ειναι. Και ποτε δεν ειχε οργανωτικες ικανοτητες

Πλέον... μια φράση κλισέ...η παραπάνω

Αυτά τα συμπεράσματα είναι από την περσινή χρονιά..

Είπα θα μπορούσε να είναι... Και κατά τη γνώμη μου έχει υπάρξει ως τέτοιος για μικρό χρονικό διάστημα...
Δυάρι τον κάνει η βλακεία του.
Απ' την άλλη βέβαια, δε σημαίνει ότι όποιος σουτάρει δεν είναι πλέι μέικερ.
Έχει μεγάλες οργανωτικές ικανότητες ο Λάκοβιτς, απλά κάνει(αυτός; ) το λάθος(; ) να φέρεται ως δυάρι(τη στιγμή που πρέπει να οργανώσει παιχνίδι). Επίσης ως δυάρι μπορεί να είναι πολύ καλός, αλλά όχι τόσο όσο στη θέση του άσσου. Αυτή είναι η εκτίμηση μου. Με λίγη δουλειά(όχι μόνο στο παρκέ) και σύνεση θα μπορέσει να γίνει αυτό που του επιτρέπουν οι δυνατότητές του. Μπορεί αυτή τη στιγμή να θεωρείται ίδιας αξίας με τον Μπεσίροβιτς αλλά αν μη τι άλλο, οι δυνατότητές του είναι μεγαλύτερες.

QUOTE
O lakovits με γαυρο επαιζε μονο (αλλα τι να το κανω, ολοι παιζουν μαυτους). Πες μου ποτε βοηθησε σε κρισιμο ευρωπαικο αγωνα αυτα τα χρονια που ηταν. Συνιθως παρων απων

Θα το ψάξω και θα σου πω... Αν είναι να στηρίζεται ο Παναθηναϊκός στον Μπεσίροβιτς ζήτω που καήκαμε! Προφανώς δεν τον πήρε για τα κρίσιμα..
Kobe
QUOTE(thrylos7 @ Aug 26 2006, 12:39 AM) *
Πλέον... μια φράση κλισέ...η παραπάνω

Αυτά τα συμπεράσματα είναι από την περσινή χρονιά..


Oχι μονο (αναφερθικα σε ολοκληρη την θιτεια του στην ομαδα)

Αλλα κ για περυσι να το παρουμε, η μονη διαφορα του σε σχεση με τις προηγουμενες χρονιες του ηταν οτι δεν εμπαιναν τα σουτ. Στον οργανωτικο τομεα ηταν ο ιδιος κακος λακοβιτς. Καμια μα καμια διαφορα σε σχεση με προηγουμενα χρονια.

QUOTE(thrylos7 @ Aug 26 2006, 12:39 AM) *
Είπα θα μπορούσε να είναι... Και κατά τη γνώμη μου έχει υπάρξει ως τέτοιος για μικρό χρονικό διάστημα...
Δυάρι τον κάνει η βλακεία του.
Απ' την άλλη βέβαια, δε σημαίνει ότι όποιος σουτάρει δεν είναι πλέι μέικερ.
Έχει μεγάλες οργανωτικές ικανότητες ο Λάκοβιτς, απλά κάνει(αυτός) το λάθος(; ) να φέρεται ως δυάρι(τη στιγμή που πρέπει να οργανώσει παιχνίδι). Επίσης ως δυάρι μπορεί να είναι πολύ καλός, αλλά όχι τόσο όσο στη θέση του άσσου. Αυτή είναι η εκτίμηση μου. Με λίγη δουλειά(όχι μόνο στο παρκέ) και σύνεση θα μπορέσει να γίνει αυτό που του επιτρέπουν οι δυνατότητές του. Μπορεί αυτή τη στιγμή να θεωρείται ίδιας αξίας με τον Μπεσίροβιτς αλλά αν μη τι άλλο, οι δυνατότητές του είναι μεγαλύτερες.


Μα αυτο σου λεω και γω με την μονη διαφορα αυτο που σου μαυρισα. Τι λιγη δουλεια? Στα ξεπεταγματα του ειναι? Εφαγε το ξεπατωμα της ζωης του στον παναθηναικου. Οτι ηταν να μαθει το εμαθε, δεν αλλαζει ετσι ευκολα η προσωπικοτητα ενος παιχτη.


QUOTE(thrylos7 @ Aug 26 2006, 12:39 AM) *
Θα το ψάξω και θα σου πω... Αν είναι να στηρίζεται ο Παναθηναϊκός στον Μπεσίροβιτς ζήτω που καήκαμε! Προφανώς δεν τον πήρε για τα κρίσιμα..


Το προφανως μαρεσε tongue.gif
Οκ τον πηρε για να αντιμετωπισει τον πανιωνιο tongue.gif

Σοβαρα τωρα, Θα στηριζεται ΚΑΙ στον beci. Αυτη ειναι η πολυτελεια του παναθηναικου.
thrylos7
QUOTE
Τι λιγη δουλεια? Στα ξεπεταγματα του ειναι? Εφαγε το ξεπατωμα της ζωης του στον παναθηναικου. Οτι ηταν να μαθει το εμαθε, δεν αλλαζει ετσι ευκολα η προσωπικοτητα ενος παιχτη.

Αυτό είναι το θέμα... Δεν είναι να μάθει κάτι καινούριο! Ξέρει πολύ καλά να οργανώνει το παιχνίδι, άσχετα αν δεν το κάνει.. Στο κάτω κάτω, πολλοί είναι αυτοί που θεωρούνται φοβεροί πλέι μέικερ σήμερα στην Ευρώπη;

QUOTE
Το προφανως μαρεσε
Οκ τον πηρε για να αντιμετωπισει τον πανιωνιο

Σοβαρα τωρα, Θα στηριζεται ΚΑΙ στον beci. Αυτη ειναι η πολυτελεια του παναθηναικου.

