Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 10 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3
HOULIGAN76
Κάποια που αντιπαθώ είναι
1}Οι μίζεροι
2}το κάπνισμα
3}η απειθαρχεία που δείχνουν πολλοί συμπατριώτες μας στους νόμους
4}το κυκλοφοριακό και η οδήγηση του μ.ό. του Νεοέλληνα
5}η ελλειψη ευαισθησία προς το περιβάλλον
6}η τσιγκουνιά
7}η γραφειοκρατία
8}μια πρωην μου
9}οι ελληνικοί δρόμοι{ούτε ράλλυ για τρακτέρ δεν μπορούμε να διοργανώσουμε σε αυτούς τους δρόμους}
10}τα ελληνικά τηλεοπτικά προγράμματα
tsops
QUOTE(HOULIGAN76 @ Jun 29 2006, 10:25 AM)
Κάποια που αντιπαθώ είναι
1}Οι μίζεροι
2}το κάπνισμα
3}η απειθαρχεία που δείχνουν πολλοί συμπατριώτες μας στους νόμους
4}το κυκλοφοριακό και η οδήγηση του μ.ό. του Νεοέλληνα
5}η ελλειψη ευαισθησία προς το περιβάλλον
6}η τσιγκουνιά
7}η γραφειοκρατία
8}μια πρωην μου
9}οι ελληνικοί δρόμοι{ούτε ράλλυ για τρακτέρ δεν μπορούμε να διοργανώσουμε σε αυτούς τους δρόμους}
10}τα ελληνικά τηλεοπτικά προγράμματα
*


Μην παραπονιέσαι βρε. Φαντάζεσαι η πρώην σου να κάπνιζε, να ήταν μίζερη και απείθαρχη, να οδηγούσε χάλια, να ρύπαινε σαν τρελή, να ήταν τσιγκούνα, να δούλευε στην Υπηρεσία Ανάπτυξης Εθνικών Δρόμων και να έκανε όλη μέρα zapping στην τηλεόραση??? blink.gif
morfi
Οι τελευταιες μερες δεν ειναι και οι καλυτερες γι' αυτο δεν λατρευω τιποτα... αντιπαθω τα παντα και τους παντες...
NBAholic
1. Το ποδόσφαιρο και η αηδιαστική προβολή του από τα ΜΜΕ που του φιλάνε τον ****. (Πλάκα-πλάκα, πρέπει να προσέχω. Ο Ντίζυ μου είπε ότι αν ξαναβάλω αστεράκια σε τέτοια θέματα, θα με κάνει ban).
2. Οι εκ γεννετής και ισόβιοι γλεντζέδες. Οι γυναίκες-"γκομενάκια".
3. Οι ανυπόμονοι και αγχωτικοί.
4. Η πολιτική και οι εκπρόσωποί της (κυρίως αυτοί).
5. Οι καπνίζοντες σε κλειστό χώρο.
6. Οι αμαθείς-ημιμαθείς που επιμένουν στις απόψεις τους.
7. Το τυρί (αλλά όχι το γιαούρτι) και οι πατάτες (ω, ναι!).
8. Ο πέραν των πλαισίων οπαδισμός
9. Τα αστήρικτα κουτσομπολιά. Το γεγονός ότι πολύς κόσμος ενδιαφέρεται στο τι "είπε" κάποιος κι όχι στο τι "έκανε" (έμμεση μπηχτή και για τα μπασκετικά).
10. Την ίδια ώρα που μοιάζουμε (σα λαός) να αδιαφορούμε για εξαγώγιμα προϊόντα της Αμερικής όπως το μπάσκετ, γιατί θέλουμε να είμαστε αντιαμερικανοί, που είναι και η μόδα, δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να αποδεχόμαστε άλλα στοιχεία της κουλτούρας του, όπως τις άθλιες μουσικές και τα απαράδεκτα κόμικς τους. Talk about hypocricy.

11. Κι άλλα που δε χωρούν στη δεκάδα.
thrylos7
QUOTE
άθλιες μουσικές και τα απαράδεκτα κόμικς τους.

Από αυτά βγάζω τη jazz(τυπικά προέρχεται από αμερική, άσχετα αν οι άνθρωποι που πρωτοασχολήθηκαν δεν ήταν αμερικανοί, απλά αναγκάστηκαν να ζήσουν εκεί... αυτοί ή οι πρόγονοί τους)
όπως επίσης κόμικς με πρωταγωνιστές όπως ... τους Σκρουτζ, Ντόναλντ, Μίκυ και όλη αυτή την παρέα...

