Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Εmporio Armani Milan vs Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
j-kidd13
vs


Ο Παναθηναϊκός πέτυχε σημαντική νίκη κόντρα στην Φενέρ,με έναν Καλάθη βγαλμένο απο το nba,και βρίσκεται μόνος στην 6η θέση της βαθμολογίας,μια νίκη πίσω απο Ρεαλ,Ολυμπιακό,Μπασκόνια και Φενέρ.Επόμενος αγώνας,στην Ιταλία εναντίον της Αρμάνι,απο την οποία οι πρασινοι απέκτησαν ως δανεικό μέχρι το καλοκαίρι τον Αλεσσάντρο Τζεντίλε(ο οποίος δεν έχει ακόμα δικαίωμα συμμετοχής).Η νίκη είναι μονόδρομος για τον Παναθηναϊκό εάν θέλει να στοχεύει στην 4αδα,η Αρμάνι δεν έχει κακό υλικό,αλλά δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση,έχει τη χειρότερη άμυνα στη διοργάνωση,και ένας σοβαρός Παναθηναϊκός,δεν θα έχει πρόβλημα να πάρει το διπλό.


To ρόστερ της Armani

1 MCLEAN, JAMEL F 2.03
2 FONTECCHIO, SIMONE F 2.03
7 HICKMAN, RICKY G 1.89
9 KALNIETIS, MANTAS G 1.95
11 RADULJICA, MIROSLAV C 2.13
12 DRAGIC, ZORAN G 1.96
13 MACVAN, MILAN C 2.06
14 PASCOLO, DAVIDE F 2.03
20 CINCIARINI, ANDREA G 1.90
21 SANDERS, RAKIM F 1.93
23 ABASS, AWUDU G 2.00
30 CERELLA, BRUNO G 1.94
43 SIMON, KRUNOSLAV F 1.97
shtarkws
Προβλέπω 30άρα Ραντούλιτσα tongue.gif
CG.
QUOTE (shtarkws @ Dec 19 2016, 13:48 ) *
Προβλέπω 30άρα Ραντούλιτσα tongue.gif

Πιθανον

Επισης να κανουμε φετινο ρεκορ στην επιθεση με την χειροτερη αμυνα της διοργανωσης
Αν σταθουμε στο υψος των περιπτασεων θα το παρουμε εστω και δυσκολα.
Δεν χρειαζεται να αναφερουμε οτι για να κυνηγησουμε με οτι πιθανοτητες εχουμε το πλεονεκτημα ειναι must win το παιχνιδι
Andre Miller
QUOTE (shtarkws @ Dec 19 2016, 13:48 ) *
Προβλέπω 30άρα Ραντούλιτσα tongue.gif

Εκτος του ότι έχει επιπλέον κίνητρο να πάιξει καλά απέναντι στον ΠΑΟ, οι ψηλόι που έχουμε δεν μπορούν να τον μαρκάρουν όποτε μπορεί να κάνει και season high μεθαύριο. Φαντάζομαι θα παίξει βοήθεια όταν ο Ράντου πάρει τη μπάλα στο ποστ ώστε να τον αναγκάσουμε σε λάθη. Αυτή ήταν και η αδυναμιά όταν έπαιζε στον ΠΑΟ δεν ανταποκρινόταν καλά στην πίεση του διπλού μαρκαρίσματος.
villiskabas
[quote name='CG.' date='Dec 19 2016, 14:20 ' post='804967']
Πιθανον

Παιδια εχετε δει καθολου την Αρμανι φετος? Αν ο ραντουλιτσα βαλει 30 ποντους εγω θα γινω ο Γκαλης. ρεκορ βηματων μπορει να κανει σιγουρα παντως
CG.

