Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Κλειστό Ελληνικού
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
dizzy_fingers
Ανοίγω αυτό το θέμα με αφορμή μία συζήτηση που έκανα με τον ARIANOs τις προάλλες στο τηλέφωνο σχετικά με αυτό το στολίδι που έχουμε την τιμή να έχουμε.

Ο λόγος ασφαλώς για το πολύ όμορφο και μόνο καθαρά μπασκετικό γήπεδο στην Ελλάδα τέτοιας χωρητικότητας που μπορεί να αποτελέσει έδρα.



Και αυτό το γήπεδο βρίσκεται στην Αττική, μία περιοχή όπου δεδομένου ότι έχουμε πολλές ομάδες της Α1, μία από τις οποίες μάλιστα πηγαινοέρχεται από κλειστό σε κλειστό λόγω της πολυλειτουργικότητας της έδρας του (για τον Ολυμπιακό ασφαλώς ο λόγος wink.gif ), δε μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό το γήπεδο έμεινε ξεκρέμαστο και δε χρησιμοποιείται από κανέναν.

Δεν ξέρω ίσως αν έχετε ακούσει τίποτα εσείς για αυτό?

Και ποια πιστεύετε ότι θα ήταν η καταλληλότερη χρήση του?

Εγώ πιστεύω ότι ένας τουλάχιστον θεσμός θα έπρεπε να λάβει χώρα σε αυτό το γήπεδο (τελικός κυπέλλου...all star game....έστω κάποιοι αγώνες της εθνικής).
Warrior
Και εγω την ιδια ακριβως συζητηση ειχα με τον brother μου(που παρεπιμπτοντος εχει
λιωσει στην δουλεια και δεν του παραχωρω τον υπολογιστη rolleyes.gif ελεω και εξεταστικης..
γι'αυτο και εχει χαθει).

Για μενα ηταν ηλιθια η επιλογη του Ελληνικου για την κατασκευη του κλειστου..
Μια κινηση χωρις προγραμματισμο για τη μετα Ολυμπιακων αγωνων εποχη.

Παρολ'αυτα εχουμε τετοια γηπεδα σε αχρηστια και κανουμε τελικους στο Λιντο blink.gif

Αν και παλι χαμενο θα παει..
Εχουμε την πολυτελεια να εχουμε τετοια γηπεδα μονο για κανα τελικο και για διεθνεις
διοργανωσεις??
dizzy_fingers
Ρε τον φουκαρά το weirdo τι έχει τραβήξει για την πάρτη σου...αλλά καλά κάνει! Γι'αυτό είναι οι μεγάλοι αδερφοί 19.gif
Btw: σου είπα ότι πέρασα την κωλοΦυσική tongue.gif σε αυτήν την εξεταστική? icon_joy.gif wav.gif


Το δυστυχές του θέματος, όσον αφορά το Ελληνικό, είναι ότι ούτε και για κανά τελικό δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσουν φέτος... sad.gif
Warrior
QUOTE (dizzy_fingers @ Feb 13 2005, 05:09 PM)
Ρε τον φουκαρά το  weirdo τι έχει τραβήξει για την πάρτη σου...αλλά καλά κάνει!

blink.gif blink.gif


icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Κακομοιρε dizzy... tongue.gif

Μετα απο τη φυσικη και εγω τα παθαινω αυτα... biggrin.gif

Ο αδερφος μου ειναι ο run&gun..
IraTmac
μπλέξατε τα μπούτια σας? tongue.gif

συμφωνώ για το Ελληνικό με τον Σπύρο. είναι γηπεδάρα, αλλά θα ρημάξει αν δεν τον κρατήσει κάποια ομάδα. στην ουσία δεν υπάρχει ομάδα που μπορεί να το κρατήσει. ο πάο έχει το ΟΑΚΑ, ο οσφπ το ΣΕΦ και η ΑΕΚ δεν χρειάζεται γήπεδο, αφού μαζεύει 200 άτομα biggrin.gif ...

οι υπόλοιπες ομάδες δεν έχουν ούτε λαό, ούτε χρήματα για να το συντηρήσουν.
dizzy_fingers
Άρα....

...είναι ένα ακόμη γήπεδο που χτίστηκε χωρίς προοπτική στο μέλλον.... 45.gif

Πάντως εγώ θα προτιμούσα να έβλεπα τους χθεσινούς 12000 παναθηναϊκούς στο Ελληνικό παρά στο ΟΑΚΑ (η φασαρία θα ήταν πολλαπλώς μεγαλύτερη...).

Για τον Ολυμπιακό..ίσως ήταν μία καλή λύση δεδομένου ότι το ΣΕΦ κάθε 3 και τόσο κλείνει για άλλους λόγους (στίβο, εκδηλώσεις...) ενώ και η μεγάλη χωρητικότητά του είναι περιττή.