Για τους σπαιντερμάνιδες, μπατμάνιδες και δε συμμαζεύται δε διαφωνώ...
dizzy_fingers
Βασικά δε νομίζω πως έχει αξία το να μπαίνουμε στη λογική του να προτιμούμε μερικά πράγματα ή όχι, ανάλογα με τη χώρα προέλευσής τους.
Αν είναι καλό αξίζει, απ'όπου και να είναι.

Hooligan και holic τα είπατε όλα.
Θα τονίσω την έλλειψη αστικής παιδείας και την ξεροκεφαλιά των περισσότερων Ελλήνων...και το γεγονός ότι κοιτάνε να σε π***ξουν στην πρώτη πιθανή ευκαιρία για να βγουν από πάνω σου (αυτό εντάξει...δε νομίζω να ισχύει μόνο στην Ελλάδα)...το ότι δεν κάνουν τίποτα για να διορθώσουν τα ελαττώματά τους και απλά δικαιολογούνται διασκεδάζοντας με αυτά ("Ελλάς το μεγαλείο σου").
Χμ, τελικά ήταν περισσότερα από ένα.
Αχ, το έχω πει...όταν μεγαλώσω, θα μετακομίσω στην Ιαπωνία να ζήσω.
Δεν αστειεύομαι.
HOULIGAN76
Βρε dizzy πίστεψε με εφόσον πας στην Ιαπωνία μπορείς να νοσταλγείς την πατρίδα μας.
Εγώ πήγα το 2000 στο Σικάγο και έμεινα εκει κάπου στους 10 μήνες μαζί με την μεγάλη μου αδερφή προκειμένου να μάθω καλύτερα Αγγλικά{όλο με Ελληνες ήμουν tongue.gif } και υπήρχαν στιγμές που ήθελα να ήμουν στην Ελλάδα.
Ωστόσο υπάρχουν πράγματα κυρίως στους Νεοέλληνες που λόγω της έλλειψης παιδείας αλλά και 4 αιώνες σκλαβιάς απο τους Τούρκους που με κάνουν να.... βγαίνω απο τα ρούχα μου.Με λίγη τύχη μπορούν να μας στείλουν σε τρελάδικο.Αλλά τι λέω η ίδια η χώρα μας είναι μερικές φορές τρελοκομείο.

Βρε tsops πίστεψε με η πρώην μου ήταν κάτι πολύ χειρότερο.Σκέτη καταστροφή.Ηταν ικανή να σε κάνει μισογύνη ,γκέυ ή καλόγερο.Δε λέω και μένα με χαρακτηρίζουν ιδιόρυθμο ,παράξενο αλλά αυτή δεν παιζότανε!
dizzy_fingers
Σίγουρα θα νοσταλγήσω την πατρίδα και τους κοντινούς μου ανθρώπους....αλλά τους (περισσότερους) ανθρώπους εδώ, όχι.
Η Ιαπωνία πάντως, είναι ένα είδος δεύτερης πατρίδας μου, οπότε η επιθυμία μου να ζήσω εκεί (αν όχι για πάντα, ένα μεγάλο μέρος της ζωής μου) δεν έχει να κάνει μόνο με την απέχθειά μου για μερικές καταστάσεις εδώ.
leonkalf
Στο basketforum πάντως θα γράφεις και από κει.... εεε?? tongue.gif
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 30 2006, 06:39 PM)
Σίγουρα θα νοσταλγήσω την πατρίδα και τους κοντινούς μου ανθρώπους....αλλά τους (περισσότερους) ανθρώπους εδώ, όχι.
Η Ιαπωνία πάντως, είναι ένα είδος δεύτερης πατρίδας μου, οπότε η επιθυμία μου να ζήσω εκεί (αν όχι για πάντα, ένα μεγάλο μέρος της ζωής μου) δεν έχει να κάνει μόνο με την απέχθειά μου για μερικές καταστάσεις εδώ.
*

Δεν μπορω να καταλαβω... την εχετε δει ολοι και λετε οτι θα την κανετε απο την Ελλαδα για να πατε εξω... η Ελλαδα ειναι μια χαρα χωρα... θα μπορουσαμε να ημασταν και καλυτερα αλλα τι να κανουμε... γαματα ειμαστε και ετσι... Αφηστε που η καλοπεραση που υπαρχει εδω δεν υπαρχει πουθενα αλλου... συγγενεις μου που μενουν εξω, με διαφορους τουριστες που εχουν μιλησει τουριστες... ολοι το εχουν πει... και λογο κλιματος αλλα και επειδη εμεις οι Ελληνες γουσταρουμε την καλοπεραση... ουτε τις γυναικες που υπαρχουν εδω θα βρειτε... cool.gif Δεν θα βρειτε πουθενα καλυτερα απο εδω...
dizzy_fingers
...κι ο πρώτος και κύριος λόγος για τον οποίο θα φύγω, θα είναι ο morfi tongue.gif.

