Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ν. Ορλεάνη - Σαν Αντόνιο
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3
Pierce
hornets1-sm.gif VS spurs1-sm.gif

Σχόλια για τη σειρά αγώνων.
red pyramid88
Δύσκολα τα πράγματα....

Οι Hornets έχουν τον Chris Paul σε μεγάλη φόρμα, πράγμα που τους δίνει τη δυνατότητα να βασιστούν πάνω του. Επίσης, το δίδυμο West-Chandler αρκεί για να απειλήσει τους Spurs στη ρακέτα, όσο και αν το παλέψει ο Duncan. Ο Stojacovic πιστεύω έχει αρκετά να αποδείξει οπότε θα τα δώσει όλα για όλα. Πολύ καλοί και οι Pargo-Wells-Peterson.

Όλα αυτά θα αρκούσαν με οποιαδήποτε άλλη ομάδα εκτός απο τους Spurs. Τι και αν κάτω απο το καλάθι είναι ο Duncan μόνος να παλεύει και το πολύ πολύ καμιά αξιοπρεπή βοήθεια απο τους Thomas-Oberto, τι και αν οι Bowen-Horry έχουν γεράσει, η ομάδα αυτή φαίνεται να έχει το know how και αυτό δεν μπορεί κανείς να το προβλέψει έτσι απλά πως θα το αντιμετοπίσει.

Ελπίζω για να μη βαρεθούμε τη ζωή μας αργότερα να περάσει η ομάδα των Hornets, μιάς και είναι νέα ομάδα και αξίζει να την υποστηρίξει κανείς. Αλλά αν ήταν να ποντάρω τα λεφτά με βάση τη λογική, καλώς ή κακώς χάρη στους Parker-Ginobilli-Duncan (κυρίως ττον τρίτο) θα πόνταρα στους Spurs. Οπότε αυτή είναι η πρόβλεψη μου, και πιστεύω λόγο απειρίας η ομάδα των Hornets θα χάσει με 4 - 2. Μόνο αν κάνει ο paul το θαύμα του (μακάρι!) θα κυλήσουν διαφορετικά τα πράγματα.
mj23lbj23
Ενδιαφερον σειρα με τους Σπερς να εχουν την μεγαλη εμπειρια και τον Ντανκαν και απο την αλλη οι Χορνετς με το νεο φαινομενο του ΝΒΑ τον Κρις Πολ που εχει δικαιως (μαζι με τον Ντερον) κερδισει τις καρδιες των φιλων του ΝΒΑ.Δυστηχως οι Σπερς απο την στιγμη που περασαν το Φοινιξ εχουν τον πρωτο λογο οχι μονο για να παρουν την σειρα αλλα και να φτασουν μεχρι τον τελικο.Μακαρι να με διαψευσουν ειτε ο Πολ ειτε στην συνεχεια ο Κομπυ(αν βεβαιως οι Λεικερς περασουν την Γιουτα) γιατι δεν αντεχεται παλι τελικος με Σπερς.
nikolas12
Πονταρω στους Σπερς με ενα δυσκολο 4-3.
The Admiral
Οι Χορνετς εχουν τον ενθουσιασμο και την εδρα.Ειναι πληρεις σε ολες τις θεσεις,ενω εχουν και παγκο!Επιπλεον η απειρια τους δε φανηκε να τους επηρεαζει καθολου στα πλεη οφ,καθως συνεχισαν ακριβως απο εκει οπου σταματησαν στην κανονικη περιοδο.Μεγαλο τους ατου ο Πολ,γιατι ειναι σταθεροτατος και αν πεσει σε μια σταστιστικη κατηγορια μπορει να βοηθησει σε αλλη,γιατι κανει απειρες δουλειες στο γηπεδο.Οι Σπερς απο την αλλη εχουν να παραταξουν πλουσια πειρα,τον καλυτερο παουερ φοργουορντ του πρωταθληματος και εναν ικανοτατο προπονητη(οχι πως των Χορνετς υστερει).

Τα ερωτηματα εδω ειναι:

1)Ποιος θα μαρκαρει τον Πολ?Ο Μποουεν?Ο Πολ ειναι πιο αθλητικος και γρηγορος απο τον Νας,πιο ανθεκτικος στο ξυλο και περισσοτερο αλητακος.Αμφιβαλλω αν θα εχει καμια επιδραση πανω του η εξυπναδα του Μποουεν.Δυσκολο να βγει τετοιο μαρκαρισμα.Δεν εχω ιδεα πώς θα τον περιορισουν.Ισως με το Μανου?Μια λυση θα ηταν να πιασουν καλυτερα τους υπολοιπους και να αφησουν αυτον.Ποσους ποντους θα βαλει πια.

2)Θα αντεξει ο Ντανκαν την αναμετρηση με το διδυμο ψηλων των Χορνετς?Ειναι πολυ καλοι και οι δυο τους και καλοι αμυντικοι.Απο πού θα παρει λιγη βοηθεια ο Ντανκαν?Μονο ο Τομας φαινεται σε καλη κατασταση.

3)Θα αποδειξει ο Μανου οτι ειναι ο καλυτερος 6ος παικτης του πρωταθληματος?Με το Φοινιξ ηταν σκωτσεζικο ντους.Ελπιζω να σταθεροποιησει την αποδοση του σε αυτη τη σειρα.

