Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιαδα-Αρης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > > Ολυμπιάδα Πατρών
klearxos
Λοιπον το σαββατοκυριακο ειναι κοντα
Οπως εχει ηδη αναφερθει πρεπει να νικησουμε σε αυτον τον αγωνα για να παμε οσο το δυνατον πιο ηρεμοι στον αγωνα της Τεταρτης.

Συμφωνα με το betsmart ο Ραουφ θα ειναι ο ξενος και σε αυτον τον αγωνα και οχι ο Σκειλς.
EXPLOITED ARIS
Με ποιο σκεπτικο ομως συνεχιζει σαν ξενος ο Ραουφ;Θελουν να ξεκουρασουν λιγο ακομη τον Σκειλς;Μην ξεχναμε οτι ο Ραουφ ειναι και καποιας ηλικιας!!Ο Γιανουλης ποτε γυρνα;Θελει κανα δυο εβδομαδες ακομα ε;
klearxos
Αν θυμαμαι καλα ειχαν πει για εναν μηνα. Η αρθροσκοπηση εγινε τη Δευτερα μετα το ματς με την Φενερ. Οποτε εχουμε περιπου 20 μερες ακομα ή αν θες τρεις αγωνιστικες περιπου για καθε διοργανωση.
Τωρα για το σκεπτικο με τον Ραουφ δεν μπορω τουλαχιστον εγω να δωσω καποια ευλογη απαντηση. Εχει το ματς κατα καποιο τροπο "σιγουρο" ο Ματσον και σκεφτηκε να ξεκουρασει τον Σκειλς ενοψει Ορτεζ? Επιβαρυνθηκε απο το ματς με τη Ναπολι?(Σε εμενα παντως καλα μου φανηκε!)

Νικη να ναι και οπως να ναι εδω που φτασαμε.

Απο ψηλους πως παει η Ολυμπιαδα?
thrylos7
Λογικά δε θέλουν να σπαταλήσουν μια αλλαγή ξένου... Δικαιούνται 5.. έχει γίνει η μία(Σκέιλς->Ραούφ).. Αν κάνουν τώρα την αλλαγή και αν τυχόν ξανατραυματιστεί ο Σκέιλς , όλες οι αλλαγές γίνονται ήδη 4...

Η Ολυμπιάδα τα πάει πολύ καλά από ψηλούς.. Έχει τον Χαρίση που μέχρι τώρα τα πάει περίφημα(αν και δεν ξέρω πότε θα διακόψει για να πάει στρατό.. σύντομα πάντως, αν το κάνει αυτή την περίοδο), τον Σιμς που επίσης τα πάει πολύ καλά(αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ψηλός ρακέτας..) και τον Μάρβιν Στόουν, που δεν έχει αποδώσει μέχρι στιγμής τα αναμενόμενα. Από εκεί και πέρα είναι οι Βαγενάς και Λυμπέρης..
EXPLOITED ARIS
Θελουν να μη σπαταλησουν και αλλη αλλαγη ξενου αφου θα λειψει ο Καλαιτζης λογω ενος τραβηγματος(αυτο το παιδι ξυριζεται και μενει δυο εβδομαδες εκτος.Απο ζαχαρη ειναιwink.gifΚαι επειδη ο Ραουφ εχει μεγαλυτερη ευχερεια στο κατεβασμα της μπαλας...
hagi
Παιδιά μην τρελαθούμε τελειώς τώρα...Μας χαλάει που θα παίξει ο Ραούφ αντί του Σκέιλς;;;; Έλεος...Δε λέω πολύ καλός ο Σκέιλς και άλλη θέση παίζει το παλικάρι αλλά μιλάμε για τον μεγάλο παλιό καλό παίχτη που έπαιζε στο ΝΒΑ Ραούφ...
Δεν είναι κανένας παίχτης της πλάκας..Είμαι σίγουρος ότι θα αποδώσει καλύτερα με τον καιρό..Και όσο για την ηλικία του,νομίζω βάζει κάτω πολλούς νεώτερους του...Δεν τον συγκρίνω με τον Σκέιλς.Μου αρέσει και μένα και νομίζω ότι αν και τραυματίας πάντα δείχνει πόσο καλός είναι..Αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο..