Λεωνίδα, όπως έγραφα τον Σεπτέμβρη που ήμουν εκεί, έτσι θα γράφω και τότε...με greeklish ohmy.gif tongue.gif biggrin.gif.
αεκτζού
Μετά από τεράστιες διαβουλεύσεις,κατέληξα ότι τα 10 πράγματα που σιχαίνομαι είναι τα κάτωθι:
1.Η Φυσική και οι φυσικοί(με εξαίρεση ελάχιστους).
2.Τα χόρτα.(Δεν τρώγονται με τίποτα!)
3.Οι άνδρες που μιλούν πολύ.
4.Οι άνδρες που δε μιλούν καθόλου.
5.Ο άνθρωποι που μπαίνουν στα μέσα μαζικής μεταφοράς και δεν τηρούν στοιχειώδεις κανόνες υγιεινής.
6.Ο Νίνο.Αυτός ο άνδρας με κάνει να θέλω να είμαι αμοιβάδα.
7.Η υπερβολική ζέστη.
8.Οι αναίσθητοι άνθρωποι.
9.Το κυκλοφοριακό.
10.Η τσιγκουνιά και η μιζέρια.

Εννοείται ότι πρώτη και καλύτερη για την Ιαπωνία έφευγα εγώ κι ας μην είναι και μισή πατρίδα μου!Eίναι τέλεια,φοβερά κι η γλώσσα είναι πραγματικά ενδεικτική του πλούσιου πολιτισμού!Έτσι δεν είναι dizzy?
kolossos
QUOTE
2.Τα χόρτα.(Δεν τρώγονται με τίποτα!)


Πίνονται όμως.... Ρώτα τον Μπιούφορντ, τον Χέντερσον, τον Γκρέι και πολλούς άλλους ακόμα και θα σε βοηθήσουν.... biggrin.gif icon_drunk.gif 69.gif peace.gif
Warrior
QUOTE(αεκτζού @ Jun 30 2006, 11:51 PM)
1.Η Φυσική και οι φυσικοί(με εξαίρεση ελάχιστους).
*


huh.gif huh.gif

hammer.gif shot.gif

rolleyes.gif
Alexmei
και απο μένα:

1. το κάπνισμα

2.το ποτό και ειδικά τους φλώρους στο σχολείο μου που στα πάρτυ και καλά μεθάνε με μια γουλιά μπύρα και πάνε και το παίζουν μεθησμένοι στα κορίτσια..............

3.τους ρατσιστές

4.τους βαρεμένους, τεμπέληδες, TVλάτρες
"αν θες να δεις την αληθινή τηλεόραση, σβήσε το κουτί στο σπίτι σου και πήγαινε να ζήσεις γιατί η ζωή είναι μια βιογραφική ταινία, οπότε πήγαινε να κάνεις την βιογραφική ταινία σου ενδιφέρουσα" Alexious Meisonious (το έγραψα σε μια έκθεση με θέμα : "τι πιστεύετε για την τηλεόραση" και έγραψα αυτό και 4-5 γραμμές ακόμα και μου έβαλε 20...... smile.gif )

5. τα παιδιά που μπροστά σου είναι φίλοι και από πίσω σου σε έχουν θάψει στον πυρήνα της γης......π.χ. όταν πήρα την κιθάρα μου στο σχολείο για κάτι πρόβες, ένας από τους χειρότερους εχθρούς μου(μιλάμε για μεγάλο θάψημο μου έχει κάνει.....) μου ζητούσε να παίξει συνέχεια ενώ δν έχει ιδέα από κιθάρα...εγώ βέβαια μόλις πήγε να την αγγίξει την έβαλα πάλι στην θήκη της 19.gif

6.την Κυβέρνηση μας......

7.τους τσιγκούνηδες

8.τους τύπους που ζηλεύουν κάποιον άλλον.

