Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πως θα χαρακτηριζατε
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
a bullet for your head
Θα ηθελα να δω τις αποψεις σας για το επιπεδο των Ελληνικων τηλεοπτικων μεταδοσεων μπασκετ & των Ελληνων δημοσιογραφων-τηλεσχολιαστων,ειτε προκειται για συλλογικο επιπεδο η' Εθνικων ομαδων,ειτε για Ελληνικο πρωταθλημα & κυπελο,η' Ευρωλιγκα & Eurocup,ειτε για την ACB,ειτε για το ΝΒΑ...
Air Kef
Ωραίο θέμα.

Σε γενικές γραμμές νομίζω είμαι ικανοποιημένος τηρουμένων και των αναλογιών, και σε περιγραφή αλλά και στις γνώσεις, θα έλεγα.
colonel gomelsky
Ωραίο τόπικ μπούλετ. Αν και θα υπάρξει και πολύς υποκειμενισμός από όλους μας απέναντι σε δημοσιογράφους.

Εμένα με ικανοποιούν οι περισσότερες μεταδόσεις. Ειδικά αν συγκρίνουμε με το ποδόσφαιρο το επίπεδο είναι πολύ υψηλότερο. Π.χ. εγώ είμαι ΠΑΟ. Δεν μπορώ να ακούσω ποδοσφαιρική μετάδοση της ΝΕΤ. Ωστόσο μπορώ με ευχαρίστηση (συγκριτικά) να ακούσω περιγραφή του Φιλέρη ή του Δάρδαλη που είναι κόκκινων αποχρώσεων. Κι αυτό κάτι λέει.

Με ικανοποιούν και οι μεταδόσεις του Μαγουλά όταν δεν κάνει επίδειξη μπασκετικού ραγιαδισμού απέναντι σε κάθε τι αμερικανικό. Ο Σκουντής είναι one of a kind.

Ο Χάτζη είναι ο γνωστός Χάτζη. Από τότε που άνοιξε το τοπικ εδώ στο φόρουμ αντί να βρίσκω τις μεταδόσεις του ανούσιες και ανόητες (όπως πριν) τις βρίσκω διασκεδαστικές και σουρεαλιστικές. tongue.gif

Εν τέλει είμαι γενικά ικανοποιημένος.

ΥΓ. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ είναι ο Βαγγέλης Ιωάννου. Αντίθετα μου αρέσει το ανάλαφρο στυλ του Περπερίδη.

ΥΓ. Από ραδιοφωνικούς

+ σε Σωτήρη Γεωργίου και Λεωνίδα Μενεγάκη
- σε Κ. Μελάγιες.
pitto
Κάργα γραφικοί Σκουντής, Συρίγος και Χατζη (τί να πούμε για δ'αυτον ???). Εχουν ανοιχτό τον υπολογιστή και μας "πυροβολούν" με ανούσια στατιστικά....

Πολύ μακρία από την μπασκετική πραγματικότητα ο Ιωάννου, ο (υιός Συρίγος) και αυτός που σχολίαζε προχτες το ΠΑΟ-ΑΡΗΣ (δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά απλά δεν "το'χει" )

Ισως να μπορώ να ανεχτώ Παπαδογιάννη & Καρύδα , ο οποίοι έχουν γνώσεις.....

Για όλα αυτά δεν είναι λίγοι οι αγώνες που έχω δει στα "βουβά" !!!!

benchwarmer
Απο ραδιοφωνικες δεν εχω αποψη.

Απο τηλεοπτικες τωρα:

ΕΤ1 - Δυστυχως μαλλον οι χειροτεροι. Και παει να χαθει και ο Λημνιατης δυστυχως. Ο Χατζη ακουγεται ανετα, αλλα για αλλους λογους tongue.gif . Ο Ιωαννου στο mute rolleyes.gif

ΣΚΑΙ - Ο Σκουντης ειναι ο αγαπημενος μου αθλητικος δημοσιογραφος, οποτε δεν μπορω να εχω αντικειμενικη αποψη. Ο Μαγουλας μου αρεσει παρα πολυ στο ΝΒΑ, ειναι ακριβως το στυλ περιγραφης που ψαχνω για εκεινες τις ωρες, και περιμενω με ανυπομονησια το πιθανο ντουετακι με τον Σκουντη στους τελικους. Οι υπολοιποι αδιαφοροι εως κακοι, με τον Μπατη να ειναι χειροτερος και του Ιωαννου.