Τώρα για το παιχνίδι πρέπει να το πάρουμε οπωσδήποτε..Μην το πάρουν χαλαρά και χάσουμε..Ας δώσουν στην αρχή και ας κρατήσουν δυνάμεις μέσα στο παιχνίδι για το επόμενο ματς..
Με Ορτέζ είναι όλα τα λεφτά..
EXPLOITED ARIS
Εννοειται οτι μιλαμε για τον Ραουφ.Και να σου πω την αληθεια δεν περιμενω να μπει μεσα στο παιχνιδι με την Ολυμπιαδα και να βαλει εικοσι ποντους.Ουτε στην Ευρωπη το θελω απ αυτον.Θελω ομως εκει που εχει κολλησει η ομαδα να μπει μεσα να κολλησει και αυτος δυο καλαθακια και να παρουμε μπροστα.
Warrior
Παιδια επειδη εχουμε συμφωνησει τα τοπικ για τους αγωνες της Α1 να ανοιγονται στο forum της
γηπεδουχου ομαδας,μεταφερω το τοπικ στο υπο-φορουμ της Ολυμπιαδας... smile.gif
Warrior
Για τον Ραουφ,εγω το περιμενα να σας πω την αληθεια.Μου φαινοταν απιθανο να τον αλλαξανε για μονο
ενα αγωνα.Δεν αποκλειεται να τον δουμε και στο επομενο αγωνα..

Ο Σκειλς εχει φανει οτι εχει καποια ευαισθησια με τους τραυματισμους,καλο ειναι να μην επιβαρυνθει με 2
παιχνιδια την εβδομαδα εως οτου ειναι εντελως καλα.Οταν επιστρεψει στο πρωταθλημα,θα εχουμε ηδη
χρησινοποιησει δυο αλλαγες ξενων και θα μας μενουν 2 ή 3 ακομα.Οποτε θα εχουμε προβλημα με
μελλοντικους τραυματισμους.Αφου και ο Καλαιτζης ειναι εκτος,ηταν απαραιτητο να παιξει ο Ραουφ.

Τι θα γινει ρε γαμωτο με τον Καλαιτζη??Ευχομαι να μην μας κρυβουν την πραγματικοτητα και να εχει
ακομα προβληματα με τα γονατα...Θα φανει στην πορεια..

Η νικη ειναι επιβεβλημενη,για να ανεβει και παλι η ψυχολογια ενοψει του κρισιμου αγωνα με Ορτεζ,αλλα
και για να σταθεροποιηθουμε ψηλα στην Α1.

Η Ολυμπιαδα ειναι επικινδυνη ομαδα και θελει πολυ προσοχη ο αγωνας.

Την Κυριακη με τηλεοπτικη μεταδοση απο ΕΤ1(5μμ.)ο αγωνας
klearxos
Καλημερα
Κατ΄αρχην Warrior συγγνωμη δεν ηξερα για αυτη τη συμφωνια.

Οσον αφορα το θεμα του Ραουφ δε νομιζω να ειπε κανεις οτι δεν μας κανει ο συγκεκριμενος παικτης. Τη στιγμη που ανεφερα την ειδηση δεν γνωριζαμε το γεγονος οτι δεν κατεβαινει ο Καλαιτζης. Μετα Χριστον προφητες βεβαια αλλα τωρα θεωρω πως καλα εκανε ο Ματσον και δεν τον αλλαξε. Αναφεραμε οτι κατι μπορει να κρυβονταν σε αυτη τη μη αλλαγη.

Τελοςπαντων. Αντε να νικησουμε να χαλαρωσουμε λιγο γιατι αλλιως μας βλεπω να πηγαινουμε στη τσιτα με τους Γαλλους
Warrior
QUOTE(klearxos @ Nov 10 2006, 09:18 AM) *
Καλημερα
Κατ΄αρχην Warrior συγγνωμη δεν ηξερα για αυτη τη συμφωνια.


Δεν εγινε και τιποτα μωρε...
Δυο "κλικ" μονο! smile.gif

QUOTE(klearxos @ Nov 10 2006, 09:18 AM) *
Τελοςπαντων. Αντε να νικησουμε να χαλαρωσουμε λιγο γιατι αλλιως μας βλεπω να πηγαινουμε στη τσιτα με τους Γαλλους


Δεν θελω να σκεφτομαι το κλιμα σε περιπτωση νεας ηττας την Κυριακη... ohmy.gif
Warrior
QUOTE
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΑΡΗΣ: Απόρθητο κάστρο εναντίον ποιότητας

ΚΥΡΙΑΚΗ, 16.30 (ΕΤ1, Βορεάδης – Σχινάς - Γκούμας)


Η ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ: Η Ολυμπιάδα βρίσκεται στην 11η θέση με ρεκόρ 2-3 και ο Αρης συγκατοικεί στην κορυφή με τους ΠΑΟ, Ολυμπιακό, Πανιώνιο με 4-1.

ΣΤΗΝ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ… οι Αχαιοί έχασαν από την Ολύμπια Λάρισας με 72-65 και οι «κίτρινοι» τον Πανιώνιο με 65-69.