Δεν τον πήρε για τον Πανιώνιο. Ένας παίκτης μπορεί να είναι χρήσιμος και χωρίς να βάζει κρίσιμα καλάθια..
Θα στηρίζεται και στον Μπεσίροβιτς αλλά δε νομίζω να είναι η Νο. 1 επιλογή όταν το ματς είναι στον πόντο.
Επειδή ακριβώς ο ΠΑΟ έχει την πολυτέλεια του να στηρίζεται σε πολλούς παίκτες, δε μπορούμε να πούμε ότι θα τον κουβαλήσει στις πλάτες του ο Μπεσίροβιτς. Αυτό εννοώ.
Kobe
QUOTE(thrylos7 @ Aug 26 2006, 12:55 AM) *
Ξέρει πολύ καλά να οργανώνει το παιχνίδι, άσχετα αν δεν το κάνει.. Στο κάτω κάτω, πολλοί είναι αυτοί που θεωρούνται φοβεροί πλέι μέικερ σήμερα στην Ευρώπη;


Διαφωνω καθετα, αν ηξερε θα το εκανε και στις κακες του μερες δεν θα χαντακωνε την ομαδα ακομη περισσοτερο με επιπλεον αστοχα σουτ. Αντιθετως θα προσπαθουσε να μοιρασει την μπαλα σε συμπαιχτες, πραγμα το οποιο δεν εκανε.


Prigioni, papaloukas 2 στα γρηγορα. Και κανενας να μην υπηρχε αυτο δεν καθιστα τον lakovits playmaker ουτε καλυπτει τις αδυναμιες του wink.gif


QUOTE(thrylos7 @ Aug 26 2006, 12:55 AM) *
Δεν τον πήρε για τον Πανιώνιο. Ένας παίκτης μπορεί να είναι χρήσιμος και χωρίς να βάζει κρίσιμα καλάθια..
Θα στηρίζεται και στον Μπεσίροβιτς αλλά δε νομίζω να είναι η Νο. 1 επιλογή όταν το ματς είναι στον πόντο.
Επειδή ακριβώς ο ΠΑΟ έχει την πολυτέλεια του να στηρίζεται σε πολλούς παίκτες, δε μπορούμε να πούμε ότι θα τον κουβαλήσει στις πλάτες του ο Μπεσίροβιτς. Αυτό εννοώ.


Ηγετης/παιχτης-πλατη( tongue.gif ) δυσκολα να βγει απο τετοιο ροστερ

Θα υπαρξουν ομως παιχτες καθοριστικοι σε διαφορα ματς, αλλες φορες θα ειναι ο beci αλλες καποιος αλλος.
Anaz
Δε νομιζω οτι ο Μπετσιροβιτς μπορει να γινει ο ηγετης του Παο!Ο Ντελκ ισως..
Kobe
Κανενας δεν θα ειναι, ολοι απο λιγο θα συνεισφερουν. Δεν το επιτρεπει το ροστερ και το rotation να γινει κατι τετοιο
jokey
Όπως είπα ο Μπετσίροβιτς έχει τα φόντα να γίνει πιο χρήσιμος στον Παναθηναικό από τον άλλον tongue.gif Το πρόβλημα του άλλου είναι περισσότερο στο μυαλό. Όταν παίζει καλά, τότε είναι το καλήτερο γκαρντ στην Ευρώπη επιθετικά. Όταν όμως δεν παίζει καλά, και ειδικά όταν δεν του μπαίνουν τα σουτ, αντί να μοιράσει παιχνίδι, εκβιάζει και άλλα σουτ, τα χάνει και αυτά με αποτέλεσμα να εκνευρίζεται και ο Ομπράντοβιτς και αυτός και να κάνει συνεχόμενα λάθη. Ο Λάκοβιτς είναι κλασσικός παίχτης που εξαρτάται από το σε τι μέρα θα βρεθεί. Αντίθετα με τον Διαμαντίδη ας πούμε που θα μοιράσει τις πάσες του, θα κλέψει τις μπάλλες του, και γενικότερα θα κουμαντάρει το παιχνίδι του Παναθηναικού και καμιά φορά θα ξελασπώσει και την ομάδα επιθετικά και θα είναι πάντα σταθερός.
Αυτή είναι και η διαφορά του Λάκοβιτς με του Ματσιγιάουσκας που ενώ στο παγκόσμιο, όλες οι ομάδες τον έχουν στη γωνιά, με 2 και 3 παίχτες πάνω του ενναλάξ, με παγίδες, με ζώνες κλπ, δεν πανικοβάλλεται, αλλά προσπάθει να μοιράσει παιχνίδι παρ' ότι και καθαρό δυάρι είναι και χειρότερη ντρίμπλα έχει.
thrylos7
QUOTE
Διαφωνω καθετα, αν ηξερε θα το εκανε και στις κακες του μερες δεν θα χαντακωνε την ομαδα ακομη περισσοτερο με επιπλεον αστοχα σουτ.

Αυτό ακριβώς! Οι κακές του μέρες είναι αυτές που "βαράει" ασύστολα(εκτός από αυτές που χάνεται τελείως)...

Ίσως έχει δίκιο ο jokey που λέει ότι το πρόβλημα είναι στο μυαλό. (Δεν το κάνει καν!)

