Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 Ολυμπιακός 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Hooligan7
QUOTE(SoKRaM @ Jan 20 2010, 15:57 ) *
Μα τις περισσοτερες φορες, εαν οχι παντα, οι οπαδοι μιας ομαδας παντα συνδεονται με τα κακα παιδια και οχι με τα καλα. Για αυτο ο Χαλπεριν δεν προκειτε ποτε να νιωσει ''αγαπη'' ενω ο Γουντς σε 10 ματς επαιξε και εγινε αγαπητος προς την εξεδρα. Ασχετα αν ο Χαλπεριν εχει καλυτερα στατιστικα απο τον Γουντς.


ποιος τα λέει αυτά?
συγκρίνεις ένα παίκτη που έπαιξε την μισή χρονιά on-off ελλάδα-ευρωλίγκα και που έκανε ματς απίστευτα,εκπληκτικά σε έδρες κολαστήρια όπως σιένα,μόσχα κτλ με τον χαλπεριν???

Και ποιός είπε ότι είχε καλύτερα στατιστικά και επίσης ποιός είπε ότι είναι το ίδιο να βάζεις 20 με την ΑΕΛ στο ΣΕΦ και με την ΤΣΚΑ στην Μόσχα?

και για του λόγου το αληθές μάλιστα.

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2008 ΧΑΛΠΕΡΙΝ
http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2007 ΓΟΥΝΤΣ

rkg 9.9 Γούντς - 8.9 Χαλπερίν
πόντοι 10.7 Γούντς - 7.4 Χαλπερίν
ριμπάουντ 4 Γούντς - 1.6 Χαλπερίν
ασίστ 1.2 Γούντς - 1.5 Χαλπερίν

Τα καλύτερα στατιστικά εσύ που στο καλό τα είδες??? τα φαντάστηκες? Δεν με ενόχλησε αυτό και είμαι έτσι κάπως επιθετικός. Με ενόχλησε ότι στήριξες πάνω σε κάτι ψεύτικο μια ολόκληρη θεωρία για το ποιόν αγαπάει η κερκίδα. η κερκίδα αγαπάει τους παικταράδες Γούντς και Κλέιζα και Τσίλντρες και όχι τύπου Χαλπερίν. Αυτή είναι η μόνη θεωρία.
pou_pws_pote
QUOTE(kseplenhs @ Jan 20 2010, 17:18 ) *
τώρα για σχόλια του στυλ "δεν πάει πουθενά με αμερικάνους,γιατί δεν πήρε τον καουκένας" δεν χρειάζεται καν να ασχοληθεί κανείς.φαντάζομαι τα ίδια ξυπνητζηδικα θα έλεγε και πέρσι για τον τσίλι και φέτος θα έχει καταπιεί τη γλώσσα του....


μπα και τωρα τα ιδια λεει για τον τσιλι. οτι για παικτη που παιρνει 4 εκατ δεν ειναι αρκετα ουτε αυτα που κανει φετος
και οτι θα πρεπε να βαζει 40αρες σε καθε αγωνα rolleyes.gif
apkat
QUOTE(Hooligan7 @ Jan 20 2010, 18:11 ) *
η κερκίδα αγαπάει τους παικταράδες Γούντς και Κλέιζα και Τσίλντρες και όχι τύπου Χαλπερίν. Αυτή είναι η μόνη θεωρία.


Καλα εδω εσυ εβγαλες παικταρα ισαξιο του Τσιλι και του κλειζα τον εντελως ανυπαρκτο στον Ολυμπιακο Γουντς με τα 3-4 καλα παιχνιδια και σε πειραξε ο αλλος που τον συγκρινε ο αλλος με τον Χαλπεριν;;
thrylos7
Hooligan7 άσε τα "γιο-γιο" για τα "γατάκια" έξω από το φόρουμ.

Παρεμπιπτόντως, τα στατιστικά τους σε ένα γενικότερο πλαίσιο άνετα μπορούν να συγκριθούν, για τις σεζόν που δίνεις... Εξάλλου, το 9 για έναν γκαρντ είναι ανώτερο του 10 για έναν φόργουουντ όπως ο Γουντς.
Manu7
QUOTE(kseplenhs @ Jan 20 2010, 17:18 ) *
βασικά ο συγκεκριμένος είναι αεκ μιας και πρέπει να είναι συγγενής του γεωργίου του εκφωνητή του τελικού στο παναθηναικό στάδιο που είχε πάρει η αεκ ευρωπαικό τη δεκαετία του '60.οπότε μάλλον θα έπεσες στην περίπτωση tongue.gif

τώρα για σχόλια του στυλ "δεν πάει πουθενά με αμερικάνους,γιατί δεν πήρε τον καουκένας" δεν χρειάζεται καν να ασχοληθεί κανείς.φαντάζομαι τα ίδια ξυπνητζηδικα θα έλεγε και πέρσι για τον τσίλι και φέτος θα έχει καταπιεί τη γλώσσα του....

Λοιπόν επειδή τυγχάνει να τον ακούω τον συγκεκριμένο και επειδή τον έχω και σε εκτίμηση...

1ον είναι γιος του συγκεκριμένου Γεωργίου και όντως μπορεί να είναι άεκ αν και ο ίδιος δεν το δηλώνει.

2ον σχετικά με τον Τσίλντρες δεν τον υποτιμά.Το αντίθετο.Τονίζει πόσο σέβεται τα λεφτά που παίρνει,ότι προσπαθεί να βελτιωθεί ενώ θα μπορούσε να είναι μισθοφόρος.Απλά τονίζει συνεχώς ότι μπορείς να πάρεις στη θέση του με τα ίδια λεφτά 2-3 πρωτοκλασσάτους Ευρωπαίους που δεν θα χρειαστεί καν να προσαρμοστούν και θα είναι πρώτης γραμμής.
Επίσης σε σχέση με τον Wafer από το πρώτο ματς που τον είδε όντως δήλωσε ότι δεν πας πουθενά με αυτόν και είχε δίκιο όπως και να το κάνουμε.
Γενικά στον Ολυμπιακό τονίζει τον κακό μεταγραφικό σχεδιασμό που άφησε την ομάδα χωρίς 2άρι και συνεχώς λέει ότι δεν έχει σουτ η ομάδα.
Στέκεται όντως πολύ στη διαφορά budget όταν βλέπει τον Ολυμπιακό να δυσκολεύεται με πιο αδύναμες ομάδες.

Εμένα γενικά μ'αρέσει που λέει έξω από τα δόντια τη γνώμη του και δεν κρύβεται...
nickomcbr
QUOTE(Manu7 @ Jan 20 2010, 19:03 ) *
Εμένα γενικά μ'αρέσει που λέει έξω από τα δόντια τη γνώμη του και δεν κρύβεται...


Ας κάνει τους σχολιασμούς του σε μια εκπομπή και ας μεταδόσει και λίγο παιχνίδι όταν υποτίθεται αυτό τον έχουν βάλει να κάνει...

Πάντως ρε παιδιά, από ότι κατάλαβα οικογενειοκρατία και στην δημοσιογραφία, ε; Έχω βαρεθεί να ακούω νεαρούς δημοσιογράφους με γνωστά ονόματα...
SoKRaM
QUOTE(Hooligan7 @ Jan 20 2010, 18:11 ) *
ποιος τα λέει αυτά?
συγκρίνεις ένα παίκτη που έπαιξε την μισή χρονιά on-off ελλάδα-ευρωλίγκα και που έκανε ματς απίστευτα,εκπληκτικά σε έδρες κολαστήρια όπως σιένα,μόσχα κτλ με τον χαλπεριν???

