Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
Quincy
Η Real έχει ξεπεράσει πια το σοκ των απουσιών και έχει βρει μια σταθερότητα μετρώντας 8 νίκες στα τελευταία 10 παιχνίδια μετά την ήττα της στο ΣΕΦ. Ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του (και με το παραπάνω) απέναντι στην Fener την προηγούμενη εβδομάδα και δεν έχει να χάσει κάτι από το παιχνίδι στην Μαδρίτη, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Μια ενδεχόμενη νίκη όμως θα είναι τεράστιο συν στο κυνήγι της τετράδας.

Ένα ενδιαφέρον στατιστικό για αυτο το ζευγάρι είναι η επικράτηση του γηπεδούχου. Από το '01 μέχρι σήμερα σε μόλις τρια παιχνίδια κέρδισε ο φιλοξενούμενος. Η Real την σεζόν 04-05 και πέρυσι σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, και ο Ολυμπιακός στα playoffs του 09 icon_drunk.gif

Στιγμιότυπα από το τελευταίο διπλό του Ολυμπιακού στην Μαδρίτη
Coach Periklis
Με ένα τιτανοτεράστιο διπλό , μάλλον εξισορροπούμε μια κακή ήττα

χρειάζεται αλλά δεν θα χαθούμε απ αυτό το ματς

εκτιμώ πολλά με λίγα παρόλα αυτά
Conan1982
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 7 2018, 05:42 ) *
Με ένα τιτανοτεράστιο διπλό , μάλλον εξισορροπούμε μια κακή ήττα

χρειάζεται αλλά δεν θα χαθούμε απ αυτό το ματς

εκτιμώ πολλά με λίγα παρόλα αυτά


Την εξισορροπούμε για τα καλά μάλιστα, η Ρεάλ έχει μια 5άδα αγώνων φωτιά στην σειρά:
ΤΣΣΚΑ, ΟΣΦΠ, Μπάρτσα (πάντα ιδιαίτερο), Φενέρ, και Παναθηναϊκό ή οποία θα καθορίσει πιθανότατα και τις πιθανότητες για πλεονέκτημα έδρας. Με διπλό απομακρυνόμαστε στις 2 νίκες και δεν μπορεί 1 ήττα ακόμα θα την κάνει στους επόμενους 3 αγώνες.
Απ' την άλλη η προϊστορία δεν μας ευνοεί και ιδιαίτερα έως καθόλου και αίσθηση μου είναι ότι δεν θα μπορέσουμε να ακολουθήσουμε ως το τέλος.
akratacity
Η Ρεαλ ειναι μακραν το χειροτερο ματσαρισμα για τον Ολυμπιακο εδω και χρονια. Μια ομαδα που παιζει σε εντελως διαφορετικο τεμπο απο το δικο μας και δυσκολευομαστε σταθερα τα τελευταια χρονια να την κρατησουμε σε επιπεδα...υποφερτα στο σκορ. Πιο πιθανο θεωρω να κερδισουμε στη Μοσχα την κατα πασα πιθανοτητα αδιαφορη ΤΣΣΚΑ η στο ΟΑΚΑ τον Παναθηναικο στο πιο ιδιαιτερο παιχνιδι της διοργανωσης, παρα να "χτυπησουμε" τη Ρεαλ εκει μεσα.
Το θεμα ειναι η ομαδα να ειναι ανταγωνιστικη για μεγαλο χρονικο διαστημα και να διορθωσει σε καποιο βαθμο τα εδω και καιρο κακως της κειμενα.
Αληθεια ο Στρελνιεκς θα παιξει γιατι δεν εχει ακουστει κατι μετα την Κυμη...
john wick
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 7 2018, 03:42 ) *
Με ένα τιτανοτεράστιο διπλό , μάλλον εξισορροπούμε μια κακή ήττα

χρειάζεται αλλά δεν θα χαθούμε απ αυτό το ματς

εκτιμώ πολλά με λίγα παρόλα αυτά



Αν κερδίσει ο Ολυμπιακός πάει καρφί για την 2η θέση...
yorgos
Προβλέπω Ρέγιες 5+ κερδισμένα φάουλ, κρίμα που δεν υπάρχει τέτοια κατηγορία στο στοίχημα.
Conan1982
QUOTE (yorgos @ Feb 7 2018, 12:31 ) *
Προβλέπω Ρέγιες 5+ κερδισμένα φάουλ, κρίμα που δεν υπάρχει τέτοια κατηγορία στο στοίχημα.