Νοβα - Καρυδας και Παπαδογιαννης ακουγονται ευχαριστα, ειναι και γνωστες του αθληματος, ασχετα εαν συμφωνω η διαφωνω με αυτα που γραφουν κατα καιρους. Ο πατηρ Συριγος μου ειναι ακρως αντιπαθης, στις μεταδοσεις παντως (καποιες φορες) απολαμβανω το στυλ του.. Για τους υπολοιπους δεν εχω αποψη.
wagner love
Σκουντής είναι ωραίος γιατί -επειδή τον ξέρω προσωπικά-, είναι αυτός που είναι και στην πραγματικότητα. δεν αλλάζει πίσω από το μικρόφωνο και για αυτό τον πάω.

Τον καραμούζα τον Ιωάννου δεν τον μπορώ, Χάτζη απολαμβάνω icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Δάρδαλης σπαστικός. Μαγουλάς υποφερτός.

Σωτήρης Γεωργίου και Κωστής Σωτηρίου πολύ καλοί.

Καβαλιεράτος μέτριος.

Μοιρώτσος πολύ καλός.

Νάτου άθλιος.

Μελάγιες μέτριος.

Διαμαντόπουλος πολύ καλός.

Με Μπατή γελάει ο πλανήτης! shot.gif shot.gif shot.gif

Συρίγος μεγάλος πιο γραφικός και από τα άγραφα. Μικρός βαλτός με μέσο δεν θέλω να κρίνω καν.

Περπερίδης μέτριος.

Καρύδας αξιοπρεπής.

Παπαδογιάννης αντιπαθής το παίζει και καλά κόντρα σε όλους.

Ψαράκης παλεύεται.

Αυγουλής αντιαισθητικός.

Φιλέρης αρκετά καλός.

Συνολικό αποτέλεσμα, χαμηλό επίπεδο, δεν με ικανοποιεί στο ελάχιστο.
colonel gomelsky
Πάντως wagner ξέχασες και συ και γω τον Πάρη Καλημερίδη. Αρκετά σοβαρός και με γνώσεις. έχει τα χρόνια του συρίγου στην πιάτσα, αλλά όχι και το ύφος του.
Γιατί έτσι με τον Νάτου; Είναι και ρεπόρτερ της ομάδας σου απ ότι ξέρω.
pitto
Ρεσιτάλ πάλι σήμερα η φαμίλια Συρίγου : ο μεγάλος να την λέει συνέχεια στον μικρό, ο οποίος με την σειρά του (επίτηδες το έκανε ???) έβλεπε ΠΑΝΤΑ άλλα από αυτά που έβλεπε -ή ήθελε να δει- ο πατήρ......

Υ.Γ. μεγάλη ατάκα ο Χατζη στο χτεσινό Λαρισα - Πανιώνιος : "Ο Γκριν είναι...μεταλλιούχος !!!!!!!!!!!!!!! "
wagner love
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 17 2010, 13:48 ) *
Πάντως wagner ξέχασες και συ και γω τον Πάρη Καλημερίδη. Αρκετά σοβαρός και με γνώσεις. έχει τα χρόνια του συρίγου στην πιάτσα, αλλά όχι και το ύφος του.
Γιατί έτσι με τον Νάτου; Είναι και ρεπόρτερ της ομάδας σου απ ότι ξέρω.

Έχεις δίκιο, ο κύριος Καλημερίδης είναι εξαιρετικός, ένα πρόβλημα έχει όμως αν θες επειδή δεν έχει σχέση με τη δουλειά του, στο λέω σε πμ (στείλε μου να σου πω αν είναι). Είναι όμως άριστος γνώστης και μετρημένος.

