Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 25η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2016-17
benchwarmer
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
ΤΣΣΚΑ-Γαλατασαράι 19:00
Φενερμπαχτσέ-Μπασκόνια 19:45
Ζαλγκίρις-Παναθηναϊκός 20:00
Μακάμπι-Αρμάνι 21:05
Μπαρτσελόνα-Ούνιξ Καζάν 22:00

Παρασκευή
Εφές-Μπάμπεργκ 20:00
Ολυμπιακός-Νταρουσάφακα 21:45
Ρεάλ Μαδίρτης - Ερυθρός Αστέρας 22:00


Και η βαθμολογία αυτή τη στιγμή:
Ρεάλ 18-6
ΤΣΣΚΑ 18-6
Ολυμπιακός 17-7
Φενέρ 16-8
Παναθηναϊκός 14-10
Αστέρας 14-10
Εφές 13-11
Μπασκόνια 13-11
---------------------------
Νταρουσάφακα 12-12
Ζαλγκίρις 10-14
Μπαρτσελόνα 9-15
Μπάμπεργκ 8-16
Γαλατασαράι 8-16
Μακάμπι 8-16
Ούνιξ 7-17
Αρμάνι 7-17
Quincy
Χάνει αύριο ο Ερ. Αστέρας, κερδίζει η Εφες -πολύ πιθανά και τα δύο- κι έχουμε τετραπλή ισοβαθμία στις θέσεις 5-8 w00t.gif
damian
Ο Σενγκελια ειναι ισως ο πιο κομβικος παικτης της Λαμποραλ. Ο μονος που δινει σκληραδα και αμυνα.
pan24
Και του παναθηναικου και της φενερ ηταν πιθανα σημερα
Ζαλγκιρις πολυ δυνατη εντος και ανεβασμενη τελευταια
Φενερ χωρις σλουκα,ουντο και με ντιξον,βεσελυ απο νωρις να εχουν θεμα με φαουλ
Οποιοαδηποτε ομαδα οταν λειπουν τα 2/5 της 5αδας της,ειδικα αν μιλαμε για παικτη-κολωνα οπως ο ουντο εχουν πολλες πιθανοτητες να χασιυν οταν παιζουν με ανταγωνιστικη ομαδα
benchwarmer
QUOTE(Quincy @ Mar 9 2017, 22:12 ) *
κερδίζει η Εφες -πολύ πιθανά και τα δύο


Μπα tongue.gif

Και την μεθεπόμενη βδομάδα υπάρχει το Ζαλγκίρις-Εφές. Αν στο μεταξύ έχουν περάσει οι Λιθουανοί από το Καζάν, δεν τους βλέπω καλά τους Τούρκους, που έχουν Φενέρ-Ολυμπιακό-Ρεάλ στο τέλος.
boumtze-boumtze
63 ποντους στο ημιχρονο η Ρεαλ...
Ειναι που ματσαρει καλα μαζι της ο Παναθηναικος... biggrin.gif
ubic
Οι προημιτελικοί ως έχουν:

Real Madrid* - Anadolu Efes Istanbul
Fenerbahce Istanbul - Panathinaikos Superfoods Athens

CSKA Moscow* - Baskonia Vitoria Gasteiz
Olympiacos Piraeus* - Crvena Zvezda mts Belgrade

*Έχουν προκριθεί στα προημιτελικά
EA7 Emporio Armani Milan, Unics Kazan και Galatasaray Odeabank Istanbul έχουν αποκλειστεί.
Conan1982
Πιο πολύ ενδιαφέρον μου φαίνεται έχει από εδώ και στο εξής η μάχη για την 8ή θέση.
Η Νταρουφάσακα είναι η μια διεκδικήτρια αλλά θεωρώ και η Ζαλγκίρις μπορεί να το παλέψει αρκεί να κερδίσει την Εφές (την οποία κέρδισε στο πρώτο γύρο) αλλά έχει δύσκολο πρόγραμμα.
whaler
QUOTE (Conan1982 @ Mar 11 2017, 10:09 ) *
Πιο πολύ ενδιαφέρον μου φαίνεται έχει από εδώ και στο εξής η μάχη για την 8ή θέση.
Η Νταρουφάσακα είναι η μια διεκδικήτρια αλλά θεωρώ και η Ζαλγκίρις μπορεί να το παλέψει αρκεί να κερδίσει την Εφές (την οποία κέρδισε στο πρώτο γύρο) αλλά έχει δύσκολο πρόγραμμα.


Η Νταρουσάφακα έχει αρκετά δύσκολο πρόγραμμα, με Μόσχα, Μπάμπεργκ εκτός και Ερυθρό τελευταία αγωνιστική, που πολύ πιθανό να ψάχνει να μπει σφήνα ως 8ος. Η Εφές έχει εξίσου δύσκολο πρόγραμμα, αλλά νομίζω πως λόγω και εξωγηπεδικών παραγόντων θα την σπρώξουν για να μπει playoff. Από την άλλη, η Ζαλγκίρις, αν εξαιρέσεις τελευταία αγωνιστική όπου πάει Βιτόρια, νομίζω μπορεί να τα παλέψει τα παιχνίδια.
Προσωπική εκτίμηση είναι πως η 8η θέση θα παιχτεί μεταξύ Εφες και Ζαλγκίρις.
back2back
QUOTE(kouch @ Mar 11 2017, 14:11 ) *
Η Νταρουσάφακα έχει αρκετά δύσκολο πρόγραμμα, με Μόσχα, Μπάμπεργκ εκτός και Ερυθρό τελευταία αγωνιστική, που πολύ πιθανό να ψάχνει να μπει σφήνα ως 8ος. Η Εφές έχει εξίσου δύσκολο πρόγραμμα, αλλά νομίζω πως λόγω και εξωγηπεδικών παραγόντων θα την σπρώξουν για να μπει playoff. Από την άλλη, η Ζαλγκίρις, αν εξαιρέσεις τελευταία αγωνιστική όπου πάει Βιτόρια, νομίζω μπορεί να τα παλέψει τα παιχνίδια.
Προσωπική εκτίμηση είναι πως η 8η θέση θα παιχτεί μεταξύ Εφες και Ζαλγκίρις.