Την έχω δει σε όλα της τα παιχνίδια
Είναι μπάχαλο. Συμφωνώ
Ο ραντουλιτσα είναι κάκιστος συμφωνω
Δεν είμαι μάντης και σε αυτό νομίζω συμφωνουμε biggrin.gif
Απλά λέω πιθανό επειδή ο συγκεκριμένος αν παίξει καλά συνήθως είναι επειδή έχει κίνητρο. Αδιάφορος είναι παντελώς αδιαφορος tongue.gif
Όπως και να χει θέμα λόγου είναι. Εννοούμε ότι θα παίξει καλά όχι ότι σώνει και καλά θα βάλει 30!!!!!ποντους
villiskabas
QUOTE (CG. @ Dec 19 2016, 15:13 ) *
Την έχω δει σε όλα της τα παιχνίδια
Είναι μπάχαλο. Συμφωνώ
Ο ραντουλιτσα είναι κάκιστος συμφωνω
Δεν είμαι μάντης και σε αυτό νομίζω συμφωνουμε biggrin.gif
Απλά λέω πιθανό επειδή ο συγκεκριμένος αν παίξει καλά συνήθως είναι επειδή έχει κίνητρο. Αδιάφορος είναι παντελώς αδιαφορος tongue.gif
Όπως και να χει θέμα λόγου είναι. Εννοούμε ότι θα παίξει καλά όχι ότι σώνει και καλά θα βάλει 30!!!!!ποντους


Ναι οντως θα χει κινητρο. εγω οποτε ειναι μεσα ο Ραντουλιτσα σε αμυνα, θα του βαζα Σινγκλετον επιθεση ειτε θα τον βγαζει εξω και θα του βαζει τριποντα ειτε με μια προσποιηση να τον αφηνει 3 μετρα πισω. Ακομα δεν μπορω να ξεχασω περσι μεσα στην Κουμπαν που τον περνουσε σαν σταματημενο ο Σινγκλετον..
green_sky
Εγω το παιχνιδι το βλεπω παρα παρα πολύ δυσκολο.Για μενα είναι 60-40 υπερ Αρμανι.
AirNick7
Η Αρμανι παντως εχει ενα τρεχον σερι με 5 συνεχομενες ηττες στην Ευρωλιγκα, και δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο ειναι καλο μομεντουμ για τον ΠΑΟ (με το σκεπτικο οτι παιζουν αρκετο καιρο χαλια) ή κακο επειδη καποια στιγμη θα κανουν μια μεγαλη νικη γιατι δεν ειναι και τοσο κακη ομαδα. Μπορει και να μην εχει σημασια αλλα ως Ολυμπιακος μου καθεται ακομα μια αντιστοιχη ηττα που καναμε στην Γαλατα που εκεινη την περιοδο ειχει ρεκορ 0-5
villiskabas
QUOTE (green_sky @ Dec 19 2016, 15:30 ) *
Εγω το παιχνιδι το βλεπω παρα παρα πολύ δυσκολο.Για μενα είναι 60-40 υπερ Αρμανι.



Πιστευω οτι θα ειναι δυσκολο το παιχνιδι οπως λες αλλα αν πλησιασουμε σε αποδοση το ματς με την Φενερ δεδομενου οτι ο Μπουρουσης φενεται να ανεβαινει και ο Τζειμς θα γινεται καλυτερος παιχνιδι με το παιχνιδι δεν μπορω να φανταστω πως μπορουμε να χασουμε απο αυτην την Αρμανι.
irving
QUOTE(Andre Miller @ Dec 19 2016, 14:43 ) *
Εκτος του ότι έχει επιπλέον κίνητρο να πάιξει καλά απέναντι στον ΠΑΟ, οι ψηλόι που έχουμε δεν μπορούν να τον μαρκάρουν όποτε μπορεί να κάνει και season high μεθαύριο. Φαντάζομαι θα παίξει βοήθεια όταν ο Ράντου πάρει τη μπάλα στο ποστ ώστε να τον αναγκάσουμε σε λάθη. Αυτή ήταν και η αδυναμιά όταν έπαιζε στον ΠΑΟ δεν ανταποκρινόταν καλά στην πίεση του διπλού μαρκαρίσματος.

εγω θυμαμαι περσυ τον ραντουλιτσα απεναντι σε κουμπαν και λαμποραλ (μπουρουση κα σινγκλετον δηλαδη) να του κανουν πλακα. ο ραντουλιτσα εχει μεγαλυτερο προβλημα στην αμυνα με τον σινγκλετον απο οτι εχει ο σινγκλετον με τον ραντουλιτσα. με μια βοηθεια τον σταματας τον σερβο ενω ο δικος μας τον περναει σαν σταματημενο.