Ο Νάτου είναι άθλιος στα μάτια μου γιατί είναι πολύ φανερό ποιον υποστηρίζει. Και αυτό δεν μου αρέσει άσχετα αν τυγχάνει να έχουμε τα ίδια γούστα με τον κύριο. Τον θεωρώ επίσης πολύ "σπρωγμένο" στην ερτ και γενικά υπερεκτιμημένος. Για παράδειγμα για κανέναν λόγο δεν άξιζε πιστεύω να πάει στο ευρωμπάσκετ της πολωνίας για μεταδόσεις. είναι μετριότατος για να μην πω κακός σπίκερ. Μάλλον κακός θα πω τελικά smile.gif Για αυτούς τους λόγους λοιπόν!
a bullet for your head
Aπ τα εως τωρα αποτελεσματα του poll,το 93.75% θεωρει το επιπεδο των Ελληνικων τηλεοπτικων μεταδοσεων μπασκετ απο χαμηλο εως μετριο.....& το 75% δεν ικανοποιειται απ το επιπεδο των μπασκετικων γνωσεων & αναλυσεων των Ελληνων δημοσιογραφων-τηλεσχολιαστων... rolleyes.gif
Προσωπικα ψηφισα ''Μετριο'' & ''Οχι,δεν με ικανοποιει''...

Θεωρω πως ολες οι ''εμπλεκομενες πλευρες'' με το μπασκετ,οτι θα πρεπει να καταβαλλουν μεγαλες προσπαθειες ωστε το προιον,συνεχως να αναβαθμιζεται...& καπου εκει εντασσονται & οι μπασκετικοι δημοσιογραφοι,οι οποιοι θα πρεπει συνεχως να εμπλουτιζουν τις γνωσεις τους επανω στο αντικειμενο...

Αν ημουν στη θεση τους,θα παρακολουθουσα & θα μελετουσα συστηματικα το πως αρθρογραφουν & μεταδιδουν-σχολιαζουν-αναλυουν αγωνες μπασκετ,οι αντιστοιχοι Αμερικανοι συναδελφοι τους...
colonel gomelsky
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 19 2010, 14:26 ) *
Aπ τα εως τωρα αποτελεσματα του poll,το 93.75% θεωρει το επιπεδο των Ελληνικων τηλεοπτικων μεταδοσεων μπασκετ απο χαμηλο εως μετριο.....& το 75% δεν ικανοποιειται απ το επιπεδο των μπασκετικων γνωσεων & αναλυσεων των Ελληνων δημοσιογραφων-τηλεσχολιαστων... rolleyes.gif
Προσωπικα ψηφισα ''Μετριο'' & ''Οχι,δεν με ικανοποιει''...

Θεωρω πως ολες οι ''εμπλεκομενες πλευρες'' με το μπασκετ,οτι θα πρεπει να καταβαλλουν μεγαλες προσπαθειες ωστε το προιον,συνεχως να αναβαθμιζεται...& καπου εκει εντασσονται & οι μπασκετικοι δημοσιογραφοι,οι οποιοι θα πρεπει συνεχως να εμπλουτιζουν τις γνωσεις τους επανω στο αντικειμενο...

Αν ημουν στη θεση τους,θα παρακολουθουσα & θα μελετουσα συστηματικα το πως αρθρογραφουν & μεταδιδουν-σχολιαζουν-αναλυουν αγωνες μπασκετ,οι αντιστοιχοι Αμερικανοι συναδελφοι τους...


@wagner love: Περιμένω πμ!

@bullet for your head: Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Αν έχεις το χρόνο βέβαια. Σου αρέσουν π.χ. οι ισπανικές μεταδόσεις; Που είναι μόνο ατόφια περιγραφή και κάθε τρεις και λίγο ουρλιάζουν: La bomba triple triple triple!!!!
a bullet for your head
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 19 2010, 14:37 ) *
@bullet for your head: Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Αν έχεις το χρόνο βέβαια. Σου αρέσουν π.χ. οι ισπανικές μεταδόσεις; Που είναι μόνο ατόφια περιγραφή και κάθε τρεις και λίγο ουρλιάζουν: La bomba triple triple triple!!!!

