Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Top16 - Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
panagiotisTheDream
QUOTE(Air Kef @ Jan 29 2009, 23:25 ) *
O Sofo είναι μια χαρά σωματικά έχει αδυνατίσει πάρα πολύ. Δεν ηταν λόγω ανάλυσης ΣΚΑΙ.

Ούτε εγώ είδα βήματα.

Διαφωνώ ότι πρέπει να ξεχάσουμε απο τώρα Φαιναλ 4. Ας πάρουμε το ματς με Ταου την άλλη βδομάδα και όλα γινονται. Μην ξεχνάμε ότι πέρσι νικήσαμε μέσα σε Τελ Αβιβ και Μόσχα, γιατί οχι και μέσα σε Βασκονία ή Βαρκελώνη;
Εναν μήνα τουλάχιστον έχουμε μέχρι τότε.


απ το στόμα σου και στου Θεού το αυτί Air Kef, αλλά δεν βλέπω να σοβαρεύονται.... dry.gif
spysta
Δικαιολογιες πλεον δεν υπαρχουν ..

1)Ο Γιαννακης ειναι ο πρωτος υπαιτιος για αυτο το αργο εκνευριστικο αναποτελεσματικο μπασκετ που παιζουμε λες και ειμαστε λεσχη ηλικιωμενων ..υπευθυνος για την μετριοτατη αμυνα η οποια για να ξυπνησει καθε φορα πρεπει το παιχνιδι να φθασει στους 15 ποντους .. το κακο κοουτσαρισμα και την ηλιθια εμμονη να μην παιρνει time out .
***Αυτο δε που με εκνευριζει περισσοτερο απ ολα ειναι οτι μετα απο τοοοοοσσσσαααα παιχνιδια που εχουμε χασει με τον ιδιο τροπο (κυριως με τον ΠΑΟ) συνεχιζουν οι αντιπαλοι μας και με ενα απλο πικ βγαζουν ελευθερο τριποντο.****
Δεν μπορω να καταλαβω πως κανει τετοια λαθη ..

2)Ο Παπαλουκας πελαγοδρομει .. κανει αστεια λαθη και δεν μπορει να βαλει ενα αναθεματισμενο τριποντο.Λεω τοσο καιρο οτι τον περιμενω να φανει στα δυσκολα και το πιστευω .. αλλα αν δεν βελτιωθει αμεσα.. τα δυσκολα ΔΕΝ θα ερθουν για ευνοητους λογους ..αυτα γενικα .. για την ανατροπη σημερα ηταν ο σημαντικοτερος παραγοντας

3)Ο Γκρηρ ηταν κακος .. δεν παιρνει βοηθειες στα τελευταια παιχνιδια και φοβαμαι μην η αποκτηση του Παργκο τον επηρεασει αρνητικα ψυχολογικα

4)Ο Ερτσεγκ συνεχιζει να παιζει σαν κοτα ωρες ωρες ..
5)Ο Τεοντοστις ηταν εμφανεστατα εκτος ρυθμου ... βαλε ενα ελευθερο ρε Μιλος

6)Ο Βουισιτς ειναι σαν το σκωτζεζικο ντουζ .. μια κρυο μια ζεστη. + Πολλα χαμενα ριμπαουντ

7)Ο Χαλπεριν δεν μπορει να τα κανει ολα μονος του παντα .. θα κουραστει.Γιατι δεν παιρνει περισσοτερες προσπαθειες ..??Μαλλον ο ιδιος δεν θελει .. ετσι νομιζω.Παιζει ως ενα συγκεκριμενο επιπεδο που πιστευει οτι μπορει να αποδοσει πολυ καλα .. χωρις να κανει παραπανω απο τα στανταρ του

8)Ο Παργκο εδειξε οτι θα βοηθησει .. φυσικα και δεν μπορει να κριθει.Την ταχυτητα του παντως δεν την διαθετει κανενας περιφερειακος μας .

9)Πριντεζης ΣΟΥΠΕΡ .. ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΡΕ ΔΡΑΚΕ ??

10)Ο Μπουρου ΥΠΟΦΕΡΕΙ .. δεν εχει πατηματα .. και την βλακεια να μην κανει εγχειρηση καποια στιγμη θα την πληρωσει ακριβα ..

11)Ο Σοφο δεν ηταν αρνητικος .. ισως να μπορουσε να παιξει λιγο παραπανω αλλα ειναι αληθεια οτι ετσι οπως επαιζε η Μιλανο δεν μπορουσε να αποδωσει ο Σοφο .. κυριως στην αμυνα

12)Ο Βασιλοπουλος ηταν ο κλασσικος Βασιλοπουλος .. με την καλη αμυνα του και την μετρια επιθεση του

13)Ο Πελεκανος επρεπε να χρησιμοποιηθει περισσοτερο πανω στον Χοκινς και τον Πραις

14)Νομιζω οτι φαινεται ξεκαθαρα το ποσο λειπει ο Τσιλντρες .. τα σιγουρα 10 ποντακια .. τα σιγουρα αμυντικα ριμπουντ και μερικα επιθετικα.Η ενεργεια και η αμυνα

ΜΕΓΑΛΟ ΞΕΝΕΡΩΜΑ σημερα .. παμε να ενσωματωθει ο Παργκο στην ομαδα και να κοιταξουμε να παρουμε τα παιχνιδια στο ΣΕΦ .. μια γαμ(^%(νη νικη στην Πολωνια και μετα ο,τι γινει στην ΤΑΟΥ (αμα συνεχισουμε ετσι το τι θα γινει ειναι δεδομενο .. 20αρα στο κεφαλι με 15 τριποντα)


Δεν μπορω να μην σχολιασω και την τελευταια φαση οπου γινεται ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΟ ΦΑΟΥΛ στον Γκρηρ αλλα ο Ολυμπιακος δεν εχει το ειδικο βαρος της ΤΣΣΚΑ του ΠΑΟ της Μπαρτσα ουτε της Ρεαλ για να το παρει ..
ο Αρτεαγκα εκλεισε τα ματια σε ενα ακομα υποτιθεμενο '''non call σφυριγμα'''



Εννοειται οτι αυτα περι να ξεχασουμε φιναλ 4 ειναι αστειοτητες ... η ομαδα ΜΠΟΡΕΙ και ΠΡΕΠΕΙ να βελτιωθει.Το θεμα ειναι οτι για να το κανει αυτο πρεπει να ανεβουν μερικοι παικτες και ο Γιαννακης να βαλει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ νερο στο κρασι του.Να αλλαξει τακτικη ..και να παιζουμε γρηγοροτερα!!! αν αλλαξει εχουμε ελπιδες.. και οπως κερδισαμε περυσι σε Μοσχα Τελαβιβ να κερδισουμε φετος σε Βασκονια και Βαρκελωνη. αν ΔΕΝ το κανει αυτο.. ειμαστε καταδικασμενοι ..
a bullet for your head
QUOTE(Air Kef @ Jan 30 2009, 00:25 ) *
O Sofo είναι μια χαρά σωματικά έχει αδυνατίσει πάρα πολύ. Δεν ηταν λόγω ανάλυσης ΣΚΑΙ.

Ούτε εγώ είδα βήματα.

