Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 Ολυμπιακός 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
lamar
QUOTE(Vas @ Feb 8 2010, 14:12 ) *
είχες αγοράσει εισιτήριο και δεν σε άφησαν να μπεις;; Από πια είσοδο πήγες να μπεις;

Εγώ μπήκα στις 7 μέσα, και στον περιβάλλοντα χώρο δεν είδα κανένα… πόσο μάλλον 250 άτομα…

Ασε φιλε μην μου λες απο ποια εισοδο πηγα να μπω, λες και θυμαμαι τωρα αριθμους. Αν σε βοηθαει πηγα να μπω απο την εισοδο που ειναι διπλα στον παγκο του Αμαρουσιου, και εφαγα πορτα, γιατι το γηπεδο ηταν γεματο. Προφανως οταν πηρα το εισιτηριο το γηπεδο ηταν αδειο.
Πραγματικα δεν με νοιαζει καθολου η ηττα, διοτι το Μαρουσι ηταν καλυτερο και κερδισε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ, και οταν καποιος κερδιζει την ομαδα που υποστηριζω ετσι οπως κερδισε χθες το Μαρουσι, το παραδεχομαι και το λεω.
Η φαση ομως του Τεοντοσιτς, ειναι να την στελνουμε στην FIBA για να την δειχνουν στα σεμιναρια διαιτησιας, σαν παραδειγμα προς αποφυγη για το που δεν πρεπει να στεκεται ενας ρεφερι.
Ολοι εδω γραφετε, ναι ενταξει, αλλα δεν μπορεις να τον σπρωξεις τον διαιτητη και διαφορα αλλα ..............!!!!
Κανεις ομως δεν απανταει, στο αν εχετε ξαναδει εσεις ποτε ρεφερι να στεκεται ακριβως κατω απο την μπασκετα!!!
Γιατι? Ειναι απλο!! Διοτι δεν εχετε ξαναδει. Ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια, μονο εδω θα μπορουσε να γινει αυτο και εγινε!!!

Υ.Γ Ειναι δεδομενο οτι ενα μεγαλο ποσοστο των παιδιων που γραφουν εδω μεσα, εχει παιξει μπασκετ σε υψηλο, μετριο, και χαμηλο επιπεδο.
Ρωταω λοιπον οσους εχουν παιξει η παιζουν ακομα, αν σε αγωνα που η ομαδα σου χανει, εσυ κανεις μπασιμο, και την ωρα της προσγειωσης στραβοπατησεις πανω στο ποδι του διαιτητη ο οποιος αδικαιολογητα εντελως στεκεται εκει τι θα του λεγατε η θα κανατε?
Εγω παντως θα του εκανα πολυ χειροτερα, και οσοι με ξερουν καταλαβαινουν τι εννοω!!!

newpower2020
QUOTE(lamar @ Feb 8 2010, 16:11 ) *
Υ.Γ Ειναι δεδομενο οτι ενα μεγαλο ποσοστο των παιδιων που γραφουν εδω μεσα, εχει παιξει μπασκετ σε υψηλο, μετριο, και χαμηλο επιπεδο.
Ρωταω λοιπον οσους εχουν παιξει η παιζουν ακομα, αν σε αγωνα που η ομαδα σου χανει, εσυ κανεις μπασιμο, και την ωρα της προσγειωσης στραβοπατησεις πανω στο ποδι του διαιτητη ο οποιος αδικαιολογητα εντελως στεκεται εκει τι θα του λεγατε η θα κανατε?
Εγω παντως θα του εκανα πολυ χειροτερα, και οσοι με ξερουν καταλαβαινουν τι εννοω!!!


Να προσθέσω μόνο και να έχεις φάει στον αέρα και μία αγκωνιά από αντίπαλο...

Πάντως γενικά ξενερώνω με την επιθετική αφόπλιση των Πέν-Χαλπερίν.Και αν για τον 2ρο πές είναι συνήθεια του να κρύβεται ο πρώτος αλλιώς μας είχε συνηθίσει.Χτες αφοπλίστηκαν οι Κλέιζα-Τσίλι (ο πρώτος τραγικά άστοχος απτο τρίποντο δεν ήταν στην μέρα του) ο Τεό τσατίστηκε οπότε αυτό ήταν.Κάτι τέτοιες στιγμές πρέπει οι παίχτες ρολλίστες αναγκαστικά να πάρουν πρωτοβουλίες.Γενικά θα ήθελα ο Πεν να μην είναι τόσο μαγκωμένος επιθετικά.
magickaminia
QUOTE(AZ1980 @ Feb 8 2010, 14:20 ) *
Και ο Ολυμπιακός γενικότερα. Αυτό λέω τόση ώρα, το έθεσες πολύ απλά και κατανοητά. Στο πως υποδέχεσαι και αξιοποιείς την ήττα κρύβεται και μεγάλο μέρος των εφοδίων που θα σου φέρουν τη νίκη, όταν η νίκη θα είναι τίτλος.



bball.gif

Μα ο Ολυμπιακος και ο προπονητης του δεν δικαιουνται να χανουν απο μια ομαδα σαν το Μαρουσι που ο τροπος παιχνιδιου του ειναι ενα ανοιχτο βιβλιο. Δυστυχως στο συγκεκριμενο ματς φανερωθηκε οτι ο καλυτερος Ελληνας προπονητης αυτη την στιγμη δικαιωματικα ειναι ο Γιωργος Μπαρτζωκας. Φτασαμε στο σημειο ο Ολυμπιακος να κυνηγαει το γκολ αβερειτζ για την περιπτωση ισοβαθμιας. Μιλαμε για δειγματα μπασκετικης ανωριμοτητας. Το μαθημα του Μαρουσιου στον Παναθηναικο ειναι πολυ προσφατο για να μην μπορει ολοκληρος Ολυμπιακος με το ροστερ των 30 εκατ. Ευρο να αισθανεται αμηχανα απεναντι στο Καιμακογλου και τον Κις. Χωρις να υποτιμω τα συγκεκριμενα ατομα. Πρεπει να αλλαξουν καποιοι νοοτροπια γιατι μειναν λιγες μερες για το Κυπελλο και το ματς στο ΟΑΚΑ . Χωρος για αλλη γκελα δεν χωραει. blove.gif
Vas
QUOTE(lamar @ Feb 8 2010, 16:11 ) *
Ασε φιλε μην μου λες απο ποια εισοδο πηγα να μπω, λες και θυμαμαι τωρα αριθμους. Αν σε βοηθαει πηγα να μπω απο την εισοδο που ειναι διπλα στον παγκο του Αμαρουσιου, και εφαγα πορτα, γιατι το γηπεδο ηταν γεματο. Προφανως οταν πηρα το εισιτηριο το γηπεδο ηταν αδειο.
Πραγματικα δεν με νοιαζει καθολου η ηττα, διοτι το Μαρουσι ηταν καλυτερο και κερδισε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ, και οταν καποιος κερδιζει την ομαδα που υποστηριζω ετσι οπως κερδισε χθες το Μαρουσι, το παραδεχομαι και το λεω.
Η φαση ομως του Τεοντοσιτς, ειναι να την στελνουμε στην FIBA για να την δειχνουν στα σεμιναρια διαιτησιας, σαν παραδειγμα προς αποφυγη για το που δεν πρεπει να στεκεται ενας ρεφερι.
Ολοι εδω γραφετε, ναι ενταξει, αλλα δεν μπορεις να τον σπρωξεις τον διαιτητη και διαφορα αλλα ..............!!!!
Κανεις ομως δεν απανταει, στο αν εχετε ξαναδει εσεις ποτε ρεφερι να στεκεται ακριβως κατω απο την μπασκετα!!!
Γιατι? Ειναι απλο!! Διοτι δεν εχετε ξαναδει. Ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια, μονο εδω θα μπορουσε να γινει αυτο και εγινε!!!

Υ.Γ Ειναι δεδομενο οτι ενα μεγαλο ποσοστο των παιδιων που γραφουν εδω μεσα, εχει παιξει μπασκετ σε υψηλο, μετριο, και χαμηλο επιπεδο.
Ρωταω λοιπον οσους εχουν παιξει η παιζουν ακομα, αν σε αγωνα που η ομαδα σου χανει, εσυ κανεις μπασιμο, και την ωρα της προσγειωσης στραβοπατησεις πανω στο ποδι του διαιτητη ο οποιος αδικαιολογητα εντελως στεκεται εκει τι θα του λεγατε η θα κανατε?
Εγω παντως θα του εκανα πολυ χειροτερα, και οσοι με ξερουν καταλαβαινουν τι εννοω!!!



1. αν δεν με άφηναν να μπω μέσα, με εισιτήριο στα χέρια, θα ζήταγα τα λεφτά μου πίσω... Ελπίζω να το έκανες! Φόραγες διακριτικά; (πρέπει να αρχίσεις να κάνεις παρεα με Μαρουσιώτες για να έχεις κονε για να μπεις… Ούτε στο envy τέτοια πόρτα!!)

