Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πρόβλημα στο arcade.
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
IraTmac
δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα, οπότε το αναφέρω.

τα σκορ μου δεν σώζονται και μάλιστα στο τουρνουά έπαιξα 2 φορές, κάνοντας 2 καλά σκορ αλλά μου σώθηκε 0!

ελπίζω να διορθώνεται...
stormy
Ira παραδέξου επιτέλους ότι είσαι ένας άσχετος blech.gif και μην προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αξιολύπητα σκορ σου με αυτόν τον τρόπο...
IraTmac
προσωρινή δευτεραθλήτρια μην χαίρεσαι. angry_red.gif

η εκδίκησή μου θα είναι τρομερή. 33.gif 19.gif shot.gif
dizzy_fingers
Ναι, πείτε μας αν το έχετε και άλλοι το πρόβλημα (επίσης, πείτε αν συβαίνει συνεχώς, η σε μερικά παιχνίδια: ποιά?).

Ίρα, εσύ όπως σου είπα, δοκίμασε να παίξεις από κάποιο άλλο pc για να δούμε αν έχει ο υπολογιστής σου πρόβλημα, ή αν είναι ο λογαριασμός σου.
stormy
Όλα Ok με τον Ira τελικά tongue.gif

(εγώ το έλεγα δεν είχε πρόβλημα! 19.gif 19.gif )
IraTmac
ξαφνικά μέτρησαν χωρίς να πειράξω τίποτα...

ελπίζω να μην έχω ξανά πρόβλημα.
IraTmac
πάλι δεν μετράει τίποτα...
dizzy_fingers
Το γρουσούζεψες... 33.gif
Warrior
sad-smiley-009.gif

Και εγω δεν μπορω να παιξω τιποτα.. sad.gif

Ουτε εμενα μου μετραει τιποτα..
IraTmac
έκανα νέο ρεκόρ στο Hexxagon ρε γμτ... τζάμπα...
dizzy_fingers
QUOTE ("warrior")
Και εγω δεν μπορω να παιξω τιποτα..

Ουτε εμενα μου μετραει τιποτα..

Κι εσύ τέκνον Βρούτε???
Πάνω που έπειθα τον ίρα ότι έφταιγε ο υπολογιστής του gdi.gif.

Δοκιμάστε πάντως αυτό που λέω πάνω με το νετ καφέ.
Από εδώ δε μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα...ήδη δοκίμασα αρκετά, χωρίς αποτέλεσμα sad.gif.
Warrior
Δεν ξερω αν σου λεει τιποτα..αλλα αφου παιζω με βγαζει σαν guest και με βαζει να
ξανακανω log in...
IraTmac
κι εμένα...
dizzy_fingers
Παιδια, στις πρώτες μέρες του φόρουμ (αυτού), όταν σας ρωτούσε αν μπορούσε να αποθηκεύσει cookies από τη freegr.net, μήπως πατήσατε block?

Πρέπει να έχει τα cookies για να παίζουν.
IraTmac
και μια τα χει μια δεν τα χει?

...
dizzy_fingers
Πότε σου αρέσουν τα μπισκότα, πότε όχι...έτσι είναι αυτά 69.gif
dizzy_fingers
Επειδή θα "πειράξω" λίγο τα cookies, για να δω επιτέλους τι θα γίνει με αυτό το πρόβλημα, μπορεί να χρειαστεί να ξαναγραφτείτε.
Αυτό είναι λογικό καθώς θα μηδενιστούν οι ρυθμίσεις με την αλλαγή των "μπισκότων".

Τώρα, από την πλευρά σας θέλω να δοκιμάσετε κάτι.

Στον Internet Explorer πηγαίνετε στα Tools --> Internet Options.
Στο παραθυράκι που θα πεταχτεί, πατήστε το Ρrivacy.
Από εκεί πατήστε το Advanced.
Διαλέξτε το "prompt" για "First Party-cookies" και για "Third Party-cookies" και πατήστε οκ.

Μετά κάνετε refresh τη σελίδα του overplay, και θα σας πεταχτεί ένα παραθυράκι που θα σας λέει "The Website "overplay.freegr.net" has requested to save a file......".
Τικάρετε το κουτάκι δίπλα στο "Apply my decision to all cookies from this Website" και πατήστε το "Allow cookie".

Αυτό σημαίνει ότι θα επιτρέπετε στα cookies του overplay να σωθούν στο δίσκο σας, σε περίπτωση που τα έχετε τυχαίως μπλοκάρει.

Θέλω να με ενημερώνετε όμως (επειδή εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα) για τα προβλήματα, αν διορθώνονται, αν εμφανίζονται άλλα κλπ... wink.gif


Ελπίζω στην κατανόησή σας και σε μία γρήγορη λύση.
dizzy_fingers
Έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα πηγάζει από το domain ".tk"...

Τώρα που μπήκε η εισαγωγή και το φόρουμ βγαίνει σε νέο παράθυρο με το σωστό domain ( http://overplay.freegr.net/forum.freegr.net/forum[/url] : κάντε αυτό bookmark αντί του overplay.tk ) θέλω να μου πείτε αν ακόμα επιμένει το πρόβλημα.
LEFTERIS733
ΑΙΣΧΟΣ

Αφου χτες καταφερα να κλεψω ( biggrin.gif ) την πρωτη θεση στο connect 4 απο τον dizzy σημερα δεν μπορω να μπω στο arcade...Τα συμπερασματα δικα σας... 68.gif

Δηλαδη ετσι και παμε για μπασκετ και σε κερδισω θα βγαλεις κανενα ροπαλο να με βαρας; 19.gif

Περα απο την πλακα σημερα δεν μπορω να μπω στο arcade (δεν ξερω αν ειμαι ο μονος). icon_wave.gif
dizzy_fingers
17.gif

(τι προτιμάς? ρόπαλο ή σφαίρες? guns.gif 19.gif )


Ξανακάνε αυτό που έλεγα παραπάνω με τα cookies, γιατί έβαλα την εισαγωγή και μπορεί να αλλάξανε τα πράγματα λίγο.