(Εντάξει, δεν ήταν ο Λάκοβιτς ο λόγος που ο ΠΑΟ δεν πραγματοποίησε κάποιους στόχους)

QUOTE
Prigioni, papaloukas 2 στα γρηγορα. Και κανενας να μην υπηρχε αυτο δεν καθιστα τον lakovits playmaker ουτε καλυπτει τις αδυναμιες του

Αυτοί δεν είναι πολλοί! tongue.gif
Όπως παίζει ο Λάκοβιτς, ασφαλώς και δε θεωρείται πλέι μέικερ. Το ξαναλέω, θα μπορούσε να είναι!

QUOTE
Ηγετης/παιχτης-πλατη( ) δυσκολα να βγει απο τετοιο ροστερ

Θα υπαρξουν ομως παιχτες καθοριστικοι σε διαφορα ματς, αλλες φορες θα ειναι ο beci αλλες καποιος αλλος

Στα λόγια μου έρχεσαι..

QUOTE
Όπως είπα ο Μπετσίροβιτς έχει τα φόντα να γίνει πιο χρήσιμος στον Παναθηναικό από τον άλλον

Σε σχέση με την περσινή χρονιά, μάλλον! Σε σχέση με την όλη καριέρα του Λάκοβιτς στην Ελλάδα, δύσκολα.
Πάντως, με τις εμφανίσεις που κάνει(έκανε) ο Λάκοβιτς στο μουντομπάσκετ(μακράν ο χειρότερος Λάκοβιτς που έχω δει), μάλλον θα είναι ωφέλιμη η αλλαγή(η οποία ήταν αναγκαστική βεβαίως).
Kobe
QUOTE(thrylos7 @ Aug 27 2006, 02:16 AM) *
Στα λόγια μου έρχεσαι..


Ποια λογια? Μονος σου ειπες οτι δεν προκειται να γινει ηγετης του παναθηναικου. Λες κ ειπε κανεις οτι θα γινει. tongue.gif

Μετα σου απαντησα οτι κανεις παιχτης δεν θα βγει ηγετης απο τετοιο ροστερ και τετοιο τροπο παιχνιδιου, παρα μονο παιχτες καθοριστικοι για την καταληξη ενος game. Και απ αυτους σιγουρα θα ειναι κ ο beci.


Παντως εμενα μου αρεσει επικινδυνα, ακομη κ οταν δεν ειναι σε καλη μερα επιθετικα βγαζει απιστευτες πασες και συνεργαζεται αψογα με τους ψηλους. Εξυπνος παιχτης,

Ειδωμεν
thrylos7
QUOTE
Ηγετης/παιχτης-πλατη( ) δυσκολα να βγει απο τετοιο ροστερ

Θα υπαρξουν ομως παιχτες καθοριστικοι σε διαφορα ματς, αλλες φορες θα ειναι ο beci αλλες καποιος αλλος

QUOTE
Στα λόγια μου έρχεσαι..

QUOTE
Ποια λογια? Μονος σου ειπες οτι δεν προκειται να γινει ηγετης του παναθηναικου. Λες κ ειπε κανεις οτι θα γινει.

Μετα σου απαντησα οτι κανεις παιχτης δεν θα βγει ηγετης απο τετοιο ροστερ και τετοιο τροπο παιχνιδιου, παρα μονο παιχτες καθοριστικοι για την καταληξη ενος game. Και απ αυτους σιγουρα θα ειναι κ ο beci.


Διακοπές με τον Κobe είσαι; biggrin.gif Αυτά τα λόγια εννοώ:

QUOTE
Θα στηρίζεται και στον Μπεσίροβιτς αλλά δε νομίζω να είναι η Νο. 1 επιλογή όταν το ματς είναι στον πόντο.
Επειδή ακριβώς ο ΠΑΟ έχει την πολυτέλεια του να στηρίζεται σε πολλούς παίκτες, δε μπορούμε να πούμε ότι θα τον κουβαλήσει στις πλάτες του ο Μπεσίροβιτς. Αυτό εννοώ.
Anaz
QUOTE
Πάντως, με τις εμφανίσεις που κάνει(έκανε) ο Λάκοβιτς στο μουντομπάσκετ(μακράν ο χειρότερος Λάκοβιτς που έχω δει),
Πλακα κανεις??Δεν τον ειχες δει στους 16 της Ευρωλιγκα που ειχε σπασει τα στεφανια??Τωρα βαζει μερικα.. Χειροτερος Λακοβιτς απο εκεινη την περιοδο αμφιβαλλω αν θα υπαρξει,κ εγω πιστευω οτι ηταν κ αυτος βασικος λογος της μη διεκπεραιωσης των ευρωπαικων στοχων!
QUOTE
Παντως εμενα μου αρεσει επικινδυνα, ακομη κ οταν δεν ειναι σε καλη μερα επιθετικα βγαζει απιστευτες πασες και συνεργαζεται αψογα με τους ψηλους. Εξυπνος παιχτης,
Συμφωνω,ειναι σιγουρα καλος πασερ κ βλεπει γηπεδο,κ κυριως οπως ειπες συνεργαζεται πολυ καλα με τους ψηλους!Αυτο που με χαλαει πιο πολυ στον Σανι ειναι η αγωνιστικη του ασταθεια!Επισης στην κακη του μερα μαλλον ειναι πιο ζημιογονος απο ευεργετικος,αλλα στον Παο με αυτο το ροστερ δεν τον παιρνει να κανει πολλα αφου θα'ναι πιο περιορισμενος κ ο ρολος του!