2. Το γήπεδο ήταν όντως γεμάτο, αλλά πιστεύω ότι χώραγε και άλλους με λίγη καλή θέληση,

3. Ο ρεφερι ήταν σε λάθος θέση! Την επόμενη φορά να έχουν και ένα σουγιά στο πάγκο, να τον ξεκοιλιάσει!! Μα τι ειναι αυτά που λές;;

4. Το μπάσκετ είναι αθλητισμός. Είτε σε χαμηλό είτε σε υψηλο επίπεδο.... Μην το ξεχνας,
rankin
QUOTE(magickaminia @ Feb 8 2010, 16:17 ) *
Δυστυχως στο συγκεκριμενο ματς φανερωθηκε οτι ο καλυτερος Ελληνας προπονητης αυτη την στιγμη δικαιωματικα ειναι ο Γιωργος Μπαρτζωκας.

Παρεμπιπτόντως ο Μπαρτζώκας είναι "μαθητής" του Γιαννάκη, και Ολυμπιακός από τους λίγους...
Κέρδισε την ομάδα της καρδιάς του και τον δάσκαλο του και μπράβο του για αυτό
Reggie Miller #31
Οι δηλώσεις του Γιαννάκη είναι σχεδόν οι ίδιες πάντα...
Πότε τελικά θα μάθουμε από τις ήττες που κάνουμε...
LFO
QUOTE(rankin @ Feb 8 2010, 16:57 ) *
Παρεμπιπτόντως ο Μπαρτζώκας είναι "μαθητής" του Γιαννάκη, και Ολυμπιακός από τους λίγους...
Κέρδισε την ομάδα της καρδιάς του και τον δάσκαλο του και μπράβο του για αυτό


ασε που μεναμε στο ιδιο ξενοδοχείο στο Βερολινο και ηταν το βράδυ μετα τον ημιτελικο κομμάτια......


Σοβαρότατος προπονητης πάντως....Νομίζω τον ηθελε ο Γιαννακης στη εθνικη αντι του Κακιουζη (οφ τοπικ)...
Marciulionis
Το όλο θέμα με τη διαχείριση των ηττών από τον ΟΣΦΠ, έχει να κάνει περισσότερο με τη νοοτροπία του κόσμου και το πως αυτή περνάει στους παίκτες κι όχι με τον πως τις αντιμετωπίζει ο Γιαννάκης, ο οποίος αν και ξεφεύγει ορισμένες φορές πάνω στην ένταση του ματς, είναι γενικά σοβαρός άνθρωπος. Ο Ολυμπιακός δεν έχει ακόμα την πολυτέλεια οι φωνές και οι μουρμούρες του κόσμου να μην περνάνε στα αποδυτήρια, ούτε την άνευ όρων στήριξη που έχει κατακτήσει ο ΠΑΟ κι ο Ομπράντοβιτς.

Και είναι γεγονός ότι όλη η περιρρέουσα ατμόσφαιρα, έχει κάτι το άρρωστο, με τους φιλάθλους να έχουν το βλέμμα πιο πολύ στραμμένο στους διαιτητές την ώρα του αγώνα παρά στους παίκτες και να περιμένουν το πρώτο φαλτσοσφύριγμα να τους ξεφωνίσουν. Αυτό και περνάει στην ομάδα προκαλώντας εκνευρισμό και μεγαλοποιεί ορισμένες καταστάσεις. Κακά τα ψέμματα, άμα ψάχνεις να βρείς λάθος σφύριγμα, όλα λάθος θα σου φαίνονται.

Air and King
Aυτη η ηττα εμενα μου αφησε αναμεικτα συναισθηματα......

Απο την μια με προβληματισε γιατι η ομαδα εμεινε πισω στην διεκδικηση της πρωτιας στην Α1 και κατα συνεπεια του απολυτου πλεονεκτηματος Εδρας στα Πλειοφ απο την αλλη ηταν μια καλη σφαλιαρα για να επιστρεψουμε στην Γη γιατι νομιζαμε οτι μεσα σε 2-3 εβδομαδες πηγαμε σε αλλη στρατοσφαιρα και γιναμε οι Λεικερς!

Ο Ολυμπιακος λογικα(αν δεν γκελαρει ο Παναθηναικος που δεν το βλεπω καθως λογικα θα συνελθει) θελει νικη μεσα στο ΟΑΚΑ και αυτο σιγουρα ειναι δυσκολο!Το πρωταθλημα ειναι στοχος που πρεπει οπωσδηποτε να κατακτησει η ομαδα για να παρει τα σκυπτρα!Στην κατασταση που φτασαμε βαθμολογικα μετα την ηττα απο το Μαρουσι πρεπει να κανουμε ενα διπλο στο ΟΑΚΑ!

Στην Ευρωλιγκα ετσι οπως εχουν ερθει τα πραγματα με λιγη προσοχη θα βρεθουμε στο F4 για να διεκδικησουμε το τροπαιο,στο πρωταθλημα ομως χρειαζεται μεγαλη προσπαθεια μετα την ηττα χθες!

Το ωραιο μπασκετ που εχει παιξει κυριως το τελευταιο μηνα η ομαδα θα παει περηπατο αν δεν παρουμε το πρωταθλημα και την Ευρωλιγκα(τουλαχιστον ενα απο τα δυο) και φυσικα δεν χρειαζεται κανενας υμνος προς τον Γιαννακη πριν η ομαδα παρει ενα η και τους δυο μεγαλους Τιτλους!Χθες (Δυστυχως) φροντισε να μου υπενθυμησει γιατι δεν του εχω εμπιστοσυνη!Κυριως οταν "κοιμωμενος" δεν επερνε ταιμ αουτ οταν το Μαρουσι ξεφευγε!Αυτο ειναι "αστειο" που το επαμαναλαμβανει πολλες φορες!
lamar
QUOTE(Vas @ Feb 8 2010, 16:37 ) *
1. αν δεν με άφηναν να μπω μέσα, με εισιτήριο στα χέρια, θα ζήταγα τα λεφτά μου πίσω... Ελπίζω να το έκανες! Φόραγες διακριτικά; (πρέπει να αρχίσεις να κάνεις παρεα με Μαρουσιώτες για να έχεις κονε για να μπεις… Ούτε στο envy τέτοια πόρτα!!)

2. Το γήπεδο ήταν όντως γεμάτο, αλλά πιστεύω ότι χώραγε και άλλους με λίγη καλή θέληση,

3. Ο ρεφερι ήταν σε λάθος θέση! Την επόμενη φορά να έχουν και ένα σουγιά στο πάγκο, να τον ξεκοιλιάσει!! Μα τι ειναι αυτά που λές;;

4. Το μπάσκετ είναι αθλητισμός. Είτε σε χαμηλό είτε σε υψηλο επίπεδο.... Μην το ξεχνας,

1. Να φανταστεις ειμαι κολλητος με τον υπευθυνο προπονητων στα τμηματα υποδομης του Αμαρουσιου, καθως και με κανα δυο ατομα ακομα που ειναι γνωστοι στον ΓΣΑ, επειδη ομως ο πρωτος ελειπε εκτος Αθηνων και αποφασισα τελευταια στιγμη να παω δεν θεωρησα σκοπιμο να παρω τηλ. για να τους πω οτι παω στο γηπεδο. Που να ξερα οτι δεν θα εμπαινα. Το εισιτηριο φιλε το τσαλακωσα και το εριξα στο προσωπο αυτου που δεν μας αφηνε να μπουμε.

2. Δεν διαφωνω, αλλα μην πουλας αλλα ρε φιλε Βωβε!!!

3. Αυτο καταλαβες? Εγω ειπα οτι ηταν λογικη η αντιδραση του λογω εντασης αγωνα.

4. Ωραια η θεωρια σου, αλλα οταν φορας φανελα και σορτς τρελαινεσαι και δεν θες να χασεις ουτε απο τη μανα σου.
Air and King
QUOTE(lamar @ Feb 8 2010, 16:11 ) *
Κανεις ομως δεν απανταει, στο αν εχετε ξαναδει εσεις ποτε ρεφερι να στεκεται ακριβως κατω απο την μπασκετα!!!
Γιατι? Ειναι απλο!! Διοτι δεν εχετε ξαναδει. Ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια, μονο εδω θα μπορουσε να γινει αυτο και εγινε!!!

Υ.Γ Ειναι δεδομενο οτι ενα μεγαλο ποσοστο των παιδιων που γραφουν εδω μεσα, εχει παιξει μπασκετ σε υψηλο, μετριο, και χαμηλο επιπεδο.
Ρωταω λοιπον οσους εχουν παιξει η παιζουν ακομα, αν σε αγωνα που η ομαδα σου χανει, εσυ κανεις μπασιμο, και την ωρα της προσγειωσης στραβοπατησεις πανω στο ποδι του διαιτητη ο οποιος αδικαιολογητα εντελως στεκεται εκει τι θα του λεγατε η θα κανατε?
Εγω παντως θα του εκανα πολυ χειροτερα, και οσοι με ξερουν καταλαβαινουν τι εννοω!!!

Εχει ξαναγινει Lamar μην τρελαινεσαι και μαλιστα και σε αγωνα ΝΒΑ αλλα και σε παιχνιδι που εχω παιξει εγω παλια σε λιγκ στην Αμερικη κιολας!
Το θεμα ειναι οτι ειναι λαθος σαφως καθως μπορει καλλιστα ο παιχτης πατωντας το ποδι του Διαιτητη να παθει διαστρεμα......

Τωρα αλλιως αντιδρας αν εισαι Επαγγελματιας και αλλιως αν εισαι ερασιτεχνης(που του ριχνεις και μια γροθια και δεν χαθηκε ο κοσμος) και ας βραζει το αιμα σου!Και εγω νευρικος ανθρωπος ειμαι......
kotzito
QUOTE(Air and King @ Feb 8 2010, 17:37 ) *
Aυτη η ηττα εμενα μου αφησε αναμεικτα συναισθηματα......

