Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 9η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2017-18
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Ζαλγκίρις-Αναντολού Εφές 20:00
Μπάμπεργκ-Βαλένθια 21:00
Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός 21:45
Ερυθρός Αστέρας-Μπασκόνια 22:00
Μπαρτσελόνα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 22:00

Παρασκευή
Φενερμπαχτσέ-Χίμκι 19:45
Παναθηναϊκός-Ρεάλ Μαδρίτης 21:00
Μάλαγα-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:45
stefkorner
QUOTE (Zoys @ Nov 20 2017, 20:23 ) *
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Ζαλγκίρις-Αναντολού Εφές 20:00
Μπάμπεργκ-Αρμάνι Μιλάνο 21:00
Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός 21:45
Ερυθρός Αστέρας-Μπασκόνια 22:00
Μπαρτσελόνα-Μακάμπι Τελ Αβίβ 22:00

Παρασκευή
Φενερμπαχτσέ-Χίμκι 19:45
Παναθηναϊκός-Ρεάλ Μαδρίτης 21:00
Μάλαγα-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:45


Μπαμπεργκ-Βαλενθια ,οχι Αρμανι ugly8.gif
Zoys
QUOTE(stefkorner @ Nov 20 2017, 16:40 ) *
Μπαμπεργκ-Βαλενθια ,οχι Αρμανι ugly8.gif

Ο δαίμων του πληκτρολογίου.
stefkorner
QUOTE (Zoys @ Nov 20 2017, 22:43 ) *
Ο δαίμων του πληκτρολογίου.


και ακομα το φυσαω και δεν κρυωνει..το χαμενο πονταρισμα σε ειδικο στο Αρμανι-Μπαμπεργκ !μου το θυμισες τωρα
hammer.gif
btw σχολια περι στοιχηματος που αφορουν ευρωλιγκα μπορουμε να κανουμε ελευθερα κ εδω στα τοπικ των αγωνιστικων ;
Zoys
QUOTE(stefkorner @ Nov 20 2017, 17:39 ) *
και ακομα το φυσαω και δεν κρυωνει..το χαμενο πονταρισμα σε ειδικο στο Αρμανι-Μπαμπεργκ !μου το θυμισες τωρα
hammer.gif
btw σχολια περι στοιχηματος που αφορουν ευρωλιγκα μπορουμε να κανουμε ελευθερα κ εδω στα τοπικ των αγωνιστικων ;

Από τη στιγμή που αφορούν αγώνες της Ευρωλίγκας μπορείτε να σχολιάζετε και για στοίχημα, αρκεί να μην γίνει κατάχρηση.
yorgos
Tις προηγούμενες δυο αγωνιστικές δεν πρόλαβα να σχολιάσω, πρόλαβα όμως να ποντάρω και να χάσω τα αβγά και τα πασχάλια, καλύπτοντας τη μισή χασούρα από... το ΝΒΑ. Το οποίο λέει πολλά για το τι σόι Ευρωλίγκα βλέπουμε μέχρι στιγμής.
QUOTE
Ζαλγκίρις-Αναντολού Εφές

Δύσκολο. Το χέρι μου πάει προς την Εφές. Αν τη έδιναν κανένα προβάδισμα +8,5 (ας είναι και με κανένα 1.40) την προτιμώ. Η Ζαλγκίρις κάνει φοβερά πράγματα δεδομένου του φτωχότατου ρόστερ της, αξιοθαύμαστη αλλά δεν πιστεύω ότι θα το παρει εύκολα, η Εφές το έχει και στα εκτός, δεν είναι ομάδα έδρας, ομάδα απρόβλεπτη είναι.

QUOTE
Μπάμπεργκ-Βαλένθια

ΜΕγάλη πτώση η Βαλένθια τελευταία, αλλά θα έπαιζα ότι και στο πρώτο ματς, ότι μάλλον δε θα χάσει με πάνω από 4-5π, πιστεύοντας ενδόμυχα πως θα το πάρει, γιατί τα ματσαρίσματα δε μου βγαίνουν, αν και με τον Τρινκιέρι και τις αποτελεσματικά ανορθόδοξες άμυνές του, ποτέ δεν ξέρεις.