Δινω προβαδισμα στη Νεα Ορλεανη σε αυτη τη σειρα,γιατι μεχρι στιγμης δεν εχει παιξει σαν απειρη ομαδα στα πλεη οφ και παει τρενο χωρις σκαμπανεβασματα.Αλλα ΟΚ,με το Σαν Αντονιο παιζουν.Χιλιους τροπους ξερει να κερδιζει τετοια παιχνιδια.Δε θα μου κανει εκπληξη αν αμεσως αμεσως βρεθει να κερδιζει 2-0 τη σειρα.Εκει βρισκεται και το μυστικο της επιτυχιας για τους χορνετς.Δεν πρεπει να απογοητευτουν γρηγορα,γιατι οι Σπερς εχουν αδυναμιες και μπορουν να τους περασουν.
captain charisma
QUOTE(The Admiral @ May 3 2008, 15:41 ) *
2)Θα αντεξει ο Ντανκαν την αναμετρηση με το διδυμο ψηλων των Χορνετς?Ειναι πολυ καλοι και οι δυο τους και καλοι αμυντικοι.Απο πού θα παρει λιγη βοηθεια ο Ντανκαν?Μονο ο Τομας φαινεται σε καλη κατασταση.

εδω ο νοβιτσκι ειχε μεσο ορο 27π περιπου με αντιπαλους τους δυο ψηλους των χορνετς στα 5 ματς που παιξανε..ο ντανκαν θα φοβηθει?νομιζω και μ αυτους παρτι θα κανει οπως και με το φοινιξ..
οη παρουσια του πολ θα παιξει καταλητικο ρολο στην εκβαση της σειρας.αν αναλαβει ο μποουεν το μαρκαρισμα του τοτε ποιος θα πιασει τον στογιακοβιτς,που αν τον αφησουν ελευθερο ειναι ικανος να τους σκοτωσει με τα τριποντα του..πιστευω οτι η σειρα θα ληξει 4-3 υπερ των σπερς.
The Admiral
Ο Ντανκαν ομως δεν παιζει τοσο μακρια απο τη ρακετα οσο ο Νοβιτσκι και οι ψηλοι της Ν.Ορλεανης θα μπορουν πιο ευκολα να τον ακολουθησουν.Νομιζω οτι ταιριαζουν πιο πολυ τα ματς-απ Μποουεν-Πετζα και Πολ-Μανου.Αλλα και παλι ο Πολ ειναι πιο γρηγορος.
NBAholic
Θεωρητικά, οι Χόρνετς έχουν το υλικό για να προβληματίσουν τους Σπερς. Ο Τσάντλερ δεν πρόκειται να χαρίσει ούτε ριμπάουντ, ενώ επιτέλους δείχνει και μια στοιχειώδη διάθεση συμμετοχής στην επίθεση, τον Πολ μπορεί να τον αναλάβει ο Μπόουεν, αλλά τότε θα ρισκάρουν τόσο το να έχουν κάποιον σαν το Χόρι στο Στογιάκοβιτς όσο και να φορτώσουν τον Μπόουεν με φάουλ πολύ πιο γρήγορα απ' ότι με τους Σανς, μιας και ο Πολ είναι πιο επιθετικός σκόρερ απ'το Νας και μάλλον πιο σεβαστός απ'τους διαιτητές. Εδώ που τα λέμε, μπορεί να μην αποδειχτεί τόσο κακή τακτική το ξόδεμα ενός "μη Μπόουεν" στον Πέτζα, από τη στιγμή που ο τελευταίος δεν είναι ακριβώς λίρα εκατό όταν φτάνει η ποστ σίζον, αν και σε κάτι τέτοιο συντελεί και η αντιμετώπιση από τύπους στιλ Ρικ Φοξ (άρα και Μπόουεν).
Πολλά θα κρίνει βεβαίως και η μάχη του πάγκου. Οι Σπερς ανήκουν στις ομάδες που έχουν την ικανότητα να παίρνουν διαφορά παίζοντας με "τα δεύτερα". Η παρουσία του Μπόμπι Τζάκσον, καθώς και του πολύ ανεβασμένου Πάργκο, μπορούν να λειτουργήσουν σαν αντίβαρο, με τον τελευταίο να έχει τα προσόντα να βοηθήσει ιδιαιτέρως στην άμυνα.

Θεωρώ τους Σπερς φαβορί λόγω εμπειρίας, ιδίως αν η σειρά κριθεί σε λιγότερα από 7 παιχνίδια. Δε θυμάμαι άλλωστε και πολλές σειρές των Σπερς να πήγαν σε 7 παιχνίδια.
morfi
QUOTE(The Admiral @ May 3 2008, 15:41 ) *
Οι Χορνετς εχουν τον ενθουσιασμο και την εδρα.Ειναι πληρεις σε ολες τις θεσεις,ενω εχουν και παγκο!Επιπλεον η απειρια τους δε φανηκε να τους επηρεαζει καθολου στα πλεη οφ,καθως συνεχισαν ακριβως απο εκει οπου σταματησαν στην κανονικη περιοδο.

QUOTE(The Admiral @ May 3 2008, 15:41 ) *
Δινω προβαδισμα στη Νεα Ορλεανη σε αυτη τη σειρα,γιατι μεχρι στιγμης δεν εχει παιξει σαν απειρη ομαδα στα πλεη οφ και παει τρενο χωρις σκαμπανεβασματα.

