Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ιστορίες απο την Κούβα....(ή απο τον κουβά...)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
j-kidd13
Με αφορμή μια σκέψη που είχα απο καιρό,αλλα και μια συζήτηση με τον pierce21,αποφάσισα να ανοίξω το παρόν τόπικ,στο οποίο θα σιχτιρίζουμε τις ομάδες που στέλνουν τα δελτιάκια μας άπατα στον κουβά...
Pierce
να περιμενεις οτι θα πας κουβα απο το οβερ της Μπαγερν.... να βαζει 2 γκολ στο 86 και στο 88 να πιανεις το οβερ, και να χανεις τον ασσο της γιουβεντους απο..... ενα χρωμα! (Μπορντο)

Ε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...

περιμενω την χτεσινη ιστορια του ντιγκερ, θα δακρυσετε ...
Gravedigger
QUOTE (j-kidd13 @ Sep 16 2009, 01:19 ) *
Με αφορμή μια σκέψη που είχα απο καιρό,αλλα και μια συζήτηση με τον pierce21,αποφάσισα να ανοίξω το παρόν τόπικ,στο οποίο θα σιχτιρίζουμε τις ομάδες που στέλνουν τα δελτιάκια μας άπατα στον κουβά...

Εγώ θα σιχτιρίσω παίχτη.RICKY RUBIO.Ο χθεσινός αγώνας.Έχω παίξει στοίχημα για τελικό score under 153.5.Το score είναι 82-70.Μένουν 8 δευτερόλεπτα,η μπάλλα στους Ισπανούς και οι Λιθουανοί όπως είναι λογικό δεν κάνουν foul.Αντί λοιπόν ο %$@$% ο Rubio να κρατήσει την μπάλλα να λήξει ο αγώνας πάει και δίνει πάσα στον Marc ο οποίος είναι μόνος του κάτω από το καλάθι και πετυχαίνει καλάθι σε νεκρό χρόνο.Μια mini σύσκεψη να δουν αν μετράει,και τελικά το μετράνε αφού δεν έχει καμία σημασία (για αυτούς)...Το τι βρισίδι έριξα δεν λέγεται.

EDIT. 5 στοιχήματα έριξα χθες και ήρθαν όλα ανάποδα.Έλεγα σήμερα να παίξω τα ανάποδα του Άρη μπας και κερδίσει αυτός.Τελικά έπαιξα την Juventus και είδατε παραπάνω το αποτέλεσμα.
j-kidd13
QUOTE(Gravedigger @ Sep 16 2009, 01:27 ) *
Εγώ θα σιχτιρίσω παίχτη.RICKY RUBIO.Ο χθεσινός αγώνας.Έχω παίξει στοίχημα για τελικό score under 153.5.Το score είναι 82-70.Μένουν 8 δευτερόλεπτα,η μπάλλα στους Ισπανούς και οι Λιθουανοί όπως είναι λογικό δεν κάνουν foul.Αντί λοιπόν ο %$@$% ο Rubio να κρατήσει την μπάλλα να λήξει ο αγώνας πάει και δίνει πάσα στον Marc ο οποίος είναι μόνος του κάτω από το καλάθι και πετυχαίνει καλάθι σε νεκρό χρόνο.Μια mini σύσκεψη να δουν αν μετράει,και τελικά το μετράνε αφού δεν έχει καμία σημασία (για αυτούς)...Το τι βρισίδι έριξα δεν λέγεται.

EDIT. 5 στοιχήματα έριξα χθες και ήρθαν όλα ανάποδα.Έλεγα σήμερα να παίξω τα ανάποδα του Άρη μπας και κερδίσει αυτός.Τελικά έπαιξα την Juventus και είδατε παραπάνω το αποτέλεσμα.

Aυτο με τον Ρουμπιο απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....Σπας την τηλεοραση....
Μα σε νεκρο χρονο κι ολας????