Επιθετικά να μην τον δω να παίρνει πολλά γιατί συγχύζομαι κάθε φορά μαζί του smiley.gif
Conan1982
Αμφίβολος και ο Παπανικολάου βλέπω....
Δύσκολα τα πράγματα χωρίς αυτόν, παίζει να είναι και ο κομβικότερος παίκτης μας φέτος με το πάθος του και το διαρκές τρέξιμο του.
Μια φορά να μην έχουμε απουσίες υπήρξε φέτος;
Zephyr
Χαλαρή προβλεπέ ήττα, από αυτές που δεν κάνουν την καρέκλα του καρεκλοκένταυρου προπονητή να τρίζει. Εκτονώθηκε το λαικό συναίσθημα με την νίκη επί της Φενέρ οπότε δεν ζητάμε πολλά από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Μόνο να μην μας τραυματιστεί κανένας παίχτης rolleyes.gif .
jazz thrilos
Εκτός του να μην τραυματιστεί κανείς παίχτης μας, επίσης εγώ θα ζήταγα να μην δούμε καμιά ήττα με διαφορά πάνω απο 10-12 πόντους. Να είμαστε σοβαροί, να δείξουμε σημάδια ανάκαμψης, να παίξουμε ορθολογικό μπάσκετ. Και ας έρθει η (αναμενόμενη) ήττα. Η Ρεαλ βρίσκεται σε ανοδική πορεία. Αν έρθει νίκη μας απο το πουθενά θα ξαναστολίζω το δέντρο που κατέβασα στην αποθήκη και θα ψάλλω τον μικρό τυμπανιστή. Αλλά το ματς είναι 80-20 υπερ των Ισπανών.
Weekendman
Είναι ένα ματς που ο Ρόμπερτς θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί το βύθισμα του Ταβάρες βαθιά στην ρακέτα. Και με μερικά σκριν η πάσες από συμπαίκτες. Να βάλει κάποια σουτ 2 πόντων και τρίποντα. Και να διαμορφώσει μια εικόνα παράνοιας. Όπου σε βάθος σαιζόν να φαίνεται λιγότερο τολμηρός ακόμα και από τον Τολιόπουλο. Αλλά να έχει κάνει καλά ματς στις έδρες 2 από των τριών μεγάλων φαβορί της Ευρωλίγκα!
Reggie Miller #31
QUOTE(Zephyr @ Feb 8 2018, 13:23 ) *
Χαλαρή προβλεπέ ήττα, από αυτές που δεν κάνουν την καρέκλα του καρεκλοκένταυρου προπονητή να τρίζει. Εκτονώθηκε το λαικό συναίσθημα με την νίκη επί της Φενέρ οπότε δεν ζητάμε πολλά από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Μόνο να μην μας τραυματιστεί κανένας παίχτης rolleyes.gif .


Αυτό το ευχόμαστε ακόμα και στις προπονήσεις,ακόμα και όταν πάνε για καφέ! smiley.gif

Εγώ πάντως δεν το έχω εντελώς χαμένο το παιχνίδι,παρά το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός δεν είναι σε καλή κατάσταση.
Για εμένα θα παίξει μεγάλο ρόλο η ρακέτα(περιμένω πότε θα ανέβει ο Μιλού),επειδή φέτος η Ρεάλ έχει αρκετά σκαμπανεβάσματα,επομένως αν πιάσουμε καλή απόδοση μπορούμε το διπλό.
Κάπου είδα πως δεν παίζει ο Ρούντι,όχι ότι πλέον είναι αυτός που ήταν,αλλά μία λύση λιγότερη...

Και όπως θα έλεγε ο Βαγγέλας-Μητσικώστας,αν κρατήσουμε τον Ντόνσιτς κάτω από τους 86 πόντους δε χάνουμε!! smiley.gif

