Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αρης - Μπαρτσελονα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
chinaski
Αντε μακαρι να μας βγω γουρλης
Warrior
QUOTE(chinaski @ Jan 26 2007, 06:08 PM) *
Αντε μακαρι να μας βγω γουρλης


Το καλο που σου θελω... 19.gif


Αντε να δουμε.Τα σεναρια ειναι λιγο πολυ γνωστα.Υπαρχουν και σε αυτο το τοπικ για ολους
τους ομιλους.


Η Μπαρτσελονα ψαχνει παικτες να ενισχυθει....:
QUOTE
Ισπανία : ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Σφήνα για Χόσκινς;

Αποστολέας Συντακτική ομάδα BetSmart στις 26/1/2007 13:00:00


Που θέλει ο Ολυμπιακός

Ισπανικός δάκτυλος για Ολυμπιακό.Οι ερυθρόλευκοι που εξετάζουν σοβαρά την περιπτωση του αμερικανού Χόσκινς της Ουράλ,έχουν οπως λενε τα νέα αντίπαλο την Μπαρτσελόνα που φέρεται να ενδιαφέρεται για τον παίκτη αν και δεν επιβεβαιώνεται κατι ανάλογο από την Βαρκελώνη.Το θεμα εχει ..ψωμι καθως η Ουράλ υποστηρίζει οτι ο παίκτης δεν εχει λυσει καν το συμβόλαιο μαζι της και αρα δεν μπορεί να πάει αλλου προς το παρόν


Ηθελε και τον Πιτ Μαικλ,αλλα προτιμησε να παει Κορεα αυτος...
El_Cid
H Barca είναι εντελώς αδιάφορη βαθμολογικά;
Warrior
Tην 2η θεση δεν την χανει με τιποτα.Ενω απο την αλλη,για να βγει η καλυτερη δευτερη και να μπει στο
1ο γκρουπ δυναμικοτητας,πρεπει να χασει στο ΣΕΦ ο Ολυμπιακος απο την Κολωνια και ο Η Ντιναμο απο
την Εφες στην Τουρκια.Και εχει ενα χαντικαπ 10 ποντων με την Ντιναμο για να καλυψει στην συνολικη
διαφορα ποντων.

Ελπιζει σε θαυματα μονο,αλλα μαθηματικα εχει ελπιδες.
weirdo1977
μόλις γύρισα από την mpoutik, πείρα 3 εισιτήρια για φίλους, λοιπόν τα πράματα έχουν ως εξής: στις θύρες 9-8 έχουν εξαντληθεί, υπάρχουν κάτι λίγα στην 10, k από κει k πέρα στις 1-2-3, τα υπόλοιπα τα έχουν οι σύνδεσμοι k ελπίζουμε μονο σε επιστροφές...
Alexmei
QUOTE
Ηθελε και τον Πιτ Μαικλ,αλλα προτιμησε να παει Κορεα αυτος...


το άκουσα αυτό... καλά η Κορέα έχει τόσο καλό πρωτάθλημα; blink.gif
dizzy_fingers
Έχει τόσο καλά λεφτά smiley.gif.
hagi
Το παιχνίδι είναι πολύ σημαντικό και πρέπει να γεμίσει το Παλέ..Νίκη οπωσδήποτε....
enypnio
i benetton to pire aneta to paixnidi me tin napoli simera sto palaverde ama to parei kai stin euroleague katharizoume

to prim sto Zisi meta
klearxos
QUOTE(enypnio @ Jan 28 2007, 11:38 PM) *
i benetton to pire aneta to paixnidi me tin napoli simera sto palaverde ama to parei kai stin euroleague katharizoume

to prim sto Zisi meta


Με φοβιζει το γεγονος οτι η Μπενετον πηρε αυτο το παιχνιδι σχετικα ανετα! sad.gif
Φοβαμαι μην εχει γινει καμια "ανταλλαγη" wink.gif
EXPLOITED ARIS
Το θεμα ειναι να κανουμε εμεις το παιχνιδι μας και ας πανε να πνιγουν μεταξυ τους οι Ιταλοι.

Παντως μετα το σημερινο ανεβηκε παλι η αισιοδοξια μου για την Τεταρτη w00t.gif
icon_joy.gif Παμε ρε ομαδαρα να γινει χαμος την Τεταρτη.

Παρεπιπτοντως μου αρεσαν οι δηλωσεις του Ματσον μετα το σημερινο ματς.Προσπαθει να τους κρατησει προσγειωμενους και στον στοχο η προσπαθει να μας ηρεμησει σε περιπτωση που γινει καμια κηδεια την Τεταρτη ohmy.gif sad.gif
hagi
Και έξω να μείνουμε εγώ θα είμαι ευχαριστημένος με την μέχρι τώρα πορεία μας..Πάντως έχουμε πολλές ελπίδες να περάσουμε..Και με νίκη αλλά και με συνδιασμό αποτελεσμάτων..
Άσε που νομίζω ότι στο Παλέ θα γίνετε χαμός και θα τα χάσουν οι Ισπανοί..
Warrior
Εγω δεν ειχα καμια αμφιβολια για το αποτελεσμα του αγωνα Μπενετον-Ναπολι.Ουτε εχω και πολλες για τον
επερχομενο αγωνα μεταξυ τους για την Ευρωλιγκα... 65.gif

Eιπαμε...χρειαζομαστε νικη και μετα ας κανουν οτι θελουν!

