Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Λίστα με τις χειρότερες ταινίες
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Dreamerpanos
Ξεκινάμε με 10 και άμα μου ρθουν κι άλλες δεν θα χαριστώ!

Σκοτεινό χωριό (Ακόμη και σήμερα ζητάω τα λεφτά μου πίσω από τον άνθρωπο που με έπεισε να πάω σινεμά να το δω,είναι μακράν η χειρότερη και πείτε ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ)

American Psycho (Κρίστιαν Μπέιλ σε πάω,το ξέρεις αλλά όχι,όχι,όχι,ΟΧΙ)

Το τελευταίο Spiderman (Δεν υπάρχει κανένας λόγος ύπαρξης...Έχετε κάνει μια σειρά από ταινίες και ξαφνικά αλλάζουνε τα πάντα και πρέπει να το δεχτούμε κιόλας,ε λοιπόν ΟΧΙ)

Dream House (Είχα καταλάβει το τέλος της ταινίας από το πρώτο μισάωρο....όπως και όλη η αίθουσα,όλη η ανθρωπότητα γενικά)

First Snow (Πιο προβλέψιμη πεθαίνεις,στην κυριολεξία,βαρέθηκα)

The Rite (Υπερτεράστιε Άντονι Χοπκινς σε λατρεύω,αλλά....)

Blue Velvet (Είχα ακούσει καλά λόγια,δεν μου άρεσε καθόλου,ίσως απλά να μην ήταν του γούστου μου)

The Woman In Black (Χαρυ Πόττερ Ντάνιελ Ραντκλιφ λυπάμαι αλλά πιο πολύ τρόμαξαν με το χασμουρητό μου στην αίθουσα,παρά με την ταινία)

Venomus (μου άφησε ρυτίδες η έκφραση του προσώπου,όταν την έβλεπα. Γιατί όμως την έβλεπα? Πάντα ήξερα ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα)

Το τελευταίο Fast and Furious (Δεν μου αρέσουν καθόλου οι ταινίες του είδους,δεν έχω δει κανένα άλλο τέτοιο,με ΕΣΥΡΑΝ στο σινεμά για την παρέα,από τότε τους σέρνω σε ότι παρακμή βρω| Ρε συ Ντίσελ έπεσες από γκρεμό με αμάξι,ας είχες τουλάχιστον μια ΑΜΥΧΗ όταν βγήκες από τα παλιοσίδερα - Ήμαρτον!)


Bonus ταινια: Dont get me started με το Silent Hill,νομίζω έθαψα αρκετά,φτάνει.

Υ.Γ. ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΥΠΕΡΤΙΤΑΝΙΟ THE ROOM. Το είδα για πρώτη φορά στο "Θάψε το σενάριο" και σαν βετεράνος καήλας έβαλα να το δω. Ντάξει Respect. Tommy Wiseau και τα μυαλά(παραλίγο) στο μπλέντερ.

Αυτά προς το παρόν,αλλά θα επιστρέψω,είναι το μόνο σίγουρο.


ΠΥΡΟΒΟΛΑΤΕ! cool.gif
rankin
Αυτη η σαπίλα, το Blair witch project, που είχαν πάρει μια κάμερα στο χέρι και ουρλιάζανε λες και τους ειχε μπει κατσαρίδα στο σώβρακο, ξεπερνάει κάθε μα κάθε σαπίλα που έχει γυριστεί ως σήμερα.

@Dreamerpanos : Ρε συ το American Psycho δεν ηταν κακό. Ok. Συμφωνώ οτι δεν ηταν και τιποτα το ιδιαίτερο, αλλά δεν ηταν για να πετάξεις την τηλεόραση απο τον τέταρτο

Το The Room ειναι οντως τρανή πέτσα, ειναι όμως και τεράστια καλταδούρα. Σαν τις ταινίες του Ed Wood ενα πράγμα. Αν τις δεις σοβαρά, θα εκνευριστείς. Αν όμως τις δεις με χαλαρή διάθεση, θα το διασκεδάσεις.