Εχω ελαχιστο χρονο τωρα αλλα θα σου δωσω ενα π.χ.

Πριν 3 μερες παρακολουθουσα τα σχολια & τις αναλυσεις πριν απ το ματς Γκριζλις-Σανς...
Στο Στουντιο οπου γινοταν η εκμπομπη,ειχαν στησει μια μπασκετα & ξυλινο παρκε με ζωγραφισμενες τις γραμμες & ο Κρις Ουεμπερ μαζι με εναν αλλον τηλεσχολιαστη,εδειχναν το πως λειτουργει επιθετικα ειτε στο 1 vs 1 ειτε στο pick n' roll ο Ζακ Ραντολφ...
Επειτα πηγαν σε μια τεραστια οθονη & απομονωναν φασεις απο προηγουμενα ματς των Γκριζλις για να τονισουν αυτα που ειχαν δειξει λιγο πιο πριν...
Παρουσιασαν δηλαδη ενα πολυ ωραιο & αναλυτικο σκαουτινγκ του πως επιτιθεται ο Ραντολφ & ποιες ειναι οι επιλογες του...

Θα επανελθω καποια αλλη στιγμη...

ΥΓ:Δεν εχω παρακολουθησει πολλες Ισπανικες μεταδοσεις..& δεν μπορω να εκφερω αποψη.
Germany96
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 19 2010, 14:37 ) *
...Σου αρέσουν π.χ. οι ισπανικές μεταδόσεις; Που είναι μόνο ατόφια περιγραφή και κάθε τρεις και λίγο ουρλιάζουν: La bomba triple triple triple!!!!

Μαλλον αναφερεσαι στις μεταδοσεις του προσφατα εκλιποντα Andres Montes, γνωστο στην Ελλαδα περισσοτερο ως κυριο ρατατατα. Για καποιο διαστημα και περιορισμενα στιγμιοτυπα εχει την πλακα του αλλα ειναι σχεδον αδυνατο να παρακολουθησεις περιγραφη ολοκληρου αγωνα με αυτο το σπικαζ.

Δεν ακολουθουν ολοι οι Ισπανοι αυτου του τυπου την περιγραφη παντως και γενικοτερα εχουν πολυ καλη δημοσιογραφικη καλυψη του ΝΒΑ και της ACB, με πολυ ενδιαφεροντα τηλεοπτικα αφιερωματα και προσεγμενα μπασκετικα εντυπα.
colonel gomelsky
QUOTE(Germany96 @ Feb 19 2010, 15:08 ) *
Μαλλον αναφερεσαι στις μεταδοσεις του προσφατα εκλιποντα Andres Montes, γνωστο στην Ελλαδα περισσοτερο ως κυριο ρατατατα. Για καποιο διαστημα και περιορισμενα στιγμιοτυπα εχει την πλακα του αλλα ειναι σχεδον αδυνατο να παρακολουθησεις περιγραφη ολοκληρου αγωνα με αυτο το σπικαζ.

Δεν ακολουθουν ολοι οι Ισπανοι αυτου του τυπου την περιγραφη παντως και γενικοτερα εχουν πολυ καλη δημοσιογραφικη καλυψη του ΝΒΑ και της ACB, με πολυ ενδιαφεροντα τηλεοπτικα αφιερωματα και προσεγμενα μπασκετικα εντυπα.


Μάλλον δεν αναφέρομαι σε αυτόν, γιατί όπως λες έφυγε από τη ζωή και γω μιλάω για το πρόσφατο ματς Μπανταλόνα-Μπαρτσελόνα. Συμφωνώ ότι έχει την πλάκα του αυτή η "παθιασμένη" μετάδοση, αλλά και λίγο χαλάρωση δε βλάπτει (αλα Μαγουλάς ένα πράγμα).