QUOTE
Σε σχέση με την περσινή χρονιά, μάλλον! Σε σχέση με την όλη καριέρα του Λάκοβιτς στην Ελλάδα, δύσκολα.
Νομιζω θα συμφωνησω!
Kobe
Thrylo7, καθε αλλο παρα,

''Θα στηρίζεται και στον Μπεσίροβιτς αλλά δε νομίζω να είναι η Νο. 1 επιλογή όταν το ματς είναι στον πόντο.
Επειδή ακριβώς ο ΠΑΟ έχει την πολυτέλεια του να στηρίζεται σε πολλούς παίκτες, δε μπορούμε να πούμε ότι θα τον κουβαλήσει στις πλάτες του ο Μπεσίροβιτς. Αυτό εννοώ.''

Και σου λεω πολυ απλα οτι δεν το ειπε ΚΑΝΕΙΣ αυτο, παρα μονο εσυ biggrin.gif

Δικο σου συμπερασμα ηταν, λες και ειπε κανεις αλλος οτι θα τον παρει απ το χερακι τον παο


Επισης, Αναζ, ισχυει αυτο που λες για σανι. Και λογικο εδω που τα λεμε, οταν εισαι απ τα κυρια βιολια σε μια ομαδα και κουβαλας συχνα μπαλα ειναι επομενο θα ερθουν κ τα λαθη

Kαι για λακοβιτς ισχυουν, δεν ηταν ο χειροτερος λακοβιτς αυτος του mundo, σε καμμια περιπτωση.
mikri prasini ollandeza
Εγώ για τον Διαμαντίδη έχω να πω πως τον παραδέχτηκε ως παίκτη και ο Παπαδόπουλος λέγοντας πως είτε παίζει καλά, είτε δεν παίζει καλά το παιχνίδι είναι διαφορετικό όταν είναι μέσα και πιο ενδιαφέρον!

Ο Σπανούλης από την άλλη(ως πρώην παίκτης του Πάο) δεν έχει αναδείξει ακόμα πλήρως το ταλέντο του!Στον αγώνα με την Τουρκία και με τη Βραζιλία μόνο ένα καλάθι έβαλε και κάτι βολές!!

Ο Ντικούδης έχει κάνει αρκετά καλή εμφάνιση!Νομίζω πως στον Πάο θα κάνει ακόμα καλύτερες εμφανίσεις!

Ο Τσαρτσαρής....δεν έχει κάνει ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία του!Καλός μεν, αλλά...!

Αυτά από μένα!
xavier
Γινεται σύγκριση Λάκοβιτς-Μπετσιροβιτς?Διαφορετικοί παίκτες σε διαφορετική θέση...Άσε που ποτέ δεν θυμάμαι το Λάκοβιτς να παίζει καλά στην εθνική Σλοβενίας, γιατί πάντα έχει 2ο ρολο...ιδίως τώρα που είναι και ο Ούντριχ...

Στον φετινό Παο μετά και την φυγή Σπανούλη είναι βέβαιο οτι ο Λάκοβιτς θα ήταν πολύ πιο χρήσιμος...Σε περίπτωση γρήγορων φάουλ απο το Διαμαντίδη, που είναι επιρρεπής, γιατί τα δίνει όλα στην άμυνα, ο Παο μένει μόνο με Ντέλκ...

Οσο για τους παίκτες σας στο μουντομπάσκετ, ο Διαμαντίδης είναι μαζί με τον Φώτση οι κορυφαίοι της Εθνικής...Απίστευτος παίκτης...

Τον Τσαρτσαρή τον περίμενα καλύτερο, ενώ έκανε εξαιρετικό πρωτάθλημα πέρσι, δεν είναι ο ίδιος...σαν να του λείπει η αυτοπεποίθηση...

Ο Ντικούδης , ο γνωστός υπερεκτιμημένος παίκτης καλά κάνει ο Γιαννάκης και δεν του δίνει χρόνο συμμετοχής...Ο Δήμος σε χαλαρές άμυνες μπορεί να κάνει πάρτυ και να κερδίσει ενα παιχνίδι μόνος του...αλλά στα δύσκολα είναι μέτριος...βέβαια έχει τις εξάρσεις του...

Και μια και μίλησα για Ντικούδη, δεν βλέπω να έχει αναφέρει κανείς τίποτα για την ικανότητα των ψηλών του Παο στις βολές

Ντικούδης 57%
Τομάσεβιτς 52%
Γιαφτόκας 42%
Μπατίστ 67%
Τσαρτσαρής 61%

Ο Χατζηβρέττας κάνει πολύ καλο μουντομπάσκετ, πραγματικά δεν τον περίμενα τόσο καλό...

Ο Γιαφτόκας είναι στα στάνταρ του...σούπερ αμυντικά, επιθετικά απειλεί μόνο κοντά στο καλάθι. Αν ξες τι ζητάς απο αυτόν, μπορεί να στο δώσει...
thrylos7
QUOTE
Πλακα κανεις??Δεν τον ειχες δει στους 16 της Ευρωλιγκα που ειχε σπασει τα στεφανια??Τωρα βαζει μερικα..

Μα δεν ήταν η μόνη δουλειά του αυτή...
Στο μουντομπάσκετ ήταν στον κόσμο του και τα 40 λεπτά του αγώνα(και αυτά στον πάγκο!).. Στο TOP 16 που πάλι ήταν κακός, έχω την εντύπωση ότι έβγαζε καλύτερη εικόνα(άσχετα αν τα είχε σπάσει...). Εντάξει, ένα λαθάκι έκανε που ξέχασε να σουτάρει στην Κροατία... tongue.gif
Τουλάχιστον εμένα, μου έχει απωτυπωθεί ότι στο TOP 16 ήταν αρνητικός, ίσως και ουδέτερος(χωρίς να φανεί καθόλου) ενώ στην Ιαπωνία μόνο αρνητικός για την ομάδα.

