Help - Search - Members - Calendar
Full Version: "Μπασκετικά στέκια"
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Warrior
Γνωριζει κανεις ρε παιδια αν υπαρχουν "μπασκετικα στεκια" στην Αθηνα,στη Θεσσαλονικη ή καπου αλλου?

Μερη δηλαδη τα οποια μαζευουν μπασκετικο κοσμο,οπου μπορεις να δεις αγωνες μπασκετ πινοντας τον
καφε σου κλπ.

Ειχα ακουσει παλιοτερα οτι ειχε δημιουργηθει ενα τετοιο στο Ελληνικο(στην Αθηνα).Υπαρχει ακομα?Ξερει
κανεις?Οσες φορες εχω προσπαθησει να μαθω δεν τα εχω καταφερει...
leonkalf
Τέτοιου είδους μπασκετικό στέκι (για καφέ, tv κλπ) ξέρω ένα στον Κορυδαλλό (SportsCafe), στην Πλ.Βενιζέλου.
Το έχει παίκτης μπάσκετ (εσκανά) και μαζεύει κυρίως παιδιά-παίκτες από ομάδες των τοπικών κατηγοριών.

Εκεί δούλευε μέχρι πέρσυ ο Αμάτο (πρώην παίκτης του Αιγάλεω, νυν του Περιστερίου) και φέτος δουλέυει εκεί ο Λαζάρου (πρώην παίκτης Ιωνικού Ν. και νυν του Ρέντη).

Επίσης, μπασκετικό στέκι (νυχτερινό όμως) είναι το Boutique (Σύνταγμα, Φιλλελήνων 15) όπου κάθε Τρίτη έχει party σε ρυθμούς R'n'B και μαζεύονται παίκτες από Α1 μέχρι από τοπικές κατηγορίες (αντρικό και γυναικείο μπάσκετ). Κυριολεκτικά γίνεται χαμός, πολύς κόσμος!

Έχω δει πολλούς παίκτες εκεί (γνωστούς μου και μη) στις λίγες φορές που έχω πάει.
NBAholic
Yπάρχει στη Θεσσαλονίκη, στην Αριστοτέλους κοντά, μια αθλητική καφετέρια. Δείχνουν Supersport και τουλάχιστον τους αγώνες του Άρη τους βλέπουν ανελλειπώς. Δείχνουν και από τις ΝΒΑ μεταδόσεις καμιά φορά. Θα γράψω το όνομά της το βράδι, γιατί δεν το θυμάμαι.
Warrior
Τhanks leonkalf... smile.gif
Air Kef
Στην Λάρισα υπάρχει πάνω στην Ηπείρου λίγο πριν την Ταγματάρχου Βελισσαρίου,στην Λεωνίδου νομίζω μια καφετέρια,Αρένα νομίζω πως λέγεται που δείχνει τα ματς την Ευρωλίγκας των Ελληνικών ομάδων.Δεν είμαι και πολύ σίγουρος θα ενημερώσω αύριο.

Για απολύτως μπασκετικά δν γνωρίζω.
tsops
QUOTE(leonkalf @ Nov 8 2006, 02:23 PM) *
Τέτοιου είδους μπασκετικό στέκι (για καφέ, tv κλπ) ξέρω ένα στον Κορυδαλλό (SportsCafe), στην Πλ.Βενιζέλου.
Το έχει παίκτης μπάσκετ (εσκανά) και μαζεύει κυρίως παιδιά-παίκτες από ομάδες των τοπικών κατηγοριών.

Εκεί δούλευε μέχρι πέρσυ ο Αμάτο (πρώην παίκτης του Αιγάλεω, νυν του Περιστερίου) και φέτος δουλέυει εκεί ο Λαζάρου (πρώην παίκτης Ιωνικού Ν. και νυν του Ρέντη).