ο μπουρουσης δεν νομιζω να μην μπορει να μαρκαρει τον ραντουλιτσα στο ποστ. δεν λεω οτι θα του ριχνει ταπες αλλα θα δυσκολευτει ο ραντουλιτσα να τον ποσταρει και να του βαλει καλαθια.
μπορει να τον χτυπησει στο πικ εν ρολ και να χτυπησει ο χικμαν τον μπουρουση στα ποδια αλλα δεν ειναι και τοσο καλος σκρινερ ο ραντουλιτσα. και στην αμυνα θα εχει πολυ μεγαλυτερο προβλημα κυριως στο πικ εν ρολ.

QUOTE(AirNick7 @ Dec 19 2016, 15:31 ) *
Η Αρμανι παντως εχει ενα τρεχον σερι με 5 συνεχομενες ηττες στην Ευρωλιγκα, και δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο ειναι καλο μομεντουμ για τον ΠΑΟ (με το σκεπτικο οτι παιζουν αρκετο καιρο χαλια) ή κακο επειδη καποια στιγμη θα κανουν μια μεγαλη νικη γιατι δεν ειναι και τοσο κακη ομαδα. Μπορει και να μην εχει σημασια αλλα ως Ολυμπιακος μου καθεται ακομα μια αντιστοιχη ηττα που καναμε στην Γαλατα που εκεινη την περιοδο ειχει ρεκορ 0-5

αυτο με προβληματιζει. επισης καπως ετσι ηταν τα πραγματα οταν παιξαμε στη βαρκελωνη. και στην εφες νομιζω. αν και πιστευω επειδη η αρμανι ειναι χειροτερη ομαδα και με γεμισε αισιοδοξια η εμφανιση επι της φενερ, ευκολα η δυσκολα θα κερδισουμε.
green_sky
QUOTE (villiskabas @ Dec 19 2016, 15:34 ) *
Πιστευω οτι θα ειναι δυσκολο το παιχνιδι οπως λες αλλα αν πλησιασουμε σε αποδοση το ματς με την Φενερ δεδομενου οτι ο Μπουρουσης φενεται να ανεβαινει και ο Τζειμς θα γινεται καλυτερος παιχνιδι με το παιχνιδι δεν μπορω να φανταστω πως μπορουμε να χασουμε απο αυτην την Αρμανι.


Η Αρμανι εχει κερδισει μεσα στην εδρα της Μακαμπι,Εφες και Καχα.Με την Φενερ την καθαρισαν στο τελος οι γκρι και ο Σλουκας .Καθαρη ηττα με κατω τα χερια εχει κανει μονο από την Τσσκα και εν μερει με Ρεαλ.
Μεσα στην εδρα της είναι πολύ ανταγωνιστικη εχοντας ενα ροστερ 9-10 παιχτων.Την περασμενη εβδομαδα με την Γαλατα εκτος, σε ένα γηπεδο που οι τουρκοι ειχαν κανει πραγματικη κολαση, εχαναν με πανω από 10-12 ποντους ,το γυρισαν το παιχνιδι και το εχασαν στο σουτ.
Δεν εχει καμμια σχεση σε σκληραδα η Αρμανι περασμενων χρονων με την φετεινη.Δεν είναι μεγαθηριο αλλα εγω εχω την αποψη ότι μεσα στο Μιλανο την καταβαλλεις δυσκολα και για να το κανεις πρεπει να παιξεις πραγματικα καλα.
Ολα λοιπον τα παραπανω συν το γεγονος ότι παντα κατά την γνωμη ο Παναθηναικος δεν εγινε ξαφνικα ομαδαρα και επικρατησε ευκολα της Φενερ όχι γιατι εκανε καμμια σουπερ εμφανιση αλλα γιατι κατά κυριο λογο η Φενερ ηταν σε τμηματα του παιχνιδιου παρα πολύ κακη με κανει να πιστευω ότι η Αρμανι είναι το φαβορι στο ματς.
rahxephon13
Γιατί να χει κίνητρο απέναντι μας ρε παιδιά ο ραντου ? ο σασα να το καταλάβω άλλα με τον παίχτη τα χαλάσαμε φιλικά δεν πιστεύω ότι έχει κάτι μαζί μας, άσε που δεν είναι και του χαρακτήρα του καμιά συνέντευξη η δηλώσεις του διαβάσατε όσο ήταν στην ομαδα? γιατί αυτά που λέτε περί κινήτρου δεν ταιριάζουν στον χαρακτήρα του.