Μόλις έκανα ΤΗΝ αρρωστημένη σκέψη: Φαντάζεστε να είχε γεννηθεί ο Ιωάννου στην Ισπανία; w00t.gif
pitto
Αγώνας : Κολοσσός - ΠΑΟ
Περιγραφή : Σκουντής Βασίλειος

ΑΤΑΚΑ Νο1 : "Ο Διαμαντίδης γραπώνει την μπάλα αλά...Διαμαντίδης" !!!!!
ΑΤΑΚΑ Νο2 : "Πάντα φταίει ο....πασεύων" !!!!!
ΑΤΑΚΑ Νο3 : "Ο Μπατίστ έχει καλά.....ανακλαστικά" !!!!
a bullet for your head
Χωρις να θελω να προσβαλλω τον κ.Φραγκια(δεν ξερω αν & ποιον ειχαν προσκεκλημμενο στον 1ο τελικο,γιατι ημουν στο γηπεδο),πιστευω ομως οτι θα επρεπε να εχουν παραπανω απο εναν προσκεκλημμενους & μαλιστα τους καλυτερους διαθεσιμους.
Θα ηθελα να ακουστουν οι αποψεις & τα σχολια προπονητων οπως ο Μπλατ,ο Σφαιροπουλος,ο Μαρκοπουλος,ο Σκουρτοπουλος(οι Μπαρτζωκας-Ζουρος,λογικα αποκλειονται λογω των δικων τους υποχρεωσεων)..
Επισης θα ηταν πολυ καλο στα ταιμ αουτ & στις αναπαυλες των ημιχρονων,να υπαρχουν & γραφηματα με καθαρα τεχνικα στοιχεια.
Θα ηταν πολυ ενδιαφερον & ο κοσμος σιγα-σιγα θα εξοικειωνοταν περισσοτερο με καποιες πτυχες του παιχνιδιου.
Καλα τα ''επανακαμψας'' & οι διαφορες αλλες ατακες... rolleyes.gif ...αλλα & με την εισαγωγη καποιων επιπλεον στοιχειων, θα ηταν ακομη καλυτερα...
ksipos
QUOTE(a bullet for your head @ May 31 2010, 19:00 ) *
Χωρις να θελω να προσβαλλω τον κ.Φραγκια(δεν ξερω αν & ποιον ειχαν προσκεκλημμενο στον 1ο τελικο,γιατι ημουν στο γηπεδο),πιστευω ομως οτι θα επρεπε να εχουν παραπανω απο εναν προσκεκλημμενους & μαλιστα τους καλυτερους διαθεσιμους.
Θα ηθελα να ακουστουν οι αποψεις & τα σχολια προπονητων οπως ο Μπλατ,ο Σφαιροπουλος,ο Μαρκοπουλος,ο Σκουρτοπουλος(οι Μπαρτζωκας-Ζουρος,λογικα αποκλειονται λογω των δικων τους υποχρεωσεων)..
Επισης θα ηταν πολυ καλο στα ταιμ αουτ & στις αναπαυλες των ημιχρονων,να υπαρχουν & γραφηματα με καθαρα τεχνικα στοιχεια.
Θα ηταν πολυ ενδιαφερον & ο κοσμος σιγα-σιγα θα εξοικειωνοταν περισσοτερο με καποιες πτυχες του παιχνιδιου.
Καλα τα ''επανακαμψας'' & οι διαφορες αλλες ατακες... rolleyes.gif ...αλλα & με την εισαγωγη καποιων επιπλεον στοιχειων, θα ηταν ακομη καλυτερα...