Απο την μια με προβληματισε γιατι η ομαδα εμεινε πισω στην διεκδικηση της πρωτιας στην Α1 και κατα συνεπεια του απολυτου πλεονεκτηματος Εδρας στα Πλειοφ απο την αλλη ηταν μια καλη σφαλιαρα για να επιστρεψουμε στην Γη γιατι νομιζαμε οτι μεσα σε 2-3 εβδομαδες πηγαμε σε αλλη στρατοσφαιρα και γιναμε οι Λεικερς!

Ο Ολυμπιακος λογικα(αν δεν γκελαρει ο Παναθηναικος που δεν το βλεπω καθως λογικα θα συνελθει) θελει νικη μεσα στο ΟΑΚΑ και αυτο σιγουρα ειναι δυσκολο!Το πρωταθλημα ειναι στοχος που πρεπει οπωσδηποτε να κατακτησει η ομαδα για να παρει τα σκυπτρα!Στην κατασταση που φτασαμε βαθμολογικα μετα την ηττα απο το Μαρουσι πρεπει να κανουμε ενα διπλο στο ΟΑΚΑ!

Στην Ευρωλιγκα ετσι οπως εχουν ερθει τα πραγματα με λιγη προσοχη θα βρεθουμε στο F4 για να διεκδικησουμε το τροπαιο,στο πρωταθλημα ομως χρειαζεται μεγαλη προσπαθεια μετα την ηττα χθες!

Το ωραιο μπασκετ που εχει παιξει κυριως το τελευταιο μηνα η ομαδα θα παει περηπατο αν δεν παρουμε το πρωταθλημα και την Ευρωλιγκα(τουλαχιστον ενα απο τα δυο) και φυσικα δεν χρειαζεται κανενας υμνος προς τον Γιαννακη πριν η ομαδα παρει ενα η και τους δυο μεγαλους Τιτλους!Χθες (Δυστυχως) φροντισε να μου υπενθυμησει γιατι δεν του εχω εμπιστοσυνη!Κυριως οταν "κοιμωμενος" δεν επερνε ταιμ αουτ οταν το Μαρουσι ξεφευγε!Αυτο ειναι "αστειο" που το επαμαναλαμβανει πολλες φορες!

+1

Θα προσθετα επισης οτι ισως αυτη η ηττα βγει σε καλο,γιατι μεχρι χτες αρκετοι στην ομαδα μπορει να πιστευαν οτι και να χασουμε στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΟ θα κανει καποια αλλη γκελα.Πλεον ισως εχουν συνειδητοποιησει οτι χρειαζομαστε οπωσδηποτε νικη στο ΟΑΚΑ και ετσι πανε με μεγαλυτερη θεληση.


Το τι αποτελεσματα θα εχει αυτη η ηττα θα δειξει.Αφ' ενος ισως ηρθε σε καταλληλο σημειο,την περιοδο δηλαδη που η ομαδα επαιζε καλα,ωστε να καταλαβουν οτι ο Ολυμπιακος δεν εχει γινει υπερομαδα και οτι 2-3 νικες δεν μας εχουν κανει τοπ στην Ευρωπη,αφ' ετερου μπορει να φερει γκρινια και απογοητευση σε μια περιοδο που η ομαδα παιζει την μιση σεζον.
il postino
απο περυσι λεω το ιδιο πραγμα ,

οι παο και οσφπ εχουν γιγαντωθει σε τετοιο βαθμο , σε ολα τα επιπεδα , και πλεον το πλεονεκτημα εδρας θα αρχισει να χανει την παλια μεγαλη αξια του!!!!

στις ομαδες αυτες υπαρχουν παικτες και προπονητες υψηλοτατου επιπεδου (ναι φιλοι του ολυμπιακου και ο γιαννακης σε αυτους ανηκει) που δε θα κολλησουν στην εδρα. πιστευει κανεις οτι π.χ ο κλειζα δεν ειναι ικανος να παει μεσα στο οακα και να βαλει 30π και να παρει τη ροζαλια (φυλλο αγωνος) σπιτι του?

ξεκολλατε επιτελους με το πλεονεκτημα εδρας. εχω σιχαθει να το ακουω τοσα χρονια. μιλαμε για μπατζετ που ποτε δεν ειχαμε δει στην ελλαδα και στην ευρωπη ακομα και τοτε που ειμασταν πρωτη λιγκα σε ολη τη γηραια ηπειρο. δδ, σπαν , πεκο , μπατιστ , τεο , τεο jr , κλειζα , τσιλντρες πιστευετε καταλαβαινουν απο εδρες? εγω δεν το πιστευω!

τα πραγματα ειναι απλα. ο ολυμπιακος για να κερδισει το πρωταθλημα πρεπει να παει στο οακα και να φυγει νικητης. ομοιως και ο παο, για να παρει το πρωταθλημα πρεπει να ειναι ικανος να κερδισει μεσα στο σεφ. αν ο παο δεν αποκτησει τετοια δυναμικη δεν ειναι καθολου απιθανο σε 3 ματς στο οακα να χασει τουλαχιστον το 1.

για μενα η πρωτη θεση αξιζει φετος περισσοτερο γιατι ο πρωτος της κανονικης περιοδου θα αποφυγει την ταλαιπωρια-πιθανο αποκλεισμο απο το μαρουσι!!!!
nickomcbr
QUOTE(Vas @ Feb 8 2010, 16:37 ) *
1. Φόραγες διακριτικά;


Χμμ, ίσως το λάθος σου ήταν ότι ΔΕΝ φόρεσες διακριτικά. Γιατί κάποιοι άλλοι με διακριτικά χωρούσαν στην Κυψέλη...

QUOTE(rankin @ Feb 8 2010, 16:57 ) *
Παρεμπιπτόντως ο Μπαρτζώκας είναι "μαθητής" του Γιαννάκη, και Ολυμπιακός από τους λίγους...
Κέρδισε την ομάδα της καρδιάς του και τον δάσκαλο του και μπράβο του για αυτό


Οι γαύροι παίζουν αντρίκια κόντρα στην ομάδα τους... Σπάνιο αυτό και μπράβο του...
Sokos
Παιδιά τι θα γίνει πια με το πλεονέκτημα έδρας? Το Άγιο Δισκοπότηρο το κάναμε. Δεν γίνεται να θες πρωτάθλημα και να φοβάσαι να κοντράρεις τον ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κ επιδέξιους κώλους. Αν είμαστε μάγκες κ αξίζουμε πρωτάθλημα κτλ πρέπει να κερδίσουμε στο ΟΑΚΑ. Ίσα ίσα που ο τίτλος έτσι θα χει πολύ μεγαλύτερη αξία. Δεν πάμε να κλέψουμε τίτλο, να τον κατακτήσουμε πάμε.... Όπως είπε και φίλος προηγουμένως, πρέπει να κερδίσουμε τους πάντες και τα πάντα.

Ωρες ώρες νομίζω ότι αυτή η μικρότητα είναι η μεγαλύτερη κατάρα του Ολυμπιακού...
up_the_reds
Καλησπέρα είμαι νέο μέλος..παρακολουθώ αρκετό καιρό το φόρουμ απλά αποφάσισα να γράψω σήμερα για την αδικία που γίνεται όταν προσπαθούμε να πάμε γήπεδο σε εκτός έδρας ματς..χτες 6:30 είμασταν στο γήπεδο περίπου 250 άτομα..δεν θύμαμαι θύρα απλά θυμάμαι ότι είχε ένα σχολείο ακριβώς από πίσω..στις 7 μας είπανε ότι μπορούμε να μπούμε μόνο 100 άτομα μέσα ενώ είχαμε όλοι εισιτήρια..και σήμερα ακολούθησε η ανακοίνωση της ΚΑΕ αμαρουσίου..που μας ζητάει συγνώμη? τι να την κάνουμε ? για τα μάτια του κόσμου την βγάλανε για να πάνε οι φίλοι παναθηναικοί κανονικά στο γήπεδο..όπως πήγανε και στην κυψέλη..να δούμε όταν πάμε εμείς τι θα γίνει..τυχαία γεγονότα ε?
pete7
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1
3 σκορερ του πρωταθληματος Κλειζα κ Τσιλι.Τους χρειαζομαστε ομως πρεπει να ηρεμησουν παροτι τις περισσοτερες φορες εχουν δικαιο.
pete7
http://www.sport24.gr/html/ent/373/ent.343373.asp
Επιμενει για διατησια ο Τσιλς
Vas
QUOTE(up_the_reds @ Feb 9 2010, 00:47 ) *
Καλησπέρα είμαι νέο μέλος..παρακολουθώ αρκετό καιρό το φόρουμ απλά αποφάσισα να γράψω σήμερα για την αδικία που γίνεται όταν προσπαθούμε να πάμε γήπεδο σε εκτός έδρας ματς..χτες 6:30 είμασταν στο γήπεδο περίπου 250 άτομα..δεν θύμαμαι θύρα απλά θυμάμαι ότι είχε ένα σχολείο ακριβώς από πίσω..στις 7 μας είπανε ότι μπορούμε να μπούμε μόνο 100 άτομα μέσα ενώ είχαμε όλοι εισιτήρια..και σήμερα ακολούθησε η ανακοίνωση της ΚΑΕ αμαρουσίου..που μας ζητάει συγνώμη? τι να την κάνουμε ? για τα μάτια του κόσμου την βγάλανε για να πάνε οι φίλοι παναθηναικοί κανονικά στο γήπεδο..όπως πήγανε και στην κυψέλη..να δούμε όταν πάμε εμείς τι θα γίνει..τυχαία γεγονότα ε?