BTW, όποιος έχει κουράγιο ας κάτσει να δει τα κλασσικά του Ζοντορόφσκι. Το El Topo και το Montana Sagrada. Σας προειδοποιώ όμως. Να έχετε οπλιστεί με κουράγιο και θετική διάθεση... Μη μου ζητάτε τα ρέστα μετά.
Αυτές οι ταινίες ειναι φάση να φωνάξεις φιλαράκια, να πάρεις πίτσες και μπύρες και να το γλεντήσετε.
Το Blair Witch Project όμως είναι για να ξεκινήσεις επανάσταση..
Dreamerpanos
Ναι είναι η και καλά τάση στις ταινίες τρόμου "να φοβάσαι αυτό που δεν βλέπεις". shot.gif shot.gif

Ναι ρε άνθρωπε νταξει αλλά κάποια στιγμή να το δούμε όμως,να γνωριστούμε,όχι να βγαίνουμε από την αίθουσα και να λέμε WTF(με την κακή έννοια).

Σωστός είσαι πως το ξέχασα αυτό το αριστούργημα(το οποίο ήταν τόσο καλό που βγήκε και sequel,πέρσι αν δεν κάνω λάθος icon_drunk.gif )

Το American Psycho το είδα μια φορά και μου κατσε έτσι,τι να σου πω....Θα το έβλεπα ευχαρίστως και δεύτερη φορά για να αλλάξω γνώμη,αλλά δεν θέλω 68.gif
rankin
QUOTE(Dreamerpanos @ Nov 28 2016, 13:55 ) *
Ναι είναι η και καλά τάση στις ταινίες τρόμου "να φοβάσαι αυτό που δεν βλέπεις". shot.gif shot.gif

Ναι ρε άνθρωπε νταξει αλλά κάποια στιγμή να το δούμε όμως,να γνωριστούμε,όχι να βγαίνουμε από την αίθουσα και να λέμε WTF(με την κακή έννοια).

Σωστός είσαι πως το ξέχασα αυτό το αριστούργημα(το οποίο ήταν τόσο καλό που βγήκε και sequel,πέρσι αν δεν κάνω λάθος icon_drunk.gif )

Όταν είχε βγει η ταινία αυτή μας είχανε σκοτίσει... Μιλάμε για τρελό μαρκετινγκ: "Η ταινία τρόμου που δεν πρέπει να χάσετε", "το θριλερ της δεκαετίας" κλπ κλπ κλπ
Και τελικά ηταν κάτι τυπακια με μια κάμερα που κουνιόταν πάνω κάτω (γιατι τρέχανε) και φωνάζανε " Oh my god, this is sooo scaryyyy"

Σαν να γυρίσω εγώ τσόντα, στην οποία να μη δείχνω τίποτα... Να κουνιέται η κάμερα πέρα-δώθε και να δείχνει το ταβάνι και να λέω "Oh my god, this is soooo sexyyyy".
Καθώς ομως η πορνό βιομηχανία ειναι πολύ πιο τίμια, ποτέ δεν θα παρουσίαζαν κάτι τέτοιο ως την τσόντα της δεκαετίας! Να τα λέμε αυτά!

Εντάξει.. Πρόκληση πραγματική!
mixalisgate7
Μερικές από τις χειρότερες που έχω δει. Αν τις έβαζα όλες θα έπρεπε να γράφω για 3-4 ημέρες ασταμάτητα tongue.gif

Chevalier
X-Men: The Last Stand
Allegiant
Gods of Egypt
Zoolander 2
Jonah Hex
Green Lantern
The Trust
Fifty Shades of Black
Good Kill
Jenny's Wedding
Νήσος 2
American Heist
Irrational Man
400 Days
The Ridiculous 6
Cooties
Z for Zachariah
Lost After Dark
No Way Jose
Final Girl
Insurgent
A.CAB
Ντάξει η λίστα με τις χειρότερες είναι πολύ πιο δύσκολη από τη λίστα με τις καλύτερες. Κακές ταινίες βλέπεις διαρκώς και σιγά μην μπω στο τριπάκι για το ποιά είναι η χειρότερη. Να τις ξεχάσεις θες παρά να τις συγκρίνεις. Όμως όπως και να το κάνουμε μερικές φορές είναι τόσο κακές που σου κολλάνε στο μυαλό.
Εγώ πάντως θα βάλω μερικές κακές ταινίες από σπουδαίους ή έστω γνωστούς σκηνοθέτες γιατί από άγνωστους ή εντελώς άσχετους δεν έχει χαβαλέ.