Και ποιός είπε ότι είχε καλύτερα στατιστικά και επίσης ποιός είπε ότι είναι το ίδιο να βάζεις 20 με την ΑΕΛ στο ΣΕΦ και με την ΤΣΚΑ στην Μόσχα?

και για του λόγου το αληθές μάλιστα.

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2008 ΧΑΛΠΕΡΙΝ
http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2007 ΓΟΥΝΤΣ

rkg 9.9 Γούντς - 8.9 Χαλπερίν
πόντοι 10.7 Γούντς - 7.4 Χαλπερίν
ριμπάουντ 4 Γούντς - 1.6 Χαλπερίν
ασίστ 1.2 Γούντς - 1.5 Χαλπερίν

Τα καλύτερα στατιστικά εσύ που στο καλό τα είδες??? τα φαντάστηκες? Δεν με ενόχλησε αυτό και είμαι έτσι κάπως επιθετικός. Με ενόχλησε ότι στήριξες πάνω σε κάτι ψεύτικο μια ολόκληρη θεωρία για το ποιόν αγαπάει η κερκίδα. η κερκίδα αγαπάει τους παικταράδες Γούντς και Κλέιζα και Τσίλντρες και όχι τύπου Χαλπερίν. Αυτή είναι η μόνη θεωρία.


Oχι η κερκιδα αγαπαει παντα τα αυτους που κανουν φασαρια , τα λεγομενα κακα παιδια. Οπως και μολις παταγε παρκε ο Σχορτσιανιτης ζητωκραυγαζαν ολοι (και ας ειχε 5 μηνες να παιξει και ας ειχε 60 παραπανισια κιλα τοτε) ενω τωρα ειτε μπει ειτε δε μπει ο Μαυροκεφαλιδης δε μας νοιάζει. Η συγκριση Γουντς Χαλπεριν μου ηρθε τυχαια και δεν μπορεις να πεις οτι τουλαχιστον τα στατιστικα τους δεν ειναι συγκρισιμα. Απλα τον γουντς αμα τον δεις σε 5 χρονια θα πεις ''αυτος ο παιχταρας καποτε επαιζε στον ολυμπιακο'' και τον χαλπεριν αμα τον δεις σε 5 χρονια θα πεις ''κοιτα ρε με ποιον προσπαθουσα να παρω πρωταθλημα πριν 5 χρονια'' Η τοτε ομαδα του Ολυμπιακου ηταν κατωτερη της τωρινης οποτε απο τον γουντς σιγουρα θα περιμενες να παρει μερικες επιθεσεις ενω οι επιθεσεις που εχει στη διαθεση του ο Ολυμπιακος φετος ειναι μοιρασμενες στα αστερια. Δε θελω να την πω σε καποιον ουτε σε σενα απλα το οτι η κερκιδια αγαπαει περισσοτερο τα κακα παιδια ηθελαν να επισημανω και εριξα ενα παραδειγμα.
pain of salvation
QUOTE(Hooligan7 @ Jan 20 2010, 18:11 ) *
ποιος τα λέει αυτά?
συγκρίνεις ένα παίκτη που έπαιξε την μισή χρονιά on-off ελλάδα-ευρωλίγκα και που έκανε ματς απίστευτα,εκπληκτικά σε έδρες κολαστήρια όπως σιένα,μόσχα κτλ με τον χαλπεριν???

Και ποιός είπε ότι είχε καλύτερα στατιστικά και επίσης ποιός είπε ότι είναι το ίδιο να βάζεις 20 με την ΑΕΛ στο ΣΕΦ και με την ΤΣΚΑ στην Μόσχα?

και για του λόγου το αληθές μάλιστα.

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2008 ΧΑΛΠΕΡΙΝ
http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2007 ΓΟΥΝΤΣ

rkg 9.9 Γούντς - 8.9 Χαλπερίν
πόντοι 10.7 Γούντς - 7.4 Χαλπερίν
ριμπάουντ 4 Γούντς - 1.6 Χαλπερίν
ασίστ 1.2 Γούντς - 1.5 Χαλπερίν

Τα καλύτερα στατιστικά εσύ που στο καλό τα είδες??? τα φαντάστηκες? Δεν με ενόχλησε αυτό και είμαι έτσι κάπως επιθετικός. Με ενόχλησε ότι στήριξες πάνω σε κάτι ψεύτικο μια ολόκληρη θεωρία για το ποιόν αγαπάει η κερκίδα. η κερκίδα αγαπάει τους παικταράδες Γούντς και Κλέιζα και Τσίλντρες και όχι τύπου Χαλπερίν. Αυτή είναι η μόνη θεωρία.


DON εσυ είσαι? smiley.gif
wagner love
QUOTE(pain of salvation @ Jan 20 2010, 23:28 ) *
DON εσυ είσαι? smiley.gif

ο DON είναι 100%
rankin
QUOTE(Manu7 @ Jan 20 2010, 19:03 ) *
Γενικά στον Ολυμπιακό τονίζει τον κακό μεταγραφικό σχεδιασμό που άφησε την ομάδα χωρίς 2άρι και συνεχώς λέει ότι δεν έχει σουτ η ομάδα.
Στέκεται όντως πολύ στη διαφορά budget όταν βλέπει τον Ολυμπιακό να δυσκολεύεται με πιο αδύναμες ομάδες.

Αλήθεια, το δυάρι του Παναθηναϊκού πιο είναι;;;
Αν δεν κάνω λάθος, είναι ο Νίκολας, ως καθαρό δυάρι, και ο Σπανούλης κάτι σαν ασσόδυο!
Επίσης, καθαρά στον άσσο έχει τον Διαμαντίδη και τον Σάρας
Κάνω κάποιο λάθος;;;

Πάμε στον Ολυμπιακό τώρα.. Καθαρό δυάρι είναι ο Χαλπερίν.. Καλός ή κακός, αυτός είναι, και είναι ξένος που ήρθε με καλές περγαμηνές.
Σε ρόλο ασσόδυου, είναι ο Τεόντοσιτς..
Σε ρόλο καθαρού άσσου είναι οι Παπαλουκάς - Πεν

Από εκεί και πέρα, ο Παναθηναϊκός απλώνει τους περιφερειακούς του μέχρι και το 3, όταν ο Ολυμπιακός είναι γεμάτος από τριάρια και σπάνια έχει στο παρκέ, μαζί 3 άσσους.. (αν και ενίοτε το βλέπουμε και αυτό)

Βοηθήστε με λοιπόν να καταλάβω, που ακριβώς υπάρχει το "κενό στο σχεδιασμο" του Ολυμπιακού γιατί εγώ δυσκολεύομαι να το βρω!
Να πει κανείς ότι, τελικά ο Χαλπερίν εξελίσσεται σε σφάλμα, να το καταλάβω.. Να καταλάβω ότι θέλαμε έναν καλύτερο παίχτη αντί αυτού.. Να πει όμως κάποιος ότι υπάρχει λάθος σχεδιασμός, όταν είναι πανομοιότυπος με αυτόν του Παναθηναϊκού, δεν το καταλαβαίνω !!!!

