Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πρωταθλημα ΕΚΑΣΘ(Θεσσαλονικης)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ερασιτεχνικά Υπόλοιπης Ελλάδας
Pages: 1, 2
Michael23Thess
Ανοιγω αυτο το topic για πληροφοριες κ συζητησεις σχετικα με το πρωταθλημα της ΕΚΑΣΘ.Απο Γ'ΕΚΑΣΘ μεχρι Α'ΕΚΑΣΘ.Ευχαριστω...
pointguard
Mhpos exeis akousta enan Xrhsto Sotiriou pou paizei 4ari kapou A ΕΚΑΣΘ?
Michael23Thess
Οχι φιλε pointguard,το ονομα δεν μου λεει κατι!Αν μου ελεγες ομαδα μπορει,γιατι κ η ομαδα της περιοχης μου παιζει Α'ΕΚΑΣΘ!(κ παει κ για ανοδο) 41.gif
Michael23Thess
Για τα νεα της Α'ΕΚΑΣΘ μπορειτε να ενημερωνεσται απο το link http://sports.pathfinder.gr/basket/greece/1113/

Μπορει να αργουνε λιγο να ανανεωνονται,αλλα αν δεν προλαβατε να παρετε εφημεριδα ειναι ενας τροπος.. smile.gif



Υ.Γ :Ο Ιωνικος παει για ανοδο,FORZA Ιωνικαρα 77.gif 77.gif
pointguard
einai filaraki me enan kolhto mou alla den ton exo dei na paizei!
ama matho omada tha sou po!
TSOUMANIS14
ΨΑΧΝΩ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?ΠΑΙΖΩ ΣΤΟΝ ΑΤΤΑΛΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΘΩ ΕΚΤΑΚΤΩΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Michael23Thess
Εγω παντως δεν εχω κατι στα υποψην.γιατι οσες ομαδες κ τμηματα γνωριζω προπονουνται καθημερινες κ τα Σαββατοκυριακα παιζουν αγωνες ή ρεπαρουν.Ελπιζω να βρεις.
icon_wave.gif blove.gif
Michael23Thess
Εχθες το βραδυ διεξηχθει ο τελικος του πρωταθληματος των εφηβων της ΕΚΑΣΘ,μεταξυ των ομαδων Κολλεγιο Μαντουλιδη κ Απολλων Καλαμαριας.Ο αγωνας εληξε με νικητες την ομαδα του Μαντουλιδη με σκορ 74-64.

Στο μικρο τελικο αγωνιστηκαν οι εφηβικες ομαδες του Αρη κ του Αια Ευοσμου,που εληξε με νικητες τους εφηβους του Αρη με σκορ 102-82
k_sal_15
το Ανατόλια στους άνδρες πώς πάει??? σε ποια περιοχή μένεις και έχετε καλή ομάδα???
Michael23Thess
Το Ανατολια ειναι στον ομιλο με τις ομαδες για την ανοδο και βρισκεται στην 7η θεση απο τις 10 ομαδες.Εγω ειμαι απο Ιωνια Θεσσαλονικης ή αλλιως Διαβατα.Η ομαδα ειναι ο Ιωνικος και ειναι πρωτος στον ομιλο που βρισκεται και το Ανατολια.Και ολοι ευχομαστε να ανεβει στην Γ' .



Forza Ιωνικαρα!! 77.gif 77.gif
Spyk
Ενημέρωση για την Α' ΕΚΑΣΘ Ανδρών από το Sport 24:

Ενημέρωση για την Α' ΕΚΑΣΘ
Odie
Πληροφορίες (αποτελέσματα, βαθμολογίες κτλ.) για τα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ μπορείτε να βρείτε στο www.ekasth.gr.

Με την ευκαιρία ξέρει κανείς πότε αρχίζει το πρωτάθλημα της Γ Κατηγορίας;
TSOUMANIS14
καλη επιτυχια στην Πυλαια και στον Παυλο-Μανου Αντωνιου
loufer
Μεγάλη μεταγραφή πραγματοποίησε Ο Αχιλλέας Τριανδρίας...

Πρόσθεσε στο δυναμικό του, τον ΜΙΧΑΛΗ ΠΕΡΔΙΚΚΑ, τον πρώτο -με διαφορά - σκόρερ για 3 συνεχόμενες χρονιές στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑ. Πρόκειται για ένα ολοκληρωμένο πάικτη με τεράστια έφεση στο σκοράρισμα. Έχει θητεύσει και στον ΒΑΟ.