Διαφωνώ ότι πρέπει να ξεχάσουμε απο τώρα Φαιναλ 4. Ας πάρουμε το ματς με Ταου την άλλη βδομάδα και όλα γινονται. Μην ξεχνάμε ότι πέρσι νικήσαμε μέσα σε Τελ Αβιβ και Μόσχα, γιατί οχι και μέσα σε Βασκονία ή Βαρκελώνη;
Εναν μήνα τουλάχιστον έχουμε μέχρι τότε.

Θα συμφωνησω μαζι σου..
θεωρητικα τουλαχιστον,υπαρχει δρομος..
Η Μιλανο,στην εδρα της θα κανει κ αλλες νικες..ειδικα αν ο Τειλορ,βρεθει σε καλη κατασταση,τοτε θα ειναι πολυ σκληρο καρυδι..
Η Προκομ επισης ενισχυμενη..
Η Ταου ειναι Ταου..
Πολυ δυσκολος ομιλος,ομως εχει πολυ δρομο..
Αληθεια,πως η front line του ΟΣΦΠ θα εκμεταλευτει την απουσια του Σπλιτερ?Οταν ενας Ροκκα αναδεικνυεται σε πρωταγωνιστη κατω απ τα καλαθια?
nikos116
Το θέμα δεν είναι να κερδίζεις τέτοια ματς όπως όπως... και να λες μετά σήμερα μάθαμε πολλά, είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα και άλλα τέτοια. (όπως έγινε με το Μαρούσι)

Από την άποψη της εμφάνισης καλύτερα που χάσαμε, γιατί αλλιώς δεν θα υπάρχει προβληματισμός με την κατάσταση αυτή αφού έχουμε τη νοοτροπία ουφ γλιτώσαμε...

Τώρα σε ένα μήνα δεν νομίζω ότι μπορούν να γίνουν και πολλά. Πολλοί καλοί παίκτες αλλά ελάχιστοι έχουν σταθερά καλή απόδοση και παίζει ένας τη φορά.
Ο προπονητής και πίστωση χρόνου είχε μέχρι τώρα και ήταν στο απυρόβλητο, αλλά από εδώ και πέρα όσο δεν βλέπουμε αυτά που έχει υποσχεθεί δε νομίζω ότι μπορεί να περιμένει ότι θα μείνει.
matse-7-
αντε γεια ευρωλιγκα μας μενει η ελλαδα μονο.δεν εχουμε σοβαρη φοντ λαιν.ο βουσισιτς ειναι πολυτιμος στην επιθεση αλλα στην αμυνα δεν μπορει.ο μπουρουσης οσο δεν μπαινει χειρουργιο θα βγαλει ολη τη χρονια ετσι με δεκαλεπτα και μην μπορωντας να τρεξει.οποτε ομαδα χωρις σοβαρη φροντλαιν δεν παει πουθενα.η περιφερειακη αμυνα μας για πλακα για κομη μια φορα.μου φενεται οτι απο τοτε που δεν παιζει ο τσιλι εχουμε χειροτερεψει και σε αμυνα και σε ριμπαουντ.μαλλον οντως εκανε αθορυβη δουλεια ο τσιλι.πλεον μας περιμενει η μπαρτσα του λα μποπμα ναβαρο γιατι ειμαι σιγουρος οτι η ταου θα κανει 5 νικες.μακαρι να γλιτωσουμε τους διασυμρους βαρκελωνη γιατι ο καταιγισμος τριποντν που ειδαμε σημερα απο τους αμπαλαους του αρμανι δεν θα ειναι τιποτα μπσοτα σαυτο που θα παθουμε απο λα μπομπα λακοβιτς μπαζιλε αντερσεν κτλ
Flash
QUOTE
Ρε παίδες, πείτε μου...μόνο εγώ ΔΕΝ είδα βήματα σε εκείνο τον αιφνιδιασμό με τον Πάργκο;;
γενικά έχω την εντύπωση πως ήταν "άντε γεια" οι διαιτητές σήμερα (χθες μάλλον)..


Επειδή ρωτάς δεύτερη φορά και επιβεβαίωσε ο Κεφ, να πω ότι 100% ήταν βήματα. Προσωπικά το κατάλαβα πριν σφυρίξει ο διαιτητής. Χαρακτηριστική και η αντίδραση το speaker όπως και του Παπαλουκά που τράβαγε τα μαλλιά του και η μη διαμαρτυρία του ίδιου του Πάρκγο.
GREER
Λοιπον μαγκες εγω θα το πω τωρα και ας με πειτε γραφικο. Ο Γιαννακης δεν κανει. Δεν μπορει το παλικαρι. Τι να πρωτοπω απο λαθη.
Το οτι παιζει ο Βασιλοπουλος στη περιφερεια και μαλιστα για 25 λεπτα???
Το οτι βγαζει εξω εναν απο τους καλυτερους μας παιχτες(Πριντεζη) 7 λεπτα πριν το τελος του αγωνα και τον ξεχναει??
Το οτι ο Σοφο παιζει μονο 5 λεπτα??
Το τι σε καθε αγωνα(και κυριως με ΠΑΟ) αφηνει τα τριποντα αμαρκαριστα με αποτελεσμα να τρωμε τουλαχιστον 10 σε καθε αγωνα??
Το οτι δεν εχουμε ΟΥΤΕ ΕΝΑ συστημα για να βγαινει ενα απο τα σουπερ σουτερ γκαρντ που εχουμε(ΓΚΡΙΡ,ΧΑΛΠΕΡΙΝ,ΠΑΡΓΚΟ) ελευθερος να σουταρει??

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ

Και κατι τελευταιο. Ποιος Βασιλοπουλος ρε παιδια??? Λυστε του το συμβολαιο και στειλτε τον στο καλο!!!!
rankin
Δεν είμαι σίγουρος ότι δεν έκανε βήματα ο Πάργκο σε εκείνη τη φάση, είμαι όμως σίγουρος ότι δεν έκανε επιθετικό ο Σόφο σε εκείνη την απίθανη φάση λίγο νωρίτερα..