Εν τω μεταξυ η Μπαρτσελονα εκανε την 5η της συνεχομενη νικη στην ACB και τωρα πια ειναι μονη της 5η,
μια νικη πισω απο την Μπανταλονα.

Χθες επικρατησε εκτος εδρας της Βαλενθια του Κατσικαρη με 65-74. Στατιστικα
thrylos7
QUOTE
Άσε που νομίζω ότι στο Παλέ θα γίνετε χαμός και θα τα χάσουν οι Ισπανοί..


Δύσκολο, αφού μιλάμε για ομάδα με τόσο έμπειρους παίκτες...
Οι αρειανοί έχουν και το "μειονέκτημα" ότι είναι πολιτισμένοι, οπότε... biggrin.gif


QUOTE
Εν τω μεταξυ η Μπαρτσελονα εκανε την 5η της συνεχομενη νικη στην ACB

Τί αλλόκοτη ομάδα; Μια σταθερή πορεία δε μπορεί να κάνει... Όποτε κερδίζει σε μια διοργάνωση, χάνει στην άλλη..
SteelGandalf
Εισιτήρια τέλος!!!

Πήγε σήμερα ένα φιλαράκι μου να αγοράσει και για μένα, αλλά δυστυχώς. sad.gif

Θα ήταν ο πρώτος μου εντός έδρας αγώνας στην Ευρωλίγκα, αφού δε μπόρεσα μέχρι στιγμής να παρεβρεθώ στο γήπεδο σε Ευρωπαϊκό παιχνίδι του Άρη. sad.gif
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Jan 29 2007, 12:20 PM) *
Δύσκολο, αφού μιλάμε για ομάδα με τόσο έμπειρους παίκτες...
Οι αρειανοί έχουν και το "μειονέκτημα" ότι είναι πολιτισμένοι, οπότε... biggrin.gif
Τί αλλόκοτη ομάδα; Μια σταθερή πορεία δε μπορεί να κάνει... Όποτε κερδίζει σε μια διοργάνωση, χάνει στην άλλη..


Aν κινδυνεψουμε με αποκλεισμο....μπορει και να ξεχασουμε τον "πολιτισμο"! 19.gif rolleyes.gif

Νομιζω πως απο ενα σημειο και μετα..ριξαν βαρος στο πρωταθλημα,καθως κινδυνευαν να μεινουν
εκτος φαιναλ-8 ισπανικου κυπελλου.Νομιζω οτι και την αλλη βδομαδα αρχιζει η συγκεκριμενη
διοργανωση,οποτε θα τους συμβουλευα να μην σπαταλησουν πολλες δυναμεις στο παλε!Πρεπει να
συγκεντρωθουν στο κυπελλο! cool.gif biggrin.gif

Υ.Γ.:Ας ελπισουμε,Steelgandalf,οτι θα εχεις και αλλες ευκαιριες φετος!
emperor
Νίκη και μόνο νίκη.Άλλο αποτέλεσμα δεν υπάρχει.Αν και πιστεύω ότι θα το πάρουμε τελικά το ματσακιον. 19.gif

Καλά η Νάπολι άνετα το παίρνει το παίρνει το παιχνίδι με Μπένετον
Δεν μπορώ να χωνέψω ότι αυτή η ομάδα έχει μόνο δυο ήττες ΄στον δεύτερο γύρο blink.gif



QUOTE
Εισιτήρια τέλος!!!

Πήγε σήμερα ένα φιλαράκι μου να αγοράσει και για μένα, αλλά δυστυχώς.

Θα ήταν ο πρώτος μου εντός έδρας αγώνας στην Ευρωλίγκα, αφού δε μπόρεσα μέχρι στιγμής να παρεβρεθώ στο γήπεδο σε Ευρωπαϊκό παιχνίδι του Άρη


Μην μασάς Steelgandalf θα πας σε όλα στο ΤΟΡ 16!
SteelGandalf
Μακάρι ρε παιδιά.

Επί εποχής Γκάλη παρακαλούσα τους δικούς μου να με φέρουν στο γήπεδο και κανείς δε φιλοτιμίθηκε να μου κάνει το χατίρι. Σήμερα είμαι 29 ετών και πραγματικά λυπάμαι κάθε φορά που σκέφτομαι ότι δεν έζησα αυτές τις εμπειρίες... sad.gif
sarounas
QUOTE(SteelGandalf @ Jan 29 2007, 03:30 PM) *
Μακάρι ρε παιδιά.

Επί εποχής Γκάλη παρακαλούσα τους δικούς μου να με φέρουν στο γήπεδο και κανείς δε φιλοτιμίθηκε να μου κάνει το χατίρι. Σήμερα είμαι 29 ετών και πραγματικά λυπάμαι κάθε φορά που σκέφτομαι ότι δεν έζησα αυτές τις εμπειρίες... sad.gif

steel να 'ξερες πόσοι είχαμε ακριβώς την ίδια τύχη και έχουμε ακριβώς το ίδιο παράπονο με σένα sad-smiley-009.gif


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΕ
Για τους φιλάθλους του ΑΡΗ που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση, αλλά δεν έχουν εξασφαλίσει μια θέση στο γήπεδο, ενημερώνουμε ότι υπάρχουν εισιτήρια στους συνδέσμους (Super 3, Ιερολοχίτες, Κιτρινόμαυροι Ευόσμου)".


