Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μια ανασα απο τη Μοσχα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Warrior
bball.gif Ενας μηνας και κατι εμεινε ως το πολυαναμενομενο Fainal 4 της Μοσχας!
Οκτω ομαδες ψαχνουνε για τεσσερα εισητηρια και αναμεσα τους και μια Ελληνικη,
ο Παναθηναικος,που μετα απο 3 χρονια θελει να επιστρεψει στο κορυφαιο μπασκετικο
γεγονος της Ευρωπης.

Τωρα αρχιζει η πραγματικη Ευρωλιγκα..
Με τα νοκ-αουτ ζευγαρια! w00t.gif

bball.gif OΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

1οι Αγωνες(5/5):
Μακαμπι-Σκαβολινι 8.40μμ
ΤΣΣΚΑ-Ουλκερ 8.10μμ.
Παναθηναικος-Εφες (6/5) 7.10μμ.
Μπενετον-Ταουγκρες 9.40μμ.


2οι Αγωνες(7/5):
Σκαβολινι-Μακαμπι 9.40μμ.
Ουλκερ-ΤΣΣΚΑ 7.40μμ.
Εφες-Παναθηναικος (8/6) 8.10μμ.
Ταουγκρες-Μπενετον 9.40μμ.

3οι Αγωνες(14/5)*:
Μακαμπι-Σκαβολινι 8.40μμ.
ΤΣΣΚΑ-Ουλκερ 7.10μμ.
Παναθηναικος-Εφες 7.10μμ.
Μπενετον-Ταουγκρες 9.40μμ.

*Εφοσον χρειαστει

Tι βλεπουμε...τι βλεπουμε?? huh.gif

Καλα καποια ζευγαρια κανουν μπαμ..
NBAholic
Mακάμπι-Πέζαρο 2-0
ΤΣΣΚΑ-Ουλκέρ 2-0
ΠΑΟ-Εφές 2-1
Μπενετόν-Ταού 2-1 ή και 1-2. Έχω περιορισμένη εμπιστοσύνη στους Ιταλούς τώρα τελευταία. Αλλά τώρα μπορεί να φορτσάρουν.
dizzy_fingers
Για Μακάμπι και ΤΣΣΚΑ δε νομίζω να διαφωνούν πολλοί με τις προβλέψεις του Holic. Για Παναθηναϊκό αν διαφωνεί κανείς...κακώς. Με πλεονέκτημα έδρας θα περάσουμε τους Τούρκους και θα ανεβάσουμε ασφαλώς το μέσο όρο εισιτηρίων (κι ας χρειάστηκε να μπούμε στους 8 για να γεμίσει το γήπεδο 45.gif ).

Όσον αφορά το λιγότερο προβλέψιμο ζευγάρι, το Μπένετον - Ταού δηλαδή, πιστεύω πως όλα είναι ανοιχτά... Οι Ιταλοί έχουν το πλεονέκτημα έδρας καθώς και την φετινή παράδοση (2/2 στην πρώτη φάση της Ευρωλίγκας), αλλά πια οι Ισπανοί έχουν πάρει φόρα... Πιστεύω πως όλα θα κριθούν στο πρώτο παιχνίδι. Αν οι ισπανοί πάρουν το διπλό τότε έχουν περάσει. Αν όχι, δε νομίζω ότι θα μπορούν να διεκδικήσουν τη νίκη στο τρίτο παιχνίδι...
Warrior
Για ΤΣΣΚΑ και Μακαμπι...πρεπει λογικα vα εχουμε καθολικη ομοφωνια..biggrin.gif

Στα αλλα δυο ζευγαρια,συμφωνω με τον dizzy,το πιο σημαντικο παιχνιδι θα ειναι το
πρωτο.
Οποια ομαδα κανει το 1-0,ειδικα στο παιχνιδι Παναθηναικος-Εφες..αν νικησει ο ΠΑΟ
την Τεταρτη,δεν νομιζω οτι χανει την προκριση.