..και μην μου πείτε για Τεπιτς-Καλάθη, γιατί ο μεν πρώτος είναι ακόμα μακριά απο τον καλό εαυτό του, και παίζει περισσότερο στο 3 μαζί με Περπέρογλου, και ο πρώτος, είναι καλός και χρήσιμος, αλλά δεν είναι Χ factor σε καμία περίπτωση...
Redalert
QUOTE(rankin @ Jan 21 2010, 11:33 ) *
Βοηθήστε με λοιπόν να καταλάβω, που ακριβώς υπάρχει το "κενό στο σχεδιασμο" του Ολυμπιακού γιατί εγώ δυσκολεύομαι να το βρω!
Να πει κανείς ότι, τελικά ο Χαλπερίν εξελίσσεται σε σφάλμα, να το καταλάβω.. Να καταλάβω ότι θέλαμε έναν καλύτερο παίχτη αντί αυτού.. Να πει όμως κάποιος ότι υπάρχει λάθος σχεδιασμός, όταν είναι πανομοιότυπος με αυτόν του Παναθηναϊκού, δεν το καταλαβαίνω !!!!

Συμφωνω στα περισσοτερα που λες.
Οσο αναφορα στο "κενο στο σχεδιασμο" εγω θα το εστιαζα στο ενω στην αρχη της σαιζον πηγαινες για καθαρο SG (Κελατι,Ουειφερ) οταν δεν σου "βγηκαν" ,αντι να ψαξεις παλι για SG, φερνεις τον Πεν (καλος ,χρυσος) αλλα για
βοηθεια και μονο και οχι στο σκοραρισμα αλλα στην οργανωση.
Αν ειχες εναν KILLER* στο 2 μαζι με τον κλειζα μεσα θα ανοιγαν πιο πολυ οι αμυνες ,αλλα και στις ζωνες που μας παιζουν ολοι θα ειχαμε περισσοτερες απαντησεις!!

*οχι σαν αυτον που ψαχνει ο παο στο ποδοσφαιρο!!!
Manu7
QUOTE(rankin @ Jan 21 2010, 11:33 ) *
Αλήθεια, το δυάρι του Παναθηναϊκού πιο είναι;;;
Αν δεν κάνω λάθος, είναι ο Νίκολας, ως καθαρό δυάρι, και ο Σπανούλης κάτι σαν ασσόδυο!
Επίσης, καθαρά στον άσσο έχει τον Διαμαντίδη και τον Σάρας
Κάνω κάποιο λάθος;;;

Πάμε στον Ολυμπιακό τώρα.. Καθαρό δυάρι είναι ο Χαλπερίν.. Καλός ή κακός, αυτός είναι, και είναι ξένος που ήρθε με καλές περγαμηνές.
Σε ρόλο ασσόδυου, είναι ο Τεόντοσιτς..
Σε ρόλο καθαρού άσσου είναι οι Παπαλουκάς - Πεν

Από εκεί και πέρα, ο Παναθηναϊκός απλώνει τους περιφερειακούς του μέχρι και το 3, όταν ο Ολυμπιακός είναι γεμάτος από τριάρια και σπάνια έχει στο παρκέ, μαζί 3 άσσους.. (αν και ενίοτε το βλέπουμε και αυτό)

Βοηθήστε με λοιπόν να καταλάβω, που ακριβώς υπάρχει το "κενό στο σχεδιασμο" του Ολυμπιακού γιατί εγώ δυσκολεύομαι να το βρω!
Να πει κανείς ότι, τελικά ο Χαλπερίν εξελίσσεται σε σφάλμα, να το καταλάβω.. Να καταλάβω ότι θέλαμε έναν καλύτερο παίχτη αντί αυτού.. Να πει όμως κάποιος ότι υπάρχει λάθος σχεδιασμός, όταν είναι πανομοιότυπος με αυτόν του Παναθηναϊκού, δεν το καταλαβαίνω !!!!

..και μην μου πείτε για Τεπιτς-Καλάθη, γιατί ο μεν πρώτος είναι ακόμα μακριά απο τον καλό εαυτό του, και παίζει περισσότερο στο 3 μαζί με Περπέρογλου, και ο πρώτος, είναι καλός και χρήσιμος, αλλά δεν είναι Χ factor σε καμία περίπτωση...

Ακριβώς γι'αυτό το λόγο Ρανκιν που λες...Γιατί είναι διαφορετικό να έχεις Νίκολας στο 2 και αλλιώς Χαλπερίν όπως εξελίσσεται το θέμα.Άλλωστε για βασικό 2άρι πήραμε τον Wafer το καλοκαίρι.Δεν προορίζαμε τον Χαλπερίν.
Και ο Τεόντοσιτς δεν μπορείς να τον πεις ασσόδυο κατ'εμέ.Είναι καθαρός άσσος.Απλά λόγω του σουτ του τον λογίζουμε ώρες ώρες ασσόδυο,
Ο Σπανούλης είναι καθαρό 1-2ο.Πιο μεγάλο ρεπερτόριο επιθετικά από τον Τεό.Αλλά όχι την ίδια δημιουργία.
Hooligan7
QUOTE(wagner love @ Jan 21 2010, 00:01 ) *
ο DON είναι 100%


Επειδή λέτε ότι σας κατέβει και δεν είναι αστείο να λέγονται τέτοια πράγματα. Όχι δεν είμαι ο don. Είμαι ένας που έμαθε και το blog του απο εδώ και γουστάρω αυτά που γράφει, πως τα γράφει και συμφωνούμε σε πάρα πολλά. αν ενοχλεί κάποιον ας μην αναφέρει άτομα που δεν μπορούν να απαντήσουν και να μην διαστρεβλώνουν. Αυτά δεν είναι αντρίκια. Απαντάτε με στοιχεία. Είμαι ο Γιώργος, 32 χρονών απο Αθήνα με διαρκείας στο ΣΕΦ θύρα 7 κάτω διάζωμα κέντρο πάνω απο την φυσούνα πάντα με ένα φούτερ θύρα7-gate7 και όποιος θέλει έρχεται να γνωριστούμε.
benchwarmer
Mπορει καποιος να μου εξηγησει τι θα κερδιζαμε αν ειχαμε στο παρκε ενα "καθαρο 2αρι", αντι των Παπαλουκα-Τεοντοσιτς μαζι?
Το μονο που λειπει απο την ομαδα ειναι ενας παιχτης καλυτερος του Χαλπεριν στη θεση του.

Οτι ο σχεδιασμος ητανε λιγο οτι να ναι το καλοκαιρι, ναι ητανε. Με Κελατι-Γουειφερ κλπ κλπ. Αλλα αυτη τη στιγμη, δεν υπαρχει κανενα 2αρι που να εκανε την ομαδα καλυτερη απο οτι ειναι με Παπαλουκα-Τεοντοσιτς.
rankin
QUOTE(benchwarmer @ Jan 21 2010, 15:01 ) *
Mπορει καποιος να μου εξηγησει τι θα κερδιζαμε αν ειχαμε στο παρκε ενα "καθαρο 2αρι", αντι των Παπαλουκα-Τεοντοσιτς μαζι?
Το μονο που λειπει απο την ομαδα ειναι ενας παιχτης καλυτερος του Χαλπεριν στη θεση του.