QUOTE
Και σου λεω πολυ απλα οτι δεν το ειπε ΚΑΝΕΙΣ αυτο, παρα μονο εσυ

Δικο σου συμπερασμα ηταν, λες και ειπε κανεις αλλος οτι θα τον παρει απ το χερακι τον παο

Θα με τρελάνεις εσύ! Δεν είπα ότι εσύ το είπες! Καταρχήν δεν ήταν καν συμπέρασμα!

QUOTE
δε μπορούμε να πούμε ότι θα τον κουβαλήσει στις πλάτες του ο Μπεσίροβιτς. Αυτό εννοώ.

Αφού συμφωνούμε, πού κολλάς;
Anaz
Mαλλον δεν τον ειδες σε ολα τα παιχνιδια!Στο παιχνιδι με το Πουερτο Ρικο ηταν εξαιρετικος!Κ με την Αμερικη πολυ καλος!Κ συνολικα σουταρε 17/28 τριποντα σε 6 παιχνιδια!Μην κρινεις μονο απ'το παιχνιδι με τους Τουρκους!Γενικα δεν πηρε πολυ χρονο συμμετοχης,προτιμηθηκε ο Μπετσιροβιτς,και δεν ειχε ιδιαιτερα ηγετικο ρολο!Δεν προσεφερε κ παρα πολλα,αλλα σιγουρα δεν μπορω να θεωρησω την συμμετοχη του αρνητικη!Σε αντιθεση με το top16 κ τους 8(με την Ταου ειχε 3/17 τριποντα)που επεμενε να σουταρει,κ ο Ζοτς επεμενε να τον χρησιμοποιει,με αποτελεσμα παρα πολλα σουτ κ βιαστικες επιλογες στην επιθεση που στοιχησαν!
Bonzo
Πάντως ο Λάκοβιτς έγινε παίχτης με τον Ομπράντοβιτς(και ήρθε ακριβώς στην ηλικία ποθ είναι τώρα ο Σάνι)..
Γενικά πιστεύω ότι με τον Ομπράντοβιτς θα βελτιωθεί πολύ..Όπως συμβαίνει με όλους τους πλει μέικερ (βλ. Σπανούλη,Διαμαντίδη,Λάκοβιτς)
Επίσης στο μουντομπάσκετ ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας και είχε πολλά κλεψίματα(9) και σχετικά λιγα λάθη για το χρόνο συμμετοχής του και τη θέση του(που νομίζω ότι είναι παρόμοια με αυτή του Γιάκα).Όσο για τις προοπτικές του νομίζω ότι είναι σίγουρα μελυτερες απο του Γιάκα...Θεωρούταν και ένα από τα μεγαλήτερα ταλέντα της Σλοβενίας παλιότερα αλλά είχε και κάτι τραυματισμούς...
Όσο για την περσυνή Κλιμάμιο μια χαρά τα πήγε(δευτερη στο Ιταλικό και στου16 στη euroleague)μπέτσι στο Ιταλικο ήταν συμφωνα με το Ιταλικο σύστημα αξιολόγησης 2ος καλύτερος παίχτης της και στη euroleague ήταν καλός...Απλά είναι ασταθής..
Τέλος είναι και αρκετα ψηλός για 1-2 1.95

Γενικά προσωπικά πιστεύω ότι θα είναι σίγουρα καλύτερος τουλάχιστον από τον περσινο Λάκοβιτς
dizzy_fingers
O Λάκοβιτς ήταν ήδη πολυβόλο πριν φτάσει στον Παναθηναϊκό.
Από τότε δε νομίζω να άλλαξε πολύ στο παιχνίδι του, δεδομένου ότι φέτος που έφυγε πάλι σκόρερ ήταν.
Το πιο σωστό νομίζω πως είναι ότι προσαρμόστηκε στο παιχνίδι του Ομπράντοβιτς...
Kobe
Θα συμφωνησω, με την κρκα την προηγουμενη χρονια πετουσε 25αρες.
Ελαχιστα αλλαξε το αγωνιστικο του προφιλ.
Γιαυτο κ ακουγε τα εξαμαξης tongue.gif
Bonzo
Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι έκανε στην ΚΡΚΑ αλλά αφενώς η ΚΡΚΑ δεν είναι ΠΑΟ και αφετέρου συγκρίνω την πρώτη του χρονιά στον ΠΑΟ με τις απομενες που ήταν πολύ χειρότερος...Βελτιώθηκε,πιστεύω, στην άμυνα και στην οργάνωση του παιχνιδιού..Στην πρώτη του χρονά με τον ΠΑΟ ήταν πολύ χειρότερος ακόμα και από την τελευταία του χρονιά
jokey
QUOTE(Bonzo @ Aug 28 2006, 08:35 PM) *
Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι έκανε στην ΚΡΚΑ αλλά αφενώς η ΚΡΚΑ δεν είναι ΠΑΟ και αφετέρου συγκρίνω την πρώτη του χρονιά στον ΠΑΟ με τις απομενες που ήταν πολύ χειρότερος...Βελτιώθηκε,πιστεύω, στην άμυνα και στην οργάνωση του παιχνιδιού..Στην πρώτη του χρονά με τον ΠΑΟ ήταν πολύ χειρότερος ακόμα και από την τελευταία του χρονιά