Πο#$%να Λεστερ...1 γκολ ακομα δεν μπορουσες να βαλεις????
#9#
Μετά από τα παραπάνω,εγώ που έπιασα Βόλφσμπουργκ,Ρεάλ,Μπάγερν,under Τσέλσι και Μάντσεστερ και με κουβάδιασε ένας...Ντε Κολό μάλλον πρέπει να είμαι και ευχαριστημένος.. smiley.gif
stefan

Παιζω 7 παιχνιδια κολωνα.Με 10 ευρω θα παρω 450.
Και κανει Χ η π#$ανα η Σελτικ..Που ο ασσος εδινε 1,35
και ακομα και τωρα δεν ξερω γιατι την εβαλα...
Gravedigger
Σήμερα είχα παίξει και την Atletico για να συμπληρώσω το δελτίο.Οπότε το Χ δεν είναι έκπληξη.
apkat
Εγω που εχω παει στην Κούβα να πω καμια ιστορια;; tongue.gif
Air Kef
2 ιστοτίες με στοίχημα:

1. Έπαιξα τον Ραούλ πρώτο σκόρερ στο Euro 2004. Δεν έβαλε γκολ και αποκλείστηκαν και από την πρώτη φάση, μην το ψάχνετε. tongue.gif

2. Μαζεύω 2 6αδες ματς από τα 8 συνολικά, της α φάσης του Τσλ πριν 3 χρόνια νομίζω. Παίζω την πρώτη μέρα €2,10 για να πιάσω 100, πιάνω 4/6, ψιλοαπογοητεύομαι και δεν παίζω και την δεύτερη μέρα. Εννοείται ότι έκανα 6/6 αποτελέσματα και με 2,10 έπιανα πάνω απο 100 ευρά, αλλά δεν βαριέσαι...

Μπροστά στου ντίγκερ δεν είναι τπτ. 24.gif
Pierce
το χειροτερο μου. Πριν απο 7 χρονια (οπου και σταματησα να παιζω στοιχημα μετα απο αυτο, μεχρι να ξαναρχισω πριν 2 βδομαδες), ειχα παιξει επικο δελτιο των 8 παιχνιδιων. Οταν λεμε για επικο, μιλαμε για επικο! Χ και 2 υπηρχαν μονο με αποδοσεις του 6 του 7 και του 10.... Ε τα ειχα πιασει ολα και περιμενα την Σαμπντορια (β κατηγορια τοτε) οπου και αυτη φυσικα την ειχα παιξει Χ .... ε στο 80+ τρωει γκολακι και χανει , και εγω χανω περι τα 23 χιλιαρικα


j-kidd13
Ο αδερφος μου το ΣΚ που περασε ειχε παιξει 9 αγωνες,και απο τις 2 ημερες...Τα εχει πιασει ολα και περιμενει 2πλο τον Πανιωνιο,για να βγαλει 300 ευρω με δελτιο 60 λεπτων....Ε φανταζομαι ξερετε πως ηρθε το παιχνιδι...Χανει πεναλτι ο Ρεκομπα και καπακι βαζει γκολ ο Λεβαδειακος....
a bullet for your head
Προκειμενου να αποφευγετε τον κουβα...ο τυπος του video φαινεται εγγυηση... rolleyes.gif

Gravedigger
Και ναι!Είναι γεγονός!Έκανα καινούριο ρεκόρ πιο γρήγορου κουβά ever!Έπαιξα Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 2πλο.Στο 5λεπτο το score είναι 2-0.Τα συμπεράσματα δικά σας!
j-kidd13
QUOTE(Gravedigger @ Sep 16 2009, 22:49 ) *
Και ναι!Είναι γεγονός!Έκανα καινούριο ρεκόρ πιο γρήγορου κουβά ever!Έπαιξα Σταντάρ Λιέγης-Άρσεναλ 2πλο.Στο 5λεπτο το score είναι 2-0.Τα συμπεράσματα δικά σας!

Βιαστηκες να καταδικασεις το δελτιο....
Gravedigger
QUOTE (j-kidd13 @ Sep 17 2009, 00:27 ) *
Βιαστηκες να καταδικασεις το δελτιο....

Μπα...Είχα και over την Liverpool!
j-kidd13
QUOTE(Gravedigger @ Sep 17 2009, 00:42 ) *
Μπα...Είχα και over την Liverpool!

Αυτο ειναι τραγικο...Να γυρναει η Αρσεναλ το 0-2 και να χανεις το οver της Λιβερπουλ,κοντρα σε μια Ντεμπρετσενι!!!
Gravedigger
QUOTE (j-kidd13 @ Sep 17 2009, 00:44 ) *
Αυτο ειναι τραγικο...Να γυρναει η Αρσεναλ το 0-2 και να χανεις το οver της Λιβερπουλ,κοντρα σε μια Ντεμπρετσενι!!!