Πάντως για αύριο τον έδεσα τον γάιδαρό μου, να ‘ναι καλά ο Νότης 77.gif
να περάσει ο Άρης και στον επόμενο όμιλο να 'ρθει η Μακαμπί, για να μας φύγουν τ'απωθημένα smile.gif
Warrior
Φτανει η ωρα για εναν απο τους πιο κρισιμους αγωνες στην προσφατη ευρωπαικη μας ιστορια.Τουλαχιστον,
ετσι τον θεωρω εγω....

Δεν ξερω...ετσι οπως πηγε ο ομιλος,δεν θα μπορεσω να το "χωνεψω" αν αποκλειστουμε!! ohmy.gif sad.gif

Πριν 3 βδομαδες νομιζαμε πως εχουμε περασει και ετσι οπως ηρθαν τα αποτελεσματα,φτασαμε να παιζουμε
τελικο αυριο(σημερα πια) με την Μπαρτσελονα!

Μακαρι η ομαδα να ειναι αυτη που πρεπει αυριο και να συνεχισουμε το ομορφο "ταξιδι" στην Ευρωλιγκα!
Εγω εχω αγχωθει παντως... 42.gif

QUOTE
ΑΡΗΣ: Προπονήθηκε ο Σκέιλς, όρκος νίκης με Μπαρτσελόνα!

Παρών ο Αμερικανός, αποφασισμένοι για τη νίκη - πρόκριση οι παίκτες

Ο Αντρέα Ματσόν στις δηλώσεις του για τον αγώνα με την Μπαρτσελόνα, ήταν επιφυλακτικός για τη συμμετοχή του Αλεξ Σκέιλς, όμως αργότερα είδε τον Αμερικανό γκαρντ να παίρνει μέρος κανονικά στην προπόνηση. Ο Σκέιλς θα ενισχύσει τον Αρη στον αυριανό «τελικό» με την Μπαρτσελόνα (20.45, SuperSport 3) και ίσως είναι περιττό να αναφερθεί ότι η παρουσία του είναι άκρως απαραίτητη...

Οι παίκτες του Αρη έδωσαν όρκο νίκης για τον αυριανό αγώνα. Μία νίκη που θα χαρίσει αυτόματα στον Αρη την πρόκριση στους «16» της Ευρωλίγκας. Σε αντίθετη περίπτωση, οι «κίτρινοι» θα ελπίζουν σε εντός έδρας ήττα της Νάπολι από την Μπενετόν, ή στην ανάδειξη της Μάλαγα ώς έκτης ομάδας του Β' Ομίλου. Οι παίκτες του Ματσόν όμως ούτ που σκέφτονται αυτήν την... αντίθεση περίπτωση και είναι αποφασισμένοι να κερδίσουν, ώστε να ολοκληρώσουν τη φετινή υπέρβαση στην Ευρωλίγκα.

Ο κόσμος του Αρη είναι αποφασισμένος να δώσει τη δική του μάχη. Μάλιστα, πληροφορίες αναφέρουν ότι αρκετοί φίλαθλοι θα συγκεντρωθούν έξω από το Αλεξάνδρειο ακόμα κι αν δεν έχουν εισιτήριο, για να είναι κοντά στην ομάδα σ' αυτήν τη δύσκολη αποστολή και, αν έρθει η νίκη - πρόκριση, να την πανηγυρίσουν... live.
dizzy_fingers
Κανονίζουμε για Ζωγράφειο αύριο? tongue.gif
Warrior
Nαι ρε.....

Και σκεφτομουν να σου στειλω πμ,αλλα καπου "κολλησα" στον νετ ! biggrin.gif

Aν χασουμε ομως,δεν σε βλεπω καλα..... kill.gif 19.gif
biggrin.gif
dizzy_fingers
Εγώ όμως αστειευόμουν.
Σοβαρά θα κάτσω να το δω από σπίτι μπας και κερδίσετε tongue.gif.
Warrior
Χανεις μεγαλη ευκαιρια να διωξεις την "ρετσινια" παντως... biggrin.gif

rolleyes.gif
dizzy_fingers
Τί έχει μεγαλύτερη σημασία αυτή τη στιγμή για το ελληνικό μπάσκετ?
Η υπόληψή μου ή η τύχη του Άρη στο αυριανό παιχνίδι?

(δεν το πιστεύω ότι κάνω στα σοβαρά αυτή τη συζήτηση 24.gif )
hagi
Νίκη και μόνο νίκη για να μην αγχωνόμαστε..Αν και δεν είναι εύκολο πράγμα.Το καλό είναι ότι θα είμαστε πλήρης όπως δείχνουν τα πράγματα..Η αγωνία είναι μεγάλη..

Πάμε να το πάρουμε..
sprewell
Ναβαρο? Λακοβιτς? Κακιουζης? Μπαζιλε? Δεν μας νοιαζει καν. Σημερα το ματς ειναι δικο μας. Παει και τελειωσε. Πατηστε τους!!!!!!
thrylos7
Δεν έχει προκύψει κανένας τραυματισμός ακόμη; Πού πάμε έτσι; Θα χαθεί το γούρι... Έχουμε λίγες ώρες ακόμα! tongue.gif biggrin.gif

Επιτέλους θα δούμε ένα μεγάλο - ιστορικό ματς. Άντε να ξεπεράσω και τον αριθμό των αγώνων που είδα την προηγούμενη σεζόν.
emperor
Άντε πέντε ώρες έμειναν πριν πάρουμε την πρόκριση!