Φίλε σε καταλαβαίνω απόλυτα (την έχω πάθει και εγώ).

Απλώς χθες «πληρώσατε» τις λαλακίες κάποιων ανεγκέφαλων… Εκτός της απαγόρευσης μετακίνησης οπαδών, υπήρχε και το συμβάν με την Βομβα στο Μαρούσι για αυτό και είχαν έρθει 15 διμοιρίες!! Αμα δεν είχαν μπει οι ματατζίδες μέσα θα χώραγε άλλους 100 το απέναντι πέταλο…
τέλος πάντων, αυτό δεν σημαίνει ότι σιγοντάρουμε τον Παναθηναικό… Περιμένετε λίγες μέρες και τους έχουμε και αυτούς στον Αγ. Θωμά….
nickomcbr
Μόλις χθες είδα το παιχνίδι με το Μαρούσι και να πω κι εγω την άποψή μου. Ταυτίζεται ως ένα βαθμό με αυτή του Γιαννάκη και του Βούισιτς.

Πολύ καλό το Μαρούσι και μπράβο του! Δεν είδα βέβαια καμιά κυριαρχία που λένε μερικοί. Στον Ολυμπιακό για μένα ήταν δύο παράγοντες που έφταιξαν:

1. Το ότι εκνευρίστηκαν τα 2 φορ που κατά κανόνα είναι η βάση της επίθεσής μας από τα διαιτητικά λάθη εις βάρος τους. Αναμφισβήτητα πολλά τα λάθη (στην αρχή και στο τέλος του ματς) αλλά αναμφισβήτητο και το λάθος τους να εκνευριστούν. Ως επαγγελματίες οφείλουν κάνουν το παιχνίδι τους. Ανθρωπίνως κατανοητό, επαγγελματικώς όχι.

2. Η τραγική εμφάνιση και τα πολλά λάθη του Παπαλουκά. Ελπίζω στα πιο κρίσιμα ματς να είναι έτοιμος.

Το καλό είναι ότι είδα πολύ πάθος από τους παίχτες του Ολυμπιακού που πολλές φορές όμως τους οδηγούσε σε λάθη και σε αντιεπαγγελαμτικές ενέργειες. Χαρακτηριστική η απαάδεκτη μπουνιά στον αέρα του Κλέιζα που προήλθε βέβαια από μη σφύριγμα φάουλ υπέρ του. Στον Τεόντοσιτς νομίζω έπρεπε να χαριστεί η ΤΠ γιατί ήταν και λάθος του διαιτητή...

Έπρεπε ήδη μετά από τόσα χρόνια να έχουν μάθει οι παίχτες του Ολυμπιακού να διαχειρίζονται την ένταση που τους δημιουργούν οι εχθρικές διαιτησίες υπέρ και όχι κατά της ομάδας τους.

Μπράβο και πάλι στο Μαρούσι που εκμεταλεύτηκε τα λάθη του αντιπάλου του κυρίως με (τους 10/11) αιφνιδιασμούς (αν δεν κάνω λάθος).
mono maroussi
καλα μαλλον εγω ημουν σε αλλο γηπεδο γιατι μεσα ειχε τουλαχιστον 200 οπαδους του ολυμπιακου εστω και αν δεν φωναζαν.Πραγματικα το γηπεδο δεν χωρουσε αλλους..Ισως να γιναν καποια λαθοι με τα εισητηρια αλλα αυτο συμβαινει πρωτη φορα στο Μαρουσι που ολοι οι οπαδοι μπαινουν οποτε και οπως θελουν μεσα μην μας τρελανετε κιολας..Ασε που αυτοι που εμειναν εξω ηταν οι περισσοτεροι(οχι ολοι)καποια καλοπαιδα της 7 που μονο για μπασκετ δεν ειχαν ερθει με ολα αυτα που ειχαν γινει με τους Παναθηναικους στο Μαρουσι τις τελευταιες μερες..Στην τελικη η ομαδα εδειξε την ταπεινοτητα της και επεστρεψε τα λεφτα σε οσους ειχαν εισητηριο και δεν μπηκαν..Και μην μου εκθειαζετε τον πανελληνιο που μονο με αιτηση μπαινεις στο γηπεδο του..εμεις προωπικα σε 2 χρονια εχουμε φαει 2 μεγαλοπρεπεστατες πορτες οπως και οι πανιωνιοι αιγαλεωτες κλπ..απλα εσκασαν 500 παναθηναικοι ξαφνικα απεξω και αντε να μην τους βαλεις..Βιετναμ θα γινοταν..Τελος η Μαρουσαρα κερδισε 100% δικαια και οτι αλλο ακουγεται ειναι εντελως ατοπο
apkat
QUOTE(mono maroussi @ Feb 9 2010, 14:52 ) *
Ασε που αυτοι που εμειναν εξω ηταν οι περισσοτεροι(οχι ολοι)καποια καλοπαιδα της 7 που μονο για μπασκετ δεν ειχαν ερθει με ολα αυτα που ειχαν γινει με τους Παναθηναικους στο Μαρουσι τις τελευταιες μερες.


Οταν εισαι μελος της 7 αυτοματα δεν ισχυει και το εισιτηριο που εχεις αγορασει;;Παλι καλα που τους γυρισαν τα λεφτα αλλα το συμβαν ειναι απαραδεκτο..

Υ.Γ.:Τσιλι κοφτο..Παρατραβηξε το αστειο..
lamar
QUOTE(mono maroussi @ Feb 9 2010, 14:52 ) *
καλα μαλλον εγω ημουν σε αλλο γηπεδο γιατι μεσα ειχε τουλαχιστον 200 οπαδους του ολυμπιακου εστω και αν δεν φωναζαν.Πραγματικα το γηπεδο δεν χωρουσε αλλους..Ισως να γιναν καποια λαθοι με τα εισητηρια αλλα αυτο συμβαινει πρωτη φορα στο Μαρουσι που ολοι οι οπαδοι μπαινουν οποτε και οπως θελουν μεσα μην μας τρελανετε κιολας..Ασε που αυτοι που εμειναν εξω ηταν οι περισσοτεροι(οχι ολοι)καποια καλοπαιδα της 7 που μονο για μπασκετ δεν ειχαν ερθει με ολα αυτα που ειχαν γινει με τους Παναθηναικους στο Μαρουσι τις τελευταιες μερες..Στην τελικη η ομαδα εδειξε την ταπεινοτητα της και επεστρεψε τα λεφτα σε οσους ειχαν εισητηριο και δεν μπηκαν..Και μην μου εκθειαζετε τον πανελληνιο που μονο με αιτηση μπαινεις στο γηπεδο του..εμεις προωπικα σε 2 χρονια εχουμε φαει 2 μεγαλοπρεπεστατες πορτες οπως και οι πανιωνιοι αιγαλεωτες κλπ..απλα εσκασαν 500 παναθηναικοι ξαφνικα απεξω και αντε να μην τους βαλεις..Βιετναμ θα γινοταν..Τελος η Μαρουσαρα κερδισε 100% δικαια και οτι αλλο ακουγεται ειναι εντελως ατοπο

Ρε φιλε πλακα κανεις? Τι με νοιαζει εμενα αν αυτοι που εμειναν απεξω ηταν της 7, της 13 η της 23? Εγω πληρωσα εισιτηριο? Ναι!!!! Ουτε τα λεφτα μου πισω ζητησα ουτε τιποτα. Αλλωστε το εισιτηριο οπως εγραψα και χθες το πεταξα στα μουτρα ενος απο εκεινους που δεν μας αφηναν αν μπουμε μεσα.
Ολως τυχαιως, αυτο συνεβη πρωτη φορα στο Μαρουσι, σε αγωνα εναντιον του Ολυμπιακου!!!

Και οι Ολυμπιακοι 250 ηταν φιλε χθες, αλλα εφυγαν σαν κυριοι οταν τους ειπαν φασιστικα, δεν θα μπειτε.
ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΕΤΝΑΜ?

Υπαρχει καποιος Ολυμπιακος εδω μεσα που να εγραψε εστω και σαν υποννουμενο οτι το Μαρουσι δεν κερδισε δικαια?