9.να μου λένε να πάω για ύπνο κατά τις 23:00 τώρα το καλοκαίρι

10. να τελειώνει εδώ η λίστα του "σιχάματος" cool.gif
Keyser_Soze
1. την υποκρισία
2. το ρατσισμό
3. την επιδειξιομανία
4. τον ναρκισσισμό
5. την πολεμοκαπηλία
6. τον φεμινισμό
7. τον μισογυνισμό
8. τον καπιταλισμό
9. την αναξιοκρατία
10. τον μηδενισμό
dizzy_fingers
Μπορείς αν θες, σε ένα κείμενο 5.000 λέξεων να μας αναπτύξεις τις ιδέες σου....
tongue.gif
morfi
QUOTE(NBAholic @ Jun 29 2006, 05:44 PM)
1. Το ποδόσφαιρο και η αηδιαστική προβολή του από τα ΜΜΕ που του φιλάνε τον ****. (Πλάκα-πλάκα, πρέπει να προσέχω. Ο Ντίζυ μου είπε ότι αν ξαναβάλω αστεράκια σε τέτοια θέματα, θα με κάνει ban).
*

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αντιπαθεις τοσο πολυ το ποδοσφαιρο...

QUOTE(NBAholic @ Jun 29 2006, 05:44 PM)
2. Οι εκ γεννετής και ισόβιοι γλεντζέδες.
*

Τι σε πειραζει?Καλα κανουν οι ανθρωποι... χαιρονται την ζωη τους... cool.gif

QUOTE(NBAholic @ Jun 29 2006, 05:44 PM)
Οι γυναίκες-"γκομενάκια".
*

Για αυτο φταιμε εμεις οι αντρες...
morfi
QUOTE(Keyser_Soze @ Jul 3 2006, 01:42 AM)
1. την υποκρισία
2. το ρατσισμό
3. την επιδειξιομανία
4. τον ναρκισσισμό
5. την πολεμοκαπηλία
6. τον φεμινισμό
7. τον μισογυνισμό
8. τον καπιταλισμό
9. την αναξιοκρατία
10. τον μηδενισμό
*

Η τρυπα του οζοντος και η ανεξελεγκτη διαρροη πετρελεου και αποβλητων στις θαλασσες που σκοτωνουν τις φαλαινες και τους μπακαλιαρους δεν σε ενδιαφερουν? banana.gif
NBAholic
QUOTE
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αντιπαθεις τοσο πολυ το ποδοσφαιρο...


Ποικίλοι λόγοι. Εδώ εσύ που είσαι μπασκετικός (υποθέτω) μισείς την Ευρωλίγγα, εγώ δεν είναι δυνατό να μισήσω το σόκκερ;

QUOTE
Τι σε πειραζει?Καλα κανουν οι ανθρωποι... χαιρονται την ζωη τους...


1) Πολλοί από αυτούς δε χαίρονται τη ζωή τους όσο λες. Απλώς προσπαθούν να ξεχάσουν τη μιζέρια τους. Καλή λύση βραχυπρόθεσμα, αλλά συνολικά δεν αντιμετωπίζονται έτσι οι έγνοιες.

2) Για καταλάβεις την έννοια της γιορτής και των διακοπών, πρέπει και να δουλέψεις. Ξέρω ότι πολλοί εξ'αυτών δε δούλεψαν σχεδόν ποτέ τους.

3) Προσπαθούν είτε να σε προσυλητίσουν στο στιλ τους είτε να σε σνομπάρουν. Έχω τύχει και των δύο αντιμετωπίσεων. Πιο πριν, ήμουν απλά αδιάφορος. Τώρα, όμως, έχουν αρχίσει και μου τη δίνουν.
Keyser_Soze
Αυτό που αναφέρεις μορφή θα το έβαζα στο 11...
NBAholic
Μορφή, περιμένουμε καιρό και το δικό σου τοπ-100. Γιατί ντρέπεσαι;

QUOTE
Αυτό που αναφέρεις μορφή θα το έβαζα στο 11...


Τους καημένους τους φαλακροκόρακες, με το πολύτιμο γκουάνο τους, κανείς δεν τους έβαλε στο τοπ-11. sad.gif
dizzy_fingers
Μην ξεχνάς του κολοβούς λεμούριους...

