Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
womanplayer
ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝΕιδήσεις

Η Εθνική ομάδα Γυναικών θα συμμετέχει στα Ημιτελικά του Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2007.
Η προετοιμασία της Εθνικής ομάδας θα ξεκινήσει την 25/7/2006 στο Καρπενήσι.
H Εθνική ομάδα στο πλαίσιο της προετοιμασίας της, θα συμμετέχει στα παρακάτω φιλικά παιχνίδια.
Διεθνές τουρνουά στην Λετονία (Ρίγα)
5/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ -
6/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ -
7/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ - ΛΕΤΟΝΙΑ
Διεθνές τουρνουά στην Ιταλία (Chieti)
18/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ -
19/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ -
20/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ -
21/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ
Διεθνές τουρνουά στην Ελλάδα (Aθήνα)
25/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ - ΡΟΥΜΑΝΙΑ
26/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ - ΚΟΥΒΑ
27/8/2006 ΕΛΛΑΔΑ -ΙΤΑΛΙΑ

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ:ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2007
Συμμετέχουσες Ομάδες: Συμμετέχουν 18 Ομάδες χωρισμένες σε 5 Ομίλους.
Α Όμιλος:Βουλγαρία, Ουγγαρία, Ελλάδα, Λευκορωσία
Β Όμιλος:Ισραήλ, Ουκρανία, Τουρκία, Σλοβενία.
Γ Όμιλος:Κροατία, Γερμανία, Πολωνία, Σουηδία.
Δ Όμιλος:Φινλανδία, Ρουμανία, Σερβία & Μαυροβούνιο.
Ε Όμιλος:Βέλγιο, Σλοβακία, Λετονία.

Το πρόγραμμα των αγώνων της Εθνικής ομάδας Γυναικών είναι:
06/9/2006 Πόλη ........: ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ
09/9/2006 Πόλη Πορταριά: ΕΛΛΑΔΑ - ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
13/9/2006 Πόλη Πορταριά: ΕΛΛΑΔΑ - ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ
16/9/2006 Πόλη Πορταριά: ΕΛΛΑΔΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ
20/9/2006 Πόλη ........: ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ
23/9/2006 Πόλη ........: ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ

ΠροπονητήςΣ: Mίσσας Κωνσταντίνος
Βοηθός Προπονητή:Δικαιουλάκος Γεώργιος
Γυμναστής: Ανιφαντής Ευάγγελος
Γενικός Αρχηγός:Παταβούκας Κωνσταντίνος
Εφοροι:
Ιατρός: Τσακίρη Κική - Ιακωβίδου Ειρήνη
Φυσιοθεραπευτής:Ντραμουντάνη Λίνα - Φετλής Αντώνης
womanplayer
ειναι λιγο νωρις και ακομα δεν εχουν ανακοινωθει τα ονοματα των παικτριων που θα παρει αλλα ας το εχουμε ωσ topic
harris
pame na poume tin idanikh kata thn gnomi mas 12ada???

woman player ti les???
womanplayer
για ξεκινα !!!!!!!!!!!!!!!!!
harris
pg) Κωστάκη, Καλέτζου, Πρασσά

sg) Μάλτση, Χατζηνικολάου, Τασουλή

sf) Καλτσίδου, Κυριακοπούλου

pf) Σαρέγκου, Παραγιού, Σταχτιάρη

C) δεν έχουμε καμία που να μπορεί να σταθεί ψηλά... απλά πράγματα... Νικολαίδου η μοναδική κάλή...

Εκπλήξεις έχει η 12αδα μου, όπως την Παραγιού... η μικρή του Χολαργού είναι πολύ αξιόλογη, αν και εγω δεν την ειχα για σπουδαία πράγματα... οπως μου είπε όμως κάποιος που ξερει καλά τα πράγματα, μπορεί να εξελιχθεί σε ένα θαυμάσιο και πανυψηλο τριάρι με εξαιρετικό περιφερειακό σουτ... εχει τα προσόντα να αφήσει εποχή...

Παπαδημητρίου, Λύμουρα, Κοσμά, Σταμάτη, Σωτηρίου, Βαλέτα, μπορούν υπό προυποθέσεις να αγωνιστούν στην εθνική...
womanplayer
pg) Καλέντζου,Δελη .Λυμουρα

sg) Χατζηνικολαου, Μαλτση
sf) Καλτζιδου, μου λειπει το αλλο 3 αρι
pf) ΣΑρεγκου ,Κοσμα ,Βασιλειου ή καμια μικρη
C) Σταχτιαρη , Νικολαιδου?????
trefoil 13
Ποια Τασουλή ρε Χάρη; Αυτή που έβγαλε όλη την χρονιά με ενέσεις;
harris
Οχι, την αδερφή της.... biggrin.gif