Tesla
To βασικό ζητούμενο για την ομάδα ειναι να βρει σταδιακα την χημεια, την σταθεροτητα και την μαχητικοτητα της refuse to loose που την διεκρινε ανεκαθεν ακομη και με Σφαιροπουλο στην παγκο. Εγω αυτο περιμενω να δω σημερα, η νικη ή η ηττα δεν νομιζω να ενδιαφερουν ιδιαιτερα αποψε.. Και επιτελους να βρουμε ενα εναλλακτικο πλανο στην επιθεση εκτος απο το νταπα ντουπα και τριποντο του Σπανουλη.
rahxephon13
QUOTE (Tesla @ Feb 9 2018, 10:28 ) *
To βασικό ζητούμενο για την ομάδα ειναι να βρει σταδιακα την χημεια, την σταθεροτητα και την μαχητικοτητα της refuse to loose που την διεκρινε ανεκαθεν ακομη και με Σφαιροπουλο στην παγκο. Εγω αυτο περιμενω να δω σημερα, η νικη ή η ηττα δεν νομιζω να ενδιαφερουν ιδιαιτερα αποψε.. Και επιτελους να βρουμε ενα εναλλακτικο πλανο στην επιθεση εκτος απο το νταπα ντουπα και τριποντο του Σπανουλη.

Συμφωνώ απολυτά το θέμα δεν είναι να νικήσετε άλλα να δείξετε ότι η εμφάνιση τις προηγουμένης βδομάδας δεν ήταν κάτι τυχαίο άλλα ότι η ομαδα αρχιζει να συνέρχεται, περιμένω με μεγάλη περιέργεια των συγκεκριμένο αγώνα.
akratacity
Η παρουσια του Ταβαρες σημερα μπορει να ειναι ευεργετικη για Σπανουλη, Μιλουτινοφ. Ειδικα ο Σερβος χρειαζεται μια πολυ καλη εμφανιση και για ψυχολογικους λογους. Βλεπω Παπαπετρου πανω στον Ραντολφ εκτος του Πριντεζη γιατι ο Γουιλτζερ ειναι πολυ μεγαλο μις ματς για τον Αμερικανοσλοβενο. Αυτο ισως σημαινει οτι και ο Χολις θα παρει ικανοποιητικο χρονο; Ισως. Σε καθε περιπτωση ο Ολυμπιακος σημερα πρεπει να βρει πολλους πρωταγωνιστες αν θελει να παρουσιαστει ανταγωνιστικος.
basket72
QUOTE (akratacity @ Feb 9 2018, 13:59 ) *
Η παρουσια του Ταβαρες σημερα μπορει να ειναι ευεργετικη για Σπανουλη, Μιλουτινοφ. Ειδικα ο Σερβος χρειαζεται μια πολυ καλη εμφανιση και για ψυχολογικους λογους. Βλεπω Παπαπετρου πανω στον Ραντολφ εκτος του Πριντεζη γιατι ο Γουιλτζερ ειναι πολυ μεγαλο μις ματς για τον Αμερικανοσλοβενο. Αυτο ισως σημαινει οτι και ο Χολις θα παρει ικανοποιητικο χρονο; Ισως. Σε καθε περιπτωση ο Ολυμπιακος σημερα πρεπει να βρει πολλους πρωταγωνιστες αν θελει να παρουσιαστει ανταγωνιστικος.



Μακάρι να αποδειχθεί ευεργετική η παρουσία του Ταβάρες για τον Μίλου, γιατί αυτό θα σημαίνει ότι ξαναμπαίνει σε ρυθμούς φθινοπωρινούς ο Σέρβος. Πρέπει να δείξει ουσιαστική βελτίωση για να βάλει δύσκολα στον φορμαρισμένο Λατίνο γίγαντα. Ότι έχει το ταλέντο και το μπάσκετ για να το κάνει δεν τίθεται θέμα απλώς έχει γυρίσει βαρύς μετά τον τραυματισμό του. Εγώ πάντως σκεφτόμουν να παίξω στο στοίχημα τον Ταβάρες για +9 πόντους.. μακάρι να τον καντεμιάσω μιας και όσες φορές έχω κάνει την εξυπνάδα να δώσω προγνωστικά έχω πέσει έξω κι έχω χάσει.. rolleyes.gif

Για Σπανούλη μπορεί να ισχύσει αυτό που λέει και για Ρόμπερτς ο Weekendman, ότι μπορούν να εκμεταλλευθούν το βύθισμα στην ρακέτα του Ταβάρες (ιδίως ο Αμερικάνος πο αρέσκεται σε mid- range σουτάκια) και να σκοράρουν. Στα συν και ο ολοένα και πιο αργός Ρέγιες που στην άμυνα πια κλέβει πολύ. Στα μείον όμως η επιστροφή του (ράθυμου ως τώρα) Ράντολφ που παίζει να είναι και ο καλύτερος μπλοκέρ της λίγκας (όταν έχει όρεξη βέβαια....)