Μη σας ξεγελάει ότι στο πρώτο γύρο δεν φάνηκε η απειρία των Χόρνετς. Ιστορικά, έχει φανεί πως (πολλές φορές) στο πρώτο γύρο η απειρία γυρνάει μπούμερανγκ υπέρ των άπειρων και τραγικά κατά των πιο έμπειρων ομάδων (το ίδιο δηλαδή που συμβαίνει και με τους Σέλτικς-Χοκς φέτος). Η απειρία, και αν υπάρξει τέτοια (που λογικά θα κάνει έστω και σε στοιχειώδη μορφή την εμφάνιση της), θα φανεί από αυτό το γύρο και έπειτα.
Rondo
Αν και φοβάμαι ότι θα φανεί η απειρία των Χόρνετς ελπίζω να κάνουν τη μίνι έκπληξη και να περάσουν...Ποντάρω Σπερς στα 6 ή στα 7 παιχνίδια...
benchwarmer
Η πιο ενδιαφέρουσα σειρά για μένα από τις 4...
Θα έχει ενδιαφέρον πως θα μαρκάρουν οι Σπερς... Λογικά ο Μπόουεν στον Πολ, Παρκερ στον Πιτερσον και Φινλει/Μανου στον Πετζα. Ο Χορι δεν δειχνει να υπολογιζεται φετος... Να δούμε επίσης τι θα καταφέρει να κάνει ο Πολ με τον Παρκερ στην αμυνα, και ποιος θα παρει τον Ντανκαν (και με ποιον τροπο)
Ginobili
Πολύ αμφίρροπη σειρά.Ειλικρινά δεν μπορώ να δώσω το παραμικρό προβάδισμα..σε καμία ομάδα.Πάνω κάτω πάντως,συμφωνώ με την ανάλυση του Admiral.
Δεδομένου,ότι ο Πάρκερ πολύ δύσκολα θα επαναλάβει τα ΟΡΓΙΑ που έκανε με τον Νας,είναι επιτακτική η καλή απόδοση του Τζινόμπιλι.Είδωμεν...
red pyramid88
QUOTE(The Admiral @ May 3 2008, 15:41 ) *
1)Ποιος θα μαρκαρει τον Πολ?Ο Μποουεν?Ο Πολ ειναι πιο αθλητικος και γρηγορος απο τον Νας,πιο ανθεκτικος στο ξυλο και περισσοτερο αλητακος.Αμφιβαλλω αν θα εχει καμια επιδραση πανω του η εξυπναδα του Μποουεν.Δυσκολο να βγει τετοιο μαρκαρισμα.Δεν εχω ιδεα πώς θα τον περιορισουν.Ισως με το Μανου?Μια λυση θα ηταν να πιασουν καλυτερα τους υπολοιπους και να αφησουν αυτον.Ποσους ποντους θα βαλει πια.


Εξυπνάδα το λέμε τώρα? tongue.gif

Λοιποοοον, όπως φαίνεται οι Hornets διαψεύσανε τα πρωγνοστικά και κάναν το πιθανό ντέρμπι σε περίπατο. Δεν το είδα το μάτς ελέου αδελφού, αλλά με το σκόρ που βλέπω πραγματικά φαίνεται να είχανε αλαρή βραδιά. Βρε λές και να τους κάτσει? 69.gif
Ginobili
QUOTE(red pyramid88 @ May 4 2008, 06:32 ) *
Βρε λές και να τους κάτσει? 69.gif

Βρε μακάρι...να περάσουν και τους Λέικερς και να το σηκώσουν...!!!!(Εκτός αν πάνε τελικό με τα Γεράκια... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif λέμε τώρα...οπότε θα υποστηρίξω την ομάδα του Ντομινίκ... biggrin.gif )
captain charisma
παντως μου προκαλεσε εκπληξη η ολοκληρωτικη ηττα του ντανκαν απο το διδυμο γουεστ τσαντλερ!5 ποντους μονο? blink.gif ενω εκανε παρτι με σακ αμαρε,δν περιμενα να ειναι τοσο απογοητευτικος χτες...αλλα...ο πετζα εχτες ηταν πολυ καλος με καλα ποσοστα ευστοχιας.ο πολ παλι μοιρασε το παιχνιδι.ο γουεστ εκανε μεγαλη εμφανιση με 30π...απ τους σπερς μονο παρκερ μποουεν και μανου προσπαθησαν...η σειρα θα εχει μεγαλο ενδιαφερον 41.gif
crazy jumper
QUOTE(big dirk @ May 4 2008, 13:44 ) *
παντως μου προκαλεσε εκπληξη η ολοκληρωτικη ηττα του ντανκαν απο το διδυμο γουεστ τσαντλερ!5 ποντους μονο? blink.gif ενω εκανε παρτι με σακ αμαρε,δν περιμενα να ειναι τοσο απογοητευτικος χτες...αλλα...ο πετζα εχτες ηταν πολυ καλος με καλα ποσοστα ευστοχιας.ο πολ παλι μοιρασε το παιχνιδι.ο γουεστ εκανε μεγαλη εμφανιση με 30π...απ τους σπερς μονο παρκερ μποουεν και μανου προσπαθησαν...η σειρα θα εχει μεγαλο ενδιαφερον 41.gif