Θα λείψει πολύ από τα γήπεδα της Αττικής, αν και οι αντίπαλοί του θα χαίρονται από τώρα.
Φίλε Μιχάλη, καλή συνέχεια στη γενέτειρά σου, θα ταλαιπωρήσεις και επάνω πολύ κοσμάκη, θα δρομολογήσουμε και εκείνο το φιλικό που λέγαμε (για να μετριάσουμε την απόσταση προτείνω να διεξαχθεί στο Βόλο smiley.gif ).

Υ.Γ.: Όποτε έχεις λίγο χρόνο, πες μου να ανέβω πάνω να πάμε για κανένα ''καφέ''...
kalamaras-kelis
ολοι με ρουλη φετος στη νεαπολη

προπονηταρας-επειχηρηματιας-σπορτσμαν 3σε 1
kyriakos21
QUOTE(TSOUMANIS14 @ Mar 21 2007, 16:10 ) *
ΨΑΧΝΩ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?ΠΑΙΖΩ ΣΤΟΝ ΑΤΤΑΛΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΘΩ ΕΚΤΑΚΤΩΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ela zefyro filarako mou smile.gif
Spyk
Για ενημέρωση σχετικά με το πρόγραμμα της Α ΕΚΑΣΘ επισκεφτείτε την παρακάτω σελίδα:

Πρόγραμμα της Δευτέρας (ΕΚΑΣΘ)

Οι αγώνες της 1ης κατηγορίας όπως είναι κατοανοητό γίνονται Δευτέρα.

Μία σημείωση εδώ: Τα παιχνίδια στην έδρα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου, τον οποίο υποστηρίζω, γίνονται ώρα...Champions League biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif (21:45) γιατί αυτοί που κατένημαν τις ώρες στα σωματεία αποφάσισαν να εξορίσουν τον Κυπελλούχο ΕΚΑΣΘ 2008 (έχει και απαιτήσεις επειδή πήρε ένα παλιο..κύπελλο και διεκδικεί άνοδο στη Γ' Εθνική; )
alterrix
Καλησπέρα παιδιά,
είμαι 19 ετών και ψάχνω ομάδα που θα μπορώ να κάνω 2-3 προπονήσεις την εβδομάδα.
Επειδή δεν ξέρω πως αλλιώς να ψάξω για ομάδα, αν μπορείτε κατατοπίστε με..
Spyk
QUOTE(alterrix @ Sep 23 2008, 00:10 ) *
Καλησπέρα παιδιά,
είμαι 19 ετών και ψάχνω ομάδα που θα μπορώ να κάνω 2-3 προπονήσεις την εβδομάδα.
Επειδή δεν ξέρω πως αλλιώς να ψάξω για ομάδα, αν μπορείτε κατατοπίστε με..


Στείλε μου περισσότρες λεπτομέρειες με PM (Προηγούμενη εμπειρία, Επιδιώξεις-στόχους, περιοχή κατοικίας κτλ) Μιλάμε πάντα για Θεσσαλονίκη...έτσι;
alterrix
Spyk sou esteila PM k xthes k shmera giati den fainotan sta Sent Items tpt k akomh den fainetai..
Spyk
Δεν ξεκινήσαμε καλά...

Χάσαμε και με αρκετούς πόντους μάλιστα από το Δρυμό.

Δόξα Δρυμού -Κεραυνός Ωραιοκάστρου


Αυτά έχει η ζωή! Συνεχίζουμε.
KostasN
Γεια σε όλους,

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για μια νέα ομάδα σε αναζήτηση παικτών.
Πρόκειται για τον Μάρκο Μπότσαρη, ομάδα Γ ΕΚΑΣΘ η οποία ήτανε ανενεργή και ενεργοποιήθηκε ξανά χάρη σε δικές μου πρωτοβουλίες και μερικών φίλων που γουστάραμε να παίξουμε μπάσκετ.
Έχουμε κενά στις θέσεις 1 και 5, αλλά είμαστε ανοιχτοί να δεχτούμε καλούς παίκτες και σε άλλες θέσεις.
Η ομάδα αποτελείται ουσιαστικά από λίγους φίλους με πολύ αγάπη για το μπάσκετ. Το κλίμα είναι καλό, τα παιδιά πολύ φιλικά και η διάθεση πολύ μεγάλη. Όποιος ενδιαφέρεται ας βιαστεί γιατί το πρωτάθλημα αρχίζει 17 Οκτωβρίου. Προς το παρόν προπονούμαστε στο κλειστό της Κλεάνθους.
Οι ενδιαφερόμενοι ας στείλουν email στο concept303@gmail.com με θέμα "Μάρκος Μπότσαρης".
Ευχαριστώ,