Για την ΑΕΚ...καλά τα είπες...αλλά για αυτήν υπάρχει ένα γήπεδο κάπου αλλού στην Αττική που θα της ταίριαζε γάντι (εφόσον άρχιζε να μαζεύει λίγο κόσμο).
Το κλειστό των Άνω Λιοσίων, όπου έγιναν οι αγώνες τζούντο και πάλης το καλοκαίρι. Αυτό το που είναι κάτω από το ποδοσφαιρικό που παίζει ο Ακράτητος. Άλλο στολίδι κι αυτό....που όμως δεν ξέρουμε ποια θα είναι η μοίρα του... sad.gif
IraTmac
τους πείραζε να κάνουν ένα γήπεδο στον Αρη στο μπάσκετ ή στον Ηρακλή στο ποδόσφαιρο, αλλά στη Θήνα κάναν και μερικά έτσι για να βρίσκονται.
dizzy_fingers
Ξέρεις, έγιναν Ολυμπιακοί Αγώνες στη "Θήνα" το καλοκαίρι.... 45.gif

Κατανοώ την πίκρα σου για την άνιση αντιμετώπιση της Θεσσαλονίκης από το κράτος αλλά καλό θα ήταν να μην ανάγουμε αυτό το θέμα σε μία ανούσια αντιπαράθεση για ποιος ευνοείται πιο πολύ και πιο λιγότερο...

Αν θες άνοιξε άλλο θέμα στο off topic wink.gif.
harris
ρε σεις ...να βαλουμε ολοι απο κατιτις και να το αγορασουμε ,για να πηγαινουμε να παιζουμε κανα ματσακι οι του overplay.... icon_drunk.gif εεε????? peace.gif
Warrior
QUOTE (harris @ Apr 24 2005, 12:08 AM)
ρε σεις ...να βαλουμε ολοι απο κατιτις και να το αγορασουμε ,για να πηγαινουμε να παιζουμε κανα ματσακι οι του overplay.... icon_drunk.gif εεε????? peace.gif

Λες αυτη να ειναι η μοιρα του?? ohmy.gif

39.gif

Παντως εκει φανταζομαι θα κανουν το επομενο fainal-4- που θα γινει στην Ελλαδα
(για την Ευρωλιγκα λεω..οχι του κυπελλου,αυτο θα γινει στου ΒΑΟ!!)
harris
δεν θελω ουτε να φανταζομαι σε τι κατασταση θα βρισκεται το εσωτερικο του γηπεδου....ανατριχιαζω και μονο που σκεφτομαι οτι ειναι τοσους μηνες κλειστο ,το ομορφοτερο γηπεδο της Ελλαδας.Ντροπη σε ολους ........ 68.gif
dizzy_fingers
Χάρη ξεκίνα εσύ...ρίξε ένα ψιλό...κάπου 10 μύρια ευρώ και θα βοηθήσω κι εγώ μετά tongue.gif.
greece4
8a mporouse na xrhsimopoih8ei gia thn e8nikh, giati k auth einai mia monimws periplanwmenh omada...
dizzy_fingers
Έχει γίνει όμως περιπλανώμενη στην επαρχία γιατί εκεί πέρα τα γεμίζουν τα γήπεδα...
Αλλά αν το ελληνικό δεν γεμίζει σε κάθε ματς της εθνικής, τότε δε βλέπω το λόγο να γίνει η έδρα της... sad.gif
harris
θα γεμιζε γιατι: ειναι πανεμορφο και ενα απο τα καλυτερα γηπεδα στην Ευρωπη αυτη την στιγμη , ειναι καθαρα μπασκετικο , εχει την αιγλη των Ολυμπιακων Αγωνων και πολυς κοσμος θα πηγαινε απλα για να το δει ,οπως και στο ΟΑΚΑ που παιζει η ΑΕΚ , το μονο κακο ειναι οτι ειναι απομακρυσμενο απο το κεντρο της πολης και ειναι δυσκολα προσβασιμο για πολλους.
dizzy_fingers
Ok τότε, για 1-2 παιχνίδια θα γέμιζε (και πάλι έχω την εντύπωση όχι πλήρως ) λόγω περιέργειας.
Μετά?

Μεγάλο ρόλο πάντως θα παίξουν τα ΜΜΕ και το πόσο θα επηρρεάσουν τον κόσμο - hype.
harris
O αγαπητος μου συναδελφος Θ. ΑΣ. εγραψε τις προαλλες οτι στο Ελληνικο θα γινεται απο εδω και περα ο τελικος του Κυπελλου..........

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΚΥΡΙΟΙ...
dizzy_fingers
Για πάντα? huh.gif

Δεν ξέρω αν είναι τόσο σωστή απόφαση, αλλά δεδομένης της ευκολίας που αλλάζουν εδώ οι αποφάσεις μάλλον θα εννοούνε "για τον επόμενο ένα χρόνο"...