σωστοοος! thumbsup.gif
Seb12
Μα τί σχέση έχει ο, τελειωμένος, Σακ με τον Τσάντλερ και τον Γουέστ; Συν το ότι αυτοί έχουν μια ολόκληρη ομάδα δίπλα τους, ενώ ο Σακ παλεύει σχεδόν μόνος! Σίγουρα πάντως Κρις Πολ δεν έχει, 13 ασσίστ πάλι!
reignman
GO N.O GO! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
red pyramid88
QUOTE(big dirk @ May 4 2008, 13:44 ) *
παντως μου προκαλεσε εκπληξη η ολοκληρωτικη ηττα του ντανκαν απο το διδυμο γουεστ τσαντλερ!5 ποντους μονο? blink.gif ενω εκανε παρτι με σακ αμαρε,δν περιμενα να ειναι τοσο απογοητευτικος χτες...αλλα...ο πετζα εχτες ηταν πολυ καλος με καλα ποσοστα ευστοχιας.ο πολ παλι μοιρασε το παιχνιδι.ο γουεστ εκανε μεγαλη εμφανιση με 30π...απ τους σπερς μονο παρκερ μποουεν και μανου προσπαθησαν...η σειρα θα εχει μεγαλο ενδιαφερον 41.gif


Δεν μπορεί να έχει την σούπερ απόδωση 48 ώρες το εικοσιτετράωρο. Θα χάσει και κάποια μάτς, ειδικά απο αξιόλογα δίδυμα. Παρόλα αυτά δεν υπάρχει ακόμη πιο αξιόπιστο τεσσάρι wink.gif
rchos
το 2-0 της ομαδαρας δεν το ειδε κανεις να μας πει τι εγινε?απο τα σκορ στα δεκαλεπτα φαινεται οτι ειθχε παρομοια εξελιξη με το πρωτο και σχεδον ιδιο σκορ στο τελος!
παντως ως τωρα ο πετζα ειναι η μεγαλη αποκαλυψη των πλευ οφ.ζει την δευτερη νεοτητα του και επιτελους απαλαγμενος απο τραυματισμους βοηθαει απιστευτα την ομαδα τιου.
οποιος το ειδε κανενα σχολιο.

Υ.Γ.ρε λετε?
captain charisma
καλα οι χορνετς ειναι απροβλεπτη ομαδα σε καθε παιχνιδι ολο και ενας διαφορετικος παικτης διακρινεται.στο πρωτο παιχνιδι ηταν ο γουεστ.στο 2 ηταν ο πολ με 30π και οι σπερς δεν ξερουν ποιον α πρωτομαρκαρουν για να σταματησουν..ο πετζα μεχρι τωρα ειναι η αποκαλυψη της σειρας και ισως ειναι λαθος των σπερς που δεν το δινουν μεεγαλη σημασια στην αμυνα...παντως ο ντανκαν τα πηγε λιγο καλυτερα απ οτι στη προηγουμενη φορα..τωρα θα πρεπει οι σπερς να παρουν τα 2 ματς στο σαν αντονιο και να σπασουν την εδρα αν θελουν να εχουν ελπιδες...αλλιως βλεπω χορνετς στους τελικους της δυσης.
Wilkinson
egw eida mexri kai to trtito 12lepto...kai pisteuw oti oi spurs epaizan kalytera alla den tous vgikan ta eleuthera shout...antitheta me tous hornets pou ta evazan me amyna...
p.x. sto imixrono oi spurs eixan 3/14 triponta kai ta 10 peripou itan eleuthera alla den mpikan enw oi hornets eixan 4/6 exontas mono ena eleuthero...
oso gia ton duncan min perimenete na valei pollous pontous se kanena paixnidi apo tin sira afou tou paizoun sinexeia double team...kai etsi anagazete na dinei tin bala ston eleuthero paixti...me liga logia kai na thelei den mporei na parei polles prospatheies
apo tous hornets pisteuw oti ksexwrise o peja kai oxi o paul afou evale poly simantika shout ka ontws oi spurs tha prepei na ton prosexoun perissotero sto epomeno paixnidi...
NBAholic
QUOTE
παντως μου προκαλεσε εκπληξη η ολοκληρωτικη ηττα του ντανκαν απο το διδυμο γουεστ τσαντλερ!5 ποντους μονο? ενω εκανε παρτι με σακ αμαρε,δν περιμενα να ειναι τοσο απογοητευτικος χτες...αλλα...ο πετζα εχτες ηταν πολυ καλος με καλα ποσοστα ευστοχιας.ο πολ παλι μοιρασε το παιχνιδι.ο γουεστ εκανε μεγαλη εμφανιση με 30π...απ τους σπερς μονο παρκερ μποουεν και μανου προσπαθησαν...η σειρα θα εχει μεγαλο ενδιαφερον