Prometheus - Δεν είναι χάλια. Δεν είνα καν κακό. Αλλά είναι τόσο βλακώδες, ανόητο, ασυνάρτητο και λάθος που για τόσο ταλέντο και τόση παραγωγή είναι κρίμα να βγαίνει ένα τόσο παιδαριώδες αποτέλεσμα. Κυριολεκτικά νομίζω πως το σενάριο το έγραψαν μαιμούδες.

The Counselor - Πάλι Ρίντλει Σκοτ. Πάλι φοβερό καστ. Με τον Κόρμακ Μακάρτι (Καμία Πατρίδα, Ο Δρόμος) στο σενάριο παρακαλώ. Ε μιλάμε για ένα απαράδεκτα ασύνεδτο χάος που δεν ξέρει τι θέλέι να πει και πως. Εκτός του ότι ο Ρίντλει έχει γεράσει, πάντα ήταν όσο καλος ήταν το σενάριό του.

The Passion of the Christ - Παιδαριώδες. Βαρετό. Αχρείαστα βίαιο. Φτηνό. Απλοικό. Αν δεν ήξερες ποιός είναι ο Ιησούς τότε το μόνο που θα έβλπες ήταν έναν τυπάκο να τον σαπίζουν στο ξύλο. Το γιατί είναι σπουδαίος αυτός ο τύπος που τις τρώει, ο Γκίμπσον δεν δείχνει να ξέρει ή να ενδιαφέρεται. Βάλε και το βγαλμένο απ' το Lord of the Rings σατανά μεσα. Το σλοοοοόυυυυ μοοοοοσιον που είναι η μισή ταινία (ήμαρτον ρε!) και τα άκυρα φλας μπακ με κανά γνωστό τσιτάτο του Χριστού και έδεσε το γλυκό.

Cosmopolis - Ντρεπούμουνα που το έβλεπα. Δεν τελειώνε. Δεν το πίστευα. Παρένθεση ήταν και πάει έτσι δεν είναι ρε Κρόνενμπεργκ;

Passion - Ο γίγαντας ο Ντε Πάλμα έχει κάνει αριστουργήματα. Μάστορας μεγάλος. Τα τελευταία (καμιά 20αριά πάνε πλέον!) χρόνια σταδιακά χειροτερεύει και δεν βγάζει και τίποτα το καλό. Αλλά τόσο χάλια όσο το τελευταίο του δεν έχει ξαναβγάλει. Σαν ερασιτέχνης να προσπαθεί να αντιγράψει ταινία του Ντε Πάλμα έμοιαζε. Κρίμα.

Lady in the Water - The Happening - After Earth - Όλα μαζί αυτά (και μερικά ακόμα ίσως) ασπό το Σιάμαλαν της 6ης Αίσθησης και του Άφθαρτου. Εντάξει ο τύπος έγινε ψιλοανέκδοτο με τις σαχλαμάρες που έβγαλε. Δεν ξέρω τι είχε πάθει. Μιλάμε για αηδίες άνευ προηγουμένου. Ευτυχώς γι' αυτόν έκανε ένα μίνι comeback πέρυσι με το The Visit και φέτος ακούγοτναι πολύ καλά λόγια και για το Split με τον Μάκαβοι.

Ειδική μνεία γνωστών σκηνοθετών (αλλά όχι καλών) που έχουν βγάλι μία ή δύο το πολύ καλές ταινίες και καμιά 10αριά άθλιες κι όμως ακόμα κάνουν σινεμά γιατί οι ταινίες του βγάζουν χρήμα.
Άπαντα Michael Bay (εξαιρείται ο Βράχος)
Άπαντα κρυφοφασίστα Ζακ Σνάιντερ (εξαιρείται το εξαιρετικό Dawn of the Dead)
Άπαντα Ρόλαντ Έμεριχ (εξαιρείται το παραδόξως ψιλοέξυπνο The Day After Tomorrow και το Universal Soldier λόγω Βαν Νταμ!)
nikolas12
QUOTE(Dreamerpanos @ Nov 28 2016, 13:17 ) *
American Psycho (Κρίστιαν Μπέιλ σε πάω,το ξέρεις αλλά όχι,όχι,όχι,ΟΧΙ)