Κρίμα που δεν μπήκαμε στο πνεύμα του αγώνα λίγο νωρίτερα. Αφήσαμε τη διαφορά να ξεφύγει και μετά...... τρεεεεεεεχαμε!
-Πρίντεζης σούπερ σήμερα, δικαιώνει εμάς που πάντα τον υποστηρίζουμε..
-Ο Παπαλουκάς ηγέτης της παρολίγον ανατροπής.
-Βούισιτς συγκινητικός.. Κάνει παραπάνω απο αυτά που τον αφήνει το κορμί του.
-Ο Πάργκο μόλις εγκλιματιστεί, θα δώσει πολλά..
-Απογοήτευση ο Γκριρ. Περίμενα κάποιο μεγάλο σουτ απο αυτόν στο τέλος.
-Μέτριος ο Χαλπ. Μακριά απο τον καλό εαυτό του.
-Ο Έρτσεγκ προσπάθησε, αλλά εκείνο το τρίποντο αγόρι μου, έπρεπε να το είχες βάλει.
-Ο Μπουρούσης πρέπει να μπεί για εγχείρηση. Είναι κρίμα να τον ταλαιπωρούμε.
-Ο Τεόντοσιτς μου φάνηκε πολύ καλός σε περιορισμένο ρόλο. Ήταν πολύ χρήσιμος
-Ο Σόφο ήταν καλός. Τον αδίκησε η φάση του επιθετικού και ουσιαστικά τον εξουδετέρωσε...
-Βασιλόπουλος.... Όσο καλός στην άμυνα, τόσο κατσίκι στην επίθεση.. Τι να πω; Απορώ μαζί του ώρες ώρες...
-Πελεκάνος.. Ο Χατζηβρέτας του Ολυμπιακού.
-Τσίλντρες... Ναι! Μας έλειψε πάρα πολύ. Και το σκοράρισμά του. Και τα ριμπάουντ του. Και η αθλητικότητα του..
matse-7-
στη φαση των 16 και σε τετοια ματς με ομαδες τυπου μιλανο απλα απαγορευετε η λεξη ηττα.υποτιθεται οτι το σχεδιο γιαννακη ελεγε οτι αυτο τον καιρο που παιζονται ολα η ομαδα θα πεταει φωτιες.εμενα μου φενεται χειροτερη και απο την αρχη της σεζον.ελλαα παλι καλα που εχουμε το πλεονεκτημα εδρας στο πρωταθλημα και ετσι μπορει να δουμε κουπα γιατι και ο παναθηναικος δεν ενθουσιαζει
NikRag15
Και από οτι διαβαζω στις δηλώσεις του κοουτς Γιαννάκη.... ΠΑΛΙ κατι μαθαμε σήμερα... "Δεν ξεκινήσαμε όπως θέλαμε στο top 16, αλλά κρατάμε ότι δείξαμε μεγάλη θέληση να γυρίσουμε το ματς στο τέλος."
ΕΛΕΟΣ!!!
Ποσα μαθήματα θα παρουμε πια???
nikos116
Για να έβγαλε και ο rankin το όνομα του Γιαννάκη από την υπογραφή, του σκούρα τα πράγματα..
Μόνο ο εαυτός του πρέπει να τον πιστεύει πια.
lamar
Μεχρι σημερα εκανα υπομονη και μαλιστα ειχα ερθει και αρκετες φορες σε ρηξη με παιδια που ποσταρουν στο φορουμ, ειδικα με τον Λυκο, αλλα ως εδω. Αν ο Γιαννακης μαζι με τον ανθρωπο που σχεδιαζει τα συστηματα της ομαδας, ναι τον ευτραφη κυριο που μαλιστα καθεται στην ακρη του παγκου λες και ειναι ο χεντ κοουτς, δεν αφησουν την ομαδα να τρεξει και να αποδωσει αυτο που μπορει, γιατι πραγματικα μπορει, και τους περιοριζουν με σετ παιχνιδι και τσουκου τσουκου μπολ ας πανε σπιτι τους να βρουμε την υγεια μας γιατι δεν παει αλλο. Οταν η ομαδα τρεχει πραγματικα δεν πιανεται, βγαζουν τρομερες φασεις το χαιρονται και ιδιοι και ετσι παιζουν με μεγαλυτερη διαθεση αμυνα. Ειδατε πως εκαναν μολις βγαλανε τους αιφνιδιασμους και πως τους κυνηγαγαν στην αμυνα?
Σε καθε ματς χανουμε με αυτο το στυλ παιχνιδιου και μολις αρχιζουμε και τρεχουμε παντα τα γυρναμε τα παιχνιδια και ειτε τα κερδιζουμε ειτε τα χανουμε στον ποντο και εχουμε μετα το κλασσικο, μεχρι και ο Μανουσελης εμαθε το ποιημα, το ειπε μολις τωρα στην εκπομπη της ΝΟVΑ, να μαθουμε απο τα λαθη μας.
Ακομα δεν μαθατε? Εμεις θα παρουμε μαστερ σε λιγο. Αφηστε λιγο ελευθερα τα παιδια και δεν θα χασετε. Ειναι ολοι τους πολυ καλοι παικτες, ο καθενας μπορει να προσφερει σε συγκεκριμενα κομματια του αγωνα, και εμεις θα χαιρομαστε ενα ωραιο θεαμα αντι για αυτο το πραγμα που μας βγαζει απο τα ρουχα μας.

Υ.Γ Ο Μπουρουσαρος, πρεπει να παρει απο μονος την πρωτοβουλια και να μπει στο χειρουργειο και να γυρισει υγιης γιατι τωρα εκτιθεται και δεν του αξιζει καθολου, γιατι προσεφερε μεχρι τον τραυματισμο του τα μεγιστα.
a bullet for your head
QUOTE(spysta @ Jan 30 2009, 00:32 ) *
11)Ο Σοφο δεν ηταν αρνητικος .. ισως να μπορουσε να παιξει λιγο παραπανω αλλα ειναι αληθεια οτι ετσι οπως επαιζε η Μιλανο δεν μπορουσε να αποδωσει ο Σοφο .. κυριως στην αμυνα



13)Ο Πελεκανος επρεπε να χρησιμοποιηθει περισσοτερο πανω στον Χοκινς και τον Πραις

Δεν νομιζω οτι το παιχνιδι της Μιλανο,εχει κατι διαφορετικο απο αλλες ομαδες που εχει αντιμετωπισει ο ΟΣΦΠ φετος..
Σημαδευαν τον Σοφο στα pick n' roll...δεν ειναι κατι καινουργιο αυτο..ομως μετα απο τοσα παιχνιδια,θα επρεπε να δουλευτει κ να εφαρμοστει κ ενας τροπος αντιδρασης,ωστε να καταπολεμηθει αυτη του η αδυναμια..
Ο Βουιζιτς,η' ο Μπουρουσης στην κατασταση που βρισκεται,ανταποκρινονται καλυτερα?
Επαναλαμβανω,οτι ο Σοφο,θα μπορουσε να φθειρει γρηγορα τους ψηλους της Μιλανο κ κυριως τον Ροκκα,ο οποιος ειναι η αμυντικη ραχοκοκαλια της ομαδας του..
Να σου πω και κατι?Ας πηγαινει κ στην γραμμη του φαουλ και ας εχει 4-10 βολες ας πουμε..αρκει να φθειρει τους αντιπαλους του κ να κοψει τον ρυθμο-οιστρο της Ιταλικης ομαδας..
Ο Πελεκανος στο σημερινο παιχνιδι ηταν απαραιτητος..Ο Πελεκανος ''εχει κατανοησε τον τροπο με τον οποιο μπορει να βοηθησει την ομαδα..''...Ο Γιαννακης το εχει κατανοησει..?
rankin
QUOTE(nikos116 @ Jan 30 2009, 00:46 ) *
Για να έβγαλε και ο rankin το όνομα του Γιαννάκη από την υπογραφή, του σκούρα τα πράγματα..
Μόνο ο εαυτός του πρέπει να τον πιστεύει πια.


24.gif Να το επαναφέρω αν είναι να δημιουργείται αρνητική εντύπωση!!! χαχαχα
Ρε μην είστε κορόιδα, ο Δράκος στο τέλος θα μας βάλει όλους στη θέση μας... (λέμε τώρα... )
jimol34
Τουλάχιστον σήμερα μόλις πήγε η διαφορά στους 15 δεν το παρατήσαμε το παιχνίδι. icon_drunk.gif


Κάτα τα άλλα, συμφωνώ με GREER, η ομάδα δεν μπορεί να βγάλει ένα ελεύθερο σουτ.