Γι'αυτό σας λέω, μη βιάζεστε να χαρακτηρίζετε κάποιον σαν τον κορυφαίο του κόσμου μετά από 1 παιχνίδι. Ιδίως στα πλέι οφ που τα παρακολουθεί όλος ο κόσμος και είναι πολύ συντομότερα της ρέγκιουλαρ σίζον οι ισορροπίες είναι πολύ ευαίσθητες. Το προηγούμενό του παιχνίδι βέβαια ήταν πολύ απλά το χειρότερο της καριέρας του. Τα μόνα λιγότερο παραγωγικά ήταν μερικά τα οποία είχε εγκαταλείψει νωρίς λόγω τραυματισμών κι ακόμη κι από αυτά λείπει αυτό το 1-9 FG.
rchos
ειδα το πρωτο παιχνιδι με καποια καθυστερηση.νομιζω οτι ο πετζα ειναι το μεγαλο συν των πλευ οφ για την ομαδα αυτη.στην κανονικη περιοδο ο πετζα περιμενε στο τριποντο επαιρνε την ασσιστ του πολ και σουταρε.τα περισσοτερα βραδυα το εκανε με επιτυχια γιαυτο και ειχε καλη χρονια.σε αυτα τα παιχνιδια ειναι ο παλιος καλος πετζα.δεν φοβται να βαλει το σωμα του μεσα στη φωτια.εχει προφανως ξεπερασει τις φοβιες των τραυματισμων που των ταλαιπωρησαν πολυ και πλεον δεν φοβαται την επαφη.βαζει καλαθια με διαφορους τροπους και οχι μονο με στατικα τριποντα.
οι υπολοιποι συνεχιζουν απο εκει που τελειωσαν την κανονικη περιοδο.ο πολ τα κανει ολα.ο ουεστ σκοραρει με οποιον τροπο μπορει ο τσαντλερ αμυνα ριμπαουντ και καρφωματα ο πιτερσον τα τριποντακια του και οι παργκο ουελς εναλαξ δινουν οσα μμπορουν οσο παιζουν!
ειδικη μνεια για τον τροπο που εστησε ο προπονητης της χρονιας την ομαδα του απεναντι στον ντανκαν.ουτε μια φορα δεν βρεθηκε με εναν αμυντικο οταν ειχε την μπαλα.παντα τον ντουμπλαραν.αυτο στοιχισε καποιους ποντους απο παρκερ και μανου αλλα οι σπερς χωρις καλο ντανκαν ειναι μιση ομαδα.
Ginobili
QUOTE(NBAholic @ May 6 2008, 13:09 ) *
Γι'αυτό σας λέω, μη βιάζεστε να χαρακτηρίζετε κάποιον σαν τον κορυφαίο του κόσμου μετά από 1 παιχνίδι.

Καλά...όσοι "υπερμάχονται" για τον Ντάνκαν...δεν κρίνουν από 1 παιχνίδι(τον 1ο αγώνα με το Φοίνιξ)...10 χρόνια σχεδόν τον ξέρουμε τον άνθρωπο...τι να βιαστούμε να κρίνουμε?
Ginobili
2-2 έχει γίνει πια η σειρά...και απ'ότι φαίνεται....η σειρά θα εξαρτηθεί μάλλον από τα κέφια του Ντάνκαν.Ένα πραγματικά πολύ καλό παιχνίδι έκανε ο Τιμ στην σειρά(στον 4ο αγώνα) με 22 π. 15 ριμπ 4 τάπες και 10/13 σουτ,και οι Σπερς έκαναν έναν υγιεινό περίπατο(Σε όλην την διάρκεια του παιχνιδιού),με 100-80.
Βέβαια....ο καθένας θα μπορούσε να ισχυριστεί το ίδιο για τον Πέντζα,δεδομένου ότι στα 2 πρώτα παιχνίδια έβγαλε μάτια...και στο Σαν Αντόνιο ήταν ανύπαρκτος...Αλλά άλλο Ντάνκαν..άλλο Πέντζα.. tongue.gif
Είδωμεν...
Τώρα σχετικά με τον Πάρκερ...πραγματικά είναι απίστευτο το πως σεληνιάζεται αυτό το παιδί κάθε φορά στα Πλει οφφς!!!! Είμαι πεπεισμένος..ότι είναι συνταγή της Έβα Λονγκόρια laugh.gif laugh.gif tongue.gif ..δεδομένου ότι είναι χρόνια οπαδός των Σπερς....ενδιαφέρεται για το καλό της ομάδας...και περιποιείται(ή ΔΕΝ περιποιείται 69.gif ) αναλόγως αυτήν την περίοδο το Γαλλάκι... icon_drunk.gif tongue.gif tongue.gif
Rondo
QUOTE(Ginobili @ May 13 2008, 04:54 ) *
2-2 έχει γίνει πια η σειρά...και απ'ότι φαίνεται....η σειρά θα εξαρτηθεί μάλλον από τα κέφια του Ντάνκαν.Ένα πραγματικά πολύ καλό παιχνίδι έκανε ο Τιμ στην σειρά(στον 4ο αγώνα) με 22 π. 15 ριμπ 4 τάπες και 10/13 σουτ,και οι Σπερς έκαναν έναν υγιεινό περίπατο(Σε όλην την διάρκεια του παιχνιδιού),με 100-80.
Βέβαια....ο καθένας θα μπορούσε να ισχυριστεί το ίδιο για τον Πέντζα,δεδομένου ότι στα 2 πρώτα παιχνίδια έβγαλε μάτια...και στο Σαν Αντόνιο ήταν ανύπαρκτος...Αλλά άλλο Ντάνκαν..άλλο Πέντζα.. tongue.gif
Είδωμεν...
Τώρα σχετικά με τον Πάρκερ...πραγματικά είναι απίστευτο το πως σεληνιάζεται αυτό το παιδί κάθε φορά στα Πλει οφφς!!!! Είμαι πεπεισμένος..ότι είναι συνταγή της Έβα Λονγκόρια laugh.gif laugh.gif tongue.gif ..δεδομένου ότι είναι χρόνια οπαδός των Σπερς....ενδιαφέρεται για το καλό της ομάδας...και περιποιείται(ή ΔΕΝ περιποιείται 69.gif ) αναλόγως αυτήν την περίοδο το Γαλλάκι... icon_drunk.gif tongue.gif tongue.gif