Η ΣΗΜΑΣΙΑ: Η Ολυμπιάδα έχει αήττητη έδρα σε Α1 και Ευρώπη και αν καταφέρει νέο «μπαμ», θα κάνει τεράστιο βήμα για την παραμονή. Ο Αρης δε θέλει να πετάξει τη νίκη επί του Πανιωνίου στα σκουπίδια και στην προσπάθειά του για την 3η θέση χρειάζεται τέτοια διπλά.

ΤΑ «ΚΛΕΙΔΙΑ»: Ο Αρης είναι πιο πλήρης, αγωνιστικά έχει τον πρώτο λόγο κι αν περιορίσει τους Μπαρτ, Σιμς, και εκμεταλλευτεί την ποιότητα των παικτών του, θα κάνει το έργο του πιο εύκολο. Η Ολυμπιάδα, που στους δύο εντός έδρας αγώνες της στην Α1 δέχτηκε 64.5 πόντους μέσο όρο, θέλει να εκμεταλλευτεί την επιθετική δυστοκία που παρουσιάζουν μέχρι τώρα οι «κίτρινοι» και να δει τον Μάρβιν Στόουν να… δικαιολογεί τη θέση του δεύτερου ξένου.

ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ: Ο Νίκος Βουρνάς θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του, ενώ ο Αντρέα Ματσόν θα στερηθεί τον Γιώργο Καλαϊτζή και τον Γιάννη Γιαννούλη, επιλέγοντας τον Ραούφ στη θέση του Σκέιλς για τη θέση του δεύτερου ξένου.


QUOTE
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. : Δεν υπολογίζεται ο στρατευμένος Χαρίσης

Τελικά τα προγνωστικά θα επαληθευτούν και ο στρατευμένος Κώστας Χαρίσης δεν θα αγωνιστεί την Κυριακή κόντρα στον Άρη...

Με τα δεδομένα που ισχύουν μέχρι αυτή τη στιγμή,ο σέντερ της Ολυμπιάδας Κώστας Χαρίσης θα δει από την τηλεόραση της...μονάδας που υπηρετεί στην Τρίπολη, τον αγώνα με τον Άρη!

Ο Έλληνας αθλητής και παρά τις διοικητικές προσπάθειες δεν βλέπει εφικτή την 48ωρη έξοδο, ενώ ακόμη κι αν στο παραπέντε κατορθώσει να πάρει την άδεια, η απουσία του από όλες τις προπονήσεις δεν θα είναι κι ότι το καλύτερο για την βοήθεια που θα προσφέρει.

Ο Νίκος Βουρνάς πάντως ετοιμάζει την ομάδα χωρίς αυτόν, κάτι που σημαίνει ότι ο Στόουν θα κληθεί για πολύ ώρα να παλέψει με τους ψηλούς του Άρη και με την Ολυμπιάδα πλέον, από τη συλλογική αμυντική προσπάθεια πλέον, να ψάχνει για τις όποιες λύσεις.

Στην "πορτοκαλί" ΚΑΕ περιμένουν πολύ κόσμο την Κυριακή στο "Τόφαλος", ενω και τα στυνομικά μέτρα από νωρίς θα είναι δρακόιντεια, από την παρουσία των φίλων του Άρη αό την ευρύτερη περιοχή.


(απο:www.betsmart.gr)

Tελικα στις 4.30 ο αγωνας την Κυριακη.

Καλο για μας η απουσια Χαριση..
weirdo1977
ρε παιδιά σίγουρα το δείχνει το παιχνίδι ? στο πρόγραμμα της ET1 έχει ολυμπια - ολυμπιακό

http://tvradio.ert.gr/tv/details.asp?pid=37734&chid=8
EXPLOITED ARIS
Το δειχνει στανταρ.Εν τω μεταξυ χαιρομαστε που δεν παιζει ο Χαρισης!!!Ο Χαρισης ρε παιδια...Οσο καλα και αν παμε στην Ελλαδα δεν μ'αρεσει να το ακουω.Και βεβαιως χωρις καμια παρεξηγηση με τον warrior που το αναφερε.Γνωριζομαστε κιολας με το παιδι.Αλλα αυτο που ειπα και πριν.Λειπει ο Χαρισης και εμεις κανουμε λες και απουσιαζει ο Ρατζα...
Warrior
Ρε συ απλα το ανεφερα.Ποιος κανει ετσι που λες??

Σιγουρα δεν ειναι κακο παντως...

