Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Real Madrid vs Darussafaka
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2016-17
Zoys
vs

Τετάρτη 19/4 22:00
Παρασκευή 21/4 22:00
Τετάρτη 26/4 21:00
*Παρασκευή 28/4 21:00
*Τρίτη 2/5

*αν χρειαστεί
back2back
Για εμένα η Νταρού έχει τον MVP της σαιζόν, Γουοναμέικερ, και τον καλύτερο τεχνικό της χρονιάς, τον Μπλατ. Χωρίς Μπλατ θα μιλάγαμε για ένα εύκολο 3-0, όπως και να έχει είναι δύσκολο να κερδίσεις στη Μαδρίτη, δεν θα μου κάνει ωστόσο εντύπωση αν η σειρά πάει σε 5ο παιχνίδι.
T.W.Is.M.
Εκει στη Μαδριτη απο τον τουρκικο παγκο ακουγεται μια φωνη που μοιαζει με του Θαναση Βεγγου. Μιλαει ομως ισραηλιτικα και φωναζει "πελαααατες μου"!
(Ας προσεχα να μην επαιζα τη Ρεαλ ασο απο ημιχρονο. Ξερω οτι θα το γυρισει στο δευτερο ημιχρονο και θα κερδισει για να με εκνευρισει...)
whaler
Μεγάλη διπλούρα (και) η Νταρουσάφακα.

Ρούντι, δε μπορώ να σε βλέπω άλλο πια...
rankin
Θέλω τον Κλάιμπερν στην ομάδα μου
Νομίζω οτι αποκεφάλισε τον Ρουντι

Σημείωση: Έχουμε και 3ο Break. Πάλι απο Τουρκικη ομάδα.
3 Τουρκικες ομάδες που παίζουν πλέον με πλεονέκτημα έδρας για το f4 που γίνεται στο σπίτι τους.
Είμαι σίγουρος οτι κάτι σημαίνει αυτό για το Τουρκικο μπάσκετ και το ευρωπαικό γενικότερα, αλλά δεν ειμαι απόλυτα σίγουρος ακόμα.
Coach Periklis
το πήρε η ΝταρουσαΦΑκα

QUOTE (rankin @ Apr 21 2017, 23:52 ) *
Είμαι σίγουρος οτι κάτι σημαίνει αυτό για το Τουρκικο μπάσκετ και το ευρωπαικό γενικότερα, αλλά δεν ειμαι απόλυτα σίγουρος ακόμα.


σημαίνει ότι δεν γίνεται να σπρώχνεις εκατομμύρια και να μην πας ...μπροστά κάποια στιγμή

είτε με τον δίκαιο είτε με τον άδικο τρόπο . Φέτος π.χ. τα σύνολα δεν με πείθουν από καμία απ τις 3 αλλά βλέπω τρομερούς κοουτς στους πάγκους που έχουν μερίδιο σε αυτό που γίνεται χτες & σήμερα

όλες οι πλούσιες ωριμάζουν και προχωρούν. Όπως και ο ΟΣΦΠ

Stojako
QUOTE (rankin @ Apr 21 2017, 23:52 ) *
Θέλω τον Κλάιμπερν στην ομάδα μου
Νομίζω οτι αποκεφάλισε τον Ρουντι

Σημείωση: Έχουμε και 3ο Break. Πάλι απο Τουρκικη ομάδα.
3 Τουρκικες ομάδες που παίζουν πλέον με πλεονέκτημα έδρας για το f4 που γίνεται στο σπίτι τους.
Είμαι σίγουρος οτι κάτι σημαίνει αυτό για το Τουρκικο μπάσκετ και το ευρωπαικό γενικότερα, αλλά δεν ειμαι απόλυτα σίγουρος ακόμα.




Η σούμα είναι ότι και στις 3 μαζί υπάρχουν συνολικά 5 Τούρκοι παίχτες ενεργοί στο ροτεισον απο τους οποίους οποίους πιο ποιοτικός είναι ο Οσμάν.
spysta
QUOTE(rankin @ Apr 21 2017, 21:52 ) *
3 Τουρκικες ομάδες που παίζουν πλέον με πλεονέκτημα έδρας για το f4 που γίνεται στο σπίτι τους.
Είμαι σίγουρος οτι κάτι σημαίνει αυτό για το Τουρκικο μπάσκετ και το ευρωπαικό γενικότερα, αλλά δεν ειμαι απόλυτα σίγουρος ακόμα.

σημαινει οτι εχουν επενδυσει σε ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ και βαζουν λεφτα για μπατζετ.
Ομπραντοβιτς
Μπλατ ειναι ΑΦΡΟΚΡΕΜΑ
Περασοβιτς λογιζεται στους ΤΟΠ.




Κλαιμπερν ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ SF της Ευρωπης αυτη τη στιγμη.
ειναι ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΟΣ ΣΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥ.
gerorge
Πολυ κακη διαχειριση του Γιουλ απο τον Λασο,επαιξε σημαντικο ρολο στο διπλο.Απο την αλλη στην αντιμετωπιση του Γιουλ φυσικα επαιξαν μεγαλο ρολο και η ζωνη του Μπλατ κατα διαστηματα,οπως και το οτι δεν αφησαν τη Ρεαλ να ξεφυγει κατα το ξεσπασμα του Γιουλ.Ακομα δεν καταλαβα γιατι εκαναν φαουλ στα 29 δευτερολεπτα,ενω υποθετικα θα τους εμεναν πανω απο 7 δευτερα για την τελευταια επιθεση σε περιπτωση που επαιζαν μια αμυνα
SG3ptshooter
Αν μου πει κάποιος διάλεξε τους 5 καλύτερους προπονητές στην Ευρώπη οι 3 που θα πω πριν αρχίσω να αναρωτιέμαι είναι οι 3 που έκαναν διπλά αυτή τη βδομάδα.

O Laso πάλι μιας και είμαστε στο thread αν βρεθεί 1-2 στο τέταρτο ματς θα σκάσει με king-size κρασοπότηρο ή ακόμα καλύτερα με Το Ένα Καροτσάκι.

Και ο Ολυμπιακός και η Real παραμένουν πάνω απ' το 50%, δεν πάνε σε τίποτε κάστρα ούτε έχουν απίθανο βάθος οι δύο αντίπαλοί τους στο ενεργό τους rotation.
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 22 2017, 00:27 ) *
Αν μου πει κάποιος διάλεξε τους 5 καλύτερους προπονητές στην Ευρώπη οι 3 που θα πω πριν αρχίσω να αναρωτιέμαι είναι οι 3 που έκαναν διπλά αυτή τη βδομάδα.

O Laso πάλι μιας και είμαστε στο thread αν βρεθεί 1-2 στο τέταρτο ματς θα σκάσει με king-size κρασοπότηρο ή ακόμα καλύτερα με Το Ένα Καροτσάκι.

Και ο Ολυμπιακός και η Real παραμένουν πάνω απ' το 50%, δεν πάνε σε τίποτε κάστρα ούτε έχουν απίθανο βάθος οι δύο αντίπαλοί τους στο ενεργό τους rotation.


Αν βρεθει η Ρεαλ στο 1-2, βλεπω το Γιουλ να σουταρει την Παρασκευη περισσοτερο κι απ τον Κομπι Μπραιαντ στο τελευταιο ματς της καριερας του!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.