Επίσης: δεν έχουν διαολεμένη ευστοχία οι αντίπαλοι, εμείς τους αφήνουμε τόσα αμαρκάριστα σουτ. Επαγγελματίες παίκτες είναι οι άλλοι, σιγά μην αστοχήσουν.

Ο Πελεκάνος ξεκίνησε μια χαρά, βγήκε και ξαναμπήκε για 1 λεπτό. Άμα ένας παίκτης πάει καλά και εσύ τον βγάζεις και τον ξεχνάς στον πάγκο, δεν πρόκειται να τον κερδίσεις ποτέ. Με τι αυτοπεποίθηση να παίξει ο άλλος μετά.

Ο Πάργκο σίγουρα δεν περιμέναμε να κάνει σούπερ παιχνίδι σήμερα αφού έχει μόλις μια μέρα στην ομάδα. Μου άρεσε όμως που δεν φοβόταν να πάρει προσπάθειες ενώ την εμφάνισή του τη θεωρώ θετική.

Ο Μπουρούσης πρέπει να την κάνει την εγχείρηση. Μπορεί να πάθει σοβαρή ζημιά ενώ και την ομάδα δεν μπορεί να βοηθήσει.


Sokos
Ρε air kef, 4 μήνες τώρα δεν έχουμε παίξει μπάσκετ. Στον επόμενο θα τα καταφέρουμε, πόσο πιθανό το θεωρείς αυτό? Πιο εύκολα βλέπω το -20 στην Ισπανία. Μην σου πω και ήττα στο ΣΕΦ (όντως, αν ο Rocca κάνει πάρτυ, ο teletovic με τον McDonald τι θα κάνουν?)

Έχω βαρεθεί να ακούω για πίστωση χρόνου, εμπιστοσύνη και άλλα τέτοια. Τι να μάθουμε πια απο τα λάθη μας? Τόσους μήνες τα ίδια κάνουμε. Η ομάδα έχει να παίξει μπάσκετ από την χρονιά του Καζλάουσκας. Δεν μπορώ να βλέπω αυτή την κακομοιρίστικη νοοτροπία. Να κερδίσουμε όπως όπως να μείνουμε ζωντανοί. Για ποιο λόγο? Για να μαστε πιο φρέσκοι όταν θα μας κατασπαράξει η Barcelona? Καλύτερα να μην πάμε καν στους 8. Δεν υπάρχει νόημα. (Θα βλέπουμε και μπάσκετ χωρίς να ζοχαδιαζόμαστε..) Τουλάχιστον το 0/3 μάλλον θα εγγυηθεί αλλαγές το καλοκαίρι. Χειρότερα δεν γίνεται να πάνε τα πράγματα, οπότε για το καλύτερο μόνο θα ναι. Πήραμε προπονητή καταξιωμένο και διακεκριμένο στην euroleague και μας βγήκε ταβερνιάρης. Πήραμε τον Γιαννάκη, καταξιωμένο με την εθνική, και μας βγήκε φάντασμα. Ε, τι διάολο, κάποια στιγμή θα μας κάτσει. Να ναι καλά οι Αγγελόπουλοι που χάνουνε καράβια λεφτά με αποτυχημένα πειράματα και δεν πτοούνται (προς το παρόν τουλάχιστον)...
captain_88
Ρε αδέρφια δεν είναι όλα θέμα τακτικής.. Τουλαχιστον για να νικήσεις το Αιγαλεω της Ιταλίας τι σουπερ τακτική χρειάζεσαι ??? Τι άλλαξε στην τακτική στο τελ δεκάλεπτο και το γυρίσαμε ?? Τιποτα νομίζω... Πρέπει κάποιος να τρίξει τα δόντια σε παιχτες και τεχνικό τιμ. Οταν είσαι στον Ολυμπιακό δεν υπαρχει υπομονή κλπ... Καλώς η Κακώς.. Πρέπει να παίζεις κάθε λεπτο σαν να κρίνεται το υπόλοιπο της καριέρας σου. Τέλος.. Αν το καταφέρεις ο κόσμος θα σε σέβεται μια ζωη. Αυτή η cool αντιμετώπιση των πραγμάτων θυμίζει τον Σόλιντ στο ποδόσφαιρο. Αν δεν θέλει ο Γιαννάκης να φύγει σαν τον Σόλιντ ας θυμηθεί πως ήταν σαν παίχτης. Δεν ζητάω να γίνει Φιλ Τζάκσον ούτε να γίνει ο Βασιλόπουλος Λεμπρον αλλά γίνεται να παίζουν την κάθε φάση σαν να είναι η τελευταία ?? Γίνεται νομίζω..
rankin
QUOTE(captain_88 @ Jan 30 2009, 00:56 ) *
Ρε αδέρφια δεν είναι όλα θέμα τακτικής.. Τουλαχιστον για να νικήσεις το Αιγαλεω της Ιταλίας τι σουπερ τακτική χρειάζεσαι ???

Η Μιλάνο δεν είναι Αιγάλεω.. Έχει ήδη κερδίσει στην έδρα της ΤΣΣΚΑ (!) και Ρεαλ.. Μην τρελαίνεστε. Και πέρσι χάσαμε απο τη Σιέννα και κλαψουρίζαμε και μετά η Σιέννα πήγε F4. Δεν λέω ότι η Μιλάνο είναι Σιέννα, αλλά είναι ομάδα top16 της euroleague και της αξίζει σεβασμός, έστω και αν σήμερα θα μπορούσαμε να κερδίσουμε...
Όσο για τα συστήματα, εγώ είδα πως ο Πρίντεζης σκόραρε 11 δίποντα τα οποία όλα ήταν βγαλμένα μέσα απο συστήματα και δουλεμένες φάσεις. Σίγουρα υπάρχουν κενά στο δημιουργικό κομμάτι της ομάδας, αλλά ειδικά σήμερα, που έβγαλες ένα παιχνίδι με 2/16 τρίποντα δεν νομίζω ότι σου έφταιγε ο Γιαννάκης ή ο αχώνευτος ο Μανουσέλης..
Επίσης, με λίγο λιγότερο εχθρική διαιτησία (γιατί εχθρική ήταν) θα είχαμε κάνει διπλό..
NikRag15
Και εχω φρικάρει με το βασιλόπουλο...!!! Πρέπει να είναι ο μόνος παίχτης που αντι να καλυτερεύει γίνετε χειροτερος επιθετικά..!!! δεν μπορεί να περάσει ούτε κωνο..!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Γιατί τόσο μανία να παίζει 3???
Και πραγματικά λείπει πολύ ο Τσιλι....!!!! Αλλα και να γυρίσει με αυτό το μπασκετ που παιζουμε δεν θα μπορέσει να προσφέρει..!! Ασε που ήρθε ευρώπη και παίζει λιγότερο απο ότι στο ΝΒΑ..!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!
a bullet for your head
QUOTE(Sokos @ Jan 30 2009, 00:54 ) *
Πήραμε προπονητή καταξιωμένο και διακεκριμένο στην euroleague και μας βγήκε ταβερνιάρης. Πήραμε τον Γιαννάκη, καταξιωμένο με την εθνική, και μας βγήκε φάντασμα. Ε, τι διάολο, κάποια στιγμή θα μας κάτσει. Να ναι καλά οι Αγγελόπουλοι που χάνουνε καράβια λεφτά με αποτυχημένα πειράματα και δεν πτοούνται (προς το παρόν τουλάχιστον)...