Το τελευταίο Spiderman (Δεν υπάρχει κανένας λόγος ύπαρξης...Έχετε κάνει μια σειρά από ταινίες και ξαφνικά αλλάζουνε τα πάντα και πρέπει να το δεχτούμε κιόλας,ε λοιπόν ΟΧΙ)

Το τελευταίο Fast and Furious (Δεν μου αρέσουν καθόλου οι ταινίες του είδους,δεν έχω δει κανένα άλλο τέτοιο,με ΕΣΥΡΑΝ στο σινεμά για την παρέα,από τότε τους σέρνω σε ότι παρακμή βρω| Ρε συ Ντίσελ έπεσες από γκρεμό με αμάξι,ας είχες τουλάχιστον μια ΑΜΥΧΗ όταν βγήκες από τα παλιοσίδερα - Ήμαρτον!)

Υ.Γ. ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΥΠΕΡΤΙΤΑΝΙΟ THE ROOM. Το είδα για πρώτη φορά στο "Θάψε το σενάριο" και σαν βετεράνος καήλας έβαλα να το δω. Ντάξει Respect. Tommy Wiseau και τα μυαλά(παραλίγο) στο μπλέντερ.


Έλα ρε συ το American Psycho είναι τρομερό, ο Bale είναι ανατριχιαστικός. Και το Furious 7 (για μένα που σιχαίνομαι αμαξοκαγκουροταινίες) ήταν πολύ καλό και συγκινητικό (προσωπικά λατρεύω το 5 σαν ταινία και θεωρώ ωραία τα 6,7). Από το Fast and Furious franchise, οι πρώτες 4 δεν είναι τόσο καλές. Το Amazing Spiderman 2 ήταν απλά απαράδεκτο, το ρομάντζο και το πόσο ακύρωσε τόσα πράγματα ήταν πολύ κακό. Ντάξει The Room ίσως η χειρότερη ever, τρελή καλτίλα. Και το Samurai Cop και το Death Wish 3 που είχαν κάνει στο Θάψε ήταν καλτ και απαράδεκτα στο τεχνικό κομμάτι ταυτόχρονα.

QUOTE(A.CAB @ Nov 28 2016, 15:36 ) *
Άπαντα κρυφοφασίστα Ζακ Σνάιντερ (εξαιρείται το εξαιρετικό Dawn of the Dead)


Ίσως ο χειρότερος σύγχρονος σκηνοθέτης. Δεν έχω δει το Dawn of the Dead, για μένα το 300 ήταν καλό και το Watchmen ήταν ανεκτό (αν και σε σημεία πολύ βαρετό), τους ταίριαζε η κατά τ' άλλα απαράδεκτη σκηνοθεσία του Snyder. Γιατί κρυφοφασίστας όμως;
rankin
Ρε σεις, δεν εχω δει το Amazing Spiderman 2, το πρώτο όμως μέρος του 2012, μου άρεσε ιδιαιτέρως.
Κυρίως μου άρεσε το κομμάτι: Emma Stone

Μιλώντας για καλταδουρες ταινίες, θυμάμαι κάπου στα τέλη της δεκαετίας του 80 οπου ενας γείτονας ειχε βίντεο και νοίκιαζε συνέχεια βιντεοταινίες, συνήθως ελληνικές με Σταθη Ψαλτη, Βουτσά κλπ...
Ειχε ομως νοικιάσει κάποτε και μια που λεγόταν Robowar
Εκείνους τους σκοτεινούς καιρούς, δεν έπαιζε και τίποτα της προκοπής η τηλεόραση οπότε το συγκεκριμένο φιλμάκι, μίξη robocop και Predator, το ειχαμε δει καμια 10αρια φορές..
Ήταν φάση όπου τελείωνε το σχολείο και πηγαίναμε τρέχοντας στο σπίτι του γείτονα για να δούμε τη ταινιάρα το robowar για μια ακόμα φορά..

QUOTE(nikolas12 @ Nov 28 2016, 16:41 ) *
Ίσως ο χειρότερος σύγχρονος σκηνοθέτης.

