Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΣΥΝΕΝΩΣΗ Κ.Α.Π. - Κ.Ο. ΧΟΛΑΡΓΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Nicosian
Το σχέδιο Καλλικράτης προβλέπει συνένωση του δήμου Αγίας Παρασκευής
με τον δήμο Χολαργού.

Είναι εφικτή η συνένωση του Κ.Α.Π. με τον Κ.Ο.ΧΟΛΑΡΓΟΣ ?????

Στη σημερινή δύσκολη οικονομική κατάσταση……
Είναι μία καλή ιδέα…….

Μεγαλύτερη οικονομική ενίσχυση από τον ενιαίο Δήμο.
Περισσότερες δυνατότητες για χορηγίες.
2 Κλειστά γήπεδα.(αρκετές ώρες προπόνησης για τις ακαδημίες ).
Δυνατές ομάδες παιδικό- εφηβικών.
Ακόμα παιδικό Α και παιδικό Β. Το ίδιο και στο εφηβικό Α και Β.

Ας το συζητήσουν οι πρόεδροι Κονταξής και Τούτουζας .

Ίσως έφτασε η ώρα για ένα μεγάλο σωματείο.

Μακριά βέβαια από τον μάνατζερ πού ήθελε να συνενώσει πέρυσι Παπάγου
Αγία Παρασκευή και Χολαργό.
kkary
QUOTE(Nicosian @ Feb 2 2010, 18:50 ) *
Το σχέδιο Καλλικράτης προβλέπει συνένωση του δήμου Αγίας Παρασκευής
με τον δήμο Χολαργού.

Είναι εφικτή η συνένωση του Κ.Α.Π. με τον Κ.Ο.ΧΟΛΑΡΓΟΣ ?????

Στη σημερινή δύσκολη οικονομική κατάσταση……
Είναι μία καλή ιδέα…….

Μεγαλύτερη οικονομική ενίσχυση από τον ενιαίο Δήμο.
Περισσότερες δυνατότητες για χορηγίες.
2 Κλειστά γήπεδα.(αρκετές ώρες προπόνησης για τις ακαδημίες ).
Δυνατές ομάδες παιδικό- εφηβικών.
Ακόμα παιδικό Α και παιδικό Β. Το ίδιο και στο εφηβικό Α και Β.

Ας το συζητήσουν οι πρόεδροι Κονταξής και Τούτουζας .

Ίσως έφτασε η ώρα για ένα μεγάλο σωματείο.

Μακριά βέβαια από τον μάνατζερ πού ήθελε να συνενώσει πέρυσι Παπάγου
Αγία Παρασκευή και Χολαργό.


ΜΑΚΑΡΙ !!!!
Αν και δυο φορες φθασαμε πολυ κοντα στη συνενωση, αυτη δεν πραγματοποιηθηκε.
Αλλα μια του κλεφτη, δυο του κλεφτη που θα παει θα κατσει..
Υπαρχουν ομως και καποιοι στενομυαλοι που φοβουνται μην τους παρουν την καρεκλα..
Ειναι συγκυριακα μεγαλη ευκαιρια μια που ο Δημ.Κονταξης και ο Κ.Τουτουζας ειναι και φιλοι.
Nicosian
QUOTE(kkary @ Feb 2 2010, 19:07 ) *
ΜΑΚΑΡΙ !!!!
Αν και δυο φορες φθασαμε πολυ κοντα στη συνενωση, αυτη δεν πραγματοποιηθηκε.
Αλλα μια του κλεφτη, δυο του κλεφτη που θα παει θα κατσει..
Υπαρχουν ομως και καποιοι στενομυαλοι που φοβουνται μην τους παρουν την καρεκλα..
Ειναι συγκυριακα μεγαλη ευκαιρια μια που ο Δημ.Κονταξης και ο Κ.Τουτουζας ειναι και φιλοι.