Η ''αποκαθηλωση'' τους κ η απομυθοποιηση τους,που εχει γινει πλεον αντιληπτη απο παρα πολλους,εχει να κανει με το οτι δεν ηρθαν μαζι τους κ οι βοηθοι τους...
Κατι ξερει ο Φιλ,που οπου κ αν πηγε,ειχε μαζι του κ τον γερο-Τεξ..
nikos116
QUOTE(rankin @ Jan 30 2009, 01:01 ) *
Η Μιλάνο δεν είναι Αιγάλεω.. Έχει ήδη κερδίσει στην έδρα της ΤΣΣΚΑ (!) και Ρεαλ.. Μην τρελαίνεστε. Και πέρσι χάσαμε απο τη Σιέννα και κλαψουρίζαμε και μετά η Σιέννα πήγε F4. Δεν λέω ότι η Μιλάνο είναι Σιέννα, αλλά είναι ομάδα top16 της euroleague και της αξίζει σεβασμός, έστω και αν σήμερα θα μπορούσαμε να κερδίσουμε...
Όσο για τα συστήματα, εγώ είδα πως ο Πρίντεζης σκόραρε 11 δίποντα τα οποία όλα ήταν βγαλμένα μέσα απο συστήματα και δουλεμένες φάσεις. Σίγουρα υπάρχουν κενά στο δημιουργικό κομμάτι της ομάδας, αλλά ειδικά σήμερα, που έβγαλες ένα παιχνίδι με 2/16 τρίποντα δεν νομίζω ότι σου έφταιγε ο Γιαννάκης ή ο αχώνευτος ο Μανουσέλης..
Επίσης, με λίγο λιγότερο εχθρική διαιτησία (γιατί εχθρική ήταν) θα είχαμε κάνει διπλό..


Aπό την άλλη ποιους πρέπει να έχεις για να βγάλεις καλύτερα ποσοστά στα σουτ???
Αν δεν φτάνουν οι Γκριρ, Πάργκο, Χάλπεριν...

Όσο για τη διαιτησία ΟΚ, αλλά πως περιμένεις να κερδίσεις άλλες καλύτερες ομάδες που παραδοσιακά θα αντιμετωπίσεις εχθρικές διαιτησίες?

Πιστεύει κανείς ότι αν η Μιλάνο είχε τους παίκτες του Ολυμπιακού (είπαμε τους παίκτες) και ο Ολυμπιακός της Μιλάνο ότι το αποτέλεσμα θα άλλαζε?

ΥΓ Και εγώ το Γιαννάκη τον πίστεψα πολύ (μέχρι πριν κανένα μήνα), κυρίως από περυσι όταν έβλεπα το μάτι των παικτών να γυαλίζει με τον Άρη. Όλα αυτά βέβαια πέρυσι...
T.W.Is.M.
Για 25' δεν υπηρχαμε στο γηπεδο. Μετα ηταν μαλλον αργα. Απο το παιχνιδι κραταω τον Παργκο και μονο αυτον. Μου δειχνει οτι ειναι μια κλαση πανω απο τους υπολοιπους. Χωρις να ξερει την ομαδα και τους συμπαιχτες, ενω ηταν και σε κακη μερα στα σουτ, οσο ηταν μεσα στο ματς ολη η ομαδα λειτουργουσε καλυτερα. Η αμυνα του ηταν πολυ καλη, ειναι πιο δυνατος απο τον Γκριρ και πιο εκρηκτικος και δειχνει οτι το παιχνιδι του ειναι τετοιο, που μπορει να παρει την ομαδα πανω του οταν χρειαστει. Φοβαμαι ομως οτι θα παρει κι αυτος τον ολισθηρο δρομο το Γκριρ και δε θα φταιει αυτος. Ουτε και ο Γκριρ εφταιγε...
Για τους αλλους τα εχετε γραψει ηδη. Πολυ καλος ο Πριντεζης, αλλα το εχει ξανακανει. Βελτιωση σε αμυνα και ριμπαουντ θελω να δω. Απο τον Ερτσεγκ παντως ειναι καλυτερος σε αυτα. Ο Παπαλουκας οντως μας οδηγησε στην ανατροπη. Αυτο ειναι και ενα απο τα κυρια προσοντα του, που παντα διακρινοταν σ αυτο. Μενει να αποκτησει μεγαλυτερη σταθεροτητα. Ο Βουισιτς αρχιζει να βοηθαει επιθετικα. Θα πρεπε ομως να ειναι ρολιστας πια, να παιζει πισω απο τον Μπουρουση(οταν ειναι καλα) και να χρησιμοποιειται με καταλληλους αντιπαλους. Καλυτερος απο τα τελευταια παιχνιδια και ο Σοφο, που τον εβγαλαν και οι διαιτητες εκτος αγωνα με το επιθετικο αντι για γκολ-φαουλ. Φυσικα αν παιζει παλι 5λεπτα, θα συζηταμε μονο για μεμονωμενες φασεις και οχι για την προσφορα του στην ομαδα.
Για την 1η θεση δεν εχω πολλες ελπιδες πια. Πιστευω οτι η Ταου θα περασει απο το Μιλανο, εμεις δεν προκειται να κερδισουμε φυσικα στη Βιτορια, οποτε...καλα κρασα! Ας δουμε πως θα βγουμε 2οι πανω απο το Μιλανο. Γενικα δε μου δινει αυτη η ομαδα λογους για να ειμαι αισιοδοξος. δε βλεπω να διορθωνονται οι αδυναμιες και αντι να παιζουμε καλυτερα απο το ξεκινημα της σεζον, παιζουμε χειροτερα. Μονος λογος αισιοδοξιας ειναι η ελπιδα να παιξει ο Παργκο συμφωνα με την αξια του (κι ακομα καλυτερα)και κυριως, να τον αφησουν να δειξει αυτη την αξια.
rankin
QUOTE(nikos116 @ Jan 30 2009, 01:07 ) *
Aπό την άλλη ποιους πρέπει να έχεις για να βγάλεις καλύτερα ποσοστά στα σουτ???
Αν δεν φτάνουν οι Γκριρ, Πάργκο, Χάλπεριν...

Τι να σου πω.. Πάντως και οι 3 βολόδερναν σήμερα(όσον αφορά το σουτ τουλάχιστον)..
spysta
ΛΥΚΕ ΡΙΧΤΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!! smiley.gif
ξερεις Γιαννακη Βασιλοπουλο κτλ laugh.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air Kef @ Jan 30 2009, 02:25 ) *
Διαφωνώ ότι πρέπει να ξεχάσουμε απο τώρα Φαιναλ 4. Ας πάρουμε το ματς με Ταου την άλλη βδομάδα και όλα γινονται. Μην ξεχνάμε ότι πέρσι νικήσαμε μέσα σε Τελ Αβιβ και Μόσχα, γιατί οχι και μέσα σε Βασκονία ή Βαρκελώνη;
Εναν μήνα τουλάχιστον έχουμε μέχρι τότε.