Επίσης, μπασκετικό στέκι (νυχτερινό όμως) είναι το Boutique (Σύνταγμα, Φιλλελήνων 15) όπου κάθε Τρίτη έχει party σε ρυθμούς R'n'B και μαζεύονται παίκτες από Α1 μέχρι από τοπικές κατηγορίες (αντρικό και γυναικείο μπάσκετ). Κυριολεκτικά γίνεται χαμός, πολύς κόσμος!

Έχω δει πολλούς παίκτες εκεί (γνωστούς μου και μη) στις λίγες φορές που έχω πάει.


Το Boutique το ξέρω και γω (όχι ότι έχω πάει βέβαια 15.gif tongue.gif ). Αλλά νομίζω ότι ο "πολεμιστής" μας θέλει κάτι πιο κοντά σε Sportscafe που του πρότεινες.

Να προσθέσω και το καφέ στο γήπεδο ποδοσφαίρου του Πανιωνίου (δίπλα στη Θύρα 4 νομίζω) που έχει 2 γιγαντοοθόνες. Το μενού έχει συχνό μπασκετάκι, είναι άνετο, καθαρό και έχει πολύ ωραία θέα στο γηπεδο wink.gif
Warrior
Oντως κατι σε SportsCafe ψαχνω...Για την ακριβεια μερος που οταν εχει CH.L ή αγωνες πρωταθληματος
ελληνικου ποδοσφαιρου και την ιδια ωρα διεξαγονται αγωνες μπασκετ,να μην τιθεται θεμα του τι θα
επιλεχθει(μπασκετ φυσικαsmile.gif )....

Μου ειχε πει και ο dizzy για κατι αντιστοιχο του SportsCafe και στη Δαφνη.

Βασικα οταν ανοιγα το τοπικ ειχα στην ακρη του μυαλου μου,μηπως καταφερουμε να "δημιουργησουμε" ενα
τετοιο στεκι,με καποιο τροπο(οχι να ανοιξουμε καφετερια παντως biggrin.gif )...
dimitrisp
QUOTE(Warrior @ Nov 17 2006, 09:41 AM) *
Oντως κατι σε SportsCafe ψαχνω...Για την ακριβεια μερος που οταν εχει CH.L ή αγωνες πρωταθληματος
ελληνικου ποδοσφαιρου και την ιδια ωρα διεξαγονται αγωνες μπασκετ,να μην τιθεται θεμα του τι θα
επιλεχθει(μπασκετ φυσικαsmile.gif )....

Μου ειχε πει και ο dizzy για κατι αντιστοιχο του SportsCafe και στη Δαφνη.

Βασικα οταν ανοιγα το τοπικ ειχα στην ακρη του μυαλου μου,μηπως καταφερουμε να "δημιουργησουμε" ενα
τετοιο στεκι,με καποιο τροπο(οχι να ανοιξουμε καφετερια παντως biggrin.gif )...


Πολυ καλη ιδεα αυτη παιδια. Να ""δημιουργησουμε"" ενα χωρο που θα εχει μονο μπασκετ παιδια. Την αλλη εβδομαδα παλι θα μας "πρηξουνε τον ερωτα" με το CL και την ασπρομαυρη και δεν θελω να μπω στην διαδικασια αναζητησης καφε μιας και εχω μονο το SuperSport 1 στο σπιτι οπως νομιζω πως δυσκολα θα βρεθει καποιο στεκι που να δειχνει μονο μπασκετ. Οποιος ξερει κατι ας μας ενημερωσει.
nash
QUOTE
Βασικα οταν ανοιγα το τοπικ ειχα στην ακρη του μυαλου μου,μηπως καταφερουμε να "δημιουργησουμε" ενα
τετοιο στεκι,με καποιο τροπο(οχι να ανοιξουμε καφετερια παντως )...


Πολύ καλή ιδέα αυτή αλλά δύσκολο να πραγματοποιηθεί...