Αλλα για τα υπολοιπα που λες, αστα, ειναι ιστοριες για αγριους!!!
rankin
Σχετικά με τον εκνευρισμό που δημιουργήθηκε στους παίχτες του Ολυμπιακού από τα σφυρίγματα των διαιτητών, θεωρώ πως έχει σοβαρό μερίδιο ευθύνης ο Γιαννάκης, αλλά και η διοίκηση..
Ο Γιαννάκης, όσο και αν έχει προσπαθήσει να μας πείσει ότι ως προπονητής είναι ένας πράος και ήρεμος άνθρωπος, δεν παύει να είναι ο τρελαμένος πλέι-μέικερ που έπαιζε κάποτε στον Άρη και την Εθνική Ελλάδος..
Φυσικά δεν είναι κακό να κουβαλάει την τρέλα του.. Και ο Ιωαννίδης την κουβαλούσε (απλά ήταν πιο εμφανές στις κάμερες)
Το θέμα είναι να μην περνάει στους παίχτες του τον εκνευρισμό του όταν νοιώθει ότι αδικείται και έχουμε μαζικά φαινόμενα όπως αυτά που είχαμε στο Μαρούσι, με την ομάδα να μην μπορεί να κοντρολάρει τα νεύρα της στο παρκέ.
Είναι λογικό ότι οι αντίπαλοι και πολλές φορές οι διαιτητές θα προσπαθούν να σε εκνευρίζουν. Είναι και αυτός ένας τρόπος για να βγάζεις μια ομάδα εκτός ρυθμού. Το θέμα είναι να μπορεί η ομάδα να αποφεύγει τις κακοτοπιές και τις παγίδες. Να μην τσιμπάει στα κάθε είδους τρικ.. Εδώ πρέπει το προπονητικό τιμ να κάνει δουλειά και να ηρεμεί την ομάδα γιατί θα γίνουμε η μοναδική ομάδα στην ιστορία που απέτυχε από τα νεύρα της
Επίσης, λανθασμένη για μένα και η στάση της διοίκησης που αφήνει τους παίχτες να βγάζουν ανακοινώσεις τύπου..
Καλύτερα να βγάλει η ομάδα μια ωραία και ηχηρή ανακοίνωση, να μην αισθάνονται οι παίχτες ότι τους αδικούν και δεν τους καλύπτει η διοίκηση τους. Καμιά φορά είναι καλό να βγεί μια τέτοια ανακοίνωση, ακόμα και αν δεν είναι 100% σωστή, απλά και μόνο για να ηρεμήσει η ομάδα στο εσωτερικό της.

Άρα για μένα αυτό που θα έπρεπε να είχε γίνει (αλλά δεν έγινε ποτέ) θα ήταν μια καυστική ανακοίνωση της ΚΑΕ, και να μην μιλούσε κανένας άλλος. Είναι εντελώς αποπροσανατολιστικό για τον Τσιλς ή τον Παπαλουκά ή τον οποιονδήποτε να κάθεται τώρα και να επιδίδεται σε "χαρτοπόλεμο" .. Οι παίχτες ας ασχολούνται αποκλειστικά με το μπάσκετ και ας ανοίξει τον πόλεμο των ανακοινώσεων η ίδια η ΚΑΕ!
mono maroussi
QUOTE(lamar @ Feb 9 2010, 16:22 ) *
Ρε φιλε πλακα κανεις? Τι με νοιαζει εμενα αν αυτοι που εμειναν απεξω ηταν της 7, της 13 η της 23? Εγω πληρωσα εισιτηριο? Ναι!!!! Ουτε τα λεφτα μου πισω ζητησα ουτε τιποτα. Αλλωστε το εισιτηριο οπως εγραψα και χθες το πεταξα στα μουτρα ενος απο εκεινους που δεν μας αφηναν αν μπουμε μεσα.
Ολως τυχαιως, αυτο συνεβη πρωτη φορα στο Μαρουσι, σε αγωνα εναντιον του Ολυμπιακου!!!

Και οι Ολυμπιακοι 250 ηταν φιλε χθες, αλλα εφυγαν σαν κυριοι οταν τους ειπαν φασιστικα, δεν θα μπειτε.
ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΕΤΝΑΜ?

Υπαρχει καποιος Ολυμπιακος εδω μεσα που να εγραψε εστω και σαν υποννουμενο οτι το Μαρουσι δεν κερδισε δικαια?

Αλλα για τα υπολοιπα που λες, αστα, ειναι ιστοριες για αγριους!!!

καταλαβαινω πως νιωθεις φιλε και γω το χω παθει με το Μαρουσι..ειναι αδικο ομως για μια ομαδα με τετοιο ηθος να ακουγονται τετοια πραγματα..σε μια εποχη που απαγορευεται να μπαινουν φιλοξενουμενοι οπαδοι στα γηπεδα το Μαρουσι καθε χρονο ανοιγει τις πορτες σε οποια ομαδα και αν ερθει..αν εγινα μια φορα ενα λαθος οκ ησουν ο ατυχος..αμα κραταγες το εισητηριο ια παιρνες τα λεφτα σου πισω οπως οι υπολιποι..Το σχολιο μου για την καθαρη νικη πηγαινε σε οσους εκαναν σχολια για τη διαιτησια και οχι για ολους..
AZ1980
QUOTE(pete7 @ Feb 9 2010, 10:14 ) *
http://www.sport24.gr/html/ent/373/ent.343373.asp
Επιμενει για διατησια ο Τσιλς


Τι πράγμα είναι αυτό... Απίστευτος!



bball.gif
mono maroussi
QUOTE(AZ1980 @ Feb 9 2010, 16:35 ) *
Τι πράγμα είναι αυτό... Απίστευτος!



bball.gif

απαραδεκτα πραγματα..τεραστιος παικτης αλλα ασχημο να μην δεχεται την ηττα
spysta
QUOTE(mono maroussi @ Feb 9 2010, 13:40 ) *
απαραδεκτα πραγματα..τεραστιος παικτης αλλα ασχημο να μην δεχεται την ηττα

εσυ πιστευεις οτι αναφερεται στο παιχνιδι με το Μαρουσι ??
nickomcbr
QUOTE(mono maroussi @ Feb 9 2010, 15:35 ) *
καταλαβαινω πως νιωθεις φιλε και γω το χω παθει με το Μαρουσι..ειναι αδικο ομως για μια ομαδα με τετοιο ηθος να ακουγονται τετοια πραγματα..σε μια εποχη που απαγορευεται να μπαινουν φιλοξενουμενοι οπαδοι στα γηπεδα το Μαρουσι καθε χρονο ανοιγει τις πορτες σε οποια ομαδα και αν ερθει..αν εγινα μια φορα ενα λαθος οκ ησουν ο ατυχος..αμα κραταγες το εισητηριο ια παιρνες τα λεφτα σου πισω οπως οι υπολιποι..Το σχολιο μου για την καθαρη νικη πηγαινε σε οσους εκαναν σχολια για τη διαιτησια και οχι για ολους..


Γενικά αντιλήφθηκα μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα από την TV με οπαδούς και από τις δύο ομάδες να χειροκροτούν την ομάδα τους. Χωρίς τα χαζά βρισίδια. Μοναδική παραφωνία κάτι πάνοπλοι ΜΑΤατζήδες... Κρίμα που δημιουργήθηκε αυτό το επεισόδιο με τους "υπεράριθμους" που πραγματικά προκαλεί ερωτηματικά... Αν είναι πραγματικά λάθος (που αμφιβάλω), τίθεται θέμα διαχείρισης της ασφάλειας των θεατών από την ΚΑΕ Αμαρουσίου.

Να ξαναπώ ότι για μένα η διαιτησία δεν επηρέασε τόσο το αποτέλεσμα με τις αποφάσεις της, όσο με τον εκνευρισμό που φάνηκε να προκάλεσε στους παίχτες του Ολυμπαικού και τα λάθη που αυτός τους οδήγησε. Βέβαια μπορείς να πεις ότι ο καλύτερος παίχτης μας, ο Josh, δεν θα έμενε τόσο έξω στο 1ο ημίχρονο αν δεν είχε φορτωθεί με 2 φάουλ. Όπως προείπα όμως, δυστυχώς, έπρεπε από χρόνια να έχουμε μάθει να ζούμε με αυτήν την κατάσταση...
mono maroussi
QUOTE(nickomcbr @ Feb 9 2010, 18:08 ) *
Γενικά αντιλήφθηκα μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα από την TV με οπαδούς και από τις δύο ομάδες να χειροκροτούν την ομάδα τους. Χωρίς τα χαζά βρισίδια. Μοναδική παραφωνία κάτι πάνοπλοι ΜΑΤατζήδες... Κρίμα που δημιουργήθηκε αυτό το επεισόδιο με τους "υπεράριθμους" που πραγματικά προκαλεί ερωτηματικά... Αν είναι πραγματικά λάθος (που αμφιβάλω), τίθεται θέμα διαχείρισης της ασφάλειας των θεατών από την ΚΑΕ Αμαρουσίου.

Να ξαναπώ ότι για μένα η διαιτησία δεν επηρέασε τόσο το αποτέλεσμα με τις αποφάσεις της, όσο με τον εκνευρισμό που φάνηκε να προκάλεσε στους παίχτες του Ολυμπαικού και τα λάθη που αυτός τους οδήγησε. Βέβαια μπορείς να πεις ότι ο καλύτερος παίχτης μας, ο Josh, δεν θα έμενε τόσο έξω στο 1ο ημίχρονο αν δεν είχε φορτωθεί με 2 φάουλ. Όπως προείπα όμως, δυστυχώς, έπρεπε από χρόνια να έχουμε μάθει να ζούμε με αυτήν την κατάσταση...

οντως μεσα στο γηπεδο η παρουσια των ματατζηδων ηταν αχρηστη!!!Ουτε αντεγλησεις υπηρχαν ουτε τιποτα..

QUOTE(spysta @ Feb 9 2010, 17:55 ) *
εσυ πιστευεις οτι αναφερεται στο παιχνιδι με το Μαρουσι ??