Περσι ειχαμε τον Κιντελ αλανι γυρνα στο λιμανι και καναμε τα διπλα,
φετος με ποιον θα τα κανουμε??? Με τον Βασιλοπουλο??? tongue.gif

Εχω βαρεθει πλεον να λεω τα ιδια και τα ιδια καθε φορα.
Εχουμε καταντησει η πιο κουραστικη ομαδα για να την βλεπεις στην τηλεοραση.
Αργα, αργα ,αργα, υπομονη, υπομονη, υπομονη.

Ειναι τοσο δυσκολο ρε μεγα προπονηταρα να καταλαβεις οτι για να σε βοηθησει
στην επιθεση ο Βασιλοπουλος που ειναι εντελως αμπαλος, πρεπει να παιζει μονο σαν 4αρι???
Ειναι τοσο δυσκολο να κανει η ομαδα 2 απλα σκριν για να βγαλουμε ενα σουτ????
Ειναι τοσο δυσκολο να δουλεψεις λιγο τα μπλοκ-αουτ στην προπονηση???

Αυτοί απο την σερβια ποσο ακομα θα παιζουν???
Αφου δεν μπορουν τα παιδακια γιατι τα παιδευουμε???

Ρε Γιαννακη λιγο φιλοτιμο δεν εχεις???
Φυγε μονος σου.
captain_88
Το σκηνικο με την διαιτησία γυρίζει μπουμερανγκ.. Δεν μας σφυρίζει ο Βορεαδης και ο Ζαβλανός στην Ευρωλίγκα.. Η διαφορά χτιστηκε με την ηλιθια τεχνική ποινη του Παπαλουκά. 5η φέτος ?? Στους διαιτητές το παίζει άγριος,στο ΟΑΚΑ τι έκανε ?? Αστειακια με τον Σπανούλη... Εκεί πρέπει να βγει η αγριαδα .. Επισης για το 60% στις βολές ποιος ευθύνεται ??? Για τα 6-7 χαμένα layup ????


edIT : Λύκε ποιον προτείνεις για προπονητή ?? Δώσε μια λογικη απαντηση σε παρακαλώ
GREER
Και κατι αλλο σημαντικο για τον κοουτς Γιαννακη που το ξεχασα. Περνει ταιμ αουτ στις πιο ακαιρες στιγμες. Λες και ειναι κανα απειρος και νεος προπονητης. Λες και το κανει επιτηδες για να μου σπαει τα νευρα.
Μαγκες θα το φωναζω απο εδω.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΟΥΤΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ.

Ο Παπαλουκας σημερα θα πουν καποιοι οτι ηταν κακος. Αλλα εαν το δεις προσεκτικα το παιχνιδι θα προσεξετε οτι ηταν σουπερ. Επρεπε να ειχε τουλαχιστον 10 ασσιστ. Αλλα οι αλλοι εχαναν τα πεναλτυ-σουτ και τα λει απ. Τι να λεμε τωρα??
Johnnys
QUOTE(captain_88 @ Jan 30 2009, 08:45 ) *
Το σκηνικο με την διαιτησία γυρίζει μπουμερανγκ.. Δεν μας σφυρίζει ο Βορεαδης και ο Ζαβλανός στην Ευρωλίγκα.. Η διαφορά χτιστηκε με την ηλιθια τεχνική ποινη του Παπαλουκά. 5η φέτος ?? Στους διαιτητές το παίζει άγριος,στο ΟΑΚΑ τι έκανε ?? Αστειακια με τον Σπανούλη... Εκεί πρέπει να βγει η αγριαδα .. Επισης για το 60% στις βολές ποιος ευθύνεται ??? Για τα 6-7 χαμένα layup ????

Και οντως ηταν και ατυχια..Ειχε ο γκριρ 0/4 τριποντα ο παργο 2-3 χαμενα τολαχιστον ο μιλος 2 ελευθερα που εχει δειξει οτι τα εχει ο ερτσεγκ ενα που επισης ο παπαλουκας που βαζει τριποντα ειδικα τελευταια,δυο χαμενα...Ο χαλπεριν τιποτα..Δεν πιστευω οτι θα εχουμε ξανα σε αγωνα 2/16(ετσι ειδα πιο πανω)..
Flash
QUOTE(captain_88 @ Jan 29 2009, 23:15 ) *
edIT : Λύκε ποιον προτείνεις για προπονητή ?? Δώσε μια λογικη απαντηση σε παρακαλώ


Άστο Λύκε, το 'χω

"Τον προπονητή της Ισπανίας. Τον έχει πελάτη το Γιαννάκη. Να τρέξουμε και λίγο..."

smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(rankin @ Jan 30 2009, 01:01 ) *
Η Μιλάνο δεν είναι Αιγάλεω.. Έχει ήδη κερδίσει στην έδρα της ΤΣΣΚΑ (!) και Ρεαλ.. Μην τρελαίνεστε. Και πέρσι χάσαμε απο τη Σιέννα και κλαψουρίζαμε και μετά η Σιέννα πήγε F4. Δεν λέω ότι η Μιλάνο είναι Σιέννα, αλλά είναι ομάδα top16 της euroleague και της αξίζει σεβασμός, έστω και αν σήμερα θα μπορούσαμε να κερδίσουμε...
Όσο για τα συστήματα, εγώ είδα πως ο Πρίντεζης σκόραρε 11 δίποντα τα οποία όλα ήταν βγαλμένα μέσα απο συστήματα και δουλεμένες φάσεις. Σίγουρα υπάρχουν κενά στο δημιουργικό κομμάτι της ομάδας, αλλά ειδικά σήμερα, που έβγαλες ένα παιχνίδι με 2/16 τρίποντα δεν νομίζω ότι σου έφταιγε ο Γιαννάκης ή ο αχώνευτος ο Μανουσέλης..
Επίσης, με λίγο λιγότερο εχθρική διαιτησία (γιατί εχθρική ήταν) θα είχαμε κάνει διπλό..

Οντως η Μιλανο επουδενι δεν μπορει να ειπωθει ως το ''Ιταλικο Αιγαλεω''..
Ειναι καλοδουλεμενη ομαδα,διαθετει καλο κ αθλητικο ροστερ κ αποτελει εναν επιπλεον εκπροσωπο του Ιταλικου μπασκετ,το οποιο σε συλλογικο επιπεδο αντεπιτιθεται..
Τωρα για τα καλοδουλεμενα συστηματα..πιστευεις οτι η προπονηση στην επιθετικη τακτικη αναλωνεται στο να παιρνει ο Πριντεζης την ''μεριδα του λεοντος''..?
Η κινηση του χωρις την μπαλα,αποτελει πολλες φορες κ μια επιπλεον επιθετικη οψιον για τους πασερ του ΟΣΦΠ..
Παντως,στο 5 εναντιον 5,δεν εχουν ενταχθει παιχνιδια που να εκμεταλευονται στο επακρον τα δυνατα ατου του καθε παικτη..ουτε για τον Γκριρ,ουτε για τον Χαλπεριν,ουτε για τον Παπαλουκα..για τον Σοφο..
Και φαινεται εντονοτερο απο ποτε,οταν απ τα 6.25,παρατηρειται μεγαλη αστοχια..
Θα διαφωνησω για την ''εχθρικη διαιτησια..''..Κατ'εμε,ειναι λογικο ενα 60-40 υπερ της γηπεδουχου ομαδος..
Γνωμη μου ειναι πως θα πρεπει να μελετηθουν τα ποσοστα(βολες,τριποντα) κ τα λαθη,χαμενα ρημπαουντ(χαμενες κατοχες)..προκειμενου να ερμηνευθει μια ηττα στις λεπτομερειες..
basketikos
bball.gif Δικαιολογημενα πιθανον τα παραπονα, αλλα καλο ειναι να θυμηθουμε οτι η Μιλανο κερδισε στην εδρα της
- ΤΣΣΚΑ
- ΡΕΑΛ
- ΠΑΡΤΙΖΑΝ
- Πανιωνιο
και τωρα: Ολυμπιακο.