Οτι ο σχεδιασμος ητανε λιγο οτι να ναι το καλοκαιρι, ναι ητανε. Με Κελατι-Γουειφερ κλπ κλπ. Αλλα αυτη τη στιγμη, δεν υπαρχει κανενα 2αρι που να εκανε την ομαδα καλυτερη απο οτι ειναι με Παπαλουκα-Τεοντοσιτς.

Συμφωνώ απόλυτα!
Απο τη στιγμή που η ομάδα φέτος, με όλους τους παίχτες υγιείς, ξεκάθαρα προτιμά να αγωνίζεται με Παπαλουκά και Τεόντοσιτς μαζί στο παρκέ, τι νόημα θα είχε να είχαμε ένα 2αρι;;;; Αφου η περιφέρεια καλύπτεται απο τους 2 προηγούμενους συν τον Τσιλς..

QUOTE(Manu7 @ Jan 21 2010, 13:01 ) *
Ακριβώς γι'αυτό το λόγο Ρανκιν που λες...Γιατί είναι διαφορετικό να έχεις Νίκολας στο 2 και αλλιώς Χαλπερίν όπως εξελίσσεται το θέμα.Άλλωστε για βασικό 2άρι πήραμε τον Wafer το καλοκαίρι.Δεν προορίζαμε τον Χαλπερίν.

Ουσιαστικά απάντησα ήδη από πάνω και εγώ και ο benchwarmer νωρίτερα..
Απλά συμπληρώνω ότι, ναι, αν είχαμε ένα καλύτερο παίχτη αντί του Χαλπερίν, θα είχαμε σίγουρα ένα καλύτερο αναπληρωματικό δυάρι !
Anaz
Εγω παλι, διαφωνω. Θεωρω οτι η ομαδα δεν εχει αναγκη εναν καλυτερο Χαλπεριν -ο οποιος μπορει να παιξει τον ρόλο του συμπληρωματικου γκαρντ σχεδον αριστα-, αλλα εναν παιχτη αξιας στη θεση του Πεν. Ο οποιος βεβαια ουτως η αλλως ηταν συμπληρωματικη προσθηκη που ηρθε για να καλυψει προχειραι το κενο που αφησε η κακη επιλογη του Γουειφερ.

Απ'την ομαδα αυτη τη στιγμη λειπει απλα ενα δημιουργικο γκαρντ-σκορερ στη θεση του Πεν, ο οποιος εξαλλου ΔΕΝ ειναι πλευμεκερ οργανωτης. Κι αυτο λογω κακου καλοκαιρινου σχεδιασμου.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(rankin @ Jan 21 2010, 17:13 ) *
Συμφωνώ απόλυτα!
Απο τη στιγμή που η ομάδα φέτος, με όλους τους παίχτες υγιείς, ξεκάθαρα προτιμά να αγωνίζεται με Παπαλουκά και Τεόντοσιτς μαζί στο παρκέ, τι νόημα θα είχε να είχαμε ένα 2αρι;;;; Αφου η περιφέρεια καλύπτεται απο τους 2 προηγούμενους συν τον Τσιλς..

Αφου το σχημα με αυτους τους 2 δεν τραβαει.
Γι'αυτο χρειαζεται ενα δυαρι που να σουταρει καλα.
Να υπαρχει μια μονιμη απειλη, ειδικα οταν παιζει ο Παπαλουκας
που ολοι ξερουν οτι δεν σουταρει συχνα.

Αν ηταν πιο σταθερος και πιο ευστοχος ο Μιλος δεν θα χρειαζοταν αλλος παιχτης,
αλλα ελα ομως που δεν ειναι.
thrylos7
QUOTE
Απ'την ομαδα αυτη τη στιγμη λειπει απλα ενα δημιουργικο γκαρντ-σκορερ στη θεση του Πεν, ο οποιος εξαλλου ΔΕΝ ειναι πλευμεκερ οργανωτης. Κι αυτο λογω κακου καλοκαιρινου σχεδιασμου.


Ο παίκτης αυτός είναι στη Μάλαγα πλέον... cool.gif
rankin
QUOTE(thrylos7 @ Jan 22 2010, 06:01 ) *
Ο παίκτης αυτός είναι στη Μάλαγα πλέον... cool.gif

Εννοείς τον Dixon υποθέτω!
Καλός παίχτης ο Dixon, αλλά δε γνωρίζω, αφενός τις αμυντικές του ικανότητες και αφετέρου την διάθεση του να έχει συμπληρωματικό ρόλο .. Θα δεχόταν να παίζει 10-15 λεπτά άραγε;;;
Όπως και να χει, θα ήταν και αυτός μια καλή επιλογή, αλλά πιστεύουμε και στηρίζουμε τον Γίγαντα Σκούνι!
Go Scoonie Go!
thrylos7
Εγώ βασικά δεν ξέρω (ή μάλλον νομίζω ότι ξέρω) αν θα μπορούσαμε να τον αποκτήσουμε εφόσον έχει αγωνιστεί σε άλλη ελληνική ομάδα φέτος... biggrin.gif

Δεν έχει θαυμαστές αμυντικές ικανότητες, αλλά τι να τις κάνεις; Παραμένει μις ματς...

Θα μπορούσε κάλλιστα να έχει ένα ρόλο σαν του Σπανούλη, στο χρόνο του Σάρας, άσε που δε "νιώθει", όπως και ο Λιθουανός.

Καλά τ' ότι στηρίζουμε Σκούνι εννοείται! Αρκεί να δείξει στο παρκέ ότι όντως είναι ο Σκούνι αυτός.
spysta
QUOTE(rankin @ Jan 22 2010, 10:11 ) *
Εννοείς τον Dixon υποθέτω!
Καλός παίχτης ο Dixon, αλλά δε γνωρίζω, αφενός τις αμυντικές του ικανότητες και αφετέρου την διάθεση του να έχει συμπληρωματικό ρόλο .. Θα δεχόταν να παίζει 10-15 λεπτά άραγε;;;
Όπως και να χει, θα ήταν και αυτός μια καλή επιλογή, αλλά πιστεύουμε και στηρίζουμε τον Γίγαντα Σκούνι!
Go Scoonie Go!

αυτοι οι Αμερικανοι παικτες που εχουν συνηθισει σε χαμηλοτερο επιπεδο το one man show ..σουταρω οποτε θελω,η ομαδα βασιζεται σε μενα,παιρνω οσες προσπαθειες γουσταρω χωρις να μου πει κανεις τιποτα κτλ .. ΔΥΣΚΟΛΑ εντασονται ομαλα στο υψηλο επιπεδο και το βαθυ ισαξιο ροστερ.. ομαδων οπως ο ΟΣΦΠ

Με ΜΟΝΟ 10-15 λεπτα μεσο ορο συμμετοχης ο Ντιξον θα γινοταν μαλλον .. μια ακαταπαυστη μηχανη βεβιασμενων ενεργειων και πολλων λαθων.
Για πιο σημανταικο ρολο στην ομαδα .. το συζηταμε
thrylos7
Ο Ντίξον τί σχέση έχει μ' αυτά που λες;
rankin
QUOTE(thrylos7 @ Jan 22 2010, 13:44 ) *
Ο Ντίξον τί σχέση έχει μ' αυτά που λες;