Το αλλο ζευγαρι περιμενω να δωσει τις μεγαλυτερες συγκινησεις..Και οι δυο ομαδες
καλλιστα αξιζουν να ειναι στο φετινο f4 και εγω αν ειχα supersport δεν θα την εχανα
τη σειρα με τιποτα!! rolleyes.gif biggrin.gif
tongue.gif

Πολυ δυσκολο,θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες(πολυ συμφωνια επεσε..),
να χασει ο ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ.
Πρεπει να προσεξει το πρωτο παιχνιδι παντως.Και να μην ξεχνα τα αποτελεσματα της
προ Φορτιτουντο βδομαδας..

Γι'αυτο υπαρχει και ο Ομπραντοβιτς..wink.gif
greece4
cska k maccabi 8a prokri8oun eukola nomizw...
pao-efes pisteuw einai to pio duskolo zeugari, enw pisteuw oti h tau 8a perasei... to axizei kiolas... perusi sto tsak dn phge (elew cska k papalouka gia opoious dn 8umountai) kai an uphrxe perusi auto to susthma me ta play off, 8a pernousan sigoura...
pantws, me vash ola ta fetina apotelesmata, 8a mporouse na ginei k kamia ekplhxh...
Kabamaru
Pistevo pos to pleonektima edras tou PAO de simainei tipota. Poses fores den ehei kerdisei i Efes se gemata SEF kai glyfades....opos alloste ki ehei hasei kai i idia se katamesta Abdi Ipekci apo OSFP kai sia...

Pistevo pos se ellino-tourkikes mahes o kosmos prosthetei piesi kai anhos stin gipedouho omada....

Kai peran toutou, to amyntiko paihnidi tis Efes evnoei tetoia koufa (anapoda) apotelesmata mias kai to skor tha kratithei se hamila epipeda...
Warrior
Λοιπον...εχουμε και λεμε..

Μακαμπι-Σκαβολινι 88-60
Γιασικεβιτσιους 18π.,Παρκερ 12,ενω ο...Κομματος( huh.gif )ειχε 11π.,5ρ. και 1ασ. σε 13'!

ΤΣΣΚΑ-Ουλκερ 88-74
Παπαλουκας 7π.,6ασ. και 2κλ. σε 17' και Ντικουδης 13π.,8ρ.,1ασ.,1κλ. και 1τ.!
41.gif

και κρατηθειτε...

Μπενετον-Ταουγκρες 59-98!! ohmy.gif

ΜVP του αγωνα,ο Σκολα με 34π.(15/16δ. και 4/4β.),6ρ.,2ασ.,2κλ. και 1τ.!!
IraTmac
15 στα 16 δίποντα????????????????????

Fucker of da neighbourhood!!!!!
dizzy_fingers
ohmy.gif

Φαντάζεστε τώρα να φάει η Ταού +20 πόντους στο κεφάλι, μέσα στην έδρα της? wacko.gif

71.gif
Warrior
Διεξαγονται σημερα οι 2οι αγωνες των προημιτελικων(εκτος του Παναθηναιου φυσικα)..

Το προγραμμα:
Ουλκερ-ΤΣΣΚΑ (7.40μμ. supersport)
Ταουγκρες-Μπενετον (9.40μμ. supersport)
Σκαβολινι-Μακαμπι (9.40μμ.)
Εφες-Παναθηναικος (8.10μμ. supersport,8/4)

Σιγουρα το παιχνιδι που ξεχωριζει ειναι το Ταουγκρες-Μπενετον.. wink.gif

Πολυ κοντα οι Ισπανοι στην προκριση..ομως δεν θα πεσω και απο τα συννεφα αν
δουμε κανα διπλο..
harris
O Papaloykaw espase thn myth toy kai den ua paijei sto shmerino paixnidi kathos tha mpei sto xeirourgeio .
NBAholic
Και οι Ρώσοι στο ρελαντί έπαιξαν, πάντως...Αν παίξουν έτσι και τώρα, μπορεί να χρειαστούμε παράταση στη σειρά.


QUOTE
O Papaloykaw espase thn myth toy kai den ua paijei sto shmerino paixnidi kathos tha mpei sto xeirourgeio .