Κώστας Ν

(Άνοιξα και σχετικό thread, ανεξάρτητο για τυχόν ερωτήσεις μέσω του forum)
Odie
Ξανά ενεργός ο Μάρκος Μπότσαρης, ε; Έπαιξα σε αυτήν την ομάδα απο το 1996 μέχρι το 1999. Είναι άραγε κανείς από εκείνη την περίοδο ακόμα στην ομάδα;

Και εσείς στην Κλεάνθους; Ήθελα να ήξερα πόσες ομάδες έχουν έδρα την Κλεάνθους. Πέρσι, στο 5ο όμιλο της Γ' Κατηγορίας από τις 9 ομάδες οι 7 είχαν έκει έδρα (μεταξύ των οποίων και η δική μου ομάδα - Βόσπορος Καλαμαριάς). Χώρια κάποιες ομάδες άλλων ομίλων, χώρια κάτι ομάδες βόλευ...
Spyk
Δυστυχώς το site της ΕΚΑΣΘ...κοιμάται. Δεν ενημερώνεται με τα αποτελέσματα τουλάχιστον.

Εάν κάποιος θέλει να ενημερώνεται άμεσα με κάποια αποτελέσματα μπορεί να συμβουλεύεται τα site των ομάδων:

Κεραυνός Ωραιοκάστρου

Δόξα Δρυμού

Ξέρετε άλλα site των ομάδων της ΕΚΑΣΘ;
aeet
QUOTE(Spyk @ Oct 7 2008, 11:23 ) *
Δυστυχώς το site της ΕΚΑΣΘ...κοιμάται. Δεν ενημερώνεται με τα αποτελέσματα τουλάχιστον.

Εάν κάποιος θέλει να ενημερώνεται άμεσα με κάποια αποτελέσματα μπορεί να συμβουλεύεται τα site των ομάδων:

Κεραυνός Ωραιοκάστρου

Δόξα Δρυμού

Ξέρετε άλλα site των ομάδων της ΕΚΑΣΘ;


Όντως το site της ΕΚΑΣΘ δεν είναι και ό,τι πιο ενημερωμένο υπάρχει.
Ρίξε μια ματιά στο δικό μας www.aeet.gr (Αθλητική Ένωση Ελπίδα Τούμπας). Όσο μπορούμε προσπαθούμε να έχουμε έγκαιρη ενημέρωση για τα αποτελέσματα... Ειδικά αν βοηθήσει και κανένας άλλος από ομάδα του 5ου ομίλου της Γ'... Ε Βόσπορε??? (να τα πούμε πριν τον κυριακάτικο αγώνα)
Spyk
Υπάρχει και το GrBasket που ενημερώνεται από Θεσσαλονικείς.
Odie
Φίλε της ΑΕΕΤ δυστυχώς άργησα να δω το post σου ώστε να τα πούμε στον μεταξύ μας αγώνα.

Αν θες μπορώ να σας ενημερώνω για τα αποτελέσματα των αγώνων του Βοσπόρου ή ό,τι άλλο θέλεις για το Site σας.

Rebound
Υπάρχει και η ιστοσελίδα www.achilleasbasket.gr που έχει ορισμένες πληροφορίες.
aeet
QUOTE(Odie @ Oct 31 2008, 19:10 ) *
Φίλε της ΑΕΕΤ δυστυχώς άργησα να δω το post σου ώστε να τα πούμε στον μεταξύ μας αγώνα.

Αν θες μπορώ να σας ενημερώνω για τα αποτελέσματα των αγώνων του Βοσπόρου ή ό,τι άλλο θέλεις για το Site σας.


Είχα μέρες να μπω και είδα τώρα την απάντησή σου... Στέλνε τα αποτελέσματα σας, στείλε μου και το σήμα σας και ό,τι άλλο σκεφτείς... Έχετε και εύκολο παιχνίδι την Δευτέρα.. Περιμένω ενημέρωση...
Rebound
Αποτελέσματα αγώνων Β ΕΚΑΣΘ , 3ος όμιλος εδώ

Η βαθμολόγια 3ου ομίλου εδώ
Rebound
Αποτελέσματα αγώνων Β κατηγορίας, 3ος όμιλος, 5η αγωνιστική.

ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΜΟ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 28-76
Α.Ο. ΑΡΕΤΣΟΥΣ - Ν.ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ 72-53
Κ.Ο.Θ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. 57-72
ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ - ΒΕΡΓΙΝΑ 50-76
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ - ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΑΟ 52-34
ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ - Ν,ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ 62-72
Rebound
Αποτελέσματα αγώνων Β κατηγορίας, 3ος όμιλος, 7η αγωνιστική.