Μπα...Συνήθισα!
stefan
QUOTE(Gravedigger @ Sep 17 2009, 00:57 ) *
Μπα...Συνήθισα!


Αν επιτρεπεται,ποσα λεφτα ειχες παιξει?
Gravedigger
QUOTE (stefan @ Sep 17 2009, 02:10 ) *
Αν επιτρεπεται,ποσα λεφτα ειχες παιξει?

Τίποτα tongue.gif Έχω μάθει και δεν βάζω πολλά λεφτά πια.Μέχρι 10 ευρώ το πολύ!Αλλιώς θα ζούσα σε κανά παγκάκι!
Pierce
3 μερες ο ενας κουβας μετα τον αλλο.... Μα να χανει 2-0 το Αμβουργο απο την ραπιντ; πφφφφ
Pierce
επικη μερα σημερα

λατσιο σαλσμπουργκ...1-2
Στεαουα-Σεριφ...0-0
Φενερ- Τβεντε....1-2
χερτα βεντσπιλς...1-1
Αγιαξ-τιμισοαρα....0-0
Βασιλεια-Ρομα ....2-0
Ραπιντ βιεννης -Αμβουργο 3-0 (!!!!!)
thrylos7
Έπρεπε να παίξω σήμερα δηλαδή...

Ααααυτός είναι κ...ουβάς! biggrin.gif
j-kidd13
Το δικο μου κουπονι μαλλον ηταν καταδικασμενο εξ αρχης,με το που επαιξα 1 τον Παναθηναικο.....
stefan

Εγω επιασα 2πλο την Σαχταρ,διπλο την Σπορτινγκ,ασσο την ΑΕΚ
και εχασα τον Παναθηναικο επειδη τον ειχα παιξει τελικο 0-3..
j-kidd13
Να τα πιανεις ολα και να χανεις τη Τζενοα????
Που υποτιθεται ειναι και σε μεγαλη φορμα???
Μα 3-1 απο την Κιεβο??? 68.gif
stefan

Ξανθη-Πανθρακικος 1
Παναθηναικος-Αρης over
Λεβαδειακος-Εργοτελης over
Και χανω το Λεβερκουζεν-Βερντερ..Το παιζω 2 και βγαινει 0-0..
Με 10 θα επαιρνα 250..
Pierce
ρε τι πραγμα ειναι αυτο; σε 7 αγωνες 2 γκολ;
(και ενα ακομα που εχει φαει η νιουκαστλ απο την 12ατη ΚΠΡ...)
Pierce
@@ μπριατορε μας εστειλες στο κουβα παλι

Χ γιουβεντους μπαγερν .....τσεκ
οβερ μαν γιου-βολφσμπουργκ....τσεκ
οβερ η ρεαλ.......τσεκ
1 newcastle -QPR .......νοοοοουπ
Gravedigger
Δεν γράφω ότι πήγα ταμείο γιατί θα με βρίσει ο Άρης tongue.gif Βέβαια επειδή έχω καεί γενικά έπαιξα 4 ευρώ (τρελά λεφτά) και κέρδισα 25 tongue.gif
j-kidd13
1 στα 10 χθες!!! banana.gif
Σε 2 κουπονια...... tongue.gif
0 στα 6 στο ΤΣ.Λ. και 1 στα 4 στην Αγγλια....Παιζει να ειναι η χειροτερη μου επιδοση ever....
Andrew19
Να πω μια ιστορία (που δεν είναι ακριβώς κουβάς... αλλά ΟΚ).