Ε, με τέτοια μύτη...λογικό είναι tongue.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Ε, με τέτοια μύτη...λογικό είναι


Ωχ.... 17.gif 42.gif

Τη βλέπω να έρχεται...θυμωμένη fast.gif
NBAholic
Ουλκέρ-ΤΣΣΚΑ 64-82 (Ντικούδης 13 π+7 ρ) και, ως αναμενόταν, οι Ρώσοι...πάνε σπίτια τους!

QUOTE
Τη βλέπω να έρχεται...θυμωμένη



Σιγά μην έρθει. Έχει ήδη κλείσει εισιτήριο για το φάιναλ φορ (και το νοσοκομείο) της Μόσχας.
Warrior
Σημερα μαθαμε τις τρεις ομαδες που θα συμμετασχουν στο fainal-4- της Μοσχας(6-8/5)..

ΤΣΣΚΑ,Μακαμπι και Ταουγκρες θα ειναι αυτες.Μενει τωρα να δουμε αν αυριο θα μαθουμε
και την δευτερη!

Τα σημερινα αποτελεσματα:
Ουλκερ-ΤΣΣΚΑ 64-82
Σκαβολινι-Μακαμπι 100-103
Ταουγκρες-Μπενετον 66-64

O ενας ημιτελικος θα ειναι ΤΣΣΚΑ-Ταουγκρες..
greece4
hello! fantazomai gia mena milate... afhste ta, exei provlhma to pc mou, exw na mpw 1 vdomada... lol dustuxws dn exw klisei eisithrio gia mosxa, k dn xerw an 8a ta kataferw...
8a ta poume suntoma!!!
sugxarithria sthn CSKA kai perastika sto 8odwrh! lol
IraTmac
QUOTE (dizzy_fingers @ Apr 1 2005, 08:34 PM)
θα περάσουμε τους Τούρκους



Ακόμα ένα σεισμό στους γύφτους please. 8 ρίχτερ να πηδάνε από τα μπαλκόνια και να τρέχουν σαν τα ποντίκια.
NBAholic
Ωχ, προβλέπω κοσμοσυρροή την Πέμπτη. Με τον πυρήνα των ακραίων και οργανωμένων στην πρώτο μέτωπο της έπαλξης...

Ειλικρινά, δεν ξέρω ποιος τα ξεκίνησε αυτά (δεν ξέρω τι έγινε ακριβώς στην Αθήνα), αλλά η λογική του μέσου φανατικού είναι "μια εσύ, δέκα εγώ". Αν συμπεριφερθούμε έτσι, θα έχουμε σίγουρα επεισόδια.
dizzy_fingers
Δε μίλησε κανείς για επεισόδια... Κανέναν δε βολεύουν τα επεισόδια, ούτε βόλευαν τους τούρκους όταν τα κάνανε (κόβανε το ρυθμό της ομάδας τους όταν δεν έπρεπε 40.gif ).

Αλλά το γήπεδο πρέπει να το κάνουμε κολαστήριο... (και να μην τους χτυπήσει σεισμός , γιατί μετά θα χτυπήσει κι εμάς τους απέναντι 17.gif )

Ειδικά τώρα που το χρειάζεται η ομάδα...
Warrior
QUOTE (dizzy_fingers @ Apr 9 2005, 04:34 PM)
Αλλά το γήπεδο πρέπει να το κάνουμε κολαστήριο... (και να μην τους χτυπήσει σεισμός , γιατί μετά θα χτυπήσει κι εμάς τους απέναντι 17.gif )

Και μετα Ιρα...θα μας στειλουν ενα σωστικο συνεργειο (αφου θα τους εχουμε στειλει και
μεις πιο πριν)και θα μας πιασουν οι "ψευτοαγαπες" παλι...θα ριξουμε και κανα ζεμπεκικο..
biggrin.gif

Εκτος απο τον ρυθμο της δικια τους ομαδας..εκοβαν και τον δικο σας,οποτε φευγατε λιγο ή
πλησιαζατε γινοταν της "π******* το καγκελο". wink.gif

Σιγουρα θα σκασουν "ακραια στοιχεια" στο γηπεδο και θελει προσοχη...μην ανοιξει
κανα κεφαλι..