Εγώ έχω ακούσει για το Τζάμπολ στην πλατεία Υμηττού. Δεν έχω πάει αλλά ξέρω ότι μαζεύει πολύ μπασκετικό κόσμο..
dizzy_fingers
Ξέρετε, δε χρειάζεται να ανοίξουμε εμείς το στέκι.
Όπως λέει ο Warrior, μπορούμε να το δημιουργήσουμε.
Αν, δηλαδή, κατέβουμε καμιά 20αριά άτομα (με μηχανάκια κι αλυσίδες! ΟΥΓΚ!...αστειεύομαι) σε κάποια σχετικά μικρή καφετέρια, πιάσουμε τις καίριες θέσεις για θέαση (να μην κάτσει κανείς ποδοσφαιρικός δηλαδή) και ζητήσουμε από τον ιδιοκτήτη να βάλει μπάσκετ, μπορεί να δεχτεί.
Κι αν κατεβαίνουμε κάθε βδομάδα, τότε αυτό θα καθιερωθεί.

Μία ιδέα είναι αυτή βέβαια...
GR-HAMMER
για το τζαμπολ στην πλατεια υμηττου..
επειδη ειμαι και υμηττιωτης..
οντως μαζευει πολυ μπασκετικο κοσμο..
κατα 99% αν ζητησεις μπασκετ μαζι με κανα δυο φιλαρακια θα βαλει μπασκετ και ας εχει μπαλα..
ετσι κι αλλιως συνηθως μπασκετ δειχνει η τηλεοραση εκει και δε θα χρειαστει να το ζητησεις...
Air Kef
Στην Λάρισα η καφετέρια που έλεγα ονομάζεται "Το στέκι" και βρίσκεται Ηπείρου και Λεωνίδου.

Φαίνεται σκοτεινο και ίσως θυμίζει......άλλα(!),αλλά είναι μια χαρά μαγαζί και όποτε έχω πάει έχει Ευρωλιγκα.
Βέβαια δν ξέρω αν η Ευρωλιγκα υπερισχύει του Τσλ,δν εχω δοκιμάσει ποτε.
dimitrisp
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 19 2006, 08:22 PM) *
Ξέρετε, δε χρειάζεται να ανοίξουμε εμείς το στέκι.
Όπως λέει ο Warrior, μπορούμε να το δημιουργήσουμε.
Κι αν κατεβαίνουμε κάθε βδομάδα, τότε αυτό θα καθιερωθεί.

Μία ιδέα είναι αυτή βέβαια...


Ωραια ιδεα, βεβαια αυτο θελει συγχρονισμο ολων για να μπορει ο εκαστοτε καταστηματαρχης να μας παρεχει κυριως τις ημερες που εχει CL να βλεπουμε οτι παιχνιδι παιζεται μπασκετ. Αυτη την βδομαδα χανουμε τον Ολυμπιακο αφου παιζει τεταρτη. Ασε που και στο ποδοσφαιρο την ιδια μερα παιζει.

Θελει μαλλον για να πετυχει το παραπανω και πολλα ατομα ετσι ωστε να τον πεισουμε να βαλει να δουμε μπασκετ οχι μονο για εκεινη την συγκεκριμενη φορα που θα παμε αλλα κυριως και για τις επομενες. Επαναλαμβανω ομως οτι θελει συγχρονισμο, και συντονισμο και οσο το δυνατον μεγαλυτερη προσευλευση. Κατι τελευταιο ειναι το που θα στοχευσουμε !! Σε ποιο μαγαζι εννοω να παμε οχι να βρεθουμε και να διαλεγουμε καφετερια-καφετερια στην τυχη.

Βεβαια ποτε δεν ξερεις........ wink.gif
Warrior
Στις περιπτωσεις που αναφερατε παιδια,μιλαμε για εικονα απλα ή και για ηχο ταυτοχρονα??
dimitrisp
QUOTE(Warrior @ Nov 23 2006, 01:55 PM) *
Στις περιπτωσεις που αναφερατε παιδια,μιλαμε για εικονα απλα ή και για ηχο ταυτοχρονα??