QUOTE
Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός

Κι αυτό δύσκολο, αλλά πιστεύω οριακά Αρμάνι. Έχει σουλουπωθεί και το firepower του ολυμπιακού δε με πείθει. Ένα Αρμάνι +6,5 θα ήταν ασφαλές, πιστεύοντας πάλι ότι θα παιχτεί στο 50-50.

QUOTE
Ερυθρός Αστέρας-Μπασκόνια

Τι γίνεται ρε μάγες, θα έχει κανένα στάνταρ αυτή η αγωνιστική να ούμε; Ε θα το παιζα Μπασκόνια αλλά δύσκολα. Ένα +4,5 για τη Μπασκόνια θα μου άρεσε.
QUOTE
Μπαρτσελόνα-Μακάμπι Τελ Αβίβ

Ελλείψει άλλων στάνταρ της πρώτης ημέρας, το ρίχνω τον άσο μου στη Μπάρτσα.

QUOTE
Φενερμπαχτσέ-Χίμκι

Όπως γίνεται απέναντι σε ομάδες με έναν σταρ, ο Ζοτς θα βιδώσει τον Σβεντ. Εύκολα-δύσκολα θα το πάρει η Φενέρ, που έχει κορμιά να χτυπήσει τους αθλητικότατους της Χίμκι. Αν είχα Σβεντ στο φάντασι θα τον σουτάριζα, όπως έκανα με το Γκριν απέναντι στο Ζοτς.
QUOTE
Παναθηναϊκός-Ρεάλ Μαδρίτης

Τρελές απώλειες η Ρεάλ, σε άνοδο ο ΠΑΟ και με γεμάτο ΟΑΚΑ πιστέυω θα το πάρουμε.
QUOTE
Μάλαγα-ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Άσε μας ρε Πλάθα.
Quincy
QUOTE(yorgos @ Nov 21 2017, 02:36 ) *
Δύσκολο. Το χέρι μου πάει προς την Εφές. Αν τη έδιναν κανένα προβάδισμα +8,5 (ας είναι και με κανένα 1.40) την προτιμώ. Η Ζαλγκίρις κάνει φοβερά πράγματα δεδομένου του φτωχότατου ρόστερ της, αξιοθαύμαστη αλλά δεν πιστεύω ότι θα το παρει εύκολα, η Εφές το έχει και στα εκτός, δεν είναι ομάδα έδρας, ομάδα απρόβλεπτη είναι.


Δεν ξέρω σε ποιά στοιχηματική παίζεις. Εγώ που χάνω τα λεφτά μου στη bet365, βρήκα το +8.5 της Εφες που λες στο 1.33 (1.38 το +7.5) wink.gif
whaler
Τι ωραία και συγκροτημένη ομάδα έχει φτιάξει ο Σάρας. Φοβερή πίεση στην άμυνα, ισορροπημένες επιθέσεις, πάντα σωστές και με πλάνο. Και πολύ καλή στελέχωση.

Η ευχάριστη έκπληξη ως ώρας στη διοργάνωση, χαίρομαι να προοδεύουν άνθρωποι και ομάδες που δουλεύουν σκληρά.
stefkorner
ειναι απιστευτο αυτο που εχει συμβει με τις ανατροπες τις Μπαμπεργκ (2 υπερ της εντος και 1 κατα στο εκτος )
στα 3 τελευταια ματς!
G-arenas
τρελη ανατροπη ο τρινκιερι! νταξει δεν ξερω αλλα απο περσυ γινονται τρελα σε εξελιξη παιχνιδια της μπαμπεργκ. ισως να ναι ο τρινκιερι δεν ξερω, που γενικα τον θεωρω κορυφαιο προπονητη.
irving
QUOTE(G-arenas @ Nov 23 2017, 22:55 ) *
τρελη ανατροπη ο τρινκιερι! νταξει δεν ξερω αλλα απο περσυ γινονται τρελα σε εξελιξη παιχνιδια της μπαμπεργκ. ισως να ναι ο τρινκιερι δεν ξερω, που γενικα τον θεωρω κορυφαιο προπονητη.