Εννοείς τούς ισοβίτες
smiley.gif

μέ τούς κανα.. γκα γκα .κάρηδες...
Οι δημογέροντες εχουν κλειστά τα αυτιά σε κάθε μοντέρνα αποψη ερχεται και η βιολογική κάμψη των αντανακλαστικών να τούς κάνει αμετακίνητους.
Τό πρόβλημα δεν ειναι οι δημογέροντες ,ειμαστε ολοι εμείς ,πού παρακολουθούμε τον ΚΑΠ καί αποδεχομαστε καταστάσεις.
Γιά ολους μας υπάρχει μία αρχή καί ενα τέλος.
Ναί ειναι ευκαιρία πού γνωρίζονται οι δύο πρόεδροι.
Jabar
Από ότι ξέρω από τον ιστορικό ηγέτη του Χολαργού 77.gif Δανόπουλο,ιδρυτή και διατελέσαντα προπονητή,πρόεδρο και μέλος του σημερινού συμβουλίου ως αντιπρόεδρος.Αυτή η ιστορία κρατά πολλά χρόνια επί εποχής Καρατζά στο Παπάγου.Ανέκαθεν ο Χολαργός είχε κρατήσει θετική στάση απέναντι σε μία τέτοια ιδέα.Κατά κάποιο τρόπο η ιδέα έχει φτάσει μέχρι τις μέρες μας και κάθε τόσο συζητιέται.Πέρυσι έγιναν πάλι κάποιες συζητήσεις και εμείς είμασταν θετικοί.Οι συνενώσεις με κριτήρια όπως όμοροι δήμοι,καλύτερη οργάνωση και περισσότερο κόσμο να ασχολείται με την ομάδα .Διπλασιασμό των παιδιών στις ακαδημίες δύο κλειστά για την εφαρμογή των προγραμμάτων αυτές οι συνενώσεις πάντα είναι θετικές.Αθλητικά κριτήρια δηλαδή και όχι με συναλλαγές κάτω από το τραπέζι για οφέλη και άνοδο κατηγοριών χωρίς αθλητική νίκη. Βέβαια εμείς έχουμε ευτυχήσει να είμαστε παρέα και ενεργούμε έτσι.Εν πολλοίς η πετυχημένη πορεία του ΚΟΧ βασίζεται σε αυτό.Υπάρχει βέβαια η συγκυρία να βρίσκονται στην προεδρία δύο άνθρωποι που έχουν φιλικές συγγενικές σχέσεις οπότε λογικά γίνονται διάφοροι συνειρμοί.Προσωπικά δεν βρίσκω άσχημη την ιδέα και από όσο ξέρω και άλλοι από το συμβούλιο την βλέπουν θετικά . Θέλει βέβαια μεγάλη επεξεργασία αν είναι να υλοποιηθεί.Βέβαια για τον Καλλικράτη κανένας δεν ξέρει ποιος δήμος θα ενωθεί με ποιον,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Nicosian
QUOTE(Jabar @ Feb 3 2010, 00:34 ) *
Από ότι ξέρω από τον ιστορικό ηγέτη του Χολαργού 77.gif Δανόπουλο,ιδρυτή και διατελέσαντα προπονητή,πρόεδρο και μέλος του σημερινού συμβουλίου ως αντιπρόεδρος.Αυτή η ιστορία κρατά πολλά χρόνια επί εποχής Καρατζά στο Παπάγου.Ανέκαθεν ο Χολαργός είχε κρατήσει θετική στάση απέναντι σε μία τέτοια ιδέα.Κατά κάποιο τρόπο η ιδέα έχει φτάσει μέχρι τις μέρες μας και κάθε τόσο συζητιέται.Πέρυσι έγιναν πάλι κάποιες συζητήσεις και εμείς είμασταν θετικοί.Οι συνενώσεις με κριτήρια όπως όμοροι δήμοι,καλύτερη οργάνωση και περισσότερο κόσμο να ασχολείται με την ομάδα .Διπλασιασμό των παιδιών στις ακαδημίες δύο κλειστά για την εφαρμογή των προγραμμάτων αυτές οι συνενώσεις πάντα είναι θετικές.Αθλητικά κριτήρια δηλαδή και όχι με συναλλαγές κάτω από το τραπέζι για οφέλη και άνοδο κατηγοριών χωρίς αθλητική νίκη. Βέβαια εμείς έχουμε ευτυχήσει να είμαστε παρέα και ενεργούμε έτσι.Εν πολλοίς η πετυχημένη πορεία του ΚΟΧ βασίζεται σε αυτό.Υπάρχει βέβαια η συγκυρία να βρίσκονται στην προεδρία δύο άνθρωποι που έχουν φιλικές συγγενικές σχέσεις οπότε λογικά γίνονται διάφοροι συνειρμοί.Προσωπικά δεν βρίσκω άσχημη την ιδέα και από όσο ξέρω και άλλοι από το συμβούλιο την βλέπουν θετικά . Θέλει βέβαια μεγάλη επεξεργασία αν είναι να υλοποιηθεί.Βέβαια για τον Καλλικράτη κανένας δεν ξέρει ποιος δήμος θα ενωθεί με ποιον,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.