Γιατί, έχεις πολλές καλύτερες;;; Εντάξει, η αλήθεια είναι πως εάν ήμουν εγώ προπονητής ίσως να μην την έπαιρνα...
trefoil 13
Ίσως...!
harris
καλα, αντι να κραζεις, πες την δικη σου δωδεκάδα...
trefoil 13
Καλέντζου, Κωστάκη, Μάλτση, Νικολαϊδου, Σαρέγκου, Κυριακοπούλου, Χατζηνικολάου, Καλτσίδου, Σαχτιάρη, Κοσμά σίγουρα.
Η Βασιλείου που γράφει η womanplayer θα έχει αποθεραπευτεί;
Η Παραγιού δεν νομίζω γιατί ποιος προπονητής ρισκάρει με τόσο μικρές ηλικιακά αθλήτριες;
womanplayer
trefoil γιαυτο εβαλα εναλλακτικη παικτρια υπομονη να δουμε τισ παικτριες πρωτα παντως καποιεσ ειναι σιγουρες <λογικοτατο>
womanplayer
παντως απο την εθνικη νεων γυναικων πιστευω στην γυναικων θα πανε Δημητρακου Παπαμιχαηλ και Σταυριδου στην προετοιμασια για την δωδεκαδα δεν ξερω !
harris
Εγω πιστευω πολύ και στην Παραγιού... Δεν ξερω εάν τελικά θα είναι, ξέρω όμως ότι η πορεία της παρακολουθείται στενά και στην εθνική την πιστευουν πάααααρα πολύ... Εγω είναι η αλήθεια πως δνε την είχα σε τόσο μπασκετική εκτίμηση μέχρι που την είδα φέτος...

Οπως το ίδιο συμβαίνει και με την Παπαμιχαήλ... για να δούμε...
womanplayer
koita h kopela epaize sthn A2 kai apo oti vlepw den kanei toso kalo paneyrwpaiko < mporeis na allaxei> fusika kai h omospondia pisteuei stis exeliximes paiktries alla gia thn sugkekrimenh pisteuw oti einai akoma nwris! den exei paixei A1 otan htan stis esperides den thn evaze polu o despotakhs opote einai akoma nwris
womanplayer
παντως αυτο που εχω να παω οτι στον χολαργο ειχε μεγαλη βελτιωση καμια σχεση οπωσ ηταν στισ εσπεριδεσ καμιΑ
harris
δεν λεω οτι θα παίξει... λέω ότι πιστευουν πολύ στις δυνατότητές της... ίσως όχι άμεσα...

εχει αυτό που λένε οι Αμερικανοι potential... πολλά περιθώρια προόδου...
womanplayer
οπωσ ειδες και παραπανω συμφωνω μαζι σου! βασικα πιστευω στην μελλοντικη εθνικη υπαρχουν πολλα ταλεντα απλα αν ανεβει λιγο το επιπεδο και να δωσουν προσοχη και δουλεια φυσικα
trefoil 13
Πότε περίπου ανακοινώνεται η 12άδα;
harris
meta την προετοιμασία που αν δεν κανω λάθος ξεκινάει στις 25/7...
womanplayer
η δωδεκαδα δεν ανακοινωνεται αμεσως στην προετοιμασια πανε γυρω στισ 15-16 αθλητριες και λιγο πριν αρχισουν οι αγωνιστικες υποχρεωσεις ανακοινωνεται οι 12αδα
womanplayer
Γυναικών: Προετοιμασία στο Καρπενήσι
Την Τρίτη 25 Ιουλίου ξεκινά την προετοιμασία της στο Καρπενήσι η Εθνική Γυναικών ενόψει των υποχρεώσεών της για την ημιτελική φάση του Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος 2007.
Ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Κώστας Μίσσας κάλεσε τις παρακάτω αθλήτριες: Καλέντζου Τούλα, Λύμουρα Λολίτα, Καλτσίδου Στέλλα, Χατζηνικολάου Όλγα, Σταχτιάρη Ειρήνη, Παπαμιχαήλ, Κοσμά Αφροδίτη, Σαρέγκου Πόλυ, Παναγιωτοπούλου Μαρία, Σαμορούκοβα Μαρία, Κατωπόδη Εύα, Καραμπατζάκη Μάγδα, Σταυρίδου Ναυσικά, Γκουζίνη Βασιλεία, Κωστάκη Αναστασία, Μάλτση Εβίνα.
...

apo site basket.gr
womanplayer
ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ
tissiaPa
popo panagia mou pou pame etsi....
milan 7
blove.gif biggrin.gif ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥΣ
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΝΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΕΤΩΠΟ 41.gif 41.gif 41.gif
Live strong
24/9/2007
7/10/2007 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 31o ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2007 - ΙΤΑΛΙΑ(Κατηγορία Α)
Vasto:ΤΟΥΡΚΙΑ-ΛΕΤΟΝΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ-16η Ομάδα
Lanciano:ΒΕΛΓΙΟ-ΡΟΥΜΑΝΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ
Chieti:ΙΤΑΛΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ-ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ
Ortona:ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ-ΣΕΡΒΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ


basket.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.