Ο ραντου αν βρει χώρους και ταϊστεί κατάλληλα θα μας κάνει ζημιά άλλα από τι έχω δει στην αρμανι δεν τον εκμεταλλεύονται ούτε στο μισό από τι πέρσι ο τζορτζεβιτς σε εμάς(για σερβια δεν το συζητώ) ο παίκτης θέλει συγκεκριμένο πλαίσιο για να αποδώσει και μέχρι τώρα δεν το έχει βρει στο μιλανο, με καλή άμυνα όπως την παρασκευή δεν πιστεύω υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να μας δημιουργήσει πρόβλημα.

Όσο για το ματς σίγουρα κρύβει κίνδυνους (έχει κάνει μαζεμένες ήττες)+η περίεργη ατμοσφαίρα που θα υπάρχει λόγω της μετακίνησης τζεντιλε άλλα κακά τα ψέμματα τέτοια ματς πρέπει να τα κερδίζουμε αν θέλουμε να έχουμε τυχη στην διοργάνωση.
Andre Miller
QUOTE (irving @ Dec 19 2016, 15:41 ) *
εγω θυμαμαι περσυ τον ραντουλιτσα απεναντι σε κουμπαν και λαμποραλ (μπουρουση κα σινγκλετον δηλαδη) να του κανουν πλακα. ο ραντουλιτσα εχει μεγαλυτερο προβλημα στην αμυνα με τον σινγκλετον απο οτι εχει ο σινγκλετον με τον ραντουλιτσα. με μια βοηθεια τον σταματας τον σερβο ενω ο δικος μας τον περναει σαν σταματημενο.

ο μπουρουσης δεν νομιζω να μην μπορει να μαρκαρει τον ραντουλιτσα στο ποστ. δεν λεω οτι θα του ριχνει ταπες αλλα θα δυσκολευτει ο ραντουλιτσα να τον ποσταρει και να του βαλει καλαθια.
μπορει να τον χτυπησει στο πικ εν ρολ και να χτυπησει ο χικμαν τον μπουρουση στα ποδια αλλα δεν ειναι και τοσο καλος σκρινερ ο ραντουλιτσα. και στην αμυνα θα εχει πολυ μεγαλυτερο προβλημα κυριως στο πικ εν ρολ.