Ώπα, φίλε εσύ αγαπάς πραγματικά!!!! smiley.gif
spysta
QUOTE(thrylos7 @ Jan 22 2010, 11:44 ) *
Ο Ντίξον τί σχέση έχει μ' αυτά που λες;

ρε συ ... ειχα στο μυαλο μου τον Ντιν της Μαλαγα ..γι αυτον ειχα την αισθηση οτι εγραφα .. δεν το πιασα οτι μιλουσαμε για τον πρωην Αριανο .. μποοοινγκ

τσπ .. ο Αλεξ μου χε πει οτι τον θεωρεις παικταρα ??δωσε Μπουζερ και ετοιμαζω ποστ σεντονι αφιερωμα εκθειαζοντας τον Ντιξον !!! (ελα ξερεις οτι κανω τρομερες αναλυσεις !!καρλος οεε!!! laugh.gif )
thrylos7
Το' χει κάνει ήδη η ACB, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο... banana.gif

Μα ο Ντίξον φίλε rankin το χαμηλότερο επίπεδο που έχει παίξει είναι ...στον Άρη! Ούτε στο Αιγάλεω, ούτε στη Μοντεγκρανάρο, γι' αυτό με παραξένεψε το post του διαιτητολάγνου ( blech.gif ) spysta. Κατά τ' άλλα ναι, τ' ότι είμαι μέγας fun το χω δηλώσει προ πολλού. cool.gif
rankin
QUOTE(thrylos7 @ Jan 22 2010, 14:51 ) *
Το' χει κάνει ήδη η ACB, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο... banana.gif

Μα ο Ντίξον φίλε rankin το χαμηλότερο επίπεδο που έχει παίξει είναι ...στον Άρη! Ούτε στο Αιγάλεω, ούτε στη Μοντεγκρανάρο, γι' αυτό με παραξένεψε το post του διαιτητολάγνου ( blech.gif ) spysta. Κατά τ' άλλα ναι, τ' ότι είμαι μέγας fun το χω δηλώσει προ πολλού. cool.gif

Να βγάλω βιολί και να παίξω το Love story δηλαδή;;; laugh.gif
thrylos7
Βλέπεις πως σε κοιτάει ε; shot.gif tongue.gif

Reggie Miller #31
Εγώ επιμένω να λέω ότι δεν ξέρεις πως θα σου εξελιχθεί ένας Αμερικανός παίκτης...
Τόσοι και τόσοι πέρασαν από τον Ολυμπιακό....
Manu7
Πέρσι ρε παιδιά είχαμε ένα καλό παιχτάκι, όχι τίποτα φοβερό...Με αξιόλογο σουτάκι...Χαλπερίν τον λέγανε!
Που είναι αυτός τώρα?Που βόσκει?

Με τρέλανε ο Βασιλόπουλος με την ασσίστ στην εξέδρα...Ελεύθερο τρίποντο θα έβγαινε αν δεν έδιναν άουτ τη μπάλα...

Του ΠΑΟ του πηρε 4 μέρες να βρει παίχτη στο 4 που ήθελε....

Εμάς σοβαρό 2άρι με καλό σουτ έχουν να πάρουν 2 χρόνια τώρα...

Που'σαι ρε Greer....
15#kostas
QUOTE(Manu7 @ Jan 23 2010, 22:59 ) *
Που'σαι ρε Greer....


Ένα τηλεφώνημα περιμένει για να μπει στο αεροπλάνο..! tongue.gif
rchos
νομιζω κορυφαια στιγμη του αγωνα ηταν το πεσιμο του τσιλι στο παρκε.ολο το γηπεδο εκλασε μεντες!απολυτη σιγη για 2 δευτερα και ο αλλος ο τρλος σαν να αναστηθηκε σηκωθηκε.αρχισε να τρεχει αμεσως.λες και δεν εγινε τιποτα.πολυ ασχημο πεσιμο με απιστευτο ηχο στο σκασιμο του στο παρκε.
stemi
Ρε παιδιά, δεν θα έπρεπε ο Γιαννάκης να χρησιμοποιεί το Σχορτσιανίτη περισσότερο; Τώρα τελευταία συνήθως τον βάζει τα δύο πρώτα 5λεπτα σε κάθε ημίχρονο και μετά τίποτα... Ενώ παίζει καλά.
Manu7
Nαι ρε πραγματικά!Με το που πέφτει πετάγονται όρθιοι στον πάγκο και όλο το γήπεδο μούγκα.!!
Καλα και αυτός στην αρχή σαν πεθαμένος ξάπλωνε.... smiley.gif
Και μετά έκδηλη ανακούφιση....
kseplenhs
η πλάκα είναι πως σηκώθηκε ελατήριο και έφυγε τρέχοντας στην επίθεση ο θεούλης...
kotzito
O Βασιλοπουλος για αλλη μια φορα σημερα εκανε ολη την κερκιδα να μιλα για τα κατορθωματα του.Καθε φορα που επαιρνε μπαλα ετρεμες τι βλακεια θα σκεφτει να κανει.Ειδικα η πασα στον παγκο του Πανελληνιου ηταν το αποκορυφωμα laugh.gif


Κατα τ' αλλα εχω απορια γιατι σε ενα τετοιο παιχνιδι επαιξαν μονο 2 λεπτα ο Παπανικολαου και ο Ανδρεας.Νταξει,μας ζορισε για 20-25 λεπτα ο Πανελληνιος αλλα αυτο οφειλοταν κυριως στην χαλαροτητα μας ειδικα στην αμυνα,και στον εκνευρισμο.Ειδικοτερα ο Παπαλουκας φαινοταν ετοιμος σε καθε φαση να ορμηξει στους διαιτητες.Ο Τσιλντρες για αλλη μια φορα πολυ καλος.Χωρις να κανει σουπερ εμφανιση εβαλε 19 ποντακια και γενικα ηταν θετικος.Ο Χαλπεριν συνεχισε το σερι που εχει μια να παιζει,μια να μην παιζει.
Air Kef
QUOTE
Κατα τ' αλλα εχω απορια γιατι σε ενα τετοιο παιχνιδι επαιξαν μονο 2 λεπτα ο Παπανικολαου και ο Ανδρεας.Νταξει,μας ζορισε για 20-25 λεπτα ο Πανελληνιος αλλα αυτο οφειλοταν κυριως στην χαλαροτητα μας ειδικα στην αμυνα,και στον εκνευρισμο.


Γιατι αν δεν κερδίζαμε πάνω απο 12 πόντους θα άκουγε γκρίνια.

Η μη χρησιμοποίηση του Σοφο παραξανεύει, όντως, ωστόσο ίσως θέλει να προφυλάξει έναν παίκτη που είναι εύκολος στους τραυματισμούς για την (πολύ) κρίσημη συνέχεια, δεν υπάρχει λόγος να είναι στο παρκέ 20 λεπτά.
Ίσως πάλι να βλέπει κάτι που δεν βλέπουμε, ή στην τελική να μην τον υπολογίζει τόσο όσο νομίζουμε ότι θα έπρεπε.
colonel gomelsky
QUOTE(kotzito @ Jan 24 2010, 00:02 ) *
O Βασιλοπουλος για αλλη μια φορα σημερα εκανε ολη την κερκιδα να μιλα για τα κατορθωματα του.Καθε φορα που επαιρνε μπαλα ετρεμες τι βλακεια θα σκεφτει να κανει.Ειδικα η πασα στον παγκο του Πανελληνιου ηταν το αποκορυφωμα laugh.gif


Ειδικοτερα ο Παπαλουκας φαινοταν ετοιμος σε καθε φαση να ορμηξει στους διαιτητες.