Καλη ερωτηση. Ελπιζω τα μαγαζια που προτεινατε σε Υμηττο και το αλλο το παιδι καποιο αλλο, να μην βαζουν μουσικη και να ειναι χωρις ηχο η οποιαδηποτε μεταδοση αγωνα γιατι δεν θα λεει να ακους Bon Jovi (τυχαιο το παραδειγμα) και να παρακολουθεις Ευρωλιγκα ohmy.gif
dizzy_fingers
Επαναφέρω το τόπικ, καθώς όπως έγραψα και αλλού, η NOVA έκανε φτερά...

Για πείτε ποιοί ψήνεστε για να βγούμε για κανά μπασκετικό καφεδάκι-ποτάκι μεσοβδόμαδα?
Anaz
δεν ειναι κακη ιδεα... 39.gif
Warrior
Για την Πεμπτη μιλαμε παντα,ε? rolleyes.gif biggrin.gif

Εγω ψηνομαι.Πρεπει να βρουμε καπου που να βαζει και ηχο παντως.Εγω παω συνηθως σε ενα "καφενειο των
φιλαλθων"( biggrin.gif)στην Κυψελη,αλλα στα μπασκετ συνηθως δεν εχει ηχο,οποτε δεν ειναι ιδανικη επιλογη.

Στο "Τζαμπολ" στην πλατεια Υμηττου,παιδια,βαζει ηχο τελικα??Αν ναι παμε εκει...

Δεκτη βεβαια και οποιαδηποτε αλλη προταση.
Keyser_Soze
Κι εγώ μέσα με τα μπούνια. Αλλά μέχρι την Πέμπτη. Την Παρασκευή θ' ανέβω στου Αιρ Κεφ στη Λάρισα για το γουίκεντ. Σπύρο περιμένω τηλ σε περίπτωση που κανονιστεί κάτι.
dizzy_fingers
Παίδες, έκλεισε για την Πέμπτη. Πάμε να δούμε μπάσκετ κι ότι δείξει (ΠΑΟ ή Άρη...δεν έχει σημασία).

Το πού, θα το βρούμε wink.gif. Μάλλον, όμως, Υμμητό.
apkat
Κι εγω μεσα..Το που πως θα το μαθω ομως;;

QUOTE
Επαναφέρω το τόπικ, καθώς όπως έγραψα και αλλού, η NOVA έκανε φτερά...


Τι εννοεις η ΝΟΒΑ εκανε φτερα;;;
apkat
Καταλαβα απο το ποστ του Αρκαδιου..
Bonzo
Εγώ αύριο θα πάω γήπεδο αλλά είναι σίγουρο ότι τον αγώνα θα τον δείξει μια καφετέρια Ζωγράφου πάνω στη λεωφορο ΠΑπαγου (Ζωγράφειον λέγεται)Αν δδεν συμπέφτουν και οι δυο αγώνες θα τους δειξει και τους δυο.
Έχει 3 τηλεοράσεις.. Καλά να περάσετε και αν κάποιος έρθει γήπεδο ας το πει να είνια να συναντηθούμε...
dizzy_fingers
Apkat στείλε μου ένα πμ με ένα τηλέφωνό σου για να κανονίσουμε.

Στους υπόλοιπους έχω τα τηλέφωνα οπότε θα επικοινωνήσω έτσι (καθώς μπορεί την τελευταία στιγμή να αλλάξει κάτι και να μη μπορώ να σας το πω).