Εγώ από την άλλη θυμάμαι το Ραντούλιτσα τι είχε κάνει απέναντι στο Μπουρούση στα προημιτελικά του παγκοσμίου πριν δυό χρόνια με τη εθνική Σερβίας. Και ο Σίγκλετον έχει ένα θεματάκι στην άμυνα του απέναντι σε μεγαλόσωμους ψηλούς που ποστάρουν.
Από την άλλη όπως έγραψες και εσύ οτί μπορεί να βάλει με αντίπαλο το Σίγκλετον ο Ραντούλιτσα, ο Σίγκλετον μπορεί να του να επιστρέψει και με το παραπάνω.
Θα δούμε πως θα πάει το παιχνίδι, οι προβλέψεις ποτέ δεν είναι ασφαλείς.
CG.
Καλά σίγουρα είναι δύσκολο το ματς και ακόμα δεν έχουμε πάρει νίκη εκτός πλην της μπαμπεργκ για να νιώθουμε φαβορί.
Για μένα είναι 50-50 και θα κριθεί στο τέλος
Η Αρμάνι είναι σε περίεργη φάση. Έχει αρνητικό σερί με πάρα πολλές γκρίνιες εντός της ομάδας αλλά και διοικητικά. Οι μισοί παίχτες είναι κάθε εβδομάδα υπό διωγμό όπως μια ο καλνιετις την άλλη ο ραντουλιτσα την άλλη ο Σάντερς ψάχνεται να φύγει. Ο Τζέντιλε παρελθόν κτλ.δεν έχουν καλά αποδυτήρια και αν τους βάλεις πιεση δεν τους βλέπω καλά
Από κει και έπειτα δύο ειναι οι παίχτες που ξεχωρίζουν και τους κουβαλούν στο σκορ.όπως και αυτοί είναι που βοηθάνε στο να ξαναμπούν στα ματς.ο Σάντερς που είναι εξαιρετικός και κανει φοβερή χρόνια και ο κλασσικά καλός τα τελευταία χρόνια Σιμόν. Αν τους περιορίσεις έχεις τον πρώτο λόγο. Ειδικά απέξω γαζωνουν και βρίσκουν ρυθμό και αυτό πεποίθηση. Θέλει πολύ καλή περιφερειακή άμυνα την τέταρτη .
katharop
Φοβάσαι όταν έχεις το καλύτερο pg στην Ευρώπη? Δεν νομίζω
erasitehnis

Μέχρι να κερδίσουμε εκτός έδρας κάποιο μεγάλο ματς, ή έστω να κερδίσουμε πειστικά ομάδες της μεσαίας κλάσης της ευρολίγκας ( όπως η Μπαρτσελόνα ή η Εφές) δεν βλέπω γιατί να είμαστε εμείς το φαβορί, ειδικά με μια ομάδα, της οποίας οι παίκτες λογικά θα σκυλιάσουν για τη νίκη.

Δε λέω ότι θα χάσουμε σίγουρα αλλά το κρίσιμο παιχνίδι είναι με τη Μπασκόνια. Γενικά πρέπει να στοχεύουμε σε συγκεκριμένα παιχνίδια, με ομάδες που έχουν τους ίδιους στόχους με μας. Οι άλλοι (οι αποκειπέρα) το έχουν κάνει με μεγάλη επιτυχία μέχρι τώρα. Νομίζω ότι το παιχνίδι που θα κρίνει οριστικά τη σειρά των Ελληνικών ομάδων είναι αυτό των Φώτων και εκεί πρέπει να είμαστε στην κατάλληλη κατάσταση.

Πάντως δύο νίκες αυτή την εβδομάδα θα μας δώσουν πλεονέκτημα για την είσοδο στην οκτάδα (και για να ακριβολογώ στην επτάδα).


green_sky
QUOTE (CG. @ Dec 19 2016, 17:17 ) *
.............................
Από κει και έπειτα δύο ειναι οι παίχτες που ξεχωρίζουν και τους κουβαλούν στο σκορ.όπως και αυτοί είναι που βοηθάνε στο να ξαναμπούν στα ματς.ο Σάντερς που είναι εξαιρετικός και κανει φοβερή χρόνια και ο κλασσικά καλός τα τελευταία χρόνια Σιμόν. Αν τους περιορίσεις έχεις τον πρώτο λόγο. Ειδικά απέξω γαζωνουν και βρίσκουν ρυθμό και αυτό πεποίθηση. Θέλει πολύ καλή περιφερειακή άμυνα την τέταρτη .