Είναι γνωστό σε όλους ότι ο Βασιλόπουλος μπάσκετ δεν ξέρει. Και επειδή απ όσο τον έχω ακούσει να μιλάει πιστεύω ότι έχει μυαλό, το ξέρει και ο ίδιος ότι δεν το κατέχει. Το επιπλέον πικάρισμα της κερκίδας μήπως του επιτείνει το άγχος; Γιατί, είπαμε δεν ξέρει, αλλά η πάσα που έβγαλε σήμερα ...δεν υπάρχει.

Ο Παπαλουκάς είχε για μια ακόμη φορά απαράδεκτη συμπεριφορά απέναντι στους διαιτητές. Σε ποιά φάση είχε δίκιο; Μήπως σ αυτήν που παραδέχτηκε ο Βουγιούκας ότι ο ίδιος έβγαλε την μπάλα, ενώ το ριπλέι τον διαψεύδει (και είναι και καθαρό); Ή στην άλλη που χτύπησε η μπάλα στο πόδι του και έκανε λες και δεν κατάλαβε τι έγινε;

Και επειδή κι ο Παπαλουκάς είναι έξυπνος, δυστυχώς επιλέγει να συνεχίσει αυτήν την τακτική της πόλωσης. Και αν του βγει (πάρει τίτλους) ίσως να πουν κάποιοι ότι έπαιξε και έναν προωθητικό ρόλο αυτή του η συμπεριφορά. Αν δεν του βγει όμως; Δεν είναι κρίμα να γελοιοποιηθεί ένας μεγάλος μπασκετμπολίστας στα 33 του;
Manu7
QUOTE(kotzito @ Jan 24 2010, 00:02 ) *
Ο Χαλπεριν συνεχισε το σερι που εχει μια να παιζει,μια να μην παιζει.

Και πότε έπαιξε τώρα πρόσφατα?
39.gif 39.gif 39.gif
kotzito
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 24 2010, 00:16 ) *
Είναι γνωστό σε όλους ότι ο Βασιλόπουλος μπάσκετ δεν ξέρει. Και επειδή απ όσο τον έχω ακούσει να μιλάει πιστεύω ότι έχει μυαλό, το ξέρει και ο ίδιος ότι δεν το κατέχει. Το επιπλέον πικάρισμα της κερκίδας μήπως του επιτείνει το άγχος; Γιατί, είπαμε δεν ξέρει, αλλά η πάσα που έβγαλε σήμερα ...δεν υπάρχει.

Ο Παπαλουκάς είχε για μια ακόμη φορά απαράδεκτη συμπεριφορά απέναντι στους διαιτητές. Σε ποιά φάση είχε δίκιο; Μήπως σ αυτήν που παραδέχτηκε ο Βουγιούκας ότι ο ίδιος έβγαλε την μπάλα, ενώ το ριπλέι τον διαψεύδει (και είναι και καθαρό); Ή στην άλλη που χτύπησε η μπάλα στο πόδι του και έκανε λες και δεν κατάλαβε τι έγινε;

Και επειδή κι ο Παπαλουκάς είναι έξυπνος, δυστυχώς επιλέγει να συνεχίσει αυτήν την τακτική της πόλωσης. Και αν του βγει (πάρει τίτλους) ίσως να πουν κάποιοι ότι έπαιξε και έναν προωθητικό ρόλο αυτή του η συμπεριφορά. Αν δεν του βγει όμως; Δεν είναι κρίμα να γελοιοποιηθεί ένας μεγάλος μπασκετμπολίστας στα 33 του;

Προσωπικα δεν πιστευω οτι ο Βασιλοπουλος ειναι τοσο ασχετος.Απλα ειναι υπερεκτιμημενος και δεν αξιζει να παιρνει 1.3 εκατομμυρια ευρω.Το επιπεδο του ειναι να παιζει 10 λεπτα.Μεχρις εκει.Σιγουρα οταν ακουει την γκρινια της κερκιδας επηρεαζεται,αλλα νομιζω οτι ο Βασιλοπουλος ειναι απλα ενας ρολιστας.Αν δεν αμειβοταν με τοσα χρηματα και επαιρνε τα μισα,δεν θα υπηρχε τοσο γκρινια στο προσωπο του.


Οσον αφορα τον Παπαλουκα,εχει-δεν εχει δικιο,οταν διαμαρτυρεται συχνα χανει το δικιο του και καταντα εκνευριστικος.Σε ενα σημειο δικαιολογειται και επειδη ειναι ο αρχηγος της ομαδας αλλα και επειδη ειναι μεγαλος παικτης.Αλλωστε και αλλοι μεγαλοι παικτες διαμαρτυρονται συχνα.Αλλα το προβλημα με τον Παπαλουκα ειναι οτι μερικες φορες αυτος ο εκνευρισμος του του βγαινει και στο γηπεδο και καποιες φορες περναει και στους συμπαικτες του.Κατα τα αλλα ομως δεν νομιζω οτι εχει δωσει πολλες φορες δικαιωματα.Μπορει να διαμαρτυρεται εντονα και συχνα αλλα λιγες φορες εχει ξεπερασει τα ορια βριζοντας ή μιλωντας για την διαιτησια.


@manu:Καλα.Γενικα τωρα τελευταια δεν παιζει.Αλλα ηταν μια περιοδος πριν τα Χριστουγεννα που ειχε κανει καλες εμφανισεις.
colonel gomelsky
QUOTE(kotzito @ Jan 24 2010, 00:48 ) *
Προσωπικα δεν πιστευω οτι ο Βασιλοπουλος ειναι τοσο ασχετος.Απλα ειναι υπερεκτιμημενος και δεν αξιζει να παιρνει 1.3 εκατομμυρια ευρω.Το επιπεδο του ειναι να παιζει 10 λεπτα.Μεχρις εκει.Σιγουρα οταν ακουει την γκρινια της κερκιδας επηρεαζεται,αλλα νομιζω οτι ο Βασιλοπουλος ειναι απλα ενας ρολιστας.Αν δεν αμειβοταν με τοσα χρηματα και επαιρνε τα μισα,δεν θα υπηρχε τοσο γκρινια στο προσωπο του.


Οσον αφορα τον Παπαλουκα,εχει-δεν εχει δικιο,οταν διαμαρτυρεται συχνα χανει το δικιο του και καταντα εκνευριστικος.Σε ενα σημειο δικαιολογειται και επειδη ειναι ο αρχηγος της ομαδας αλλα και επειδη ειναι μεγαλος παικτης.Αλλωστε και αλλοι μεγαλοι παικτες διαμαρτυρονται συχνα.Αλλα το προβλημα με τον Παπαλουκα ειναι οτι μερικες φορες αυτος ο εκνευρισμος του του βγαινει και στο γηπεδο και καποιες φορες περναει και στους συμπαικτες του.Κατα τα αλλα ομως δεν νομιζω οτι εχει δωσει πολλες φορες δικαιωματα.Μπορει να διαμαρτυρεται εντονα και συχνα αλλα λιγες φορες εχει ξεπερασει τα ορια βριζοντας ή μιλωντας για την διαιτησια.