Ο Ολυμπιακος παιζει με Μακεδονικο στο ΣΕΦ!Οτι να ναι γραφουν μου φαινεται στο προγραμμα της ΕΡΤ.
Ο αγωνας μεταδιδεται κανονικα...
dizzy_fingers
Γιατί στην ραδιοτηλεόραση που είδα να λέει "Ολύμπια Λάρισας-Άρης"? 68.gif
Πάλι καλά που δεν είπαν Ολυμπιακός - Άρης...
EXPLOITED ARIS
Το ξερω ρε συ μη τρελενεσαι!!
klearxos
Τελικα το ματς ειναι στις 17:00 ή 16:30?
Warrior
Ολη την εβδομαδα ακουω την μια 4.30 την αλλη 5."Εκλεισε" τελικα μαλλον στις 5μμ. smile.gif

Τουλαχιστον ετσι λενε τα προγραμματα τηλεορασης..
klearxos
Καλη νικη!
Ολοι οσοι πηραν χρονο συμμετοχης πιστευω οτι επαιξαν αρκετα καλα (ναι ακομα και ο Παντελιαδης!)
Ο Καλαιτζης δεν επαιξε πολυ οποτε δεν θα τον κρινω. Ο Φλετσερ επισης επαιξε ελαχιστα αλλα καταφερε να χασει μια μπαλα!. Ο μοναδικος που οχι οτι ηταν αρνητικος απλα δεν επαιξε και τοσο καλα ηταν ο Μασει.

Την θελαμε τη νικη, τη πηραμε, τελειωσε.
Αντε τωρα για τους Γαλλους!
thrylos7
Χωρίς να παίξει κανένα σπουδαίο μπάσκετ...

Πάει να γίνει σήμα κατατεθέν η άμυνα ε;

Ο Άρης με ποιον έπαιζε σήμερα; Με την Ολύμπια Λάρισας, τον Απόλλων Πατρών ή την Ολυμπιάδα Πατρών;

... rolleyes.gif
Warrior
Eιναι σημαντικο να κερδιζεις τετοια ματς,ακομα και οταν εισαι πολυ μετριος και σχετικα ανετα.Αυτο ειναι ενα
απο τα ζητουμενα φετος και ειναι θετικο οτι ως τωρα συμβαινει...

Η αμυνα εχει γινει οντως το σημα κατατεθεν και για την Ελλαδα σε πολλα ματς,ισως ειναι αρκετο αυτο.

Παντως επιθετικα η ομαδα κατα διαστηματα ειναι πολυ κακη και πρεπει να δουλευτει.Δεν μου αρεσαν(απο
οσους αγωνιστικαν) οι Μασσει και Ηλιαδης σημερα..

Παμε παρακατω τωρα.Την Τεταρτη εχουμε ενα πολυ κρισιμο αγωνα...
klearxos
Warrior εχεις δικιο!
Τον ξεχασα τον Ηλιαδη. Οντως δεν επαιξε καθολου καλα.. Δεν ξερω ισως εφταιγαν οι δυο κολλητες ταπες που αρπαξε μιας ειναι παικτης ψυχολογιας.

Μην γινομαι κουραστικος το αποτελεσμα μετραει...

Υ.Γ. Αυτοςο Βουρνιας σε ποιο πλανητη βρισκεται? Ειμαι τοσο Αρειανος και εθελοτυφλω ή οντως μου φαινονται γελοια αυτα περι αμυνας κατς?
Warrior
Noμιζω οτι δεν μας επαιξε ασχημα η διαιτησια σημερα.Για την ακριβεια αδικησε σε καποιες φασεις την
Ολυμπιαδα.Δεν καθορισε βεβαια το τελικο αποτελεσμα σε καμια περιπτωση...

Τωρα περι "κατς",ειναι υπερβολικος.
Alexmei
εγώ ξέρω ότι στο 1ο ημίχρονο δν ήταν καθόλου άνετα ο Άρης... έχανε στο μεγαλύτερο διάστημα. Μόνο στο 2ο δεκάλεπτο έκανε ένα σερί 9-2 (νομίζω) και πέρασε για λίγους πόντους μπροστά αλλά έκλεισε το ημίχρονο με έναν πόντο πίσω (36-35)
hagi
Αν και δεν παίξαμε και πολύ καλά τουλάχιστον κερδίσαμε και αυτό είναι που κρατάμε..Αυτά τα παιχνίδια πρέπει να τα κερδίζεις έστω και δύσκολα για να προχωράς σωστά..

Δεν θα σχολιάσω κανένα παίχτη αλλά νομίζω έπαιξαν τόσο ώστε να κερδίσουν αν και λίγο έλειψε να γίνει κανένα περίεργο...

Σημασία πάντως έχει η νίκη και μόνο και τώρα πάμε για το επόμενο καθοριστικό παιχνίδι με την Ορτέζ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.