Ε όχι και βελτιώθηκε στην άμυνα. Πέρυσι τον κυνήγαγε ο Ομπράντοβιτς με αυτά που έκανε. Δηλαδή άμα βελτιώθηκε κιόλας, πόσο άχρηστος ήτανε παλιότερα?
Anaz
Δεν εχεις δικιο!Ο Λακοβιτς εχει βελτιωθει πολυ στην αμυνα!Κ δεν νομιζω οτι ηταν αυτος ο λογος που τον κυνηγουσε..
Bonzo
όντως δεν ήταν η άμυνα ο λόγος που τον κυνήγαγε. Οι βιαστικές και πολλές φορές ηλίθιες προπάθειες που έπερνε ήταν ο συνήθης λογος...Γενικά αυτό που εκνεύριζε τον Ζέλικο στον Γιάκα ήταν ότι μερικές φορές έβαζε τον εαυτό ου πάνω από την ομάδα...Απλά αυτό που λέω είνια να κοιτάξτε τα στατιστικά οτυ την πρώτη χρονιά με τον ΠΑΟ με τις επόμενες χρονιές..Αλματώδης πρόοδος..Και δεν ελινια παίχτης NBA για να θέλει περίοδο προσαρμογής..
jokey
QUOTE(Anaz @ Aug 28 2006, 09:19 PM) *
Δεν εχεις δικιο!Ο Λακοβιτς εχει βελτιωθει πολυ στην αμυνα!Κ δεν νομιζω οτι ηταν αυτος ο λογος που τον κυνηγουσε..



QUOTE(Bonzo @ Aug 28 2006, 10:36 PM) *
όντως δεν ήταν η άμυνα ο λόγος που τον κυνήγαγε. Οι βιαστικές και πολλές φορές ηλίθιες προπάθειες που έπερνε ήταν ο συνήθης λογος...Γενικά αυτό που εκνεύριζε τον Ζέλικο στον Γιάκα ήταν ότι μερικές φορές έβαζε τον εαυτό ου πάνω από την ομάδα...Απλά αυτό που λέω είνια να κοιτάξτε τα στατιστικά οτυ την πρώτη χρονιά με τον ΠΑΟ με τις επόμενες χρονιές..Αλματώδης πρόοδος..Και δεν ελινια παίχτης NBA για να θέλει περίοδο προσαρμογής..


Το ξέρω ότι τον κυνηγούσε για τις βλακείες που έκανε στην επίθεση, αλλά λέω ότι τον κυνγούσε και για την άμυνά του πολλές φορές. 1 σκριν δίνανε στον πλέι μέικερ τους οι αντίπαλοι και μέχρι να τον φτάσει ο Γιάκα, είχε πάρει τη μπάλα, είχε σουτάρει, το χε βάλει και είχε γυρίσει ήδη πίσω tongue.gif
thrylos7
QUOTE
Mαλλον δεν τον ειδες σε ολα τα παιχνιδια!Στο παιχνιδι με το Πουερτο Ρικο ηταν εξαιρετικος!Κ με την Αμερικη πολυ καλος!Κ συνολικα σουταρε 17/28 τριποντα σε 6 παιχνιδια!Μην κρινεις μονο απ'το παιχνιδι με τους Τουρκους!Γενικα δεν πηρε πολυ χρονο συμμετοχης,προτιμηθηκε ο Μπετσιροβιτς,και δεν ειχε ιδιαιτερα ηγετικο ρολο!Δεν προσεφερε κ παρα πολλα,αλλα σιγουρα δεν μπορω να θεωρησω την συμμετοχη του αρνητικη!Σε αντιθεση με το top16 κ τους 8(με την Ταου ειχε 3/17 τριποντα)που επεμενε να σουταρει,κ ο Ζοτς επεμενε να τον χρησιμοποιει,με αποτελεσμα παρα πολλα σουτ κ βιαστικες επιλογες στην επιθεση που στοιχησαν!

Όχι, δεν τον είδα σε όλα τα παιχνίδια αλλά τον είδα και στα "καλά" του...
17/28 τρίποντα και γι' αυτό ήταν καλός(ή καλούτσικός; )
Μα τόσα posts τον θάβουμε επειδή πολλές φορές βάζει τον εαυτό του πάνω απ' την ομάδα...
Για μένα, αν και πολύ καλό το ποσοστό(πόσο μάλλον για τέτοιο επίπεδο), δε μου λέει και πολλά πράγματα...

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, πρώτη φορά βλέπω τον Λάκοβιτς "εκτός ομάδας". Εντελώς στον κόσμο του, φαινόταν σαν ξένο στοιχείο... που δεν έδενε καθόλου στην ούτως η άλλως προβληματική ομάδα.
Στον ΠΑΟ, όσο άσχημες εμφανίσεις κι αν έκανε στο ΤΟΡ 16 παράμενε μέσα στην ομάδα... Ήταν (ελαφρώς απομακρυσμένο) μέλος της.. Ελπίζω να έγινα αντιληπτός.

QUOTE
Θεωρούταν και ένα από τα μεγαλήτερα ταλέντα της Σλοβενίας παλιότερα αλλά είχε και κάτι τραυματισμούς...

Κι όχι μόνο... τεράστιο ταλέντο.. τότε!

QUOTE
Όσο για την περσυνή Κλιμάμιο μια χαρά τα πήγε(δευτερη στο Ιταλικό και στου16 στη euroleague)μπέτσι στο Ιταλικο ήταν συμφωνα με το Ιταλικο σύστημα αξιολόγησης 2ος καλύτερος παίχτης της και στη euroleague ήταν καλός...Απλά είναι ασταθής..