@manu:Καλα.Γενικα τωρα τελευταια δεν παιζει.Αλλα ηταν μια περιοδος πριν τα Χριστουγεννα που ειχε κανει καλες εμφανισεις.


1) Ίσως το εξέφρασα λίγο απόλυτα. Παρ όλα αυτά δεν κάνει αυτός ο παίκτης για ομάδα επιπέδου Ολυμπιακού. Δεν γίνεται να είσαι με -1 στην επίθεση όταν παίζει. Τεσπα, απόψεις είναι αυτές.

2) Η αλήθεια είναι ότι δεν είχε δώσει τέτοια δείγματα. Ούτε για διαιτησία μιλούσε, ούτε έβριζε (πλην μιας φοράς βέβαια, αλλά είχε και ελαφρυντικά τότε). Παρ όλα αυτά είναι διαίσθησή μου ότι ο ΟΣΦΠ ουσιαστικά τον χρησιμοποιεί σαν προμετωπίδα σ αυτό το θέμα πλέον. Ίσως επειδή γνωρίζει ότι είναι μεγάλος παίκτης και η κριτική θα είναι εμφανώς πιο ήπια. Υπήρξε και αρχηγός της εθνικής. Υπάρχει πάντως η πιθανότητα αν συνεχίσει έτσι να βλάψει ο ίδιος την υστεροφημία του. Και αυτό δεν θα άρεζε ούτε σε μένα που τον αντιπαθώ ως παίκτη.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 24 2010, 01:16 ) *
Είναι γνωστό σε όλους ότι ο Βασιλόπουλος μπάσκετ δεν ξέρει. Και επειδή απ όσο τον έχω ακούσει να μιλάει πιστεύω ότι έχει μυαλό, το ξέρει και ο ίδιος ότι δεν το κατέχει. Το επιπλέον πικάρισμα της κερκίδας μήπως του επιτείνει το άγχος; Γιατί, είπαμε δεν ξέρει, αλλά η πάσα που έβγαλε σήμερα ...δεν υπάρχει.

Ο Παπαλουκάς είχε για μια ακόμη φορά απαράδεκτη συμπεριφορά απέναντι στους διαιτητές. Σε ποιά φάση είχε δίκιο; Μήπως σ αυτήν που παραδέχτηκε ο Βουγιούκας ότι ο ίδιος έβγαλε την μπάλα, ενώ το ριπλέι τον διαψεύδει (και είναι και καθαρό); Ή στην άλλη που χτύπησε η μπάλα στο πόδι του και έκανε λες και δεν κατάλαβε τι έγινε;

Και επειδή κι ο Παπαλουκάς είναι έξυπνος, δυστυχώς επιλέγει να συνεχίσει αυτήν την τακτική της πόλωσης. Και αν του βγει (πάρει τίτλους) ίσως να πουν κάποιοι ότι έπαιξε και έναν προωθητικό ρόλο αυτή του η συμπεριφορά. Αν δεν του βγει όμως; Δεν είναι κρίμα να γελοιοποιηθεί ένας μεγάλος μπασκετμπολίστας στα 33 του;

Εγω παλι που εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια,
στον επομενο μεγαλο τερματοφυλακα του Ολυμπιακου,
εχω να θυμηθω καμια 10αρια παρομοιες πασες που καταληξαν στον γαμο......
Η πιο χαρακτιριστικη ειναι μια μπακ-ντορ πασα ή μαλλον προσπαθεια για πασα
που παραλιγο να σπασει την γωνια του ταμπλο, πριν 2 χρονια,
σε τελικους με τον ΠΑΟ στο ΣΕΦ.


Ρε συντροφε, οταν τα κανει ο Παπαλουκας ειναι απαραδεκτος,,,,,,,,,,,,
αλλα οταν τα κανει σε καθε ματς ο ΔΔ ή ο Σαρας ειναι προσωπικοτητες που παιρνουν πανω τους την ομαδα??

Για ποιο λογο να γελοιοποιηθει??
Τοσα χρονια που ο Σαρας το κανει συνεχεια εχει γελοιοποιηθει???
colonel gomelsky
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 24 2010, 02:35 ) *
Ρε συντροφε, οταν τα κανει ο Παπαλουκας ειναι απαραδεκτος,,,,,,,,,,,,
αλλα οταν τα κανει σε καθε ματς ο ΔΔ ή ο Σαρας ειναι προσωπικοτητες που παιρνουν πανω τους την ομαδα??

Για ποιο λογο να γελοιοποιηθει??
Τοσα χρονια που ο Σαρας το κανει συνεχεια εχει γελοιοποιηθει???


Λύκε, μάλλον δε διάβασες καλά τι έγραψα. Δεν είπα ότι με ενοχλεί που γκρινιάζει γενικά ο Παπαλουκάς ή το ύφος του ή κάτι άλλο. Είπα ότι διαισθάνομαι πως η ΚΑΕ χρησιμοποιεί το κύρος του για να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά. Αυτό που κάνει δλδ ο ΠΑΟ με τον Μ. Παπαδόπουλο. Μόνο που ο Μ. Παπαδόπουλος είναι υπό μία έννοια αναλώσιμος. Και να εκτεθεί δεν έγινε και τίποτα (όπως και οι Μπουντουρηδες κτλ). Ενώ ο Παπαλουκάς αποτελεί κεφάλαιο για το ελληνικό μπάσκετ.

Γελοιοποίηση είναι να τραβά αυτός το κουπί ως ...αντίβαρο του Μ. Παπαδόπουλο. Ξαναλέω, όμως. Διαίσθηση είναι. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Ο Δ.Δ. δεν χωράει σ αυτήν την κουβέντα. Ο Σάρας το κάνει και σαν ύφος είναι εξίσου ενοχλητικό (αντικειμενικά). Εσύ μπορεί να θυμάσαι πολλά ποστ μου όπου όταν άλλοι συμφορουμίτες χύναν δηλητήριο για το Ναβάρο που γκρινιάζει, έγραφα να κοιτάμε και το σπίτι μας (Σάρας, Παπαλουκάς).

Καταλαβαίνεις λοιπόν τι εννοώ. Π.χ. ο Μπουρούσης πέρσι με τις 10 μέρες δεν γελοιοποιήθηκε; Εσεις σαν ολυμπιακοί μπορεί να το είδατε ως βαρβάτη δήλωση, αλλά ο ίδιος δε νομίζω να ένιωσε καλά με το ....ρε μπουρούση δέκα μέρες έλεγες.

Έντιτ: Για τον Δ.Δ. Λέω ότι δε χωράει, καθώς άσχετα από την άποψη που έχει ο καθένας για την παικτική του αξία (για μένα είναι Σάρας>ΔΔ>Παπαλουκάς) δεν έχει την ίδια ηγετική στόφα με τους άλλους δύο.
Air Kef
QUOTE
Γελοιοποίηση είναι να τραβά αυτός το κουπί ως ...αντίβαρο του Μ. Παπαδόπουλο. Ξαναλέω, όμως. Διαίσθηση είναι. Μπορεί να κάνω και λάθος.