Κανα μπουκαλακι νε πεσει δεν εγινε και τιποτα!!
Αφου απο οτι φαινεται δεν πειραζει και την Uleb..
chinaski
Ναι ναι λολ. Προβλεπο τα εμφιαλομενα να κανουν χρυσες δουλιες. Εγω αμα ειμουν προεδρος της ομαδας, εφοσον δεν πειραζει την ULEB (αλλο και τουτο παλι blink.gif ) θα τα μοιραζα με "διπλωματικο" τροπο. Εφοσον δεν πειραζει την ULEB, ειναι σαν να το θεωρει θεμιτο μεσο λολ. Τα παρεξηγησατε τα παιδια οταν βριζουν μαναδες (" Σας μαμαμε τις μανες κτλπ) ειναι επειδη ειναι υποστηρικτες του σλογκαν καντε ερωτα οχι πολεμο λολ. Φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να κερδισει η Εφες στην Αθηνα μετα απο ολα αυτα. Ουτε μια στο εκατομμυριο.
IraTmac
περιμένω απάντηση από τους οπαδούς του ΠΑΟ. αν δεν δωθεί θα χάσω πάσα ιδέα.
dizzy_fingers
Ψυχραιμία...
Η μόνη απάντηση που θα πρέπει να δωθεί μέσα στο γήπεδο θα είναι να κάνουμε το γήπεδο κόλαση, χωρίς όμως να περάσουμε τα όρια...έστω κι αν η uleb μας έδειξε την παρασκευή ότι αυτά έχουν χαλαρώσει.
fatboy
Μήπως θα πάει κανείς να πάρει εισιτήρια?... Αν γίνεται να προμηθευτώ και εγώ ένα... Εγγυημένη απόδοση χρημάτων και με τόκο αν θέλετε.
dizzy_fingers
Ahh SH*T!
Μόλις γύρισα από λεωφόρο όπου πήγα και πήρα εισιτήρια...
Αν το έλεγες νωρίτερα sad.gif.
Εγώ και ο Lefteris θα πάμε...Τον ΜΖ τον πήρα τηλέφωνο αλλά δεν το σήκωνε (ακόμα κοιμάται? 40.gif ).

Αν θέλει κανείς λεπτομέρειες για εισιτήρια, να κοιτάξει εδώ:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?act=ST&f=25&t=480
LEFTERIS733
Fatboy δινεις καλο τοκο;αμα ειναι να σου δωσω το δικο μου! biggrin.gif

(μονο μη μας ακουσει ο dizzy γιατι αυτος το εχει).