ο ελληνας σχολιαστης φιλε δεν περιγραφεται ! περιμενει πως και πως μια διακοπη για να ριξει διαφημισεις.... ο σχολιασμος τους ειναι απαραδεκτος αφου η θα ασχολειται με το κοινο και θα χανει την φαση και θα διακοπτει μετα την φραση του για να πει για την φαση η θα μιλαει για ιστορικα στοιχεια(καλα αμα πιασουμε και σχολιαστες αγωνων nba παμε σε αλλο επιπεδου αφου πιο πολυ ασχολουνται με τα μηνυματα που περνουν παρα με τις φασεις!!)... καλα δεν ξερω αν θα μπορουσαν να ηταν καποιοι απο αυτους που ανεφερες πιο πανω εκει αλλα εστω 1-2 που στο ημιχρονο να ασχολειται μαζι τους(οπως στο champions league) αλλα να μιλαγαν κυριως για τα θεματα τακτικης...
Air Kef
Το επίπεδο του ΣΚΑΙ είναι καλό, οι κάμερες έχουν αρκετά καλό frame/sec που επιτρέπει την πολύ αρκετά καθαρή εικόνα στα ριπλέι, τα ριπλέι είναι σε σωστες στιγμές ενώ και τα διάφορα πλάνα που δείχνουν κατα την διάρκεια ενός αγώνα, ενδιαφέροντα.

Αυτο της ΕΡΤ πάντως είναι τραγικό, και μιλάμε για απλά πράγματα που θα μπορούσαν να κάνουν, όπως να μην δείχνουν ριπλέι ή να κάνουν κοντινά σε προπονητές όταν η μπάλα ειναι ζωντανή.

Στο μόνο σημείο που υπερτερεί η ΕΡΤ ειναι ο Λημνιάτης! biggrin.gif
HLR CENATION
Ψηφησα α)υψηλου επιπεδου κ β) με αφηνουν ικανοποιημενο.

Οι μπασκετικοι δημοσιογραφοι επειδη αγαπανε περισσοτερο το αθλημα κ οχι την ομαδα κανουν καλες μεταδωσεις.Αυτο γινεται επειδη ξερουν το αθλημα σε αντιθεση με πολλους ποδοσφαιρικους που δεν γνωριζουν το δικο τους.

Η ΝΟΒΑ πχ εχει μαζεψει ολη την αφροκρεμμα τον δημοσιογραφων κ εχει φτειαξει μια πολυ δυνατη ομαδα.Ο φ Συριγγος ειναι κορυφη στο ειδος του,ξερει κανταρια μπασκετ,κανει ευστοχες ανλυσεις που σε βαθος χρονου τον δεικαιωνουν,κανει τσεκουρατη δημοσιογραφια κ οχι δημοσιοσχετιστικη κ ειναι πολυ καλως κ στο σχολειασμο των αγωνω την ωρα της μεταδοσης.
Ο γιος του το κατεχει το αντικειμενο κ φαινεται πολυ διαβασμενος.Δεν ειναι σιγουρα της αξιας του πατερα του κ δεν ξερω αν εχει το ματι για να γινει αλλα σιγουρα το κατεχει(χθες παντως στο 1ο τελικο με <<νευριασε>> λιγο με το Γκασολ κ οτι ειναι ο κορυφαιως ευρωπαιος.Το ελεγε κ το ξαναελεγε.
Ο Παπαδογιαννης νο1 σαν σπικερ,εχει την ατακα για να βαλει μια πινελια σε ενα ματς,φοβερη ροη λογου...
Ο ΚΑρυδας κομπιουτερ,απλα με χαλαει λιγο που στηριζει πολυ απο την επιχηρηματογια του σε αριθμους.
Οι Ψαρακης-Αυγουλης-Στεφανοπουλος πολυ ευχαριστοι κ γνωστες του σπορ.

Απο τους ραδιοφωνικους μ αρεσει πολυ το δυδιμο της ΕΡΑ γεωργιου-Σωτηριου.Πολυ καλος κ ο Κοτζιας (που δεινει κ καλα προγνωστηκα για το στοιχημα).

Τωρα παμε στην αρνητικη φηφο.
Ο Σκουντης δεν εχει κ τις τεχνικες γνωσει του αθληματος κ ωρες ωρες ειναι ζαλαδα.Ο ΜΑγουλας προσωπηκα δεν μ αρεσει,ολοι τις ερτ ειναι για τα πανυγηρια με πρωτο κ καλυτερο τον ιωαννου.