Bασικά, ο Παπαδόπουλος ασχολήθηκε με τον Παπαλουκά.
Ο Θοδωρής το μόνο που έκανε είναι να πει σε εναν διαιτητή που τον απέβαλλε "θα τα πούμε μετά", και δεν νομίζω να εννούσε "θα σε περιμένω έξω να τραβήξουμε μαχαίρια μόρτικα", αλλά απλώς ότι στο ημίχρονο ή στο τέλος του ματς να μιλήσουν και να δωθούν οι απαραίτητες εξηγήσεις.

Οπότε η όλη διαίσθηση, άκυρη.
vastravoud
Δεν ήμουν προφανώς στο γήπεδο, αλλά το να αποδοκιμάζουν οι οπαδοί του Ολυμπιακού τον Βασιλόπουλο μου θυμίζει τις ανοησίες των δικών μας με τον Βύντρα. Πόσο βλάκας είναι κάποιος που θεωρεί ότι βοηθά τον ίδιο τον παίκτη ή την ομάδα με τη γιούχα;
rchos
ειναι αστειο ρε παιδια να λεμε οτι ο παπαλουκας θα γελοιοποιηθεί επειδη διαμαρτυρεται.ολη του την καριερα διαμαρτυροταν.αν καποιοι ψαχνουν λογους για να νιωσουν οτι ο παπαλουκας γελοιοποιηται τοτε μαλλον αυτοι θα φανουν αστειοι.δεν λεω οτι το κανεις εσυ αυτο φιλε κολονελ μην με παρεξηγησεις.
επισης θεωρω απιστευτα μειωτικο προς την φυσιογνομια του παπαλουκα οτι ο ολυμπιακος τον χρησιμοποιει για να κερδισει πραγματα.δεν ειναι κανα παιδακι ο παπαλουκας ωστε να μπορεις να τον χειριζεσαι.το οτι πολλοι προσπαθουν διαρκως να ισοροπισουν τις πραξεις του τεο με αυτες του παπαδοπουλου για μενα απλα τους εκθετει.

οσο για τον βασιλοπουλο ειναι φανερο μεσα στο γηπεδο οτι οι φιλοι του ολυμπιακου του κανουν τεραστιο κακο.ο βασιλοπουλος ειναι φοβερα μαγγωμενος και φοβισμενος.ναι μπασκετ επιπεδου δεν ξερει μα λογο ολης της γκρινιας απεναντι του ακομη και πραγματα που πριν 2 χρονια εκανε συχνα τωρα φοβαται να τα δοκιμασει.το φοβερο δε ειναι οτι οταν τελικα φοπβαται και δεν τα κανει τοτε τα ξανακουει απο τους επιστιμονες γιατι 'κοτεψε'.
agsi
QUOTE(Air Kef @ Jan 24 2010, 00:15 ) *
Η μη χρησιμοποίηση του Σοφο παραξανεύει, όντως, ωστόσο ίσως θέλει να προφυλάξει έναν παίκτη που είναι εύκολος στους τραυματισμούς για την (πολύ) κρίσημη συνέχεια, δεν υπάρχει λόγος να είναι στο παρκέ 20 λεπτά.
Ίσως πάλι να βλέπει κάτι που δεν βλέπουμε, ή στην τελική να μην τον υπολογίζει τόσο όσο νομίζουμε ότι θα έπρεπε.


Μαλλον το δευτερο γινεται και κακως κατα τη γνωμη μου γιατι ειναι πολυ καλυτερος αμυντικα απο τον βουισιτς και στην ουσια ειναι η μονη πραγματικη απειλη που εχουμε στο λοου ποστ.εχετε προσεξει παντως πως παιζει με χρονομετρο?στα τελευταια 2 παιχνιδια εχει παιξει 9 λεπτα και 19 δευτερα.μου φαινεται κακος οιωνος για τη συνεχεια της χρονιας γιατι για να κανουμε κατι καλυτερο απο περυσι χρειαζομαστε στα δυσκολα τον καλο σοφοκλη.ειδικα χτες με την απουσια του μπουρουση επρεπε να παρει περισσοτερο χρονο.

ΥΓ:Ειναι πολυ σατανικη η σκεψη μου οτι ο γιαννακης τα εχει κανονισει με τους διαιτητες να του δινουν στην αρχη φαουλ για να μην αναγκαζεται να τον βαζει περισσοτερο? shot.gif icon_drunk.gif
benchwarmer
4 φαουλ δεν ειχε χθες στα 9 λεπτα, η κανω λαθος?

Σχολια για το ματς δεν εχω, δεν το ειδα. Περιμενουμε τα σπουδαια την Πεμπτη.
colonel gomelsky
QUOTE(agsi @ Jan 24 2010, 13:01 ) *
ΥΓ:Ειναι πολυ σατανικη η σκεψη μου οτι ο γιαννακης τα εχει κανονισει με τους διαιτητες να του δινουν στην αρχη φαουλ για να μην αναγκαζεται να τον βαζει περισσοτερο? shot.gif icon_drunk.gif


smiley.gif Όσο και ότι το συμβόλαιο του Βασιλόπουλου προκάλεσε αλυσιδωτά την παγκόσμια οικονομική κρίση.

@ rchos, Air Kef

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός σ αυτό που έλεγα για τον Παπαλουκά. Τεσπα, ίσως ήταν υπερβολικός ο όρος "γελοιοποίηση" και να υπέσκαψα τρόπον τινά μόνος μου το ποστ μου. Το κύριο στοιχείο στη σκέψη μου είναι ότι συνέδεσα όλα τα περιστατικά από το ΟΣΦΠ-Πανιώνιος και μετά. Εκεί πρώτος τη συζήτηση είχε ανοίξει (για διαιτησία) ο Παπαλουκάς. Και όπως είχα πει σ ένα αναλυτικό ποστ μου για το θέμα, η ταμπακέρα είναι η διαιτησία και όχι η συμπεριφορά του Παπαλουκά.

Επίσης δε θεωρώ ότι ο Παπ είναι σε διατεταγμένη από τη διοίκηση υπηρεσία. Μόνος του ίσως παίρνει την πρωτοβουλία σκεπτόμενος κατά πάσα πιθανότητα α) την περσινή κακή του απόδοση που σ ένα βαθμό στέρησε και τους τίτλους από την ομάδα του β) το συμβόλαιό του γ) την εν γένει πορεία - όνομά του.
spysta
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 24 2010, 11:17 ) *
Επίσης δε θεωρώ ότι ο Παπ είναι σε διατεταγμένη από τη διοίκηση υπηρεσία. Μόνος του ίσως παίρνει την πρωτοβουλία σκεπτόμενος κατά πάσα πιθανότητα α) την περσινή κακή του απόδοση που σ ένα βαθμό στέρησε και τους τίτλους από την ομάδα του β) το συμβόλαιό του γ) την εν γένει πορεία - όνομά του.

δ)ισως και οτι ΑΠΛΑ εχει αγανακτησει με αυτα που βλεπει wink.gif Οσο να ναι ο Τεο ως εμπειρος, κατξιωμενος παικτης και αρχηγος του ΟΣΦΠ .. κατι παραπανω λογικα θα αντιλαμβανεται στην συμπεριφορα και τις πραξεις ''ορισμενων'' ..εξου και οι διαμαρτυριες
balomazoxtra
Πάντως δεν θα έπρεπε να έδινε και πολύ σημασία στις διαμαρτυρίες της Κίμκι στην Ρωσία...Εκεί δεν αγανάκτησε.Θα τους θεωρούσε γραφικούς. rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.