Η καφετέρια στου Ζωγράφου είναι μία καλή επιλογή.
apkat
Την προηγουμενη φορα λοιπον πηγαμε οντως στου Ζωγραφου (στο Ζωγραφειον) το οποιο ηταν μια χαρα θα ελεγα..Οποτε για αυτη την εβδομαδα τι λετε;
Warrior
Κατα πασα πιθανοτητα παλι εκει θα ειμαι και γω... smile.gif
Anaz
χμ..ψηνομαι!μαλλον θα ερθω κι εγω!Με βάζετε κ τραβιεμαι απο Πειραια Ζωγραφου,αλλα χαλάλι..Λογικά δεν θα'χω κ δουλεια κ θα'ρθω κ πιο "ανθρώπινα" ντυμένος.. biggrin.gif
Για πότε λέτε?Τετάρτη ή Πεμπτη??Καλύτερα Τετάρτη που παίζουν κ οι δυο εκτος εδρας,αλλα να με βάλετε στου Ζωγράφου να δώ Ολυμπιακό..?Δεν ερχεστε μια βόλτα απ'το red cafe?Θα δείξει κ Αρη... biggrin.gif
dizzy_fingers
Όλα παίζουν.
Κι εγώ μέσα είμαι.
Dromeas7
Και εγώ μέσα παίδες τώρα που έχω και τουτου.
Πάμε να δούμε Ταου-Θρύλος?
apkat
Παντως οπου και να παμε θα τα δουμε και τα δυο αφου ειναι με αρκετη ωρα διαφορα..

QUOTE
Λογικά δεν θα'χω κ δουλεια κ θα'ρθω κ πιο "ανθρώπινα" ντυμένος..


Μια χαρα ησουν και την προηγουμενη φορα απλα καμια φορα μεσα στο σκοταδι οταν γυρνουσα και σε κοιταζα μου θυμιζες κατι απο Μαικ Κορλεονε tongue.gif (πλακα κανω φυσικα) tongue.gif
apkat
Το Ζωγραφειον ειναι πανω στην Λεωφορο Παπαγου απο τη μερια που ανεβαινει το λεωφοριο(608) μεταξυ 7ης και 8ης στασης Ζωγραφου..
Warrior
Yποψιν οτι σημερα,ιδια ωρα με τον αγωνα του Ολυμπιακου με την Ταου,παιζει και Παρι-ΠΑΟ στο ποδοσφαιρο.
Οποτε ειναι ερωτημα τι θα δειξει....

Εκτος και αν βαλει το μπασκετ στην τηλεοραση στον πανω οροφο(εχει τελικα,ρωτησαμε??)

Επισης εγω δεν ξερω σιγουρα αν θα ερθω τελικα... unsure.gif
Anaz
Πω ρε γαμωτο το'χα ξεχάσει αυτο..Πολυ επιφοβο!Εχετε καμμια άλλη ιδεα??Τι κάνουμε τελικα..? 42.gif
Λοιπόν..
Dromeas7
dizzy
apkat
arkadios
anaz
μεχρι τώρα..Ειστε μεσα όλοι τελικά??Να βρούμε καφετέρια!Υπάρχει κανεις που μενει πολυ κοντα στο Ζωγραφειον να ρωτήσει αν ειναι..Μηπως να κατεβειτε red cafe να ψήσουμε κ το rchos7 να έρθει..?

Warrior ΕΛΑΑΑΑΑΑ!!!! sad.gif
Warrior
Δεχομαι ισχυρες πιεσεις σημερα και δεν μπορω και δεν θα μπορεσω ρε συ,παρολο που ψηνομαι ασχημα... sad.gif

Την αλλη βδομαδα ή αυριο.Ή αν κανονισετε καπου για τον Ολυμπιακο(που ειναι πιο μετα),θα ερθω και
σημερα...(δεν παιρνω και ορκο βεβαια! biggrin.gif)
dizzy_fingers
Μάλλον κι εγώ άκυρος.
Καταραμένη απεργία...
Dromeas7
εγώ έχω αμάξι αλλά αν δεν μπορεί ο Dizzy τότε δεν μπορώ και εγώ.Κυρίως γιατί μόνο τον Dizzy ξέρω επι προσωπικού καθώς όλοι οι άλλοι είστε καινουργια μέλοι.
Anaz
εμένα..?? sad.gif tongue.gif
Αν πάμε Ζωγράφειον θα φέρω εγω τον dizzy με τ'αμαξια αν ειναι..Το θεμα ειναι αν θα δείξει τον αγώνα.. rolleyes.gif
Dromeas7
QUOTE(Anaz @ Dec 13 2006, 03:59 PM) *
εμένα..?? sad.gif tongue.gif
Αν πάμε Ζωγράφειον θα φέρω εγω τον dizzy με τ'αμαξια αν ειναι..Το θεμα ειναι αν θα δείξει τον αγώνα.. rolleyes.gif