Ποια Μπαρτσελόνα τώρα tongue.gif


Και κάτι ακόμα .Παιδιά 6 η ώρα στην Καμάρα για το συλλαλητήριο για τον Αντώνη και τον Ορφανό .Ολοι στην πορεία και μετά στο Παλε
apkat
Δεν πανε καλα τα πραγματα στον Αρη..Πισω στο 30 54-59 απο Μπαρτσελονα και η ναπολι κερδιζει..Θα το γυρισει ο κοσμος;;Αντε ρε Αρη!!
SteelGandalf
Προκριθήκαμε!!!

Νάπολι - Μπένετον 62-64!!! Τελικό

Κι εμείς στην παράταση με τελικό σκορ 72-72 στην κανονική διάρκεια του αγώνα.

Μπορούσαμε στην τελευταία επίθεση να περάσουμε μπροστά και να κερδίσουμε το ματς, αλλά δυστυχώς ο Σάββας κράτησε πολύ ώρα τη μπάλα με αποτέλεσμα στο τέλος να έχουμε μια κακή επιθετική επιλογή.
apkat
Μπραβο στον Αρη!!να δουμε τι θα γινει και στην παραταση..

Warrior εσυ να τα βλεπεις που πιστευες οτι θαζ το δωσει το ματς η Μπενετον!! tongue.gif
dizzy_fingers
Όλος ο κόσμος το πίστευε αυτό...απ'ότι φαίνεται και η Νάπολι που προηγούταν με μεγάλη διαφορά σε όλο το παιχνίδι αλλά τελικά έχασε...πάω να δω την παράταση τώρα 38.gif



EDIT: Άχρηστοι! Χάσατε από τη Μπαρτσελόνα! tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Είδες τελικά Warrior που η ομάδα χάνει κι όταν δεν τη βλέπω? 71.gif

Συγχαρητήρια για την πρόκριση η οποία είναι αποτέλεσμα της αποκατάστασης της τάξεως....δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι που έχει μείνει έξω η κ#λοομάδα η Νάπολι... 19.gif
SteelGandalf
Ποιος να το 'λεγε.

Ήττα, άνευ βαθμολογικής σημασίας, στην παράταση με σκορ 75-82.

Μπράβο στα παιδιά που το πάλεψαν μέχρι τέλους και όταν έμαθαν την εξέλιξη του αγώνα στην Ιταλία, μοιραία, χαλάρωσαν. Τα άλλα αποτελέσματα έπρεπε να μας ευνοήσουν από καιρό, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ. wink.gif
treathitch
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 31 2007, 10:33 PM) *
Συγχαρητήρια για την πρόκριση η οποία είναι αποτέλεσμα της αποκατάστασης της τάξεως....δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι που έχει μείνει έξω η κ#λοομάδα η Νάπολι... 19.gif

Γιατί μιλάς έτσι ρε φίλε; Τι σου έκαναν τα παιδιά; Κι αυτοί τη σεζόν τους έπαιζαν, όπως και οι του Ματσόν...
Η Νάπολι μέχρι το φινάλε και τη φτηνή της ήττα έδειξε συγκλονιστικό χαρακτήρα και άξιζε παραπάνω από οποιονδήποτε άλλο να προκριθεί (κυρίως λόγω του late run της, μετά την 7η αγωνιστική). Είπαμε, όμως... Όποιος δε μπορεί να κρατήσει το σκορ σε ματς που προηγείται συνεχώς και δη στην έδρα του, μάλλον δεν αξίζει να παίξει τοπ-16.
Συγχαρητήρια, λοιπόν, στον Άρη. Αλλά όχι και κωλοομάδα η Νάπολι! shot.gif
rchos
μπραβο ρε αρη!συγχαρητητρια!πολυ καλη προκριση!
κριμα που δεν ηρθε και η νικη σημερα να γινει ωραιο πανυγιρι!δεν πειραζει εχουμε και την προκριση στο τοπ 8 τωρα να πανηγυρισουμε! smiley.gif smiley.gif
dizzy_fingers
Δεν ανέφερα πουθενά αγωνιστικούς λόγους για τους λόγους που την αντιπαθώ.

Το παιχνίδι της παρόλο που είναι πανομοιότυπο με αυτό του Άρη, δεν την καθιστά όμως καλύτερη ομάδα από αυτόν. Αυτό αποδείχθηκε από τον τρόπο που κέρδισε στην Ιταλία, το πως έχασε στο Αλεξάνδρειο και το πως τελικά...αποκλείστηκε.
Αυτό λοιπόν σε συνδιασμό με το γεγονός ότι πήρε κάτι τρελά ουρανοκατέβατα αποτελέσματα τα οποία με επηρρέασαν στοιχηματικά tongue.gif, δεν την καθιστούν και την πλέον συμπαθή ομάδα σε εμένα.