Αγαπητέ Jabar συμφωνώ απόλυτα με τήν αποψή σου.
Εσύ γνωρίζεις τι γίνεται στό Χολαργό ,φαίνεται οτι γίνεται πολύ καλή δουλειά τίς τελευταίες 2 χρονιές.
Εγώ λίγα γνωρίζω από τα διοικητικά τού ΚΑΠ.
Εγώ μιλώ με την απλή λογική γιά τη συνένωση καί τά οφέλη της στή νεολαία Χολαργού και Αγίας παρασκευής.
Στήν πάνω πλευρά τής Μεσογείων λίγοι γνωρίζουν τόν ΚΑΠ καί το κλειστό Κοντοπεύκου.Πολλα νέα παιδιά αθλούνται στό Χολαργό .Ειναι αλλωστε δίπλα τά νταμάρια.
Η δημιουργία ενός ενιαίου συλλόγου θα εχει πολλά αθλητικά και οικονομικά οφέλη (για την υγιή οικονομική ανάπτυξη του συλλόγου). Πρέπει να ειναι ενας σύλλογος μέ εξαιρετικές υποδομές , και προσπάθεια να δουλευτούν παιδιά πού στη συνέχεια θα προωθηθούν στό αντρικό.
Από τίς εγκυρες πηγές μου από το υπουργείο Εσωτερικών θεωρείται βέβαιη η συνένωση τών δήμων.
Καί νομίζω οτι ο Δήμαρχος μας εχει ηδη κάνει τίς κινήσεις για να ειναι υποψήφιος για το νέο δήμο.
Αυτό πού δεν γνωρίζω ειναι τί πιστεύουν στό συμβούλιο τού ΚΑΠ για την συνένωση............
Ευχομαι ο Χολαργός να συνεχίσει ετσι και να ανέβει στή Β.Εθνική.
Jabar
QUOTE(Nicosian @ Feb 3 2010, 13:10 ) *
Αγαπητέ Jabar συμφωνώ απόλυτα με τήν αποψή σου.
Εσύ γνωρίζεις τι γίνεται στό Χολαργό ,φαίνεται οτι γίνεται πολύ καλή δουλειά τίς τελευταίες 2 χρονιές.
Εγώ λίγα γνωρίζω από τα διοικητικά τού ΚΑΠ.
Εγώ μιλώ με την απλή λογική γιά τη συνένωση καί τά οφέλη της στή νεολαία Χολαργού και Αγίας παρασκευής.
Στήν πάνω πλευρά τής Μεσογείων λίγοι γνωρίζουν τόν ΚΑΠ καί το κλειστό Κοντοπεύκου.Πολλα νέα παιδιά αθλούνται στό Χολαργό .Ειναι αλλωστε δίπλα τά νταμάρια.
Η δημιουργία ενός ενιαίου συλλόγου θα εχει πολλά αθλητικά και οικονομικά οφέλη (για την υγιή οικονομική ανάπτυξη του συλλόγου). Πρέπει να ειναι ενας σύλλογος μέ εξαιρετικές υποδομές , και προσπάθεια να δουλευτούν παιδιά πού στη συνέχεια θα προωθηθούν στό αντρικό.
Από τίς εγκυρες πηγές μου από το υπουργείο Εσωτερικών θεωρείται βέβαιη η συνένωση τών δήμων.
Καί νομίζω οτι ο Δήμαρχος μας εχει ηδη κάνει τίς κινήσεις για να ειναι υποψήφιος για το νέο δήμο.
Αυτό πού δεν γνωρίζω ειναι τί πιστεύουν στό συμβούλιο τού ΚΑΠ για την συνένωση............
Ευχομαι ο Χολαργός να συνεχίσει ετσι και να ανέβει στή Β.Εθνική.

Μακάρι η συνένωση να αφορά Αγ.Παρασκευή και Χολαργό να λυθεί και το χρονίζον πρόβλημα με τα όρια στο Νταμάρι και τη λειτουργία περισσοτέρων αθλητικών εγκαταστάσεων. Όπως και ένα μικρό κλειστό για τις ακαδημίες.Ο κάτοικος λίγο ενδιαφέρεται αν μένει στην δεξιά η την αριστερή πλευρά της Αρκαδίου,και για 20μ.είναι άλλου δήμου δημότης, αλλά θα ήθελε μία καλύτερη διαμόρφωση του νταμαριού προς όφελος του και της νεολαίας της περιοχής.
Nicosian


Σήμερα 18.15 στό Κοντόπευκο φιλικό Κ.Α.Π. -Κ.Ο. ΧΟΛΑΡΓΟΣ

........λέτε να γίνει φιλική ανεπίσημη κουβεντούλα για συνένωση μεταξύ τών δύο προέδρων ???

Αντε καί καλή μάσα τό βράδυ ..

Τσικνοπέμπτη σήμερα
smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.