Παίζουν στο Τουρκικό πρωτάθλημα Trabzonspor-Denizlispor. Το βλέπω εγώ το παιχνίδι, έχω την έμπνευση μου και λέω θα το βάλω σαν ΑΚΡΙΒΕΣ ΣΚΟΡ 1-0. Απόδοση 7.00 το βρήκα, το φόρτωσα με αρκετά χρήματα, περιμένω. Το παιχνίδι πάει κανονικά, όλα ωραία και καλά και στο 85' το σκορ είναι 1-0. Εγώ είμαι στα λήχτο άντε να εισπράξουμε, βαράω τα refresh στο livescore και ξαφνικά βλέπω το παιχνίδι να είναι abandoned... Ψάχνω να δω τι έγινε, πως έγινε και μαθαίνω τελικά ότι στο 87' έκαναν μαζικό ντου οι οπαδοί των γηπεδούχων μέσα (σημείωση ΚΕΡΔΙΖΑΝ 1-0) και ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα. Οπότε απλά το στοίχημα ακυρώθηκε και πήρα τα λεφτά που είχα βάλει πίσω!!!
Alexmei
Ελα να ακούω για την Manchester χτες
Pierce
διπλο ημιχρονο ασσο τελικο.... 25 τσεκ
7+ γκολ ................................17 τσεκ
5-2 ακριβες σκορ.....................70 τσεκ
4 γκολ ο φανης ,βαζετε οτι θελετε

Χ 10 ευρω......

Ελλαδαρα smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Oct 11 2009, 02:57 ) *
διπλο ημιχρονο ασσο τελικο.... 25 τσεκ
7+ γκολ ................................17 τσεκ
5-2 ακριβες σκορ.....................70 τσεκ
4 γκολ ο φανης ,βαζετε οτι θελετε

Χ 10 ευρω......

Ελλαδαρα smiley.gif

Δεν μπορεις να τα συνδυασεις βεβαια ολα αυτα μαζι....
Η θα επαιζες μονο ενα απο αυτα,ειτε ολα αλλα σε διαφορετικα κουπονια.
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(pierce21 @ Oct 11 2009, 02:57 ) *
διπλο ημιχρονο ασσο τελικο.... 25 τσεκ
7+ γκολ ................................17 τσεκ
5-2 ακριβες σκορ.....................70 τσεκ
4 γκολ ο φανης ,βαζετε οτι θελετε

Χ 10 ευρω......

Ελλαδαρα smiley.gif

Θεικο!...οποιος το κανε ......χαμογελαει.....αν το κανε βεβαια!!
Pierce
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 11 2009, 03:10 ) *
Δεν μπορεις να τα συνδυασεις βεβαια ολα αυτα μαζι....
Η θα επαιζες μονο ενα απο αυτα,ειτε ολα αλλα σε διαφορετικα κουπονια.


στο internert ,που θα ειχαν και παραπανω αποδοσεις, μια χαρα μπορεις 65.gif
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Oct 11 2009, 18:06 ) *
στο internert ,που θα ειχαν και παραπανω αποδοσεις, μια χαρα μπορεις 65.gif

Μπα από ότι έχω δει ούτε εκεί μπορείς.Δεν μπορείς να παίξεις συνδυασμό ειδικών στοιχημάτων στον ίδιο αγώνα.
Alexmei
σας λέω ο Φάνης το πολύ 2 γκολ θα βάλει, έτσι το βλέπω εγώ
Flash
Πάντως κουβάς σαν αυτός που πρέπει να έπεσε στο CL αυτής της εβδομάδας πρέπει να είχε πολύ καιρό να πέσει. Ειδικά για τους "σιγουράκηδες"...
stefan

Ποσα κιλα μ@@@κας ειμαι που καθομαι και ακουω τον Λυκο για στοιχημα??
Τρια παιχνιδια μου εδωσε,το 1 επιασα και αυτο με το ζορι.
Να μου κοπει απο την ριζα(οτι θελει ας βαλει ο καθενας..) αν τον ξανακουσω.
Emanuel David Ginobili
Standard-OSFP 1
Dinamo Kiyv- Inter 1
Lyon-Liverpool 2
(Aποδοση 15,5)
Εγω που λετε μεχρι το 85' πηγαινα καρφι ταμειο, αλλα επειδη ως γνωστον ο Θεος τρελαινεται να με δουλευει. Η Λυον ισοφαριστηκε στο 90' και η Ιντερ το γυρισε(!), ε δεν πειραζει ΑΕΚ εισαι...
stefan

10 ευρουλακια στο 1 ημιχρονο Χ τελικο του Ολυμπιακου.14 αποδοση.
Βαλτο ρε Μελμπεργκ το γκολακι..Μονος σου εισαι.. angry_red.gif angry_red.gif
j-kidd13
Πηγα να παθω κατι εγκεφαλικα με την Λιλ που ισοφαρισε την Τζενοα σε 2-2 απο 2-0 στα τελευταια λεπτα,αλλα στο 90 αποκασταθηκε η ταξη.... smiley.gif
thrylos7
Πολλές και φοβερές ιστορίες καθημερινά πλέον στο παρακάτω blog, όπου συμμετέχουν αναγνωρισμένοι Κουβανοί του forum. biggrin.gif

http://kouvadistan.blogspot.com/
apkat
Λοιπον..Σημερα νομιζω οτι ο θεος αποφασισε να μου κανει πλακα..