Α, και μπες από το www.overplay.tk και κάνε bookmark τη σελίδα που θα πεταχτεί σε pop up από εκεί (όταν κλικάρεις στο go to forum).

Πάντως πέρα από τα cookies δε μπορώ να σκεφτώ ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα με το arcade, καθώς σε μερικούς υπολογιστές παίζουν κανονικότατα (εγώ + ΜΖ πχ) ενώ σε άλλους όχι.... 39.gif
Warrior
QUOTE
Περα απο την πλακα σημερα δεν μπορω να μπω στο arcade (δεν ξερω αν ειμαι ο μονος). 


Καλα αυτο ειναι το λιγοτερο...

Εγω δεν μπορουσα να μπω στο forum απο χθες το βραδυ angry_red.gif

Μαλλον επειδη αλλαξε η διευθυνση,ε??
hammer.gif
dizzy_fingers
Η διεύθυνση του δεν άλλαξε.
Είναι η ίδια :
http://overplay.freegr.net/forum.freegr.net/forum[/url]

Αυτό που άλλαξε, είναι η αρχική σελίδα που βγαίνει όταν πατάτε http://www.overplay.tk.tk[/url] .
Εκεί έχει μία εισαγωγή, αλλά αρχίζω και αμφιβάλλω για το αν φαίνεται σε εσάς... 39.gif

Πάντως αν κάνετε κάποια διεύθυνση bookmark θα κάνετε την http://overplay.freegr.net/forum.freegr.net/forum[/url] .

ΥΓ: Warrior, πως μπήκες τελικά?
IraTmac
κι εγώ δεν μπορούσα να μπω...

με λινκ μπήκα, από την κεντρική δεν φορτώνει.
dizzy_fingers
Στον mozilla μπαίνει...στον ΙΕ που δοκίμασα...όχι. sad.gif
IraTmac
μου έσωσε τα σκορ σήμερα...
dizzy_fingers
Και η εισαγωγή φόρτωσε wink.gif.
Warrior
wav.gif
LEFTERIS733
Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.

The error returned was:

The administrator has disabled viewing of the arcade for your member group. If you feel this is a mistake please PM an administrator and let them know.

Αυτο ειναι το μηνυμα που βγαζει...Καλα λεω εγω οτι ο dizzy μας την εκανε 19.gif
dizzy_fingers
Λευτέρη, έκανες αυτό που λέω που λέω παραπάνω (Tools -> Internet Options κλπ κλπ...?)?
Αν ναι, ξανακάντα.

Warrior, εσύ τί έκανες και κατάφερες τελικά να παίξεις?
Warrior
Επαιξα,επαιξα...

Βαρεσα κατι τριποντακια και μου σπασανε τα νευρα!!

Για ενα εχασα το ρεκορ 2-3 φορες.. sad.gif
dizzy_fingers
Μου αρέσει που απάντησες στην ερώτησή μου "τί έκανες και κατάφερες να παίξεις" 21.gif
Warrior
ohmy.gif

Τιποτα απολυτως...

blink.gif blink.gif

24.gif
IraTmac
πάει με την ώρα.

όταν έχεις κέφια παίζεις biggrin.gif
MZ13
Δεν κρατιούνται τα scores στο bowling.... 45.gif
IraTmac
ακριβώς. έκανα 4 strike και τα κανα τσάμπα... γκρρρρρρρ... tongue.gif

επίσης δεν μου κρατά τα σκορ σε αυτό που πηδάς τα βαρελάκια.
MZ13
Σιγά το πρόβλημα....... εγώ δεν μπορώ καν να πηδήξω τα βαρελάκια...... tongue.gif
stormy
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη αλλά όταν πατάς στο Arcade (πάνω αριστερά tongue.gif) βγάζει "Could not fetch the templates from the database. Template skin_v4Arcade, ID 4"
dizzy_fingers
Ευτυχώς που το ανέφερες γιατί δεν είχα πάρει πρέφα.

Θα το κοιτάξω...
marios
καιρος να ξεκινήσω κ γω τα παιχνιδακια 19.gif
IraTmac
Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.

The error returned was:

The administrator has disabled viewing of the arcade for your member group. If you feel this is a mistake please PM an administrator and let them know.
dizzy_fingers
Σύμφωνα με τις ρυθμίσεις πρέπει το group "Hall of fame" , εσύ δηλαδή, και να βλέπεις και να παίζεις κανονικότατα...

Για ξαναδοκίμασε...
Alexmei
εγώ τώρα είδα το τόπικ και αναφέρω ότι δν μπορώ να μπω να παίξω....
sihainas
Θα διορθωθεί το πρόβλημα αν επιλέξετε σαν γλώσα τα αγγλικά...
Alexmei
QUOTE
IPB WARNING [2] FUNC::require(./lang/greek/lang_Arcade.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory (Line: 743 of /sources/functions.php



αυτό μου βγάζει όταν το πατάω το arcade...... και σα αγγλικά και στα ελληνικά. sad.gif
dizzy_fingers
QUOTE(sihainas @ Apr 2 2006, 02:53 PM)
Θα διορθωθεί το πρόβλημα αν επιλέξετε σαν γλώσα τα αγγλικά...
*


Επιμένω..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.