Θετικό για μας και η απουσία του βελτιωμένου φέτος, Ρούντι. Και για την επίθεση μας και για την άμυνα μας.

Το ουσιαστικό (όπως ήδη τονίστηκε από συμφορουμίτες)νομίζω είναι να βγάλουμε υγεία, βελτίωση, καινούργια πραγματάκια κι έπεται το αποτέλεσμα σε μια ούτως ή άλλως "κατηφορική" έδρα για τον Ολυμπιακό.

Ο Χόλις πάντως στα 2 τελευταία ματς (σε ΟΑΚΑ και ΣΕΦ με Φενέρ)συνδύασε τον μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής που έχει πάρει ως τώρα (σε κρίσιμους αγώνες) με μια εικόνα κλιμακούμενης βελτίωσης της υπόλοιπης ομάδας, όσο και αλλού γι' αλλού να ήταν ο ίδιος. Απλώς το αναφέρω- κατά πάσα πιθανότητα μπορεί πια και να μην σημαίνει τίποτε και η απόφαση για αλλαγή του να είναι δρομολογημένη.


akratacity
QUOTE (basket72 @ Feb 9 2018, 14:24 ) *
Μακάρι να αποδειχθεί ευεργετική η παρουσία του Ταβάρες για τον Μίλου, γιατί αυτό θα σημαίνει ότι ξαναμπαίνει σε ρυθμούς φθινοπωρινούς ο Σέρβος. Πρέπει να δείξει ουσιαστική βελτίωση για να βάλει δύσκολα στον φορμαρισμένο Λατίνο γίγαντα. Ότι έχει το ταλέντο και το μπάσκετ για να το κάνει δεν τίθεται θέμα απλώς έχει γυρίσει βαρύς μετά τον τραυματισμό του. Εγώ πάντως σκεφτόμουν να παίξω στο στοίχημα τον Ταβάρες για +9 πόντους.. μακάρι να τον καντεμιάσω μιας και όσες φορές έχω κάνει την εξυπνάδα να δώσω προγνωστικά έχω πέσει έξω κι έχω χάσει.. rolleyes.gif

Για Σπανούλη μπορεί να ισχύσει αυτό που λέει και για Ρόμπερτς ο Weekendman, ότι μπορούν να εκμεταλλευθούν το βύθισμα στην ρακέτα του Ταβάρες (ιδίως ο Αμερικάνος πο αρέσκεται σε mid- range σουτάκια) και να σκοράρουν. Στα συν και ο ολοένα και πιο αργός Ρέγιες που στην άμυνα πια κλέβει πολύ. Στα μείον όμως η επιστροφή του (ράθυμου ως τώρα) Ράντολφ που παίζει να είναι και ο καλύτερος μπλοκέρ της λίγκας (όταν έχει όρεξη βέβαια....)

Θετικό για μας και η απουσία του βελτιωμένου φέτος, Ρούντι. Και για την επίθεση μας και για την άμυνα μας.

Το ουσιαστικό (όπως ήδη τονίστηκε από συμφορουμίτες)νομίζω είναι να βγάλουμε υγεία, βελτίωση, καινούργια πραγματάκια κι έπεται το αποτέλεσμα σε μια ούτως ή άλλως "κατηφορική" έδρα για τον Ολυμπιακό.

Ο Χόλις πάντως στα 2 τελευταία ματς (σε ΟΑΚΑ και ΣΕΦ με Φενέρ)συνδύασε τον μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής που έχει πάρει ως τώρα (σε κρίσιμους αγώνες) με μια εικόνα κλιμακούμενης βελτίωσης της υπόλοιπης ομάδας, όσο και αλλού γι' αλλού να ήταν ο ίδιος. Απλώς το αναφέρω- κατά πάσα πιθανότητα μπορεί πια και να μην σημαίνει τίποτε και η απόφαση για αλλαγή του να είναι δρομολογημένη.