Χάρη, εννοείται πως έχουμε πάρει εισιτήρια για τον επόμενο τελικό κυπέλλου έτσι? (= εννοείται πως θα μου εξασφαλίσεις free είσοδο στα δημοσιογραφικά έτσι? tongue.gif :tsambas: )
harris
ENNOEITAI wink.gif laugh.gif
Warrior
Μακαρι να ειναι ετσι...αλλα και παλι δεν αρκει!
dizzy_fingers
Ποιο? Το να με βάλει τσαμπέ μέσα ο Χάρης? Μια χαρά αρκεί! laugh.gif 69.gif

Βασικά, είναι ένα πρώτο καλό βήμα το να γίνει ο τελικός κυπέλλου σε ένα νεόχτιστο γήπεδο το οποίο από το καλοκαίρι βαράει μύγες...Τώρα μένει να δούμε τι άλλο θα ακολουθήσει από θέμα οργάνωσης, προγραμματισμού και ασφαλώς διαφήμισης για τον, υποβαθμισμένο τα τελευταία χρόνια, θεσμό του κυπέλλου.


Από την άλλη όμως, διαφωνώ με το να γίνεται ο τελικός "για πάντα" σε μία πόλη, αλλά όπως είπαμε αυτοί δεν είναι ικανοί να τηρήσουν τον προγραμματισμό της χρονιάς, θα τηρήσουν αυτό που είπαν για τον τελικό κυπέλλου? wink.gif
LEFTERIS733
Τι λες ρε;και οι γηπεδαρες που υπαρχουν σε αλλες πολεις (βλεπε λιντο κτλ...) τι θα γινουν; 68.gif
Warrior
QUOTE (dizzy_fingers @ Jun 3 2005, 01:46 AM)
Ποιο? Το να με βάλει τσαμπέ μέσα ο Χάρης? Μια χαρά αρκεί! laugh.gif 69.gif

33.gif

Δεν αρκει σου λεω!!Πρεπει να βαλει και εμενα... rolleyes.gif
biggrin.gif
harris
QUOTE (LEFTERIS733 @ Jun 3 2005, 02:50 PM)
Τι λες ρε;και οι γηπεδαρες που υπαρχουν σε αλλες πολεις (βλεπε λιντο κτλ...) τι θα γινουν; 68.gif

Ελα ντε......θα ρημάξουν.... laugh.gif
Air Kef
Αν και πολλούς μήνες μετά πιστεύω ότι την καλύτερη λύση την πρότεινε ο Χάρης..Βάζω 5000 που έχω(είχα) μαζέψει για το Ford Focus μου..!Ας είναι.. icon_drunk.gif
harris
Τελικά, στο Ελληνικό θα παίζει εκτός απροόπτου ο Πανιώνιος την χρονιά που ερχεται.....ισως μονο για την Ευρώπη, ισως και για το πρωταθλημα....σε λιγες μέρες θα ξερουμε οριστικά... wink.gif
dizzy_fingers
ohmy.gif!

Μακάρι...το ξέρεις ότι πέρσι ακουγόταν πως θα έπαιρνε το πανέμορφο κλειστό του Τροκαντερού ο Πανιώνιος? Τελικά κάπου κόλλησε το σχέδιο και δεν προχώρησε....

Ευχάριστο είναι πάντως το γεγονός πως το κουκλί του ελληνικού θα χρησιμοποιηθεί από ομάδα μπάσκετ...
LEFTERIS733
Το κλειστο του τροκαντερου θα γινει συνεδριακο κεντρο...

Για το κλειστο του ελληνικου πολυ καλα θα κανει ο πανιωνιος να παει εκει. 41.gif

Πιθανο θα ειναι να δουμε και τον παο εκει οταν θα γινει η γιουροβιζιον και θα ξεσπιτωθει απο το οακα...Εκτος και αν ξαναπαει στο ολυμπιακο σταδιο των πατησιων... icon_drunk.gif

Υ.Γ. Αν πεσει στα χερια σας καμια φωτογραφια απο το κλειστο του ελληνικου στη σημερινη μορφη του χωρις τις προσωρινες εξεδρες ποσταρετε την...
harris
QUOTE(LEFTERIS733 @ Aug 26 2005, 11:30 AM)
Πιθανο θα ειναι να δουμε και τον παο εκει οταν θα γινει η γιουροβιζιον και θα ξεσπιτωθει απο το οακα...Εκτος και αν ξαναπαει στο ολυμπιακο σταδιο των πατησιων... icon_drunk.gif
*


Εεεε....πσσστττ.......λίγα για το Σπόρτιγκ εεε....????
dizzy_fingers
Το κλειστό του Τροκαντερού έχει ήδη γίνει συνεδριακό κέντρο wink.gif. Η ιστορία με τον Πανιώνιο (που δυστυχώς δεν απέδωσε) γινόταν αμέσως μετά τους ΟΑ.
Αν θυμάσαι είχε γίνει πέρσι και το συνέδριο του ΠΑΣΟΚ εκεί.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.