Μην παρεξηγιέσαι πάντως ρε φίλε...όταν έρθει η ώρα να πω κακιά κουβέντα για την Ταού θα σε ενημερώσω 19.gif tongue.gif.
treathitch
Whatever...
Το Fair Play είναι σημαντικό στη ζωή και καλά θα ήταν να σεβόμαστε τον αντίπαλο. Όταν όλοι οι ξένοι έγραφαν ότι η Εθνική του μπάσκετ (η ελληνική) ήταν κωλοομάδα και έπαιζε χάλια μπάσκετ και χωρίς φαντασία και ήταν η πιο άδικη πρωταθλήτρια Ευρώπης το 2005, εμένα μου έκανε κακή εντύπωση και θεωρούσα τέτοια σχόλια πικρόχολα.
Όπως δε θέλω να διαβάζω ή να ακούω κάτι τέτοιο για την ομάδα μου ή τους δικούς μου ανθρώπους, έτσι δεν τα λέω και για τον αντίπαλο..
dizzy_fingers
Καλό είναι και η υποκρισία να εκδηλώνεται σε μικρές δόσεις αν όχι μηδαμινές...
Αυτά για το σεβασμό.

Τώρα για τη γενίκευση που έκανες περί unfair play, δε θα μπω καν στον κόπο να δικαιολογηθώ και να με βγάλω από αυτό το σύνολο. Άλλωστε τα γραπτά μου υπάρχουν εδώ αλλά ακόμα και να σε βοηθούσα να τα έβρισκες δεν ξέρω τί άλλο θα έγραφες στην επόμενη προσπάθειά σου να βγεις κερδισμένος από την άτυπη αντιπαράθεση.

Καλά είναι τα debate, αλλά να γίνονται και για ένα σοβαρό λόγο. wink.gif

Ελπίζω να μην υπάρξει άλλη αφορμή να ξαναασχοληθώ με αυτό το θέμα, καθώς αναμένεται να γραφτούν αρκετά για το Άρης-Μπαρτσελόνα και δεν είναι σωστό να ξανακουράσουμε τους τρίτους με μία ακόμα ανούσια κουβέντα.



Στα του ματς τώρα, αυτές είναι οι δηλώσεις των προπονητών μετά το ματς:
QUOTE
Ματσόν: "Πετύχαμε το όνειρό μας"

Ο Αντρέα Ματσόν τόνισε μετά το τέλος του αγώνα: "Σίγουρα σαν προπονητικό τιμ και όλοι μέσα στην ομάδα είμαστε πολύ χαρούμενοι για την πρόκρισή μας στο ΤΟΡ 16. Φυσικά όμως δεν είμαστε χαρούμενοι από την ήττα και πιστεύω ότι έπαιξε μεγάλο ρόλο ότι μαθεύτηκε το αποτέλεσμα της Νάπολι με την Μπενετόν. Ήταν κάτι που δεν θα έπρεπε να γίνει. Έπρεπε να το μάθουν μετά οι παίκτες, αλλά καταλαβαίνω ότι ήταν πολύ δύσκολο να γίνει αυτό.

Τις τελευταίες 3-4 εβδομάδες η ομάδα είχε μεγάλη ατυχία από ασθένειες που την επηρέασαν αλλά τελικά η τύχη γύρισε με το μέρος μας. Φυσικά είναι εξαιρετικό το γεγονός της πρόκρισης με τόσους παίκτες που είχαν για πρώτη φορά συμμετοχή στην Ευρωλίγκα. Πετύχαμε το όνειρό μας και τώρα πάμε για το επόμενο".

Ιβάνοβιτς: "Χαίρομαι που προκρίθηκε ο Άρης"Ο Ντούσκο Ιβάνοβιτς είπε: "Και οι δύο ομάδες μπορούσαν να κερδίσουν το παιχνίδι, αλλά εμείς στο τέλος φανήκαμε πιο ψύχραιμοι. Τα καταφέραμε αυτη τη φορά σε αντίθεση με αντίπαλο την ΤΣΣΚΑ. Βελτιώσαμε κάποια λάθη που είχαμε κάνει. Αμφότερες οι δύο ομάδες έπαιξαν καλή άμυνα.

Η φιλοσοφία μας είναι πάντα να κερδίζουμε και για να είμαι ειλικρινής δε γνώριζα το αποτέλεσμα της Νάπολι με την Μπενετόν.

Θέλω να πω, ότι ο κόσμος ήταν υπέροχος. Όπως τότε που παίξαμε εδώ με την Γιουγκοπλάστικα. Χαίρομαι που ο Άρης πέρασε στους 16 και αξίζει ένα μόνιμο συμβόλαιο στην Ευρωλίγκα με βάση την ομάδα που έχει και την ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι φίλαθλοι.
dizzy_fingers

Το box score του παιχνιδιού.