Για τον Σπανουλη το θεμα ειναι τι αντιμετωπιση θα επιλεξουν οταν ειναι μεσα ο Ταβαρες. Ο Σπανουλης μπορει να εκτελεσει μετα απο σκριν αν μενει βαθια μεσα στη ρακετα και μπορει να τον περασει πιο ευκολα αν βγαινει ψηλα στα σκριν. Θεωρω οτι ο Λασο θα επιλεξει κατι ενδιαμεσο δηλαδη να ανεβαινει ψηλα στο σκριν αλλα οχι τοσο επιθετικα (εχω την εντυπωση οτι help and recover λεγεται).
Σημαντικη η απουσια του Ρουντι γτ ειναι αρκετα καλος με εμας σχεδον παντα. Απο την αλλη ο μεγαλυτερος κινδυνος μετα απο Ντονσιτς-Ραντολφ ειναι ξεκαθαρα ο Καρολ που εχει εντυπωσιακο ιστορικο απεναντι μας.
Θεωρω πολυ πιθανο να δουμε σημερα μετα απο καιρο και το σχημα με τα τρια φοργουορντ γιατι η περιφερεια μας δεν βλεπω τροπο να τα βγαλει περα με την αντιστοιχη της Ρεαλ.
Firnen
Σημειο κλειδι να μην παρει διαφορα νωρις η Ρεαλ. Αν ξεφυγει φεξε μου και γλιστρησα δε θα το γυρισουμε ποτε, πιο πιθανν να μην προσπαθησουμε καν.

Κατα τ αλλα σημαντικο να μπουν τα ελευθερα σουτ, και να μην παιξουν πολυ οι 2...NBAers μας.
lefpan
Η ανοδική εικόνα της ομάδας στα δύο τελευταία παιχνίδια (με ΠΑΟ και Φενέρ) νομίζω ότι θα συνεχιστεί. Το ότι ψυχολογικά δεν θα έχουμε άγχος θα δώσει τον τόνο.
Περιμένω υψηλά ποσοστά στο τρίποντο (λόγω έλλειψης άγχους) και πολύ καλή εμφάνιση από Χόλις, που νομίζω ότι και πάλι θα πάρει χρόνο.
Πιθανότητες 60-40 για τη Ρεάλ.
Tesla
Με Σπανουλη μεσα εχουμε 4 παικτες στην αμυνα και 4,5 στην επιθεση. Αυτο το πραγμα εχει καταντησει αηδια. Και καλα ο αλλος δεν τολμαει να τον κουνησει μην χασει την θεση του στον παγκο και ψαχνει για δουλεια. Ο ιδιος ο Σπανουλης δεν σεβεται τον εαυτο του να του πει κοουτς οκ, θα μπω οταν μπορω για να κανω την διαφορα στα κρισιμα λεπτα εαν και εφοσον χρειαστει.. Δεν ειναι υγεια αυτο το πραγμα για μια ομαδα.
rankin
QUOTE(Tesla @ Feb 9 2018, 22:00 ) *
Με Σπανουλη μεσα εχουμε 4 παικτες στην αμυνα και 4,5 στην επιθεση. Αυτο το πραγμα εχει καταντησει αηδια. Και καλα ο αλλος δεν τολμαει να τον κουνησει μην χασει την θεση του στον παγκο και ψαχνει για δουλεια. Ο ιδιος ο Σπανουλης δεν σεβεται τον εαυτο του να του πει κοουτς οκ, θα μπω οταν μπορω για να κανω την διαφορα στα κρισιμα λεπτα εαν και εφοσον χρειαστει.. Δεν ειναι υγεια αυτο το πραγμα για μια ομαδα.

Υπερβολες
Συνιστώ ψυχραιμία
Δε παιζουμε με τον Κεραυνό Τερψιθέας
Και ο Σπανούλης ηταν τζιτζατος
basket72
QUOTE (rankin @ Feb 9 2018, 22:07 ) *
Υπερβολες
Συνιστώ ψυχραιμία
Δε παιζουμε με τον Κεραυνό Τερψιθέας
Και ο Σπανούλης ηταν τζιτζατος



Μια χαρά πήγε η πρώτη αλλά στην β' βλέπουμε ΜΠΑΣΚΕΤ, με γύρισμα μπάλας στην επίθεση, πρωτοβουλίες και επιτέλους μπαίνουν σουτ από παίκτες που μια ζωή τα βάζαν. (Ρόμπερτς, Τόμπσον και βέβαια ο τιμιότατος Γουιλτζέρ). Άντε να σημαδέψει και λίγο τον Ρέγιες στα πόδια του.
rankin
QUOTE(basket72 @ Feb 9 2018, 22:18 ) *
Μια χαρά πήγε η πρώτη αλλά στην β' βλέπουμε ΜΠΑΣΚΕΤ, με γύρισμα μπάλας στην επίθεση, πρωτοβουλίες και επιτέλους μπαίνουν σουτ από παίκτες που μια ζωή τα βάζαν. (Ρόμπερτς, Τόμπσον και βέβαια ο τιμιότατος Γουιλτζέρ). Άντε να σημαδέψει και λίγο τον Ρέγιες στα πόδια του.