Βάσει δυναμικότητας ίσως.... 2η στο πιο αδύναμο ίσως ιταλικό πρωτάθλημα εδώ και πάρα πολλά χρόνια... (μόλις 2 ομάδες στους 16 της Ευρωλίγκα, καμία στους 8) και στο ΤΟΡ 16 είχε ρόλο κομπάρσου. Η Φορτιτούτο πέρσι είχε ιδιαίτερα χαμηλούς βαθμούς αξιολόγησης(αναφέρεσαι στο index rating ή κάτι άλλο; ). Στην Ιταλία είχε 12,7 στην κανονική περίοδο και 10,5(στα πλέι οφ ο Γουότσον, πρώην του Πανιωνίου 14 και 10) ενώ στην Ευρωλίγκα είχε 9,4...
Ο πολύ κακός πέρσι Λάκοβιτς είχε 13,7. Πριν την πτώση στο ΤΟP 16, 17.
Bonzo
Αν προσέξεις τα στατιστικά του στη euroleague θα δεις ότι το πρόβλημα του είναι ότι δεν είναι σταθερος..Επίσης το πρόβλημα του περσινου Λάκοβιτς δεν αντικατοπτρίζεται στα στατισικά του καθώς έκανε μλκιες σε πολύ κρίσμα παιχνίδια...Όσο για τα στατιστικά του στην Ιταλική Λίγκα ΠΟυ όντως πέρσι δεν ήταν καλή δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έχει δυο val αλλα και στις δύο είναι μέσα στους πρώτους

Επίσης αυτό που κάνεις λέγεται προπαγάνδα γιατί το ότι ο watson(που μάλον υποτιμητικά λες ότι έπαιζε στον Πανιώνιο ενώ όποιος τον έχει δει ξέρει ότι είναι πολύ καλος παίχτης) ήταν καλύτερος του δε σημαίνει ότι δεν ήταν ο 2ος καλύτερος.Απλά ο 1ος ήταν αυτός tongue.gif tongue.gif biggrin.gif
Kobe
QUOTE(thrylos7 @ Aug 29 2006, 02:46 AM) *
Όχι, δεν τον είδα σε όλα τα παιχνίδια αλλά τον είδα και στα "καλά" του...
17/28 τρίποντα και γι' αυτό ήταν καλός(ή καλούτσικός; )
Μα τόσα posts τον θάβουμε επειδή πολλές φορές βάζει τον εαυτό του πάνω απ' την ομάδα...
Για μένα, αν και πολύ καλό το ποσοστό(πόσο μάλλον για τέτοιο επίπεδο), δε μου λέει και πολλά πράγματα...


thrylos7 synetisou TWRA tongue.gif

O Anaz swsta leei kai isxuei oti ta pososta tou sto mundo einai souper, sygkritika me ta pososta sthn euro. Opws k na to kanoume, o lakovits panta etsi epaize, atomika. E loipon atomika sto mundo htan poly kalyteros apo oti sthn euroleague, wpou ekei (ektos twn allwn) den ekane oute auto gia to opoio fhmizetai: na vazei sout. Apla.
dizzy_fingers
O Λάκοβιτς ήταν λογικό να έχει χαμηλά ποσοστά (και συγκεκριμένα, λίγους πόντους) στην αρχή του στον παναθηναϊκό, αφού είχε δευτερεύον ρόλο.
Μέχρι το 2003-2004 βασικό ρόλο στο σκοράρισμα είχαν ο Μπιούφορντ και ο Μίντλετον αν θυμάστε.
Και στον άσσο υπήρχε ο McDonald.

Το ότι τα στατιστικά του ανέβηκαν σταδιακά δεν οφείλεται σε βελτίωση αλλά σε αλλαγή ρόλου που του έδωσε ο Ομπράντοβιτς.
thrylos7
QUOTE
Επίσης το πρόβλημα του περσινου Λάκοβιτς δεν αντικατοπτρίζεται στα στατισικά του

Και πολλών άλλων επίσης... (και στα θετικά βεβαίως). Συμφωνώ με αυτό που λες αλλά επειδή ανέφερες τα στατιστικά είπα να το συγκρίνουμε κι εκεί(όπου είναι αριθμοί και όχι γνώμες).

QUOTE
δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έχει δυο val αλλα και στις δύο είναι μέσα στους πρώτους

Ο 2ος αριθμός ταιριάζει περισσότερο σε παραλλαγή του tendex αλλά δεν ξέρω τι είναι... Ίσως και κάτι εντελώς άσχετο..

QUOTE
Επίσης αυτό που κάνεις λέγεται προπαγάνδα γιατί το ότι ο watson(που μάλον υποτιμητικά λες ότι έπαιζε στον Πανιώνιο ενώ όποιος τον έχει δει ξέρει ότι είναι πολύ καλος παίχτης) ήταν καλύτερος του δε σημαίνει ότι δεν ήταν ο 2ος καλύτερος.Απλά ο 1ος ήταν αυτός

Όχι, καθόλου υποτιμητικά. Θα ξεχάσω εξάλλου το 3-2 στους ημιτελικούς και το πάρτι που έκανε στο 4ο παιχνίδι; tongue.gif
Σέβομαι πάρα πολύ τον Πανιώνιο, πόσο μάλλον τον Watson που συνέχισε την παράδοση των πολύ καλών ξένων που φέρνει ο Πανιώνιος.

QUOTE
thrylos7 synetisou TWRA

O Anaz swsta leei kai isxuei oti ta pososta tou sto mundo einai souper, sygkritika me ta pososta sthn euro. Opws k na to kanoume, o lakovits panta etsi epaize, atomika. E loipon atomika sto mundo htan poly kalyteros apo oti sthn euroleague, wpou ekei (ektos twn allwn) den ekane oute auto gia to opoio fhmizetai: na vazei sout. Apla.