11. Μισώ τις "ειδήσεις" του STAR και όλους τους "δημοσιογράφους" του. Να πέσει φωτιά από τα Τάρταρα του ΕΣΡ με τις ευλογίες του Κωστάλα και να τους κάψει!
Δεν αντέχεται άλλο η κατινιά τους....
Και το αστείο είναι ότι υπάρχει κόσμος που τους παίρνει στα σοβαρά... sad.gif
NBAholic
Για να βάλει το Σταρ ειδήσεις με την κανονική έννοια, πρέπει να γίνει σεισμός 9 ρίχτερ με 100.000+ νεκρούς, τρομοκρατική επίθεση στον Παρθενώνα, να πεθάνει ο Μπους, να αναστηθεί ο Μέγας Αλέξανδρος, να παραχωρήσει η Ελισάβετ το θρόνο της στο Ρόουαν Άτκινσον και να παίξει η Σκόντα Ξάνθη τελικό Τσάμπιον Λιγκ, ταυτόχρονα.
mikri prasini ollandeza
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Όντως...η κατάσταση είναι αφόρητη!Και χειρότεροι είναι οι δημοσιογράφοι που λένε βλακείες σοβαροί σοβαροί...!!!
morfi
QUOTE(NBAholic @ Jul 3 2006, 11:17 PM)
Μορφή, περιμένουμε καιρό και το δικό σου τοπ-100. Γιατί ντρέπεσαι;
*

Απαντησα στην αρχη του τοπικ αλλα θα το ξαναγραψω... αντιπαθω τα παντα και τους παντες... μου ειναι δυσκολο να φτιαξω το Top-10 της αθλιοτητας... banana.gif
NBAholic
11.

**Γιο-χο-χόουουου**
-Αφεντικό! WTF! Δε σας περιμέναμε...
**Γιο-χο-χο-χόουουουουου...**

12. Ο @#$% Τζακ.

Κάποτε νόμιζα ότι δεν μπορεί κάποια διαφήμιση να με εκνευρίσει με την εκνευριστική συχνότητά της περισσότερο απ'της Mazda. Αμ δε...

11.

**Γιο-χο-χόουουου**
-Αφεντικό! WTF! Δε σας περιμέναμε...
**Γιο-χο-χο-χόουουουουου...**

12. Ο @#$% Τζακ.

Κάποτε νόμιζα ότι δεν μπορεί κάποια διαφήμιση να με εκνευρίσει με την εκνευριστική συχνότητά της περισσότερο απ'της Mazda. Αμ δε...

11.

**Γιο-χο-χόουουου**
-Αφεντικό! WTF! Δε σας περιμέναμε...
**Γιο-χο-χο-χόουουουουου...**

12. Ο @#$% Τζακ.

Κάποτε νόμιζα ότι δεν μπορεί κάποια διαφήμιση να με εκνευρίσει με την εκνευριστική συχνότητά της περισσότερο απ'της Mazda. Αμ δε...

11.

**Γιο-χο-χοουουου**
-Αφεντικό! WTF! Δε σας περιμέναμε...
**Γιο-χο-χο-χόουουουουου...**

12. Ο @#$% Τζακ.

Κάποτε νόμιζα ότι δεν μπορεί κάποια διαφήμιση να με εκνευρίσει με την εκνευριστική συχνότητά της περισσότερο απ'της Mazda. Αμ δε...



(Ελπίζω να εμπεδώσατε τη διαφήμιση, γιατί αλλιώς θα την ξαναβάλω...)
thrylos7
24.gif έχω σκάσει στο γέλιο...

Μπορείς να βάλεις όλα τα λόγια; Αν και νομίζω δε θ' αντέξω..

24.gif
NBAholic
Πλάκα-πλάκα, ακόμη και στα αλήθεια να μου το ζητούσε κανείς, δε θα τα θυμόμουν. Έχω να ακούσω αυτές τις δυο διαφημίσεις πλήρεις πάνω από 2 βδομάδες τώρα...
dizzy_fingers
Στο χαλάνε ρε γμτ..ε? biggrin.gif
eftychia
Σιχαινομαι
1.την Μπαρμπαρα Στραϊζαντ.
2.τη γριπη
3.οτι τα πιο νοστιμα φαγητα παχαινουν
4.την Παρις Χιλτον
5.τους επιδειξιομανης
6. τους ημιμαθεις
7. τους βλακες
8. την εξεταστικη
9. την αφραγκια
10. οτι θελω να ταξιδεψω και δεν μπορω (τουλαχιστον οχι τωρα)
treathitch
QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
1.την Μπαρμπαρα Στραϊζαντ.

Ω, ναι!

QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
2.τη γριπη

Αν έχει και πυρετό...

QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
3.οτι τα πιο νοστιμα φαγητα παχαινουν

biggrin.gif

QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
4.την Παρις Χιλτον

Όχι δα..

QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
5.τους επιδειξιομανης

Τους λατρεύω..

QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
6. τους ημιμαθεις

Συμφωνώ όσο δεν πάει tongue.gif

QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
7. τους βλακες

Aκριβώς...

QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
8. την εξεταστικη

Γιατί;

QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
9. την αφραγκια

Μια χαρά είναι

QUOTE(eftychia @ Jan 31 2007, 04:16 PM) *
10. οτι θελω να ταξιδεψω και δεν μπορω (τουλαχιστον οχι τωρα)

Πρέπει να βρεις λύση. Οι νέοι πρέπει να ταξιδέψουν για να συντηρητικοποιηθούν wink.gif
oh bane bane
1) Η Λαμπίρη, η Στεφανίδου, η άλλη η ξανθιά στο Αλτερ και όλοι όσοι ασχολούνται με τους άλλους γιατί ντρέπονται να ασχοληθούν με τον εαυτό τους

2) Η Πάνια και όσοι γελάνε με ανθρώπους που έχουν νοητικά προβλήματα (είναι σαν να γελάς με κάποιον που είναι σε αναπηρικό καροτσάκι)

3) Ο Στάυρος Ελληνιάδης και ο Τάσος Μητρόπουλος

4) Οσοι επικρίνουν τον Αντρέα Ματσόν...

5) Ο Ιωνικός Νεαπόλεως (ομάδα χωρις κόσμο, χωρις διοίκηση, χωρίς γηπεδο, χωρις παικτες, χωρις τίποτα. Ευτυχώς φέτος θα πέσει β')

6) Το τηλεπαιχνίδι Λεφτά στα Τυφλά (μακράν το πιο ανούσιο τηλεπαιχνίδι της ιστορίας της ελληνικής τηλεόρασης)

7) Ολοι οι συντελεστές της Μαρίας της Ασχημης (ηθοποιοί, σκηνοθέτες, ελληνες και ξένοι σεναριογράφοι, παραγωγοί, το MEGA που το προωθεί αλλά και το κοινό που του αρέσει αυτό το ναυάγιο)

8) Τα σκερτσάκια που κάθε φορά καταβάλλω μεγάλη προσπάθεια έστω να χαμογελάσω για μια στιγμή και ποτέ δεν τα καταφέρνω (το πήρα απόφαση, θα γράψω κι εγώ καμιά μλκια να τα κονομήσω)

9) Τους πεταμένους που πηγαίνουν στο γήπεδο και βρίζουν τους αθλητές. Επειδή τους κερατώνει η γυναίκα τους, τους τη λέει το αφεντικό τους ή τους κάνει ότι θέλει η πεθερά τους πηγαίνουν στο γήπεδο και βρίζουν. Τι βρίζεις ρε; Αν έβλεπες το Σχορτσιανίτη στο δρόμο θα τον άρχιζες στα μπινελίκια; ρεζίλα)

10) Το γεγονός ότι κάποιοι κερδίζουν 30.000 € στο Super Deal και κλαίνε επειδή είχαν στη βαλίτσα τους τα 100.000. Λες και θα βάλουν τα 70 από την τσέπη τους

ΟΥΦ! Ξεθύμανα...
eftychia
QUOTE(treathitch @ Jan 31 2007, 04:29 PM) *
Γιατί;

Μισω την εξεταστικη γιατι με αγχωνει και πρεπει να δια βασω αλλα δεν εχω χρονο.
Θελω πολυ να ταξιδεψω , οχι για να συντηρητικοποιηθω αλλα λατρευω να γνωριζω νεα μερη, για να ξεκουραστω ομως κυριως.


oh bane bane, συμφωνω απολυτα με την αποστροφη σου στην εκπομοη της Πανιας και για το κοινο της...
Επισης για τα σκερτσακια ακουσα τωρα τελευταια ατομα στη δουλεια μου να το αναφερουν και να το θεωρουν ωραια σειρα και τους ρωτησα για να το επιβεβαιωσω "αληθεια θεωρειται τα σκερτσακια αστεια????????????"
και μου ειπαν ναι.... Τι να πει κανεις??? Και εδω παντως με βρισκεις συμφωνη!
NBAer
1.Στο παιχνιδι Ολυμπιακος-Γιαννενα να παιρνει με το χερι ο Κωνσταντινου την μπαλα απο τον τερματοφυλακα και να μην το δινει! shot.gif shot.gif