Πλακα κανω.Δεν τον χανω τον αγωνα με τιποτα!!! 77.gif
greece4
hello! pi8anotata 8a paw k gw (epsaxne h kollhth mou k mou pe pws vrhke..). alla dn xerw pou akrivws 8a ka8omai klp, opote an exete kana pano overplay, 8a sas psaxw... lol dn xerw an 8a ta kataferw a mpw ws thn pempth xana... (g... to pc mou!... ) sorry.. lol
auta!... 8a ta poume!
(gauraki eimai kai polla polla gaurakia exw akousei pws 8a pane pantws, k polloi malista 8a uposthrizoun k fanatika pao meta tis kafriles pou ekanan oi geitones sthn polh...)
peka
Guys θα ειμαι και εγω εκει. Μολις χτες προμηθευτηκα εισητηριο απο μια φιλη στην Αθηνα. Το μονο που θα σας πω ειναι οτι θα φυγω απο τη δουλεια νωριτερα για να ταξιδεψω (ερχομαι απο Πατρα...!!!).
ΠΑΟ και τα μυαλα στα καγκελα....
Απο την Πατρα ακομα ξερω οτι θα ειναι στο γηπεδο και ενας μουρλος οπαδος του Απολλωνα Πατρων ντυμενος ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ!!!! Καλο ε????
Για να μαθουν οι Τουρκοι την ιστορια...θα τους πελεκησουμε στο καλαθι και θα το βουλωσουν!!!!
Καλη επιτυχια στον Παναθηναϊκο...!!! Και ας γινει ενα καλο παιχνιδι να το ευχαριστηθουμε... (μην κανουμε τσαμπα τοσα χιλιομετρα...)
peka
Τι τους καναμε στους τουρκους ε????????
Ετσι για να μαθουν και να μην σηκωνουν κεφαλι....
Καταπληκτικη ατμοσφαιρα χτες στο ΟΑΚΑ... Πρωτη φορα πηγα και επαθα πλακα!Αφου τωρα πλεον μετα το χθεσινο καθε φορα που θα εχω ευκαιρια θα ανηφοριζω στην Αθηνα εστω και αυθημερον...
Μπραβο στον παναθηναϊκο και σε ολους τους παικτες!!!
Καλη η κινηση τους να επιστρεψουν στο σολομον την μπαλα που τους ειχε πεταξει στην τουρκια γεματη με τις υπογραφες των παικτων και γραφοντας πανω καλη συνεχεια στο πρωταθλημα σας!!!
Απορω αραγε να την επεστρεψε ο καλαϊτζης???
Οπως εξαισια θεωρω και την κινηση του προεδρου να κατεβασει τα πανο με τα υβριστικα συνθηματα στα τουρκικα!!! Ο,τι εκαναν αυτοι στην Τουρκια δεν σημαινει οτι πρεπει να τα κανουμε και εμεις εδω. Δεν ειμαστε του ιδιου επιπεδου εξαλλου!!!
Καλη επιτυχια στον παναθηναικο στη Μοσχα!!!Βλεπω τελικο ανετα...!!!
dizzy_fingers
QUOTE
Καλη η κινηση τους να επιστρεψουν στο σολομον την μπαλα που τους ειχε πεταξει στην τουρκια γεματη με τις υπογραφες των παικτων και γραφοντας πανω καλη συνεχεια στο πρωταθλημα σας!!!


w00t.gif
Δεν το ήξερα αυτό!
Κάτι είχα διαβάσει για μπάλα με 2-1 πάνω αλλά δεν είχα καταλάβει και πολλά...

Όσον αφορά τη μόσχα...ας δούμε τι θα κάνουμε με Μακάμπι πρώτα...Βέβαια, όπως σε κάθε τουρνουά, ΟΛΑ είναι ανοιχτά!
Αλλά και να μην περάσουμε τελικό, η παρουσία μας σε final4 μετά από τόσα χρόνια, επιτέλους είναι γεγονός...
41.gif
greece4
sugxarithria ston pao!
eptelous eftiaxa to pc mou...
loipon, h atmosfaira sto oaka htan uperoxh! eimai fanatikh osfp, k anatrixiasa... fantasteite... kalh epituxia ston pao me th maccabi, dn mporw na euxh8w to idio k gia ton teliko.. lol

go CSKA!! wink.gif
greece4
λευτερη,

"Και στη μόσχα θα ειν' ωραία,
με το ΘΟΔΩΡΗ παρέα..." tongue.gif


blech.gif

shot.gif

thumbsup.gif

wav.gif

wos_sport5.gif
peka
Μηπως ξερει κανενας τι γινεται με τις εκδρομες για Μοσχα???
greece4
μπορεις να βρεις πληροφοριε στο site της cska...

http://www.cskabasket.com/?lang=en

αν εννοεις οργανωμενα, με τον παο, δν ξερω κατι...
harris
που χαθηκες ρε greece4 ?????προσεχε τον η/υ σου τωρα γιατι θα χανεις τις εξελιξεις.....αλλιως θα πρεπει να πεις στον τεχνικο dizzy να στον φτιαξει...οπως εφτιαξε και του MZ tongue.gif
greece4
χεχε! κ να ξαναχαλασει ο δικος του?.. lol (αν τον εφτιαξε δλδ..)
ασε, μαλλον ειχα καποιον ιο, δν καταλαβα που τον καταφερα!!.. αλλα ευτυχως τωρα ολα καλα...
ασε, εμαθα τελευταια στιγμη οτι δεν θα 'παιζε ο παπαλουκας στον δευτερο προημιτελικο με ουλκερ... το εμαθα λιγο πριν τον αγωνα απο ενα φιλο μου στη μοσχα!!... ειχα στηθει να δω παιχνιδι κ τσαντιστηκα!.. lol
τι να πεις! ευτυχως ειναι καλα, κ παιζει πλεον με μασκα...