Εκτος απο Σιμον και Σαντερς που αναφερεις και ο Χικμαν φετος ειναι αναγεννημενος σε σχεση με περασμενες χρονιες και στα σεντερ εχουν Ραντουλιτσα και Mακλιν και στους κοντους οι Καλνιετις και Ντραγκιτς ειναι καλοι παιχτες και επισης ενας παιχτης που μπορει να αλλαξει την ροη του παιχνιδιου ερχομενος απο τον παγκο ειναι ο Ματσβαν.
Ο Σιμον παντως σε οσα παιχνιδια εχω δει την Αρμανι φετος ειναι δολοφονος και δεν πρεπει να τον αφησουν να βρει το χερι του.
Απο κει και περα ειμαι περιεργος για το πως θα ματσαρει ο Πασκουαλ τον Σαντερς.Λογικα θα βαλει Νικολς,Ριβερς πανω του με ερωτηματικο το κατα ποσο και οι δυο αυτοι μπορουν να ανταπεξελθουν στο μαρκαρισμα αυτο.
Επισης γνωμη μου ειναι οτι ο Πασκουαλ δεν πρεπει να αναλωσει τον Καλαθη στο μαρκαρισμα του Χικμαν.Ειναι πολυ εμπειρος παιχτης ο Χικμαν και ο Παναθηναικος χωρις Καλαθη πεφτει.Εχει κοντους ο Πασκουαλ εκτος απο τον Καλαθη να τους βαλει να τρεξουν τον Χικμαν.
Ενδιαφερον εχει και η μονομαχια του πρωην σεντερ μας Ραντουλιτσα με τον νυν Μπουρουση.Και οι δυο θα θελουν να αποδειξουν πραγματα.
Εγω παντως το πιστευα και το πιστευω οτι ο Παναθηναικος πρεπει να τρεχει.Ειναι χτισμενη αυτη η ομαδα για να τρεχει μετα την πρωτη πασα .Ο Παναθηναικος στο ανοιχτο γηπεδο με τα χαρακτηριστικα των παιχτων που εχει ειναι πολυ δυσκολα αντιμετωπισιμος.
timmo
QUOTE (shtarkws @ Dec 19 2016, 13:48 ) *
Προβλέπω 30άρα Ραντούλιτσα tongue.gif



Μια χαρα θα βαλει 30 αλλα θα φαει πισω 40
Gino_Bill
Από τα ματς που αν κερδίσουμε δε θα θριαμβολογεί κανένας αλλά θα μας δώσουν προβάδισμα για τις θέσεις 1-6 τουλάχιστον. Μεγάλη ευκαιρία του Γιάννη να κάνει ενα καλό ματς στην Ευρώπη, τουλάχιστον επιθετικά. Ελπίζω να την εκμεταλλευτεί.
qspock
QUOTE(timmo @ Dec 19 2016, 20:40 ) *
Μια χαρα θα βαλει 30 αλλα θα φαει πισω 40

Mπαα, δε θα βαλει πολλα. Ο Σιγκλετον τον εχει ανετα απο περσυ... Και στην αμυνα, και, εννοειται, στην επιθεση!
john wick
must win παιχνιδι αυτο της Τεταρτης , οχι οτι τα αλλα εκτος εδρας δεν ειναι ,ομως δεν μπορουμε να συζηταμε για 4~6 θεση αν δεν καθαριζουμε τετοια ματς.
Το ματς που θα κρινει πολλα ειναι αυτο της Παρασκευης. Κατ εμε ισως το πιο δυσκολο ολης της χρονιας στην 1η φαση ....
green_sky
QUOTE (qspock @ Dec 19 2016, 21:30 ) *
Mπαα, δε θα βαλει πολλα. Ο Σιγκλετον τον εχει ανετα απο περσυ... Και στην αμυνα, και, εννοειται, στην επιθεση!