Επισης δυαδικτυακα μ αρεσει πολυ ο Π Διαμαντοπουλος...
a bullet for your head
Πως σας φαινονται οι εως τωρα μεταδοσεις & σχολια των Ελληνων τηλεσχολιαστων,στα ματς του μουντομπασκετ?
Στο ματς που μολις τελειωσε παντως,της Ρωσιας κοντρα στην Ν.Ζηλανδια,θα τους βαθμολογουσα με....τγια(3)....(ποιος ηταν αυτος,που σε μια τηλεοπτικη εκμπομπη με αναδειξη ταλεντων η' κατι τετοιο,εριχνε συνεχεια τριαρια,χωρις να μπορει να το προφερει σωστα?)... rolleyes.gif
morrison
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 6 2010, 23:50 ) *
Πως σας φαινονται οι εως τωρα μεταδοσεις & σχολια των Ελληνων τηλεσχολιαστων,στα ματς του μουντομπασκετ?
Στο ματς που μολις τελειωσε παντως,της Ρωσιας κοντρα στην Ν.Ζηλανδια,θα τους βαθμολογουσα με....τγια(3)....(ποιος ηταν αυτος,που σε μια τηλεοπτικη εκμπομπη με αναδειξη ταλεντων η' κατι τετοιο,εριχνε συνεχεια τριαρια,χωρις να μπορει να το προφερει σωστα?)... rolleyes.gif

Mετρια...
Ο Ιωαννου ειναι αποκρουστικος οπως παντα.
Ο Χατζη λειπει πολυ,ειχε την πλακα του απλα επρεπε να τον ακους οντας στο καταλληλο mood.
Το αλλο το παιδι που περιγραφει και τα ματς του Αρη συνηθως,Νατου λεγεται νομιζω,στεκεται αξιοπρεπως.
Ο Λημνιατης ειναι σωστος και μετρημενος αν και καποιες φορες εχω την αισθηση οτι για να μην αδειασει τον Ιωαννου καθεται και συζητα πραγματα χωρις λογικη.
SupYo(s)
Παμμέγιστη ατάκα , νομίζω στο παιχνίδι Τουρκία - Κίνα, or sth. Δε θυμάμαι το δημοσιογράφο που την πέταξε, αλλά ο Λιμνιάτης είχε λυθεί


Ντινγκ..

Ντονγκ!
duncan21
QUOTE(morrison @ Sep 7 2010, 02:15 ) *
Ο Λημνιατης ειναι σωστος και μετρημενος αν και καποιες φορες εχω την αισθηση οτι για να μην αδειασει τον Ιωαννου καθεται και συζητα πραγματα χωρις λογικη.

Το εχω παρατηρησει κι εγω αυτο φιλε Μορισον και ωρες ωρες μενω καπως ετσι blink.gif .Η επαφη του Ιωαννου με το αθλημα ειναι οση η δικη μου με το κρικετ.

Ο Νατου αν και κανει καποια λαθακια σε θεωρητικο επιπεδο παντα ειναι οπως ειπες κι εσυ στεκεται αξιοπρεπως ενω τον Χατζη δεν ετυχε να τον ακουσω ακομη στο μουντομπασκετ...
il postino
η ερτ ειναι δημοσιο και ως δημοσιο απασχολει καποιους απο τους χειροτερους! ο χειροτερος ολων ειναι ο ιωαννου, ο οποιος μου ηταν αρκετα συμπαθης τους πρωτους μηνες της τηλεοπτικης καριερας του ομολογω. απο τοτε βεβαια εξελιχθηκε στον χειροτερο σπικερ ολων των εποχων ολων των κρατων και ολων των αθληματων!

ιχνος γνωσης , φλυαρια σχεδον ισαξιας του σκουντη και υφος αποκρουστικο .

στον σκουντη δε θα ξαναβγαλω το κομπλεξ που μου εχει δημιουργησει με την παρτη του!!! θα ηθελα να περιοριστει στο αγαπημενο του πολο και να μας αφησει ησυχους! θεωρω οτι η τηλεοπτικη τιμωρια φετος του διπλα στον καρμοιρη (ο οποιος το διαγαλαξιακο πρωταθλημα μπασκετ να κερδισει ελληνικη ομαδα μπασκετ αυτος θα επιμεινει να προβαλλει τη γνωμη διαιτητη για αμφισβητουμενη φαση για ματς τοπικου πρωταθληματος) ειναι θεια δικη (ασχετα αν τα μηδενικα στην τραπεζα αυξανονται και πληθυνονται).