πηγες κ συ ΟΑΚΑ η μπα?...
LEFTERIS733
QUOTE (greece4 @ Apr 19 2005, 01:38 AM)
λευτερη,

"Και στη μόσχα θα ειν' ωραία,
με το ΘΟΔΩΡΗ παρέα..."  tongue.gif

Αστειο ηταν αυτο; tongue.gif

Για μας θα ειναι ωραια...Για τον Θοδωρη δεν ξερω... 19.gif

(το υπουργειο υγειας προειδοποιει:μια αναμετρηση με τον Jaka Lakovic βλαπτει σοβαρα την υγεια... biggrin.gif ).
greece4
leuterh, time will show!! apla as perimenoume!! wink.gif
dizzy_fingers
Κοροϊδεύετε κοροϊδεύετε 45.gif ...
Εγώ τον υπολογισή του ΜΖ τον έφτιαξα...τον δικό μου όμως ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΦΤΙΑΞΕΙ??? sad-smiley-009.gif
LEFTERIS733
Γιατι ρε τι εχεις;

Παντως τι να σου πω.Εγω απο οταν μιλησες για το δικο μου pc εχω τρελα προβληματα.Μου κλεινουν οι explorer μονοι τους,μου κανει επανεκκινησεις,κλεινει παραθυρα,δεν παιζει καλα τα βιντεακια...Πολλα προβληματα εχω τον τελευταιο καιρο που δεν ειχα αντιμετωπισει σε 5 χρονια που εχω υπολογιστη... sad.gif

Και το κακο ειναι οτι ειχα κανει και format προσφατα και ακομα συνεχιζονται λες και με κυνηγανε...Τι στο ... να κανω;...Καθε 5 λεπτα μου βγαινει ενα παραθυρακι με error και μου λεει οτι ο explorer θα κλεισει κτλ...Σκεφτηκα μηπως εχω ιο αλλα εκανα format και τιποτα...
Basketomania
Φιλε αλλαξε τον explorer με mozilla firefox και θα βρεις την ησυχια σου...Δεν μου εχει κολλησει ποτε
harris
greece4 αν ρωτας εμενα ,ναι ειχα παει και καθησα στα δημοσιογραφικα με εναν καθηγητη μου απο τη σχολη.....αν δεις στις φωτο του ματς ,οι 3 τελευταιες ειναι απο εκει που καθομουν....
greece4
harris, a, ok.. egw ka8omoun sta epishma xamhla, alla me enan periergo tropo, xwris prosklhseis.. lol

lefterh, k mena auta mou pa8aine prin ta paixei entelws... psaxto pantws...
k gw eimai sigourh oti gia ola ftaiei o dizzy! lol
harris
xxxxxaaaaaaaaa συμφωνεις δηλαδη με εμενα που λεω για τον dizzy???? laugh.gif
ρε το παλικαρι μας τι επαθε tongue.gif
DIZZY peace.gif
greece4
xexe! lol wink.gif
dizzy_fingers
Greece4 περιμένω την παρουσία σου την Κυριακή στις 17:00 στα ανοιχτά πίσω από τη λεωφόρο....Έτσι, να μαζευτείτε όλοι μαζί να σας γρουσουζέψω μαζικά τους υπολογιστές 45.gif

Χάρη, άσε τα peace.gif...δε πιάνουν πια...υπέγραψες την μπασκετική σου καταδίκη εδώ και καιρό! 19.gif

Basketomania,αυτό ξαναπέστο...μοτζίλα και τα μυαλά στα κάγκελα!

Εμένα ο υπολογιστής παιδιά κάτι έχει πάθει (ή το τροφοδοτικό, ή ο διακόπτης...ελπίζω όχι η μητρική) και δεν ανοίγει καν....

Καθυστερώ και τις δουλειές στο overplay γμτ... sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.