12-12-2008 Α.Ο. ΑΡΕΤΣΟΥΣ ΒΕΡΓΙΝΑ 67-61
12-12-2008 ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΜΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ ΑΟ 85-73
12-12-2008 Κ.Ο.Θ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Ν.ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ 84-50
12-12-2008 Ν.ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 68-40
12-12-2008 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 57-42
12-12-2008 ΠΥΛΑΙΑΣ ΑΕ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. ΑΝΑΒΟΛΗ
Spyk
Κοντεύει να τελειώσει η πρώτη φάση του πρωταθλήματος Α' ΕΚΑΣΘ (θέλει ακόμη δύο αγωνιστικές) και τα πράγματα αρχίζουν να γίνονται πολύ ενδιαφέροντα, σχετικά με τις ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στη Γ' Εθνική.

Για όσους δεν γνωρίζουν, προκρίνονται στη 2η φάση 5 ομάδες από κάθε όμιλο, μεταφέροντας νίκες και ήττες στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Από τον 1ο Όμιλο οι σίγουροι είναι σύμφωνα και με τη βαθμολογία: Δόξα Δρυμού, Κεραυνός Ωραιοκάστρου, ΠΚ Νεάπολής και Σίνδος. Θα παλέψουν για την 5η θέση οι: Ευκαρπία και ΕΟ Σταυρούπολής.

Στον 2ο όμιλο σίγουροι σύμφωνα με τη βαθμολογία είναι οι: Αχιλλέας Τριανδρίας, Ήφαιστος, Αριστοτέλης Επανωμής, ΒΑΟ και Ζέφυρος. Εδώ δεν έχει ακόμη ξεκαθαρίσει πόσες ήττες - νίκες θα μεταφέρουν οι ομάδες στην 2η φάση αφού εκκρεμούν μεταξύ τους παιχνίδια.
Spyk
Σήμερα Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου παίζεται η τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου της Α κατηγορίας.

Το ντέρμπυ της ημέρας γίνεται στην Ευκαρπία στις 9μμ: Ευκαρπία - ΕΟΣ.

Όποιος νικήσει παίζει με το γκρουπ ανόδου. Όποιος χάσει θα παλέψει για την παραμονή στην κατηγορία.
Spyk
Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας:

Πρόγραμμα γκρουπ ανόδου

Πρόγραμμα γκρουπ υποβιβασμού
thstavr
QUOTE(KostasN @ Sep 23 2008, 23:01 ) *
Γεια σε όλους,

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για μια νέα ομάδα σε αναζήτηση παικτών.
Πρόκειται για τον Μάρκο Μπότσαρη, ομάδα Γ ΕΚΑΣΘ η οποία ήτανε ανενεργή και ενεργοποιήθηκε ξανά χάρη σε δικές μου πρωτοβουλίες και μερικών φίλων που γουστάραμε να παίξουμε μπάσκετ.
Έχουμε κενά στις θέσεις 1 και 5, αλλά είμαστε ανοιχτοί να δεχτούμε καλούς παίκτες και σε άλλες θέσεις.
Η ομάδα αποτελείται ουσιαστικά από λίγους φίλους με πολύ αγάπη για το μπάσκετ. Το κλίμα είναι καλό, τα παιδιά πολύ φιλικά και η διάθεση πολύ μεγάλη. Όποιος ενδιαφέρεται ας βιαστεί γιατί το πρωτάθλημα αρχίζει 17 Οκτωβρίου. Προς το παρόν προπονούμαστε στο κλειστό της Κλεάνθους.
Οι ενδιαφερόμενοι ας στείλουν email στο concept303@gmail.com με θέμα "Μάρκος Μπότσαρης".
Ευχαριστώ,

Κώστας Ν

(Άνοιξα και σχετικό thread, ανεξάρτητο για τυχόν ερωτήσεις μέσω του forum)


Καλημέρα. Ημουν παίχτης του μάρκου μπότσαρη για 15 περίπου χρόνια (μέχρι το 2004 λόγω αλλαγής πόλης). Πρέπει να ήμουν ο τελευταίος που εγκατέλειψα το καράβι.Χάρηκα πολύ που μαθαίνω οτι ξαναλειτουργεί η ομάδα και θα ήθελα να μαθαίνω νέα. Mπορείς να μου στείλεις λεπτομέρειες (προπονητης , διοίκηση, κ.τ.λ.) στο thstavr@gmail.com ?
Spyk
Μέχρι στιγμής στην Α κατηγορία, στο γκρουπ ανόδου προηγούνται η Δόξα Δρυμού και ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου.