Σωστά όλα αύτα που γράφεις αλλά μέσα σε όλα αυτά υπάρχει σίγουρα κάπου και ο μεγάλος όπως θα τον λέμε σε λίγα χρόνια Κρις Πολ...Αυτός είναι ο καλύτερος παικτης της σειράς...Εγώ πιστεύω πως μετά το 2-2 είναι φαβορί οι Σπερς λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας...Αλλά ελπίζω να διαψευστώ...
Ginobili
QUOTE(Rondo @ May 13 2008, 02:03 ) *
Σωστά όλα αύτα που γράφεις αλλά μέσα σε όλα αυτά υπάρχει σίγουρα κάπου και ο μεγάλος όπως θα τον λέμε σε λίγα χρόνια Κρις Πολ...Αυτός είναι ο καλύτερος παικτης της σειράς...Εγώ πιστεύω πως μετά το 2-2 είναι φαβορί οι Σπερς λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας...Αλλά ελπίζω να διαψευστώ...

Το έχω ξαναπεί πολλές φορές,και δεν κρύβω ποτέ τον θαυμασμό μου γιαυτόν τον παίκτη..που θα αφήσει σίγουρα εποχή.Ο Κρις Πολ είναι ο φετινός mvp για μένα προσωπικά.
Τώρα για την σειρά....μετά το 3-2.....δύσκολα θα διαψευστείς....
rchos
τι ματσαρα εκανε αυτος ο west σημερα.απιστευτος.οι σπερς δεν δειχνουν να εχουν την δυναοτητα να νικησουν εκτος εδρας.γενικα και οι δυο ομαδες φετος αν δεν κανω λαθος στα μεταξυ τους δεν εχουν σπασει εδρα.αρα το 4-3 φανταζει αυτη τη στιγμη το πιο πιθανο σεναριο.

cp3-mvp
NBAholic
Εγώ θέλω να ξέρω τι δίνουν στους παίκτες των Χόρνετς στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Μπορεί να θυμάμαι λάθος, αλλά η εικόνα που έχω στο μυαλό μου είναι συνέχεια η ίδια: Αφήνω τα 3 ματς που έχουν παιχτεί στη Ν.Ο ισορροπημένα στο ημίχρονο και την επόμενη μέρα που τα τσεκάρω, οι Χόρνετς έχουν κερδίσει με προσεγγιστικό σκορ 100-80, συνήθως μετά από ένα σούπερ τρίτο δωδεκάλεπτο. Δεν έχω δει τα παιχνίδια τους, αλλά θα πρέπει να παράγουν τρομερή ενέργεια στα δεύτερα ημίχρονα, ανάλογη ίσως με των περσινών Γουόριορς κι ας μην εκδηλώνεται πάντα με εξίσου εντυπωσιακό στιλ.
rchos
QUOTE
Εγώ θέλω να ξέρω τι δίνουν στους παίκτες των Χόρνετς στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Μπορεί να θυμάμαι λάθος, αλλά η εικόνα που έχω στο μυαλό μου είναι συνέχεια η ίδια: Αφήνω τα 3 ματς που έχουν παιχτεί στη Ν.Ο ισορροπημένα στο ημίχρονο και την επόμενη μέρα που τα τσεκάρω, οι Χόρνετς έχουν κερδίσει με προσεγγιστικό σκορ 100-80, συνήθως μετά από ένα σούπερ τρίτο δωδεκάλεπτο. Δεν έχω δει τα παιχνίδια τους, αλλά θα πρέπει να παράγουν τρομερή ενέργεια στα δεύτερα ημίχρονα, ανάλογη ίσως με των περσινών Γουόριορς κι ας μην εκδηλώνεται πάντα με εξίσου εντυπωσιακό στιλ.



λογο μιας αλφα μεγαλυτερης συμπαθειας που εχω για αυτη την ομαδα την εχω παρακολουθησει πολυ φετος.απο τη μεση της χρονιας και μετα κανουν σχεδον σε καθε εντος εδρας παιχνιδι και σε πολλα εκτος το ιδιο πραγμα.στο πρωτο ημιχρονο ειναι μαζι στο σκορ με τον αντιπαλο και δεν παιζουν και ιδιαιτερα καλα πολλες φορες και στο δευτερο σεληνιαζονται περνοντας διαφορες.δεν εχει συμβει μονο τωρα δηλαδη.ειναι συνηθες πλεον για φετος.ουτε εγω μπορω να το εξηγησω μαλλον.παντως ειναι κατι που ισχυει.
NBAholic
Kαι ένα σημαντικό υστερόγραφο, από πλευράς Σπερς αυτή τη φορά: Κάποτε έμοιαζε απίθανο να το φανταστεί κανείς, αλλά ο Ρόμπερτ Χόρι έσπασε το ρεκόρ συμμετοχών στα πλέι οφ του Καρίμ Αμπντούλ-Τζαμπάρ.