Μηπως δεν ειναι μικρη ομαδα;

bball.gif Υπαρχει ενας παικτης που τωρα ειναι στην Αμερικη και ο οποιος επαιζε βασικο ρόλο στα συστηματα του ολυμπιακου. Τωρα η εμφαση που ειχε δωθει στα 'σεναρια' για να ενσωματωθει στην ομαδα εχουν παει περιπατο και η ομαδα, περιπου, ξαναχτιζεται.

Εκτος αν ολοι περιμενουν συστημα 'Πινι' και αμα μπουν μπηκαν, αν δεν μπουν να χασουμε και απο το Αιγαλεω.

bball.gif Εσεις θελατε τον Πριντεζη για 40' , εκεινος μπορει;

bball.gifΑσχετο; ο Φεργκιουσον ηταν υπο διωγμο απο την Μαντσεστερ Γιουναιτεντ για τις 2 πρωτες χρονιες, εμεινε 22 και συνεχιζει...
kseplenhs
το θετικό είναι πως όλοι καταλάβαμε πως με τέτοια ομάδα δεν γίνεται να έχεις βλέψεις για final4.

και μπορεί να μην το λέμε οι περισσότεροι στα ίσια αλλά το καταλαβαίνω όταν επικαλούμαστε το non call στον greer που δεν πήραμε το διπλό.ναί έχουμε τέτοια ομάδα που χρειαζόμαστε ένα φάουλ μπας και πάμε στην παράταση για να διεκδικήσουμε τη νίκη με ομάδες σαν την χθεσινή...

βεβαίως ούτε και για τους εγχώριους τίτλους πρέπει να έχουμε βλέψεις αλλά ελπίζουμε να μην φορμαριστεί ποτέ ο βασικός μας αντίπαλος μπας και τουλάχιστον επικαλεστούμε άλλο ένα non call.


γενικά θα συμφωνίσω με ένα παιδί πιο πάνω σε αυτά που είπε πως ο παργκο παίζει μπάσκετ ενώ ο προπονητής παίζει "υπομονή".
ο πάργκο βλέπω πως είναι μια φωτεινή ελπίδα σε μια χρονιά που εξελίσσεται σε τρανή αποτυχία.αν ο γιαννάκης δεν καταλάβει πως αυτό που θέλέι να εφαρμοσει απέτυχε και ελευθερώσει λίγο την ομάδα,θα πηγαίνουμε έτσι μέχρι το τέλος.

Johnnys
Κ ο Πελεκανος γιατι δεν υπαρχει?Επαιξε αυτο το λιγο που επαιξε στην αρχη και εβαλε 5ποντους και επαιξε καλη αμυνα..Τωρα μετα δεν ξαναχρησιμοποιηθηκε καθολου και σιγουρα ηταν λαθος...
captain_88
QUOTE(Flash @ Jan 30 2009, 01:19 ) *
"Τον προπονητή της Ισπανίας. Τον έχει πελάτη το Γιαννάκη. Να τρέξουμε και λίγο..."



Αν μου πείτε ποιος θα κάνει τον Calderon ,ποιος τον Gasol,τον Ναvarro θα πάω μόνος μου να τον φέρω.
GREER
QUOTE(rankin @ Jan 30 2009, 01:09 ) *
Τι να σου πω.. Πάντως και οι 3 βολόδερναν σήμερα(όσον αφορά το σουτ τουλάχιστον)..

Τα περισσοτερα σουτ που εκαναν ηταν τραβηγμενα, χωρις καποιο συστημα. Τους καιει ο Παναγιωτακος ρεεεε!!!!!!!!! Ρε φτιαχτους λιγο μεσα απο καποιο συστημα. Πλαισιωσε τον Παπαλουκα με τους σουτερ σου γυρω του για να εκμεταλευτουν τις πασαρες του!!! Δεν γινεται ο Θοδωρης να την δινει τη μπαλα στον Ερτσεγκ και στο Βασιλοπουλο ενω εχει διπλα του τους καλυτερους σουτερ της Ευρωπης. Και μετα να του ζηταμε τα ρεστα επειδη δεν επαιξε καλα... Μαθηματικα ειναι ρε Παναγιωτη???
spysta
QUOTE(kseplenhs @ Jan 30 2009, 00:22 ) *
αν ο γιαννάκης δεν καταλάβει πως αυτό που θέλέι να εφαρμοσει απέτυχε και ελευθερώσει λίγο την ομάδα,θα πηγαίνουμε έτσι μέχρι το τέλος.


αυτο ειναι το ζουμι
Consultant
Η τελευταια φαση δεν ηταν φαουλ..ΚΑΘΑΡΑ!

Ο Παργκο μαλλον θα αντικαταστησει τον Γκριρ στο ελληνικο πρωταθλημα μονο και μονο απο την αμυνα που παιζει..

Ο Πριντεζης επληγη απο το ''λαθος'' του χρονομετρου..Δυστυχως ο coach Μανουσελης (διδακτορικο στην χρονομετρηση rotation) ηταν καθετος..

- Οχι αλλος Πριντεζης!!!Θελεις να βρουμε το μπελα μας με το χρονομετρο;Μετα μπορει να θυμωσει και να μας διωξει απο το ρολοι..Ασε που ηδη εχει παιξει 5 λεπτα παραπανω..Τωρα με αυτα που κανεις πρεπει να βγαλουμε αλλα 5 λεπτα απο τη συμμετοχη του Σοφοκλη.+οχι τιποτα αλλο,εχει χασει και πολλα κιλα!!

a bullet for your head
QUOTE(basketikos @ Jan 30 2009, 01:21 ) *
bball.gif Δικαιολογημενα πιθανον τα παραπονα, αλλα καλο ειναι να θυμηθουμε οτι η Μιλανο κερδισε στην εδρα της
- ΤΣΣΚΑ
- ΡΕΑΛ
- ΠΑΡΤΙΖΑΝ
- Πανιωνιο
και τωρα: Ολυμπιακο.

Μηπως δεν ειναι μικρη ομαδα;



bball.gif Εσεις θελατε τον Πριντεζη για 40' , εκεινος μπορει;

bball.gifΑσχετο; ο Φεργκιουσον ηταν υπο διωγμο απο την Μαντσεστερ Γιουναιτεντ για τις 2 πρωτες χρονιες, εμεινε 22 και συνεχιζει...