Aris TT Bank
# Player Min Pts 2FG
M-A
3FG
M-A
FT
M-A
Rebounds As St To Bl Fouls Rkg
O D T Fv Ag Cm Rv
4 CASTLE, TERREL 29:30 4 1/2   2/4   3 3 1 2 3 1   3 5 7
5 SIGALAS, GIORGOS 21:00 4 1/3 0/1 2/2   1 1 2 2     1 5 1 1
7 SERAPINAS, SIMONAS 01:15   0/1                         -1
8 SCALES, ALEX 15:15 7 1/2 1/4 2/4   2 2 1 1 1       3 7
9 KALAITZIS, GEORGIOS 13:45     0/1   1 3 4 1 3       4 1 4
10 ILIADIS, SAVVAS 33:15 17 5/7 2/3 1/1   2 2 2 1 4     4 4 15
11 WILKINSON, MICHAEL 34:30 10 5/8     3 3 6     1     3   9
14 MASSEY, JEREMIAH 36:15 22 4/13 2/2 8/9 3 7 10 4 4 2     2 8 34
15 GIANNOULIS, YANNIS 03:15   0/2       1 1           1   -2
16 TSALDARIS, DIMITRIS 22:00 8 1/2 2/4   1 3 4     1     3 1 6
17 PANTELIADIS, SPIROS 03:00                   1     1   -2
20 ABDUL-RAUF, MAHMOUD 12:00 3 0/1 1/2             1          
Team         1   1               1
Totals 225:00 75 18/41 8/17 15/20 9 25 34 11 13 14 1 1 26 23 79
43.9% 47% 75%
Min: Minutes played; Pts: Points; 2FG M-A: 2-point Field Goals (Made-Attempted); 3FG M-A: 3-point Field Goals (Made-Attempted); FT M-A: Free Throws (Made-Attempted); Rebounds: O (Offensive), D (Defensive), T (Total); As: Assists; St: Steals; To: Turnovers; Bl: Blocks (Fv: In Favor / Ag: Against); Fouls: Cm (Commited), Rv (Received); Rkg: Ranking
Winterthur FCB
# Player Min Pts 2FG
M-A
3FG
M-A
FT
M-A
Rebounds As St To Bl Fouls Rkg
O D T Fv Ag Cm Rv
5 BASILE, GIANLUCA 38:00 17 3/7 3/7 2/3   1 1 4 1 4     3 3 10
8 TRIAS, JORDI 32:45 12 6/6     3 4 7 2 2 2     1 1 21
9 MARCONATO, DENIS 22:00 6 3/4     2 3 5 3         2   11
10 LAKOVIC, JAKA 31:45 13 1/3 2/9 5/7 1 1 2 4 2 2     1 10 17
11 NAVARRO, JUAN CARLOS 28:15 20 7/9 1/6 3/3   2 2 3 1 1   1 5 5 17
12 MONCASI, ALBERT DNP - - - - - - - - - - - - - - -
14 DE LA FUENTE, RODRIGO 08:00           2 2     1     2 1  
17 VAZQUEZ, FRANCISCO 09:45 7 3/4   1/2   2 2     1     4 1 3
20 KAKIOUZIS, MICHAIL 25:30 2 1/4 0/3   4 6 10     1 1     1 7
21 UKIC, ROKO-LENI 14:30 3 0/1 1/2     1 1   1 1     1 1 2
44 GRIMAU, ROGER 14:30 2 0/1   2/2 1 2 3 2         4 3 5
Team         1   1   7           8
Totals 225:00 82 24/39 7/27 13/17 12 24 36 18 14 13 1 1 23 26 101
61.5% 25.9% 76.4%
SteelGandalf
QUOTE
Ιβάνοβιτς: "Χαίρομαι που προκρίθηκε ο Άρης"Ο Ντούσκο Ιβάνοβιτς είπε: "Και οι δύο ομάδες μπορούσαν να κερδίσουν το παιχνίδι, αλλά εμείς στο τέλος φανήκαμε πιο ψύχραιμοι. Τα καταφέραμε αυτη τη φορά σε αντίθεση με αντίπαλο την ΤΣΣΚΑ. Βελτιώσαμε κάποια λάθη που είχαμε κάνει. Αμφότερες οι δύο ομάδες έπαιξαν καλή άμυνα.

Η φιλοσοφία μας είναι πάντα να κερδίζουμε και για να είμαι ειλικρινής δε γνώριζα το αποτέλεσμα της Νάπολι με την Μπενετόν.

Θέλω να πω, ότι ο κόσμος ήταν υπέροχος. Όπως τότε που παίξαμε εδώ με την Γιουγκοπλάστικα. Χαίρομαι που ο Άρης πέρασε στους 16 και αξίζει ένα μόνιμο συμβόλαιο στην Ευρωλίγκα με βάση την ομάδα που έχει και την ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι φίλαθλοι.


Τι να πεις όταν ένα τόσο σημαντικό πρόσωπο κάνει αυτές τις δηλώσεις. Τον θυμάμαι ακόμη από τότε που έπαιζε στη Γιουγκοπλάστικα Σπλιτ και πραγματικά ήταν "φαρμακερός" σουτέρ.

Respect Dusko. smile.gif
klearxos
Συγχαρητηρια στην ομαδα για την προκριση! 41.gif

Το ματς ηταν απιστευτο με Μασευ και Ηλιαδη να παιρνουν την ομαδα στους ωμους τους και την οδηγουν στους 16 της Ευρωλιγκας!

Και παλι συγχαρητηρια και τα λεμε στην Δευτερα με την κληρωση.

Υ.Γ. Treathitch δεν θα σχολιασω το αν ειναι καλη ή κακη ομαδα η Ναπολι. Σιγουρα ομως δεν αξιζε να μπει στην πενταδα σε αυτον τον ομιλο. Οι νικες που εκανε ηταν τουλαχιστον περιεργες ιδιως για την δυναμικοτητα της ομαδας που ειδαμε στους δυο μεταξυ μας αγωνες. peace.gif
treathitch
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 31 2007, 11:31 PM) *
Ελπίζω να μην υπάρξει άλλη αφορμή να ξαναασχοληθώ με αυτό το θέμα

Να μη δίνεις δικαιώματα τότε...

QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 31 2007, 11:31 PM) *
Καλό είναι και η υποκρισία να εκδηλώνεται σε μικρές δόσεις αν όχι μηδαμινές...
Αυτά για το σεβασμό.

Αυτό είναι για γέλια, επίσης... Ακόμα και το ίχνος έλλειψης σεβασμού προς τον αντίπαλο είναι κατακριτέο..


QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 31 2007, 11:31 PM) *
Τώρα για τη γενίκευση που έκανες περί unfair play, δε θα μπω καν στον κόπο να δικαιολογηθώ και να με βγάλω από αυτό το σύνολο. Άλλωστε τα γραπτά μου υπάρχουν εδώ αλλά ακόμα και να σε βοηθούσα να τα έβρισκες δεν ξέρω τί άλλο θα έγραφες στην επόμενη προσπάθειά σου να βγεις κερδισμένος από την άτυπη αντιπαράθεση.

Είναι ακόμη πιο κουραστικό για μένα. Όσο όμως απαντάς εσύ, τόσο θα σου απαντάω και εγώ..

QUOTE(klearxos @ Jan 31 2007, 11:54 PM) *
Treathitch δεν θα σχολιασω το αν ειναι καλη ή κακη ομαδα η Ναπολι. Σιγουρα ομως δεν αξιζε να μπει στην πενταδα σε αυτον τον ομιλο. Οι νικες που εκανε ηταν τουλαχιστον περιεργες ιδιως για την δυναμικοτητα της ομαδας που ειδαμε στους δυο μεταξυ μας αγωνες. peace.gif

Κlearxos, σίγουρα δεν άξιζε για την πεντάδα. Και ξέρεις γιατί; Επειδή τελείωσε έκτη...
Μέχρι απόψε ήμουν σίγουρος ότι ο Άρης θα αποκλειστεί γιατί θεωρούσα ότι η Νάπολι έχει πολύ γερή ψυχογία. Αλλά, ο καλύτερος κέρδισε και προχωρά. Αλλά από εκεί, μέχρι να υποτιμούμε τον άλλον που έχασε στο νήμα, νομίζω ότι υπάρχει διαφορά..
SteelGandalf
Καταντάτε κουραστικοί. Σταματήστε please. smile.gif
dizzy_fingers
@treathitch:
Ωρίμασε τότε.
Αν έχεις να πεις κάτι περί του παιχνιδιού γράψτο. Αν έχεις κάποιο παράπονο στείλε πμ, γιατί συνεχίζεις να κάνεις ποστ εξ'ολοκλήρου άσχετα με το παρών τόπικ.

@SteelGandalf:
Έχεις δίκιο.

Πάμε στα του παιχνιδιού τότε, είχαμε και δηλώσεις από τους παίχτες:
QUOTE(sport24.gr)
Σκέιλς: "Είναι ομαδική η επιτυχία"

Ο Άλεξ Σκέιλς είπε: "Σίγουρα ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία για μένα η φετινή χρονιά του Άρη. Δεν είναι ατομική επιτυχία είναι μια ομαδική επιτυχία. Στόχος μας ήταν από το ξεκίνημα να γίνουμε ομάδα και να τα καταφέρουμε. Για εμάς κάθε παιχνίδι είναι το ίδιο σημαντικό.

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια νίκη ή ήττα από αυτές που συνέβησαν, καθώς όλα τα παιχνίδια ήταν σημαντικά. Για την παράταση θέλω να πω, ότι ρίξαμε την απόδοσή μας, αλλά δεν μπορούσαμε να συνεχίσουμε στους ίδιους ρυθμούς".

Κακιούζης: "Ποιος δε θα ήθελε να παίξει στον Άρη;"

Ο Μιχάλης Κακιούζης δήλωσε: "Όταν παίζει κανείς σε αυτό το γήπεδο με αυτό τον κόσμο, θέλει μόνο να νικήσει. Δεν υπήρχε περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να μη διεκδικήσουμε τη νίκη. Είναι κάτι το αυτονόητο, όταν είσαι μεγάλη ομάδα.

Είμαι πολύ χαρούμενος που ο Άρης κατάφερε να προκριθεί. Για άλλους μπορεί αυτό να είναι έκπληξη, αλλά για μένα όχι. Δεν ξέρω τι λένε για τον Άρη, ότι είναι δύσκολο να περάσει στους 8. Προσωπικά πιστεύω πως όλα παίζονται. Θεωρώ ότι έχει πάρα πολύ μεγάλη τύχη

Για το χειροκρότημα που δέχθηκε από τον κόσμο του Άρη, τόνισε: "Ένιωθα πάρα πολύ ωραία από την μία, αλλά αμήχανα από την άλλη. Όταν οι οπαδοί μιας ομάδας που δεν έχεις παίξει σε χειροκροτούν είναι πολύ όμορφο.

Ίσως με έχουν δει και με την ΑΕΚ και να μου πήγαινε το κιτρινόμαυρο χρώμα. Μόνο τρελός θα ήταν κάποιος παίκτης, ώστε να μην θέλει να έρθει να παίξει στο Αλεξάνδρειο και τον Άρη, αλλά μόνο ένας ξέρει το μέλλον: το Αφεντικό εκεί πάνω
".