μπορει να κρυβετε πισω απο τη μπαμπεργκ ο κομποτης smiley.gif

πολυ χαιρομαι για τον σαρας. καιρο ειχαμε να δουμε εναν ανερχομενο προπονητη να κανει τοσο καλη δουλεια σε τετοιο επιπεδο και να μην τον αμφισβητει κανεις. να δουμε ποια ομαδα θα τον παρει το καλοκαιρι..
benchwarmer
Μπάμπεργκ απίστευτα πράγματα... Ζαλγκίρις αποδεικνύει την δουλειά που γίνεται, όπως και η Μπασκόνια την αναγέννησή της. Όσο για την Μπαρτσελόνα δεν εξεπλάγην και τόσο, βέβαια τόσο αυτή όσο και η Μακάμπι έχουν πολύ δρόμο ακόμα σε πολλά επίπεδα, τα τελευταία 1-2 χρόνια εκατέρωθεν ήταν καταστροφικά.
basket72
QUOTE (benchwarmer @ Nov 23 2017, 23:57 ) *
Μπάμπεργκ απίστευτα πράγματα... Ζαλγκίρις αποδεικνύει την δουλειά που γίνεται, όπως και η Μπασκόνια την αναγέννησή της. Όσο για την Μπαρτσελόνα δεν εξεπλάγην και τόσο, βέβαια τόσο αυτή όσο και η Μακάμπι έχουν πολύ δρόμο ακόμα σε πολλά επίπεδα, τα τελευταία 1-2 χρόνια εκατέρωθεν ήταν καταστροφικά.



H Μπάμπεργκ πια έχει μπει σε αυτόματο σύστημα πλοήγησης. Έχει εμποτιστεί με τις αρχές του σωστού παιχνιδιού και πάει μόνο του το πράγμα. Χαίρομαι για τον Χίκμαν. Θυμάμαι το καλοκαίρι να περνιέται λίγο -πολύ για σαπάκι. Περιμένω βελτίωση από τον Μίτροβιτς που προ τραυματισμού ήταν από τους πιο ταλαντούχους "Γιούγκους" ενώ ανυπομονώ να δω τον Κουίνσι πως θα γυρίσει.
Όσο για την Μπασκόνια ο Μαρτίνεθ με το υλικό που έχει στα χέρια του όλο και καλύτερα θα πηγαίνει ενώ πήρε επιτέλους τα πάνω ένας από τους πιο ταλαντούχους ψηλούς της Λίγκας, ο Φόι(γ)κτμαν καθώς επίσης κι ο Πουαριέ σαν να προσαρμόζεται μετά και τον τραυματισμού του Ντιοπ που του έδωσε ευκαιρία να πάρει χρόνο.

Η Μπάρτσα τέλος έχει πολυ καλό ρόστερ αλλά έχει να λύσει κάποια ψυχολογικά των τελευταίων ετών που έχουν κατακαθήσει στο Παλάου, ο Σίτο. Τον πιστεύω πάντως.

benchwarmer
Η Κίμκι προσπάθησε να το γυρίσει, αλλά δεν τα κατάφερε. Δεν είναι και στα καλύτερα φεγγάρια της, ο Ρόμπινσον μετά την εντυπωσιακή αρχή είναι μάλλον ασταθής πλέον, και αναμένουμε μήπως η επιστροφή Χάνεϊκατ δώσει πάλι μία νέα ώθηση (πιστεύω πως ναι).

ΤΣΣΚΑ μάλλον αναμενόμενα θα κάνει βόλτα στη Μάλαγα.
T.W.Is.M.
Στη Nova ειπαν για φοβους για καταγμα στο Ρομπινσον! Αν εχει συμβει κατι τετοιο, θα ειναι μεγαλο πληγμα για τη Χιμκι.
benchwarmer
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 25 2017, 00:46 ) *
Στη Nova ειπαν για φοβους για καταγμα στο Ρομπινσον! Αν εχει συμβει κατι τετοιο, θα ειναι μεγαλο πληγμα για τη Χιμκι.


4 μήνες έξω, και τώρα αρχίζουν τα πραγματικά ζόρια...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.