Παω με εναν φιλο μου να παιξουμε στοιχημα για να αποκτησει λιγο ενδιαφερον μουντιαλικα η μερα..Εβλεπα χ την ακτη και 1 την Βραζιλια..Και βλεπω στο κουπονι 3,1 το χ και 1,2 τον ασσο..Ε λεω ολο μαζι 3,72 βγαζει..Καλα ειναι..Το παιζουμε λοιπον..Γυρναμε βλεπουμε το πρωτο ματσακι και αρχιζουμε τα πανυγηρια που βγαινει το στοιχημα..Με παιρνει 3ος φιλος του λεω την ιστορια και με πληροφορει οτι στον Οπαπ η Βραζιλια δινοταν μονο με χαντικαπ 1 γκολ και οτι αυτο εχω πονταρει και εγω..παθαινω το πρωτο σοκ..Αφου το συζηταμε λιγο λεμε και τα μπασκετικα και αποφασιζουμε να ριξουμε λεφτα και στην νικη της καχα αφου εδινε 2,8..

προηγειται λοιπον η Βραζιλια 2-0 εκει στο 88 ικαι η καχα 5 ποντους 40 δευτερα πριν το τελος..Και εκει αποφασιζει ο θεος να μου κανει πλακα..Ταυτοχρονα.Εντελως ταυτοχρονα ομως ανατρεπεται διαφορα 5 ποντων για την Καχα και βαζει γκολ η Κορεα..Και μενω να εχω χασει και τα 2 στοιχηματα σε δευτερολεπτα..

Τελικα βεβαια εμαθα οτι ισχυε και η παραταση για το μπασκετ οποτε με την νικη της Καχα εσωσα καποια απο τα λεφτα μου αλλα οι στιγμες που νομιζα οτι τα ειχα χασει ολα ηταν απιστευτες..
kolokotronis
Η καλή πλάκα είναι να χάνεις, αρχικά το στοίχημα, να μπαίνει ένα γκολ στο 90' με το οποίο να κερδίζεις και στη συνέχεια άλλο ένα γκολ στο 91' για να πας στον κουβά...
Αυτό είναι φτύσιμο.
Μετά λες ''γιατί δεν έληγε όπως ήταν στην αρχή?'', ''γιατιιιιιιι??????''
kostasvc15
Πρωτη φορα μπαινω στο τοπικ..Στοιχημα δε παιζω μια φορα ειχα πιασει 35 στο νβα αλλα δε ξανακερδισα και δε ξαναπαιξα..

Εχω ενα φιλαρακι ομως που παιζει που και που αλλα με λιγα λεφτα..Ακουστε τι εγινε εγω πεθανα στα γελια..

Παει μια φορα και παιζει 12 ομαδες νομιζω με 0.50 ευρω και στο ταμειο τελος παντων και του κανει αυτος εκει:
''Φιλε στοιχημα παιζεις,δε παιζεις κινο'' χα0χ0α
Την αλλη μερα πηγε και τον αφησε μ****α
thrylos7
Ας πω κι εγώ τον πόνο μου...

Δε φτάνει που μας έστειλε κουβά η Γερμανία, δεν πήγα να παίξω και το 2-2 της Σλοβενίας με τις ΗΠΑ που μου είχε καρφωθεί ανεξήγητα από χθες το βράδυ. 40.gif
kostasvc15
Πρεπει να την πατησαν πολλοι με τις ΗΠΑ σημερα...
Razorblade Fish
Παροτι εβλεπα την αθλια εικονα των Αγγλων τους επαιξα στο live γυρω στο 59ο λεπτο γιατι με δελεασε η αποδοση(1.80) και πιστεψα στη φανελα τους...Μπραβο μου...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.