Παιδιά, μόνο ανοιχτή πρόσκληση δεν έχει στείλει το παλικάρι για να ντυθεί στα κιτρινόμαυρα. biggrin.gif


Επίσης...επέστρεψε επιτέλους ο Μάσεϊ? Φοβερό παιχνίδι...κι είχε καιρό να κάνει τέτοιο.
klearxos
Η υποδοχη του Μιχαλη ηταν οντως εντυπωσιακη τοσο στην εισοδο του κατα την διαρκεια της προθερμανσης οσο και στην παρουσιαση.
Η κορυφη βεβαια ηταν το "Μιχαλακη εισαι τρελα με την κιτρινη φανελα" πριν την εναρξη της παρατασης.

Υ.Γ. Δεν μπορω να καταλαβη γιατι ειμαστε εμεις που φωναξαμε το συγκεκριμενο συνθημα μαλακες-συμφωνα με τους σουπεραδες-ενω εκεινοι που μας εχουν ζαλισει τον ερωτα με τον Ορφανο ειναι ενταξει blink.gif
treathitch
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 1 2007, 12:58 AM) *
Ωρίμασε τότε.

Φοβερά επιχειρήματα θέτεις.. Μάλλον σου αρέσει πολύ να έχεις τον τελευταίο λόγο. Δικός σου..

Άντε τώρα.. Αρκετά ποστ έγραψα στο φόρουμ του Άρη. Καλή επιτυχία στους κιτρινόμαυρους στο top-16..
dizzy_fingers
Ποιό σύνθημα λες Κλέαρχε?
thrylos7
QUOTE
Όλος ο κόσμος το πίστευε αυτό...


Όχι όλοι... rolleyes.gif

Ωραία εμπειρία η σημερινή.. Ο Άρης ήταν κάκιστος στο πρώτο ημίχρονο και στις αρχές του δεύτερου, μέχρι να γίνει η αλλαγή Ραούφ - Καστλ και να παίξει επιτέλους μπάσκετ. Μετά ο Ραούφ βγήκε, αλλά χάρη στον απίστευτο (για μια ακόμα φορά) Μάσεϊ το ματς πήγε στην παράταση. Δεν ήθελε πολύ να πάρει 100% τη νίκη μόνος του με το τρίποντο από μακριά στο μισό δευτερόλεπτο μετά από επαναφορά της Μπαρτσελόνα(!!)...

Δε θα πω πολλά για τον αγώνα.. Απλά ότι ο Καστλ ήταν και πάλι τραγικός ως πλέι μέικερ, ότι ο Άρης επιθετικά έκανε το χειρότερό του παιχνίδι μέχρι το 24'-25' κι ότι θα μπορούσε να βοηθήσει ο Φλέτσερ(ναι, μη γουρλώνετε τα μάτια, Φλέτσερ λέει) όταν πέρασε στο παιχνίδι ο Μαρκονάτο, καθώς για 5 συνεχείς φάσεις άφηνε τον Μάσεϊ μόνο του στο τρίποντο και τον περίμενε για ένας εναντίον ενός... Αν ήταν εκεί ο Κέβιν, θα μπορούσε να σκοράρει μιας και το επιθετικό του παιχνίδι βασίζεται πολύ στα περιφερειακά σουτ. Στο τέλος βέβαια, ο Μάσεϊ έβαλε 2 τρίποντα!! Το καλύτερο το έκανε λίγο πιο πριν με ένα απίστευτο κάρφωμα στον Γκριμάο.. θα μπορούσε θεωρητικά κάλλιστα να μπει στο TOP 10 της χρονιάς του NBA.
Κι ένα άλλο απίστευτο, το αλά "μπόμπα" σουτ με το αριστερό του Σιγάλα στο δεύτερο ημίχρονο...

QUOTE
Φυσικά όμως δεν είμαστε χαρούμενοι από την ήττα και πιστεύω ότι έπαιξε μεγάλο ρόλο ότι μαθεύτηκε το αποτέλεσμα της Νάπολι με την Μπενετόν. Ήταν κάτι που δεν θα έπρεπε να γίνει. Έπρεπε να το μάθουν μετά οι παίκτες, αλλά καταλαβαίνω ότι ήταν πολύ δύσκολο να γίνει αυτό.

Τάδε έφη Ματσόν. Αν είναι δυνατόν! Να βάζει τους αναπληρωματικούς στην παράταση; Ντροπή για τον Άρη! Αυτά περί χαλάρωσης και ξεκούρασης είναι παιδικά... Ντροπή να θέλει το ματς η αδιάφορη Μπαρτσελόνα περισσότερο από τον Άρη, στο ίδιο το Παλέ...
thrylos7
QUOTE
Η κορυφη βεβαια ηταν το "Μιχαλακη εισαι τρελα με την κιτρινη φανελα" πριν την εναρξη της παρατασης.

Υ.Γ. Δεν μπορω να καταλαβη γιατι ειμαστε εμεις που φωναξαμε το συγκεκριμενο συνθημα μαλακες-συμφωνα με τους σουπεραδες-ενω εκεινοι που μας εχουν ζαλισει τον ερωτα με τον Ορφανο ειναι ενταξει


Δεν έχεις καθόλου άδικο για ...τον Ορφανό..

Να σου πω την αλήθεια βέβαια, ούτε αυτό με τον "Μιχαλάκη" μου άρεσε... αν έλεγε "θα είσαι" θα ήταν πολύ καλύτερα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.