Help - Search - Members - Calendar
Full Version: HOLDING BACK THE YEARS...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
suspect
Σαν σημερα, το 1987 η Ελλαδα πηρε το ευρωμπασκετ!

Η πρωτη μεγαλη επιτυχια μας σε εθνικο επιπεδο, η πρωτη που εζησα και η πιο γλυκια....
tsops
QUOTE(suspect @ Jun 14 2006, 12:54 PM)
Σαν σημερα, το 1987 η Ελλαδα πηρε το ευρωμπασκετ!

Η πρωτη μεγαλη επιτυχια μας σε εθνικο επιπεδο, η πρωτη που εζησα και η πιο γλυκια....
*


Αυτός ο άνθρωπος τα πιο ωραία Topic ανοίγει 41.gif ...τι μου θύμισες τώρα? ήμουν μέσα, πίσω από το πάγκο των Ρώσων στο κάτω διάζωμα μαζί με τον αδελφό μου. Με το που τελείωσε το ματς, το τι έφυγε από το πάνω διάζωμα δεν λέγεται...από μπουκάλια σαμπάνιας μέχρι ρούχα! laugh.gif
suspect
μεγαλες στιγμες αδερφε....
τι κλαμα.... κλαμα χαρας...

και μετα ηρθε ο χειμαρρος των επιτυχιων σε συλλογικο και εθνικο επιπεδο και το 1987 μοιαζει για πολλους πολυ μακρινο.

Για οσους το ζησαμε, εξακολουθει μεν να ειναι μακρια αλλα ειναι στον παραδεισο...

ή οπως το ειπαν και οι orbital:

i still believe in paradise
but now at least i know,
it's not some place u can look 4
This is not where u go
it's how u feel 4 a moment in your life
and if u find that moment

it lasts 4 ever.....

orbital - OST the beach
qspock
QUOTE(suspect @ Jun 14 2006, 03:54 PM)
Η πρωτη μεγαλη επιτυχια μας σε εθνικο επιπεδο, η πρωτη που εζησα και η πιο γλυκια....
*


Αυτο ξαναπεστο! 41.gif

Δεν ειναι μονον η πρωτη που εζησες εσυ φιλε μου. Ειναι η πρωτη που εζησαν ολοι οι Ελληνες σε τετοιο βαθμο! Δεν ειναι απλα μια στιγμη. Ειναι ενα μοναδικο και ανεπαναληπτο στην πραγματοποιηση του ΕΠΟΣ! Δεν ειναι ενα γεγονος. Ειναι μια ιδεα! smile.gif

Για να συλλαβουν και οι νεωτεροι τι εγινε τοτε (blech.gif), δειτε τι λενε οι πρωταγωνιστες του 2005 για το 1987: http://www.sportime.gr/basket_inside.asp?article_id=20839

Αν βαριεστε να το διαβασετε ολο (κακως γιατι αξιζει οσο κανενα αλλο αρθρο), ριξτε μια ματια στα λογια του Βασιλοπουλου, που μαλιστα ηταν απο τους λιγους της παρεας που δεν ειδαν καν το 87, οντας μπεμπης... (σαν πολλοι αλλοι που ξερω... tongue.gif )
dizzy_fingers
Καλά, εσύ που πρόλαβες και την επανάσταση του '21...πάνω από αυτήν βάζεις το '87? tongue.gif blech.gif

Χρόνια πολλά στο ελληνικό μπάσκετ μας 41.gif.

Εγώ ήμουν 3 χρονών όταν έγινε και δε θυμάμαι τίποτα...
Πληροφορίες που λένε ότι τη στιγμή της απονομής φώναζα εκστασιασμένος "basketforum! basketforum!", παραμένουν ανεπιβεβαίωτες... rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.