στο πρωτο του ποστ ξεκαθαρα μιλαγε για το Μαρουσι..στο δευτερο μιλαει γενικα με αφορμη βεβαια αυτο το ματς..τεσπα μην το αναλυσουμε παραπανω το θεμα της διαιτησιας δεν βγαλουμε ακρη..απλα πιστευω οτι εχει πεσει το επιπεδο της ελληνικης διαιτησιας γενικα στο πρωταθλημα και πλεον γινονται λαθοι για ολες τις ομαδες
nickomcbr
QUOTE(mono maroussi @ Feb 9 2010, 16:22 ) *
και πλεον γινονται λαθοι για ολες τις ομαδες


Μερικές όμως είναι πιο ίσες από τις ίσες... ;-)
kounari
QUOTE(Vas @ Feb 9 2010, 13:38 ) *
τέλος πάντων, αυτό δεν σημαίνει ότι σιγοντάρουμε τον Παναθηναικό… Περιμένετε λίγες μέρες και τους έχουμε και αυτούς στον Αγ. Θωμά….


φιλε δεν ειπε κανεις οτι σιγονταρετε τον παναθηναικο, πρεπει να σαι και χαζος για να το πεις αυτο
οταν το μαρουσι του χει κανεις τοσες ζημιες

η αστυνομια ηταν αυτη που δεν ηθελε τους 200 ολυμπιακους που ηταν εξω απο το κλειστο με τη δικαιολογια της απαγορευσης μετακινησεων
βεβαια την ιδια στιγμη η απαγορευση των μετακινησεων δεν ισχυσε σε ενα αλλο κλειστο για να φανει οτι πηγαν οι παναθηναικοι να στηριξουν την ομαδα τους

προφανως μονο οι φιλοι παναθηναικοι μπορουν να στηριζουν την ομαδα τους
στους υπολοιπους οπαδους δεν επιτρεπεται

και το γηπεδο δεν ηταν σε καμια περιπτωση γεματο, στις 6μιση που ειχαν μαζευτει 200 ολυμπιακοι εξω απο το κλειστο
αντιθετα μας ειχαν και περιμεναμε απ εξω και μας ελεγαν "περιμενετε και θα μπειτε σε λιγο" και συγχρονως βαζανε τζαμπα κατι ασχετους που περνουσαν απ εξω για να γεμισει το γηπεδο και να μη χωραμε εμεις..


τωρα οσο για το αλλο που λες οτι θα τον κερδισετε και τον παναθηναικο μην κανεις ονειρα
οταν χρειαστει η αρμαδα του ζοτς θα σουταρει 53 βολες και θα καθαρισει αλλον ενα τιτλο με την αξια της rolleyes.gif
saou
Η προχθεσινή ήττα θα μας προσγειώσει κάπως, και ίσως αποδειχθεί ευεργετική για τη συνέχεια και πιο συγκεκριμένα για το κύπελλο. Οι τελευταίες καλές εμφανίσεις είχαν δημιουργήσει μια αίσθηση υπερομάδας, και αν κατεβαίναμε στο Ελληνικό με αυτή τη νοοτροπία και έχοντας απέναντί μας τον συσπειρωμένο ΠΑΟ θα είχαμε πέσει σε μεγάλη παγίδα.

Ήταν δεδομένο ότι ήττες θα κάναμε μέχρι το φινάλε της χρονιάς, η συγκεκριμένη μπορεί και να μην αποδειχθεί καταστροφική.
a bullet for your head
QUOTE(rankin @ Feb 9 2010, 15:31 ) *
Το θέμα είναι να μην περνάει στους παίχτες του τον εκνευρισμό του όταν νοιώθει ότι αδικείται και έχουμε μαζικά φαινόμενα όπως αυτά που είχαμε στο Μαρούσι, με την ομάδα να μην μπορεί να κοντρολάρει τα νεύρα της στο παρκέ.
Είναι λογικό ότι οι αντίπαλοι και πολλές φορές οι διαιτητές θα προσπαθούν να σε εκνευρίζουν. Είναι και αυτός ένας τρόπος για να βγάζεις μια ομάδα εκτός ρυθμού. Το θέμα είναι να μπορεί η ομάδα να αποφεύγει τις κακοτοπιές και τις παγίδες. Να μην τσιμπάει στα κάθε είδους τρικ.. Εδώ πρέπει το προπονητικό τιμ να κάνει δουλειά και να ηρεμεί την ομάδα γιατί θα γίνουμε η μοναδική ομάδα στην ιστορία που απέτυχε από τα νεύρα της
Επίσης, λανθασμένη για μένα και η στάση της διοίκησης που αφήνει τους παίχτες να βγάζουν ανακοινώσεις τύπου..
Καλύτερα να βγάλει η ομάδα μια ωραία και ηχηρή ανακοίνωση, να μην αισθάνονται οι παίχτες ότι τους αδικούν και δεν τους καλύπτει η διοίκηση τους. Καμιά φορά είναι καλό να βγεί μια τέτοια ανακοίνωση, ακόμα και αν δεν είναι 100% σωστή, απλά και μόνο για να ηρεμήσει η ομάδα στο εσωτερικό της.

Στα περισσοτερα που αναφερεις συμφωνω...

Η δουλεια του προπονητικου τιμ δεν πρεπει να εστιαζεται απλα στην αποκατασταση της ηρεμιας...διοτι ξερουμε ολοι οτι η ελλειψη της ηρεμιας & της συγκεντρωσης εχει αντικτυπο & στην αγωνιστικη πειθαρχια της ομαδας..συστατικα τα οποια ειναι ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ οταν επιδιωκεις να φτασεις πολυ ψηλα η' γενικοτερα οταν πρεπει να πιασεις τους οποιους στοχους εχεις θεσει...
Τι θα μπορουσε να κανει?
Σε καθε ημερησιο προπονητικο προγραμμα..& σε καθε ασκηση 1 vs 1,2 vs 2,3 vs 3,4 vs 4,στα παιχνιδια των ειδικων καταστασεων & στα κατευθυνομενα διπλα,να σφυριζει αυτος η' οι συνεργατες του στη λογικη του να αφηνουν ''τεχνηεντως'' καποια σκληρα φαουλ η' αλλες παραβασεις...
Και αν οι παικτες δυσανασχετουν...αμεσως να υπαρξει-χει επιπληξη, ποινη,για να μην πω & για επιβολη χρηματικου προστιμου βασει καποιου εσωτερικου κανονισμου που θα πρεπει να υιοθετηθει προς αυτη τη κατευθυνση...
Διοτι καλως η' κακως...το παιχνιδι εχει συνεχομενη ροη,η οποια δεν σταματα αν δεν ακουστει καποιο σφυριγμα...

Αν π.χ. καποιος παικτης απο συνηθεια διαμαρτυρεται για καποιο φαουλ που δεν του διδεται,πολλες φορες αντι να επιστρεψει στην αμυνα του, καθεται για γκρινιαζει στους διαιτητες...& ενω οι αντιπαλοι επιτιθενται ετσι με παικτη παραπανω...
Η' αφηνοντας τον θυμο του να τον καταβαλλει,στην-στις επομενη-ες φαση-εις μπορει να λειτουργησει σπασμωδικα...με μια κακη αμυντικη αντιδραση,με ενα χαζο φαουλ που μπορει να τον παροπλισει,δινοντας στην αντιπαλη ομαδα το δικαιωμα να σουταρει γρηγορα ελευθερες βολες,με μια τεχνικη ποινη που μπορει να δεχτει...κ.ο.κ.

Και ξερουμε ολοι οτι το μπασκετ ειναι το παιχνιδι οπου οι λεπτομερειες κανουν την ειδοποιο διαφορα...
Και για να εισαι πολυ καλος στις λεπτομερειες...θα πρεπει να εισαι 100% προσηλωμενος,συγκεντρωμενος & πειθαρχημενος επι 40'....(η' παραπανω,στις περιπτωσεις που καποιο ματς οδηγηθει στη παραταση..)..

Καλως η' κακως,ολοι οι παικτες & ολοι οι προπονητες,θα πρεπει να ειναι σε θεση να ανταποκρινονται & να ανταπεξερχονται στις οποιες συνθηκες & αν τους παρουσιαζονται...
Και αυτο νομιζω με το παμφτωχο μυαλο μου,οτι επιδεχεται & εξασκησης & βελτιωσης...η' εξοικειωσης αν θελεις...και θα πρεπει το καθε προπονητικο προγραμμα να ''προβλεπει'' & αυτη τη πολυ σημαντικη παραμετρο του παιχνιδιου & της τακτικης-στρατηγικης του...

Ο Γιαννακης & ο καθε προπονητης νομιζω οτι πρωτιστως θα πρεπει να ασχολειται με τα δικα του λαθη...καθως & των παικτων του μεσ'στο παρκε..
Να παιρνει το εντυπο των στατιστικων & να βλεπει ποσα καταγεγραμμενα λαθη υπαρχουν...ποσα χαμενα αμυντικα ρημπαουντ υπηρξαν...ποσες ελευθερες βολες ηταν αστοχες...
Να βλεπει ξανα & ξανα το-τα ματς σε DVD ,ωστε να εντοπιζει & ολα τα υπολοιπα λαθη που θα εχουν σημειωθει & που δεν θα εχουν αποτυπωθει σε χαρτι...
Και με βαση αυτα τα δεδομενα που θα εχει στα χερια του, να δουλευει προς τη κατευθυνση της ελαχιστοποιησης τους...