Συγχαρητήρια, λοιπόν, αν και επιμένω να μην τον θεωρώ σοβαρό υποψήφιο για το Χολ οφ Φέιμ. Εκτός κι αν του χαριστεί η είσοδος λόγω του συγκεκριμένου ρεκόρ, όπως και χαρίστηκε στο ξεκίνημα του ημερολογιακού 2000 στον Αμίτσι.
captain charisma
ειδα το ματς εχτες και εχω να πω οτι στο πρωτο ημιχρονο οι σπερς κρατησαν τις ισσοροπιες του ματς,και ευτυχως για τους χορνετς που τους κρατουσε κοντα στο σκορ σε ολο το πρωτο ημιχρονο ο γουεστ,γιατι οι υπολοιποι παιχτες ηταν μετριοι..αλλα στο 2 ημιχρονο ανεβασε στροφες και ο πολ και το πηραν στα χαλαρα το ματς.και μου εκανε εντυπωση που οι σπερς το παρατησαν παλι το παιχνιδι....
παντως ο γουεστ τον εκανε γιογιο τον ντανκαν εχτες σουτακια απο τα 6 μετρα ραβερσες προσποιησεις ταπες...38 ποντους παρακαλω.και ο τιμ 10 με ασχημα ποσοστα...
και να χασουν στο σαν αντονιο εχουν αλλη μια ευκαιρια να καθαρισουν στην εδρα τους.
Hypno
QUOTE(NBAholic @ May 14 2008, 17:55 ) *
Εγώ θέλω να ξέρω τι δίνουν στους παίκτες των Χόρνετς στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Μπορεί να θυμάμαι λάθος, αλλά η εικόνα που έχω στο μυαλό μου είναι συνέχεια η ίδια: Αφήνω τα 3 ματς που έχουν παιχτεί στη Ν.Ο ισορροπημένα στο ημίχρονο και την επόμενη μέρα που τα τσεκάρω, οι Χόρνετς έχουν κερδίσει με προσεγγιστικό σκορ 100-80, συνήθως μετά από ένα σούπερ τρίτο δωδεκάλεπτο. Δεν έχω δει τα παιχνίδια τους, αλλά θα πρέπει να παράγουν τρομερή ενέργεια στα δεύτερα ημίχρονα, ανάλογη ίσως με των περσινών Γουόριορς κι ας μην εκδηλώνεται πάντα με εξίσου εντυπωσιακό στιλ.


Συμφωνώ απόλυτα!Έχω παρακολουθήσει 20+ παιχνίδια τους και συνήθως στο τρίτο δεκάλεπτο είναι καλύτεροι από τον αντίπαλο.Με Σπερς,το δίδυμο West-Chandler φαίνεται να τα πάει εκπληκτικά με τον Ντάνκαν αντίπαλο(ειδικά στη Νέα Ορλεάνη),ενώ φέτος μου φαίνονται και πολύ δεμένοι (συμπαγείς) σαν ομάδα σε βαθμό ίσως μεγαλύτερο κι από των πρωταθλητών.Φυσικά το βαρόμετρο είναι ο Πολ,που κάνει σταθερά μεγάλα παιχνίδια.Επίσης,ο Πέτζα χρωστάει και μια μεγάλη εμφάνιση μετά από συνεχόμενα μέτρια ματς...Ένα καλό ματς και icon_wave.gif σας πρωταθλητές!
Ginobili
QUOTE(Ginobili @ May 14 2008, 16:45 ) *
Το έχω ξαναπεί πολλές φορές,και δεν κρύβω ποτέ τον θαυμασμό μου γιαυτόν τον παίκτη..που θα αφήσει σίγουρα εποχή.Ο Κρις Πολ είναι ο φετινός mvp για μένα προσωπικά.
Τώρα για την σειρά....μετά το 3-2.....δύσκολα θα διαψευστείς....

Λάθος εκ παραδρομής.Το αντίθετο ήθελα να πω...."δύσκολα ΔΕΝ θα διαψευστείς..."
saou
QUOTE(NBAholic @ May 14 2008, 18:19 ) *
Συγχαρητήρια, λοιπόν, αν και επιμένω να μην τον θεωρώ σοβαρό υποψήφιο για το Χολ οφ Φέιμ. Εκτός κι αν του χαριστεί η είσοδος λόγω του συγκεκριμένου ρεκόρ, όπως και χαρίστηκε στο ξεκίνημα του ημερολογιακού 2000 στον Αμίτσι.



Ο Αμίτσι για ποιό λόγο μπήκε στο hall of fame?

Πολύ ενδιαφέρουσα σειρά, μπράβο στους Χόρνετς που κοντράρουν τόσο άγρια τους πρωταθλητές. Αν και στα μάτια μου δεν είναι απίθανο να κλέψουν την πρόκριση οι Σπερς αν ισοφαρίσουν και τα παίξουν όλα για όλα σε έβδομο παιχνίδι. Από την άλλη βέβαια όλες οι προβλέψεις μου so far σε ότι αφορά το ΝΒΑ ήταν τραγικές οπότε δε με παίρνω σοβαρά υπόψιν tongue.gif
Rondo
QUOTE(saou @ May 15 2008, 00:27 ) *
Ο Αμίτσι για ποιό λόγο μπήκε στο hall of fame?

Νομίζω επειδή έκανε κίνημα υπέρ των γκέι παικτών του ΝΒΑ.. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Αλήθεια ούτε κι εγώ ξέρω το λόγο??? Κάποιος γνώστης???
NBAer
QUOTE(saou @ May 15 2008, 00:27 ) *
Ο Αμίτσι για ποιό λόγο μπήκε στο hall of fame?