μου αρεσει πολυ ο διαμαντοπουλος ομως , αν και δεν τον διαβαζω στο φως. μου αρεσε πολυ οταν τον ακουγα στον σκαι. και ο περπεριδης ειναι πολυ ευχαριστος οταν καλει καποιον.

ο καλημεριδης μου αρεσει πολυ και δε χορταινω να τον ακουω. γνωστης και πολυ μετρημενος στο υφος του και στα λογια του.κριμα που δεν τον βλεπουμε πιο συχνα.

ο φ.συριγγος το εντελως αντιθετο αν και ειναι της ιδιας σειρας. βλεπει μπασκετ 45 χρονια και δεν του χει μεινει τιποτα!! δε θα ξεχασω ποτε οταν ειχε γραψει στην πρωτη σελιδα του περιοδικου τριποντο μετα το πρωτο ντερμπυ παο-οσφπ στο οακα την χρονια που ηρθε ο ρατζα. ο κροατης ειχε 12π 19 ριμπ 4-5 ασιστ και ηταν ο καλυτερος σε ενα πολυ κλειστο ματς που κριθηκε στους 65π περιπου. γραφει λοιπον ο φιλιππας "απαρατηρητος ο ρατζα στο οακα"!!!

το ευχαριστο ειναι οτι η νεα γενια δημοσιογραφων ειναι παιδια που γουσταρουν πολυ το αθλημα και αυτο φαινεται!
Stelios 12
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 6 2010, 23:50 ) *
Πως σας φαινονται οι εως τωρα μεταδοσεις & σχολια των Ελληνων τηλεσχολιαστων,στα ματς του μουντομπασκετ?
Στο ματς που μολις τελειωσε παντως,της Ρωσιας κοντρα στην Ν.Ζηλανδια,θα τους βαθμολογουσα με....τγια(3)....(ποιος ηταν αυτος,που σε μια τηλεοπτικη εκμπομπη με αναδειξη ταλεντων η' κατι τετοιο,εριχνε συνεχεια τριαρια,χωρις να μπορει να το προφερει σωστα?)... rolleyes.gif


Εννοείς τον τρισμέγιστο Ιάσων Τγιανταφυλλίδη...?
benchwarmer
Είναι ιδέα μου, ή ο Ιωάννου πριν λίγο "μετέφρασε" το mismatch, ως "χαμένα παιχνίδια"?? blink.gif blink.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(benchwarmer @ Dec 5 2010, 17:27 ) *
Είναι ιδέα μου, ή ο Ιωάννου πριν λίγο "μετέφρασε" το mismatch, ως "χαμένα παιχνίδια"?? blink.gif blink.gif

να λες παλι καλα που δεν το μετεφρασε ως "Κυρια πολυ" (mrs.much)
gregacm
Ως νεος στο forum,ψηφισα κι εγω και τολμω να πω πως και στις 2 ερωτησεις απαντησα θετικα.Βλεποντας την πλειοψηφια των απαντησεων,παραξενευτηκα.Με βαλατε σε σκεψεις.Και ισως τελικα να εχετε δικιο.Ισως το επιπεδο γνωσεων και μεταδοσεων των Ελληνων σπορτκαστερ και σχολιαστων να μην ειναι ακρως ικανοποιητικο.Εχοντας ομως κατα νου τα αντιστοιχα ποδοσφαιρικα παραδειγματα,νομιζω θα συμφωνησετε οτι δεν υπαρχει συγκριση!Μιλαμε για τη μερα με τη νυχτα!Καπως ετσι εξηγειται και η ψηφος μου.
yorgos
Ανασύρω αυτό το διαμάντι από το πρόσφατο παρελθόν, Θεοφιλόπουλε μας λείπεις:
https://www.youtube.com/watch?v=eXj6psVqvOA
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.