Αντιτιθεμαι 100% στη λογικη & νοοτροπια,του αν καποιο ματς χανεται-χαθει στις λεπτομερειες,να κοιταζουμε να ανακαλυψουμε & να εστιασουμε στα τυχον διαιτητικα λαθη...διοτι καλως η' κακως,αυτα παντοτε συνεβαιναν & θα συμβαινουν...& δεν θυμαμαι ποτε να τελειωσε αγωνας μπασκετ,με τους διαιτητες που το σφυριζαν να μην εχουν κανει ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ...

Αν για π.χ. μια ομαδα χασει ενα ματς στον ποντο η' με μικρη διαφορα & εχει χασει 8 χαμενες βολες,εχει δεχθει 5 αιφνιδιασμους,εχει χασει 8 αμυντικα ρημπαουντ & εχει κανει 15 λαθη απο στατιστικης αποψης(τα νουμερα ειναι τυχαια...αλλα που δεν ειναι & δυσκολο να συμβουν..),& οι διαιτητες του αγωνα εχουν 7 λαθος σφυριγματα εκατερωθεν(π.χ. 4 προς την ομαδα που εχασε & 3 προς την ομαδα που κερδισε),με καποιο εξ'αυτων να γινεται προς το τελος...ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΣΤΙΑΣΗ?
ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΙΤΙΩΝ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ?
Vas
QUOTE(nickomcbr @ Feb 9 2010, 16:08 ) *
Γενικά αντιλήφθηκα μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα από την TV με οπαδούς και από τις δύο ομάδες να χειροκροτούν την ομάδα τους. Χωρίς τα χαζά βρισίδια. Μοναδική παραφωνία κάτι πάνοπλοι ΜΑΤατζήδες... Κρίμα που δημιουργήθηκε αυτό το επεισόδιο με τους "υπεράριθμους" που πραγματικά προκαλεί ερωτηματικά... Αν είναι πραγματικά λάθος (που αμφιβάλω), τίθεται θέμα διαχείρισης της ασφάλειας των θεατών από την ΚΑΕ Αμαρουσίου.


Αν έμπαιναν, τότε θα τιθετο θέμα ασφάλειας.... Τώρα δεν μπορείς να τους κατηγορήσεις... εκαναν όλες τις κινήσεις για να μην μπουν υπεραριθμοι (ασχετα αν αυτό άφησε δυστυχώς κόσμο απέξω...)

στην απορία πολλών, γιατί εκδόθηκαν τότε εισιτήρια, θέλω να πω ότι σε τέτοιους αγώνες έρχονται και πολλοί άσχετοι που έχουν ελευθέρας στα γήπεδα (διαιτητές, προπονητές, αστυνομικοί, παίκτες κλπ) τους οποίους δεν μπορούν να απαγορεύσουν την είσοδο…
Τελικά ο Αγ.Θωμάς αποδεικνύετε πολύ μικρός!!

QUOTE
kounari Δημοσιεύθηκε 37 λεπτά πριν
QUOTE(Vas @ Feb 9 2010, 13:38 )
τέλος πάντων, αυτό δεν σημαίνει ότι σιγοντάρουμε τον Παναθηναικό… Περιμένετε λίγες μέρες και τους έχουμε και αυτούς στον Αγ. Θωμά….

φιλε δεν ειπε κανεις οτι σιγονταρετε τον παναθηναικο, πρεπει να σαι και χαζος για να το πεις αυτο
οταν το μαρουσι του χει κανεις τοσες ζημιες

η αστυνομια ηταν αυτη που δεν ηθελε τους 200 ολυμπιακους που ηταν εξω απο το κλειστο με τη δικαιολογια της απαγορευσης μετακινησεων
βεβαια την ιδια στιγμη η απαγορευση των μετακινησεων δεν ισχυσε σε ενα αλλο κλειστο για να φανει οτι πηγαν οι παναθηναικοι να στηριξουν την ομαδα τους

προφανως μονο οι φιλοι παναθηναικοι μπορουν να στηριζουν την ομαδα τους
στους υπολοιπους οπαδους δεν επιτρεπεται

και το γηπεδο δεν ηταν σε καμια περιπτωση γεματο, στις 6μιση που ειχαν μαζευτει 200 ολυμπιακοι εξω απο το κλειστο
αντιθετα μας ειχαν και περιμεναμε απ εξω και μας ελεγαν "περιμενετε και θα μπειτε σε λιγο" και συγχρονως βαζανε τζαμπα κατι ασχετους που περνουσαν απ εξω για να γεμισει το γηπεδο και να μη χωραμε εμεις..


τωρα οσο για το αλλο που λες οτι θα τον κερδισετε και τον παναθηναικο μην κανεις ονειρα
οταν χρειαστει η αρμαδα του ζοτς θα σουταρει 53 βολες και θα καθαρισει αλλον ενα τιτλο με την αξια της


από πια περιοχή ήρθες (αν επιτρετεwink.gif.

Πάντως οι 53 βολές θα μείνουν στην Ιστορία!! rolleyes.gif Και να φανταστήτε ότι χάσαμε στην παράταση....



AZ1980
QUOTE(kounari @ Feb 9 2010, 15:25 ) *
τωρα οσο για το αλλο που λες οτι θα τον κερδισετε και τον παναθηναικο μην κανεις ονειρα
οταν χρειαστει η αρμαδα του ζοτς θα σουταρει 53 βολες και θα καθαρισει αλλον ενα τιτλο με την αξια της rolleyes.gif


Αμάν πια ρε παιδιά... Τι υστερία είναι αυτή? Ανάθεμα κι αν διάβασα ένα (1) ποστ φιλάθλου του Ολυμπιακού με έστω ...μισή αναφορά στα αγωνιστικά αίτια της ήττας.

Το Μαρούσι επέβαλε το ρυθμό του για σχεδόν 40 λεπτά, κέρδισε καθαρά, εκμεταλλευόμενο μια σειρά από αγωνιστικές και πνευματικές αδυναμίες του πανίσχυρου φέτος Ολυμπιακού (τις οποίες πολλοί εδώ μέσα τις έχουμε από καιρό καταγράψει), και εσείς έχετε φαγωθεί με τον Παναθηναικό, το πόσο τον υποστηρίζουν όλοι στην Ελλάδα, το πόσο άδικο είναι που έχει πάρει τόσες κούπες στην Ελλάδα και το πόσο πιο καλά είναι τα πράγματα στην Ευρώπη, όπου υπάρχει ισονομία (χωρίς φυσικά να σας προβληματίζει το ότι και στην Ευρώπη ο "ανάξιος" και "σπρωγμένος" ΠΑΟ της Ελλάδας είναι ο απόλυτος πολυνίκης της τελευταίας 15ετίας).

Τι στενόχωρη μονομανία είναι αυτή Χριστέ μου...

Πείτε ρε παιδιά τίποτα για μπάσκετ... Το Μαρούσι δεν κατάφερε τίποτα καλό μπασκετικά την Κυριακή? Η τακτική του δεν αποκάλυψε καμιά αδυναμία της ομάδας σας? Αν παίξετε στον τελικό του κυπέλλου με το δείκτη συγκέντρωσης και την υπεροψία που δείξατε την Κυριακή, πιστεύετε πως ο ΠΑΟ θα χρειαστεί την διαιτησία για να σας (ξανα)πάρει την κούπα?

Κόλλημα τρελό λέμε...




bball.gif
lamar
QUOTE(AZ1980 @ Feb 9 2010, 17:20 ) *
Αμάν πια ρε παιδιά... Τι υστερία είναι αυτή? Ανάθεμα κι αν διάβασα ένα (1) ποστ φιλάθλου του Ολυμπιακού με έστω ...μισή αναφορά στα αγωνιστικά αίτια της ήττας.

Το Μαρούσι επέβαλε το ρυθμό του για σχεδόν 40 λεπτά, κέρδισε καθαρά, εκμεταλλευόμενο μια σειρά από αγωνιστικές και πνευματικές αδυναμίες του πανίσχυρου φέτος Ολυμπιακού (τις οποίες πολλοί εδώ μέσα τις έχουμε από καιρό καταγράψει), και εσείς έχετε φαγωθεί με τον Παναθηναικό, το πόσο τον υποστηρίζουν όλοι στην Ελλάδα, το πόσο άδικο είναι που έχει πάρει τόσες κούπες στην Ελλάδα και το πόσο πιο καλά είναι τα πράγματα στην Ευρώπη, όπου υπάρχει ισονομία (χωρίς φυσικά να σας προβληματίζει το ότι και στην Ευρώπη ο "ανάξιος" και "σπρωγμένος" ΠΑΟ της Ελλάδας είναι ο απόλυτος πολυνίκης της τελευταίας 15ετίας).

Τι στενόχωρη μονομανία είναι αυτή Χριστέ μου...

Πείτε ρε παιδιά τίποτα για μπάσκετ... Το Μαρούσι δεν κατάφερε τίποτα καλό μπασκετικά την Κυριακή? Η τακτική του δεν αποκάλυψε καμιά αδυναμία της ομάδας σας? Αν παίξετε στον τελικό του κυπέλλου με το δείκτη συγκέντρωσης και την υπεροψία που δείξατε την Κυριακή, πιστεύετε πως ο ΠΑΟ θα χρειαστεί την διαιτησία για να σας (ξανα)πάρει την κούπα?

Κόλλημα τρελό λέμε...




bball.gif

Εχουμε εσας του προφεσορες να μιλατε για μπασκετ.