Χειρότερος σύγχρονος σκηνοθέτης = Night Shyamalan
Κάθε ταινία του είναι χειρότερη της προηγούμενης
A.CAB
QUOTE(nikolas12 @ Nov 28 2016, 16:41 ) *
Ίσως ο χειρότερος σύγχρονος σκηνοθέτης. Δεν έχω δει το Dawn of the Dead, για μένα το 300 ήταν καλό και το Watchmen ήταν ανεκτό (αν και σε σημεία πολύ βαρετό), τους ταίριαζε η κατά τ' άλλα απαράδεκτη σκηνοθεσία του Snyder. Γιατί κρυφοφασίστας όμως;


Μωρέ ας μην το πολιτικοποιήσουμε το πράγμα.
Εν τάχει και θα προσπαθήσω να μην επανέλθω αλλά και ο ίδιος είναι δηλωμένος δεξιός. Και πωρωμένος μάλιστα. Οι 300 είναι απ' τις μεγαλύτερες προπαγάνδες των τελευταίων χρόνων. Δεν έχει καμία σχέση με τους 300 του Λεωνίδα και τον πόλεμο με τους Πέρσες. Έχουν πάρει την ελληνική ιστορία και την έχουν φέρει στα μέτρα και στα πιστεύω τους. Πιο ξενοφοβικό τρόπο να δείξουν πως υπερασπίζονται την ελευθερία και τη δημοκρατία τους απέναντι στους απολίτιστους, άπλυτους τριτοκοσμικούς δεν μπορείς να βρεις. Πολεμοχαρές, υστερικό, ξενοφοβικό, απίστευτα βαρετό (δεν υπάρχει καμία πλοκή που ν' αντέχει πάνω από 40 λεπτά), επαναλαμβανόμενο, φουλ στο σλόου μόσιον άνευ λόγω. Ουστ.
Μέχρι και το Watchmen ενώ βασίζεται στο τοπ γκράφικ νόβελ όλων των εποχών ο τύπος απλά το κινηματογράφησε και το ακούμπισε μόνο οπτικά. Το τι είχε να πει το κόμικ είτε το ξεπέρασε είτε δεν το κατάλαβε.
Έχω πολλά παραδείγματα για τον τύπο αλλά δεν είναι του παρόντος. Ας μείνουμε πως απλά είναι η άποψή μου καλύτερα.

Οπτικά το έχει με χίλια αλλά ίσως έπρεπε να μείνει στην διαφήμιση.
nikolas12
QUOTE(rankin @ Nov 28 2016, 16:51 ) *
Ρε σεις, δεν εχω δει το Amazing Spiderman 2, το πρώτο όμως μέρος του 2012, μου άρεσε ιδιαιτέρως.
Κυρίως μου άρεσε το κομμάτι: Emma Stone

Χειρότερος σύγχρονος σκηνοθέτης = Night Shyamalan
Κάθε ταινία του είναι χειρότερη της προηγούμενης


Το πρώτο είναι παλέψιμο, σχετικά καλό. Το δεύτερο απλά επικεντρώνονται στο ρομάντζο, τα κίνητρα του Electro είναι για γέλια, ο Green Goblin γίνεται Green Goblin μισή ώρα πριν το τέλος και χάνει στο πεντάλεπτο, γενικά πολύ κακός.
Ο Shyamalan ισχύει ότι είναι ίσως και χειρότερος του Snyder, αλλά έχει βγάλει περισσότερα χρόνια ταινίες και ως εκ τούτου η δουλειά του είναι πολύ μεγαλύτερη. Με αυτή τη λογική πάντως, ίσως να είναι όντως ακόμα χειρότερος.
rankin
Ο Σνάιντερ δεν ειχε γυρίσει και το Sucker punch, με τις πιτσιρίκες με τα καυτά μινι που παίζανε ξυλίκια;;; laugh.gif
Εντάξει.
Ακυρος

*Ενας κολλητός μου, φανατικός οπαδός της ταινίας, προσπαθούσε να με πείσει οτι η ταινια αυτη του άρεσε για τα ξυλίκια και οχι για τα κοριτσόπουλα... laugh.gif

QUOTE(nikolas12 @ Nov 28 2016, 17:06 ) *
Το πρώτο είναι παλέψιμο, σχετικά καλό. Το δεύτερο απλά επικεντρώνονται στο ρομάντζο, τα κίνητρα του Electro είναι για γέλια, ο Green Goblin γίνεται Green Goblin μισή ώρα πριν το τέλος και χάνει στο πεντάλεπτο, γενικά πολύ κακός.
Ο Shyamalan ισχύει ότι είναι ίσως και χειρότερος του Snyder, αλλά έχει βγάλει περισσότερα χρόνια ταινίες και ως εκ τούτου η δουλειά του είναι πολύ μεγαλύτερη. Με αυτή τη λογική πάντως, ίσως να είναι όντως ακόμα χειρότερος.