νομίζω πως η 8η θέση θα κριθεί στις 15 νίκες, μπορεί και στις 14, τότε θα έχουμε σίγουρα ισοβαθμία
damian
Θα πεσει πολυ μαγειρεμα τις τελευταιες αγωνιστικες. Ρεαλ & Τσσκα θα προσπαθησουν να αποφυγουν την 1η θεση , και οι 5-8 να βρουν τον Ολυμπιακο. Θα δουμε ωραια σκηνικα smile.gif
Varvos
το πιο ευκολο προγραμμα το χει η Μπαμπεργκ με 4/5 ματς εντος και το εκτος με Αρμανι
Αν παρει και τα 5 φτανει τις 14 νικες και μπορει να χωθει απ το πουθενα, δυσκολο βεβαια γιατι λογικα στις 15-16 νικες θα κριθει η 8η θεση
Dred11
QUOTE (damian @ Mar 13 2017, 03:49 ) *
Θα πεσει πολυ μαγειρεμα τις τελευταιες αγωνιστικες. Ρεαλ & Τσσκα θα προσπαθησουν να αποφυγουν την 1η θεση , και οι 5-8 να βρουν τον Ολυμπιακο. Θα δουμε ωραια σκηνικα smile.gif

Αν ο Ολυμπιακός είναι πλήρης στα playoffs κανένας από τους 5-8 πλην Παναθηναικού δεν έχει ούτε 5% πιθανότητες να τον περάσει. Ας πούμε αν εγώ ήμουν Μπασκόνια θα προτιμούσα την Ρεάλ. Επίσης αν ήμουν Εφές θα προτιμούσα την Φενέρ. Το ίδιο και ως Νταρουσάφακα. Σόρυ αν ξεχνάω κάποιον άλλον κουλό. smiley.gif
Varvos
ο Αστερας πιστευω θα προτιμουσε να πεσει μ εμας
Οπως κι εμεις μ αυτον
οποτε κατι μπορει να γινει εκει tongue.gif
damian
QUOTE (Dred11 @ Mar 13 2017, 09:20 ) *
Αν ο Ολυμπιακός είναι πλήρης στα playoffs κανένας από τους 5-8 πλην Παναθηναικού δεν έχει ούτε 5% πιθανότητες να τον περάσει. Ας πούμε αν εγώ ήμουν Μπασκόνια θα προτιμούσα την Ρεάλ. Επίσης αν ήμουν Εφές θα προτιμούσα την Φενέρ. Το ίδιο και ως Νταρουσάφακα. Σόρυ αν ξεχνάω κάποιον άλλον κουλό. smiley.gif


Αυτό που λες για τη Μπασκονια και Ρεαλ έχει κάποια βάση. Αλλά και πάλι νομίζω ότι ο Ολυμπιακος είναι ο πιο επιθυμητός αντίπαλος απο τους 1-4. Ρεαλ/Τσσκα έχουν πολύ ταλέντο, και Φενερ έχει την έδρα και το F4.
Quincy
QUOTE(damian @ Mar 13 2017, 01:49 ) *
Θα πεσει πολυ μαγειρεμα τις τελευταιες αγωνιστικες. Ρεαλ & Τσσκα θα προσπαθησουν να αποφυγουν την 1η θεση , και οι 5-8 να βρουν τον Ολυμπιακο. Θα δουμε ωραια σκηνικα smile.gif


Στο πρώτο συμφωνώ, νομίζω κανείς τους δεν θέλει την Φενερ στον ημιτελικό. Στο δεύτερο διαφωνώ, η Μπασκόνια πχ δεν νομίζω να μας θέλει smiley.gif

Η Μπασκόνια επίσης έχει την Φενερ στο 2-0. Βέβαια οι Τούρκοι έπαιζαν τη μια χωρίς Μπογκντάνοβιτς και την άλλη χωρίς Ουντο, αλλά και πάλι ίσως είναι ένα ψυχολογικό boost. Αν επέλεγε κάποιον μάλλον αυτός θα ήταν η Φενερ.

Ερυθρός-Εφες και Νταρουσαφακα ίσως παίζουν για την πρόκριση την τελευταία αγωνιστική και όχι για να διαλέξουν αντίπαλο.
T.W.Is.M.
QUOTE(damian @ Mar 13 2017, 03:49 ) *
Θα πεσει πολυ μαγειρεμα τις τελευταιες αγωνιστικες. Ρεαλ & Τσσκα θα προσπαθησουν να αποφυγουν την 1η θεση , και οι 5-8 να βρουν τον Ολυμπιακο. Θα δουμε ωραια σκηνικα smile.gif



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.