Μηπως τον Ραντουλιτσα τον εχουμε παρει εντελως ισιωμα ? Οκ εχει αργα ποδια και σε καμμια περιπτωση δεν ειναι τροχονομος αλλα περυσι περα απο τον Γκιστ ποιος αλλος τον βοηθουσε?Ακαλυπτο τον αφηναν συνεχεια να εκτιθεται.Αν ο Ραντουλιτσα επαιζε φετος σε αυτο το ροστερ που εχει ο Παναθηναικος θα ηταν το ιδιο κακος αμυντικα?
Ο Σιγκλετον ναι μεν μπορει να παιξει στα ποδια τον Σερβο στην επιθεση και σιγουρα θα προσπαθησει να τον βγαλει απο την ρακετα αλλα στην αμυνα ο Σερβος δεν μπορει να αντιμετωσθει απο τον Αμερικανο.Ο Ραντουλιτσα επιθετικα ειναι ο πιο ταλαντουχος ψηλος στην ευρωπη και εχει τεραστιο ρεπερτοριο κινησεων.Θεωρω οτι ο ιδιος αδικησε το τεραστιο ταλεντο του.
Αν ο Ραντουλιτσα ηταν και αθλητικος τοτε θα ηταν μεσα στους 3-4 ψηλους στο κοσμο και σιγουρα δεν θα επαιζε ουτε στην Αρμανι φετος αλλα ουτε και στον Παναθηναικο περυσι.
shtarkws
Για να μην είμαστε μια ομάδα που νικάει μόνο στην έδρα της χρειαζόμαστε νίκες εκτός εδρας. Ειδικά στο Μιλάνο απ όπου θα περάσουν όλοι οι ανταγωνιστές μας
Dred11
QUOTE (shtarkws @ Dec 20 2016, 09:45 ) *
Για να μην είμαστε μια ομάδα που νικάει μόνο στην έδρα της χρειαζόμαστε νίκες εκτός εδρας. Ειδικά στο Μιλάνο απ όπου θα περάσουν όλοι οι ανταγωνιστές μας

Πάντως μέχρι στιγμής η Αρμάνι έχασε στην έδρα της μόνο από Ρεάλ, ΤΣΣΚΑκαι Φενέρ.
GreenLantern
Δε γίνεται ένας παίχτης που είναι αδιάφορος, και χώμα γενικά.

Μια μέρα να ξυπνήσει και να πει σήμερα θα παίξω καλά.

Ο Ραντούλιτσα δεν έχει καμία διάθεση να παίξει μπάσκετ τόσα χρόνια και θα είναι και πάλι χώμα,

Βάζεις και το Σίγλεντον να κάνει pop out για να πάρει σουτάκια αμαρκάριστος ή Τζειμς/Καλάθης να τον παίξουν στα πόδια.

Γενικά το μόνο που φοβάμαι είναι ότι Παναθηναϊκός δεν έχει μέταλλο στα εκτός έδρας όπως πχ ο ΟΣΦΠ.

Κατά τα άλλα, οι ομάδες δεν έχουν καμία σχέση και είναι παιχνίδι must win.
whaler
Εγώ ανήκω στους συγκρατημένα αισιόδοξους και νομίζω ότι σιγά-σιγά η δουλειά του Πασκουάλ θα αρχίσει να φαίνεται και στα εκτός έδρας. Ειδικά με αντιπάλους της δυναμικότητας της Αρμάνι. ΟΚ, έχει κακό σερί, αλλά κάποιες ομάδες στοχεύουν για ψηλά και κάποιες όχι. Αν μη τι άλλο, μας το χρωστάει και η τύχη μετά τις εμφανίσεις σε Μόσχα, Μαδρίτη, ακόμα και Κωνσταντινούπολη.
Ώρα να αρχίσουμε να χτίζουμε ένα σερί και παιχνίδια must win να τα καθαρίζουμε από νωρίς.
Έχω πίστη σε αυτό που γίνεται φέτος και νομίζω θα το πάρουμε εύκολα η δύσκολα το ματς.
Dred11
To θέμα είναι ότι η Αρμάνι στα εντός γαζώνει επιθετικά. Η καλή και καθαρή άμυνα που παίζουμε από μόνη της δεν φτάνει για να κερδίσουμε το αποψινό παιχνίδι. Πρέπει να πιάσουμε καλή απόδοση και επιθετικά.
Dreamerpanos
Σε 1.5 λεπτό ο Σινγκλετον έχει βγάλει 3 άμυνες οι 2 στον Ραντούλιτσα και μάλιστα ακριβώς κάτω από το καλάθι που ο Σέρβος είναι εξαιρετικός!
CG.
Δεν μπήκαμε συγκέντρωμενα και στην άμυνα ήμαστε για τα πανηγύρια
Ας ελπίσουμε θα διορθωθούμε στην συνεχεια
Dred11
QUOTE (CG. @ Dec 21 2016, 21:20 ) *
Δεν μπήκαμε συγκέντρωμενα και στην άμυνα ήμαστε για τα πανηγύρια
Ας ελπίσουμε θα διορθωθούμε στην συνεχεια