2.Στο παιχνιδι Ολυμπιακος-Γιαννενα στην ιδια φαση με το 1. να κανει μεγαλοπρεπεστατη βουτια ο παιχτης του Ολυμπιακου που θα ζηλευε και ο Γιαννακοπουλος στις μερες του Ολυμπιακου, και να δινει ΠΕΝΑΛΤΥ! shot.gif shot.gif

3.Να λεει ο ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΣ σχολιαστης της ERA Spor οτι το πεναλτυ ειναι καθαρο!!!! shot.gif shot.gif

4.Στο παιχνιδι Ολυμπιακος-Γιαννενα να παιρνει με το χερι ο Κωνσταντινου την μπαλα απο τον τερματοφυλακα και να μην το δινει! shot.gif shot.gif

5.Στο παιχνιδι Ολυμπιακος-Γιαννενα στην ιδια φαση με το 1. να κανει μεγαλοπρεπεστατη βουτια ο παιχτης του Ολυμπιακου που θα ζηλευε και ο Γιαννακοπουλος στις μερες του Ολυμπιακου, και να δινει ΠΕΝΑΛΤΥ! shot.gif shot.gif

6.Να λεει ο ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΣ σχολιαστης της ERA Spor οτι το πεναλτυ ειναι καθαρο!!!! shot.gif shot.gif

7.Στο παιχνιδι Ολυμπιακος-Γιαννενα να παιρνει με το χερι ο Κωνσταντινου την μπαλα απο τον τερματοφυλακα και να μην το δινει! shot.gif shot.gif

8.Στο παιχνιδι Ολυμπιακος-Γιαννενα στην ιδια φαση με το 1. να κανει μεγαλοπρεπεστατη βουτια ο παιχτης του Ολυμπιακου που θα ζηλευε και ο Γιαννακοπουλος στις μερες του Ολυμπιακου, και να δινει ΠΕΝΑΛΤΥ! shot.gif shot.gif

9.Να λεει ο ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΣ σχολιαστης της ERA Spor οτι το πεναλτυ ειναι καθαρο!!!! shot.gif shot.gif

And so on.... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif


Greek football you suck!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BIG TIME!!!!!!!!!!!!!!! shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
KOlimpiake you suck big time!!!!!!!!!!

BTW εγω οπαδος του ΠΑΟΚ ειμαι και μην με πειτε κομπλεξικο. Γιατι και οι τυφλοι βλεπουν! Και ειδαν!
jjc
1. Να χανω απο τα γιαννενα
2. Να με δουλευουν οι φιλοι μου οι βαζελοι
3. Να με δουλευουν οι φιλοι μου οι ΑΕΚτζηδες
4.Να καπνιζει ο μπροστινος μου και να το τρωω ολο στη μαπα
5.Ο ντομι
6. Ο Τολιος




Επισης μου αρεσει ο Αντωνακης που κανει τρελες
liolias
1)Κάπνισμα
2)Γρίπες (Μεχρι εχθες ημουν με 40 πυρετο...)
3)Οινοπνευματα
3)Το να παιζουμε Α2..
Air Kef
1)Να ειμαι άρρωστος
2)Να καπνιζουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ στο διπλανο τραπέζι,στην απο κατω θεση στο γηπεδο κτλ..
3)Οι γονείς που βριζουν μπροστα στα παιδια τους.
4)Όταν οποιοσδήποτε δν σέβεται τους γονεις του,όταν αυτοι έκαναν τα παντα για αυτον
5)Τους ξερολλες/ειρωνες.
6)Αυτους που ψηφιζουν για κατάληψη επειδη βαριουνται να δωσουν εξετασεις.
7)Ότι μεγαλώνω.
8)Το οτι γενικα οι Έλληνες δν εχουμε παιδεια.Ούτε αθλητικη,ουτε στην οδήγηση,στην ζωη μας γενικώς.Στο σχολείο το μονο που μας μαθαιναν ειναι να καρφώνουμε συμμαθητες,να περναμε τουν ηλικιωμενους απεναντι και να σηκωνομαστε στα ΜΜΜ για να κατσουν αυτοι και οι εγγυες.
9)Αυτους που ενω ειναι ευθυνοφοβοι και δν εχουν "μπαλες" το παιζουν μαγκες και αλανια.
10)Τους ηλικιωμενους που λενε οτι παλια ήταν καλα,τώρα ειναι σκατα.


+1:Τον εαυτο μου για καποια χαρακτηριστηκα του. biggrin.gif
NBAholic
11.