Ναι ρε και εσένα σε θυμαμαι!Αν θέλει ο Dizzy έχω και εγώ αμάξι και μένω δίπλα του.Πάντως αμφιβάλο αν θα δείξει το παιχνίδι γιατι ως γνωστών η περιοχη Ζωγραφου ειναι βαζελοκρατουμενη...
apkat
Παιδια το Ζωγραφειον απο εμπειρια λεει θα δειξει και το ποδοσφαιρο και το μπασκετ..Το ενα ειναι στην κρατικη και το αλλο στο σουπερσπορτ..Για το red cafe ειναι δυσκολο το πως θα ερθουμε αφου δεν ειναι κοντα και δεν υπαρχει ηλεκτρικος.Dizzy εσυ απο Εξαρχεια λογικα με λεοφωρειο( η με τον Αναζ) μπορεις να ερθεις οποτε σε περιμενουμε..Οποτε ελατε οσο περισσοτεροι..
Anaz
λοιπον για να μην το κουραζουμε.Παμε Ζωγραφειον κ τον ντιζυ τον φερνει καποιος με αυτοκινητο.Αλλα ξερει καποιος ΣΙΓΟΥΡΑ αν θα μπορεσουμε να δουμε τον αγωνα γιατι να ερθω απο Πειραια κ να δω τον βαζελο ποδοσφαιρο ενω το μπασκετ μπορω να το δω κ σπίτι μου,δε λέει.. Αλλιως ερχομαι την επομενη φορα..
Warrior
Θα δειτε και τον Ολυμπιακο το βραδυ??

Μπορει να περασω αν ειναι πιο μετα...
dizzy_fingers
Όχι, δεν καταλάβατε.
Αμάξι έχω. Απλά λόγω των απεργιών θα κάνω δρομολόγια για να εξυπηρετήσω αυτούς που δεν έχουν biggrin.gif, οπότε δε θα μπορώ εκείνες τις ώρες να έρθω. (ή θα έρθω και θα φεύγω κάθε 30 λεπτά...κάτι που θα μου σπάσει τα νεύρα biggrin.gif).
apkat
Oποτε τι κανουμε;;Κατα τις 9 οποτε θα περασω απο το μαγαζι..Πιοι θα ειστε για να ξερω;;
dizzy_fingers
Για όσους άλλους θέλουν να έρθουν, περισσότερα εδώ smile.gif.
husse#5
γιοοοοοοοοοοο με αρεσει το μπασκετ (ποροση)αν και ψαχνομαι στα τρικς κτλ ειμαι μεγας χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ουτε ο Α.Ι. δεν με πιανειιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
leonkalf
Αν και όχι τόσο σχετικό με το topic (όσον αφορά την έννοια στέκι), θα το αναφέρω εδώ.

Έχω να σας προτείνω -για απόψε μόνο- ένα μπασκετικό event.

Το club Gyzel (στην Λ.Κηφισίας) θα γίνει απόψε το βράδυ μπασκετικο στέκι, αφού διοργανώνεται εκεί party από γνωστό γραφείο manager αθλητών basket.
Όπως καταλαβαίνετε θα υπάρχει αρκετός μπασκετόκοσμος..

Η πρόσκληση είναι ανοιχτή σε όλους, δεν είναι μόνο για αθλητές, και όσοι θέλουν μπορούν να πάνε. Η είσοδος με ποτό είναι στα 10€.

Οπότε, όσοι έχετε διάθεση το βράδυ εκεί. Εγώ μετά το αποψινό μου ματς θα πάω (κατά τις 12 υπολογίζω).

Υ.Γ. Ίσως είναι και μια καλή ευκαιρία να μαζευτούμε εκεί και να γνωριστούμε (όσοι δεν το έχουμε κάνει).

Δηλώστε συμμετοχές.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.