Μη μου λες το σενάριο... Μου χαλάς το στορι tongue.gif
Αφου και να το δω, πάλι για την Emma θα το δω και για κανεναν άλλο λογο...

O Shyamalan ειναι ο χειρότερος ολων. Αυτο ειναι αδιαπραγμάτευτο
Zephyr
Πρόχειρα μου έρχονται στο μυαλό τα πιο κλαμένα λεφτά που έχω δώσει σε κινηματογράφο:
1) War of Worlds (πήγαινα να δω υποτίθεται την ταινιάρα της χρονιάς και από τότε έβαλα σταυρό και βούλα και δεν ξαναδα ταινία είτε του Σπίλμπεργκ είτε του Τομ Κρουζ)
2) Troy (απαράδεκτα κακή μεταχείριση της original ιστορίας, μου την έσπασε απίστευτα - πολεμικές χορογραφίες για γέλια)
3) Spiderman 3 (χαρακτηριστικό που με το που τελειώνει αρχίζει να ουρλιάζει η μισή αίθουσα "Επιτέλους τελειώσε!!!!" )

QUOTE(Dreamerpanos @ Nov 28 2016, 13:17 ) *
Υ.Γ. ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΥΠΕΡΤΙΤΑΝΙΟ THE ROOM. Το είδα για πρώτη φορά στο "Θάψε το σενάριο" και σαν βετεράνος καήλας έβαλα να το δω. Ντάξει Respect. Tommy Wiseau και τα μυαλά(παραλίγο) στο μπλέντερ.


Αδερφέ αν είδες τονΤομτονΓουαζό ξεσούρωτος και έχοντας δει πρώτα το "Θάψε" τα τραβάει ο οργανισμός σου tongue.gif !!!

QUOTE(rankin @ Nov 28 2016, 13:32 ) *
Αυτη η σαπίλα, το Blair witch project, που είχαν πάρει μια κάμερα στο χέρι και ουρλιάζανε λες και τους ειχε μπει κατσαρίδα στο σώβρακο, ξεπερνάει κάθε μα κάθε σαπίλα που έχει γυριστεί ως σήμερα.


Με διαφορά η πιο υπερτιμημένη-υπερδιαφημισμένη βλακεία που έχει βγει στις μεγάλες αίθουσες. Ούτε ο Ron Wafer δεν ήταν τόσο υπερτιμημένος biggrin.gif !
Zephyr
Ξέχασα τη τεράστια πατάτα για την οποία ακόμα με βρίζουν όσοι άτυχοι πείστηκαν να την δούμε και τους πήρα στο λαιμό μου πανηγυρικά: COWBOYS AND ALIENS !!!
Εκείνη την εποχή μου φάνηκε καλή ιδέα να δω μια ταινία με καουμπόιδες να πιστολιάζουν άλιεν, ακόμα το μετανιώνω...
Rated: (en)joy
Μου αρεσε η ιδεα κακιστων ταινιων απο γνωστους ή/και καταξιωμενους σκηνοθετες, οταν δε το cast αριθμει και τουλαχιστον εναν καταξιωμενο -και ταυτοχρονα γνωστο στο ευρυ κοινο- ηθοποιο τοτε το αποτελεσμα φανταζει ακομα πιο εντυπωσιακο. laugh.gif
Ο Βρικόλακας του Μπρούκλιν (Wes Craven στη σκηνοθεσια και Eddie Murphy στον βασικο ρολο) καθως και το Μπατμαν & Ρομπιν του -εφετζη, υπερφιαλου και κατα τη γνωμη μου υπερτιμημενου σκηνοθετη αλλα παρολα αυτα με σημαντικες εμπορικες επιτυχιες- Joel Schumacher με Clooney στον ρολο του Batman θεωρω πως αν μη τι αλλο αξιζουν να βρισκονται σε μια τετοια λιστα. Δεν ειναι τυχαιο πως ο ιδιος ο Clooney εχει απολογηθει γι'αυτην του την επιλογη.
independent.co.uk - George Clooney apologises for 'destroying' Batman & Robin 18 years later
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.