**Γιο-χο-χόουουου**
-Αφεντικό! WTF! Δε σας περιμέναμε...
**Γιο-χο-χο-χόουουουουου...**

12. Ο @#$% Τζακ.

Κάποτε νόμιζα ότι δεν μπορεί κάποια διαφήμιση να με εκνευρίσει με την εκνευριστική συχνότητά της περισσότερο απ'της Mazda. Αμ δε...
eftychia
QUOTE(Air Kef @ Feb 7 2007, 07:00 PM) *
2)Να καπνιζουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ στο διπλανο τραπέζι,στην απο κατω θεση στο γηπεδο κτλ..


Θες να σου πω και το τραγικο? ενας μαλα... χθες καπνιζε μες στο λεωφορειο....... Τι να πεις?
Α! Και το ακομα πιο απαραδεκτο, στη δουλεια δεν επιτρεπεται να καπνιζειις και πανε καποιες ηλιθιες και καπνιζουν μεσα στις τουαλετες με αποτελεσμα να θες να πας να κανεις την αναγκη σου και μετα να βγαινεις βρωμοκοπόντας τσιγαριλα και να θες να λυποθυμήσεις απο τη μποχα.
Και μιας και ειπα τουαλετα μου ηρθε κι ενα αλλο πραγμα που σιχαινομαι και συνδεεται με την ελειψη σεβασμου για το διπλανο μας που εχουμε σαν λαος. Όταν αστοχειτε στην τουαλετα (ναι μιλαω και για τις γυναικες) να εχετε την ευγενη καλοσυνη να παρετε ενα χαρτακι και να τα σκουπισετε γυρω γυρω, δε σας φταιει σε τιποτα ο επομενος που μπαινει και οταν βλεπει αυτο το πιτσιλισμα θελει να αυτοκτονησει.
Συμπερασματικα σιχαινομαι αυτους που δε σεβονται το διπλανο τους.
dizzy_fingers
11) Να μπαίνω στο φόρουμ με τα κορν φλέικς στο χέρι και να διαβάζω για τσίσα και τουαλέτες...δεν ξαναάγγιξα τα δημητριακά μου...(ψέμματα λέω, σιγά μην αφήσω φαΐ 71.gif )
liolias
Φαε κανενα γυρο καλυτερα και δεν θα εχεις προβλημα ουτε απο τσίσα ουτε απο τουαλέτες.. Τα μονα ωραια κορν φλαικς ειναι τα σοκολατενια.
mikri prasini ollandeza
Ξέρετε τλκ τι σιχαίνομαι πάρα πολύ??????
Τον Πάρη γιατί αντί να διαλέξει εμένα, διάλεξε την Αφροδίτη!!!!!(επηρρεασμένη από ωριαίο Ελένης Ευριπίδη..)
mikri prasini ollandeza
Και επίσης τα αγόρια που για να σε ρίξουν κάνουν μπάσιμο ανάποδο, αριστερό και στο ένα χέρι η μπάλα και στο άλλο το τσιγάρο....
Air Kef
Δν πειραζει ρε ΜΠΟ..

Αυτος θα χασει..

Πας για αλλα.. wink.gif
mikri prasini ollandeza
(τλκ το ΜΠΟ ακούγεται πολύ ωραίο...να ήταν ΜΠΕΛΛΕ... biggrin.gif )
Ναι, αλλά ψυχοπλακώνομαι...να βλέπεις ρε 16χρονα να καπνίζουν?Έχει ζωή μπροστά του...τέσπα!μεγάλο θέμα!
Pierce
χα! αλλοι καπνιζουν και απο (πολυ) μικροτερες ηλικιες. μην το ψαχνεις... sad.gif
ειχα την ατυχια να χασω δυο κοντινους μου ανθρωπους απο αυτη τη μ@λ@κι@
mikri prasini ollandeza
μόνο 2?Μπράβο σου...χαίρομαι!Αχ αυτό το τσιγάρο!Δεν μπορείς να φανταστείς τι κάνει!!!!!Και λέμε μετά για την δυνατή Κίνα και Αμερική...
apkat
QUOTE
Και λέμε μετά για την δυνατή Κίνα και Αμερική...


Tι λεμε;
mikri prasini ollandeza
Ποιος κατά τη γνώμη σου έχει μεγαλύτερη δύναμη και ικανότητα στο να καταστρέφει ζωές...Η Αμερική ή το τσιγάρο????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.