Εντάξει πήγαμε για κάποιες παγίδες και χαθήκαμε σε κάποιες περιστροφές αλλά συνολικά είμαστε καλοί στην άμυνα. Και στην επίθεση είμαστε μεθοδικοί, άλλο που τα έχουμε σπάσει. Αυτός ο Ρϊβερς σαν να ναι ματιασμένος.
Dreamerpanos
Η αντίδραση του Ραντούλιτσα όταν τον περνάει ο Τζέιμς στο καρφωμα laugh.gif laugh.gif
CG.
Όλο το βράδυ θα βαράμε ελεύθερα τρίποντα. Με δύο πάσες μένουμε ελεύθεροι στα φτερα
Dreamerpanos
Παίζουμε πολύ καλά στην άμυνα,τα σπάμε μπροστά,αλλά η έκφραση που αποδίδει πλήρως την εμφάνιση της Αρμάνι δεν είναι επιτρεπτή στο φόρουμ...
Dred11
Παγκόσμιο ρεκόρ στα 25 μέτρα ο Τζέιμς!
CG.
Πανέμορφο το court τους παντως
katharop
Αναλύσεις επι αναλύσεων για το πόσο δύσκολο είναι το ματς με ποιόν? Εγω ένα χωριό βλέπω. Τα τρίκαλα καλύτερη ομάδα είναι
Andre Miller
Καλάθης-Φελντείν ντουέτο βασικών γκαρντ
Τζειμς-Παππάς(η Ρίβερςwink.gif από τον πάγκο
Και έχουμε και το Μποχωρίδη που δεν τον λες και κακό. Είμαστε πλήρεις στα γκαρντ, ο Διαμαντίδης μόνο μας λείπει.
CG.
Ευτυχώς στην δεύτερη είμαστε άλλη ομάδα
Οι Ιταλοί πρέπει να είναι οι πιο κουκουρουκου ομάδα φέτος
Αμυντικά είναι εντελώς αδουλευτοι
Andre Miller
Περιμένω πάντως κάποια αντίδραση από την Αρμάνι στο δεύτερο ημίχρονο, τι διάολο έχει καλούς παίκτες.
nvip13
Τι παικταρα αυτος ο Τζειμς!
Λιγο πιο ευστοχοι να είμαστε στο 2ο να το καθαρισουμε.

Η Φενερ εχασε απο Νταρουσαφακα εντος εδρας.
CG.
QUOTE (nvip13 @ Dec 21 2016, 21:53 ) *
Τι παικταρα αυτος ο Τζειμς!
Λιγο πιο ευστοχοι να είμαστε στο 2ο να το καθαρισουμε.

Η Φενερ εχασε απο Νταρουσαφακα εντος εδρας.

Και η εφές στο κήνηγι μας.
Καλά πάνε τα αποτελεσματα
Dred11
O Καλάθης έτσι που παίζει φέτος έχει πλησιάσει πολύ το στάτους του σ' αυτό των Τεόντοσιτς, Γιουλ, Ντε Κολό.
CG.
QUOTE (Dred11 @ Dec 21 2016, 21:59 ) *
O Καλάθης έτσι που παίζει φέτος έχει πλησιάσει πολύ το στάτους του σ' αυτό των Τεόντοσιτς, Γιουλ, Ντε Κολό.

Αν συνεχίσει έτσι ναι
Ο τύπος κάνει όργια από τότε που έφυγε ο πεδουλακης
Special_One
ωραίες κάλτσες ο Σίγκλεντον....την είδε Louisa Clark!! wub.gif
CG.
Όλο το βράδυ πάρτι τρίποντων θα κανουμε
Special_One
όποιος προπονητής παίρνει Ραντούλιτσα είναι σαν να υπογράφει την απόλυσή του. wos_sport4.gif
CG.
Τελικά ο Γεωργίου θεωρεί καλό ή κακό προπονητή τον πασκουαλ πλέον?
sanmartean13
Άνοιξε βρε Τσάβι λίγο το ροτεισον.Ευκαιρία είναι...
katharop
Δύσκολο ματς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.