Εμεις ειμαστε κολλημενοι, μην ασχολεισαι!!!
AZ1980
QUOTE(lamar @ Feb 9 2010, 15:44 ) *
Εχουμε εσας του προφεσορες να μιλατε για μπασκετ.

Εμεις ειμαστε κολλημενοι, μην ασχολεισαι!!!


Aντί να τσαντίζεσαι, σου προτείνω να μου πεις την άποψή σου για το αγωνιστικό της Κυριακής. Δε θεωρώ ούτε τον εαυτό μου, ούτε κάποιον άλλο εδώ μέσα "προφέσσορα", και μου αρέσει να συζητώ και να ανταλλάσσω απόψεις για μπάσκετ με ΟΛΟΥΣ.




bball.gif
Consultant
QUOTE(AZ1980 @ Feb 9 2010, 17:20 ) *
Αμάν πια ρε παιδιά... Τι υστερία είναι αυτή? Ανάθεμα κι αν διάβασα ένα (1) ποστ φιλάθλου του Ολυμπιακού με έστω ...μισή αναφορά στα αγωνιστικά αίτια της ήττας.


Yπερβαλλεις..Οπως συνηθως!

smiley.gif

Αμα ανατρεξεις στο σχολιο μου δεν αναφερθηκα πουθενα στη διαιτησια..Οι λογοι της ηττας ηταν αρκετοι.Ο πιο σημαντικος ηταν η παρατεταμενη χρησιμοποιηση του Βουισιτς.Μας εκαψε για αλλη μια φορα..Ειναι τραγικο αυτο το πραγμα που διαιωνιζεται..

Πηγαινε στις πισω σελιδες και θα δεις το ποστ μου.
rchos
νομιζω κι εγω οτι υπερβαλει λιγο ο ΑΖ βεβαια εχει και ενα ποσοστο δικιου αυτου που γραφει.
απλα δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να γραφει οτιδηποτε εδω μεσα.ολους ειδικα αυτους που γραφουμε πολλα χρονια εδω μπορει να μαας εχουν κουρασει διαφορα πραγματα που γραφουν καποιοι αλλοι.
αν μια συζητηση μας κουραζει υπαρχει και η λυση να μην συμετεχουμε.απο εκει και περα οσο οι μοντ επιτρεπουν μια συζητηση αφου δεν ξεπερναει τα οριατων κανονισμων δεν υπαρχει λογος να γραφουμε οτι μας κουρασαν οσα λεγονται και ας συζητησουμε κατι αλλο.ο καθενας καταθετει την αποψη του δινοντας βαρος εκει που θελει.
ολοι θα θελαμε να γινονταν αναλυσεις μονο για αγωνιστικα θεματα μα στην πραξη ειναι ανεφαρμοστο.

η λυση λοιπον ειναι απλη.αν καποια στιγμη καποια συζητηση δεν μας εκφραζει την αφηνουμε να εξελιχτει χωρις την παρουσια μας.καταθετουμε την αποψη μας αν θελουμε μα δεν νουθετουμε τους αλλους που θελουν να γραψουν εστιαζοντας σε κατι αλλο.

ολα τα παραπανω τα εγραψα ως απλο μελος και οχι σαν μοντ.δεν ειναι δηλαδη καποια φορμα η καποια γραμμη που μπορει να ηθελαν να περασουν οι μοντ.
up_the_reds
λοιπόν για να τελειώνει το θέμα με τα εκτός έδρας..απαγόρευση μετακινήσεων δεν υπάρχει στα "μικρά" θεωρητικά παιχνίδια..στον ηλυσιακό πήγανε και παναθηναικοί και αεκτζίδες..όπως και στα τρίκαλα και στην καβάλα..το πρόβλημα υπάρχεις με εμάς και πάντα υπήρχε γιατί έχουνε ξαναμείνει άτομα σε εκτός έδρας παιχνίδι με εισιτήριο έξω και ούτε λεφτά επιστρέψανε ούτε τίποτα..
apkat
Γιατι κατα την γνωμη σου θπαρχει προβλημα με τους Ολυμπιακους ειδικα;;
nickomcbr
QUOTE(Vas @ Feb 9 2010, 17:12 ) *
Αν έμπαιναν, τότε θα τιθετο θέμα ασφάλειας.... Τώρα δεν μπορείς να τους κατηγορήσεις... εκαναν όλες τις κινήσεις για να μην μπουν υπεραριθμοι (ασχετα αν αυτό άφησε δυστυχώς κόσμο απέξω...)


Τουναντίον, εξέδωσαν υπεράριθμα εισιτήρια και αν δεν ήταν η αστυνομία, στο γήπεδο θα ήταν υπεράριθμοι. Δηλαδή, στο κομμάτι ευθύνης που αναλογεί στην ΚΑΕ Αμαρουσίου είναι υπόλογοι. Τίθεται λοιπόν το ερώτημα αν πάντα εκδίδονται έτσι υπεράριθμα εισιτήρια...

Βέβαια, αν πιστέψουμε αυτό το σενάριο που από τις μαρτυρίες που διαβάζω εδώ μάλλον δεν θα το πιστέψω.... Απλά ήθελαν να αποφύγουν τους Ολυμπιακούς για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο και εφηύραν αυτό το τέχνασμα...
up_the_reds
QUOTE(apkat @ Feb 9 2010, 20:07 ) *
Γιατι κατα την γνωμη σου θπαρχει προβλημα με τους Ολυμπιακους ειδικα;;



από την αντιμετώπιση από μερικούς ακόμα και στην λάρισα που πήγαμε δεν μας αφήνανε να βγούμε έξω να πάρουνε ένα μπουκάλι νερό..και πρόπερσι στο αιγάλεω πάλι απ'έξω μας αφήσανε..
apkat
Με το γιατι ηθελα να ρωτησω αν ξερεις ποια ειναι η αιτια που γινεται αυτο με τους φιλους του Ολυμπιακου ειδικα;;
papaki_PAO
QUOTE(apkat @ Feb 9 2010, 21:21 ) *
Με το γιατι ηθελα να ρωτησω αν ξερεις ποια ειναι η αιτια που γινεται αυτο με τους φιλους του Ολυμπιακου ειδικα;;


Γιατί είστε αθώοι και σας εκμεταλλεύονται... smiley.gif
up_the_reds
QUOTE(apkat @ Feb 9 2010, 21:21 ) *
Με το γιατι ηθελα να ρωτησω αν ξερεις ποια ειναι η αιτια που γινεται αυτο με τους φιλους του Ολυμπιακου ειδικα;;


αυτό δεν το ξέρουμε αν το ξέραμε θα το είχαμε αντιμετωπίσει το θέμα

QUOTE(papaki_PAO @ Feb 9 2010, 21:28 ) *
Γιατί είστε αθώοι και σας εκμεταλλεύονται... smiley.gif



γκουχου γκουχου..μην μιλάτε εσείς που στο βερολίνο ο γιαννακόπουλος πλήρωσε εγγυήσεις για κάποιους για να επιστρέψουνε ελλάδα..
Air Kef
up_the_reds εγκλιματίσου λίγο σε παρακαλώ.

1 φάουλ.

Καλά ποστς. smile.gif
mono maroussi
QUOTE(kounari @ Feb 9 2010, 18:25 ) *
φιλε δεν ειπε κανεις οτι σιγονταρετε τον παναθηναικο, πρεπει να σαι και χαζος για να το πεις αυτο
οταν το μαρουσι του χει κανεις τοσες ζημιες

η αστυνομια ηταν αυτη που δεν ηθελε τους 200 ολυμπιακους που ηταν εξω απο το κλειστο με τη δικαιολογια της απαγορευσης μετακινησεων
βεβαια την ιδια στιγμη η απαγορευση των μετακινησεων δεν ισχυσε σε ενα αλλο κλειστο για να φανει οτι πηγαν οι παναθηναικοι να στηριξουν την ομαδα τους

προφανως μονο οι φιλοι παναθηναικοι μπορουν να στηριζουν την ομαδα τους
στους υπολοιπους οπαδους δεν επιτρεπεται

και το γηπεδο δεν ηταν σε καμια περιπτωση γεματο, στις 6μιση που ειχαν μαζευτει 200 ολυμπιακοι εξω απο το κλειστο
αντιθετα μας ειχαν και περιμεναμε απ εξω και μας ελεγαν "περιμενετε και θα μπειτε σε λιγο" και συγχρονως βαζανε τζαμπα κατι ασχετους που περνουσαν απ εξω για να γεμισει το γηπεδο και να μη χωραμε εμεις..


τωρα οσο για το αλλο που λες οτι θα τον κερδισετε και τον παναθηναικο μην κανεις ονειρα
οταν χρειαστει η αρμαδα του ζοτς θα σουταρει 53 βολες και θα καθαρισει αλλον ενα τιτλο με την αξια της rolleyes.gif

http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/6918...υμπιακό η φωτο μιλαει απο μονη της για το αν ηταν φισκα..
kounari
QUOTE(mono maroussi @ Feb 10 2010, 01:03 ) *
http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/6918...υμπιακό η φωτο μιλαει απο μονη της για το αν ηταν φισκα..


ρε συ στις 6μιση σου πα οτι δεν ηταν γεματο

μετα φυσικα και γεμισε αφου βαζαν μεσα οποιον περναγε απ εξω εκτος απο τους ολυμπιακους που χαμε ερθει οργανωμενα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.