Ειμαστε πιο ευστοχοι στη Β
Στην Α η μπαλα γυρισε πιο ομορφα και υπήρξαν φασεις για highlights

Οπως και να χει παμε πολυ καλα για την ωρα
basket72
QUOTE (rankin @ Feb 9 2018, 22:25 ) *
Ειμαστε πιο ευστοχοι στη Β
Στην Α η μπαλα γυρισε πιο ομορφα και υπήρξαν φασεις για highlights

Οπως και να χει παμε πολυ καλα για την ωρα


Γύρισε πιο γρήγορα στη β΄. Πιο γρήγορες επιθέσεις όταν η αντίπαλη άμυνα δεν προλαβαίνει ούτε να στηθεί καλά ούτε να κάνει μποξ αούτ για αμυντικό ριμπάουντ.
Conan1982
Πολυφωνία απόψε, πόντοι από πολλούς παίκτες, ασίστ από Στρέλνιεκς, Ριμπάουντ από Μιλουτίνοφ, για να δούμε.
Ο Σπανούλης δεν μπορεί απόψε να μπει μέσα προς το παρών.
RipCity
Σας πληροφορω οτι θα δω το β ημιχρονο, το πρωτο το εχασα. Να ξερετε τι φταιει σε περίπτωση καταρρευσης. Σκορ απ ολους και πολυ καλο α/το βλεπω, ενθαρρυντικο.
MaJesty23
Ο Σπανούλης έχει χρησιμοποιηθεί με σωστο τρόπο.Ετσι μπορει να προσφέρει πραγματικά!

Ο Ουιλτζερ μου αρέσει πολυ...οχι μόνο σημερα,αλλα γενικά!Οκ είναι σοφτ,αλλα ξέρει πολυ μπάσκετ.Πιστεύω οτι θα μείνει σε Ολυμπιακό και του χρόνου.

Βλέπω 2πλο σήμερα για Ολυμπιακό.Αρκεί να συνέχισουν να παίζουν τόσο καλά οι Αμερικάνοι του και μην αρχίσει Σπανουλιάδα .
Tesla
QUOTE (basket72 @ Feb 9 2018, 22:29 ) *
Γύρισε πιο γρήγορα στη β΄. Πιο γρήγορες επιθέσεις όταν η αντίπαλη άμυνα δεν προλαβαίνει ούτε να στηθεί καλά ούτε να κάνει μποξ αούτ για αμυντικό ριμπάουντ.


Αυτο ακριβως. Γυρισε γρηγορα η μπαλα, οι αμερικανοι μας που το εχουν στο dna τους το γρηγορο παιχνιδι βρηκαν ρυθμο και μπηκαν τα σουτ. Νομιζω η 5αδα με τους 5 ξενους μεσα ειδικα για την Ρεαλ που αρεσκεται σε αυτο το στυλ παιχνιδιου,ταιριαζει γαντι. Οταν παιξουμε καναν ημιτελικο με την ΤΣΣΚΑ παλι, το γυρναμε σε καταστασεις 50 ποντων και kill bill στο 4ο smiley.gif
Ευτυχως ο Σφαιροπουλος διεγνωσε εγκαιρα αποψε οτι ο Σπανουλης σε ενα ματς επαναλαμβανω με αυτο το στυλ αντιπαλου δηλαδη σε γρηγορο τεμπο με πολλα σουτ και εκτος εδρας, δεν κανει καλο.

Ο Γουιλτζερ μου θυμιζει λοτζεσκι οπως τα σταζει αποψε.
lefpan
Στο ημίχρονο τους ρίχνουμε 15-12 στα ριμπάουντ, 12-6 στις ασίστ και 50-38 στο PIR.
Δεν το λες κι ασχημο για εκτός έδρας παιχνίδι (και για εντός!).
Όταν, μάλιστα, είναι κόντρα στη Ρεάλ, είναι σούπερ.
Conan1982
Αυξάνει η πίεση, να δούμε θα αντάξουμε.
rankin
Τρελος Ουιλτζερακος;;; smiley.gif