Γιατι ειχε σκοραρει τους πρωτους ποντους για το ΝΒΑ το ετος 2000(νεος αιωνας κλπ-βασικα νεα χιλιετια νομιζω)
captain charisma
επισης κατι που ξεχασα να πω. ο γουεστ με αυτο το τροπο παιχνιδιου του μου θυμησε λιγο απο καρλ μαλοουν κυριως το σουτακι απ τα 5 και 6 μετρα
captain charisma
βλεπει κανεις το ματς?γιατι εγω προσπαθω να το δω απο αυτο
CODE
http://www.xssports.co.cc/

αλλα εχει μια μπαρα που μετραει 4321 αλλα δν δειχνει τπτ
sorry δεν ειδα οτι αρχιζει στις 4 το ματς rolleyes.gif
Gravedigger
QUOTE(big dirk @ May 16 2008, 03:35 ) *
βλεπει κανεις το ματς?γιατι εγω προσπαθω να το δω απο αυτο
CODE
http://www.xssports.co.cc/

αλλα εχει μια μπαρα που μετραει 4321 αλλα δν δειχνει τπτ

Σε μισή ώρα αρχίζει!Μάλλον για αυτό δεν μπορείς να το δεις! tongue.gif
captain charisma
μεχρι στιγμης ο γουεστ δεν ειναι τοσο καλος οσο ηταν στο προηγουμενο ματς..τα σουτ του δεν του βγηκαν.ενω στο 5 εμπαιναν ολα..ο πετζα μεχρι στιγμης παιζει καλα μαζι με τον κρις πολ.το αλευ ουπ του πολ στο τσαντλερ ηταν ιδιο μ αυτο στο 5 παιχνιδι.
spysta
QUOTE(big dirk @ May 16 2008, 02:29 ) *
μεχρι στιγμης ο γουεστ δεν ειναι τοσο καλος οσο ηταν στο προηγουμενο ματς..τα σουτ του δεν του βγηκαν.ενω στο 5 εμπαιναν ολα..ο πετζα μεχρι στιγμης παιζει καλα μαζι με τον κρις πολ.το αλευ ουπ του πολ στο τσαντλερ ηταν ιδιο μ αυτο στο 5 παιχνιδι.

τα σφυριγματακια του .. κλασσικα τα παιρνει ΞΑΝΑ το Σαν Αντονιο
Σε τρεις συνεχχομενες επιθεσεις των Χορνετς δωσανε 3 επιθετικα .. δυο στον Πολ ..ενα στον Ουεστ .. κια τεχνικη ποινη .. κια ανυπρκτο αμυντικο φαουλ του Ουεστ .. και γεια σας απλα και γρηγορα
spysta
QUOTE(big dirk @ May 16 2008, 02:29 ) *
μεχρι στιγμης ο γουεστ δεν ειναι τοσο καλος οσο ηταν στο προηγουμενο ματς..τα σουτ του δεν του βγηκαν.ενω στο 5 εμπαιναν ολα..ο πετζα μεχρι στιγμης παιζει καλα μαζι με τον κρις πολ.το αλευ ουπ του πολ στο τσαντλερ ηταν ιδιο μ αυτο στο 5 παιχνιδι.

τα σφυριγματακια του .. κλασσικα τα παιρνει ΞΑΝΑ το Σαν Αντονιο τα σφυριγματακια του ..
Σε τρεις συνεχχομενες επιθεσεις των Χορνετς δωσανε 3 επιθετικα .. δυο στον Πολ ..ενα στον Ουεστ .. κια τεχνικη ποινη .. κια ανυπρκτο αμυντικο φαουλ του Ουεστ .. και γεια σας απλα και γρηγορα
captain charisma
απο οτι φαινεται θελουν να παει η σειρα σε 7 ματς!
παλι εκανε το αλευ ουπ ο πολ με τον τσαντλερ πολυ πορωση ρε παιδι μου!θα γινει το σημα κατατεθεν αυτο το αλευ ουπ tongue.gif
aigio
Για πλακα τον βρισκει τον Τσαντλερ στις τελευταιες φασεις. Μεγαλο κεφαλαιο αυτος ο Κρις Πολ τελικα.

edit: Πολυ δυσκολα τασ πραγματα για τη NO πλεον. Game 7 και τα μυαλα θα πονεσουν!
captain charisma
ωραιος ο χορι τραυματησε υπουλα τον γουεστ..λιγο ντροπη δεν εχει επανω του?
Seb12
Πρέπει να πάρει λίγο μπροστά ο Πέτζα ρε γαμώτο, δε γίνεται να περάσουμε Λέικερς χωρίς αυτόν...

Μόλις είδα τον Χόρρυ, ντροπής πράγματα...
McRae
cheap shot rob rolleyes.gif

ωραιο ρολο του εχει αναθεσει ο ποποβιτς,μπες για 2 λεπτα να κανεις 5 φαουλ στον Σακιλ,κανε ενα τακλιν στον Νας οταν εχουν ολα κριθει,χτυπα τον Ουεστ στην μεση οταν ξερεις οτι εχει προβλημα εκει..δεν τους αντεχω αλλο τους σπερς,οτιδηποτε εχει να κανει με αυτους με εκνευριζει αφανταστα...το "χακ α σακ",το φλοπιν του αργεντινου η απιστευτη γκρινια του ντανκαν σε ΚΑΘΕ σφυριγμα εναντιον του,η φατσα του Μποουεν,η ευα λονγκορια...ελπιζω και πιστευω οτι την δευτερα θα τους στειλουμε στα..ραντσα τους να αρμεγουν αγελαδες...
Anaz
μεγαλη απωλεια παντως, αν δεν παιξει ο Γουσετ.. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.