Απ την στιγμη που η Μιλανο ειναι στην φαση των 16,σιγουρα δεν ειναι μικρη ομαδα..ομως δεν ειναι κ η υπερδυναμη..
Για τον Πριντεζη,εσυ πιστευεις οτι δεν μπορουσε στα τελευταια λεπτα?Οτι εκανε σημα στο κοουτς για να τον αλλαξει,λογω κουρασης..?
Υ.Γ:Πολυ χαριτωμενη η παρενθεση που εκανες για τον Φεργιουσον..μηπως προσπαθεις να μας πεις κατι..? cool.gif
GREER
Ρε ποια Μιλανο??? Πλακα μου κανετε??? Ενας σοβαρος ΟΣΦΠ θα της ειχε ριξει 20 στο κεφαλι. Δειτε λιγο τα ροστερ... Αυτοι θα χασουν εδω μεσα 30 ποντους διαφορα. Θυμηθειτε το αυτο...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(captain_88 @ Jan 30 2009, 03:15 ) *
edIT : Λύκε ποιον προτείνεις για προπονητή ?? Δώσε μια λογικη απαντηση σε παρακαλώ

QUOTE(Flash @ Jan 30 2009, 03:19 ) *
Άστο Λύκε, το 'χω
"Τον προπονητή της Ισπανίας. Τον έχει πελάτη το Γιαννάκη. Να τρέξουμε και λίγο..."
smiley.gif

Προλαβε και σου απαντησε ο φλας.
Ο πλεον καταλληλος για το ροστερ που εχουμε και για το μπασκετ που θελουμε.

QUOTE(captain_88 @ Jan 30 2009, 03:23 ) *
Αν μου πείτε ποιος θα κάνει τον Calderon ,ποιος τον Gasol,τον Ναvarro θα πάω μόνος μου να τον φέρω.

Τον Καλντερον θα τον κανει ο Παργκο.
Τον Ναβαρο ο Γκριρ και
τον Γκασολ ο Βουισιτς ή ο Μπουρουσης.

Ο Βασιλοπουλος θα κανει τον Κασιγιας.
a bullet for your head
QUOTE(GREER @ Jan 30 2009, 01:31 ) *
Ρε ποια Μιλανο??? Πλακα μου κανετε??? Ενας σοβαρος ΟΣΦΠ θα της ειχε ριξει 20 στο κεφαλι. Δειτε λιγο τα ροστερ... Αυτοι θα χασουν εδω μεσα 30 ποντους διαφορα. Θυμηθειτε το αυτο...

Αν τα ροστερ παιζαν τον πρωτευοντα ρολο,τοτε ο ΟΣΦΠ θα λαμβανε την κουπα ανευ αγωνων..
Για το ροστερ της Σιενα,τι εχεις να πεις?
Αυτο για τους 30 ποντους διαφορα θα το κρατησω..
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 30 2009, 01:34 ) *
Ο Βασιλοπουλος θα κανει τον Κασιγιας.

Είναι σημαντικό που διατηρούμε το χιούμορ μας! laugh.gif
Mamuwalde
και τον προπονητή ποιος θα τον κάνει ?!?!!? 24.gif

ρε κοίτα οπαδούς που έχει ο πέπου ...
a bullet for your head
QUOTE(Consultant @ Jan 30 2009, 01:27 ) *
Η τελευταια φαση δεν ηταν φαουλ..ΚΑΘΑΡΑ!

Ο Παργκο μαλλον θα αντικαταστησει τον Γκριρ στο ελληνικο πρωταθλημα μονο και μονο απο την αμυνα που παιζει..

Ο Πριντεζης επληγη απο το ''λαθος'' του χρονομετρου..Δυστυχως ο coach Μανουσελης (διδακτορικο στην χρονομετρηση rotation) ηταν καθετος..

- Οχι αλλος Πριντεζης!!!Θελεις να βρουμε το μπελα μας με το χρονομετρο;Μετα μπορει να θυμωσει και να μας διωξει απο το ρολοι..Ασε που ηδη εχει παιξει 5 λεπτα παραπανω..Τωρα με αυτα που κανεις πρεπει να βγαλουμε αλλα 5 λεπτα απο τη συμμετοχη του Σοφοκλη.+οχι τιποτα αλλο,εχει χασει και πολλα κιλα!!

smiley.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
captain_88
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 30 2009, 01:34 ) *
Τον Καλντερον θα τον κανει ο Παργκο.
Τον Ναβαρο ο Γκριρ και
τον Γκασολ ο Βουισιτς ή ο Μπουρουσης.



Tα πιστεύεις αυτά σοβαρά ??? Ο Βουιτσιτς τον Γκασολ ??? Ούτε τον Μαρκ Γκασόλ!! Ο Καλντερόν είναι ο δευτερος πασέρ του ΝΒΑ με 8.8 μ.ο, πάνω απο Nash και Kidd,έτσι για την ιστορία. Επισης πιο πιθάνο να γίνει ο Πάνος Κασιγιας αποτι Ναβαρο ο Γκριρ
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(captain_88 @ Jan 30 2009, 03:42 ) *
Tα πιστεύεις αυτά σοβαρά ??? Ο Βουιτσιτς τον Γκασολ ??? Ούτε τον Μαρκ Γκασόλ!! Ο Καλντερόν είναι ο δευτερος πασέρ του ΝΒΑ με 8.8 μ.ο, πάνω απο Nash και Kidd,έτσι για την ιστορία. Επισης πιο πιθάνο να γίνει ο Πάνος Κασιγιας αποτι Ναβαρο ο Γκριρ

Στο ΝΒΑ οτι πασα και να κανεις την μετρανε για ασιστ.
Ανετα μπορει να γινει ο Γκριρ, Ναβαρο.
Αμολυσε τον και αστον να παιξει ελευθερα.
GREER
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 30 2009, 01:34 ) *
Ο Βασιλοπουλος θα κανει τον Κασιγιας.

Ειναι και ιδιος στη φατσα με τον Σηφακη του Αρη. ΧΑ ΧΑ ΧΑ
captain_88
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 30 2009, 01:44 ) *
Στο ΝΒΑ οτι πασα και να κανεις την μετρανε για ασιστ.
Ανετα μπορει να γινει ο Γκριρ, Ναβαρο.
Αμολυσε τον και αστον να παιξει ελευθερα.



Και τα βήματα του Πάργκο στο 3 ενατιον 1 ασιστ θα την μετρούσαν ?? Ο Αξιοτιμος Πινι είχε αμολυσει τον Γκριρ και είδαμε ολοι τι αποτελέσματα είχε
a bullet for your head
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 30 2009, 01:44 ) *
Αμολυσε τον και αστον να παιξει ελευθερα.

Ακουγεται λες κ ειναι χαρταετος..η' μηπως πιτ-μπουλ..? smiley.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(captain_88 @ Jan 30 2009, 03:47 ) *
Και τα βήματα του Πάργκο στο 3 ενατιον 1 ασιστ θα την μετρούσαν ?? Ο Αξιοτιμος Πινι είχε αμολυσει τον Γκριρ και είδαμε ολοι τι αποτελέσματα είχε

Χειροτεροι απο τωρα δεν ειμασταν παντως.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.