basket72
Τι κάνει ο Καναδός γίγαντας!!
Sence Of Defence
θέλουμε 5άρι ψηλό αλτικό δυνατό και γρήγορο να παίζει άμυνα.
rankin
Και καπου εδω τελείωσαν όλα
Ας μη ξεχναμε οτι παιζουμε τη τεταρτη περίοδο
Καλα σταθηκαμε παντως σημερα, ανεξαρτητα απο το πως μπορει να εξελιχθεί τωρα
Tesla
Ξεφουσκωσε η ομαδα. Της λειπει η ποιοτητα για να κοντραρει Ρεαλ Τσσκα και Φενερ. Τουλαχιστον εδειξε μαχητικοτητα αποψε που ειναι πολυ θετικο. Ο Τομσον νομιζω η μεγαλη πατατα των μεταγραφων δεν θυμαμαι και γω ποσων ετων..
Συνεχιζουμε. Κλειδι το ματς με Παναθηναικο στο ΟΑΚΑ για πολλους λογους.
Sence Of Defence
QUOTE (rankin @ Feb 9 2018, 23:11 ) *
Και καπου εδω τελείωσαν όλα
Ας μη ξεχναμε οτι παιζουμε τη τεταρτη περίοδο
Καλα σταθηκαμε παντως σημερα, ανεξαρτητα απο το πως μπορει να εξελιχθεί τωρα


Βιάζεσαι. Σοφτ είναι και η Ρεάλ. Άμα παστελώσουμε κανά τρίποντο το χουμε
nikolas_asteri
Α ο Ρέγιες δεν είναι με τα σωστά του. Χαχαχαχα, του έφυγε το κοντρόλ και πήρε τεχνική.
golitog7
ο σπίκερ λέει τον Παπαπέτρου Παπαπετράο..χαχα τι άκυρο
DADA
τι εκανεεεεεεεεεεεεε wacko.gif (ο μπιλ παρεα με με μιλου ειναι ντεφορμε και οι 2 ή δεν παιζει να συννεοηθουν??)
rankin
Ο Γιανιξ τι εκανε μετά;;
Η επιτομή της απλοποίησης του παιχνιδιου
Stavros7
Η πίεση 18.
Μία άμυνα!
Ρε Γιάννη όχι τώρα χαμένες βολές!
Θεέ μου κάνε το θαύμα σου!

*Τι επανάληψη έδωσε στην βολή αυτή η ρεφέρισα ρε παιδιά?
nikolas_asteri
Ω Θεέ μου τι έγινε blink.gif
gerorge
Κριμα να παιζεις τετοια αμυνα και να κανεις τετοιο λαθος στο τελος της.

Edit:Ευτυχως εκπροθεσμο το φαουλ
DADA
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ελπιζω στο επομενο να μην αδικησουν το ευατο τους
boumtze-boumtze
Τεραστιο διπλο,και με ποιον αντιπαλο...
Coach Periklis
ΛΑΛΑΚΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ;;;;

κόντεψα να λιποθυμήσω , σκέφτηκα " όχι ρε π**** να έχει γίνει φαουλ στο 0.01 !!! ξέρω γω "

ΑΣΎΛΛΗΠΤΟ ΔΙΠΛΟ . Τ-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Ο
Reggie Miller #31
Περίεργα σφυρίγματα,αλλά ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ!!!!!
Ψυχολογίας,βαθμολογική και πολλά άλλα!!!Μπράβο ρε μάγκες,ξανά ομάδα...

Για εμένα όπως είχα πει,το μεγαλύτερο θέμα ήταν της φυσικής κατάστασης...Φαίνεται ότι το πράγμα αρχίζει να γυρίζει...
Είναι το δεύτερο ματς που η ομάδα δείχνει πραγματάκια...

Με κακό Σπανούλη,αλλά με επιστροφή Λετονού φονιά....
Athanasios_Olympiacos
Να φύγει ο Σφαιροπουλος άμεσα και να προσληφθεί ο Γιασικεβίτσιους.
Μόνο τότε θα δούμε φως
Sence Of Defence
Όλεεε άντε γεια smile.gif

Δε χανόταν αυτό το παιχνίδι, πολύ πονηρό ματς αλλά ο θρύλος τα κατάφερε. Εάν μπορούσαμε με κάποιο τρόπο αντί τόμπσον να βρούμε ένα 5άρι αμυντικό ανεβαίνουμε σκαλοπάτια
το_καλύτερο_3d
Μύρισε playoffs..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.