Η πρώτη έχει σχεδόν εξασφαλίσει την άνοδο στη Γ' Εθνική. Ο δεύτερος έχει μέχρι τώρα νικήσει τους διεκδικητές, Αχιλλέα Τριανδρίας και Αριστοτέλη Επανωμής και εάν συνεχίσει την καλή πορεία είναι απίθανο να χάσει την άνοδο. Είδωμεν όμως...
Spyk
Τελικά επιβεβαιώθηκαν τα προγνωστικά.

Στη Γ Εθνική από του χρόνου θα αγωνίζονται οι: Δόξα Δρυμού και Κεραυνός Ωραιοκάστρου.

Καλή επιτυχία στη νέα σεζόν!!!
aggnba89
Paidia xerete kamia omada Γ ekasth pou na κανει προπνησεις sto kentro h sxetika konta κ να δεχεται ατομα???????μενω στον αγιο δημητριο οποιος ξερει ας βοηθησει.εχς ακουσει οτι θα γινει κ Δ εκασθ.ισχυει?
Spyk
QUOTE(aggnba89 @ Jun 27 2009, 00:03 ) *
Paidia xerete kamia omada Γ ekasth pou na κανει προπνησεις sto kentro h sxetika konta κ να δεχεται ατομα???????μενω στον αγιο δημητριο οποιος ξερει ας βοηθησει.εχς ακουσει οτι θα γινει κ Δ εκασθ.ισχυει?


Στην περιοχή που λες μόνο το γήπεδο του ΒΑΟ υπάρχει. Επομένως πρέπει να δεις για τον ίδιο το ΒΑΟ (Α ΕΚΑΣΘ) και για όποια άλλη ομάδα προπονείται εκεί.
aggnba89
QUOTE(Spyk @ Jun 27 2009, 10:43 ) *
Στην περιοχή που λες μόνο το γήπεδο του ΒΑΟ υπάρχει. Επομένως πρέπει να δεις για τον ίδιο το ΒΑΟ (Α ΕΚΑΣΘ) και για όποια άλλη ομάδα προπονείται εκεί.

thx.xeroume mipws poies alles omades proponountai ekei k ti katigories einai?
ntelakos
Περασα στα τεφαα θεσσαλονικης κ ενδιαφερομαι να βρω μια ομαδα να παιζω....Μπορει να με βοηθησει καποιος φιλος?
NbaSuperStarGR
Γεια σας θα ηθελα και γω αν καποιος γνωριζει να μου πει καποια ομαδα Γ ή Β εκασθ που να θελει παιχτες για να δοκιμαστω.
NbaSuperStarGR
Δεν υπαρχει τιποτα??
ablade
QUOTE(NbaSuperStarGR @ Sep 3 2009, 03:25 ) *
Γεια σας θα ηθελα και γω αν καποιος γνωριζει να μου πει καποια ομαδα Γ ή Β εκασθ που να θελει παιχτες για να δοκιμαστω.


Βασικά όταν ζητάτε να βρείτε ομάδες καλό είναι να δίνεται κανένα στοιχείο παραπάνω (θεση, ύψος, προηγούμενη εμπειρία, περιοχή κατοικίας στην πόλη κλπ) για να μπορούμε να σας βοηθάμε.
concept303
Ομάδα Γ ΕΚΑΣΘ με καλό υλικό ζητά προπονητή επί πληρωμή-Μόνο σοβαρές προτάσεις παρακαλώ στο theconcept@gmail.com
greg86
geia sas..psaxnw na vrw omada pros ditiki thessaloniki...(neapoli-efkarpeia-wraiokastro)...an k 23 exw kana 2 xronia na piasw to topi k lew twra sta "geramata" na to ksanaksekinisw....efxaristw poli ek twn proterwn....
codyssea
Γεια σας...ειμαι πρωτοτετης φοιτητης κ ψαχνω ομαδα για προπονησεις κατα προτιμηση κοντα στην περιοχη μου(μενω στο ιπποκρατειο).Εχω υψος 1.83-1.84,παιζω 1-2 και εχω παιξει 2 χρονιες α1 και μια χρονια α2 θεσσαλιας.....μπορει καποιος να με βοηθησει?ευχαριστω
ntelakos
geia sas....eimai ki egw prwtoeths sta tefaa kai psaxnw omada(efiviko kata protimisi),an ginete konta stis sikies alla den exw idiaitero provlima!!eimai 1,80 kai paizw 1-2......efxaristw ek twn proterwn....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.