Δεν είναι Mασιγιάουσκας για να σουτάρει ασύστολα...
Μόνο η απόδοση των σουτέρ εξαρτάται (στο μεγαλύτερο μέρος της) από την ευστοχία...
Αν ο Λάκοβιτς βάζει 3 τρίποντα και κάνει 5 λάθη τί να το κάνω; Δηλαδή ήταν καλός ο Λάκοβιτς στο Μουντομπάσκετ;
Μήπως μετάνιωσε κιόλας ο Ζοτς;
Αντί αυτού θα έχει έναν παίκτη με ελαφρώς πιο περιορισμένα καθήκοντα, άρα θα μπορεί να κάνει καλύτερα τη δουλειά του.
Kobe
QUOTE(thrylos7 @ Aug 29 2006, 08:09 PM) *
Μόνο η απόδοση των σουτέρ εξαρτάται (στο μεγαλύτερο μέρος της) από την ευστοχία...
Αν ο Λάκοβιτς βάζει 3 τρίποντα και κάνει 5 λάθη τί να το κάνω; Δηλαδή ήταν καλός ο Λάκοβιτς στο Μουντομπάσκετ;


ρε thrylos7 ο λακοβιτς σουτερ ειναι.. τυπικη ειναι η θεση του point που πιανει..

2αρι σε σωμα ασσου ειναι, τι αλλο να σου πω

Κατα βαση με σουτ επαιζε και συνεχιζει να παιζει..

Επιθετικη ειναι η φυση του παιχνιδιου του, την οργανωτικη την εφερνε παντα σε δευτερη μοιρα.

Και ναι, ο λακοβιτς του Mundo ηταν καλυτερος απ αυτον της euroleague.
thrylos7
QUOTE
ρε thrylos7 ο λακοβιτς σουτερ ειναι.. τυπικη ειναι η θεση του point που πιανει..

T' ότι είναι 2άρι δε σημαίνει ότι είναι και ο ορισμός του σουτέρ...

Και ο Κυρίτσης και ο Ηλιάδης είναι σουτέρ;

QUOTE
Επιθετικη ειναι η φυση του παιχνιδιου του, την οργανωτικη την εφερνε παντα σε δευτερη μοιρα.

Μόνο εδώ συμφωνώ απόλυτα...

QUOTE
τι αλλο να σου πω

Μην το βάλεις και σκοπό της ζωής σου να με πείσεις...
Kobe
QUOTE(thrylos7 @ Aug 31 2006, 02:00 AM) *
T' ότι είναι 2άρι δε σημαίνει ότι είναι και ο ορισμός του σουτέρ...


Και ο Κυρίτσης και ο Ηλιάδης είναι σουτέρ;


To 2αρι ειναι shooting guard, κυριαρχος ρολος του ειναι να σκοραρει. Μερικοι το κανουν κ με ratio σουτ/διεισδυσεις μικροτερο απο αυτο του λακοβιτς. Δλδ προτιμουν να ατακαρουν την μπασκετα περισσοτερο, πχ σπανουλης, kυριτσης (λιγοτερο συχνα, αλλα τουλαχιστον δεν αναλωνεται σε αβερτα τριποντα αλα λακοβιτς).

Αυτο που κανει κ ο λακοβιτς και το κανει συχνα ειναι να σουταρει, αλλες φορες καλα, αλλες φορες σκατα. Giauto akrivws ton logo..
QUOTE(thrylos7 @ Aug 29 2006, 08:09 PM) *
Μόνο η απόδοση των σουτέρ εξαρτάται (στο μεγαλύτερο μέρος της) από την ευστοχία...


και επειδη στην ουσια ο λακοβιτς ειναι σουτερ, η καλη του αποδοση του σχεδον παντα καθρεφτιζοταν στα ευστοχα σουτ του kai poly poly ligotero sta organwtika tou katorthwmatα (και συ ο ιδιος συμφωνεις οτι τα παραμελουσε). Malista otan ekane xontres mparoufes stis epiloges tou για πασα, polla lathi tou kalyptontan apo ena (krisimo) eustoxo triponto.

Σου εξηγησα οτι ο τροπος παιχνιδιου τοu lakovits παραπεμπει σε 2αρι.. Και οχι οτι το 2αρι παραπεμπει αποκλειστικα σε σουτερ.. Το τελευταιο, ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα απ τα λεγομενα μου.


QUOTE(thrylos7 @ Aug 31 2006, 02:00 AM) *
Μην το βάλεις και σκοπό της ζωής σου να με πείσεις...


Ανεπιδεκτος μαθησεως? tongue.gif
thrylos7
QUOTE
To 2αρι ειναι shooting guard, κυριαρχος ρολος του ειναι να σκοραρει.

Mαζί με το "να το ξέρουν και οι αντίπαλοι αυτό"... να κρατάει απασχολημένη την άμυνα δηλαδή...

QUOTE
Σου εξηγησα οτι ο τροπος παιχνιδιου τοu lakovits παραπεμπει σε 2αρι.. Και οχι οτι το 2αρι παραπεμπει αποκλειστικα σε σουτερ.. Το τελευταιο, ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα απ τα λεγομενα μου.

QUOTE
ρε thrylos7 ο λακοβιτς σουτερ ειναι..

απλά έκανα μια συνένωση προτάσεων... cool.gif

QUOTE
Ανεπιδεκτος μαθησεως?

No comments... (& no smilie..)

QUOTE
Σου εξηγησα οτι ο τροπος παιχνιδιου τοu lakovits παραπεμπει σε 2αρι


E άμα μου το εξήγησες... rolleyes.gif

(ποιος είναι ο lakovits ; ) tongue.gif biggrin.gif
Kobe
torture.gif
icon_wave.gif
thrylos7
Το topic είναι ... off topic στο τετράγωνο....
Αλλά βαριέμαι τις ανούσιες κόντρες(διαφωνίες)... εξάλλου ο καθένας έχει την άποψή του...
Όσον αφορά το smilie... Δε μου άρεσε...
Βέβαια έχει σημασία και το τί εννοεί ο ποιητής...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.